Binnenland Afbeeldingen van levende leden van het Huis van Orartje. Sleutelgeld verboden. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie IIDDELBURG. VLISSINGEN. SCHOUWEN-DUIVELAND. N OORD-BE VELAND. jev ten, Nrdef'an-' Is althans vertegen woordigd. Dagelijks smart het ons, dat ni«' een goed georganiseerd, goed geoe- iT:,,: v.-.Jer^rts.eh jog.;r -ider flinke lel s::-ig fc:t Duitsche, Roemeensche en Fmsohe lege" kan st ian. Maar geluk kig is het toch zoover gekomen, dat er in het Ncderlandache volk een kern ge bouwd is, die volkomen begrip heeft voor de worsteling tusschen de goede en de duivcische machten. In naam van deze steeds meer groeiende, steeds krachtiger kern van het Nederlandsche volk zeg ik u, mynheer de RijkscommissarisHet Duitsche volk kan op ons rekenen als op zyn trouwsten broeder. Met gemeenschappelijk gezang werd deze bijeenkomst besloten. De N. S. D. A. P., de N. S. B., de N. S. N. A P., alsmede de Duitsche en de Nederlandsche arbeidsdienst, enz., traden bij deze gelegenheid gemeen schappelijk op. Vergaderingen in Zeeland. Zaterdagavond hadden in verschillen de plaatsen des lands openlucht-bijeen komsten plaats, waarin door sprekers van N.S.B. en N.S.D.A.P. het woord werd gevoerd over den strijd tegen het Bolsjewisme. Voor Zeeland hadden deze bijeenkom sten plaats te Middelburg, Goes en Vlissingen. Te Middelburg spraken op den Dam de heeren A. J. Spelt (voor de N. S. B.) en Heinrich (voor de N. S. D. A. P.) Te Goes spraken op de Markt de heeren Lanwer (voor de N.S.B.) en J. A. Dekker (voor de N.S.B.). Alle sprekers wezen op het feit, dat Europa thans ge-oepen wordt tot den grooten strijd tegen het Bolsjewisme en vóór een nieuw Europa. Duitschland, aldus de sprekers, voert met een aantal volken den daadwerkelijken strijd, maar de andere volken zullen niet rustig kun nen blijven toekijken. Betreurd werd, dat niet honderddui zenden Nederlanders met Duitschland tegen de Bolsjewisten vechten. In dit verband werd gewezen op de gevaren van het Jodendom en het communisme, ook voor den godsdienst. De Nederlandsche nationaal-socialis- ten staan met hun leven borg voor het geen zij op zich genomen hebben. Zij willen achter het Duitsche volk staan om het in zijn taak te helpen. Met het zingen van een Nederlandsch lied en het Duitsche volkslied werden de bijeenkomsten, die een rustig verloop hadden, besloten. EEN VOORSTEL VAN ARNOLD MEYER. In het Nederlandsch Dagblad vraagt Arnold Meyer, de leider van Nationaal Pront „Zou thans na de rede van den Rijkscommissaris niet het oogenblik zijn aangebroken, dat de Nederlandsche Unie, N.S.B. en Nationaal Front een gezamenlijk initiatief nemen tot het op richten van een afzonderlijk Neder landsch legioen om naast de Duitschers, de Italianen, de Finnen, Roemenen, Spanjaarden, Hongaren en Slowaken mede te helpen Europa te beschermen tegen het Russische bolsjewisme?" Het Rijkscommissariaat maakt be kend: Wilhelmina van Oranje-Nassau, die naar het vijandelijke buitenland ge vlucht is, heeft zich thans aan de zijde der Sowjets geplaatst. De rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft daarom gelast, dat afbeeldingen van eiken aard van de levende leden van het Huis ven Oranje-Nassau uit alle overheidsgebou wen on gebouwen van openbaren dienst, uit alle openbare en bijzondere scholen, openbare inrichtingen en bedrijven, en over het algemeen uit alle gebouwen, welk voor openbare doeleinden worden gebruikt, moeten worden verwijderd. MISBRUIKEN BIJ HET VERHUREN VAN HUIZEN. Het A.N.P. meldt: Het komt in den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat wo ningen te huur worden gevraagd, terwijl men daarbij oen bepaald bedrag als be looning voor het aanbieden der woning in het vooruitzicht stelt. Deze „sleutelgelden", welke men zich nog uit de laatste jaren van den vorigen oorlog zal herinneren, varieeren