FINANTIEELE BERICHTEN. Kerknieuws Herst. Evang. Luth. Kerkgenootschap Verbond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjes-Vereenigingen. Predikbeurten Onderwijs Laatste Berichten Telegrammen Burgerlijke Stand KOERSEN 100V1. Land- en Tuinbouw Geref. Kerken. Tweetal: te Leeuwarden (5e pred. pl.), H. v. Andel te Soest en Dr N. H. Ridderbos te 2e Exloermond. Aangenomen naar 's-Graven- hage-West (6e pred.pl.), J. C. J. Kuiper te Arnhem. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds A. Barendrecht preekt morgen afscheid te Groot-Ammers en doet Zon dag 22 Juni zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Westbroek. Da. C. Boerlage te St.-Anna Pa rochie neemt morgen afscheid van de Doopsgez. Gem. te St.-Anna Parochie en zal Zondag 29 Juni haar intrede doen te Tjalleberd. Morgen wordt Ds A. de Kleine door Ds D. J. van Dijk van Ooster- haule (Fr.) bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente van Oudemir- dum c.a. Ds Mr P. H. Th. Stevens, die naar Zwolle vertrekt, nam afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Ingen, met een preek over 2 Cor. 13 13. Ds J. Visser zal morgen zijn in trede doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Wartena-Warstiens, na bevestigd te zijn door ds H. v. d. Veer, van Warga. GEMEENTE-OPBOUW TE GOES. In de laatste gehouden kerkeraads- vergadering der Ned. Herv. Gemeente te Goes is rapport uitgebracht namens de commissie Gemeente-opbouw. De commissie komt in dit rapport tot de conclusie, dat teneinde de gemeente voldoende te bearbeiden een aantal broe ders en zusters der gemeente uitgenoo- digd zouden kunnen worden, om aan de predikanten en ouderlingen bijstand te verleenen. Het werk van deze „helpers" zou dan een informatorisch karakter dragen en de predikanten zouden dit werk nauwkeurig dienen te omschrij ven, opdat het niet buiten gestelde gren zen zal gaan. Na discussie heeft de kerkeraad met algemëene stemmen besloten een eerste stap te doen op den in het rapport aan gegeven weg. Op een vergadering van de predikan ten met hun wijk-ambtsdragers zullen de voorbereidende werkzaamheden wor den verricht, om tot de vorming van wijkcommissies te komen. Zoo spoedig mogelijk zal dan een gemeente-vergade ring worden belegd, waarin de gemeente zich over deze zaak kan uitspreken. DE ZEEUWSCHE KERKBODE. Tot verantwoordelijk hoofdredacteur van de „Zeeuwsche Kerkbode" is benoemd, Ds A. H. O u s s o r e n, Geref. predikant te Middelburg. ALG. CLASSICALE ZENDINGS VERGADERING. Dinsdagmiddag wordt in de „Prins van Oranje" te Goes een algemeene classicale Zendingsvergadering gehou den onder leiding van Dr Joh. D. Schmidt, Ned. Herv. predikant te Ka- pelle. Zoo mogelijk zal Dr K. J. Brouwer, Zendingsdirector te Oegstgeest een toe spraak houden. Mocht deze spreker ver hinderd zijn, dan zal Ds L. C. Spijker boer uit Souburg in ztfn plaats mede- deelingen doen uit het Hoofdbestuur, betreffende „Kerk en Zending". De vergadering vangt aan om 3.30 u. Onder leiding van Ds P. Neideck van Amsterdam kwam de algemeene kerke lijke vergadering van het Herst. Evang. Luth. Kerkgenootschap te Amsterdam bijeen. Uitvoerig heeft de vergadering zich beziggehouden met de behande ling van de rapporten van de com missie, die besprekingen gevoerd heeft met de synodale commissie der Ev. Luth. Kerk in betrekking tot hereeniging van beide kerken. Daarbij werd de mee ning uitgesproken, dat de gemeenten nog niet over de fusie kunnen worden gehoord, omdat 't begrip fusie nog niet voldoende duidelijk is. Gevraagd werd hoe met name in de gefusionneerde ge meenten het rechtzinnig beginsel van de Herst. Ev. Luth. Gemeenten zal wor den veilig