m i:I •W i Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst Finantieele Berichten Rechtszaken Radioprogramma ïn IT f Helène Swarth overleden. was deze mislukking een schadepost van beteekenis. In totaal werd ln de Zeeuw- sebe atrnomer nnpeveer 65.370 ton mos selzaad up de perceelen gezaaid tegen 3tor» )n ipso. De uitzaai was dus belangrijk minder, hetgeen voor de mos- selbedrjjven een minder gunstige toe komst beteekent. Van de perceelen gaan die ln 't Sprin- gersdlep erg achteruit. Op de kanten wordt steeds minder gezaaid, waardoor de verzanding vrfl spel heeft. De per ceelen in de boven Grevelingen worden echter steeds beter. In de Westerschelde bleven de perceelen vrijwel normaal. De perceelen in het Sloe hebben geen cul tuurwaarde meer en zij zijn dan ook op een enkele uitzondering na ingegeven. Ook die in den Braakman zijn vrijwel zonder cultuurwaarde, doch deze kunnen niet worden gemist voor het verwateren der mosselen voor den handel op Phi lippine en Bouchaute. Door de huurders van mosselvissche- rij-perceelen kon over het laatst verloo- pen huurjaar worden volstaan met be ttaling van 75 pet. van de verschuldigde bedragen, terwijl uitstel werd verleend ten aanzien van de resteerende 25 pet. tot na afloop van het betrokken sei zoen, waarna zou worden beslist over de geheele of gedeeltelijke betaling van dit restant. De visscherij op de ovale slijkmossel was bevredigend. Men ving van 300 tot 800 kg per tij en per persoon en maakte een prijs van ongeveer f 0.36 per 100 stuks. Deze visscherij wordt alleen uit geoefend in de Westerschelde. De totale vangst was 33.675 kg met een opbrengst van f 1212. HET ZEEUWSCHE DAMTOURNOOl. De laatste ronde. De uitslagen van de Zaterdag j.l. ge speelde partijen luiden: Anderson-Strooband 11. Boogaard-De Jonge 20. Lente-Deurloo 11. Anderson kroop tegen Strooband door het oog van een naald. Hy verloor n.l. reeds in de opening een schjjf, hetgeen het ergste voor hem deed vermoeden. Hy speelde echter'voortreffelijk verder, en, geholpen door eenige minder goede zetten van Strooband, wist hij zich tegen het einde volkomen te herstellen, won de schijf terug en Strooband moest met re mise genoegen nemen. De Jonge maakte tegen Boogaard de partij weer direct ingewikkeld door mid del van een schijnoffer, waardoor Boo gaard een verre voorpost moest gaan innemen. Het was beiden spelers kenne lijk om een ingewikkelde combinatie- partij te doen daar zij, door te winnen kans op de eindoverwinning zouden be houden. De Jonge ging toen een omsin gelingstactiek tegen de witte voorpost uitvoeren, welke consequent werd door gezet, doch hetgeen gepaard ging met een ernstige verzwakking van het zwar te centrum. Door het uitstekende spel van Boogaard mislukte deze omsingeling echter en toen de voorpost afgeruild moest worden, was de overblijvende stel ling nadeelig voor zwart. De Zeeuwsche kampioen kwam toen geweldig opzetten, viel scherp aan en wist de zwakte in de zwarte stelling fraai uit te buiten. Hoe De Jonge toen van alles probeerde, er was geen uitkomst meer te vinden en op den 58sten zet gaf hij zich gewonnen. Een fraaie prestatie van Boogaard. Deurloo deed tegen Lente wat van hem verwacht werd. Hij speelde zonder risico te nemen en maakte de partij op goede wijze remise, daarmede Lente zijn kans ontnemende om reeds thans als winnaar van het tournooi te voorschijn te komen. Het was een fraaie positie- partij, waarin geen groote moeilijkheden voor de spelers voorkwamen. Doordat Anderson, Boo - gaard en Lente met een gel ij k aantal punten z j n geëindigd, is een herkamp tusschen deze driespelers noodzakelijk geworden. Zjj behaalden ieder 6 punten, en worden gevolgd door Strooband, De Jonge en Deurloo, die respe ctieve- 1 ij k 5, 4 e n 3 punten behaal den. De Overijselsche kampioen L. Ander son heeft in zijn eerste optreden tegen