FINANTIEELE BERICHTEN. Kerknieuws Vereeniging van predikanten van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds Classicale Vergaderingen in Zeeland. Onderwijs Telegrammen Burgerlijke Stand Chr, GereL Kerk, Tweetalte Middelburg, J. van Doorn te Ouderkerk a. d. Amstel en A. Zwiep te IJmuiden. AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREDE. Zondag is Ds A. Barendrecht, gekomen van Groot-Ammers, door zijn schoonva der, Ds P. Pras, van Katwijk aan Zee, bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Westbroek. Ds Barendrecht deed zijn intrede met een preek over Ps. 106: 4 en 5. Beide keeren was het kerk gebouw vol. Na bevestigd te zijn door Ds J. Ba telaan van Tholen, deed Ds R. Damsté gekomen van Sluipwijk, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Stavenisse. De nieuwe leeraar had tot tekst gekozen Psalm 5117. Cand. Ir D. Harteveld, hulppredi ker te Vlaardingen, hoopt Zondag 29 Juni zijn intrede te doen te Vleuten, na bevestigd te zqn door Ds G. Grootjans Thzn. van Vlaardingen. Ds D. W. van der Laan neemt Zondag 10 Augustus afscheid van de Geref. Kerk te Sleen en hoopt 24 Augus tus zijn intrede te doen als tweede pre dikant der Geref. Kerk te 's Gravenzan- de, na bevestigd te zijn door Ds W. C. van den Brink, aldaar. In ons verslag van de algemeene vre- gadering van Vereenigingen van Geref. predikanten vermeldden wij, dat Ds C. B. Bavinck, em. pred. te Amstersfoort, als bestuurslid was herkozen. Dit is niet juist. In de plaats van Ds Bavinck werd gekozen Dr G. Brillenburg Wurth te Rotterdam-Zuid. Discussie. Op het referaat van Prof. G. v a n d e r Leeuw over: „Kerk en Litur- g i e", volgde een breedvoerige bespre king, waaraan deelnamen: Ds R. E. van Arkel te Utrecht, Ds J. L. van Apeldoorn te Jutrijp-Hommerts, Ds F. W. C. van Helsdingen te Hendrik Ido-Ambacht, Ds G. Diemer te Scheemda, Prof. Dr J. H. Bavinck te Bilthoven, Ds D. van Dijk te Groningen en Prof. Dr F. W. Grosheide te Amsterdam. Prof. v. d. Leeuw Doemde het in zijn beantwoording veel belangrijker, dat men het groote belang van het onder werp ziet, dan dat men het direct over alle dingen met elkaar eens is. Is het woord eeredienst gevaarlijk? Spr. vraagt: is de eeredienst in de kerk niet de grondslag, waarop ons heele leven, dat een eeredienst moet zijn, wordt opgebouwd? Eeredienst is een ge vaarlijk woord. Ook het woord Kerk is dat. We kunnen eer aan God brengen. Dat doet niets af aan het andere, dat het gaat om God en wat God doet aan Zijn volk. Dat komt ook uit in het sacra ment. God is de eenige werkelijke Auteur en wij mogen Hem, omdat Hij ons daar toe verwaardigd heeft, het antwoord geven, wat wij dan stamelend doen. Uit het verkeerd gebruik van een woord kan men nog geen verkeerde the ologie afleiden. Het woord „offer" snij den we ook niet af, al wordt het meer malen verkeerd gebruikt. Wat de lengte van de preek betreft, vroeger preekte men lang; toen waren de broeven ook lang. Thans houdt men van korte preeken, omdat alles een voor keur voor kort heeft. Het is een tijds verschijnsel. Spr. vindt het niet onver deeld een voordeel, al is het ook in ons vaderland zoo, net als op Java, dat er duizenden zqn, die hun aandacht niet bij een aaneensluitend betoog van een half uur kunnen bepalen. Een preek van an derhalf uur kan goed zjjn, een van een half uur echter ook. Een preek draagt een didactisch ka rakter. Een Kerk in vervolging zal het preeken handhaven, maar het zingen niet, zoo zegt Ds van Arkel. Maar spr. voegt er aan toe: ook het breken van het brood. Men houdt dus beide. De predikant is profeet en priester beide. Daarom moet de