Uit de Provincie Gemengd Nieuws Wenken op technisch gebied. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Moe-Loom-Lusteloos VVV itli/n/iaidlfm Tenslotte vermelden we nog, daü even 1 eerfag en vermaning des Heer en, De school, die w\j als ouders voor QWsa kinderen begeenen, moet dus ten vsl'c m<&t G<id rekening houden. 'fc kind, d«t van Gods geslacht is, is de vatbaarheid voor God. Het is niet alleen door Hom, maar ook tot Hem geschapen. Die aangeboren aanleg moet tot ontwikkeling gebracht. Daartoe moet; het kind bekend wor den gemaakt met Gods openbaring in de Heilige Schrift, en eveneens met Z\jn openbaring in natuur en geschiedenis. Het gansche onderwijs moet van den Christelijken zuurdeesem doortrokken worden. Met het verlies van den godsdienst raakt ook het zedelijk leven in verval. Een volk zal zedelijk ten gronde gaan, als het God, Zijn oppersten Wetgever, heeft verworpen. Daarom zijn wij dankbaar voor de vele scholen, die ook onze provincie rijk is, waar het jonge geslacht in de wegen des Heeren wordt geleid. Natuurlijk ontmoeten wij in het kind ook het kwaad, de zonde. Om deze te bestrijden, is veel wijsheid noodig. Ook de tucht kan niet gemist worden; maar 'tmoet Christelijke tucht zijn, d.i. liefde tucht. Ten slotte, wat den opvoeder be treft, onmisbaar is: persoonlijk geloof; achter hem moet liggen de overgave van hart en leven aan den Heere. Niet alleen liefde voor de kinderen, allereerst liefde voor den Heere is noodig; en dèn eerst liefde voor de kinderen om 's Heeren wil. Het kind moet in zijn opvoeders zien:' menschen, die dagelijks wandelen met God. Wij moeten onze kinderen brengen in een sfeer van' geloof en liefde, van eer bied en vreugde. Jan Ligthart heeft gezegd: „Wee, als 'tChristendom niet gepredikt wordt door u en door my in daden. Een echt Christelijke opvoeding zè.1 harten winnen. De vruchten zullen niet uitblijven. Tweede spreker was dr K. Huizen- ga te Middelburg over en Zijne daden niet vergeten Spr. bracht uit de geschiedenis van het christelijk onderwijs in de 19e eeuw en kele hoofdmomenten naar voren, die leerzaam zijn. Hij wees op 't begin van den schoolstrijd, 1837op 1848, in welk jaar de vrijheid van onderwijs in de grondwet wordt vastgelegd; op 1857, het jaar van 't conflict Groenv. Brugghen op 1878 in samenkoppeling met 1889de wet-Kappeyne en de wet-Mackay. Bij de gebeurtenissen is z.i. duidelijk de be schermende hand Gods te zien, die zelfs door tegenstanders de ontwikkeling van 't christelijk onderwijs in de goede rich ting leidt en dat onderwijs bewaart voor de consequentie van fouten van zijn voor standers. Op duidelijke wijze zette Spr. het aan deel van mannen als Groen, Kuyper en Lohman in den schoolstrijd uiteen. Wie dezen strijd nagaat, ontdekt telkens weer Gods leiding en voorzienigheid. Daarom mag ons geloof niet inzinken. We moeten juist uit het geloof leven. Bij zonder in den schoolstrijd is gebleken, dat het geloof niet beschaamd wordt. Nadat Ps. 84 6 was gezongen, sloot Ds v. Voorst Vader deze bijeenkomst met dankgebed. de officier tot dusver gebruikt had, reeds 52 jaar oud was dus waarschijnlijk het oudste van alle muildieren ter we reld. Uit ds stukken bleek, dat het dier in 1!T7 was gekocht, asadat het reeds 18 jaren in het leger had dienst gedaan. (United Press.) Vrouw had alle distribu tiekaarten verkocht. Woensdag heeft de politie te Amsterdam een 32- jarige vrouw aangehouden, verdacht van rijwieldiefstallen. Bij het voorloopige on derzoek is gebleken, dat deze diefstallen- reeks een tragischen achtergrond heeft. De echtgenoot van de vrouw vertoeft nl. in de gevangenis wegens diefstal, zoodat de vrouw ondersteuning geniet. Daar deze echter voor het gezin het echt paar heeft zeven kinderen van 3—12 jaar nauwelijks toereikend is, heeft