de beste Zeeuwsche dammers getoond in derdaad een speler van formaat te zijn. Zijn technische speelkwaliteiten vallen op en hij weet in zijn fjjne positiespel op fraaie wijze combinaties te vlechten, waardoor zijn spel zeer gevaarlijk voor zijn tegenstander is. W. Boogaard blijkt den titel van kam pioen van Zeeland nog steeds ten volle waard te zijn. Zooals gewoonlijk begon hij ook dit tournooi eenigszins weifelend, doch tijdens het verloop er van kwam hij steeds beter in vorm en vooral in zijn winstpartij tegen zijn vroegeren rivaal De Jonge speelde hij weer op zijn volle kracht. A. Deurloo viel in dit sterk bezette tournooi iets uit den toon. Hij was nog niet volledig opgewassen tegen het spel zijner tegenstanders. Toch gaf hij in zijn laatste partij b.v. blijk goede spelkwali- teiten te bezitten. O.i. bezit hij echter nog niet de noodige routine, doch hij zal in de toekomst nog wel van zich doen spreken. M. F. de Jonge speelt den laatsten tijd te wisselvallig om een tournooi als dit te winnen. Hij wisselt zeer sterke met zwakke partijen af. Zoo deden b.v. zijn partflen tegen Anderson, Lente «n Stroo band denken aan de beste uit zijn kam- pioenstjjd, terwijl hij teleurstelde tegen Deurloo en Boogaard. Zoodra zijn guede vorm constant wordt zullen zijn resulta ten wellicht verbeteren. W. Lente speelde evenals Anderson een zeer fraai tournooi. Zijn partijen blonken uit door fraai positiespel en wa ren van boog gehalte. Opmerkelijk is, dat deze bekende problemist zoo weinig in de partij op combinaties speelt, doch de voorkeur geeft aan positiespel. Strooband speelde in dit tournooi niet zooals men van hem gewend is. O.i. is het vooral zijn verdediging waaraan het haperde. De scherpte is eenigszins van zijn spel af en hy heeft vermoedelijk met i een tijdelijke inzinking te kampen. Zijn winstpart ij tegen Boogaard was „als van ouds", doch in de andere partijen wist hy zijn gewone spel niet te ontplooien. Al met al is dit een zeer fraai tour nooi geweest, waarbij de verschillende spelers elkaar zeer weinig toegaven en in speelsterkte niet veel scheelden. KORFBAL. Seolto-Luctor 53. Zaterdagmiddag stak Seolto uit 's-H. Arendskerke de Schelde over om een be zoek te brengen aan de pas opgerichte korfbalvereen. „Luctor" te Terneuzen. Seolto, dat bestond uit een 12-tal, samen gesteld uit Seolto I, H en IH, was voor de rust verre in de minderheid (20). In het begin der tweede helft scoorde Luctor nogmaals (30). Nu was het de beurt van Seolto. Goede aanvallen wer den opgezet en niet zonder resultaat, zoodat de stand op 3—1 werd gebracht. Seolto werd hierdoor wakker geschud en was steeds meer in den aanval. Het tweede doelpunt volgde: 32. In het laatste kwartier gelukte het Seolto nog drie maal te scoren, zoodat deze vriend schappelijke wedstrijd met een 53- overwinning voor de gasten eindigde. Waarde. De korfbalwedstrijd van Za terdag, gespeeld tusschen Waarde en Rilland I, eindigde met 53 in het voor deel van Rilland. Diefstallen opgehel derd. De Ermelosche politie is er in geslaagd opheldering te brengen in een reeks van diefstallen van eieren, aard appelen en andere levensmiddelen, als mede van rijwielen, die den laatsten tijd in de gemeente Ermelo op groote schaal zijn gepleegd. Thans zijn twee Harder wijkers aangehouden ter zake van dief stallen van levensmiddelen. Tevens is een inwoner van Ermelo gearresteerd wegens diefstal van fietsen. Kleine meid ging fiet sen. Den laatsten tijd werd er eenige ma len over geklaagd, dat op Zondag een kinderrijwiel tijdens den kerkdienst te Ermelo wer dontvreemd, dat later dan elders in het dorp werd teruggevonden. Toen de politie zich op een Zondag ver dekt had opgesteld, bleek, dat een zes jarig meisje de schuldige was. Zij nam de fietsjes weg, reed er een poosje op en zette ze dan ergens neer. Zoo had ze reeds met een drietal