Gemengd Nieuws Het Vrouwenhoekje Burgerlijke Stand Posterijen. Radioprogramma ZEEUWSCH-VLAANDEREN. hoopt, d»t, steeds het goede voor de arbeidende klasse sal worden betracht. Rondvraag. De heer Rijn vraagt naar Schore's wederopbouw en vraagt: krijgen we nog een toren, al was het dRn maar gelijk te Biezelinge op de kerk. De voorzitter antwoordt, dat er wei nig meer van te zeggen valt, dan hetgeen reeds meegedeeld is in de bladen. Op een toren is wel weinig kanswellicht kan 'n geschikt uurwerk ergens in de kom van de gemeente geplaatst worden. De heer v. d. Vrie zag gaarne een betere opruiming van de teervaten bij v. d. Linde te Biezelinge. De heer Karelse vraagt of de huwe lijken van burgers van Schore niet te Schore voltrokken kunnen worden. De voorz. antwoordt, dat dit niet mo gelijk is. De heeren Karelse en De Neef deelen mede, dat zij bedanken als raadslid. De voorz. zegt, dat dit schriftelijk dient te geschieden. De voorz. deelt mee, dat nog geen grafdelver te Biezelinge is benoemd kun nen worden, aangezien zich maar één sollicitant aanmeldde, die zich later terugtrok. Hierna volgt sluiting. Wemeldinge. Loop der bevolking. IngekomenC. Dominicus, dienstbode, van Goes naar Oranjeboomstr. B 81; P. Zandee, wed. van Willeboer, zonder be roep, van Kapelle (Z.), naar N. Ach terweg A 118; M. Hartog en gezin, van Rotterdam naar W. Kanaaldijk B 126; M. Veen, dienstbode, van Werkendam naar Julianastr. C 2k; J. J. Verhulst geb. van Dalen en kind, zonder beroep, van Philippine naar Bierweg A 91c; P. J. Bosdijk en gezin, electricien, van Wis- sekerke naar Nieuwendijk C 84 inw.; D. Geismann en gezin, koopman, van Goes naar O. Kanaaldijk C 67G. G. Pot, ma rechaussee, van Hilversum, naar Dorps straat B 8; B. de Schipper, geb. Meul- polder, zonder beroep, van Kapelle (Z.) naar W. Kanaalweg B 124aA. Paauwe, geb. Smit, zonder beroep, van 'sH. Arendskerke, naar Dorpsstr. B 186. Vertrokken: J. Verschuure, water bouwkundig opzichter, van Sluisplat. C 54 naar Heer Hugowaard, Middenweg 31; J. van den Boomgaard, dienstbode, van Daniëlstr. B 63 naar KattendijkeJ. Braamse, dienstbode, van Wilhelmina- straat B 166 naar Goes, 's H. Hendriks- kinderendijk 16; C. J. Leendertse, dienstbode, van Pr. Julianastr. C 1 d naar Nijmegen, Berg en Dalscheweg 91; J. Bras, dienstbode, van Hoogeweg A 8 naar Middelburg, Vliss. Wagenplein 14; A. Freen, marechaussee, van Dorpsstr. B 224, naar Enkhuizen; E. F. Holland, dienstbode, van Bonzijweg C 33 naar Eindhoven; A. Goud, geb. van Zweeden, zonder beroep, van Bierweg A 91c, naar Kapelle (Z.)C. van Elsacker, dienst bode, van Dorpsstraat B 233 naar Goes, Wilhelminastr. 11. Grafkelders onder een oude kerk te Oostburg. Tijdens het graven ten behoeve van de rioleering zijn aan het Ledelplein te Oostburg gemetselde grafkelders bloot gekomen, die gave geraamten bevatten. Vermoedelijk zijn het grafkelders uit de oorspronkelijke kruiskerk van den H. Eligius, uit de 15de eeuw. De thans be staande Ned. Herv. kerk is daarvan een overblijfsel, en bestaat uit een dwars- pand en een koor. Schip en toren zijn in 1631 ingestort en niet meer opgebouwd. Het Zeeuwsen Genootschap der Weten schappen te Middelburg is van de vond sten in kennis gesteld. (Hbld.) Axel. Donderdagmiddag had alhier op de algemeene begraafplaats de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer F. Dieleman, in leven wethouder dezer gemeente. Bij de groeve werd het woord gevoerd door den waarn. burgemeester, dhr P. J. van B8ndegem, die den overledene als een eenvoudig man schetste, die veel heeft helpen tot stand brengen. Dhr W. A. den Boggonde, sprak na mens de A. R. kicsvereenlging. 