DITJES en DATJES. Nota van Van Ribbentrop Dagorder van Hitier Italië in oorlog met de Sovjet-Unie Verklaring van Churchill Wat de legerberichien melden: Roosevelt's boodschap aan het Congres der iitvf! van den veroveraar van Noor wegen beschermen tosamen met da Fin- sone vrljheideneiden onder hun rnaar- sch?lk den Finschen bodem. Van Oost- Pruleen tot aan de Karpathen «trekken de formaties van het Duiïeohe Ooeteiyke front filoh uit. Aan de oevera van de Proeth, aan do benedenloop van den Do- nau, tot aan de oevere van de Zwarte Zee vereenigen Dultaohe en Roemeen- aohe soldaten zich onder het staatshoofd Antonescu. Derhalve is de taak van dit front niet meer de bescherming van af zonderlijke landen, maar de beveiliging van Europa en daarmede de redding van alleen. Ik heb derhalve vandaag besloten het lot en de toekomst van het Duitsche Rijk en van ons volk weer in de handen van onze soldaten te leggen. Moge de Heere God ons juist bij dezen strijd helpen. BERLIJN, 22 Juni 1941. get. ADOLF HITLER. RUSSISCHE ONDERMIJNINGS- ARBEID IN DUITSCHLAND, POLEN, FRANKRIJK, NEDER LAND, BELGIë EN ANDERE BEZETTE GEBIEDEN. BERLIJN. (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, heeft Zondagochtend te zes uur in aan wezigheid van de vertegenwoordigers der Duitsche en buitenlandsche pers in de Bondsraadszaal van het ministerie van buitenlandsche zaken de wereld per radio in kennis gesteld van de nota van het ministerie van buitenlandsche zaken aan de sovjetregeering. In de eerste alinea herinnert de nota er aan, dat de Duitsche regeering, in den wensch tot een regeling der belan gen tusschen Duitsehland en de Sovjet- Unie te komen, zich in den zomer van 1939 tot de sovjetregeering wendde, waarbij zij over de ernstige bedenkingen heenstapte, die voortvloeien uit het prin- cipieële verschil tusschen het politieke doel van Duitsehland en Sovjet-Rusland en uit de scherpe tegenstelling tusschen de wereldbeschouwing van het natio naal-socialisme en bolsjewisme, die dia metraal. tegenover elkander stonden. Zoo kwam het op 23 Augustus 1939 tot de onderteekening van de grens- en vriendschapsovereenkomst tusschen bei de staten. De Duitsche regeering heeft bij het sluiten van het niet-aanvalsverdrag haar politiek tegenover de Sovjetunie ook onverwijld gewijzigd en sedertdien een vriendschappelijke houding jegens de Sovjet Unie aangenomen. De met Rusland gesloten verdragen zijn naar letter en geest getrouw nagekomen, maar bovendien heeft zij door het over winnen van Polen, dus door het offer van Duitsch bloed, de Sovjet-Unie gehol pen aan haar grootste succes der bui tenlandsche politiek. In feite is de Komintern evenwel reeds spoedig na het tot stand komen der Duitsch-Russische verdragen weer op ieder gebied actief geworden. Men maakte daarbij gebruik van vroegere Duitsche comhiunistische functionnaris- sen, die in Duitsehland een ondermij- ■ningsaetie moesten bedreven en sabo tage moesten voorbereiden. Daarnaast werd eeh intensieve onder- mijningsactie bedreven naar het door Duitsehland bezette gebied, vooral naar het protectoraat en het bezette Frank rijk, maar ook naar Noorwegen, Ne derland, België enz. SABOTAGE-GROEPEN GEVORMD. De Sovjet-Russische vertegenwoordi gingen, vooral 't consulaat-generaal te Praag verleenden hierbij een waarde volle hulp. Met radlozend- en ontvangin- stallaties werd een drukke berichten dienst onderhouden. Verder werden sa botagegroepen gevormd, die haar eigen laboratoria hadden, waarin zij brand- en brisantbommen voor daden van sabotage vervaardigden. Dergelijke aanslagen zijn b.v, gepleegd op niet minder dan 16 Duitsche sche pen. Naast de actie van ondermijning en sabotage stond de s p i o n n a g e. Te Praag stond een lid van het Russisch consulaat, Mochov, aan het hoofd van een Russisch spionnagenet, dat zich over het geheele protectoraat uitbreid