Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken Politieberichten Radioprogramma ZUID-BEVELAND. HET 000RDRAAIEN VAN GROENTEN Openbare Verkoopingen en Verpachtingen VERVOER VAN GOEDEREN NAAR EN IN HET GREN8GEBIED, Beperkende bepalingen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat met ingang van 10 Juni 1941 het vervoer van verschillende goederen naar en in bepaald onvrij gebied langs de Belgische grens aan beperkende bepa lingen onderworpen is. Dit heeft ten doel te verhinderen dat goederen aan gevoerd worden, die voor clandestienen uitvoer bestemd zjn. De betreffende bepalingen zullen voor loopig gelden voor de volgende soorten van goéderen voor zoover de uitvoer verboden is of onder het uitvoermono- polie vallen: le. Alle soorten visch, schaaldieren, pluimvee en konijnen. 2e. Alle goederen welke naar hun aard bestemd zijn, al of niet be- of verwerkt, te dienen voor consumptie voor men- schen of dieren, met uitzondering van levende dieren. Het verboden gebied zal tot nader or der omvatten: de geheele Weeterschelde en de in onderstaande opsomming ge noemde gemeenten. Het vervoer dezer goederen naar en in het verboden gebied zal in het alge meen moeten zijn gedekt door een ver- voerbewijs, dat door den afzender bij den ontvanger der invoerrechten en ac cijnzen in de plaats van afzending of bij afwezigheid van een dergeljjken functi onaris te verkrijgen is bij den als onder ontvanger optredenden postbeambte. Voor het verrichten van verdere for maliteiten wende men zich tot genoem den ontvanger. Voor spoorwegvervoer en autotransportdiensten gelden bijzondere bepalingen. De directeur of de inspec teur der invoerrechten en accijnzen kan voorts verscheidene uitzonderingen toe staan, bijvoorbeeld voor vervoer binnen de grenzen eener gemeente, vervoer voor huiselijk gebruik en de normale dageljk- sche behoefte, voor aflevering door de groothandelaren aan hun afnemers en voor voorziening van filialen. De gemeenten, waarop die bepalingen betrekking hebben, zijn in onze omgeving de volgende: Aardenburg, Axel, Bergen op Zoom, Biervliet, Breskens, Cadzand, Clinge, Graauw en Langendam, Groede, Hoek, Hontenisse, Hoofdplaat, Hulst, St Jan steen, Koewacht, Nieuwvliet, Oostburg, Overslag, Philippine, Retranchement, Rilland-Bath, (Beoosten de Westerschel- de), Roosendaal en Nispen, Sas v. Gent, Schoondjjke, Sluis, Terneuzen, Vogel waarde, Waterlandkerkje, Westdorpe, Woensdrecht, IJzendjke, Zaamslag, Zuiddorpe en Zuidzande. Yerseke. Van den kouden grond wor den nu door den heer Jac. Prins, oester- kweeker alhier, reeds dagelijks aardbei en geplukt. Dit soort aardbeien is ieder jaar zoo vroeg en een zeldzaamheid. Dinsdag zijn ruim 30 booten van hier vertrokken om zaad te halen van de Wadden. Dit is voor dit seizoen het grootste aantal. Kapelle. De eerste Raadsver gadering in 1941. De e.v. raads vergadering zal worden gehouden op 12 Juni a.s. Dit is de eerste openbare ver gadering, welke in 1941 zal plaats hebben. Dan hoopt de Raad voltallig bijeen te komen en zullen de nieuw benoemde raadsleden, de heeren A. van der Have en J. Waverijn, beiden voor Kapelle en J. Karelse en W. Rijn J.Pzn, beiden voor Schore, geïnstalleerd en beëedigd wor den. De raad bestaat dan uit 11 leden waaruit dan 2 wethouders zullen geko zen worden. Zooals bekend is een gedeelte van de gemeente Schore aan Kapelle toe gevoegd. De tegenwoordige wethouders zijn de heeren J. van Wingen en P. de Neef. Veel trouwlust. Als een bi- zonderheid kan wel gemeld worden, dat in de maand Mei alhier niet minder dan 15 huwelijken werden ingeschreven. Dit is voor deze gemeente een zeld zaamheid. Men kan zich niet herinne ren, dat zulk een getal in één maand al is voorgekomen. Al is er geen gemeentehuis, de lust tot