Avondmaalstafel blij ven staan. Woordbediening is sacramen teel. De Woordverkondiging is primair, als Zending, Evangelisatie. Maar als de boodschap gehoord is, vormt zich de Ge meente en die heeft ook het Sacrament. Is het alleen een phrase, als we zingen „Dan ga ik op tot Gods altaren"? Dat altaar van het offer is niet afgebroken. De viering van het Sacrament aan één tafel is ideaal. In een kleine gemeente is dit mogelijk, in een groote niet. Spr. vindt het een verrijking, dat de Geref. Kerk het zitten aan één tafel heeft inge voerd. Bij meer tafels gaat veel van de wjjding weg. Spr. is zich bewust, dat hij afwijkt TOn de historische Gereformeerde lijn. Hy doet dat gaarne en bewust. Men moet op een bepaald oogenblik den moed hebben royaal van belijdenis en traditie m de Kerk af te wijken. Anders staat men het nieuwe leven tegen. Spr. meent te handelen in den geest van de refor matoren zelf. Wij zijn op een afstand van zooveel eeuwen van hen gekomen, dat we niet alleen van Calvijn, doch ook van Lu ther moeten willen leeren. Dat by Calvyn en Luther de prediking zoo sterk op den voorgrond kwam, was, Zooals wjj gisteren reeds meldden, zyn Woensdag in Zeeland de classicale vergaderingen van de classes der Ned. Herv. Kerk gehouden. Van de classis Goea gaven wy reeds verslag. Hieron der volgen de verslagen van de classes MiddelburgIJzendjjke en Zierikzee, Classis Middelburg. De vergadering van de classis Middel burg stond onder leiding van den prae- ses, Ds J. S. Hartjes te Vlissingen. Aanwezig waren 23 predikanten en 23 ouderlingen. Tot primi-leden van het classicaal be stuur werden gekozen: Ds W. H. Kelder te Middelburg en F. Dons te Óostka- pelletot secundi-leden: Ds Ph. A. War ners te Koudekerke en Ds J. G. Pan- huise te Aagtekerke. Tot primi-leden in het classicaal be stuur werden herkozenDs P. J. F. van Voorst Vader te Middelburg en Ds W. Reus te Westkapelle en de heeren A. Petermeijer te Middelburg en D. Sten- huis te Middelburgtot secundi-leden werden herkozen: Ds J. J. Hietkamp te Vlissingen en Ds J. P. Simoons te St.- Laurens en de heeren H. van Rooijen te Vlissingen en J. Adriaanse te Vlissin gen. Tot assessor werd gekozen: Ds van Voorst Vader te Middelburg; tot scriba quaestor: Ds Reus te Westkapelle en tot secundus-quaestor: Ds L. C. Spijker boer te O.- en W.-Souburg. Tot secundus-lid van het Prov. Kerk bestuur van Zeeland werd gekozen: de heer D. Stenhuis te Middelburg. Tot leden van den class, zendings raad werden herkozen: Mevr. M. Don Verboom te Oostkapelle, Ds van Voorst Vader te MiddelburgDs Spijkerboer te O.- en W.-Souburg en Ds L. J. C. Vis- beek te Vlissingen. Tot leden van dezen raad werden gekozen: de heeren W. Martijn te Kleverskerke en C. van der Eijck te Vlissingen. De consideratiën over art. 17 van het Reglement voor Kerkelijk Opzicht en Tucht, die over de wijziging van het Re- gelement op de kas tot aanvulling van het Rijksemeritaatspensioen, die over de wijziging van het Reglement voor de Al gemeene Weduwen- en Weezenbeurs der Ned. Herv. Kerk en die over het Syno daal Reglement voor de predikantswe duwen en -weezenbeurzen werden met gunstig advies doorgezonden. De consideratiën over de beginselen en richtinggevende lijnen uit de in 1941 door de Algemeene Synode aanvaarde rapporten van de Commissie voor Kerke lijk overleg werden over het algemeen met grooten dank en warme instemming ontvangen, terwijl de Classis zich ver blijdde over de leiding, welke de Synode gaf. Meer in het bijzonder werden nog de rapporten over Kerk en School, Kerk en Zending, Kerk en Kerken, Kerk en Fi nanciën, Kerk en Ziekenzorg