22 jaar lang heeft de heer Dieleman de A. R. beginselen in den Raad hoog gehouden. Ten slotte heeft Ds J. S. Post, Geref. predikant, gesproken naar aanleiding van Rom. 8. Aardenburg. Nieuwe wethou ders benoemd. De nieuwe Ge meenteraad van Aardenburg vergader de Donderdag. Deze gemeente is ver groot door de toevoeging van Eede en St Kruis. Na de installatie der leden werden tot wethouders gekozen de heeren C. J. Blondeel (voorheen wethouder van Aar denburg) en C. Sturtewaegen (voorheen wethouder van Eede). De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat wethouder Hollebrand niet in het college van B. en W. terugkeert. Dhr Hollebrand dankte voor deze woorden en meende steeds steeds zijn ambt onpartijdig en naar beste weten te hebben uitgevoerd. Dhr Catsman betreurde ook dezen loop van zaken en noemde deze verkie zing een staaltje van enge partijpolitiek. Via de herberg had Spr. eenige dagen geleden al gehoord dat het zóó zou gaan. Het ge'neele college moest E. K. worden. Dhr Sturtewaegen vond het billyk, dat alle drie de gemeenten in het college vertegenwoordigd waren. De oudste wet houder van Aardeuburg blyft; van Sint Kruis is de gemeente-secretaris genomen, dus is het niet meer dan billyk, dat de anders wethouder van Eede is. Istanboel en het lucht- gevaar. Het ministerie van binnen- landsche zaken heeft voor de stad Istan boel uitgebreide volmachten geëischt ter bespoediging van de onteigening der houten woonhuizen, resp. tot wijziging van de bestaande wetgeving, om in nood gevallen de onteigening van houten hui zen zonder verwijl te kunnen uitvoeren. Te Instanboel zijn ongeveer 30 tot 40.000 bewoonde hopten huizen, die zoo wel bij branden als bij luchtaanvallen een groot gevaar voor de stadswijken beteekenen. (D.N.B.) Het aantal gesneuvelde Nieuw-Zeelanders. Naar van be voegde zijde wordt medegedeeld, bedra gen de verliezen van 't Nieuw-Zeeland- sche hulpcorps in den Griekschen veld tocht en bij de gevechten op Kreta in totaal 10.710 man. Volgens mededeelingen van den plaats- vervangenden Nieuw-Zeelandschen minis ter-president bedroeg de totale sterkte van het Nieuw-Zeelandsche hulpcorps 16.530 man. Hiervan waren er na Grie kenland slechts 11.180 over. Deze reeds zoo sterk gedunde afdeel ingen werden op Kreta opnieuw in den strijd gewor pen, waardoor 5.360 man sneuvelden, zoodat het totale verlies van het Nieuw- Zeelandsche hulpcorps 10.710 man in Griekenland en Kreta of 65 pet. van de totale sterkte bedraagt. (D.N.B.) Verdronken. De 70-jarige E. B. te Blesdijke is bij het wandelen in de weide in een sloot geraakt en verdron ken. In liftkoker gevallen. Don derdagnacht is een wachtsman aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam in een liftkoker gevallen. De man liep een her- sensschudding op, terwijl de rechter oorschelp werd afgescheurd. De man is in het Zuiderziekenhuis aan de gevolgen overleden. Arbeider doodgevonden. Donderdagavond werd de arbeider J. S. in bewusteloozen toestand aangetroffen op de terreinen van de aardappelmeel fabriek „Oranje" in de gemeente Beilen en korten tijd later is hij overleden. Hoofdwonden duidden er op dat den man in de fabriek een ongeluk was over komen en de marechaussee stelde een grondig onderzoek in. De justitie heeft het lijk in beslag genomen. De man was 46 jaar oud en vader van dertien kin deren. Frauduleuze slachting. In den Zuidoosthoek van Drenthe en de gemeente Emmen zijn de politie en amb tenaren van de C.C.C. uitgebreide frau duleuze slachtingen op het spoor geko men. Reeds dertig varkens zijn op deze manier geslacht. Acht personen zijn in arrest gesteld, terwijl een gedeelte van het vleesch achterhaald en in beslag ge nomen kon worden. Handel in kunstmestbon- n e n. Verschillende landbouwers in de omgeving van Emmen hebben stikstof- mestbonnen, welke onder hen werden verdeeld overeenkomstig de oppervlakte land, overgehouden. Het gevolg is ge weest, dat er in deze streek een leven dige handel in deze bonnen is ontstaan. Zij worden voor een hoogen prijs opge kocht en tegen