de vrouw reeds geruimen tijd geleden bijna alle in haar bezit zijnde distributiekaar ten verkocht, zoodat zij thans gedwon gen is te trachten op haar beurt bonnen van anderen te koopen. Omdat haar de middelen daartoe ontbraken, is zij tot het stelen van fietsen gekomen. De vrouw nam zelf de rijwielen weg en liet het gestolene door haar kinderen naar de een of andere rijwielzaak brengen, waar ze dan later zelf verscheen en de fiets verkocht. De vrouw, die voorheen nog nimmer met de politie in aanraking is geweest, is voorloopig in arrest gesteld. De kin deren zijn in het stadsbestedelingenhuis ondergebracht. (Vad.) Japonnendief.stal. De politie te Amsterdam is dezer dagen een dief stal op het spoor gekomen, gepleegd in een atelier aan de Keizersgracht aldaar. Een daar werkzame 28-jarige maga zijnbediende heeft de laatste maanden niet minder dan 150 japonnen gestolen, voorzoover althans op dit oogenblik reeds vaststaat. Wellicht is de gestolen hoe veelheid nog aanzienlijk grooter. De moe- der van de verdachte, een 49-jarige I vrouw, bracht de japonnen naar een heelster in de Noorderdwarsstraat, die ze op haar beurt stuksgewijze aan particu lieren verkocht. Zoowel de magazijnbediende als de beide vrouwen zijn gearesteerd. Het on derzoek van de politie duurt nog voort. Ernstig geval van prijsopdrijving. De politie alhier heeft zich genood zaakt gezien tegen een handelaar alhier op te treden die verdacht werd zich schuldig te maken aan prijsopdrijving. Aan de politie is gebleken dat hij een 2000-tal eieren had afgeleverd tegen 17 cent per stuk, terwijl de maximum-prijs 8 cent is. Daarenboven had hij 600 kg blauwe aardappelen verkocht tegen den prijs van 14 cent per kg, terwijl de maxi mumprijs daarvan is vastgesteld op 8 cent per kg. Voorts verkocht hij ook vruchtenwijn in fleach ver boven den prijs. De politie heeft verder nog ca. 500 eieren en plm. 1200 kg blauwe aardap pelen aangetroffen en in beslag geno men. (P. Z. C.) Kapelle. Door burgem. en Weth. der gemeente Kapelle werd uit 13 sollicitan ten benoemd tot 2e ambtenaar ter secre tarie de heer S. de Jong te Hoorn. Paardensmokkelaars aangehouden. Woensdagavond zijn aan de grens te St. Kruis twee paardensmokkelaars be trapt toen zy twee Belgische paarden vanuit België ons land invoerden. Beide paarden werden in beslag genomen en naar Oostburg overgebracht. De waarde van deze paarden wordt op circa f 1800 per stuk geschat. Aardbeving. Naar Radio-An kara mededeelt, is een aardbeving ge voeld, die tien seconden heeft geduurd. De aardbeving strekte zich over een buitengewoon groot gebied uit. (D.N.B.) Oudste muildier ter we reld. Een officier van gezondheid te Havana heeft eenigen tijd geleden bij het departement van volksgezondheid een nieuw muildier aangevraagd, daar zijn oude beestje aftandsch geraakte. Bij het onderteek. bJsak, dat het muildier, dat werken stimuleerend en opwekkend. HET AFSTELLEN VAN EENIGE TYPEN VAN PLOEGEN. De heer C. J. J. van Arenthals, land bouwer te Kortgene, had aan diverse landbouwers uit Noord-Beveland een uit- noodiging gestuurd om eens te komen luisteren naar wat Ir P. A. van den Ban, Rykslandbouwconsulent te Wageningen te vertellen had over het onderwerp: „Het afstellen van eenige typen van ploegen". Aan de uitnoodiging van den heer van Arenthals was in ruime mate voldaan, zoodat Ir van den Ban in „De stadswftnkelder" voor een druk bezochte vergadering kon spreken. Bij het afstellen van verschillende soorten ploegen werd in de eerste plaats stilgestaan by de eenscharige ploeg. Er werd door Ir van den Ban op gewezen, dat het voor het goed loopen van een ploeg van groot belang is, dat het ploeg- lichaam juist geconstrueerd is. Hieron der wordt verstaan een goede vorm van het rister, van de schaar, van het zool- yzer