U bespaart tijd en geld •JES. Kerknieuws Onderwijs Binnenland Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Telegrammen Adm. van „De Zeeuw" Goes loodschap gres Engelschen beschieten Damascus ex-koning van joegoslavië in engeland. nieuw handelsverdrag duitschland—turkije in voorbereiding. amerikaansche duikboot gezonken. italiaansche consulaten in v. s. gesloten. Voor wie geen aardappel- kaarten bezitten. Het inleveren van metalen. Turkije blijft neutraal. dezen zo- wsche ge- hdelingen- ran inkom- van bui- is gtiilltn. msionhou- e,a. een men. too geluk- dagen of nieten, nu iun mede- dit verlies ien terug- is tegen- egen. Van niet meer elijk moet die niet en, en die mnen blij- provincie Iers bezin- it den lof en wij er geniéten, van heb- groep voor zijn. ie n Duitsche o e g door penconcen- vallen. Bij gevechts- ineopslag- nd gewor- open nacht ïige plaat- c h e kust- len gewor- ed eenige tond onbe- en. Nacht- echtsvlieg- ;sche weer- che grens gekomen, om naar met zware he jagers ritsvliegtui- r i t s c h e formaties de haven- p t o n ge- anden ont- shuizen en iening. An- jericht op h o 11 an d Dorden van ote vracht- ing aantal rader sterk ansche Ka- hten scho- re vliegtui- ie-artillerie omlaag. afgeloopen chten bri- kele plaat- n d laten ige schade het hoofd weermacht pen vijan- Dmmeu op van onze ;he artille- de hard- ze troepen hergroepee- van aan- het Itali- hebben af- :ht het ar- ta gebom- t de lucht- gedaan op versterkin- zone van chaniseerde troepencon- onze troe- en S i d a- md, die tot rliezen on- voorkomen. gen verder Het kleine te Djimma aan de En- peneer ver- Ned, Hen/. Kerk. Bedankt: voor Poederoyen, cand. W, de Bruyn te Ederveen. AF8CHËID, BEVESTIGING EN INTREDE. Ds L. J. R. Kalman neemt Zondag 3 Augustus afsoheld van de Ned. Herv. gemeente te Vollenhove, waarna hij op Zondag 10 Augustus zijn intrede te Woerden hoopt te doen. Als bevestiger treedt op Ds Jac. Treffers, eveneens te Woerden. Hulppredikers. Cand. R. Koolstra te Haarlemmer meer heeft de benoeming tot hulppred. der Geref. Kerk te Schermerhorn aan genomen. Tot hulppred. der Ned. Herv. gemeen te te Amsterdam is benoemd, cand. J. D. Stoffelaar te Amsterdam. HET LOON VAN CANDIDATEN. In de „Westlandsche Kerkbode" schrijft ds K. Schouten, Geref. predi kant te Wateringen het volgende: „Ook ware het te wenschen, dat al de kerken in ons vaderland het honorarium voor de candidaten vaststelden op het zelfde bedrag, byv. f15 plus reiskosten. Dan zou ook dit euvel verdwijnen, dat onze candidaten vaak in zulke zorgvolle omstandigheden moeten leven en hier en daar nog afgescheept worden met een fooi, ook al van wege de reeds gelaakte bezuiniging." Giften en legaten. De diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Kampen ontving van een bejaard ge meentelid een gift van f 1000. Wijlen Jkvr. v. d. B. heeft aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Leiden f 10.000 gelegateerd. De gemeentecommissie dezer gemeen te ontving eveneens een legaat van f 10.000. TECHNISCHE HOOGESCHOOL TE DELFT, De rector magnificus van de techni sche hoogeschool te Delft maakt bekend, dat wegens te vreezen grooten toeloop van studenten de inschrijving aan de technische hoogeschool dit jaar voor hen die zich voor de eerste maal doen in schrijven, niet als gebruikelijk zal plaats vinden op den eersten Dinsdag in Sep tember, doch reeds op Donderdag 31 Juli voor hen, wier familienaam begint met een der letters A tot en met J en Vrijdag 1 Augustus 1941 voor hen, wier familie naam begint met een der letters K tot en met Z, telkens des voormiddags van half 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur. Aangaande