Uit de Provincie Kerknieuws Rechtszaken Radioprogramma Het Burgerlijk Armbestuur te Goes. NOORD-BEVELAND. Voor da praolisoha huisvrouw heer M. Blokzijl, journalist te Am sterdam. ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. n» gisteren verschenen staatscourant bevat een besluit van den secretaris-ge neraal van algemeene zaken betreffende den „arbeidsdienst voor meisjes". Aldus wordt blijkens artikel 1 van dit besluit de betreffende afdeeling genoemd van den Nederlandschen Arbeidsdienst. Ar tikel 2 bepaalt, dat besluiten, beschik kingen en alle andere door het daartoe bevoegde gezag gestelde of te stellen re gelen betreffende den Nederlandschen arbeidsdienst niet van kracht zijn voor den arbeidsdienst voor meisjes, tenzij uitdrukkelijk anders wordt bepaald. RIJKSINSPECTEURS VOOR DE GEMEENTEFINANCIËN? Blijkens een artikel van de hand van den heer J. Hasper in het weekblad voor den Nederlandschen bond van gemeente ambtenaren, ligt het in de bedoeling vanwege het rijk ambtenaren aan te stellen, die in iedere provincie het toe zicht op de gemeentefinanciën zullen uitoefenen. Het is ook mogelijk, dat in één provincie meer dan één inspecteur zal resideeren. Deze functionarissen zul len een nieuw contact tot stand moeten brengen tusschen de het meest bij deze materie betrokkenen departementen in Den Haag (financiën en binnenlandsche zaken), de provinciale griffiën en de ge meenten. Men begrijpt, dat van deze ambtena ren veel takt zal worden gevergd. De gemeentebesturen zullen allicht geneigd zijn te gelooven, dat nu een tijd van in mengend medebestuur zal beginnen. Men mag aannemen, dat dit niet de be doeling van het nieuwe instituut is, doch hoe dikwijls zal de uitwerking van een opzet afwijken. De maatregel zal wellicht moeten worden verklaard uit een behoefte van het departement van financiën aan vooruitgeschoven stellin gen, nu de gemeenten wegens de af schaffing van haar belasting naar het inkomen nog meer dan vroeger op rijksuitkeeringen zijn aangewezen. DR P. F. VLEKKE f Zaterdag overleed de heer Dr P. F. Vlekke, oud-directeur der Coöp. Suiker fabriek „Dinteloord" te Starnpersgat. JDe overledene werd in 1876 te Oud- Gastel geboren. Den 5en Juli 1909 werd hij tot directeur der suikerfabriek „Din teloord" benoemd. Aan zijn voortvarend heid, kunde en energie is het te danken, dat de „Dinteloord" zich ontwikkelde tot een der grootste suikerfabrieken van het vaste land. Woensdag a.s. zal het stoffelijk overschot worden begraven op het kerkhof te Stampersg&t. BOND VOOR PLAATSELIJKE KEUZE. Zaterdag hield de Nationale Bond voor Plaatselijke Keuze te Utrecht een alge meene ledenvergadering, tevens herden king van het 25-jarig bestaan van den bond. De voorzitter. Mr J. in 'tVeld, liet zich over de mogelijkheid van vruchtbare werkzaamheid in dezen tijd in optimisti- schen zin uit, daar hij meende, dat het toenemende saamhoorigheidsgevoel het volk toegankelijk maakt voor de gedach te, dat de bestrijding van de drankellen de tot de maatschappelijke plichten van elk individu behoort. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Elgersma, bleek, dat de in Mei 1939 voorbereide nieuwe actie voor de verwezenlijking van het ideaal van den bond, tengevolge van den oorlog niet tot volle ontplooiing kon komen, maar dat de bond desniettemin een zeer vruchtbare activiteit had ontwikkeld. Nadat het zakelijke gedeelte der jaar vergadering was afgedaan, ging de bij eenkomst in feestvergadering over; als sprekers traden op de heeren P. v. d. Meulen en Ds A. J. Montijn. Wij ontvingen het tweede jaarverslag van het Burgerlijk Armbestuur en Wees huis te Goes over 1940. Ook 1940 