besproken. Hiertegenover waren de consideratiën over het voorloopig aangenomen Regle ment op de predikantstractementen zeer ongunstig. Om formeele, priricipieele en prakti sche bezwaren, die in een motie be lichaamd werden, welke met overgroote meerderheid werd aangenomen, werd dit Reglement afgewezen. Door Ds W. J. J. Bakker van Middel burg werd verslag uitgebracht van den ClassicaLen Zendingsraad. Ten slotte besprak Ds J. J. Hietkamp uit Vlissingen nog het Oecumenische werk, wat door de Classicale ressorten meer en meer gesanctionneerd moet wor den. Ds J. G. Panhuise van Aagtekerke drong er op aan het werk van de Fe deratie van Jong Hervormden meer als 't werk der Kerk te erkennen. De vergadering werd door Ds Spijker boer met dankzegging gesloten. omdat het noodig was. De menschen we ten niets, zei Luther. Ze leefden by een onverklaard en onbegrepen sacrament. De prediking is en blqft primair. Maar eveneens blijft primair wat wq van den Heer ontvangen hebben. Het uitgangspunt is de opperzaal. Om dat daar de Gemeente geconstitueerd is. Het uitzenden van de apostelen was de zending. Toen was de Gemeente er nog niet. Spr. is dankbaar, dat Prof. Bavinck het Zendingsveld noemde. De Bijbel is een boek, dat zich richt tot den gehee- len mensch, die met zijn heele leven eigendom van God moet worden. Wat ons in de Openbaring geschon ken is, is een onuitsprekelijk mysterie, een geheimenis dat de heilige God heilig is en Zich aan ons heeft willen geven! Dat kunnen wij nooit begrijpen. De Oos- tersche Kerk ziet dat. De Kerk van het Westen zegt: dat moeten we uitleggen, toepassen op ons leven. Daarbij komt het zoo ver, dat men de toepassing vast houdt en met mysterie vergeet. Beide moeten weer bijeenkomen. Daarom moe ten kansel en avondmaalstafel bijeen zyn. Dat is niet Roomsch. Spr. meent dat het niet gaat over vereenvoudiging of vermeerdering van de liturgie, maar om vermindering of verrijking ervan. Het gevaar van de sleur was bij de liturgie. Maar dat is er ook bij de preek. Er zijn er ook, die dat niet kunnen blijven volgen. De zeldzaamheid geeft aan het Avond maal by'zondere waardigheid. Maar Classis IJzenKfljke. De vergadering van de classis IJzen- dijke werd gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Schoondyke. Tot primi-leden van het classicaal bestuur werden ge- of herkozen: Ds E. Raams te Hoek, Ds P. L. D. J. van Oeveren te Axel, Ds G. J. Derksen te Groede en de ouderlingen: A. de Feijter te Zaamslag en I. Risseeuw-de Hullu te Cadzand. Tot secundi-leden van het classicaal bestuur werden ge- of herkozen: Ds F. Oort te Oostburg, Ds J. Kroon te Kloos- terzande, Ds A. Everts te Zuidzande, Ds M. R. Pliester te Hoofdplaat, Ds J. E. Drost te Zaamslag en de ouderlingen C. Leenhouts-Legrand te Schoondijke en I. P. Anthonisse te Sluis. Voorts werden ge- of herkozen: als assessor: Ds van Oeveren; als scriba: Ds Derksen; als secundus-scriba: Ds G. van IJperen te Waterlandkerkje; als quaestor: Ds W. L. Hermanides te Hulst en als secundus-quaestor: Ds Derksen. Tot leden van de class, zendingscom missie werden gekozen: Ds F. Oort te Oostburg en de heer J. A. Luteijn te Groede. De consideratiën betreffende de in 1939 voorloopig aangenomen wijziging van art. 17 Reglement Kerkelijk Op zicht en Tucht, betreffende de in 1940 voorloopig aangenomen Reglements wijzigingen en die betreffende de be ginselen en richting-gevende lijnen uit de in 1941 door de Algemeene Synode aanvaarde rapporten van de Commissie voor Kerkelijk Overleg werden met al gemeene stemmen aanvaard. Voor die betreffende de in 1941 voor loopig aangenomen Reglementen be stond een