Oe verliezen van de Engelsche koopvaardijvloot Christelijk Dagblad voor Zeeland lerichten Iramma WOENSDAG 4 JUNI 1941 55e JAARGANG - No. 28 De besprekingen op den Brenner - Wat zal er verder in het naburige Oosten gebeuren? - Verstrekkende volmachten voor Roosevelt gevraagd. Dagorder van GOrlng. De besprekingen op den Brenner. DABKALENDER. Volmachten voor Roosevelt gevraagd. ir, 3 Tnaand^n *n 1 tegen den foto- ilden ro*t aftrek lie iwwVfi i?«»"d»Mïh- J ,T5if yur L, op jotograaf we« al d, sjjn vonnis wees Huis van Oran- litschland voort- t de bezettings can, dat in bezet aakt wordt voor and. WEGENS ACHTINGEN. ;er in het ressort ink heeft Vrijdag aden. cier van Justitie equisitoir op de :onomische recht- che volk moet in nomen tegen hen, andere maatrege- door de voedsel- brengen. ressort zijn de nder dan zeven- opgemaakt be- iachtingen. Tegen arden opgetreden, ie zaak tegen een en zijn zoon, bei- n een onbewoon- in een der Arn- varkens clandes- In het huis was ting aangebracht iraad" tijdig aan mden in deze ge heel wat te wen- te van het vleesch rd. De beide ver- ardeeld tot acht traf met bevel mgenneming van die reeds eerder achting was ver- n straf nog niet FSLEENTNG. rige week geruch- komende staats- volgens de „Tel.", Vo leening met an pari. De groot- lekend, men noemt lmillioen. auden geen facili- en de inschrijving |jn voor particulie re vennootschap- gaf men te ver- ig niet zoover is, ^er leening, laat Jaarvan, reeds een Van andere zijde de voorbereiding lerd stadium is ge- ani 1941. fe,5 M. ehtendgymn. 7.00 ymn. 8.00 B.N.O.: muz. (gram.), lor de huisvrouw. Sylvestre Trio en ^leuters. 11.20 Om- elspel. 12.25 Voor aak. 12.45 B.N.O. Ihe berichten. 1.00 orkest, solist en ltsorkest en solist. 3.20 Pianovoordr. ezing (Voorbereid chting). 4.20 Voor lam. 5.15 B.N.O. en beursber. 5.30 Orkest Eloward. bchipper. 6.30 Om- (T.O.: Economische ƒ.15 Voor de kleu- 30 Volkszang met B.N.O.: Nieuws- egel van den dag. Iramma. 9-30 Ber. .00—10.15 B.N.O.: taal: The dutch Netherlands Indies. |01,5 M. Jchtendgymn. 7.00 ymn. 8.00 B.N.O.: Gram. 10.00 Mor bid door het Vrijz. 10.20 Pianovoor- batie. 11.00 Gram. fcomancers. 12.45 economische ber. 1.45 Gram. 2.00 0 Verkorte opera: opn.). 4.00 Het am. 6.00 Cursus ikter van ons volk et Vrjjz. Protest. N.O.: Nieuws-, eco- p. 5.30 Salonorkest. Balogh. 6.45 Re- N.O.Brabantscli jr.30 De vestigings- p37 (III), causerie. 3.Nieuwsber. 8.15 en solist. 8.55 De- isidentieorkest. 9.55 ereid door de Chr. 1.00—10.15 B.N.O.: Bureaux Lange Vorslslraal 70, Goes Posfrekening 44455 - Telefoon 2438 Bijkantoor Middelburg: Firma Boekhandel J. J. FANOY Lange Gislslraaf 34 en Noordweg 155 Abonnementsprijs f 2.73 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en plaatsen waar een .agent is aangesteld f 0.21 Losse nummers 6 cent Directeur-Hoofdredacteur: A. DE LANGE te Goes Familieberichten 33 cent per regel Overige edvertenllên 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine odvertenliên f 0.55 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 ct. extra Bij contract belangrijke korting HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN. (D.N.R.) Het Opperbevel van de Duitsche Weermacht maakt be kend: Marine en luchtwapen hebben ook in de maand Mei den handelsoorlog tegen Groot-Brittannië met goed