de. Zoo werd b.v. in Roemenië door de communistische propaganda, door middel van uit Rusland komende pam fletten, Duitsehland verantwoordelijk gesteld voor alle moeilijkheden, om zoo anti-Duitsche stemming te wekken. Het zelfde kwam duidelijk tot uiting in Zuid-Slavië sedert den zomer van 1940. In 't gezantschap te Belgrado is den Duitschen troepen het documen taire bewijs voor den Sovjet-Russischen oorsprong der anti-Duitsche propagan da in handen gevallen. Ook in Honger ij e werkte deze pro paganda. in S 1 o w a k ij e, in Fin land, in B u 1 g a r ij e. Het sluiten der vriendschapsverdragen was voor de Sovjet-regeering dus slechts een tactische manoeuvre. Het eigenlijke doel was, dat men voor Rusland voor- deelige overeenkomsten wilde bereiken en daardoor tegelijkertijd een verdere machtspolitiek der Sovjet-Unie wilde voorbereiden. In waarheid is gebleken, dat de poli tiek vm do to Seas periods uitsluitend gericht geweest is op 'n doel, namelijk, uitbreiding ven de militaire macht van Moskou in het gebied tus schen IJszee en. Zwarte Zee, naar wes telijke richting, waar haar zulks maar mogelijk scheen, ep verdere bolsjewi- aeering van Europa. AGITATIE IN POLEN EN OP DEN BALKAN. De Duitsche regeering heeft onweer legbare bewijzen, dat de Sovjet-Unie on danks afspraken van tegengestelde strek king reeds spoedig na de bezetting van het door haar verworven Poolsche ge bied, in 't gouvernement-generaal een anti-Duitsche agitatie en bolsjewisti sche propaganda steunde. Terwijl het Duitsche leger in het Wes ten nog strijd voerde tegen Frankrijk en Engeland, rukte toen de Sovjet-Unie tegen den Balkan op. Terwijl de Sovjet-regeering bij de on derhandelingen te Moskou had verklaard aat zij van haar kant nooit het initia tief zou nemen tot oplossing van het Bessarabische vraagstuk, ontving de Duitsche regeering 24 Juni '40 van de Sovjet-regeering mededeeling, dat zij thans besloten was het Bessarabische vraagstuk met geweld op te lossen. Te vens werd medegedeeld, dat de Russi sche aanspraken zich ook uitstrekten tot de Boekowina. De heer Molotov deelde mede, dat deze aangelegenheid uitermate drong en dat de Sovjet-Unie binnen 24 uur het standpunt van de Duitsche regeering tegenover deze aangelegenheid verwacht te. Ondanks dit bruuske optreden tegen Roemenië heeft de Duitsche regeering ook ditmaal weer, ter instandhouding van den vrede en haar vriendschap met de Sovjet-Unie ten hare gunste inge grepen. Zij heeft de Roemeensche regeering, die zich tot Duitsehland gewend had om hulp, aangeraden toe te geven. Ook deze gebieden werden door de Sovjet- Unie terstond geannexeerd, gebolsjewi- seerd en daarmee in feite ten gronde gericht. Van dit tijdstip af teekent zich de tegen Duitsehland gerichte politiek van Sovjet-Rusland steeds duidelijker af. In een onlangs te Belgrado gevonden rapport van den Zuid-Slavischen mili tairen attaché te Moskou, van 17 De cember 1940, staat woordelijk: „volgens mededeelingen uit Sovjet-kringen is de bewapening van luchtmacht, pantser strijdkrachten en artillerie op grond van de ervaringen van dezen oorlog in vol len gang en zal zij in Augustus 1941 voor het belangrijkste deel voltooid zijn". Ter verdere behandeling van allerlei vraagstukken noodigde de minister van buitenlandsche zaken den Russischen volkscommissaris Molotov uit voor een bezoek aan Berlijn. Gedurende dit be zoek moet de Duitsche regeering con- stateeren, dat Rusland tot een werke lijke vriendschappelijke samenwerking met de staten van het pact van drie en met Duitsehland in het bijzonder, slechts bereid is, indien Duitsehland den prijs wil betalen, die de Sovjet-Unie daarvoor verlangt. Deze prijs bestaat uit een ver der opdringen der Sovjet-Unie in het Noorden en het Zuidoosten van Europa. Duitsehland kon deze Russische eischen niet aanvaarden. Daarmede wa ren de pogingen van de