trouwen is er nog niet minder om geworden. Het gemeentehuis is nu gevestigd in enkele lokalen van de openbare school. Oudelande. Bij een konijnenfokker alhier gebeurde het dezer dagen, dat een moederdier stierf, 2 jongen van 10 dagen achterlatende. Deze zijn toen bij een poes, die een jong had, gelegd en Zoowel de konijntjes als eigen jong genieten van de melk van moederpoes. Voetbalwedstrijd. Goes. Woensdagavond werd de voet balwedstrijd „Goes"-veteranenPolitie- Luchtbeschermingsdienst gespeeld. Wanneer 20 min. gespeeld zijn, opent „Goes" de score door Schrijver 10. Eenige min. later scoort Leijnse het tweede doelpunt. Na 28 min. spelen slaagt Leijnse er in no. 3 te scoren, terwijl Koster 5 min. later 40 maakt. Dan slagen de P.L.B.D.-mannen er in door Van Hese, een tegenpunt te scoren 41. Met dezen stand gaat de rust in. 7 minuten na de mst werkt de rechts back der Politie den bal in eigen doel 5—1, Daarna krijgen de P.L.B.D.-mannen eenige opgelegde kansen, doch ze schie ten hoog over en naast. Steeds meer vallen de veteranen aan, dooh doelman Machielse houdt zijn doel schoon. Na 30 min. weet het P.L.B.D.-elftal, door haar rechtsbuiten, den stand op 52 te brengen. Dan maken de Veteranen een doelpunt, dat wegens hands afge keurd wordt. Na 35 min. maakt Schrij ver nog een doelpunt, waarna de wed strijd met een 62 overwinning voor de Veteranen eindigt. Korfbal. Goes. Gisteravond speelde de kort geleden opgerichte Korfbalclub „Uni- tas" een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie van Togo. Na een zeer spannende eerste helft, kwam de rust met 20 voor Togo. Vlak na de rust wist „Unitas" te scoren (21). Niet lang daarna wist Togo er 31 van te maken, terwijl een kwartier voor het einde „Unitas" nogmaals de mand vond. Zoodat het einde kwam met 23 voor Togo. Waarde. Wj meldden, dat Zaterdag te Waarde de korfbalvereen. „Waarde" te gen „V.I.O.S." een vriendschappelijken wedstrijd speelde, welke eindigde met 3 1, in het voordeel van Waarde. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat dit niet V.I.O.S. moet zijn, maar V.I.O.S. H. Krabbendijke. De te Axel gespeelde competitiewedstrijd Rapide IV.I.O.S. I (Krabbendijke) werd door V.I.O.S. I met 20 gewonnen. Verdronken. Op den eersten Pinksterdag is de 15-jarige G. J. Jansen, afkomstig uit Zwolle, by het zwemmen in een ouden Reggearm bij Hellendoorn verdronken. De 5-jarige G. Bas, wonende aan het kanaal Aa te Emmererfscheiderveen (gemeente Emmen) werd den eersten Pinksterdag vermist. Later werd na eenig zoeken het lijkje opgehaald uit het kanaal. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee werd op het politiebureau te En schede kennis gegeven, dat een jongen bj het zwemmen in het Twente Rijn kanaal zou zjn verdronken. De 32-jarige H. L. begaf zich te water en slaagde er in het Ijk boven water te brengen. De levensgeesten waren toen geweken. Het slachtoffer bleek te zjn de 12-jarige J. S. uit Enschede. Bj het visschen met een schepnet is de 8-jarige A. T. in het Noordhollandsch Kanaal geraakt en verdronken. De lugubere vondst. In verband met het vinden van een vrouwenhoofd in het Merwedekanaal is te Rotterdam een 52-jarige Amsterdam mer aangehouden. Deze, een werklooze monteur, wordt verdacht van moord op zjn echtgenoote. De arrestant is voor den officier van justitie te Amsterdam geleid. Hoewel de politie zeer bezwarende aanwjzingen te gen hem heeft, bljft hj tot nu toe hard nekkig ontkennen. Ongeval op onbewaak- ten overweg. Op den onbewaak- ten overweg onder Voorstonden is de 68-jarige doove landbouwer H. B. uit Tonden onder een losse locomotief ge raakt. Het slachtoffer was terstond dood. Vrouw uit raam ge vallen. Op de Vredenoordkade te Rotterdam is een vrouw uit het raam op een tweede