droeg het kenmerk van den bijzonderen nood der tijden en niet in het minst door het uitbreken van den oorlog in Mei 1940. Ook in dit jaar werd van de bestuurs leden heel wat tijd gevergd voor de uit oefening der armenzorg, welke tijd gaar ne en belangeloos voor dit werk beschik baar werd gesteld. Een bijzonder evenement was de wij ziging in de weezenverzorging door slui ting van het Weeshuis en uitbesteding der weezen, deels in de weezeninrichting te Neerbosch, deels bij particulieren. De gestadige daling van het aantal in verzorging zijnde weezen maakte het economisch niet te verantwoorden een uit den aard der zaak dure eigen exploi tatie van een weeshuis verder voort te zetten. De belangen der weezen bleven vooropstaan, en door de gevolgde wijze van uitbesteding zijn die-belangen niet aangetast. Het financieel voordeel be draagt naar raming f 4000 per jaar; eigen weeshuisexploitatie kostte onge veer het dubbele. In het gebouw wordt nog kantoor gehouden, doch de verdere beschikbare ruimte is verhuurd of in ge bruik gegeven. Twee der weezen, 17 en 18 jaar oud (broeders), waarvan de eerste de am bachtsschool alhier bezoekt en onder breking der opleiding ongewenscht was, en de tweede hier ter stede werkzaam Is in boomkweekersbedrijf en verdienende is, zijn uitbesteed in een net gezin te Goes. Drie jongere weezen (8, 10 en 17 jaar) zijn ondergebracht in de Weezeninrich ting te Neerbosch, een algemeen gunstig aangeschreven inrichting. Er zal aan hun opvoeding niets ontbreken. Meer weezen waren in het Weeshuis niet aanwezig. Wel wordt reeds jaren een der weezen (oud 14 jaar) in een sa natorium verpleegd. Verder zijn nog twee weezen onder voogdij (19 en 20 jaar), welke een be trekking hebben elders in Nederland. Door de uitbreiding der administratie en mede door het wegvallen van hulp van den portier van het Weeshuis en den bode van het Armbestuur (de eerste is op wachtgeld gesteld en de tweede is bij zijn pensionneering niet vervangen) is in November 1940 een jonge kracht in tij- delijken dienst aangenomen. Ook in dit verslagjaar verrichtte dhr A. J. Kloote wederom goed armbezoe- kerswerk voor het Bestuur. Over het geheel genomen is de nadee- lige financieele invloed van den oorlog op het werk mede gevallen. De inkomsten uit bezit bleven vrijwel op gelijk peil van voorgaand jaar, of schoon de 1 November 1940 op 'onze landpachten van invloed geworden nieu we Pachtwet een nadeelig effect geeft van ruim f 1000 per jaar, hetwelk eerst in 1941 voor het eerst tot uitdrukking komt. Jarenlang heeft het B.A. zichzelf kun nen bedruipen, doch sedert 1932 was ge meentelijke subsidie noodig. Als zoodanig werd genoten: In 1932 f41.157; in '33 f41.087; in '34 f40.225; in '35 f44.000; in 1936 f48.000; in 1937 f45.700; in 1938 f57.900; in 1939 f52.200; in 1940 f 54.900. Stijgende uitgaven bij dalende inkom sten zijn daarvan de oorzaak. De rekening over het dienstjaar 1940 luidt, verkort, als volgt: Pachten 38176,54 Boomvruchten, erfpachten, enz572,50 Rente effecten en hyp. 6867,10 Verhaalde onderstand 8044,47 Verhaal weezen 1238,03 Diversen 607,42 Subsidie 54882,31 110388,37 Beheer (jaarw., onderhoud landerijen, belastingen, enz17115,87 Armen- en ziekenzorg 84425,73 Weeshuis 8846,77 110388,27 Wissenkerke. Gemeenteraad. Manadag vergaderde de raad. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Maas, Schippers, de Smit en van Halst. De voorzitter deed mededeeling van de door hem getroffen voorloopige maatre gelen tot het verleggen van een gedeelte van de havengeul te Kamperland. Hier over werd door verschillende leden het woord gevoerd, waarbij o.a. werd ge sproken over de in voorbereiding zijnde vernieuwing van de spuisluis van 't wa terschap Heer Jansz. c.a. In verband hiermede werd besloten de uitvoering van de plannen uit te stellen tot de ver-, nieuwing van de sluis, die hiervoor on misbaar is, gereed zal zijn en het jaar getijde met het oog op de scheepvaart nog gunstig is. Over de toetreding tot de gemeen schappelijke regeling voor buitengewoon lager onderwijs werd na eenige bespre king besloten zich in beginsel tot toetre ding bereid te verklaren, wanneer de verdeeling der kosten geschiedt in ver houding tot het aantal leerlingen en niet in verhouding tot het aantal inwo ners der deelnemende gemeenten. Besloten werd tot aan koop van een gebouw te Kamperland voor inrich ting als g e m e e n t e g e b o u w voor uitreiking persoons bewijzen, distributielo kaal, enz. De verordening op de heffing van ha vengelden werd gewijzigd in dien zin, dat voortaan de aanvoer van verpakkings materiaal, zooals aardappelkistjes enz. in mindere mate zal worden belast, ter wijl voor gedeeltelijke lading evenredig havengeld zal zijn verschuldigd. In verband met het overbrengen van de arbeidsbemiddeling naar het Rijk werd de agent der arbeidsbemiddeling, de heer H. Zweers, niet ingang van 1 Mei j.l. uit die betrekking ontslagen. Diens jaarwedde als 'ambtenaar ter sec retarie werd in verband hiermede met f 100 verhoogd. VOETBAL. Goes. A.s. Woensdagavond 7.30 uur spelen de Goesche Politie en Lucht beschermingsdienst een voetbalwedstrijd tegen de Hockey- en Tennisclub „Het Halve Maantje", op het Gemeentelijk Sportterrein alhier. De elftallen, welke uitkomen, zijn als volgt samengesteld: Politie en L.B.D.: Machielse. v. d. Molen. Reneman. (Aanv.) v. d. Plas. Peters. Baarends. Borrie. Pak. v. Hese. v. Hese. v. d. Kamer. „Het Halve Maantje": Duvekot. Hamelynck. (Aanv.) Exter v. d. Brink. Riesen. Pilaar. De Die. v. Luijk. Domenie. Persant Snoep, v. d. Made, v. d. Reepe. Als scheidsrechter fungeert dhr P. Koster, oud-soheidrechter l,Bte en 2de klasse N.V.B. OAMMEN. Het Zeeuwsche Dam+ouenooi Spannende en Fraaie partijen. De uitslagen van de Zaterdag te Goes gespeelde partijen luiden als volgt: BoogaardAnderson 11. DeurlooStrooband 02. De JongeLente 11. De partij BoogaardAnderson. Anderson wist aanvankelijk positio neel voordeel te behalen, doch ingewij den weten, dat dit tegen een op volle kracht spelenden Boogaard niet voldoen de is. En Boogaard speelde thans weer op volle kracht, zulks in tegenstelling met zijn vorige partijen in dit tournooi. Niettegenstaande het feit, dat hij zicht baar moeilijkheden had aan zijn linker vleugel en reeds vroeg zijn kroonschijf had opgespeeld, wist Anderson geen overwegend voordeel te behalen. Ander son behandelde deze partij intusschen echter weer zeer fraai en men voelde dat de minste fout van zijn tegenstander zou worden afgestraft. Boogaard ontweek de moeilijkheden echter tactisch en herleide de partij zeer terecht tot een flankspel-partij. De stel lingen waren toen weer gelijkwaardig. Tegen het einde viel Anderson nogmaals scherp aan, doch wederom vond hij den Zeeuwschen kampioen op zijn post, zoo dat een verdeeling der punten het resul taat was. Deurloo (wit) Strooband (zwart). Strooband had het aanvankelijk niet gemakkelijk tegen Deurloo, die zeer agressief optrad. Het was een onregel matige partij en toen Strooband de stel ling klassiek maakte, had Deurloo on getwijfeld de beste kansen. Hij behan delde dit gedeelte der partij echter niet op de sterkste manier en Strooband her stelde zich volkomen. Een zwakke zet van Deurloo was toen genoeg voor Stroo band om de partij op kundige wijze in winst om te zetten. Strooband voegde zich