succes voort gezet. De vijand verloor in deze maand in totaal 746.000 br.r.t. koopvaardij- soheepsruimte. Hiervan werden 479.000 br.r.t. door het duikbootwapen en 215.000 door het luehtwapen en de rest door bo- venwateretrUdkraohten van de Marine let zinker» gebracht Hierin sjjn niet be grepen do verliezen, welke de vjjand heeft geleden door het varen op mijnen. Het luchtwapen beeft gisteren over dag en in den afgeloopen nacht bij aan vallen op krachtig beschermde konvooi en aan de Britsche Oostkust 5 koop vaardijschepen ernstig beschadigd. Ge vechtsvliegtuigen hebben in den Atlan- tischen Oceaan ten Westen van de Fa- roër-eilanden bomtreffers geplaatst op een groot koopvaardijschip. Overdag werden bovendien havenwer ken aan de monding van de Tijne en de Humber geboombardeerd. In Noord-Afrika geringe bedrijvig heid van artillerie voor Tobroek. De vijand heeft overdag met enkele gevechtsvliegtuigen, beschermd door het laaghangend wolkendek, bommen ge worpen op Sleeswijk-Holstein. De pro jectielen richtten slechts onaanzienlijke schade aan. Jachtvliegtuigen schoten daarbij twee Britsche gevechtsmachi nes neer. In den afgeloopen nacht liet de vijand op verscheidene plaatsen van West- en Noord-Duitschland brand- en brisant bommen vallen. Enkele afzonderlijke vliegtuigen drongen door tot Berlijn. De aanvallen eischten geringe verliezen aan dooden en gewonden en veroorzaakten schade aan gebouwen in woonwijken. Er ontstond geen schade aan militaire in richtingen of aan inrichtingen, welke van belang zijn voor de oorlogvoering. Nachtjagers en luchtdoelartillerie scho ten drie van de aanvallende Britsche vliegtuigen omlaag. Tijdens de gevechten op Kreta heeft zich een compagnie bergjagers onder be vel van den eerste luitenant Walter bijzonder onderscheiden. De compagnie drong tot ver in den rug van den vijand door en bezette een brug, welke in ge reedheid gebracht was om in de lucht te laten vliegen, en beschermde deze brug voor de hierop aansluitende achtervol- gings-gevechten. HET ITALIAANSCH WEERMACHTS- BERICHT. (Stefani). In zjjn weermachtsbericht no. 363 maakt het Italiaansche opperbe vel het volgende bekend De krijgsverrichtingen op Kreta zijn afgeloopen. Onze gevangenen op het eiland zijn in vrijheid gesteld. Onze af- deelingen verrichten in de haar toegewe zen zone het zuiveringswerk. In den afgeloopen nacht heeft een van onze luchtformaties vlootdoelen op het eiland Malta gebombardeerd. In Noord-Afrika opvallende bedrijvig heid van artillerie aan het front van To broek. Luchtformaties hebben herhaal de malen voor anker liggende schepen, havenwerken en opslagplaatsen van die basis gebombardeerd. Een transport vaartuig is tot zinken gebracht. Onze jachtvliegtuigen hebben twee vijandelij ke vliegtuigen neergehaald. Een van onze machines is niet teruggekeerd. In Oost-Afrika niets nieuws te ver melden. Het slechte weer belemmert de bewegingen aan weerszijden. DE BRITSCHE VERLIEZEN OP KRETA. BERLIJN, 1 Juni (D.N.B.) In het of- ficieele communiqué van het Britsche ministerie van oorlog over het terug trekken der Britsche troepen van Kreta wordt, naar Reuter meldt, gezegd: „Na een strijd van twaalf dagen, die ongetwijfeld de meest verbitterde wor steling in dezen oorlog was, heeft men besloten de Britsche troepen van Kreta terug