verdieping gevallen. Het slachtoffer is in het Bergweg-zieken huis aan de bekomen verwondingen overleden. MOND- EN KLAUWZEER. De directeur van den veeartaenljkundigen dienst richt zich tot de boeren. In verband met het feit, dat het, aan- vangeljk sporadisch voorkomende mond en klauwzeer zich de laatste weken, voor- nameljk in Zuid-Holland, eenigermate heeft uitgebreid, heeft de directeur van den veeartsenjkundigen dienst, Prof. Dr H. C. L. E. Berger, zich tot de veehou ders gewend met een opwekking om bj de bestrijding van deze ziekte medewer king te verleenen. Hierbj wjst de direc teur er op, dat vooral onder de tegen woordige omstandigheden moet worden getracht te voorkomen, dat deze ziekte een grooten omvang onder den Neder- landschen veestapel aanneemt. Over het algemeen aldus Prof. Ber ger vertoont het mond- en klauwzeer tot dusver een goedaardig karakter en bljft het in een veebeslag, waarin het optreedt, veelal tot enkele, in den regel jongere dieren, beperkt. De andere die ren schjnen uit de vorige epizoötieën nog een zekere onvatbaarheid te hebben overgehouden. Echter doen zich als gevolg van een en ander aanvankeljk zekere moeiljkhe- den voor ten aanzien van het winnen van het zoogenaamde reconvalescente serum. Men is in het huidige stadium dan ook in hooge mate aangewezen op de veteri naire politiemaatregelen. Zullen deze een zoo nuttig mogeljk effect sorteeren, dan is in de eerste plaats de medewerking van de veehouders vereischt. De direoteur van den dienst doet op deze medewerking een beroep en legt er den nadruk op, dat de veehouders, wan neer zj raeenan, verschijnselen van het mond- en klauwzeer onder hun dieren te bespeuren, daarvan onmiddelljk aangif te behooren te doen. Ook stelt hj in het licht, dat een goede verpleging van de zieke dieren, mede ter voorkoming van de zoogenaamde naziekten, van het al lergrootste belang is. Alleen de dieren arts kan den boeren in dit verband de juiste voorlichting geven, zoodat het noo- dig is, dat zj hem raadplegen. De medewerking der boeren is in het belang in de eerste plaats van henzelven, maar tevens van heel het Nederlandsche volk. DE BEPERKING VAN DEN VEESTAPEL. Er is besloten om de voorgenomen inkrimping van den rundveestapel vóór 1 December a.s. door te voeren. Dienten gevolge is de verplichte veelevering uit gebreid. Naar het „Handelsblad" meldt, is thans bepaald, dat al het vee boven 1 jaar onder den aanslag valt. Het totale aantal runderen boven dien leeftjd zal met 20 pet. moeten dalen, d.w.z. met ruim 400.000 stuks. De geheele veestapel zal dan dalen van 2,8 millioen stuks tot 2,4 millioen stuks, waarbj de sterkte nog boven het aantal van 1930 bljft. De veevordering wordt intusschen op een belangrjk punt gewjzigd, doordat de veebezetting per bedr jf aan een be paald maximum zal worden gebonden. Het gevolg hiervan is, dat de veehou ders de gedwongen leveringen niet meer als het ware onder elkaar verdeelen kunnen. ZJ zullen allen al hun vee moeten leveren, dat zj boven het hen toegewezen maximum aantal aanhiel den. Daarmee vervalt ook iedere aan leiding en zin van den beruchten bon- nenhandel. BELANGRIJKE PACHTBESLISSING. De polder Schermer verpachtte ieder jaar de grasbermen langs de wegen. In de jaren 1939 en 1940 had deze o.m. grasbermen verpacht aan een arbeider met drie stuks rundvee. Aan het eind van het vorig jaar verhuurde de polder de bermen evenwel aan een boer, zoodat de landarbeider gedupeerd werd en zich gedwongen zag, zjn dieren op te ruimen. Hj wendde zich tot de Pachtkamer van het kantongerecht te Alkmaar en vroeg deze te beslissen, dat de pacht- verbintenis tusschen hem en den polder nog voortbestaat. Dat verzoek werd op 4 Maart j.l. afgewezen. In hooger beroep echter heeft de Cen trale