de bij de inschrij ving over te leggen stukken worden op aanvrage de noodige inlichtingen ver strekt door de administratie van de tech nische hoogeschool, Oude Delft 95, Delft EXAMENS. Eindexamen Gymnasium te Middelburg. Voor het einddiploma A van het Gym nasium te Middelburg slaagden Zater- dagmorg«n Elisabeth Tv. Kapsenberg te Vlissingen, Herma J. Kuipers te Middel burg en O. D. Otte te Heinkenszana. Na voortgezet examen verkregen des middags ook Marie Borgman te Middel burg en J. J. Moll te Vlissingen het di ploma. Chr, Wulo-Veresnifllng (Afd. Zealand) Zaterdagmiddag vergaderde deze af- deeling in Hotel Centraal te Goes, eerst gezamenlijk met de afd. Zeeland van neutraal Mulo, onder leiding van den heer B. H. Llgteringen te Vlissingen. Het examenwerk van het schriftelijk examen Mulo 1941 werd besproken, waarbij bleek, dat over het algemeen zeer goed werk op behoorlijk examen- peil werd opgegeven en ondanks de vele belemmeringen van het afgeloopen jaar met bevredigende resultaten. Daarna volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer V. Moosel te Middelburg, hetwelk aanwees, dat thans alle onderwijzers bij het Chr. Mulo in Zeeland lid der afdeeling geworden wa ren. De penningmeester de heer H. C. v. Donk uit Goes kon een batig saldo mel den. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren Ligteringen uit Vlis singen en De Vast uit Middelburg, ver vangen door de heeren v. Hove te Vlis singen en J, IJsselstein te Middelburg. Vrije Universiteit te Am sterdam. Geslaagd doet. ex. theo logie Ds O. C. Broek Roelofs, Geref. pred. te Geesteren-Gelselaar en Ds W. Volger, Ned. Herv. pred .te Hollandsche- veld (Dr.) (cum laude). R. U. te Groningen. Ge slaagd prop. ex. theologie J. D. Pienter, Ph. Loggers en A. T. Deinum. Geslaagd te Utrecht voor costumière mej. S. Eckhardt te Kats. De heer L. J. Vos, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen is ge slaagd voor het examen 2e stuurman. Mej. van Poelgeest (voorheen te Goes) is aan de R. U. te Leiden geslaagd voor het artsexamen. Mej. M. Hamers te Goes en mej. J. M. van Liere te Kloetinge zijn geslaagd voor het examen voor onderwijzeres bij het voorbereidend lager onderwijs. e Goes. Zaterdag vergaderde onder lei ding van Mej. Mooy van Wemeldinge de afdeeling „Zeeland" van Ond.essen bij het Chr. Fröbelonderwijs. De presidente leidde in „De 7 V's op onze school", n.l. vrijheid, vriendelijkheid, vroomheid, vroolijkheid, vertrouwen, vreugde, voldoening. Mej. van Willigen van Kapelle be handelde het praktisch werk „Schuifje aanleren". Daar de presidente haar taak neer legt werd in haar plaats gekozen de secr.esse J. C. van Wuijckhuijze te Ier- seke en tot secr.esse mej. P. Wisse van Souburg. Yerseke. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het le theor. ge deelte tandheelkunde de heer J. P. B. Verhey Pols te Yerseke. Aan de stedelijke universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats- examen geneeskunde de heer Gerrit cie Rooy te Yerseke. uit Was- president an het Con- Amerikaan- 21 Mei in hen Oceaan zinken is Roosevelt t )t was gegoten in den vorm van een pam flet. Waarnemers te Washington verklaren, zoo meldt „United Press", dat in de boodschap, die president Roosevelt aan het Congres gezonden heeft niet wordt gezegd, op welke wijze hij zich voorstelt zich te verweren tegen de bedreiging voor de scheepvaart der Vereenigde Sta ten. Men weet niet, of hij het plan koes tert de koopvaardijschepen te bewapenen of konvooieering in te voeren door zee- en luchtstrijdkrachten. Op de laatste persconferentie had de president ver klaard, dat de marine de plannen voor de bewapening van