de Zeeuw Kerknieuws Onderwijs Provinciale Staten van Zeeland. Gemengd Nieuws Vraagt proefnummers ter kennismaking. Marktberichten Telegrammen Burgerlijke Stand Nee, HerV: Drietal: te Rijswijk-(Z.-H.) (vac, P. L. L, Post), F. H. van Aalst, voorg. Ned, Prot. Bond, Ede; F. A, Bruins te Leeu warden en J. M. v. Veen te Franeker, Geref. Kerken. Tweetal: te 's-Gravenhage-Zuid (2de pred. plaats), W. C. van den Brink te 's-Gravenzande en J. L. Wielenga tè La ren Chr. Geref. Kerk. Bedankt: voor Werkendam, E. du Marchie van Voorthuysen te Urk. Remonstrantsche Broederschap. Aangenomen: naar Rotterdam, H. J. Mispelblom Beyer te Lei'den. HULPPREDIKERS. Tot hulpprediker der Ned. Herv. Ge meente te Hellendoorn is benoemd cand. S. J. Wouda te Oudehaske, die deze be noeming bereids heeft aangenomen. (Verbeterd bericht.) Cand. J. F. H. van der Bom te Amsterdam-Zuid is benoemd tot hulp prediker der Geref. Kerk te Schevenin- gen. DS D. LOS. Na een verblijf van twee maanden in het ziekenhuis te Delft, is Ds D. Los, Ned. Herv. predikant te Maasdijk, voor heen te St Philipsland en te Scherpenis- se, weer naar zijn pastorie mogen terug- keeren. Het zal nog wel eenigen tijd du ren eer hij zijn ambtsbezigheden zal kun nen hervatten. AANEENSLUITING VAN HERV.-GEREF. KERKERADEN. Te Besoyen is een vergadering gehou den van Herv. Geref. predikanten in de classis Heusden. Daarin is de wensche- lijkheid uitgesproken van nauwer con tact tusschen de Herv.-Geref. kerkera den in dit ressort. Besloten is, dat eens in de drie maanden een gemeenschappe lijke vergadering zal worden gehouden, waartoe alle Herv.-Geref. kerkeraden in de classis, zoowel predikanten als ouder lingen en diakenen zullen worden genoo- digd. Op deze vergadering zullen alle practische kwesties als Doops-, belijde nis- en Avondmaalspractijk, huis- en zie kenbezoek, diaconalen arbeid enz. be sproken worden. Ook zal van tijd tot tijd het probleem der Ned. Herv. Kerk een onderwerp van bespreking uitmaken. De eerste vergadering zal in September plaats vinden. DE KLEEDING IN DE KERK. De kerkeraad der Geref. Kerk wan Scheveningen heeft naar aanleiding van een bij hem ingekomen schrijven, waarin er op gewezen werd, dat vooral in de zomermaanden acht moet gegeven wor den in welke kleeding men ter kerke gaat, uitgesproken- dat vooral bij de vie ring van het H. Avondmaal ook in de kleeding met de beteekenis van dit sa crament rekening moet worden gehou den. De kerkeraad vertrouwt, dat allen zullen medewerken, dat geen aanstoot gegeven worde en de kleeding met het innerlijke in harmonie zal zijn. De klee ding op straat is niet altijd gepast voor de kerk. Wie zuiver geestelijk aanvoelt, houdt daar vanzelf rekening mee. VEREENIGING VOOR WOOGER ONDERWIJS OP GER. GRONDSLAG. Jaarverslag Vrije Universiteit. Aan het Jaarverslag van de Vereeni- ging voor Hooger Onderwijs op Gerefor meerden grondslag ontieenen wij, dat het 20 October 1940 zestig jaar geleden was, dat de stichter en eerste Rector-magni- ficue, Dr A. Kuyper, de Universiteit opende met hét uitspreken van zijn be kende rede: „Bouvereiniteit in eigen kring", Van een feestelijke viering van dit feit kon door de tijdsomstandighe den geen sprake zijn, In de pers, en met name in de Chr. pers, werd aan het 00- jarig bestaan der V. U. veel aandacht besteed. Het aantal ingeschreven studenten be draagt 705, waarvan 232 voor de Theo logische faculteit, Rechten 233, Letteren 69, Wsi- en Natuurkunde 141, Medicijnen 8 en voor meerdere faculteiten 22. Herinnerd wordt voorts aan het op treden van den nieuwen buitengewoon hoogleeraar, Prof. Dr G. C. Berkouwer, de uitbreiding van het docenten-corps door de toelating van Dr P. J. van Rooy- en als privaat-docent voor het onder wijs in de mathematische statistiek en baar toepassing