karretjes gedaan. De ouders van de kleine, die onbekend waren met den fietslust van hun spruit, zijn thans door de politie gewaarschuwd. (Tel.) Geknoei bij een melk inrichting. Het A.N.P. meldt Bij de afdeeling technische controle van den Centralen Crisis-Controledienst waren klachten ingekomen, volgens wel ke een melkinrichting te Apeldoorn de melk, die haar werd ingeleverd, niet naar het vetgehalte uitbetaalde. Deze klachten waren natuurlijk aanleiding tot het instellen van een onderzoek bij dit bedrijf door controleurs. De eigenaar der melkinrichting bleek bij de monsters van de hem geleverde melk ondermelk te doen en op grond van deze vervalschte monsters zijn melkleveranciers te betalen. Op deze manier werd een belangrijke hoeveel heid melkvet, die hem was geleverd, niet aan de melkveehouders uitbetaald. Deze hoeveelheid bedroeg ruim honderd kilogram over de periode van 27 April tot 31 Mei. Dit melkvet werd ook buiten de ad ministratie gehouden. De boter, die er van werd bereid, werd, buiten de admi nistratie om, zonder merk en zonder bon voor f 4 per kg. verkocht. De man, die dit op zijn geweten heeft, moet zich sedert December 1940 met deze practijken hebben bezig gehouden. Bjj een huiszoeking werd onder een divan nog een hoeveelheid ongemerkte boter gevonden, die gereed lag om te worden afgeleverd. De dader zal zoowel strafrechtelijk als tuchtrechtelijk worden vervolgd en is bij de Nederlandsche Zuivelcentrale als georganiseerde geschorst. Ook tegen de afnemers van de, buiten de distributie om geleverde, boter is proces-verbaal opgemaakt. Kalveren, clandestien geslacht. In een tuinhuis aan den Amstelveenschenweg te Amsterdam, al waar men vermoedde, dat drie kalveren clandestien waren geslacht, heeft de po litie slagersgereedschappen en een met bloed bevlekte broek aangetroffen. On der den grond werden de ingewanden van drie kalveren gevonden. In verband hiermede zijn een 44-jarige vischventer en een 29-jarige schilder aangehouden. De eerstgenoemde verklaarde de vori ge week aan een onbekende toestemming te hebben gegeven om drie kalveren in zijn tuinhuis te slachten en daarvoor f 5 te hebben ontvangen. De 29-jarige schil der, van wien niet is kunnen blijken, dat hij bij de zaak betrokken was, is korten tijd later op vrije voeten gesteld. In ver band met deze zaak werd ook een ander tuinhuis in de nabijheid onderzocht. In dit tuinhuis vond de politie een comple te sigarenmakerij, waarin o.a. een groo te party tabak en plm. 500 ongebanderol- leerde sigaren. Dit tuinhuis bleek toe te behooren aan een 48-jarigen bewoner van de Vaartstraat. Deze werd aange houden en is in bewaring gebleven, daar hy verdacht wordt van steunfraude. (Alg. H. blad.) Frauduleuze slachtin gen. Vrydagavond heeft de Bredasche politie een inval gedaan in een pakhuis in de Zoutstraat te Breda waar vyf va ten, ieder inhoudende ongeveer 200 kilo ongestempeld paardevleesch werden ge vonden. Het vleesch is vermoedeiyk af komstig van naar schatting zes fraudu leus geslachte paarden. Het vleesch is in beslag genomen. Een meteoor sticht brand. In de nabyheid van Manzos aan de Amazone is een reusachtige boschbrand ontstaan, die volgens de be woners door vuur uit den hemel zou zyn aangestoken. Velen hadden in den nacht een vuurstraal uit den hemel zien schieten, eenige oogenblikken later was brand ontstaan. Inderdaad zijn deze waarnemingen, aldus S.P.T., juist geble ken. Nadat men den brand was meester geworden, is een reusachtige, meteoor steen ontdekt, die 300 kg. woog en een groot gat in den grond had geslagen. Een onderzoek heeft aangetoond, dat de klomp bijna uitsluitend uit koper en nikkel bestaat. Spoorwegongeluk. De trein Rome Bolzano is gisteren ont spoord op het station San Giovanni by Bologna. Er werden twee personen ge dood en twee gewond. De machinist is eveneens gewond. Met