en van het meskouter. Deze moe ten zoodanig zyn, dat de ploeg goed vast wil loopen op de juiste diepte en breedte. De ploeg vindt dan steun op den on derkant van het zooiljzer en tegen den zykant van het zooiyzer en het meskou ter en steunt aan den voorkant op een voet, op één of op twee wielen. Voor de juiste plöegbreedts most de ploegboom evenwijdig zyn aan de open voor en bij verandering van de breedte-afstelling moet dit zoo blijven. By het ploegen op een bepaalde diepte heeft de ploegboom een zekere helling ten opzichte van het land en bij verandering van diepte moet dezelfde helling er in biyven. De hoogte van het trekpunt moet zoo danig gekozen worden, dat dit punt ligt in de iyn die het weerstandspunt van de ploeg verbindt met het aangrypingspunt van de kracht, dus met de borst of den schouder van de paarden of met 't trek punt van den motortrekker. By meerscharige ploegen is de con structie en het afstellen principieel ge- iyk aan die van éénscharige ploegen. Hierbij moet er echter in 't bijzonder aan gedacht worden, dat alle voren even breed genomen moeten worden en dat met alle risters even diep geploegd moet worden. De breedte van de voor ligt nu vast in de constructie van de ploeg, dus in de loodrechte afstand van de opvol gende risters. Voor een juiste ploeg- diepte moeten alle risters even diep wer ken en dan moet gewoonlijk het raam van de ploeg evenwijdig met den grond blijven. Bij sommige ploegen wordt dan geen steun gevonden op het zooiijzer, maar op een achterwiel, dat dikwijls zoo wel in de hoogte als in de breedte is te verstellen. Deze verstelling maakt de ploeg soms ingewikkelder dan noodig is. Er zijn verschillende ploegen, waarbij dit wiel niet te verstellen is en die toch zeer goed loqps», Sinds wy ons laatste artikel schreven, is er op verschillend technisch gebied heel veel veranderd. Door de buitengewone omstandighe den, waarin wy leven, heeft men de fa bricage van verschillende producten ter hand genomen, die in normale omstan digheden niet zoo'n voornaam afzetge bied boden. Daartegenover staat, dat producten, die vroeger in onze industrie een voorname plaats innamen, byna niet meer geproduceerd worden. Zoodoende werkt ook de industrie, met de techniek, zooveel mogeiyk mee, om ons door de moeilijke tijden, waarin we momenteel leven, heen te helpen. En de techniek staat, juist in dezen tyd, niet stil. Denken we maar eens aan de groote industriefabrieken, zooals Philips, Aku enz. Daarby vergeten we niet de stikstofbindingsbedryven, die in de voed selvoorziening van ons land zoo'n voor name rol spelen. Nu we gebrek hebben aan hout voor onze woningbouw, heeft men weer meer mogelijkheid voor betonfabrieken, die ons goede vloeren en daken trachten te leveren, zonder de vroeger onontbeeriyk gedachte houten balk. Dan zyn er verschillende grootere en kleinere industrieën ontstaan, die de fa bricage van vervangingsmiddelen hebben ter hand genomen. Zoo zijn er vervan gingsmiddelen gekomen, die van het ori gineel byna niet te onderscheiden zijn. Een heel aparte industrie richt zich op de verduistering. We hebben verduis teringslampen in alle mogelijke uitvoe ringsvormen en vergeten niet de straat- verduisteringsverlichting van Heemaf. Talrijke firma's legden zich toe op de vervaardiging van kleinere artikelen, die ons bij de verduistering van groot nut zijn: lichtgevend plakband, lichtgevende speldjes, dynamozaklantaarns e.d. Aldus constateeren we, dat onze indu strie zich met bijzondere yver op de ver anderde omstandigheden heeft ingesteld en dit alles met groot succes. We willen de nieuwe Philipsproducten als eerste eens nader onder de loupe ne men. Wat deze firma ook nu dit jaar weer heeft gepresteerd is aan alle kanten te roemen. Op de laatst gehouden Jaarbeurs wer den