staten van het pact van drie, om met de Sovjet-Unie tot een regeling te komen, mislukt. Het gevolg van deze Duitsche houding was, dat Rusland zijn politiek, die steeds onomwondener tegen Duitsehland ge richt was, intensiveerde en dat zijn steeds nauwer samenwerking met En geland aan den dag trad. Thans staat onmiskenbaar vast, dat na de toetreding van Joegoslavië tot het Driemogendhedenpact de te Belgrado op touw gezette coup door Engeland'in overleg met Sovjet-Rusland in scène werd gezet. Reeds sedert lang, namelijk sinds 14 November 1940, had Rusland in het geheim aan de bewapening van Joegoslavië tegen de asmogendheden ge werkt. Toen de putsch van Belgrado ge lukt was, sloot Rusland 5 April met de illegale Servische regeering en Simovitsj een vriendschapsverdrag, dat aan de complotteurs rugdekking verschafte, en waarvan het gewicht ten goede moest komen aan het gemeenschappelijke Joe- go-SlavischEngelschGrieksche front. Terzelfder tijd waarop de Duitsche troepen op Roemeensch en Bulgaarsche gebied werden geconcentreerd tegen de steeds omvangrijker Engelsche landin gen in Griekenland, poogt de Sovjet- Unie nu reeds in klaarblijkelijk overleg met Engeland Duitsehland in den rug aan te vallen, doordat het 1) Joegosla vië politiek en militair in het geheim steunt, 2) poogt Turkije door een belofte omtrent dekking in den rug te bewegen tot een agressieve houding tegen Bulga rije en Duitsehland, en te brengen tot een opmarsch der Turksche legers in Thra- cië in een zeer ongunstige militaire stel ling, 3) zelf een sterke troepenmacht concentreert in Bessarabië en aan de Moldeau aan de Grieksche grens en 4) de plaatsvervangende volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Wisjinski, plotseling begin April een poging onder neemt om in gesprekken met den Roe- meenschen gezant, Gafencu, te Moskou tot een politiek van snelle toenadering tot Roemenië over te gaan, teneinde dit land tot afval van Duitsehland te bren gen. De Engelsche diplomatie streeft door bemiddeling van de Amerikanen te Roerest rasr hetzelfde doei, DE CONCENTRATIE, VAN TROEPEN. De Russische troepen schoven steeds dichter naar de Duitsche grens, ofschoon van Duitsche zijde geen militaire maat regelen werden getroffen, die een derge lijke Ruealeohe actie hadden kunnen mo« tlveeran. Eeret dit optreden van Rualand heeft de Dultaohe weermaoht tot tegenmaat regelen gedwongen. Uit de waarnemingen van de laatste dagen blijkt, dat de groepeeringen van Russische troepen en vooral van de ge motoriseerde en gepantserde formaties geschied is op een wijze, waardoor het Russische opperbevel te allen tijde in staat is op verscheidene plaatsen een aanval op de Duitsche grens te doen. SAMENVATTING. In samenvatting heeft de Duitsche re geering derhalve de volgende verklaring af te leggen: In tegenstelling tot alle verplichtin gen, die de Sovjet-regeering op zich heeft genomen en in uitdrukkelijke tegen spraak tot haar plechtige verklaringen heeft zij zich tegen Duitsehland gewend. Zij heeft 1) haar tegen Duitsehland en Europa gerichte pogingen tot ontbinding niet slechts voortgezet, maar sedert het uitbreken van den oorlog nog versterkt, zij heeft 2) in steeds sterkere mate haar buitenlandsche politiek een aan Duitseh land vijandig stempel gegeven en zij is 3) met alle haar strijdkrachten gereed tot den sprong opgerukt naar de Duit sche grens. Daarmee heeft de Russische regeering de verdragen en overeenkomsten met Duitsehland verraden en gebroken. De haat van het bolsjewistische Moskou te gen het nationaal-socialisme was sterker dan het politiek inzicht. In doodelijke vij andschap staat het bolsjewisme tegen over het nationaal-socialisme. Het bols jewistische Moskou staat op het punt het nationaal-socialistische Duitsehland bij zijn strijd om het bestaan in den rug aan te vallen. Duitsehland is niet van zins