denzelfden trein reisde Pavolini, de minister voor de volksopleiding, die ongedeerd bleef. Van de hooimachine gevallen. Te Westendorp by Vars- seveld, is een 35-jarigen landbouwer by het besturen van een hooimachine door het op hol slaan van het paard van de machine gevallen, waarbij hy dusdanig werd verwond, dat de dood onmiddellijk intrad. Moordaanslag. Toen de arbeider H., woonachtig te Harskamp, per fiets naar zyn werkplaats ging, pas seerde hy een anderen arbeider, die hem verzocht eens af te willen stappen. De ander, wonende te Ermelo, dreigde daarop H. met een mes te zullen neer steken. H. vervolgde zyn weg, maar toen de beide mannen elkander des avonds opnieuw passeerden vond een zelfde voorval plaats. Thans haalde Van B. plotseling een zware ijzeren staaf voor den dag, waar mee hy H. een hevigen slag op het hoofd toebracht, waarna de dader zijn weg vervolgde. Spoedig was hulp ter plaatse en na verbonden te zyn kon hy later naar zyn eigen woning worden overge bracht. In samenwerking met de Ermelosche politie werd van B. in zyn woning gear resteerd en naar Ede overgebracht. Bij het verhoor zyn feiten aan het licht ge komen, die erop wyzen, dat de aanval ler in overspannen toestand heeft ge handeld. Toegang vrij. Vrydagmid- dag was een familie, wonende aan de Van Dyklaan te Naarden een fiets tochtje gaan maken. Men had evenwel de keukendeur opengelaten, aangezien in den loop van den middag nog een lid van het gezin kon thuis komen. Te gen 6 uur keerde men terug en kwam men tot de ontdekking, dat de deur van een kast op een der kamers op de bo- verdieping open stond. Onbevoegden hadden f 950 contant geld en een aantal sieraden ter waarde van f 1000 medege nomen. Men mag aannemen, dat men voor dit „gezinslid" de deur liever op slot had gedaan. Doodelyk ongeluk. Za terdagmorgen is een 21-jarige winkelbe diende in de tunnel by den Veenweg te Deventer met het hoofd onder een der achterwielen van een vrachtauto ge raakt. Het slachtoffer was vrywel on middellyk dood. PRODUCTIE- EN CONSUMPTIEGE- BIED VOOR AARDAPPELEN INGESTELD. Gelijktijdig met de opheffing van het rooiverbod voor de vroege aardappelen, is aan de veilingsvereenigingen in ons land mededeeling gedaan, dat besloten is tot de invoering van productie- en I consumptiegebieden. Deze maatregel houdt mede verband met de mogelykhe- den voor vervoer van de aardappelen naar de veilingen. In de productie-centra mag het ver- 1 voer van aardappelen van teler naar vei ling, vry geschieden, daarentegen by vervoer binnen een consumptiegebied, is een vervoerbewys noodzakelijk, dat wordt afgegeven door den bureauhou der der P.I.C.A. onder wien de teler res sorteert. Voorts is het voor alle telers van aardappelen voorgeschreven dit product .ter veiling aan te voeren, waarna de organisatie van den Aardappelhandel. de V.B.N A. als eenigste koopster op treedt, die op iedere veiling een verte genwoordiger heeft. Deze verdeelt dan de aardappelen on der de kooplieden. By het samenstellen van de grenzen tusschen productie- en consumptiegebie den is uiteraard rekening gehouden met de streken waar de meeste vroege aard appelen worden geteeld. De Coöp. Veilingsvereen. Walcheren deelt aan haar leden mede, dat het rooi verbod van vroege aardappelen voorzoo ver geteeld op een tuinbouwteeltvergun ning of op een tydeiyke tuinbouwteelt vergunning zonder opdruk van het woord „Pootaardappelbedryf" is opgehe ven. Aangevreten, stukgestoken, sterk ge pokte, groengekleurde, misvormde en verdere afwykende aardappelen mogen in de te veilen partyen practisch niet voorkomen. De aardappelen moeten in twee sor teeringen worden aangevoerd, n.l. in de sorteering 28 mm. en op, en in de sor teering kriel, van 15 tot 28 mm., beide yierkantsmaat. Sorteering in groote, drielingen en bonken is dus niet noodig. De afwykende, als aangevreten, stuk