Pachtkamer van het hof te Arnhem verleden week beslist, dat de overeen komst tusschen den verzoeker en den polder nog vóórtbestaat. Inderdaad een sociaal rechtvaardige beslissing. FRANSCHE LANDBOUW VOOR GROOTE MOEILIJKHEDEN. VICHY. (A.N.P.) De Fransche minis ter van landbouw, Caziot, heeft te St. Pourcain in een rede voor de boeren ge sproken over de moeiljkheden van Frankrjk tot aan den nieuwen oogst. Hj noodigde de boeren uit alles in het werk te stellen om den productieslag te win nen. Het probleem der vleeschvoorzie- ning noemde hj zeer moeiljk. Met name had Frankrjk ten gevolge van de Engel- sche blokkade dit jaar vier milliard kg veevoeder te weinig ontvangen, hetgeen een verlies van 1.200.000 stuks slachtvee beteekent. De laatste dagen hebben eenige bla den gemeld, dat op een groentenveiling één of meer partjen spinazie zjn „door gedraaid", d.w.z. dat er geen koopers voor waren, zoodat zj „op de mest hoop" moesten worden geworpen. Men vestigt er echter onze aandacht op, dat spinazie de eigenschap heeft, dat de omvang van den aanvoer in sterke mate afhankeljk is van de, dik- wjls grillige, weersgesteldheid. In 1939 bjvoorbeeld bedroeg de aan voer in de week van 25 tot 31 Maart 740.000 kg. om de week daarop plotse ling tot 1 millioen en vervolgens weke- ljks achtereenvolgens tot 1.3, 2.4 en 3.2 millioen kg. te st jgen. Daarna nam de aanvoer, eveneens sprongsgewjze, af. Hetzelfde verBchJnsel deed zich voor in 1940. Dat de sterke wisseling in den aan voer weinig bevorderljk kan zjn voor een geregelden verkoop van alle be schikbare hoeveelheden, is duideljk. Een langdurige koude, als de afgeloo- pen winter ons heeft gebracht, oefent een zeer ongunstigen invloed op de kwa liteit van de spinazie en maakt ze be hept met allerlei gebreken. Is nu de aanvoer groot, dan kiezen de koopers uit den aard der zaak de beste partjen eruit, zoodat het zooge naamde afwjkende goed moeiljk is on der te brengen. Wat kan men met de spinazie van mindere kwaliteit doen? De droger jen verwerken op dit oogenblik volop spi nazie van behoorljke kwaliteit en even eens de conservenfabrieken, voorzoover het vraagstuk van de blikvoorziening haar daartoe in staat stelt. Dezer dagen berichtte een blad, dat op de Alkmaarsche veiling een partj van 550 kisten jonge spinazie op de mesthoop zou zjn gesmeten. Een on- 1 derzoek wees uit, dat het hier spinazie van tweede en derde kwaliteit betrof. Men zegt wel eens, dat doorgedraaide groente ter beschikking van de Centrale Keukens ter plaatBe moet worden ge steld,. maar een Centrale Keuken moet haar menu's vooraf vaststellen om zich van den aanvoer der benoodigde grond stoffen te kunnen versekeren. Boven dien zjn de Centrale Keukens reeds af- neemster van groenten van eerste kwali teit en kan men ze niet met groenten van mindere hoedanigheid opschepen. En in het algemeen zouden, wanneer onver koopbare groente zou worden weggege ven, de handelaren met hun aangekochte hoeveelheden bijven zitten. Dan zou den die hoeveelheden bederven en zou de moeiljkheld slechts verplaatst maar niet opgeheven zjn. Het bovenstaande moge ertoe mee werken om te voorkomen, dat men zich omtrent het doordraaien van groente onjuiste en overdreven voorstellingen maakt. Juni 5 Middelburg, Huizen, v. d. Harst 5 Krabbendjke, huis enz., v. Djke. 6 Souburg, Huizen, Batten. 9 Waarde, huis, schuur en tuin, Van Dissel. 11 Biggekerke, Woonhuis en inboedel, Hertogs. 12 Middelburg, Huis St.-Laurens, v. d. Harst. Waarde, bouwland, v. Dissel. Kruiningen, weiland, v. Dissel. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Beëedigd. Ter terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg zjn be- eedigd als hulp-Officier van Justitie: de heer H. H. W. van Vuuren, le Lui tenant der Marechaussee te Terneuzen; de heer S. Kok, wachtmeester der Mare chaussee te 's-Heerenhoek; de heerN. K. van Hermon, idem te 's-Heerenhoek de heer A. A. van Vliet, idem te 's-Heer Arendskerke; de heer L. de Jonge, opperwachtmeester der Marechaussee te 's-Heer Arendskerke. Faillissementen. Het faillissement van J. de Nood, koopman, wonende te Middelburg, Veer- sche weg 39, is geëindigd door het ver bindend worden der uitdeelingsljst. Curator Mr A. Bolle, advocate te Middelburg. SIGAREN TE DUUR VERKOCHT. 20.000 boete. Twee grossiers in tabaksproducten te Amsterdam hebben in de afgeloopen maanden sigaren tegen veel te hooge prjzen verkocht. Uit een onderzoek, dat door deskundigen van het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten werd in gesteld bleek, dat zj bj verschillende fa brieken in het land restantpartjen in kochten, die zj eenige prjsklassen te hoog lieten banderolleeren. Hierdoor steeg de prjs per sigaar met gemiddeld 5 cent. Meer dan een half millioen sigaren is op deze wjze verhan deld. De inspecteur t voor de prjsbeheer- sching te Amsterdam heeft tegen de bei de grossiers een vervolging ingesteld en elk tot een boete van f 10.000 veroor deeld. ERGERLIJK GEVAL VAN OPLICHTING. Ambtenaar tot 9 maanden gevangenis straf veroordeeld. Het Duitsche Landesgericht heeft een even ernstig als ergerljk geval van op lichting behandeld. Het betrof hier een zaak tegen een 64-jarigen ambtenaar van het voormalige departement van Defen sie, die er van beschuldigd werd twee kennissen van hem voor een bedrag van tweemaal duizend gulden te hebben op gelicht. „Ik weet zoo had verdachte tegen twee kennissen gezegd dat jullie na men voorkomen op de Ijst van hen, die bj wjze van repressaille voor de behan deling van de in Indië verbljf houdende RJksduitschers geïnterneerd zullen wor den. Ik kan er echter voor zorgen, dat jullie van deze Ijst zullen worden afge voerd. Dat kost evenwel geld. Wanneer je me ieder duizend gulden geeft, dan zal ik er wel voor zorgen, dat de zaak in orde komt." De twee kennissen, beiden gepens. In dische ambtenaren, vlogen erin en be taalden duizend gulden. Een derde per soon was verstandiger en ging op het verhaal, dat verdachte opdischte, niet in. De vierde oud-Indisch-ambtenaar wien verdachte een dergeljk aanbod deed, deed alsof hj bereid was de gevraagde som van f 600 te betalen, doch toen ver dachte op 5 December van het vorige jaar het geld wilde innen, deed hj dat in tegenwoordigheid van twee recher cheurs, die zich verdekt hadden opge steld en den bedrog-plegenden ambte naar uiteraard onmiddelljk arresteer den. De Staatsanwalt noemde het een bj- zonder ernstig en ergerljk feit, dat een Nedorlander op deze wjze misbruik maakt van den nood, waarin andere Ne derlanders onder deze bjzondere om standigheden verkeeren. Ten aanzien van de strafmaat wilde spr. rekening houden met den ouderdom van den verdachte, alsmede met bet feit, dat hj geduw'e een periode van 47 jaar tot volle tevre denheid van rjn superieuren ".Is ambte naar werkzaam is geweeat Rovendirn aldus apr. heeft verdaebt* eeedg een ha)* Jaar in voorarmst en zal hj bj een veroordeeling het. recht op pensioen verliezen, Onder deze om standigheden vroeg spr. een gevangenis straf voor den tjd van één jaar met af trek van voorarrest. Op grond van dezelfde overwegingen veroordeelde de rechter hem hierna tot negen maanden gevangenisstraf, even eens met aftrek van voorarrest. DERTIG VARKENS FRAUDULEUS GESLACHT. De economische rechter te Zutphen heeft in zjn eerste zitting eenige zaken behandeld, die betrekking hadden op het pomplot van frauduleuze slachtingen te Zutphen en omgeving. Een van de hoofd schuldigen, een 29-jarige slager uit Apeldoorn, die in October tot en met December te Zutphen