werkeloos toe te zien bij deze ern stige bedreiging van zijn Oostelijke grens. De Fuehrer heeft derhalve thans bevel gegeven aan de Duitsche weer macht tegen deze bedreiging met alle beschikbare machtsmiddelen op te tre den. De Fuehrer en opperste bevelhebber der weermacht heeft op 22 Juni een dagorder tot de soldaten van het Ooste lijk front gericht, waarin hij de feiten constateert, waarvan hij ook in zijn op roep aan het Duitsche volk melding maakte. De dagorder besluit met de volgende woorden: Duitsche soldaten, hiermede aanvaardt gij een harden en verant woordelijken strijd. Want het lot van Europa, de toekomst van het Duitsche Rijk, het bestaan van ons volk liggen thans alleen in uw land. Moge God ons allen in dezen strijd bijstaan." De Italiaansche regeering heeft den Sovjet-ambassadeur medegedeeld, dat zij zich van 5.30 uur af in staat van oor log met de Sovjet-Unie beschouwt. SLOVAKIJE VERBREEKT DIPLO MATIEKE BETREKKINGEN MET DUITSCHLAND. De Slowaaksche republiek heeft de diplomatieke betrekkingen met de Sov jet-Unie verbroken. WAARSCHUWING TEGEN RUS SISCHE VALSCHERMSPRINGERS (D.N.B.) Het opperbevel van de Duit sche weermacht maakt bekend: Er moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat de vijand door middel van parachutes afzonderlijke, resp. troepen zal neerlaten, die de op dracht hebben in het operatiegebied en ook 'in het gebied van het Duitsche vaderland sabotage te plegen en ver nielingen aan te richten. De bevolking vordt derhalve opgeroepen de afweer van dergelijke pogingen te steunen, waarbij hulp zich dient uit te strekken tot het waarnemen van de landings- en verblijfplaats van den vijand, terwijl de actieve afweer en het onschadelijk ma ken van vijandelijke parachutetroepen al1 een door de weermacht, politie en gendarmerie geschiedt. EERSTE ACTIE VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN. (D.N.B.) Het Duitsche luchtwapen heeft reeds in de eerste uren van gis teren met krachtige slagen de aanvals- voorbereidingen van de Bolsjewistische weermacht getroffen. In talrijke dappere aanvalsvluchten, die werden uitgevoerd door gevechts- en torpedovliegtuigen en duikbommenwerpers, konden de inrich tingen van talrijke vliegvelden van den vijand vernietigd worden. Talrijke vlieg tuigen, hangars, barakken' en tenten raakten in brand of werden door be schieting met de boordwapens vernie tigd. Verder bestreed het Duitsche lucht wapen op verschillende plaatsen gemo toriseerde colonnes, concentratie? van pantserwagens, munitieopslagplaatsen, alsmede spoorlijnen van den vijand met duurzaam succes. Ook kazerne-installa ties, batterijstellingen en zware verdedi gingsinstallaties werden door bommen van alle kalibers getroffen en grooten- doels vernield. LUCHTMACHT REEDS DANIG IN ACTIE. Het D.N.B. meldt: Uit den oproep van den Fuehrer valt af te lelden, dat Duitsehland voor den thans te verwachten gigantlschen strijd tegen de geschoolde, goed-uitgeruste Russische strijdkrachten een zoo gewel dige macht in het veld brengt als nim mer tevoren. De formaties van het Duitsche lucht wapen zjjn in voortdurende aanvallen opgetreden tegen vliegvelden, troepen concentraties, versterkingsinstallaties en kwartieren van de Russische strijd krachten en hebben blijkbaar reeds aan zienlijke winst geboekt door de verwoes tingen op den grond en door omvang rijke vernietiging van vijandelijke vlieg tuigen in luchtgevechten. GROOTE VERLIEZEN VAN DE RUSSISCHE LUCHTMACHT. (D. N. B.) In de vroege morgenuren van Zondag vlogen negen Sovjet-Rus sische Martin-bommenwerpers naar O.