de koopvaardijvloot reeds gereed heeft. De onverwachte bijzondere boodschap van den president heeft tot gevolg ge had, dat eenige papieren op de beurs te New-York twee punten zijn gedaald. VICHY, (D.N.B.). Het Fransche pers agentschap „Ofi" meldt uit Beiroet, dat de Britsche artillerie Vrijdagmiddag be gonnen is met de beschieting van Da mascus. Vooral het stadsdeel Moehads- jerin is hierdoor getroffen. De Syrische regeering heeft reeds door de consuls in Irak en Arabië bij de Britsche autoritei ten laten protesteeren en doen \yijzen op de reactie, die de beschieting van Da mascus op de Arabische wereld moet hebben. BERLIJN, (D.N.B.) Naar Reuter meldt is de ex-koning van Joego-Slavië in En geland aangekomen. De vroegere Joego slavische regeering zal zich eveneens te Londen vestigen. (United Press.) Van bevoegde Turk- sche zijde verluidt, dat een nieuw, uit gebreid handelsverdrag tusschen Duitsch- land en Turkije in voorbereiding is. NEW-YORK (D.N.B.). In Amerikaan- sche vlootkringen acht men het zeker dat de vermiste duikboot No. 9 op den bodem van de zee ligt. Het vaartuig was bezig met duik- oefeningen buiten de haven van Ports mouth en" zou na twee uur weer boven komen. Even na de voorgenomen twee uur verscheen er aan de oppervlakte der zee een rookbom, die aantoonde, dat de duikboot zich in nood bevond. De reddingsboot „Falcon", vliegtuigen en 21 duikers werken op de plek des on- heils, maar hebben tot dusver geen con tact met het vaartuig gekregen. Associated Press meldt, dat de beman ning uit twee officieren en 31 minderen bestaat. NEW-YORK (D.N.B.) Naar Associated Press meldt, is de sluiting van alle Italiaansche consulaten in de Vereenig de Staten bevolen. Het consulaire personeel moet het land vóór 15 Juli verlaten. Naar Associated Press/ verder meldt, moeten voorts alle agentschappen en organisaties der fascistische regeering met uitzondering van de ambassade wor den gesloten. WACHTEN OP VERSCHIJNEN VAN DE NIEUWE AARD APPELEN. Het A.N.P. meldt: Naar men ons mededeelt is er voor degenen, die indertijd-.by het begin van de aardappelendistributie voldoende voorraden hadden, dientengevolge geen aardappelkaarten kregen en nu ontijdig door hun voorraden heen zijn, niet veel vertroosting, dan alleen de aankondiging dat de nieuwe aardappelen zeer spoedig in distributie zullen komen en ook zy dan aardappelkaarten kunneü, krijgen. Toen de aardappeldistributie werd in gevoerd, is er uitdrukkelijk by gezegd, dat Ey, die over 15 kg voorraad per ge zinslid beschikten, niet voor een aara- appeikaart in aanmerking kwamen. Te vens werd medegedeeld, dat de distri butie werd ingesteld op iy2 kg per gezinslid per week. Ieder, die nadenkt, kan eoncludeeren, dat 16 kg voorraad bedoeld is voor een tbdsduur van tien weken, En als men bedenkt, dat de dis tributie nog maar aeht weken aan den gang is, is duidelp, dat wie nu al door zjn voorraad heen is, niet goed heeft gerekend. Dat voert tegelijk tot een tweede op merking, namelijk, dat men by het ver bruik van eigen voorraden niet had moeten vérgeten, dat er distributie is en dat ook de eigen voorraden niet op onbeperkt nieuwe schaal behoorden te worden aangesproken. Voorts wordt ge zegd, dat sommigen hun eigen voorraden te hoog getaxeerd hebben en dat eerst thans bemerken; aan te nemen is, dat dit uitzonderingsgevallen zijn, doch dan heeft men in zulke gevallen inderdaad niet verstandig gehandeld. Op geenerlei wijze is thans na te gaan, hoeveel voorraad er toentertijd werkelijk was en waar deze voorraad precies ge bleven is, zoodat men niet weten kan, of men niet bij een tegemoetkoming de dupe van fraude wordt. En ten slotte: de