zonder vergun ning dertig varkens had laten slachten, werd conform den eisch veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Gevonden Voorwerpen. In de maand Mei 1941 zjn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zjn aldaar nadere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Tien portemonnaie's met en zonder inhoud, 3 mutsen, een snoer koralen, een Maria-liederenboekje, een popje, 3 huissleutels, een zilveren broche, 6 handschoenen, een kinderspeelgoed- hondje, een beursje met ritssluiting, 3 ceintuurs, 4 rozenkransen, een lederen tasch met ritssluiting, een dameshoed, een zilveren vulpotlood, een kindertasch- je, een regenjas, een koe, een kous, een damesrjwiel, een blikje stroop, een ver chroomd armbandhorloge, een natuur- kunde-schrift, een kwartje, een bood- schaptasch, een dweil, een textielkaart, een armbandje, 6 sponsen, 2 lederen riemen, een staaf soldeer, een paar hand schoenen, een gymnastiekbroek en schoenen, 2 Lipssleutels, 2 pakjes hagel slag en een ledige portemonnaie, een springtouw, een hoofddoek, een paar dameskousen, een Werkkaart Goes Middelburg v.v., een gouden zegelring, een doublé deksel van een horloge, 2 doublé armbanden, een broodzak, twee vulpenhouders, 9 zilverbonnen van f 1, 2 hondjes, een gymnastiekschoen, een zilveren manchetknoop, een photo- album, een regenkapje, een oorbelletje, een gouden ring, een rjwieltasch, een dubbele trap en een bankje, een zonne scherm en mutsje, een pet, een heeren en damesrjwiel. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. Goes, 1 Juni 1941. Vrijdag 6 Juni 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 GramofoonmuzielL 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Schirftlezing en meditatie. (Voorbereid door de Chris- teljke Radio Stichting). 8.25 Gewjde muziek (Gr. pl.). 8.40 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.00 Celeste-ensemble. 10.40 Declamatie. 11.00 Omroeporkest. 12.00 Frans Wouters en zjn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ramblers. I.30 Ensemble Bandi Balogh. 2.00 Ne- derlandsch Kamerorkest, solisten en gra mofoonmuziek. 4.00 Lezen in den BJbel (Voorbereid door het Vrjzinnig Protes- tantsch Kerkcomité). 4.20 Verkorte ope rette „Die Fledermaus". 5.15 B. N. O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Orgelconcert. 6.45 Boekbespreking. 7.00 B. N. O.: Eco nomische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Sport 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichtent 8.15 Spiegél van den dag. 8.30 Het kleine Omroep- Mannenkoor. 8.50 Musiquette. 9.30 Be richten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmu ziek. 10.00—10.15 B. N. O.: Uitzending in de Engelsche taal: Economie News from Holland. HILVERSUM H, 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Oehtendgymn. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Gram. 10.20 Orgelconcert. II.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang en piano. 11.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Het Groot-Amusementsorkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gevarieerd programma. 3.00 Voor de vrouw en gram. 3.45 Omroeporkest. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 De Snarenzangers. 6.00 Causerie: De zin onzer huidige histori sche belangstelling. (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 6.15 Melodisten en solist. 6.45 We trekken er op uit. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Omroeporkest. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 8.40 Banden met Vlaanderenland. 9.00 Het Rotter damsch Philharmonisch orkest. 9.50 Gram. 9.55 Avondwjding. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten; sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6