gestoken, sterk gepokte en groenge kleurde aardappelen dienen eveneens aangevoerd te worden. De prijs is voor de week van 23 tot en met 28 Juni 1941: voor de maat 28 mm. en op f 9 p. 100 kgvoor de maat 1528 mm. f 3 p. 100 kg. Voor de week van 30 Juni tot en met 5 Juli 1941: voor de maat 28mm. en op f 8, 1528 mm. f 2,50 p. 100 kg. Biggekerke. Vrydagavond werd alhier de jaarlyksche geitenkeuring gehouden. Aangevoerd waren in totaal 44 dieren. De uitslag was als volgt: Lammeren aan tal 27. Ie pr. J. JVielemaker, 2e pr. C. Jobse, 3e pr. S. Klyfhout, 4e pr. A. v. Keulen, 5e pr. Z. Roelse, 6e pr. Anth. Sinke. Éénjarige, aantal 5: le pr. L. Simon- se Jz., 2e pr. P. Labruyère, 3e pr. A. de Buck. Tweejarige, aantal 7: le pr. P. Wyk- huys, 2e pr. J. Schout, 3e pr. A. de Witte. Oudere geiten, aantal 14: le pr. J. Wielemaker, 2e pr. Z. Roelse, 3e pr. C. Jobse, 4e pr. C. Clarisse, 5e pr. C. Sturm, 6e pr. J. Caljé. Stamboekgeiten, aantal 1: C. Jobse. Kampioen werd de geit van P. Wyk- huys. Een diploma verwierven de dieren van J. Wielemaker,- P. Wykhuys en L. So- monse Jz. Een gratis abonnement op het blad „De Geitenhouder" viel by loting ten deel aan J. Schout. Te Velp is na een korte ongesteldheid op den leeftijd van ruim 81 jaar overle den de bekende schrijfster en dichteres Helène Swarth. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal morgenmiddag plaats hebben om halfdrie op de begraafplaats „Heiderust" te Worth-Rheden. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK. Aan het jaarverslag der Zeeuwsche Hypotheekbank ontleenen wy het vol gende Zooals wy reeds in het vorige jaar verslag mededeelden gingen door de oorlogshandelingen, welke in ons land op 10 Mei 1940 een aanvang namen, de opstallen van een aantal hypothecaire onderpanden verloren. Geheel verwoest werden de opstallen, betrekking hebben de op de onderpanden van 25 leeningen te Rotterdam, 10 te Middelburg en 2 te Vlissingen, in hoofdsom groot resp. f 1.151.420, f42.500 en f6.900, totaal f 1.200.820. De grondwaarde van de te niet gegane onderpanden van leeningen te Rotterdam bedraagt, volgens een voorloopige taxatie van onze deskundi gen, f 653.285. Bovendien gingen geheel verloren de opstallen van een ingekocht onderpand te Rotterdam met een balans- waarde van f 40.000. Van enkele andere leeningen gingen de onderpanden ge deeltelijk verloren of werd daaraan schade toegebracht. Aangenomen mag worden, dat de schadevergoeding voor de opstallen in de meeste gevallen zoodanig zal zyn, dat onze Bank geen verlies zal lijden en dat ook voor den grond, voor zoover deze is of wordt onteigend, behoorlijke schadeloosstelling zal worden gegeven. Onze liquiditeitspositie is van dien aard, dat wy in staat zullen zyn aan daarvoor in aanmerking komende debiteuren gel den op eerste hypotheek te verstrekken ter financiering van eventueelen weder opbouw. Overigens mogen wy over den gang van zaken in het afgeloopen jaar niet ontevreden zyn. Door het vrywel stil I liggen van de bouwnijverheid werd ech- I ter de vraag naar hypotheken vooral 1 tegen het einde van het jaar gering. v Een toename van den renteachterstand der debiteuren komt ten volle op reke- ning van hen, die door oorlogsmolest niet in staat waren aan hun vsrnHp.htln- gen te biyven voldoen, Dat deze rente alsnog zal worden betaald nagenoeg zeker. 