wederom een nieuwe en op velerlei gebied baanbrekende toestelserie ge toond. Bijzonder werd bij de nieuwe toestel len gelet op verbeterde technische uit voering, betere geluidsweergave, zuini ger stroomverbruik en fraaiere styl. Het nog meer geperfectionneerde lino dyne-systeem met automatische bedie ning, electrische bandspreiding, druk knoppen, zelfs op de korte golf, het in voeren van een spaarschakelaar, waar door het stroomverbruik tot ruim 30 pet gereduceerd kan worden, zuinige nieuwe radiobuizen, luidsprekers met een bijna wonderbaarlyk magneetstaai, dat in staat is niet minder dan 3500 maal zijn eigen gewicht te dragen, toestelkasten in een frisschen, modernen stijl, met een selecte keuze der kostbaarste houtsoor ten op buitengewoon fraaie wijze gepoli toerd, het is slechts een greep uit de vele bijzonderheden van de toestelserie 1940 —1941. De topprestatie is wel de luxe-ontvan ger „990 A", die zoowel door inwendige constructie als uitwendige verzorging opvalt. Het bijzondere is o.m. de volko men geautomatiseerde afstemming, die door het gemotoriseerd linodyne-druk knopsysteem bereikt is. Een lichte vin gerdruk op één der afstemtoetsen is vol doende om een zender af te stemmen, ook als het het kortegolf-zender betreft. Er zyn niet minder dan 14 drukknoppen aangebracht. Hiervan dienen er 4 voor het automatisch omschakelen van het golfbereik by de bediening, 4 voor het inschakelen van de korte-golf bandsprei ding en de overige voor automatische stationskeuze. De „990 A" bevat 6 2 radiobuizen, waaronder een 18 watt eind- buis, een silentode, speciaal voor ruisch- arme kortegolfontvangst ontwikkeld, 'n triode-hexode ECH 3 voor het constant houden van de golflengte en een kathode- straal-afstemindicator. Twee zeer gevoe lige Ticonal-luidsprekers, alsmede de bij zondere schakeling, zooals een lage en een hooge toonenfilter, verzekeren een geluidsweergave, die zelfs de meest criti sche ooren tot bewonderend luisteren dwingen. Als men dit toestel hoort, heeft men niet meer 't idee naar radio te luisteren. Zóó goed is de weergave. We hebben verder in deze serie de ty pen: 915 A, 907 A, 815 A enz. Allemaal toestellen „die er zijn mogen". We be spraken al eens eerder de Prilips „122 A B C", het verplaatsbare batterij-ont- vangertje, dat ook op wissel- en gelijk stroom speelt. Dan is er een goedkoop toestel de laat ste tijd verschenen, met ingebouwde an tenne, dat zoowel op wissel- als gelijk stroom is te gebruiken, en dat zeer klei- n<^ afmetingen heeft. Het is het z.g. „si garenkistje-model". Het is een toestel letje, zoals wij reeds lang van verschil lende Amerikaansche fabrieken zagen. Philips heeft dit apparaatje echter met „Hollandsche degelijkheid" uitgevoerd en het staat, volgens ons, heel ver boven het Amerikaansche product. Tenslotte bracht de fabriek nog ver schillende andere apparaten aan de markt, op het gebied van versterker-, meet- en lichttechniek. als vroeger, vragen (adres: Technische Vraagbaak, Redactie „De Zeeuw" te Goes), kunnen worden ingezonden. Men kan vragen stellen op alle mogeiyke tech nisch gebied. Wy zullen ons best doen, ze zoo goed mogeiyk te beantwoorden. Zyn er lezers, die een bepaald onderwerp behandeld willen zien, dan willen wy ook, zooveel in ons vermogen is, aan dio aan vragen voldoen. PRACTISCHE WENKEN. Dikke vloeistoffen, die in half ge leegde flesschen achterblijven kan men er veelal moeilijk uit krijgen. Men kan hieraan evenwel tegemoet komen, indien men een glazen buisje of limonaderietje in de hals van de flesch brengt en door het inblazen van lucht in deze buisjes, gaat de dikke vloeistof er gemakkelijk uit. Bij het poetsen van de straatbel, deur knoppen of koperen sloten komt men meermalen met het poetsmiddel met het hout in aanraking, indien men niet