van f 2,50 tot f 25 en zijn in sommige ge vallen nog belangrijk hooger. Dergelijke aanbiedingen worden zelfs openlijk in advertenties gedaan. De gemachtigde voor de prijzen ves tigt er de aandacht op, dat deze handel wijze in strijd is met het huurbesluit 1940, en wordt beschouwd als prijsover- treding. Zoowel degene, die sleutelgeld aanbiedt als hij, die het aanneemt, zijn evenal3 tussehenpersonen, zooals wo- ningbureaux, strafbaar. De inspecteurs voor de prijsbeheer- sching zullen streng optreden tegen deze misbruiken, die in den grond een ontdui king zijn van de bepalingen, die huur- prijsverhooging verbieden. Dit geldt ook vc t huurder den elsch van o"*rname van den inboedel als voorwaard? voor het aangaan der huur- CivorsejiVo.mst gte't 0«k ht?r b?gaet zoo- de vorb-' Kde.r B'S huurder £<?n «trafbaar "sit. JOSJIZAWA UIT BATAVIA VERTROKKEN. (D.N.B) De bijzondere Japansche af gezant voor de handelsbesprekingen met iMed.-indië, Josjizawa, is met de leden der Japansche handeiscommissie uit Ba tavia vertrokken. Voorts werd begonnen met het vertrek der Japanners uit Ned.-Indië. B. GELEYNSE. Naar „De Stand." meldt, heeft de ziekte van den heer Geleynse, directeur van de Rudolphstichting, nu een zoo danig gunstig verloop, dat men mag hopen op een blijvend herstel. SPION TER DOOD VEROORDEELD. Een vroegere Nederlandsche officier, die heimelijk naar Nederland terugge keerd was, hier onder een valscnen naam verbleef, militaire inlichtingen verzamelde en die naar het vijandelijk buitenland doorgaf, werd door een Duit sche militaire rechtbank wegens spion- nage ter dood veroordeeld. Het vonnis is met den kogel voltrokken. BOMMEN OP ONS LAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag verschenen wederom eemge Britsehe vliegtuigen boven ons land. De door neergeworpen bommen aangerichte scha de was onbelangrijk. Slechts in een plaats in Noord-Holland kregen drie woonhuizen eenige schade. Naar wij vernemen moesten onverant woordelijk nieuwsgierigen wederom hun onvoorzichtigheid duur betalen. Te Arnhem namelijk nam een arbeider een zoogenaamden „blindganger", een niet-ontplofte bom, mede naar huis en ging die daar met een zijner bekenden „onderzoeken", met als gevolg, dat de bom ontplofte en beide mannen zwaar gewond werden. Wij kunnen er niet te sterk den na druk op leggen, dat het aanraken enme- denemen van projectielen verboden is in het eigen.belang van de burgerij. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN APELDOORN. De nieuwe burgemeester van Apel doorn, mr C. den Besten, werd geboren te Minnertsga in Friesland op 21 Sept. 1894. in 1919 promoveerde de heer Den Besten tot doctor in de rechtsweten schappen. Daarna trad hij als volontair in dienst bij de gemeentesecretarie te De Bilt. Eenigen tijd vervulde hij de functie van gemeente-ontvanger van deze gemeente. In het jaar 1921 vestigde mr den Bes ten zich te Utrecht ais advocaat en pro cureur. Hij vervulde eenigen tijd de functie van secretaris der afdeeling Utrecht der Chr.-Historische Unie. Hij trad in 1933 uit deze organisatie om zich bij de N.S.B. aan te sluiten. LOONSVERBETERING IN DE BOUWBEDRIJVEN. Het college van rijksbemiddelaars beeft de beide landelijke contracten voor het bouwbedrijf, n.l. die voor burgerlijke en utiliteitsbouw en die voor water-, spoor- en wegenbouw goedgekeurd. In middels heeft de bedryfsraad op 18 Juni j.l. de algemeen- verbindend verklaring van deze contracten verzocht. De veran deringen in de arbeidsvoorwaarden, die inmiddels zyn ingegaan, betreffen het volgende: De bestaande duurtëtoeslagen van resp. f 1.50, f 1.20 en f 0.90 per week z$n omgezet in uurloon. In plaatsen, waar een duurtetoeslag van f 1.50 of 1.20 per week moest worden betaald, zyn dezo toeslagen ingetrokken en is het Joon hiervoor snet 3 cent per uur ver hoogd. In plaatsen, waar een duurtetoe