op het verzekeringswe eën en verdere personalia. Niettegenstaande velea bezwaren heeft de propaganda in 1940 niet stilgestaan en er werd een belangrijke schrede in de richting gedaan om het aantal leden tot 3000 op te voeren. Onderhandelingen tusschen Directeu ren en het Bestuur van de Vereeniging tot opvoeding en verpleging van idioten en achterlijke kinderen betreffende het Paedologisch Instituut werden tot een goed einde gebracht. Het gebouw blijft eigendom der genoemde vereeniging, doch het gebruik is contractueel voor langen tijd aan het Instituut afgestaan. Het Instituut wordt nu geëxploiteerd door een stichting „Het Paedologisch In stituut", die zelfstandig, los van de Ver. voor H. O. op G. G., werd opgericht. Dank zij de stijging van de collegegel- denij kan de schatting van het eindbe drag van het tekort worden verlaagd tot f75.000 en het stemt Directeuren tot groote dankbaarheid, dat het benoodigde bedrag tot dekking van dit tekort werd bijeengebracht. De kosten van de laboratoria voor Scheikunde en Natuurkunde stegen be langrijk, als gevolg van het grooter aan tal studenten, vooral voor-de af deeling Scheikunde. In het afgeloopen jaar we'rden weder eenige baten voor de Vereeniging ont vangen. De exploitatierekening van den peningmeester sluit met een eindbedrag van f 408.535,93, waarop een tekort van f 68.370,49. Tot 31 December 1940 werd in mindering op dit tekort ontvangen aan giften f 49.812,59 en aan extra-col lecten f 14.754,94. BOND VAN CHR. (M)ULO-SCHOLEN. Op de algemeene vergadering van den Bond van Chr. (M)Uloscholen, die Woensdag 11 Sept. a.s. te Utrecht in „K. en W." zal worden gehouden, zal Prof. Dr J. H. B a v i n c k van Bilt- hoven spreken over: „De nationale taak van het Christelijk onderwijs". Het bestuur heeft in de vacature ont staan door het aftreden van den voor zitter, Ds J. C. van Djjk, Ned. Herv. pre dikant te Bloemendaal, candidaat ge steld Ds R. Dijkstra, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam en Ds A. Offerings, Ned. Herv. pred. te Scheveningen. In de vac. van den penningmeester Mr J. J. van Melle te Kampen is naast den aftredende gecandideerd Mr Dr J. van Bruggen te Heemstede. EXAMENS. Theol. Hoogeschool te Kampen: Cand. tehol. de heeren C. van Ommen te Baarn en Joh. Knol te El- burg. Vrjje Universiteit te Am sterdam: Cand. theol. de heeren A. Brouwer te Zwijndrecht en B. Rietveld te Gouda. Doet. ex. theol. Ds H. Boswijk te Loosduinen. Biezelinge. Te Rotterdam slaagde voor het examen kantoor-stenograaf Mej. C. B. van Sparrentak te Biezelinge. laatste betreft dient er eenige ophelde ring te geschieden. Nu de gemeenten zijn samengevoegd, aldus de voorz., is er ook een grootere tafel en meer stoelen, noodig. Daar men van die meubels zelden meer gebruik zal maken te Kolynsplaat en men ze te Kortgene niet kan missen, heeft Spr. ze weg laten halen. Van Kolijnsplaat is de tafel gehaald en van Kats de stoelen. Wij moesten het een of ander doen: Een nieuw ameublement aanschaffen voor Kortgene, of de meubels weghalen te Kolijnsplaat en Kats. Om kosten te be sparen, aldus de voorzitter, heb ik het laatste gedaan. Een antieke kast die op Kolijnsplaat is weggehaald, kan naar dat dorp terug als men daar prijs op stelt. Hierna sluiting. Wijziging Provinciale begroo ting 1940. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor een wijziging te brengen in de begrooting 1940, waardoor de post onvoorziene uitgaven wordt verlaagd met f 6.462,09 en uitgetrokken op f 17.071,81. O-a, is een post uitgetrokken van f 10.902 voor vergoedingen aan perso neel der Provincie voor verloren eigen dommen in en door den dienst, als ge volg van oorlogshandelingen. Dit be treft alleen hetgeen verloren ging op schepen of in gebouwen aan de Pro vincie toebehoorende of bij haar in ge bruik, voor zoover dit niet op andere wijze aan de betrokkenen wordt ver goed. Heffing bruggeld Tholen. De besprekingen inzake de heffing van tolgelden op de brug te Tholen zjjn voortgezet, doch zjjn ook thans nog niet in een zoodanig stadium, dat het Ged. Staten mogelijk is een definitief voor stel te doen. Veeleer laat het zich aan zien, dat de te voeren onderhandelingen, gezien de netelige kwesties, die daarbij zyn betrokken en de verschillende cor- poraties, die aan het tot stand komen van een bevredigende oplossing moeten medewerken, nog zeer geruimen tijd in beslag zullen nemen. Ook op grond van in een schrijven aan den Secretaris-Ge neraal van Waterstaat aangevoerde mo tieven stellen Ged. Staten voor thans te besluiten tot een verlenging van het tarief voor een tijdvak van 3 jaren. Zij, die voorstanders zijn van een sterke verlaging of zelfs van een alge heel verdwijnen van het brugrecht, mo gen bedenken, dat een maatregel, waar voor dit recht zonder meer buiten wer king wordt gesteld of zelfs maar zeer sterk wordt beperkt, neer zou komen op een onteigening zonder schade loosstelling en dat zoodanig besluit mitsdien in strijd zou zijn met de grond beginselen van het staatsrecht. Daarbij pretenteert het besluit geenszins voor uit te loopen op een definitieve beslis sing en daarin mag zeker niet gezien worden een erkenning van het voorals nog betwiste recht der gemeente. Restauratie van den Stadhuis toren te Goes. Alvorens een verzoek van het gemeen tebestuur van Goes om een bijdrage uit 's Rjjks kas ten behoeve van de restau ratie van den stadhuistoren in verdere behandeling te nemen, stelt de Secre- taris-Generaai van hei. Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming een onderzoek in of de fi- nanciëele positie der gemeente Goes het toekennen van een rijksbijdrage recht vaardigt. Bij toestemmende beantwoor- woording wordt dan tevens antwoord verzocht op de vraag of Ged. Staten be reid zijn de toekenning van Provinciale subsidie te bevorderen. Daar de gemeente Goes steunbehoe vend is, is toekenning van subsidie, ge let op den stand der gemeentefinanciën, wel te rechtvaardigen. Blijkens het terzake uitgebracht rap port van de Rijkscommissie voor de monumentenzorg is herstel van een eeuwenouden toren zeer aan te bevelen, temeer omdat het bouwwerk overigens nog in goeden staat verkeert. Ged. Sta ten achten het van belang, dat de Prov. Staten reeds thans in beginsel besluiten aan de restauratie financiëele mede werking te verleenen. De definitieve bij drage kan dan, wanneer het verzoek \tan het gemeentebestuur is binnengekomen, worden vastgesteld, wanneer de werke lijke uitgaven bekend zijn, welke naar raming f7800 zullen bedragen, waaraan dan de Provincie 10 of f 780 zal moeten bijdragen, eventueel verhoogd tengevolge van de ingetreden prijsstij gingen. Geldleening voor de bootdiensten. Reeds bij de behandeling van de be grooting voor 1941 hebben Ged. Staten gewezen op den toestand van de schepen van den Provincialen Stoombootdienst. Thans leggen zij een door hen tot den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Waterstaat gericht schrijven over, met diens antwoord en een nader schrijven van hun college. Zooals blijkt uit het eerste sc hr ij ven zijn de kosten voor zoover deze niet worden ge dekt door de te ontvangen schadevergoedingen, volgens een geheel vrijblijvend ver strekte opgaaf te stellen op f 1.300.000. Ten einde deze uitgaaf te kunnen be talen dient hiervoor een geldleening te worden aangegaan en stellen Ged. Sta ten voor daartoe te besluiten en de ren te te bepalen op ten hoogste 4% berekend tegen parikoers en de aflos sing op ten hoogste 20 jaar. De uitgifte der leening geschiedt in eens of bij ge deelten bij openbare