gesteld, omdat men het arti kel in het reglement der Ev. Luth. kerk inzake de geloofsvrijheid hier ontoerei kend acht. Gewraakt werd het stuk, dat de vertegenwoordigers van de Amster- damsche gemeente hebben gepubliceerd en waarin zij zelfs gezegd hebben, dat de zaak van het koninkrijk Gods kan geschaad worden door fusiebesprekin gen. De leden der fusie-commissie be treuren deze uitlating zeer. De Herst. Ev. Luth. hebben den plicht alles te doen om het belijdend karakter der Herst. Ev. Luth. kerk te handhaven. Meerdere stemmen gingen op, om de besprekingen voort te zetten, opdat straks in de hereenigde kerken het toe- betrouwde pand kan worden bewaard. De vergadering besloot opnieuw met de synodale commissie der Ev. Luth. kerk terzake contact te zoeken, opdat ten aanzien van de zaak der beginselhand- having volkomen klaarheid verkregen worde, om dan daarna de Herst. Ev. Luth. gemeenten overeenkomstig het reglement nader te hooren. Kiescollege te Goes. Goes. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren S. C. J. van Essen en E. van der Zee. DE JAARVERGADERING. Onder presidium van Mevr. Ds Sickesz van Rilland-Bath, hield het Ned. Ver bond van Chr. Jonge Vrouwen- en Meis- jesvereenigingen te Utrecht haar jaar vergadering, welke o.a. werd bijgewoond door Ds K. H. E. 's-Gravemeyer, secre taris der Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk, Ds F. Kooyman, secretaris van den Hervormden Jeugdraad, Baron A. van Wijnbergen, namens den Centralen Jeugdraad, Ds P. Veen en de heer C. Tabak, namens het N. J. V. De presidente sprak een openings woord naar aanleiding van Filippenzen 1911 en begroette vervolgens gasten en afgevaardigden. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken sprak Baron van Wijnbergen na mens den Centralen Jeugdraad een kort woord, daarbij wijzend op het belang van het woord: „Christus vóór alles" als grondslag voor de vrije jeugdvor- ming en voorbereiding voor het maat schappelijk leven. Ds Gravemeyer sprak over de samen werking tusschen kerk en vereenigingen. Beide marcheeren op den goeden weg, in de Militia Christi. De saamverbonden heid blijkt niet altijd even duidelijk, maar in dezen tijd moeten allen de handen in een slaan. De kerk heeft de jeugd noodig, evenals de jeugd de kerk. In het jaarverslag van de secretaresse Mevr. Honaef-Bender, werd met dank baarheid gewag gemaakt, dat de werk zaamheden der vereenigingen vrijwel overal konden doorgaan. De vereenigin gen die alles verloren hebben, werden op ruime wijze door de andere geholpen. Bij het verbond zijn thans aangesloten ruim 24.000 leden, verdeeld in 127 rin gen. Het financieele verslag toonde aan, dat de verlies- en winstrekening sluit met een bedrag van f 6839,11. Mej. J. Aalbers wees nog op het groote belang van Bijbelstudie en in verband hiermee op de leidstersscholing. Mej. H. Lieneman, secretaresse van de Jeugdgroep, besprak moeilijkheden en mogelijkheden van het werk onder meisjes van 12—16 jaar. De jeugdclubs zijn de onderbouw van de groote meisjes- vereenigingen. De vergadering nam met vreugde ken nis van het besluit van de presidente om nog een jaar het presidium op zich te nemen. Hierna heeft Ds M. N. W. Smit, Ned. Herv. pred. te Utrecht een toespraak gehouden, welke tot titel droeg„Zijn wij nog blij?" J Spr. wees er op, dat het belijden van I Christus dichterbij is gekomen, deze woorden hebben zwaarderen inhoud ge kregen. God komt de menschen tegemoet in Christus en in Zijn genade, maakt Hij ons Zijn blijdschap, deelachtig. Omdat Christus opgestaan is, worden de Zijnen wederbeboren tot een levende hoop. Deze hoop, dat Christus wederkomt, is de bron voor onze diepste blijdschap. Ten slotte werd een leekespel: „Men schen onderweg" opgevoerd, dat diepen indruk maakte, waarna de vergadering gesloten werd. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 ds Steinz, 6 u. ds Korevaar (Jeugddienst). Medew. kerkkoor. Wilhelminadorp, 10 u. ds Odé, 2.30 u. ds Steinz. Kamperland, vm. leesd., nm. ds v. d. Waa. Geref. Kerken. Goes, 9.30 en 5.30 u. ds de Ruiter te Baarland (Gewijzigde opgaaf). Baarland, vm. en nm. cand. de Boer. DE VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN. Naar wij vernemen zal de jaarverga dering van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag 10 Juli a.s. te 's-Gravenhage worden gehouden, op Woensdag 9 Juli vooraf gegaan door een wetenschappelijke sa menkomst, een vergadering van Vrou- wen-V.U.-hulp en een bidstond voor de jaarvergadering. De wetenschappelijke samenkomst vindt op 9 Juli plaats in het gebouw voor K. en W., onder leiding van prof. dr G. J. Sizoo van Amsterdam. Daar komen aan de orde referaten van prof. dr R. H. Woltjer, hoogleeraar aan de V.U., over: „Allegorie en allegorische verklaring" en van Dr J. Ridder van Den Haag, over: „Harmonie en dishar monie in het economische leven". 's Middags wordt eveneens in K. en W. de vergadering gehouden van Vrou- wen-V.U.-hulp, onder presidium van mevr. J. B. v. Barenv. d. Voorn Groo- tenboer van Rijswijk. In deze bijeenkomst zal mevr. A. M. LeverBrouwer van Den Helder een causerie houden over: „Raken de V.U. en ons vrouwenleven elkaar en Dr G. H. A. Grosheide P.Wzn van Amsterdam, over: „Leven en streven van de wis- en natuurkundige faculteit". 's Avonds wordt in de Oosterkerk de traditioneele bidstond gehouden. Voor ganger zal ditmaal zijn Dr J. Hoek, Ger. predikant te 's-Gravenhage-West. Na afloop van den bidstond, die om half acht aanvangt, vindt in de Foyer van K. en W. een begroetingssamenkomst plaats. Donderdag 11 Juli zal om half elf in K. en W. de 61e algemeene vergadering van de Ver. voor Hooger Onderwijs op Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Noorden, cand. J. Zwijnenburg te Reeuwijk, die bedankte voor Aalst, Brakel (toez.) en voor Herkingen. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Oud-Beijer- land, J. C. Maris te Sneek. Geref. grondslag aanvangen. De leiding daarvan is ditmaal opgedragen aan prof. dr C. Ch. Aalders van Hilversum, hoog leeraar aan de V.U. Na afdoening der huishoudelijke za ken zal in de morgenvergadering als spreker optreden ds C. Veenhof, Geref. predikant te Utrecht, met het onder werp: „Het fundament der Vrije Uni versiteit". In de middagvergadering zullen als sprekers optreden de heeren Dr H. Smitskamp, leeraar M.O. te 's-Graven hage, met het onderwerp: „Historie en leven" en Ds T. Ferwerda, Geref. pre dikant te Amsterdam, die zal spreken over „School en leven". Examen Middenstandsdiploma Handelskennis te Terneuzen. Geslaagd voor het Middenstandsdiplo ma Algemeene Handelskennis: A. J. v. d. Bliek te Ellewoutsdijk, J. W. H. Boerbooms te Terneuzen, G. J. C. Bos te Hulst, J. A. Bracké te Hontenisse, G. J. P. v. d. Brande te Hulst, F. Brevet te Oostburg, Mej, V. M. van den Bruele te Terneuzen, C. Burger te Kapelle, B. A. Buyck te Zuiddorpe, M. J. Contant te Hoek, M. Dieleman te Axel, L. van Dixhoorn te Axel, Mejuffr. J. S. Feij te Terneuzen, R. A. Groosman te IJzendijke, Mej. M. P. J. van Hecke te Terneuzen, H. Hoebé te Axel, J. A. Huisman te Oostburg, J. J. de Jonge te Vogelwaarde, Mej. M. J. J. v. d. Kaa te Oostburg, G. A. Leenknecht te Honte nisse, J. J. C. Lucieer te Terneuzen, R. Rademakers te Hontenisse, H. de Rijke te Wemeldinge, Mej. P. Schippers te Oostburg, J. P. van Sorgen te