distributie van de oude aardappelen loopt op een einde en alles bijeengenomen heeft men niet het voornemen thans nog iets nieuws aan de distributierege ling der oude aardappelen toe te voegen. De Federatie ter Behartiging van de Belangen van den Handel in Gouden en Zilveren Werken verzoekt te willen mede- deelen, dat de directie van het Rijks bureau voor Nonferrometalen haar heeft medegedeeld, dat doublé sieraden en verzilverde sieraden buiten den inleve ringsplicht vallen. Ditzelfde geldt voor roestvrij staal (zil- meta e.d.) en verzilverde zinken voor werpen. KOFFIE- EN THEEBESLUIT. De Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het dep. van Sociale Zaken, tot wijziging van het koffie- en theebesluit. Wij ontleenen hieraan het volgende: Mengsels van thee met theesurrogaat die 50 pet. of meer thee bevatten, moe ten worden aangeduid met de woorden „thee met theesurrogaat" óf „thee met namaakthee" onmiddellijk gevolgd door de(n) naam (namen) der grondstoffen van het surrogaat, zooals in artikel 5 is aangegeven, en het aanwezige percen tage thee. Bijv. „Thee met theesurro gaat, bereid uit braambladeren (60 pet. thee)". Mengels van gemalen koffie met een of meer der in het besluit genoemde waren moeten, indien zij 50 pet. of meer •koffie bevatten, worden aangeduid met de woorden „gemalen koffie met", on middellijk gevolgd door (de(n) naam (namen) van de toegevoegde waar wa ren), en het aanwezige percentage kof fie. Bijv. „Gemalen koffie met peekoffie (60 pet. koffie)". Indien de toevoeging bestaat uit kof- fiesurrogaat, anders dan bedoeld in ar tikel 1, onder 5 tot en met 9, moet het woord ,koffiesurrogaat" worden gevolgd door de namen der grondstoffen zooals in artikel 5 is aangegeven.Bijv. „Ge malen koffie met koffiesurrogaat, be reid uit erwten, en peekoffie (60 pet. koffie)". POLITIEKE VERGADERINGEN. Het op 18 Juni j.l. afgekondigde be sluit nr 109/1941 van den Secr.-Generaal van Justitie heeft de bedoeling een wij ziging aan te brengen voor politieke ver gaderingen. Onder politieke vergaderin gen worden in dit verband verstaan ver gaderingen, uitgaande van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdee- lingen daarvan, of waar staatkundige onderwerpen besproken worden. Terwijl tot dusverre politieke vergaderingen, waaraan niet meer dan twintig personen deelnamen, niet vielen onder de bepalin gen van paragraaf 2, lid 1 en 2 van ver ordening nr 24/1940, is zulks thans wel het geval. Deze bepalingen luiden als volgt 1) Vergaderingen, die in een beslaten ruimte gehouden worden, kunnen slecnts door het bestuur van een vereeniging, of van een harer plaatselijke afdeelin- gen, of van een stichting worden bijeen geroepen. Uiterlijk zeven dagen voordat de vergadering gehouden zal worden, wórdt het voornemen daartoe aan den bevoegden procureur-generaal, fungee- rend directeur van politie, medegedeeld. De vergadering heeft niet plaats, in- ,dien de bevoegde procureur-generaal; fungeerend directeur van politie, ver klaart, dat het niet in het belang van de openbare orde en van het openbare le ven is, dat zij gehouden wordt. 2) Onverminderd het bepaalde in het voorgaande lid moeten de deelnemers aan vergaderingen, uitgaande van staat kundige vereenigingen of van plaatselij ke afdeelingen daarvan, of waar staat kundige onderwerpen besproken worden, schriftelijk uitgenoodigd wordende uitnoodigingen moeten op naam gesteld zijn. De bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, kan op verzoek van belanghebbenden van deze beperkingen dispensatie verleenen. De bepalingen, welke gelden voor ver gaderingen met een zuiver godsdienstig of artistiek karakter en voor