meerderheid voor onmiddel lijke aanvaarding, terwijl een minder heid adviseerde de consideratiën op te schorten tot de Classicale vergadering van 1942 of tot een buitengewone Clas sicale vergadering in het najaar van 1941. Een motie, waarin de classis zich uit sprak ten gunste van het werk en de bedoelingen van de Oecumenische Ver eeniging in Nederland, werd met op één na algemeene stemmen aangenomen. Classis Zierikzee. Op de vergadering van de classis Zie rikzee waren tegenwoordig 19 predikan ten en 22 ouderlingen. De aftredende primi- en secundi-leden voor het class, bestuur, enz. werden alle herkozen. Tot secundus-lid van het Prov. Kerkbestuur werd gekozen: Ds W. C. Heiboer te Oudekerke, terwijl tot secundi-leden van het classicaal be stuur werden gekozen de heeren: H. Krijger te Bruinisse en P. O. Lenders te Serooskerke. De bespreking van de rapporten der Werkgroepen van de Commissie voor Kerkelijk Overleg leidde tot de benoe ming van een commissie, welke midde len en wegen zal beramen, om tot meer contact met andere kerken te komen. In deze commissie werden benoemd: Ds H. Aalbers te 's Heer- of Sirjansland, Ds E.D. Ninck Blok te Brouwershaven en Ds W. van Griethuysen te St.-Annaland. Een zeer geanimeerde gedachtenwis- seling vond plaats over de drie nieuwe Reglementen, betrekking hebbend op de Stichting en Indeeling der gemeenten, de Predikantsplaatsen en de Predikants tractementen. De vergadering sprak algemeen haar bewondering uit voor dit werk. Bij som mige leden bleek de vrees te bestaan voor overhaasting. Zij stelden voor de Reglementen terug te nemen en deze volgend jaar opnieuw te behandelen, teneinde alles nog eens rustig te kun nen overwegen. De ontwerpen werden tenslotte met 25 tegen 15 stemmen aangenomen, ter wijl eenige correcties op bepaalde arti kelen gemaakt werden. Besloten werd aan de Alg. Synode te verzoeken het punt van de kleine ge meenten nog eens goed' te overwegen. daardoor komt de juiste bediening des Woords in de schaduw. En daartegen komt spr. nu weer op. Als wij alleen bij de prediking bleven staan, blijven we in de Zendingssfeer en zijn we als de heraut, die telkens zegt: „de Koning komt" en de Koning komt niet. NIEUWE PREDIKANTSPLAATSEN. Het classicaal bestuur der Ned. Herv. Kerk van Arnhem heeft te Ede een derde predikantsplaats gesticht. De Ned. Herv. Gestichtsgemeente Vluchtheuvelkerk te Zetten heeft het voornemen over te gaan tot het vestigen van een derde predikantsplaats. Prof. Ir. B. C. Kroon. Tot gewoon hoogleeraar aan de Techn. Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de werktuigkunde, is benoemd Ir B. C. Kroon. Ir Kroon werd 22 Augustus 1899 te Deventer geboren en is chef aan de tee kenkamer der machinefabriek v.h. Tho massen Co. te De Steeg. Onderwijsbenoemingen. De heer P. Geelhoed te Middelburg is benoemd tot onderwijzer aan de Dr J. L. Piersonschool te Hengelo. Examens. V r y e Universiteit te Am sterdam, Propaed. ex. theologiede heeren K. L. F. Le Grand, Rotterdam; H. F. v. Brussel, Delft; F. Spilker, Den Haag; H. Willems, Schiedam; P. N. Kruyswyk, Den Haag (cum laude)J. P. Boer, BoskoopP. Hainjé, Den Haag G. P. Hartvelt, Rotterdam, J. A. Bouma, Leeuwarden en F. D. Kraan, Den Haag. Geslaagd voor het wykdiploma aan de school voor Maatschappeiyk Werk te Amsterdam, Zr S. C. Stouthart te Vlis singen. De heer J. van Boven te Middel burg is geslaagd voor het diploma-vak bekwaamheid-banketbakkerij. Geslaagd voor het examen Trichi nen-onderzoek de heer W. Hamelink te Wemeldinge. De heer I. van Overbeeke te Krabbend y'ke en Mej. A. Krijger to Rilland-Bath slaagden voor het eindexamen