door deze overwinning bij de lei ders, terwijl Deurloo een punt verder achterop geraakte. De Jonge wit) Lente (zwart). De Jonge bouwde vanuit de moderne 3238 opening een positioneel volmaak ten-stand op, waarna hij vanaf den 15en zet tot den aanval overging. De zwarte stelling bezat echter geen zwakke plek ken en Lente liet zich ook niet verlei den tot het doen van technisch verkeer de manoeuvres. De aanvallen van De Jonge hadden door de inderdaad uit stekende verdediging van zwart dan ook geen succes en hij kon zijn vooruitge schoven post op vak 24 niet handhaven. Na eenige afruilen werd het toen een moeilijke positie-partij, waarbij de zwar te stelling beter ontwikkeld was. In dit gedeelte der partij speurde Lente naar een foutzet van zijn tegenstander en dreigde telkens een aanval op touw te zetten. De Jonge verdedigde zich echter taai, doch hij kon niet verhinderen, dat de Middelburgsche kampioen tegen het einde gevaarlijk kwam opzetten. De Jonge had alles echter goed door gerekend en door middel van een kleine combinatie forceerde hij een doorbraak naar dam, waarna Lente remise aan bood. Het initiatief, dat de Damvereeniging Goes met dit tournooi nam, blijkt thans reeds een groot succes te worden. De spanning zit er volop in en er wordt hoogstaand spel geleverd. Anderson, Lente en Strooband hebben thans de leiding met 4 punten. Boogaard, De Jonge en Deurloo hebben een Achter stand van 2 punten, die niet gemakkelijk meer zal zijn in te halen. A.s. Zaterdag worden te Goes weder om 3 partijen gespeeld. DE SCHIPPER EN ZIJN KERK. Ds T. D. Emous, hulpprediker van wege den Hervormden Schippersraad, schrijft over den schipper en zijn kerk in het Kerkbeurtenblad voor Amster dam en omgeving o.m.: „Over den schippersstand doen de wonderlijkste verhalen de ronde. Nu eens meent men, dat de arbeid van den Hervormden Schippersraad zich bepaalt tot de bewoners van die kleine woon- schuitjes, die men in grooten getale aan treft in de grachten van onze groote steden; dan weer denkt men te doen te hebben met een onbeschaafd en ruw volk, met „bakkebaardjes en glimmende petten". Dit zijn misverstanden die den arbeid onder de Hervormde binnenschippers dikwijls bemoeilijken. De binnenschip pers zijn „zwervers". Op die zwerftoch ten dragen ze hun „werkpak": dikwijls trui en glimmende pet, maar is het werk gedaan,' dan zijn ze door geen enkel ken- teeken te onderscheiden van de walbe- woners: dan zijn ze nét zoo „gecivili seerd" als deze. Maar waarom zoo is dan de vraag als de schippersstand een gansch niet minderwaardige klasse van ons volk is, wanneer ze zelfs een kerkelijke meele vende groep vormt, die in de toekomst een machtige ruggesteun zal blijken te zijn in den kerkelijken arbeidwaar om moet die arbeid dan voor hen in spe ciale banen worden geleid? Het antwoord luidt: omdat de schip per door zijn zwervend bestaan niet zoo intensief kan deelnemen aan het kerke lijk leven els de wal bewoner, De heer G. de Jong, die in zijn functie als directeur van het „Onderwijsfonds voor de Scheep vaart" jarenlange ervaring op dit gebied had heeft de Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk ervan overtuigd, dat bijzondere arbeid noodzakelijk was; niet zoozeer geestelijk, als wel organisato risch. Zooals de staat jarenlang do schippersstand wat betreft het onder wijs aan de schipperskinderen stiefmoe derlijk had bedeeld, zoo had de Hervorm de Kerk jarenlang den schipper laten rondzwerven zonder het contact met die kerk nauwer aan te halen. Vroeger was alles anderstoen voer de schipper gere geld tusschen twee plaatsen heen en weer. Des Zondags lag het schip stil; men ging ter