besloten gezelschappen, hebben geenerlei wijzi ging ondergaan. Vakopleiding In het Boekbinders-, Pa- piecwarsn- en Enveloppsnbedrljf. De Staatscourant van 20 dezer (nr lló) bevat een programma voor de oplei ding volgens het leerlingenstelsel van wege de Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding in het boekbinders-, papierwaren- en envelojppenbedr^f, in da practjjk van: het boekbinden, het boek- blnden-persvergulden, het kantoor-boek- binden en het kantoorboekbinden-liniee- ,ren. Ongeluk op spoorbaan. De 46-jarige brugwachter A. S. uit Wad- dinxveen is Vrydagmidag op de spoor baan by Gouda door een trein, komende uit Rotterdam, overreden. Hij "trachtte zich nog in veiligheid te stellen, doch zijn rechtervoet werd zoo gewond, dat deze moest worden geamputeerd. De overval te Rotter dam. Het onderzoek naar den bruta len roofoverval in het bankgebouw te Rotterdam, waarbij een kassier ruim f 35.000 afhandig werd gemaakt, heeft tot dusver geen resultaten opgeleverd. Intusschen is door de verzekering een belooning uitgeloofd, die zal worden uit betaald aan dengene, wiens aanwijzin gen leiden tot het opsporen van het geld. De belooning bedraagt 15 pet. van het bedrag, dat op die wijze terecht komt, met een maximum van f 3000. DE STAND DER GEWASSEN. Tarwe. De tarwe belooft een goeden oogst. De .meeste perceelen zijn donker van kleur en stijf opgegroeid. Evenwel zien wij op sommige lichte gronden de verschijnselen van stikstof tekort. Verschillende landbouwers ont vingen hun stikstof te laat om met gunstig resultaat op tarwe aan te kun nen wenden. Enkele perceelen Bersee vertoonen sporen van uitwinteren, overigens is ook de stand van deze variëteit bevredigend. Gerst De vele perceelen gerst zijn dit jaar haast allen aan de zware kant. De gerst is vrij laat gezaaid en de laatste s 14 dagen «^geweldig slap opge groeid. Het schrale weer van de laatste da gen kan de zoo noodige stijfte vhn stroo bevorderen. Het wil ons soms voorkomen dat de minder zware vroege gerst wel eens de beste kon zijn. Het ras Kenia heeft bijna alle andere soorten verdrongen. Haver. Hiervan is een goede stand te melden. Erwten. Zoowel de Schokkers als de kleine Groene vertoonen een beste stand. In de boschrijke omgeving is dit jaar veel vogelschade. Enkele kleine uitzonderingen buiten beschouwing latende, is de stand van de erwten best. Weer eens een bewijs dat de erwt een koude drooge periode best verdraagt. Veldboomen. De teelt van de riskante veldboonen is ondanks een vrij sterk verhoogde prijs toch niet uitgebreid. De stand van veldboonen is goed. Vlas. De oppervlakte vlas in Zeel a n d is geweldig ingekrompen. Het droge schrale weer met de aard- vlooien-plaag hebben hun invloed op het vlas uitgeoefend. Er zijn perceelen omgeploegd en er zijn perceelen welke te ver achteruit ge gaan waren. Overigens is er een onge kende groei gekomen. De groei is zeer snel gegaan. Wij zien nu in vele geval len een zwaar gewas. Daar waar men de thrips de baas blijft, komt een goede vlasoogst. In som mige gebieden is de thrips-aantasting groot. Aardappelen. Zijn er vele uitgepoot. Zij die hun pootgoed op juiste wijze verzorgen en hun grond een goede bewerking, gaven hebben reeds een prachtig gewas. Het veelvuldig snijden van witvleezige soorten laat zijn sporen achter. Ongelijke stand van niet voorgekiem- de gewassen trekt sterk de aandacht. Stamboonen. Het is tobben geweest met de boonen. De kou begin Mei; vele perceelen grond te droog. Een zeer ongeregelde opkomst van op tijd gezaaide boonen. Toch is al les nog vrij goed terecht gekomen. De in Juni uitgezaaide boonen waren in lö dagen goed boven, ze zijn