IJzendijke, Mej. C. L. Spuij te Vlissingen, P. A. Sturm te Wissenkerke, J. Velders te Vlis singen, J. N. Wirtz te Heinkenszand, J. J. Wolfert te Hontenisse en Mej. J. P. Zonnevijlle te Oostburg. Afgewezen werden 19 candidaten, ter wijl bij het schriftelijke examen reeds af gevallen waren 23 candidaten. Exameni nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool te Middel burg slaagden voor nuttige handwerken de dames: W. C. M. Bouwense en M. J. van Moorsel, beide te Middelburg; C. H. Dominicus en W. C. van Riet, beiden te Goes; P. M. Adriaanse te Vlissingen en M. E. Hejjt, Koudekerke. Eén candidate werd afgewezen. Examens. Voor het eindexamen van de School voor Kinderverzorging en opvoeding te Rotterdam (diploma K. en O.) zijn ge slaagd de dames E. J. van Empel en Elia Reijnierse te Middelburg. PETROLEUM VOOR KOOK DOELEINDEN. Nieuwe bon. Gedurende het tijdvak van 16 Juni tot en met 10 Augustus a.s. geeft elke der met „11" genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte bonkaart „M" en de nieuw uitgereikte bonkaart „O" recht op het koopen van twee liter petro leum voor kookdoeleinden. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP DUITSCHLAND. BERLIJN (D.N.B.). In den afgèloopen nacht heeft de vijand West-Duitschland en het Noord-West-Duitsche kustgebied met zwakke strijdkrachten aangevallen. Hij liet brisant- en brandbommen vallen, welke echter geringe schade aan gebou wen aanrichtten. Er ontstond geen scha de aan militaire of voor de oorlogvoering belangrijke inrichtingen. Onder de bur gerbevolking vallen eenige dooden en ge wonden te betreuren. Er werden 2 vijan delijke machines neergeschoten. MIDDELBURG. GeborenAbraham Adriaan z. v. J. Boone en N. J. v. d. Weele; Maria d. v. A. J. Lievaart en T. A. Kool; Jaap Hendrik Cornells z. v. A. G. Wiersma en H. W. Heijtze; Her- mina Pieternella d. v. P. J. Wigard en E. M. Abrahamse; Anthonie z. v. J. Raamsdonk en T. Beenhouwer. Overleden: J. van Oorschot 88 j„ we- duwn. v. J. C. Laroes; M. Braam, 28 j„ ongeh. vr.J. van Wijck, 39 j., man v. E. A. v. Kalkeren; G. Kranendonk, 78 j„ weduwn. v. C. v. Hoeflaken. Ondertrouwd: N. H. J. Lako 26 j. en A. C. Steijn 23 j.P. Luitwieler 55 j. en G. C. de Ridder 49 j. Getrouwd: A. E. Slaager 34 j. en W. Roskam 40 j. (P. Z. C.) van da Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokatraat 9, Tel. 2001 en 2410. Vrijdag 13 Juni 1941. V. K. Heden V.K. Heden 4 Nederl. 1940 I lOOVi, Kon. Stoomboot 1527s 152 4 Nederl. 1940 II 967/s 973/n Ned. Scheepv. Unie 15672 157% 4 Nederl. 1940 m.b. 9915/n 100 Rotterd. Lloyd 1267» 12972 4 Nederland 1941 987/io 987Ï Mij. Nederland 127 129 3 Nederland 1937 847ie 847/iï H. V. A. 383 387 3—31/2 Nederl. 1938 887/s 89% Javasche Cultuur 219 2207s 3 Indië 1937 I 9015/i8 907/s N. I. S. U. 220 213 Koloniale Bank 175, 176 Vorstenlanden 105 1063/s Ned. Ind. Handelsbank 120V2 119% Deli Maatschappij 255 258 Cert. Ned. H. Mij. 126 125% Senembah 193 A. K. U. 138 137 4% Bataafsche Olie 9572 9572 Van Berkel's Patent 62 631/4 3/2 idem 80 8072 Cert. Calvé Delft 70% 71 Amsterd. Bank 11272 113% Fokker 175 Incasso-Bank 114% 114% Cert. Leverbros U21/4 113% Rotterd. Bankvereen. 