inschrijving of on derhands, naarmate Ged. Staten wen- schelijk achten. Uit het schrijven aan den Secretaris- Generaal blijkt o.a., dat het motorschip „Koningin Wilhelmina" hersteld is, dat de „Koningin Emma" in herstel is ge geven. De „Luctor et Emergo" en de „Schouwen" komen niet voor herstel in aanmerking. De motorboot „Zeemeeuw" is hersteld. Voor het herstel van de „Prinses Juliana", de „Prins Hendrik", de „Prins Willem I" en de „Ooster- schelde" is opdracht gegeven. Voor de beide laatstgenoemde schepen is op dracht gegeven de tweede klasse dek salon op te offeren voor een grootere ruimte voor het vervoer van auto's. Het motorschip „Prinses Juliana" wordt ver lengd en omgebouwd tot een vaartuig, dat geschikt is voor een uurdienst op de lijn VlissingenBreskens. De machi ne-installatie van dit schip wordt in de „Prins Hendrik overgebracht, welk schip dan ook verlengd wordt en tevens stabieler gemaakt, want de stabiliteit van het schip was niet voldoende. De Secretaris-Generaal heeft zich met een en ander vereenigd als er omtrent herstel en verbetering voortdurend voe ling wordt gehouden met den Regee- ringscommissaris voor de Prov. Stoom bootdiensten op de Westerschelde en de lijn NeuzenHoedekenskerke met in gang van een nader door den Secreta ris-Generaal te bepalen datum niet meer voor Rijkssteun in aanmerking komt. Wat het laatste betref t mer ken Ged. Staten op, dat de lijn Neuzen Hoedekenskerke thans niet kan worden gemist. Dit zal eerst het geval kunnenz zijn, wanneer de vervoermiddelen zoowel als de verkeerswegen te land van en naar de aanlegplaatsen van de* beide andere lijnen zoodanig zijn, dat het verkeer en vervoer, dat op deze lijn is aangewezen, zonder bezwaar door die lijnen kan wor den overgenomen. Daarom zullen Ged. Staten het ten zeerste op prijs stellen, indien de Secretaris-Generaal de in de toekomst te bepalen datum in overleg met hun college zou willen vaststellen. Thee, vet en slaolie „zon der bon"! Door de Rotterdamsche po litie zijn aangehouden de 60-jarige ver zekeringsagent A. K., de 38-jarige ma- chineboorder W. K. K., de 36-jarige sla- ger J. C. B., de 47-jarige koopman C. S. en de 21-jarige bankwerker D. S.- Deze vijf heeren vormden een complot, t dat verschillende café's in 't Westelijk stadsdeel van de Maasstad onveilig maakte. Zij werkten naar het volgende plan: één hunner koos een café uit tot operatiebasis, terwijl de anderen zich over andere café's verspreidden. No. 1 zocht dan contact met den caféhouder of bezoekers en dischte een mooi verhaal op, dat hij in staat was thëe, vet, slaolie en andere dergelijke artikelen zonder bon te leveren. Bleken er gegadigden voor een derge lijk aanbod te zijn, dan ging de onder handelaar even telefoneeren en kreeg dan natuurlijk een van de andere leden van 't complot aan de lijn. De zaak was safe, zoo vertelde hij dan, en spoedig zou de levering plaats -hebben. Als de „leveranciers" zich echter wat lang lieten wachten, noodigde de praat- zame en hulpvaardige onderhandelaar zijn klanten uit al maar vast te betalen, de levering zou dan natuurlijk later wel volgen. 't 'Klinkt ongeloofelijk, maar verschil lende klanten lieten zich bij den neus nemen. Eén betaalde zelfs f500, ande ren stortten kleinere bedragen; in totaal wist de oplichtersbende ruim f 1000 in de wacht te sleepen. Toen echter levering der betaalde goe deren maar steeds uitbleef, nam een der gedupeerden de politie in den arm. En toen was 't schoone lied spoedig uit. Eén van 't vijftal oplichters werd van zijn bed gelicht en toen had men ook spoedig de andere vier te pakken. Ze werden in het huis van bewaring opge sloten. De slachtoffers van deze truc hebben thee noch vet noch slaolie ontvangen. Wat er van hun goede geld over is weten ze niet. (N.R.C.) Granaat