kerke, bekleedde zelfs amb ten in de gemeente, moeilijkheden met doop en avondmaal deden zich niet voor. Maar toen de motor haar intrede deed begon het „trekken" van plaats tot plaats en de schipper was „overal en nergens" thuis. De domicilieplaats werd zelden meer aangedaan en u begrijpt: de moeilijkheden, die zich voordeden bij huisbezoek, doop, avondmaal enz., wa ren legio. Toen de Synode in 1933 den Hervormden Schippersraad institueerde lag daar een arbeidsveld, waarvan men de uitgestrektheid in den beginne nog slechts ten deele besefte. Overal in het land werden afdeelingen van den Hervormden schippersraad op gericht; commissies, door de kerkeraden benoemd, die speciaal zich wijden aan den kerkelijken arbeid onder de schip pers. Een kerkelijke gids voor den schip per werd uitgegeven, een centraal regis ter geregeld bijgehouden, het centraal bureau staat in geregeld contact met alle afdeelingen en door mijn reizen in het land maak ik dat contact door mon deling overleg hechter. De schippers ontvangen nu geregeld huisbezoek en het is opbeurend, wanneer ik, zelf op be zoek, hoor: „verleden week is ds X. van A. ook nog bij mij aan boord geweest." Ook de jeugd wordt niet vergeten: de Ned. Herv. schippersjeugdkring „Imma- nuël", die van den schippersraad uit gaat, telt thans zes afdeelingen in het heele land. Die te Amsterdam is er een van, en een zéér bloeiende; vergaderin gen, door meer dan honderd schippers- jongeren (van 1625 jaar) be'zocht, waren dezen winter geen uitzondering. Voor de schipperskinderen wordt inten sief gearbeid; het suppletiefonds steunt die schippersouders, die hun kinderen voor het ontvangen van onderwijs en kele jaren aan den wal moeten achter laten en het kostgeld niet ten volle kun nen betalen. Het valt dan ook niet mee: voor vier peuters f 26 per week te moe ten neerleggen alleen voor kost en in woning. En: ook zeer velen betalen het kostgeld geheel. Landelijke arbeid on der de leden der varende gemeente. Niet als tak van Inwendige Zending. Want de schippersstand is nog altijd de drager van diepe religieuse waarden. Dat het kerkelijk besef niet altijd evengoed is ontwikkeld,, vindt zijn oorzaak in het ambulante bedrijf. Sectarische afwijkin gen vinden dikwijls ingang. Het bijbren gen van kerkelijk besef is een van de meest noodzakelijke voorwaarden om den schipper organisatorisch in te scha kelen in het kerkelijk verband. De schip persraad „evengeliseert" niet: hij is vooralsnog geen diaconale instelling (de schippersstand is geen armlastige klas se!hij wijst den weg naar de kerk, die voor den schipper, door zijn zwer vend bestaan, moeilijker te vinden is dan voor ons". EEN STOOMTRAM. We hadden reeds afscheid genomen, en gezegd: „het is treurigmaar 't moet". En toen ben je weder gekomen, en 'k heb je met vreugde begroet. Ik had je verworpen voor 't nieuwe vernuft. En nu ben je weer in mijn leven ge-puf't! Eens zeiden we, dat het nu wél was. Je ging niet meer mee met je tijd, omdat je niet zindelijk en snel was en zonder electriciteit. Nu neem je revanche en doet weer je werk, en toont je betrouwbaar en moedig en sterk. Verworpen door haastige menschen, nadat ze je hadden ge-eerd, verguisd voor moderne wenschen nadat je was ge-exploiteerd, stond je rustig op stal, zonder grief, zonder klacht. Wie had er dit wonderlijk weerzien verwacht Je bracht ons -de boodschap der tijden, van waarden, die jaren verguisd, vergeten, verworpen, bescheiden in duisternis hebben gehuisd. Nu doe je je intocht en leert ons weer wat men eens in zijn kindertijd lief heeft gehad. Nu hoor ik met vreugde je puffen, en je bel triomfantelijk slaan, ik zit maar zoo'n beetje