H. B. S. afd. B te Bergen op Zoom. DE OORLOG IN OOSTELIJK EUROPA. NEW-YORK (D.N.B.) Naar Ass. Press, uit Londen meldt, verluidt daar, dat men de Sowjet-Unie zal verzoeken zich aan te sluiten bij de overeenkomst der ge allieerde regeeringen, om geen afzonder lijke vrede met Duitschland te sluiten, alvorens de oorlog geheel ten einde is. ROOSEVELT MET VACANTIE. NEW-YORK (D.N.B.) Naar Ass. Press, meldt, is President Roosevelt van Was hington naar Hyde-Park vertrokken, waar hij enkele dagen van de volgende week zal verblijven. BESPREKINGEN VAN SUMNER WELLES. WASHINGTON (D. N. B.) De vice- minister van Buitenlandsche Zaken, Sumner Welles, heeft aan den Sowjet- ambassadeur, Oumansky, verzekerd, dat de Vereenigde Staten een verzoek om hulp van de Sowjet-Unie in sympathieke overweging zouden nemen. Deze verkla ring, zoo meldt Ass. Press., heeft de ambassadeur na een bespreking met Sumner Welles afgelegd. Hij weigerde zich er over uit te laten of hij reeds een verzoek om hulp van zijn regeering heeft ingediend. Gisteren heeft Sumner Welles de Britsche ambassadeur, Halifax ontvan gen, alsmede de Zweedsche en Finsche gezant. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, kantoor Goes, Klokstr Donderdag 26 Juni 1941. V. K. Heden 4 Nederl. 1941 I 99"/ie 4 Nederl. 1941 II 9711/io 97"/ia 4 Nederl. 1941 m. b. 997a 9916/i0 4 Nederl. 1941 98"/i6 99 3 Nederl. 1937 86V2 86"Aa 3—31/2 Nederl. 1938 907a 90% 3 Ned.-Indië 1937 I 91% 92% Koloniale Bank 180 184 Ned. Ind. Handelsbank 120 1201/4 Cert. Ned. Handel Mij. 123V2 127 A. K. U. 138% 138% Van Berkel's Patent 61 62 Cert. Calvé Delft 67% 671/4 Fokker 183 182 Cert. Leverbros 112 1137s Philips Lampen 2051/4 207 Pref. idem 150% 150% Kon. Olie 229V2 233 Amsterdam Rubber 249 255% Bandar Rubber 203 Deli Bat. Ruber 200 2051/2 Serbadjadi 131% V. I. C. O. 170 Holl. Amerika Lijn 111 IIIV2 Koersen van Cent. van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mogen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantoreder bank instellingen e.a. inlichtingen worden verstrekt. In de jaarvergadering van de Alge meene Kunstzijde Unie, die gisteren werd gehouden, kon de voorzitter de ver heugende mededeeling doen, dat de Ne- derlandsche fabrieken in de eerste zes tien weken van het jaar ongeveer 33 pet. meer hadden geproduceerd dan in de overeenkomstige periode van 1940. De verkoop liet niets te wenschen, er wer den zelfs 42Vï meer aan kunstzijden garens e.a. van de hand gedaan. Welis- wara is de kostprijs dit jaar hooger, doch tengevolge van de grootere omzetten is de winst hooger dan die tot op dit oogen blik in het vorige jaar behaald. Er zijn moeilijkheden met den aanvoer van grondstoffen, doch de directie hoopt deze te boven te komen. Na het voorgaande behoeft het geen verwondering te wekken, dat aandeelen A. K U. heden zeer vast in de markt lagen en den koers, van 140 konden bereiken. Als gelukkige bijkomstigheid kan worden opgemerkt, dat deze keer onze geheele aandeelenmarkt zich in de zelfde richting als die van aandeelen A. K. U. bewoog. Er heerschte over de geheele linie een vaste stemming. Waar het belang onzer effectenmarkt zoo groot is bij In- VERVOLG GEMENGD NIEUW8, De recherche heeft beslag gelegd op al het nieuwe meubilair. Vader en zoon zyn opgesloten. De echtgenoote en de jongste zoon zyn op vrye voeten gelaten. Daar de zoon 1 Juni was ontslagen, was de bron van de bonnen opgedroogd. Doch eenige afnemers vermoedden wel, waar die bron was te zoeken. Zy begaven zich er heen en pleegden chantage, in de verwachting, dat hun slachtoffer toch geen opgave by de politie durfde te doen. Doch deze durfde