- Pruisen. Hiervan werden niet minder dan zeven door Duitsche jagers neerge schoten. Bij een andere aanvalspoging op militaire installaties in het gouver nement, dicht achter het front, waren 35 Sovjet-Russische gevechtsvliegtuigen in actie. Tot op twee na werden al deze vliegtuigen door Duitsche jagers vernie tigd. ONVEILIG ZEEGEBIED. Van Duitsche zijde wordt bekend ge maakt, dat als onveilig zeegebied moeten beschouwd worden bepaalde deelen van de Noordelijke IJszee en de Zwarte Zee. LUCHTAANVALLEN OP F1NSCHE HAVENS. D. N. B. meldt uit Helsinki: Gisterochtend vroeg tusschen 6 en 7 uur zijn Sovjet-Russische militaire vlieg tuigen op verscheidene plaatsen het Fin- sche souvereine gebied binnengedrongen. Om 6.05 uur hebben verscheidene Sov jet-Russische vliegtuigen, verdeeld in twee groepen, Finsche gepantserde boo ten gebombardeerd, zonder schade aan te richten. Om 6.15 uur bestookten vier- Sovjet-Russische vliegtuigen de kust verdediging van Alskaer met bommen. Er ontstonden eenige branden. Aanzien lijke schade is niet aangericht. Om 6.45 uur hebben Russische vliegtuigen van uit groote hoogte Finsche vaartuigen in de inhammen van Toerkoe (Abo) met bommen aangevallen. ROEMEENSCHE TROEPEN RUKKEN OP. Bolgrad bezet. BOEKAREST (Stefani). Gisteroch tend zijn de Roemeensche troepen over de Proeth getrokken. Aan het Zuidelijk front hebben geme chaniseerde Roemeensche troepen de stad Bolgrad bezet. BERLIJN, (D.N.B.) Minister-president Churchill heeft Zondagavond voor de Britsche radio een toespraak gehouden, waarin hij o.a. verklaarde, dat het con flict tusschen Duitsehland en Sovjet- Rusland hem niet heeft verrast, daar hij Stalin hierop reeds had voorbereid. Churchill was van meening, dat nie mand over de politiek van de Engelsche regeering in twijfel kan zijn. De Britsche regeering heeft derhalve besloten Sovjet-Rusland te helpen, voor zoover het in haar macht ligt. In zijn radiorede heeft' de minister president volgens den Britschen berich tendienst in verband met de belofte aan Sovjet-Rusland Wulp te verieeuen, o.m. nog verklaard: Engeland zal aan alle vrienden en bondgenooten in de wereld een oproep richten om Sovjet-Rusland te steunen. Engeland heeft Sovjet-Rusland iedere technische en economische hulp aangeboden, die het gebruiken kan. Voorts beweerde do minister-president, dat het voor Sovjet-Rusland bestaande gevaar ook een gevaar voor Engeland en de Vereenigde Staten is. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte Zaterdag bekend: Duikbooten hebben in het Noorden van den Atlantischen Oceaan zes vijandelijke koopvaarders en een met een katapultvliegtuig uitgerusten hulp kruiser, totaal 52.900 brt., tot zinken ge bracht. Gevechtsvliegtuigen vielen gisteren en in den afgeloopen nacht met succes scheepsdoelen in den mond van de Hum- ber aan. Zij boorden een vrachtschip van 6000 brt. in den grond en beschadigden twee groote handelsschepen zwaar. Ver dere doeltreffende luchtaanvallen waren gericht op de belangrijke ravitaillee- ringshaven Grimsby en de haven werken van Great Yarmouth, als mede tegen vliegvelden in de M i d - 1 a n d s en O o s t - F, n g e 1 a n d. Bij een nachtaanval op de groote Schotsche fa briek van licht metaal Fort William weiden fabrieksgebouwen door bomtref- fers van zwaar kaliber vernield. Een vrij sterke afdeeling Duitsche ge vechtsvliegtuigen heeft in den nacht van 20 op 21 Juni het Britsche vlootsteun- punt Alexandrië gebombardeerd. Zeer waarschijnlijk zal het dezen zo mer wel zóó zijn, dat de Zeeuwsche ge meenten, voor wie het vreemdelingen verkeer een belangrijke bron van Inkom sten vormt, het «onder gasten van bul ten de provincie sullen moeten stellen. Dit kan voor hotel- en pensionhou ders, voor kamerverhuurders, e.a. een belangrijke schadepost beteekenen, Maar als de Zeeuwen, die zoo geluk kig zijn, straks van eenige dagen of weken vacantie te mogen genieten, nu in de eerste plaats aan hun mede- Zeeuwen willen denken, kan dit verlies tot een kleiner proportie worden terug gebracht. Het maken van verre reizen is tegen woordig geen onverdeeld genoegen. Van officieele zijde is ons verzocht niet meer op reis