de noodige voorzorgen heeft genomen. Om dit te voorkomen moet men een stuk kar ton knippen met een opening in het mid den, die juist om het koperen slot of om de plaats van den bel past. Het is een zeer eenvoudig hulpmiddel, waarvan men evenwel zeer veel gemak zal ondervin den. Fyn zand en schuurmiddelen worden menigmaal aangewend om vuile randen van waschbakken en baden te verwyde- ren. Veelal wordt meer gebruikt dan strikt noodig is en aangezien schuurmiddelen evenmin als zand oplossen in water, moet men dit veelal noodelcos lang laten loo pen, voor en aleer het door het afvoer gat is weggevoerd. Men kan evenwel het zelfde effect bereiken, indien men met de vingertoppen zout langs de vuile randen wrijft, die in een oogwenk verdwenen zullen zyn, terwijl dit, opgelost zijnde, met het spoelwater afgevoerd wordt. Men voorkomt dan, dat een ruw be zinksel achterblijft, dat vooral zand niet gunstig op het email of glazuur inwerkt. Nagerechten vari zure Melkproducten. Nu het fruit niet overvloedig te krijgen is en de melk en de meeste puddingpoe ders gerantsoeneerd zijn, kan men van karnemelk smakeiyke nagerechten ma ken. Zoo is karnemelkpudding met custardsaus een weinig be- werkehjk toetje. Voor de karnemelkpudding (voor 4 personen) heeft men liter karnemelk, 175 gr. suiker en 18 gr. gelatine (waar van 1 blaadje rood) noodig. Men lost de suiker en de geweekte gelatine in wat warm water op en giet de iets af gekoelde vloeistof by de karnemelk. Ver volgens doet men de massa in een met koud water omgespoelden vorm, die daarna op een koele plaats gezet moet worden. De pudding kan vlak voor het gebruik gekeerd worden. Niet minder smakelijk en gezond is hangop met wat suiker en kaneel, beschuiten of versche vruchten. Men zet een vergiet in een diepe kom, spreidt langs den binnenkant een vochtige, schoone doek uit en giet 3 liter karne melk (voor 4 personen) in de doek. Het dunne waterachtige vocht loopt door den doek heen. Het dikke gedeelte, de hang op blijft achter. Het gerecht is vlugger klaar te maken, wanneer men de hangop af en toe met een lepel in de daarvoor be stemde schaal schept. In het uitgelekte vocht kan men gort, rijst, of havermout koken. Voegt men wat taptemelkpoeder aan dit gerecht toe, dan bevat het ge recht in goedkooper vorm alle bestand- deelen van karnemelksche pap. Zoo kan men eveneens yoghurt, met wat suiker, beschuiten en versche vruchten, jam of vruchtenmoes geven. Ook van de kwark kan men heer- ïyke en voedzame gerechten bereiden. De kwark heeft een zwak zure smaak (de zelf bereide kwark is nauweiyks zuur te noemen) en is by vele melkinrichtingen te verkrygen. Het is gestremde melk, dus eigeniyk een soorUfceas, die nog niet gerypt is en nog niet veel smaak heeft. Voor 4 personen heeft men kg (2 be kers) kwark noodig, welke met 5 lepels jam, met vruchtenmoes van Vfe kg vruch ten of met 2y2 dl. bessensap en basterd suiker tot een schuimige massa geklopt kan worden. Het is voordeelig zelf kwark te ma ken, wanneer het melkrantsoen het ten minste toelaat. Vé kg kwark kan men be reiden uit, 1 liter melk en karnemelk, door de melk te koken, wat af te koelen, de karnemelk toe te voegen en het meng sel lauw te houden (b.v. in een teiltje met warm water). Wanneer de melk flink ge stremd is (in 1 uur) kan men de massa in een vochtige doek, die op een vergiet gelegd is, gieten en op dezelfde wijze als hangop behandelen. Zondag 29 Juni 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.30 BNO: Nieuwsbe richten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door de Chr. Ra dio Stichting: a. Kerkdienst (10.00). b. Zang met orgelbegeleiding (11.40). 12.00 Omroeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlands Verbond voor Sibbekunde: Iets over de oude archieven. 