121 121 Philips 204V2 20472 6 Pref. Leverbrothers 10372 104 Pref. idem 144 14572 De Twentsche Bank 129% 129% Koninkl. Olie 221 223 N. B. de Schelde 90 90% Amsterdam Rubber 234V2 236 Ned. Gist en Spir. 365 370 Bandar Rubber 198V2 195 Van Gelders Papier 141 141 Deli Batavia Rubber 192 18572 Wilton-Feijenoord I671/4 168% Serbadjadi 11372 11172 Hessa Rubber 122 122 V. I. C. O. 165 170 Amsterdam Ballest 189 188 Holl. Amerika Lijn 107 10772 Blaauwh. Vriesseveen 70% 68 ex Koersen van Cert, van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mogen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der bank instellingen e.a. inlichtingen worden verstrekt. De geringe vraag, welke bij den aan vang der beurs viel te constateeren, ver leende aan de markt over het algemeen een iets aangenamer aspect dan wij ge durende den laatsten tijd gewend waren. Zulks gold in de eerste plaats voor de afdeeling der Amerikaansche shares, zoo dat hier en daar een niet onbelangrijke koersverbetering kon worden geconsta teerd. In de tweede helft van het beurs- uur trad, bij gebrek aan affaire, over de geheele linie een reactie in. Bij de cultuurwaarden ging de belang stelling voornamelijk uit naar aandeelen H. V. A. Nadat de opening zich boven den slotkoers van gisteren stelde, kon het fonds verder tot 391 stijgen, ter wijl hierop een daling van een viertal punten volgde. Aandeelen Javasche Cul tuur bleven vrijwel onveranderd; daaren tegen waren aandeelen N. I. S. U. bij de laatste noteering 7 ten achter. Bij de tabaksafdeeling bestond eenige vraag naar Cert. Deli Maatschappij, het geen in een koersavans van een drietal procenten resulteerde. Aandeelen Deli Batavia Mij. lagen wat luier in de markt en verloren dientengevolge 4 pet. in koers. Aandeelen Senembah konden het niet tot noteering brengen. In den hoek der scheepvaartwaarden, trokken voornamelijk aandeelen Nederl. Scheepvaart Unie de aandacht. Nadat het fonds tot 16D kon stijgen, moest in het verdere verloop 3 worden prijsgege ven. Ten slotte bleef de koers nog eenigszins boven dien van gisteren. De koersverschillen bij de overige scheep vaart aandeelen, waren van minimale beteekenis. Naar aandeelen Kon. Olie bestond aan vankelijk goede vraag, zoodat het fonds tot 235 kon stijgen. Ook dit fonds kon ten slotte de algemeene tendenz niet ontgaan, zoodat ook hier een drietal pun ten moesten worden prijsgegeven. Bij een opening op 236 pet. bij de aan deelen Amsterdam Rubber, kon 't fonds verder stijgen tot 240 pet., waarna even eens een daling volgde. Desondanks bleef het voordeelige verschil ten op zichte van gisteren, een tweetal punten. In de overige rubberaandeelen ging zeer weinig om, echter tegen lagere koersen. Op de afdeeling onzer industriëele waarden, waren eert. Leverbros bij iets levendiger belangstelling ten slotte 1% hooger dan gisteren. Ook bestond iets meer vraag voor aandeelen Philips; na dat een koers van 208 was bereikt, moest ca. 4 worden prijsgegeven. Aan deelen A.K.U. zetten de rijzing, welke sinds de publicatie van het jaarverslag viel te constateeren, niet verder voort. Het nadeelig verschil bedroeg c.a. F/§ De beleggingsmarkt had een vast ver loop. Zulks kwam in de eerste plaats tot uitdrukking in de 4 Nederland 1940 II met bel. faciliteit, welke heden pari noteerde. Een verdere koersverbetering viel eveneens te constateeren bij de Staf- felleening, welke van 887/s tot 89% kon stijgen. Claims Kon. Ned. Papier f27.50. Participatie bewijzen Belegging Neder land f523.50. GOES. Overleden: Maatje Stokmans, 77 j., echtg. v. Gerardus Victor Pen- nings; Elisabeth van der Linden, 77 j„ wed. van Martinus Koppelaar; Jacoba Alida Elisabeth Blanckenburg, echtg. van Joos de Kramer. PREMIEKEURING VOOR MERRIES TE THOLEN EN ANNA JACOBAPOLDER. Uitslag: 2-jarige merries geboren '39: Duchesse en Dahlia, eig. P. J. C. Voge laar, Anna Jacobapolder, le en 2e pr.; Cobus v. Herriëttehoeve, eig. J. A. Stols, St. Filipsland, 3e pr.; Mirza, eig. C. O. Rumoit N.V., Anna Jacobapolder 4e pr.; Ida, eig. P. Boudeling, Anna Jacobapol- I der, 5e pr.; Irma, Jac. v. Gastel, St. Fi- 1 lipsland, 6e pr. 3-jarige kleine maat: Adria, M. Noort- hoek, St. Filipsland le pr.Truie v. Fre- derikspolder, L. B. v. Nieuwenhuyzen, St. Filipsland, 2e pr.; 3-jarige groote maat: Bora v. Hen- riëttehoeve, J. A. Stols le pr.; Belle fleur v. Henriëttehoeve, idem, 2e pr.; Beatrix van Henriëttehoeve, idem, 3e prijs. 