te gaan dan noodzakelijk moet worden geacht. Welnu, laten daarom zij, die niet per sé de provincie uit moeten, en die zonder eenig bezwaar hier kunnen blij ven, hun vacantie in eigen provincie doorbrengen. Zeeland is zoo mooi. Anders bezin gen vreemdelingen enthousiast den lof van ons schoone gewest. Laten wij er dezen zomer nu blij van geniéten. Spijt zullen we er zeker niet van heb ben. En de bovenbedoelde groep Zeeuwen zal er ons dankbaar voor zijn. In Noord-Afrika hebben Duitsche torpedovliegtuigen bij Boegboeg door scheervluchten Britsche troepenconcen traties en autocolonnes aangevallen. Bij T o b r o e k hebben Duitsche gevechts vliegtuigen barakken en benzineopslag plaatsen met bommen in brand gewor pen. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke krachten op eenige plaat sen van het Noord-Duitsche kust gebied brand- en brisantbommen gewor pen. De burgerbevolking leed eenige verliezen. In woonwijken ontstond onbe langrijke schade aan gebouwen. Nacht jagers schoten een Britsch gevechtsvlieg tuig neer. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Zondag bekend: Aan de Sovjet-Russische grens is het tot gevechtshandelingen gekomen. Een poging van den vijand om naar Oost-Pruisen te vliegen werd met zware verliezen afgeslagen. Duitsche jagers schoten talrijke roode gevechtsvliegtui gen neer. In den strijd tegen de Britsche eilanden hebben sterke formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen de haven installaties van Southampton ge bombardeerd. Uitgestrekte branden ont stonden in dokinstallaties, pakhuizen en bedrijven voor de voedselvoorziening. An dere luchtaanvallen waren gericht op vliegvelden in Noord-Schotland en in de Midlands. Ten Noorden van Sunderland werd een groote vrachtr boot zwaar beschadigd. Gistermiddag vloog een gering aantal Britsche gevechtsvliegtuigen onder sterk escorte van jagers naar de Fransche Ka- naalkust. In hevige luchtgevechten scho ten Duitsche jagers 26 Britsche vliegtui gen neer. Luchtdoel- en marine-artillerie haalden nog twee toestellen omlaag. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten bri sant- en brandbommen op enkele plaat sen in West-Duitschland laten vallen zonder noemenswaardige schade aan te richten. Communiqué no. 381 van het hoofd kwartier der Italiaansche weermacht luidt als volgt In Noord-Afrika wierpen vijan delijke vliegtuigen eenige bommen op Benghazi. Zij vielen ook een van onze luchtbases aan. Bij Tobroek wederzijdsche artille rie-bedrijvigheid. In Oost -Afrika dwingt de hard nekkige tegenstand van onze troepen den vijand tot uitputtende hergroepee ringen en tot het ontkentenen van aan vallen, die bloedig verloopen. Het 382e communiqué van het Itali aansche hoofdkwartier luidt: In den afgeloopen nacht hebben af- deelingen van onze luchtmacht het ar senaal van Burmula op Malta gebom bardeerd. In Noord-Afrika heeft de lucht macht van de spil aanvallen gedaan op opslagplaatsen, batterijen en versterkin gen te T o b r o e k. In de zone van Boeg-Boeg zijn gemechaniseerde strijdmiddelen en Britsche troepencon centraties getroffen. In Oost-Afrik, a hebben onze troe pen in het gebied van G a 11 a en S i d a- mo de stad Djimma ontruimd, die tot open stad verklaard is, om verliezen on der de burgerbevolking te voorkomen. Onze troepen hebben stellingen verder naar het Westen betrokken. Het kleine Italiaansche garnizoen, dat te Djimma was gebleven, heeft de stad aan de En- gelschen overgegeven en wapeneer ver kregen. BERLIJN, (D.N.B.) Naar uit Was hington wordt gemeld, heeft president Roosevelt in een boodschap aan het Con gres medegedeeld, dat het Amerikaan- sche schip „Robin Moor" op 21 Mei in het Zuiden van den Atlantischen Oceaan door een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht De boodschap van Roosevelt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2