vael hoogeren prijs ver kocht. De opsporingsambtenaren pogen reeds geruimen tijd paal en perk aan dezen ongeoorloofden handel te stellen. Arrestaties zijn tot dusverre echter niet verricht. Knaapje overreden. De zevenjarige zoon van den heer P. Mink te Scharsterbrug reed vandaag met een melkwagen mee. Ter hoogte van het schoolgebouw wilde hij er af springen. Hij werd overreden, waarbij een wiel over het hoofd ging. Reeds spoedig na het ongeluk trad de dood fn. Doodelijk ongeval. Woens dagmiddag is een vijfjarig meisje in de Cremërstraat te Haarlem bij het spelen plotseling den rijweg overgestoken en tegen een bakfiets van een groentenhan- delaar gebotst. Het kind kreeg een wondje onder het linkeroog, doch eenige uren later is het tengevolge van een hersenbloeding in de ouderlijke woning overleden. Burgemeester van Schie dam aangevallen. Woensdagmid dag heeft een gewezen rechercheur van politie een laffen aanval gepleegd op den burgemeester van Schiedam, Mr Dr F. L. J. van H a a r e n. De burgemeester moest zich onder doktersbehandeling stellen, doch kon in den loop van den middag zijn ambtsbezigheden weder her vatten. Omtrent den aanslag vernam „D e Rotterdammer" de volgende bijzon derheden: De aanvaller had zich 's middags op het stadhuis vervoegd om den burge meester te spreken. Deze was echter niet aanwezig, waarna hij naar de burge meesterswoning ging. Daar schijnt hij vernomen te hebben, dat de burgemees ter en diens echtgenoote juist naar hun nieuwe woning aan de Nassaulaan wa ren gegaan. Toen de gewezen rechercheur aldaar arriveerde, stond mr Van Haaren juist in de deur van zijn woning met zijn rug naar buiten gekeerd. De dader sloop naar de deur en gaf den niets kwaads ver moedenden burgemeester een harden klap in den nek. Onthutst draaide de burgemeester zich om en zag een hem onbekend man staan, die den burgemeester daarop een slag ln het gelaat gaf. Toen mr Van Haaren zich daarop te gen den aanvaller verweerde, begon de onverlaat hem tegen het lichaam te trap pen. Hierop greep de burgemeester een ijzereil voorwerp en sloeg hem daarmede op de handen, terwijl de aanvaller in middels met een ijzeren roe op den bur gemeester insloeg. Spoedig kwam er nu hulp opdagen, die den burgemeester ontzette en den in middels wat kalmer geworden woeste ling vastgreep en vervolgens aan de po litie overleverde, die hem in verzekerde bewaring heeft gesteld. Donderdagavond moest de burgemees ter een openingswoord spreken bij de première van de film „Hoe Schiedam leeft en werkt". Toen de burgemeester daar op het podium verscheen, verrees het talrijke publiek van zijn zitplaatsen om hem hartelijk toe te juichen. Moordaanslag te Sjang hai. De Fransche advocaat Auxion de Ruffe is op de trap van zijn in de Fran sche nederzetting van Sjanghai staande kantoor door een onbekend gebleven da der vermoord. De dader wist te ontko men. Omtrent de beweegredenen voor dezen aanslag op den advocaat, die reeds meer dan dertig jaar in China woont en vroeger in consulairen dienst was, tast men in het duister. Dit is reeds, naar D. N. B. er aan toevoegt, de tweede aanslag met doodelijken afloop, hier in korten tijd op leidende Franschen gepleegd. De koe en de biggen. Op de. St. Franciscus-hoeve aan het Weesper Zandpad kwam de veehouder T. Groe- nendaal eenige malen tot de ontdekking, wanneer hij in het land kwam om de koeien te melken, dat één dezer zuivel- producenten reeds van het thans zoo dubbel gewaardeerde voedingsmiddel was ontdaan. Het was den boer ten eenenmale onbegrijpelijk, wie deze koe die een z.g. „slootlooper" is en daarom aan een ketting in het land was vast gelegd haar melk ontnam, totdat op een gegeven oogenblik dit mysterie werd opgelost. Toen de man namelijk weer eens in het land kwam, zag hij dat eenige jonge biggetjes zich te goed deden aan de melk, welke hij