te suffen om al wat voorbij is gegaan. Je leert me je les onder moeite en druk. Want de electriciteit is geen levensgeluk (..Spoor- en Tramwegen".) Motten kan men uu een tapijt verdrij ven, indien men een doek w neet water en ammonia* drenkt en üeze uitlegt op den verkeerden kant van het vloerkleed, daarna langzaam met een heet ijzer over den doek strijken. Plek voor plek grondig behandelen en zoo heet moge lijk (boven links). Aan lichte kleedjes ziet de franje er meermalen onoogelijk uit, men kan dit verhelpen door ze in een of andere zeephoüdende oplossing uit te wasschen, daarna in water na spoelen. Het kleedje neemt men af met water en ammoniak en hangt het daar na over een lijn te drogen (boven rechts en onderaan links). Men kan desge- wenscht inplaats van water en ammo niak ook zout over het kleed strooien, daarna met een harden borstel borste len, waarna de kleuren als nieuw zijn. Kleeden, waarvan de randen omkrullen worden aan den achterkant voorzien van een stuk stevig linnen. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Hooger beroep. M. F., 24 jaar, vischkoopman te Ter- neuzen, is in hooger beroep gekomen van het vonnis van den Politierechter te Mid delburg van 27 Mei 1941, waarbij hij we gens „aan zijn schuld te wijten zijn, dat een krachtens de Distributiewet 1939 vastgesteld voorschrift niet wordt nage komen" is veroordeeld tot f 500 of drie maanden hechtenis. A. F., 24 jaar, vischhandelaar te Oost burg, is in hooger beroep gekomen van het vonnis van den Politierechter te Mid delburg van 27Mei 1941, waarbij hij wegens „aan zijn schuld te wijten zijn, dat een krachtens de Distributiewet 1939 vastgesteld voorschrift niet ia nageko men" is veroordeeld tot f 50 of 25 a. h. WOENSDAG 11 JUNI 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gew. muziek (gr.pl.) 8.25 Gram. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Molto Canta bile en gram. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Het orkest Eloward. 12.00 Orgelspel. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 De Haarlemsche orkestvereen. en gram. 2.15 Het Amusementsorkest en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pia nobegeleiding en gram. 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Chr. Radio-Stich ting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO:Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Het Omroepor kest (6.156.30 Voor den binnenschip per). 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de Kleuters. 7.25 Gram. 7.30 Volkszang met pianobege leiding. 8.00 BNONieuwsber. 8.15 Spie gel van den dag. 8.30 Gram. 8.45 De lichte Toets. 9.30 Ber. (Engelsch). 8.45 Gram. 10.0010.15 BNOEngelsche uit zending: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". HILVERSUM H 301,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Pianovoordr, 10.40 Declamatie. 11.00 Zang met piano- begel. en gram. 12.00 Ber. 12 15 Het en semble Bandi Balogh. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Het Omroep- ork, soliste en gram. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Gram. 4.00 Cello en piano. 5.00 Cy clus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Het Puszta-orkest. 6.00 Gram. 6.15 Orgelspel. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Gram. 7.30 „Hoe staat de volksgezond heid in ons land er op het oogenblik voor?" vraaggesprek. 7.45 Gram. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Het Residentie orkest en soliste (8.509.10 Cyclus „Banden met Vlaanderen"). 9.55 Dag sluiting (voorber. door de Chr. Radio- Stichting). 10.00 BNO: Nieuwsber.; slui ting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6