1.15 Zang met piano begeleiding. 2.00 Amusementsorkest en soliste. 2.45 Herdenking van den tocht naar Chattam in 1667. 3.30 Gevarieerd middenprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Reportage. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Toonkunst koor Amsterdam, Concertgebouworkest en solisten (opn.). 8.00 BNO: Nieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest. 9.30 Berichten. Engelsch. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 BNO: Engelsche uitzending (tot 10.15). HILVERSUM II, 301,5 m. 8.00 Gra mofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsbe richten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité: a. Stu dio-Vroegdienst (9.00). b. Voor de kin deren (9.30). 10.00 Gevarieerd program- ba. 12.00 Cyclus: „Een Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.) (Uitzending voorbereid door de Christe- hjke Radio Stichting.) 12.15 Bach-can- tate. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 BNO Nieuws- en economische berichten. 1.00 Musiquette. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „U en de muziek". 2.15 Gramo foonmuziek. 2.30 Residentie-orkest, so list en gramofoonmuziek. 4.00 Wijdings woord (Uitzending voorbereid door de Christelyke Radio Stichting). 5.30 Sport uitslagen ANP. 5.35 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en soliste. 6.00 Declama tie. 6.10 Klaas van Beeck en zijn arkest. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaret programma. 8.00 BNO: Nieuwsberich ten. 8.15 „Bastiaan en Bastiane", opera. 9.25 Radiotooneel. 9.45 BNO: Nieuws berichten. 10.0010.15 „Bij de knorha nen en bij de beesten. Bent U vanmiddag prettig uitgeweest?" Maandag 30 Juni 1941. HILVERSUM I. 414,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtengymnastiek. 8.00 BNO: Nieuws berichten. 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerk comité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8,40 Gramofoonmuziek. 10.40 Orgelcon cert. 11.00 Molto Cantabile. (11.25 11.45 Declamatie. 12.00 Cello met piano- begel. en gram.muziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Pianovoordr. 1.30 Gram.muziek. 2.00 Ensemble Amende. 2.40 Gram.muziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gram.muziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Omroeporkest en soliste. 6.30 Russisch orkest „Slawa" en solisten. 7.00 BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram.muziek. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gram.muziek. 8.00 BNO: Nieuws- ber. 8.15 Spiegel v. d. dag. 8.30 De Ka mermuziekspelers en graf.muziek. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 BNO: Engel sche uitzending. HILVERSUM n. 301,5 M. 6.45 Gram.muziek. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram.muziek. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram.mu ziek. 10.00 Morgendienst (Voorber. door de Christ. Radio Stichting). 10.20 Gra mofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegel. en gram.muziek. 12.00 Ber. lz.15 Orkest Halando en so list. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Amusementsorkest en pianospel. 2.00 Haarl. orkestvereen., solist en gra mofoonmuziek. 4.00 Rococo-octet. 4.30 „J. P. Sweelinck", vraaggesprek (met gr.pl.). 5.00 Causerie „Een oud-Christe- lyk huisgezin" (Voorber. door de Chr. Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Haarl. trio. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke ge zondheid" (Voorber. d. h. Vrijz. Prot. Kerkcomité. 6.15 De Ramblers. 6.45 Re portage. 7.00 BNO: Friesch praatje. 7.15 Hobo, viool en piano. 8.00 BNO: Nieuws ber. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Ons Sche meruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 Gram. muziek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6