verwachtte, 's middags in zijn emmer te krijgen. De koe had tegen dit niet alledaagsche sy steem van melken klaarblijkelijk niet het minste bezwaar; zij lag er op haar ge mak bij in het weiland. Zoo was het al eenige dagen gegaan. De boer vond het schouwspel wel idyllisch, doch uit prac- tische overwegingen heeft hij er toch maar een eind aan gemaakt en de big getjes naar een andere plaats gebracht, waar zij hun melkgeefster niet weinig missen. (N.R.C.) Beruchte inbrekers gear- rest eerd. De Haagsche politie is er in geslaagd twee inbrekers te arrestee ren, waarvan een een berucht inbreker is en jaren in Amerika heeft doorge bracht. Daar heeft hij eenige jaren in de Sing-Sing-gevangenis gezeten en was hij lid van een gangstersbende in New-York, Pitsburg en Buffalo. In Nederland terug gekomen wegens uitwijzing, maakte hij zich schuldig aan een overval met roof op een postauta in de J. P. Coenstraat te Den Haag. Hij en zijn beide handlangers werd entoen aangehouden en hij werd tot twee jaar en zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. Aardappeldiefstal. Te Rot terdam zijn twee vrouwen aangehouden, die aardappelen bij zich hadden, welke afkomstig waren uit wagons, staande op een rangeerterrein in het Westelijk stads deel. Het bleek de politie dat nog meer personen zich aan diefstallen van aard appelen uit wagons hebben schuldig ge maakt. Bij huiszoekingen zijn partijtjes aardappelen van 30 tot 50 kg. in beslag genomen. Zeven mannen en vrouwen zijn in verband met deze diefstallen gearres teerd. DE VROUW, DIE TE PRIJZEN IS. „De gewone dagelyksche huishoude lijke bezigheid van moeder de vrouw is wel geducht in discrediet gekomen. De neus wordt een beetje opgetrokken voor dat eenvoudige koken en boenen, dwei len en wrijven, wasschen en breien, naai en en verstellen. De vrouw, die daarin van dag tot dag druk bezig is, heet een sloof, die met meelij wordt aangekeken. Maar de vrouw, die den Heere vreest, behoeft in den Bijbel niet lang te zoeken naar het heilig ideaal. Want God heeft daarin ook geopenbaard, wat in Zijn oog een deugdelijke huisvrouw is. Sla het slot van het Spreukenboek maar op. He is wel treffend, dat God juist die huisvrouw deugdelijk prijst, welke als hulpe tegenover den man, zich volop geeft met lust harer handen van 's mor gens vroeg voor het gewone alledaagsche werk, dat ze in haar huis voor haar ge zin heeft te doen. De vrouw die dus iede- ren dag 's morgens vroeg al op is om brood te snijden en thee te zetten, die op tyd aan alles denkt en voor alles zorgt, spaarzaam en zuinig te rade gaat met haar huishoudgeld, de kleeren verzorgt, naait en verstelt, stopt en breit, het eigen huis warm en gezellig aankleedt, haar oog over alles laat gaan en op alles let, met wijsheid haar mond open doet en het brood der luiheid niet eet, dus in dit alles steeds in de weer en ijverig bezig is. Zulk een huisvrouw pry'st Gods Woord in Waardij boven de robynen? Het is geen sloof, maar een vrouw, die te prijzen is. We hebben in onze Christelijke gezin nen wel toe te zien, dat we dit ideaal hoog en ongerept bewaren, ook tegen over onze meisjes. VOOR DE KEUKEN. Havermoutlapjes (voor 4 personen). 1 ons havermout, 1 dl. melk of water, wat zout, geschrapte uit, wat peper, nootmuskaat, plm. 40 gr. boter, 50 gr. bloem. Week de havermout in de vloeistof (y2 uur). Maak de massa op smaak af met wat zout, marmite of aroma. Voeg zooveel bloem toe, tot een vrij stevig deeg is verkregen. Maak de boter heet en vorm in de pan van de massa niet te dikke lapjes. Bak ze aan weerszijden vlug bruin. Maak de jus af met vry veel water en stoof de lapjes nog uur na. De lapjes nemen veel vocht op. N.B. By deze lapjes is tomatensaus bijzonder lekker. Voegt men de purée aan de jus toe en laat men hierin de lap jes stoven, dan krijgt men smakelijke lapjes, van de saus doortrokken. Nóg voedzamer zyn: Krachtrondjes (voor 4 personen). 