4-jarige kleine maat: Gonda, P. Bou- deling, Anna Jacobapolder, le pr. 4-jarige groote maat: Flora van Clai- ron, C. J. v. Strien Az., Anna Jacobapol der, le pr.Bora, P. J. C. Vogelaar, Anna Jacobapolder, 2e pr.; Emma, W. C. v. Nieuwenhuyzen, Anna Jacobapolder 3e prijs. 510-jarige kleine maat: Fiorina van Zeedijk, C. H. A. Stols, Anna Jacobapol der le pr.Hera v. Vogelschor, J. v. Hoeve, idem, 2e pr.Elza v. Vredenburg, C. H. A. Stols, idem, 3e pr.; Rosa v. Vo- gelschor, J. v. Hoeve, idem, 4e pr.; An nie v. Henriëttehoeve, J. A. Stols, idem, 5e pr.Adele v. Henriëttehoeve, M. Noordhoek, St. Filipsland, 6e pr.; Olma v. Bleyendaal, L. B. Nieuwenhuyzen, idem, 7e pr.; Irma v. Fair, H. J. Geel hoed, idem, 8e pr. 510-jarige groote maat: Clairona, C. H. A. Stols, St. Filipsland, le pr.Marie, C. v. Strien, Anna Jacobapolder 2e pr. Nelly van Hentriëttehoeve, J. A. Stols, St. Filipsland 3e pr.Aviana v. Kramers polder, H. J. Geelhoed, idem, 4e pr.Car- la v. Vredenburg, C. H. A. Stols, idem, 5e pr. Keuring te Tholen. Tweejarige merries, geboren 1939Ida v. Molenvliet, eig. A. W. C. en J. K. v. Nieuwenhuyzen, le pr.Blanca, Adr. Ge luk Cz.; St. Annaland, 2e pr.; Lina, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer, 3e pr.; Juli ana v. Vosmeer, W. J. v. Engelen, Oud- vossemeer 4e pr.; Anny v. Vosmeer, idem, 5e pr.Lionne v. Primera, E. J. Kosten, Tholen, 6e pr. 3-jarige merries kleine maat: Olga v. de Peukepolder, M. J. Stoutjesdijk, Tho len, le pr.; Truida, idem 2e pr.Victo ria v. Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Annaland, 3e pr.Violette v. Bleyendaal, idem, 4e pr.; 3-jarige merries groote maat: Ada, A. C. Geluk, St. Annaland, le pr. 4-jarige merries kleine maat: Ursela v. Bleyendaal, J. F. Brooymans, Oud- Vossemeer, le pr.Martha v. Kieldrecht, W. J. v. Engelen, idem, 2e pr.; Jeanne, J. F. Brooymans, idem, 3e pr. 4-jarige merries groote maat: Ultra v. Bleyendaal, J. F. Brooymans, Oud- Vossemeer le pr.; Cora van Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen, 2e pr.Silva v. d. Leute, E. J. Kosten, idem, 3e pr. 510-jarige kleine maat: Clara v. Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen, le pr. Emma, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer, 2e pr.; Erna, idem, 3e pr.; Greta v. Dintel- oord, W. J. v. Engelen, idem, 4e pr.Gil- da v. Dinteloord, M. J. Stoutjesdijk, Tho len, 5e pr.; Olga, A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer, 6e pr.Alma v. Tholer., M. J, Stoutjesdijk, Tholen, 7e pr.Quetta Friderichs, Oud-Vossemeer 9e pr.Fi celle de Bierset, idem, 10e pr.; Metha v. Vosmeer, W. J. v. Engelen, idem, 11e pr. 510-jarige merries groote maat: Al- bina v. Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tho len, le pr.Brada v. Tholen, idem, 2e pr. Dora v. Tholen, idem, 3e pr.Oliva, Adr. Geluk, St. Annaland, 4e pr.; Marie v. Vosmeer, W. J. v. Engelen, Oud-Vosse meer, 5e, Mimie van Clairon, A. C. P. Timmermans, idem, 6e pr. Te Tholen was een pracht collectie merries aangevoerd. Borssele. Gisteravond werd keuring gehouden van de Geitenvereeniging. Keurmeester dhr Versluis uit Seroos- kerke (W.). Aangevoerd waren 31 stuks n.l. 13 lammeren, 3 eenjarige, 4 twee jarige, 9 oude geiten en 2 stamboek geiten. De overleden bestuursleden J. v. Schaick en W. Goetheer, werden door den keurmeester herdacht. Bij de keuring werden prezen toe gekend aan:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3