'Wanneer wil dan ook dit jaar alle achterstallige ïiypotli eb. ben afgeschreven, dan U dit. geaebted uit. de overweging, dat wij daardoor een niet onbelangryke stille reserve kweeken, welke ons kan te stade komen, voor het geval de regeling der moleBtschade onverwachte tegenvallers mocht opleve ren. Mede door andere maatregelen van afschryvlng en reserveering, welke ten deele het karakter van de vorming van stille reserves hebben, wordt de in het afgeloopen jaar behaalde winst weder om geheel in het bedryf gehouden, met uitzondering van het bedrag, benoodigd voor de uitkeering van de statutaire 4 (onv.) over de onverplichte kapi taalstortingen. Op 28 Februari 1941 stonden uit 991 (1005.) leeningen tot een bedrag van f 15.845.127 (16.643.837). De gemiddel de rente van de leeningen bedroeg by het einde van het boekjaar 9.4196 Op 28 Februari 1941 stond uit aan pandbrieven f 16.193.400 (16.823.200). De gemiddelde pandbriefrente bedroeg op 28 Februari 1941 3.5594 (3.5599 De marge tusschen de gemiddelde hypotheekrente en de gemiddelde pand briefrente is derhalve 0.8602 (0.8757 BELEEDIGING VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Het A.N.P. meldt: De Nederlander Franciscus Batens uit Den Haag is door het S.S. und Polizei- feldgericht X tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hy onlangs in Den Haag in het Kortenbosch zender eenige aanleiding een Duitschen soldaat uitgescholden had voor „rotmof", daar na een dreigende houding aannam en daardoor de openbare rust en orde pro beerde te verstoren. TE DURE MELKPOEDER. Eenige winkeliers hadden zich in de laatste dagen te verantwoorden voor den inspecteur voor de prysbeheersching te 's Gravenhage wegens prijsopdrijving by den verkoop van magere melkpoeder, karnemelkpoeder en gecondenseerde melk. Wegens overtreding van de Pryzen- beschikking 1940 (zuivelproducten) wer den veroordeeld twee winkeliers uit Axel, ieder tot een geldboete van f 50, met verbeurdverklaring van een aantal bij hen in beslag genomen busjes gecon denseerde melk. HUUROPDRIJV1NG. 's GRAVENHAGE, 21 Juni. De in specteur voor de Prysbeheersching te 's Gravenhage heeft eenige gevallen van huuropdryving berecht. Te Biggekerke (Z.) verhoogde P. D. de huur van een woning van f 2,50 tot f 3 per week, terwijl De K. te W i s- senkerke (Z.) de huur van een wo ning van f 104 op f 114 per jaar bracht. De Inspecteur voor de Prysbeheersching beboette deze overtreders elk met f50.—. (A.N.P.) Dinsdag 24 Juni 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO. Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbereid door de Chr. Ra dio-Stichting). 8.25 Gram. 9.15—9.25 Voor de huisvrouw). 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gram. 12.00 Gram. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO.Nieuws- en economische ber. 1.00 Viool en piano. 1.30 Sprankelende mid dagklanken. 3.00 Orgelconcert. 3.30 Gram. 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vryz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Dansmuziek (gram.). 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO.Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Or kest Eloward. 6.00 Cyclus „Onze eigen taal". 6.15 Cabaretprogramma. 6.45 Ge varieerd programma. 7.00 BNO.: Vra gen van den dag. 7.15 Zang met piano begeleiding en gram. 8.00 BNONieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Ber. Eng. 9.45 Politiek weekpraatje (opn.). 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzen ding: „Economie news from Holland". HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO.: Nieuwsberichten. 8.15 Gram. 10.40 De clamatie. 11.00 Molto Cantabile en gram. 12.00 Ber. 12.15 De Ramblers. 12.45 BNO.: Nieuws- en economische ber. 1.00 Omroeporkest met piano intermezzo. 2.00 Gram. 3.00 Pianovoor dracht en gram. 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.00 „Richard Strauss' Don Quichote, op. 35", causerie met gram. 4.45 Gram. 5.15 BNO.: Nieuws-, econo mische en beursberichten. 5.15 Russisch orkest „Slawa", solisten en gram. 6.15 De Jeugdsportclub. 7.00 Vragen van den dag. 7.15 Amusementsorkest. 7.45 Voor de werkende vrouw. 8.00 BNO.Nieuws berichten. 8.15 Gram. 8.30 Radiotooneel. 9.10 Gram. 9.40 Voor den boer. 9.55 Avondwijding (voorbereid door het Vr^z. Prot. Kerkcomité). 10.00 BNO.:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6