150 gr. (1% ons) havermout, 1 ei, 1 ui, wat peper, zout, nootmuscaat, aroma, 3 eetlepels melk, y2 eetlepel tomatenpu- rée, 50 gr. (y2 ons) kaas, 50 gr. \y2 ons) boter. Klop het ei met de melk, het zout, de kruiden en de tomatenpurée. Giet dit mengsel over de havermout en laat het er in trekken (circa y2 uur). Roer er dan ook de kaas door. Bak van dit beslag ronde koekjes in de koekenpan met bo ter. Bak in de overblijvende boter het fijngesnipperde uitje bruin en maak de jus af met wat kokend water. Deze jus kan men bewaren. VERWIJDEREN VAN VLEKKEN. Vaak gebeurt het, dat de huisvrouw niet weet, hoe zij bepaalde vlekken uit kleedingstukken of waschgoed moet ver wijderen. Haar eerste ingeving volgend, grijpt zij meestal eerst naar benzine of naar een „universeel vlekkenwater". Iedere vlek moet evenwel behandeld wor den op grond van zijn ontstaan. Schroeivlekken, ontstaan door het ge bruik van een te warm ijzer, verdwijnen na een behandeling van een borax-oplos- sing, indien althans de weefseldraden niet beschadigd zijn. Een papje van ben zine en magnesia doet botervlekken uit alle weefsels verdwijnen. Nadat de ben zine verdampt is, borstelt of klopt men het poeder van de stof af: soms blijkt het, dat de vlek, omdat zij wellicht reeds oud is, niet is verdwenen, doch dan her haalt men de behandeling. Olieverf wordt door benzine opgelost, doch oude vlekken verdwijnen er niet door. Men moet weefsels trouwens nooit te veel doordrenken met benzine, want dit geeft kringen nadat de behandelde plek droog is. Men maakt een plukje watten voch tig met benzine en tipt hiermede op de verf. Terpentijn leent zich in de meeste ge vallen het best om verfvlekken te verwij deren, doch ook hiermede moet men niet te kwistig omgaan, wil men voorkomen, dat zich kringen vormen. Galzeep is een oud, bekend middel, dat vetvlekken zoo wel uit linnen als wol en zijde doet ver dwijnen. Zyde behandelt men evenwel meestal met een magnesia-benzinepapje. Met nadruk wijzen wij evenwel op het gevaar, dat aan het gebruik van benzine verbonden en volstrekt niet denkbeel dig is. Zelfs het kraantje van een gey ser of een brandende sigaret kunnen een explosie en brand veroorzaken. Tetra- chloorkoolstof daarentegen vervangt benzine en is niet brandbaarbeide vloei stoffen moeten steeds met open raam worden aangewend, Naarmate een vlek langer op de weefseldraden heeft inge werkt, is zy moeilijker te verwijderen en zoo zal een vetvlek op een zyden blouse of garnituur zoo gauw mogelijk met een laagje magnesia of bloem bedekt moeten worden, dat men er na eenige uren af klopt, waarna de vlek in de meeste ge vallen verdwenen is. Vliegenvlekken op glas en op spiegels zullen, wanneer ze er reeds lang op zitten, niet geheel verdwij nen door een behandeling met water, doch voegt men een scheut amoniak toe, dan zal men het gewenschte resultaat bereiken. Van 912 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. A. Weimar, 61 j., en C. Postma, 49 j. GeborenHendrik Arie, z.v. J. W. Sig- termbans en H. Schreurs. Overleden: J. Keukelaar, 77 j. man van F. de Seijn; M. Polderman 76 j., man van C. J. Vader. (P. Z. C. Van 17 Juni. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Wil lem Brasser 21 j. en Leuntje Faasse 19 j. Overleden: Johannes Brasser, 63 j. (P. Z. C. Over de maand Mei. HOEK. Getrouwd: 8, Pieter Hofman (van Zaamslag) 24 j. jm. en Cornelia 't Gilde 23 j. jd.; 21, Jacobus Martinus van de Wege (van Terneuzen) 24 j. jm. en Janna Scheele 22 j. jd. Geboren: 15, Freddy z. v. Alphons Florand de Decker en Jannetje Wille- mina van Petegem; 16, Johanna Jacoba d. v. Christiaan Bakker en Immetje de Niet; Jan Arie z. v. Dirk van Doezelaar en Elizabeth de Koeyer; 28, Mels z. v. Hendrik Wolfert en Maria Dees; 30, Cornelis z. v. Adriaan de Koeyer