dit wel en meende, daardoor zqn bedreigers te intimideeren. De politie zou bovendien op een valsch spoor zyn geleid. Hij had trouwens de bedoeling om, als de politie met de da ders der bedreiging kwam, hen niet te herkennen. De recherche drong verder aan, om by'zonderheden te vernemen en ten slotte herkende de monteur uit een van de foto's van het politiearchief een 42-ja- rigen man, zekeren A. L., als een van zijn belagers. L., die werd aangehouden, bleek ook nog een inbraak in een der randgemeen ten van 's Gravenhage te hebben ge pleegd. De warmte. Mej. C. te Oostwold werd, toen zij in een autobus zou stap pen, door de warmte bevangen en over leed eenige oogenblikken later. Toen Woensdag de 80-jarige E. Z. te Ekamp op het land aan het werk was, werd hij door de warmte bevangen, ten gevolge waarvan hij daarop is overleden. Negers in de Amerikaan- sche wapenindustrie. Om de toepassing van het democratische begin sel op alle rassen in de Ver. Staten af te dwingen, heeft Roosevelt nu de aan gekondigde verordening uitgevaardigd, die een einde maakt aan de discrimina tie van de negers in de wapenindustrie. In de memorie van toelichting zegt de president, volgens D.N.B., dat de negers slechts op grond van hun ras van de wapenindustrie werden uitgesloten, het geen de nationale eenheid in gevaar bracht. Van 2326 Juni. VLISSINGEN. Geboren: Willem Ja cob z. v. T. Borsje en H. W. N. Visser. Overleden: J. F. Amadio, 84 j., m. v. J. M. Jorens; I. G. Jacobs, 65 j. m.v. F. L. Reigel; A. L. F. Ardean, 85 j. vr. v. J. Dekker. (P. Z. C.) medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. 9, Tel. 2001 en 2410. V.K. Heden Kon. Boot 158 159% Ned. Scheepv. Unie 166 1677a Rotterd. Lloyd 13572 138 Mij. Nederland 13572 138 H. V. A. 40172 41072 Javasche Cultuur 228 230 N. I. S. U. 225 Verg. Cultur 112% 115 Deli Maatschappij 2697s 2761/4 Senembah 21072 218 4/2 Bataafsche Olie 959/i8 967s 3y2 idem 8272 837s Amsterd. Bank 1125/s 114 Incasso-Bank 11172 112 Rotterd. Bankverg. 118 Twentsche Bank 127% 128% 6 Leverbros 1026/s 10372 Nat. Bez. de Schelde 917a Ned. Gist en Spir. 380 384 Van Gelder 144 144% Wilton 180 I8II/4 Hessa Rubber 128 Amsterdam Ballast 19572 Blaauwh. Vriessev. 73% 731/* dische waarden, ligt het voor de hand, dat men de aanleiding tot de algemeene koersverbetering meende te ontdekken in een ontspanning van de betrekkin gen tusschen Japan en Nederlandsch- Indië. Men meende uit de uitlatingen van den Japanschen handelsgedelegeer de te mogen opmaken, dat zelfs de afzet van Nederlandsch-Indische goederen naar Japan een vlotter verloop heeft dan tot dusver kon worden geconstateerd. Aandeelen H. V. A., die gisteren we der boven de 400 konden komen, overschreden zelfs heden de 410 tot 413 toe. Het avans bleef niet geheel behouden, desondanks kan de koersver betering beduidend worden genoemd. Aandeelen Koninklijke Petroleum waren ruim 3 punten hooger. De goede stemming voor scheepvaart- aandeelen kon zich heden handhaven met het gevolg, dat o.a. aandeelen Ned. Scheepvaart Unie en Kon. Paketvaart zich boven de koers van gisteren bewo gen. Onze industrieele aandeelen waren gunstig gedisponeerd. Aandeelen Philips waren een tweetal punten hooger. Ook de minder courante industrieele aandee len konden een hooger niveau bereiken. Er was heden weder een groote exe cutie van Amerikaansche shares, doch de koersen in den officieuzen handel hadden daarvan niet te lijden. De beleggingsmarkt kon weder goed prijshoudend worden genoemd. Claims Kon. Ned. Papier f27. Participatiebewijzen Belegging Neder land f536.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3