ovenwei laat en deze teelt is dus riskant. Suikerbieten en Voederbieten. Deze zijn laat, en hebben nogal eons te lijden gehad van vreterij. Voor de tijd van 't Jaar zijn ze nog kloin, Dit gewas heeft nog tijd. Klaver. Is wel wat ongeregeld er .zijn uitste kende pereeolon klaver. Er zijn ook wat later ontwikkelde porceelon. ENGELSCHE EN RUSSISCHE VLIEG TUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN (D.N.B.) Vliegtuigen van het Britsche luchtwapen zijn in den af geloopen nacht met vrij zwakke strijd krachten naar het Noord-Duitsche kust gebied en naar het Rijnland gevlogen. Enkele Russische vliegtuigen vlogen bo ven Oost-Pruisen. Zy lieten op verschil lende plaatsen een vrij gering aantal bommen vallen, die slechts geringe ma- terieele en persoonlijke schade veroor zaakten. Luchtdoelgeschut dwong de vliegtuigen vry algemeen om terug te keeren, alvorens zij schade van beteeke- nis konden berokkenen. HET ENGELSCHE LAGERHUIS BIJEEN. BERLIJN (D.N.B.). De. Britsche Nieuwsdienst meldt, dat in het Lager huis een verklaring is afgelegd over den huidigen buitenlandschen politieken toestand en dat de debatten over de scheepvaart zijn verdaagd. DE DIPLOMATIEKE BETREKKIN GEN TUSSCHEN BULGARIJE EN .RUSLAND. ROME. (D.N.B.) Naar Ste- fani uit Sofia meldt, is het afbreken van de di plomatieke betrekkingen tusschen Bulgarije en. Sowjet - Rusland ieder oogenbiik te verwachten. ENGELSCHE KOOPVAARDIJSCHE PEN TOT ZINKEN GEBRACHT. BERLIJN (D.N.B.) Duitsche gevechts vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht aan de Britsche Oostkust 2 vijan delijke schepen met een gezamenlijken inhoud van 7000 br.r.t. tot zinken ge-' bracht. De bomaanvallen werden, naar het D.N.B. verneemt, gedaan van een hoogte van ongeveer 30 M. De beide zwaar geladen Engelsche koopvaardij schepen werden door voltreffers van het zwaarste kaliber vernietigend getrof fen. DE ENGELSCHE VLIEGTUIG- VERLIEZEN. BERLIJN (D. N. B.). Van de reeds gemelde mislukte aanvalspogingen der Britsche gevechtsvliegtuigen en jagers op Boulogne, wordt nog bekend, dat de vijandelijke vliegtuigverliezen van 6 tot 11 gestegen zijn. De R. A. F. verloor dientengevolge op deze plaats in lucht gevechten 2 Bristol-Blenheim en negen jachtvliegtuigen van het type Spitfyre. Een ander vijandelijk vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut aan de Neder lands che kust neergehaald. AANVALLEN IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. RÖME (D. N. B.). Een Italiaansch watervliegtuig heeft,naar Stefani meldt, tijdens een verkenningsvlucht in het cen trale gedeelte van de Middellandsche Zee een vijandelijke duikboot tot zinken ge bracht. Een vliegtuigpatrouille heeft bo ven het centrale gedeelte van de Middel landsche Zee een Blenheim neergescho ten. ANKARA. Stefani meldt: Het Turksche persbureau publiceert het volgende officiëel communiqué: Ten aanzien van den toestand, ont staan door den oorlog tusschen Duitsch- land en de Sovjet-Unie heeft de regee ring der republiek besloten de neutra lity van Turkije af te kondigen. OORLOGSTOESTAND IN SOVJET RUSLAND. HELSINKI. Naar de Moscousehe zen der meldt is door een bijzonder decreet van de Opperste Sovjet de afkondiging van den oorlogstoestand in de meeste gebieden deri Sovjet-Unie bekend ge maakt. De militaire autoriteiten beschikken in die gebieden thans over verschillen de reenten. LUCHTALARM TE LONDEN. NEW-YORK. Volgens een bericht uit Londen van Associated Press is er van nacht in Londen luchtalarm geweest. Mr P. VAN REGTEREN ALTENA f. DEN HAAG. Op 63-jarigen leeftijd is alhier overleden Mr P. van Regteren Altena, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3