slag van f 0.90 per week moet worden betaald, is op geiy'ke wyze het uurloon met 2 eeat verhoog Verder zjjn nog de volgende loonsver- hoogingen ingevoerd: Alle loonen van 40 cent en daar bene den, onverschillig in welke groep ze wor den betaald, zijn met 3 cent per uur ver hoogd. Alle loonen van 41 tot en met 44 cent zijn met 2 cent per uur verhoogd. Alle loonen van 45 tot 49 cent zyn met 1 cent per uur verhoogd. In plaatsen, waar door bovenvermelde verhoogingen het verschil tusschen groep 2 en groep 3 niet meer dan 1 ct. zou bedragen, vervalt groep 3. Voor een aantal plaatsen zijn nog bijzondere wijzigingen, resp. ver hoogingen van de loonen aangebracht. Gold tot nu toe, dat voor jeugdigen onder 19 jaar het loon niet bij collectief contract was geregeld en voor jeugdigen van 19 tot 22 jaar hetzelfde loonpeil van 50 pet. gold, thans vallen onder de jeugd- regeling ook de 18-jarigen en is een opklimming van jaar tot jaar ingevoerd. Een commissie is ingesteld, die zal on derzoeken, welke maatregelen dienen te worden genomen om het aantal soorten vacantiebons te beperken, terwijl tevens een onderzoek zal worden ingesteld naar het bedrijfspensioen. Tusschen partijen is verder overeenge komen, daj; onderhandelingen plaats zul len vinden over tusschentijdsche wijzi ging van de loonen, indien belangrijke juridische, economische of sociale om standigheden zulks noodzakelijk maken. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Bi? de gemeentebesturen van Katwijk en Valkenburg (Z.-H.) heeft de secreta ris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken een ontwerp-be- schikking aanhangig gemaakt, houdende de samenvoeging van beide gemeenten. Dit ontwerp heeft een onderwerp van discussie uitgemaakt in de beide gemeen teraden. De gemeenteraad van Katwijk besloot als zyn gevoelen kenbaar te maken, dat de toevoeging van Valkenburg aan het grondgebied van Katwijk, behoudens en kele voorwaarden, wenschelijk geoor deeld wordt. De gemeenteraad van Valkenburg daarentegen besloot met algemeene stemmen tegen de opheffing van de ge meente Valkenburg te protesteeren. CHR. MIDDENSTANDSBOND. De Bondsraad van den Chr. Midden standsbond zal, naar wy vernemen, op Woensdag 30 Juli a.s. te Utrecht worden gehouden. In deze vergadering zal het bondsbestuur verslag uitbrengen van zyn werkzaamheden gedurende de afge- loopen 6 maanden. Ook zal dit college in deze vergadering mededeeling doen van hetgeen bekend is omtrent de voor nemens tot instelling van een publiek rechtelijke organisatie van het bedrijfs leven en zal ter sprake komen de recen te en toekomstige ontwikkeling van den bond als een instelling, aan wier bestaan en uitbouw in dezen tijd hoe langer zoo meer beteekenis moet worden toegekend. In verband met dit laatste zal een nood zakelijke, zij het ook beperkte wijziging van statuten en reglement in bespreking gegeven worden. DE INLEVERING VAN GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Het Rijksbureau voor de Voedselzie- ning in oorlogstijd brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden: Zooals reeds in een persbericht van 9 Mei 1941 werd medegedeeld, dienen de telers voor 1 Juli alle hun toebehooren- de granen, zaden en peulvruchten, welke zij hetzij gedorscht, hetzij ongedorscht op hun bedrijven of elders in voorraad hebben, bij de P.I.C.A. in te leveren. Bij genoemde publicatie werd even eens bekend gemaakt, dat van deze ver plichte inlevering slechts uitgezonderd was het restant van de hoeveelheden tarwe en rogge, welke de teler voor eigen gebruik van de tot zijn gezin of inwonend personeel b^hoorende perso nen tegen inlevering van broodbonboek- jes, volgens de bepalingen van het land- bouwinleveringsreglement 1940 2 mocht behouden. De regeling is thans in zooverre ge wijzigd, dat van de verplichteinleve ring bovendien nog uitgezonderd is het restant van de gezamenlijke hoeveelheid akkerbouwproducten, welke de teler in gevolge het evengenoemde reglement aanvankelijk eveneens niet behoefde in te leveren (n.l. de hoeveelheid van ten hoogste 25 kg. voor den teler en voor elk lid van zijn gezin en van het bij hem inwonend personeel). Dit restant mag door de telers echter slechts worden behouden tot ten hoog ste zooveel veelvouden van 10 kg. als het aantal personen, dat wordt gevormd door den teler, de leden van zijn gezin en het bij hem inwonend personeel, be draagt. DINSDAG 1 JULI. 