ontploft. De 25- jarige W. te Harskamp had tijdens het maaien van het hei een granaat van klein formaat gevonden. Toen hij poogde deze té demonteeren vloog het projec tiel uit elkaar. W. en zijn broer die zich in de nabijheid bevond, werden aan armen en beenen gewond. Rijwieldiefstallen te Am sterdam. Den laatsten tijd zijn van vele bezoekers, die hun rijwiel voor het distributiekantoor aan den Laanweg te Amsterdam voor het gebouw lieten staan, fietsen gestolen. .Binnen enkele weken verdwenen twintig fietsen op deze wijze. Zaterdagochtend verdween weer een damesrijwiel. Nog geen uur later werd op het Waterlooplein een soortgelijke fiets te koop aangeboden. Een voorbij ganger, die het vreemde gedrag van den verkooper was opgevallen, waarschuwde een surveilleerende agent en deze bracht den jongen naar het bureau Adelaars- weg, waar het rijwiel inderdaad de ge stolen fiets bleek te zijn. Brand. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in een woning aan de Hooi gracht te Leiden. De brandweer, die on- middellijK ter plaatse was met een mo torspuit, was het vuur spoedig meester, doch het bovenhuis brandde geheel uit. Een baby, die alleen in een der boven kamers was achtergebleven, werd gered door het snel en doortastend ingrijpen van drie aanwezigen. Uitgesloten slagers. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat wederom een aantal slagers (ditmaal 22) wegens frauduleuze slachtingen of het voorhanden hebben van vleesch, afkom stig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderij centrale is uitgesloten. Portefeuille gerold. Een 38-jarige koopman te Amsterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal van zijn portefeuille, inhoudende f2150, welke in een café ontstolen was. De portefeuille is later aan de overzijde van het IJ uit het water gehaald, doch het geld was verdwenen. Verdronken. Gisteren is een 13-jarige jongen uit Gouda, die te De venter logeerde, bij het zwemmen in het IJsselbad verdronken. Vrijdagavond is in de zweminrich ting De Zijl te Leiden, de 21-jarige H. v. d. K, verdronken. Gisteren is de 27-jarige J. B. te Groningen bij het verrichten van schil derswerkzaamheden aan een brug in het Winschoterdiep gevallen. Men slaagde er niet in den drenkeling te redden. MIDDELBURG. Veiling van 27 Juni. Spinazie 423, Postelein 16, Zuring 13, Wagenaarsboonen 5164, Suiker- boonen 6271, Stamsnijboonen 4057, Tuinboonen 917, Doppers 1425, Peulen 2125, Andijvie 112, alles per kg.; Peen 1.511, Rapen 2.56, Kro ten 28.5, Uien 613, Selderie 8-14, Peterselie 2, Rabarber 56, Radijs 4 8, Rammenas 6—11, alles per bos; Bloemkool 312, Kropsla 0.51, Kom kommers 5.516, alles per stuk. Fruit: Perziken 219.5 per stuk; Aardbeien 4050 per kg. VERKLARING VAN DEN FINSGHEN GEZANT IN DE V. S. WASHINGTON (D.N.B.). Het FiniChe gezantschap heeft een uitvoerige verkla ring afgelegd omtrent de houding van Finland tegenover de Sowjet-Unie en deze gemotiveerd met talrijke schendin gen van het vredesverdrag van 1940. Voorts wordt in de verklaring betoogd, dat de Sowjets zich herhaaldelijk heb ben gemengd in de binnenlandsche aan gelegenheden van Finland en de onaf hankelijkheid van het land hebben be dreigd. FINSCHE SUCCESSEN. HELSINKI (D.N.B.). Naar de Regee- ringspersdienst meldt zijn sinds het be gin van den oorlog tegen de Sowjet- Unie op Finsch gebied in totaal 35 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, waarvan alleen gisteren drie. MIHAI ANTONESCU. BOEKAREST (D.N.B.). Generaal An- tonescu heeft uit zijn hoofdkwartier een decreet uitgevaardigd, volgens hetwelk de plv.-president; Mihai Antonescu te vens belast is met de portefeuille van buitenlandsche zaken. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN HET NOORD-DUITSCHE KUSTGEBIED. BERLIJN (D.N.B.). Duitsche nachtja gers hebben 11 Britsche gevechtsvlieg tuigen neergeschoten, toen zij in den nacht van Zondag op Maandag het Noord-Duitsche kustgebied probeerden aan te vallen. De Britten wierpen in verschillende plaatsen brisant- en brandbommen, wel ke slechts geringe schade in woonwijken veroorzaakten, doch 2 ziekenhuizen ern stig beschadigden. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. KORTGENE. Geboren: 23 Juni, Cor nells z. v. Marinus Cornelis Karman en Grietje van Gilst. Gehuwd: 26 Juni, Gerard Marinus Meulenberg 27 j., te Wissekerke, en Jo hanna Elizabeth de Looff 31 j. (N.-B.) UITSLAG VAN DE VEULENKEURIN GEN GEHOUDEN DOOR DEN BOND VAN ZUID-BEVELANDSCHE PAARDEN FOKKERS, DEN 27 JUNI 1941. Keuring Krabbendijke. Merries geboren 1939: Elza van Kijk uit, door Clairon van Herseur, van C. Mol, Waarde; 2. Ada, door Carlo van 't Kerkje, van'j. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Aleide, door Certain van Lamswaarde, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 4. An na, door Joli van Frederica, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5. Coba van Rei gersberg, door Mayeur van 't Kerkje, van W. C. van der Werff, Rilland. Hengsten geboren 1940: 1. Kovacs van Castorine, door Kovacs van Kruiningen, van A. J. Boone, Kruiningen. Merries geboren 1940: 1. Lora van Waarde, door Clairon van Annie, van C. Mol, Waarde; 2. Jelly van Mairehoeve, door Carlo van 't Kerkje, van L. B. van Nieuwenhuyzen, Rilland; 3. Dompteuxe van Reigersberg, door Carlo_ van 't Kerk je, van W. C. van der Werff, Rilland; 4. Lotta van Waarde, door Carlo van 't Kerkje, van C. Mol, Waarde; 5. Dorine van Reigersberg, door Clairon's zoon, van W. C. van der Werff, Rilland; 6. Daisy van Reigersberg, door Clairon's zoon, van W. C. van der Werff, Rilland; 7. Ban- nière, door Clairon van Annie, van L. B. van Nieuwenhuyzen, Rilland; 8. Carla van Erna, door Carlo van 't Kerkje, van A. J. Boone, Kruiningen. Merrieveulens géboren 1941: 1. Koba van Castorine, door Kovacs van Krui ningen, van A. J. Boone, Kruiningen; 2. Ceres van Welgelegen, door Clairon van Annie, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Mazette, door Clairon's zoon, van C. van Gorsel, Rilland; 4. Elza van Reigers berg, door Carlo van 't Kerkje, van W. C. van der Werff, Rilland. Hengstveulens geboren 1941: 1. Mars van Waarde, door Glairon van Annie, van C. Mol, Waarde; 2. Certain van Carlo, door Carlo van 't Kerkje, van A. J. Boone, Kruiningen; 3. Emir van Rei gersberg, door Clairon's zoon, van W. C. van der Werff, Rilland; 4. Clairon van Welgelegen, door Clairon van Annie, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Keuring Goes. Hengsten geboren 1939: 1. Amandus, door Certain van Lamswaarde, van P. Buysrogge, Kloetinge; 2. Iman, door Clai ron van Hoek, van J. L. Goetheer, Wol- faartsdijk; 3. Didus, door Mayeur van 't Kerkje, van D. A. Timmerman, Katten- dijke en C. van Gorsel, Rilland; 4. Cas tor van Joli, door Joli van Frederica, van Gebrs. J. E. en J. L. Zwagemaker, Yerseke; 5. Karei, door Carlo van 't Kerkje, van P. Buysrogge, Kloetinge. Merries geboren 1939: 1. Certiena, door Certain van Lamswaarde, van P. Nieu- wenhuyze, Kattendijke; 2. Roza van Goes, door Carlo van 't Kerkje, van Gebrs. Rouw, Goes; 3. Willy van Capellepolder, door Acron van Aveiiir, van J. Boo gaard, Hoedekenskerke; 4. Olga. door Clairon van Hoek, van D. A. Timmer man, Kattendijke; 5. Emma, door Carlo van 't Kerkje, van J. Sinke, Kloetinge; 6. Hilda van Monnikenhof, door Clairon van Hoek, van D. A. Timmerman, Kat tendijke. Hengsten geboren 1940: 1. Marnix, door Aria's Clairon, van J. van 't Westeinde- Vermue, Nieuwdorp; 2. Dandy, door Aria's Clairon, van J, van Westeinde-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3