en Neeltje Pieternella de Quelery. Overleden: 14, Aarnout Drabbe 79 j., ongeh. (T. C.) ZAAMSLAG. Huw.aangiften14, Jan de Pooter 24 j. jm. en Willemina Maria Wisse 22 j. jd.; 15, Jacobus van Cad- sand 24 j. jm. en Margaretha de Jonge 22 j. jd.21, Hendrik Cornelis Drabbe 26 j. jm. en Martina Hamelink 20 j.jd.; Frangois Pieter van de Velde 22 j. jm. en Elisabeth Simons 20 j. jd. Gehuwd: 8, Frangois Jacobus de Blaeij 25 j. jm. en Marina Ruissen 22 j. jd.; 23, Aarnout van de Ree 31 j. jm. en Janna Adriana de Putter 30 j. jd.; 29, Frangois Hamelink 37 j. jm. en Sara Hamelink 35 j. jd. Geboren: 10, Sara d. v. Jan Scheele en Martha Dieleman; 15, Geertrui d. v. Frangois Pieter Scheele en Janna Maria de Ruyter; Adriana Cornelia d. v. Jan Christiaan de Pooter en Cornelia Adria na Goosen; 20, Dingenus z. v. Michiel Verhelst en Martha Kempe. Overleden: 22, Jan van Fraeijenhove 66 j., echtg. van Maria Pieternella Keu kelaar; 26, Willem Hendrik van der Hooft 71 j., echtg. van Pietrnella Cor nelia Leunis. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van Edial Jaco bus Verpoorte en Neeltje Adriana Scheele. (T. C.) POORTVLIET. Geboren: 7, Catha- rina Janna d. v. P. Burgers en Cath. van der Slikke; 8, Jannetje Johanna d. v. J. H. van Dijke en Ca. Uijl; 24, Marinus z. v. H. Poot en Ja. Wa. Elen- baas. Gehuwd: 1, Daniël Marinus van Dijke 19 j. jm. en Jannetje Lindhout 20 j. jd. 8, Marinus Geldhof 24 j. jm., van St.- Maartensdijk en Adriana Willemijna van Tiggele 24 j. jd.; 15, Nikolaas Pieter Cats 25 j. jm., van Nieuwerkerk en Jo hanna Willemijna van Houdt 26 j. jd. Overleden1, Adriaan van Oost, 68 j., ongehuwd; 4, Willem Bevelander 86 j., wedn. van Fora van der Werf. Levenloos aangegeven: 23, een kind van G. Niemantsverdriet en D. M. van Dijke. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand Mei 1941 werd aan bovengenoemd kantoor ingelegd f 55.069,58, en terugbetaald f 75.152,25. Derhalve minder ingelegd dan terug betaald f 20.092,67. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand Mei 1941 werd aan bovengenoemd kantoor ingelegd f 61.974,29, en terugbetaald f 99.197,56, Derhalve minder ingelegd dan terug betaald f37.223,27. Maandag 16 Juni 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gew. muz. (gr. pl.). 8.40 Gram. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.40 Voordracht. 10.50 Mu- nodi-ensemble. 11.30 Declamatie. 11.40 Gram. 12.00 Viool en piano. 12.40 Alma nak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gram. 2.00 Ensemble Bandi Balogh. 2.30 Ram blers. 3.00 Voor de vrouw en gram. 3.45 Gram. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws- en econ. ber. 5.30 Orgel, harp en viool. 6.00 Omroeporkest en solist. 7.00 BNO: Econ. vragen van den. dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Zang m. piano begeleiding. 8.55 Gram. 9.15 Orgelconcert. 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 Gram. 10.00 10.15 BNO: Engelsche uitz.: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 10.20 Pia no-voordracht. 10.40 Gram. 11.00 Decla matie. 11.20 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Melo- disten en solist. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Omroeporkest. 1.40 Gram. 2.00 Arnh. Orkestver. (om 2.55 zang met pianobegeleiding). 4.00 Gram. 4.30 Muz. der primitieve Indonesiërs, causerie met gram. 5.00 „Christenvrouwenwerk", cau serie (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Pianovoordracht. 6.00 Ge sprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6.15 Orkest Eloward. 6.45 Reportage. 7.00 B N O: Friesch praatje. 7.15 Viool en harp. 7.30 Orgelconcert. 7.45 Gram. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 8.30 Ons Schemer uurtje. 9.20 Luisterspel voor den boer. 9.55 Gram. 10.00 BNO: Nieuwsber. en sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6