's Morgens tot 5.21. 's Avonds van 22.06. VESTIGING IN SPERGEBIED TOEGESTAAN. In verband met het verbod tot het be treden door niet-ingezetenen van de zgn. verboden landsdeelen is de vraag gere zen, of definitieve vestigingen in bedoel de gebieden eveneens niet zijn toegelaten. Naar aanleiding hiervan wordt mede gedeeld, dat tegen definitieve vestigin gen in het zgn. spergebied in beginsel geen bezwaar bestaat. Voor elk geval mo'et echter door tusschenkomst van het gemeentebestuur een voldoend gemoti veerd verzoek tot den bevoegden gevol machtigde van den Rijkscommissaris (Polizeioffizier) worden gericht, die na een onderzoek de toestemming tot het betreden van het betreffend gebied en de vestigingsvergunning verleent. GRIFFIER VAN HET „VRIJE VAN SLUIS" BENOEMD. Tot griffier van het onlangs opge richte waterschap „Het Vrije van Suis" is met ingang van 1 Augustus a.s. be noemd de heer Mr J. I. van Door- n i n c k, commies ter provinciale griffie te Middelburg. De heer Van Doorninck is vanaf 1931 werkzaam ter Provinciale Griffie en heeft in de voorbereiding van de ver- eeniging van de 76 polders in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een belangrijk aandeel gehad. Verder zijn benoemd tot ontvanger de heer A. C. Calon te IJzendijke; tot eerste ambtenaar ter griffie de heer H. A. de Smidt te Schoondijke; tot tweede ambtenaar de heer E. Seuhs te Bres- kens; tot derde ambtenaar de heeren J. de Bliek te Breskens en E. K. J. van den Hemel te Oostburg. Behalve de heer de Bliek zijn de be noemden allen ontvanger-griffier van een of meer polders of waterschapen. Binnenkort zullen Ged. Staten de tech nische ambtenaren van het waterschap benoemen en een aanbeveling opmaken voor de benoeming van een Dykgraaf, waarna dan later de andere bestuurs leden voor de eerste maal zullen worden aangewezen. Diploma-uitreiking. Eenige weken geleden maakten wij melding van de opening van den lasch- cursus, uitgaande van de firma Loos Co. te Amsterdam met medewerking van de afdeeling Middelburg van den Bond van Smedenpatroons. Deze cursus heeft onder leiding van den heer Van Zyl een vlot verloop gehad. Zaterdagmiddag had in een der lokalen van de Ambachtsschool de uitreiking van de diploma's plaats aan 21 van de 25 cursisten. Nadat de heer Hollebrands, voorzitter, de aanwezigen had welkom geheeten, verzocht hij den directeur der school de diploma's uit te reiken. De heer D o e t s zeide met genoegen dit te doen en wees er de cursisten op, dat ook de ervaring by dit werk een be langrijke rol speelt. Er zijn zoowel leer lingen der school als personen, die reeds in de praktyk werkzaam zyn onder de geslaagden. Spr. reikte daarop met enkele toelich tingen over de behaalde cijfers de diplo ma's uit aan: J. Damman, J. Sturm, A. Murre, L. Huibregtse, J. P. R. van Hec- ke, allen te Middelburg; L. A. van Sig- hem, P. van Sighem, A. van Sighem, P. J. Hillebrand Szn., H. Hillebrand Szn., P. J. Hillebrand Hzn., allen te St. Lau rens; W. Leijnse, Zoutelande; J. Dinge- manse, O. en W. Souburg; J. J. van Bo ven, KruiningenG. van Damme, 's Gra venpolder; J. M. van Weele, Wemeldin- ge, J. Slabbekoorn, Wolf aartsdijk; J. M. Thön, Oostkapelle; A. Beekman, N. en St. Joosland; W. van Hekken, Vrouwc- polder; J. J. v. d. Sande, Vlissingen. Het aantal geslaagden wijst op een goed resultaat, maar zij moeten begrij pen, dat de eindstreep nog niet is be reikt. Kennen en kunnen moeten elkaar aanvullen. De heer J. van Wageningen wees de gediplomeerden op de waarde van het diploma en zeide dat zij goed op weg zijn om het vak machtig-te worden. De heer Hollebrandse wees er op, dat de Bond niet alleen het doel heeft het eigen belang der leden te behartigen, maar ook het vak op hooger peil te bren gen. De heer Huibregtse heeft namens de cursisten dank gebracht aan het bestuur en den directeur der school, aan den bond van Smedenpatroons,aan den heer van Wageningen, maar vooral aan den heer Van Zijl. De tram MiddelburgVlissingen kan thans, nu de rioleeringswerkzaamhe- den wat zijn gevorderd, weer doorrijden tot de Leeuwentrap. GOES. Japonnetje meegenomen. De politie maakte proces-verbaal op tegen een dienstmeisje, dat een japonne tje van de dame, bij wie zij in dienstbe trekking was geweest, had meegenomen. Zij had het inmiddels weer verkocht. Geen persoonsbewijs. De politie heeft tegen twee inwoners van onze gemeente proces-verbaal opge maakt, wegens het niet bij zich dragen van het persoonsbewijs. Duivendijke. De wnd. Commissaris der Provincie Zeeland heeft den heer A. H. Vermeulen, secretaris der gem. Brouwershaven, voor den tijd dat de vacature onvervuld zal blijven, met de waarneming van het burgemeestersambt der gemeente Duivendijke belast, zukls met ingang van 17 Juni 1941. Kortgene. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de Raad. De heer Th. Wolse heeft bedankt als raads lid. Zijn opvolger, de heer Joh. Vogelaar JKortgene, heeft eveneens bedankt. Dhr P. Hollestelle is thans benoemd ver klaard doch het is nog niet bekend of deze zyn benoeming al of niet zal aan nemen. Inplaats van dhr J. F. Dees, te Ko- lijnsplaat, die wegens gezondheidsrede nen ontslag heeft genomen als raadslid, is benoemd dhr Anth. v. d. Weele, die zijn benoeming heeft aangenomen. De voorzitter bracht zijn dank aan de hee ren Wolse en Dees voor hun werkzaam heden in het belang der gemeenten ver richt, en hoopt dat dhr Dees spoedig hersteld mag zijn. De geloofsbrief van dhr Anth. v. d. Weele wordt in orde bevonden, waarna besloten werd tot toelating. De heer L. A. Verburg te Koiijnsplaat werd beëedigd als waarnemend secreta ris de heer S. B. de Pree te Koiijnsplaat werd beëedigd als waarnemend ontvan ger der gemeente. Aangenomen werd een voorstel om aan te sluiten bij het Verificatie-bureau van de Vereen, van Ned. Gemeenten met ingang van 1 Jan. 1941. Met algemeen goedvinden werd beslo ten B. en W. te machtigen om de voor malige secretarie te Colijnsplaat te ver huren aan het Bijkantoor van het Ge westelijke Arbeidsbureau, zulks tot we deropzegging toe. De heeren S B. de Pree te Koiijns plaat en C. Boey te Kats werden eervol ontslag verleend als agenten der Ar beidsbemiddeling resp. der voormalige gemeenten Kolynsplaat en Kils met in gang van 1 Mei 1941, zulks omdat er nu een Gew. Arbeidsbureau is opgericht. Aan dhr C. Kesteloo te Kats werd eer vol ontslag verleend als klokkenist en klokluider te Kats per 1 Juli 1941. Er werd besloten, dat de voormalige gemeenten Koiijnsplaat en Kats aan het Prov. Bestuur van Zeeland en aan de door den oorlog getroffen gemeente Ka- pelle Staats- en Provinciale bladen zul len afstaan, die gratis gegeven zullen worden, daar ze voor Kortgene over compleet zijn geworden. De rekening van het B. A. te Kort gene over 1940 werd goedgekeurd. Ont vangsten f2622,95, uitgaven f2038,67, saldo f584,28. De rekening van het B. A. te Koiijns plaat over 1940 werd goedgekeurd met ontvangsten f3871,21, uitg. f3260,27, saldo f 610,94. Aan den heer R. Slotema te Wissen- kerke werd eervol ontslag verleend als gemeente-opzichter der voormalige ge meente Kortgene, met ingang van 1 Juli 1941. Besloten werd Gedep. Staten in over weging te geven presentiegeld der raads leden te bepalen op f 2 per lid per ver gadering. Uit de drie verordeningen der oude ge meenten werd één nieuwe verordening gemaakt voor de veldwachter^ der drie dorpskommen. De werkzaamheden van de ambtena ren van den Burgerlijken Stand eisch- ten een nieuwe vaststelling. Tot Dec. '41 zullen de heeren Th. Wolse en A. A. Schuit te Kortgene de huwelijken vol trekken. Voor huwelijksaangiften te Ko iijnsplaat dhr P. Tazelaar, voor geboor ten en overlijden werden de heeren S. B. de Pree en L. A. Verburg te Koiijnsplaat aangesteld. Hierna werd voor de nieuwe gemeente een verordening vastgesteld op de hef fing en invordering van begrafenisrech ten. Dit onderwerp gaf stof tot eenige bespreking. Op Kortgene b.v. is het lijk kleed het eigendom van de gemeente, op Koiijnsplaat en Kats behoort dit toe aan de diaconie of kerkvoogdij. Er zal getracht worden door de nieu we gemeente om zoowel te Koiijnsplaat als te Kats het lijkkleed af te staan aan de gemeente, om dus tot een uniforme regeling te komen voor de drie dorps kommen. In deze drie dorpskommen bestaan ook verschillen in de prijzen voor 't afkoopen van graven. Nu er sprake is geworden van één nieuwe gemeente, dient men dus ook een nieuwe verordening vast te stel len. Dhr Hartog zou gaarne voor de drie dorpskommen één uniforme regeling wil len toepassen, doch B. en W. zouden de bestaande toestand niet willen wijzigen. Na eenig heen- en weergepraat werd besloten om voor alle dorpskommen de zelfde rechten toe te passen. Er zullen twee klassen zijn voor het afkoopen ,van graven. De koopsommen werden be paald op f 40 en f 20. Het gemeenteraadsbesluit der voor malige gemeenten Koiijnsplaat en Kats van d.d. 24 Febr. 1941 tot toekenning van een duurtetoeslag van 6 pet. te Kats en 10 pet. te Koiijnsplaat aan de ge meenteambtenaren aldaar werd inge trokken. Deze toeslag werd voor de ge meente-ambtenaren der nieuwe gemeen te op 6 pet. bepaald, zulks per 1 Dec. 1940. B. en W. stellen voor om een overeen komst aan te gaan met den gemeente ontvanger. De laatste wil f 400 per jaar uitkeeren aan een ambtenaar ter secreta rie en de laatste belasten met een ge deelte van het werk op het kantoor van den bedoelden ontvanger. Dit werd aangenomen. Hierna werd het aantal ambtenaren ter secretarie bepaald en ook hun bezol diging. Aangesteld zullen worden 5 amb tenaren, t.w. één le ambtenaar, één 2e, twee leerling-ambtenaren en één typiste. Daar de heer Slotema als gemeente opzichter eervol ontslag heeft gekregen, werd de heer Van der Maas te Kats in genoemde functie benoemd op een sa laris van f 350 per jaar. Dhr P. Priester, havenmeester te Kats kreeg een verhooging van salaris (van f75 op f125). Ook de gemeente-werklieden te Ko lynsplaat en Kats werden in salaris ver hoogd. Verder werden alle ambtenaren in vasten dienst van de oude gemeenten herbenoemd in de nieuwe gemeente. Door de samenvoeging van de gemeen ten zijn de heeren Arenthals, Dees, Priester en Potappel als ambtenaren van den Burgerlijken Stand van de oude ge meenten overbodig geworden en hun werd eervol ontslagverleend. Getracht zal worden om in de toe komst ook op Kats een ophaaldienst in het leven te roepen voor het huisvuil. By de rondvraag bracht de heer Har tog als tolk van de gemeentenaren van Koiijnsplaat dank uit aan den heer Dees, die vele jaren lang wethouder is geweest van Koiijnsplaat. Hij was een bijzonder persoon die jammer genoeg ontslag heeft moeten nemen als raads lid der nieuwe gemeente. Tevens was spr. de tolk van alle inge zetenen van Koiijnsplaat om zijn mis noegen uit te spreken over het wegha len van meubels uit het voormalige ge meentehuis te Koiijnsplaat. De voorz. dankte den heer Hartog voor zijn woorden die hij heeft gespro ken over den heer Dees, doch wat het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2