te trekken. Ongeveer 15.000 man konden naar Egypte worden gebracht. Toegegeven moet echter worden, dat onze verliezen zwaar waren." f Naar de omroep te Londen in zijn Arabische uitzending heeft medegedeeld, is het niet bekend, hoeveel Grieken van Kreta konden worden gered. Bij de 15.000 vluchtelingen, die in Egypte zijn aangekomen, bevinden zich geen Grie ken.. De Londensche nieuwsdienst heeft Zondagavond de Britsche nederlaag op Kreta als „zeer smartelijk" gekenmerkt en van „zware verliezen" der Engelsche troepen gesproken. De omroeper voor de Londensche radio probeerde zijn luis teraars te troosten met de bewering, dat d6 uiteindelijke beslissing van den oorlog op den Atlantischen Oceaan zal vallen. Naar het D.N.B. van bevoegde zjjdo verneemt, wordt de zuivering van Kreta stelselmatig voortgezet. Duitsche troepen, die aan de Zuidkust van Kreta zjjn aangekomen, waren ge tuige van de vlucht der verslagen Brit sche troepen. Slechts een klein gedeelte der vluchtenden kon door Britsche oor logsschepen aan boord worden genomen, want de Britsche vloot was door de aan vallen der Duitsche luchtmacht gedwon gen, de wateren van Kreta te verlaten. Talrijke visschersvaartuigen met Engel- schen moesten dan ook naar Kreta te- rugkeeren. DE DUITSCHE PERS OVER DE OVERWINNING OP KRETA. (D. N. B.) De Duitsche pers staat vol komen in het teeken van den afloop der militaire operaties op Kreta. De „Berliner Lokalanzeiger" schrijft: Kreta moest door de Engelschen worden verdedigd, want met' Kreta is de eerste vesting van het Britsche Empire geval len. De „Völkische Beobachter" vat den toestand na de verovering van Kreta in vijf punten samen: 1. Kreta is een beheerschende positie in de Middellandsche Zee, welks bezit van beslissende beteekenis is. 2. De Britten zijn verdreven uit de stel ling, die sinds zeven maanden op de bes te wjjze was opgebouwd en die door een sterke strijdkracht werd verdedigd. De aldaar gebruikte Engelsche afdeelingen zijn volkomen vernietigd. 3. De R. A. F. werd van den Kreten- sischen hemel weggevaagd en was in het geheel niet in staat beslissend in te grij pen. 4. De Engelsche vloot is door 't lucht wapen van de asmogendheden ten zeer ste getroffen en uit de wateren van Kre ta volkomen verdreven. 5. De Duitsche oorlogsvoering heeft met de verovering van Kreta een duide lijk merkbaar succes behaald, dat zij niet alleen te danken heeft aan het verras sende gebruik van nieuwe strijdmiddelen, doch vooral aan het heldhaftige optre den der Duitsche troepen, die daar eerst tegen een groote overmacht moesten strijden. Ten slotte schrijft het blad, dat men zich in Engeland tegenover deze feiten er rustig mee troosten kan, dat de ineen storting op Kreta uitsluitend een gevolg is van de materieels superioriteit der Duitschers. Dit kan er niets aan veran deren, dat Engeland niet in staat is ge weest een stelling van de hoogste betee kenis te houden, hoewel het heeft toe gegeven, dat de aanval op Kreta was verwacht. BERLIJN. 2 Juni (D.N.B.) De rijksmaarschalk van het Groot-Duitsche rijk en opperbevelhebber van de lucht macht heeft in een dagorder o.a. ge zegd: Stijders op Kreta, kameraden! Een groote roemrijke daad in de geschiedenis van ons jong wapen is voleindigd. Op Kreta waaien onze overwinningsvlag- gen. U, mijn valschermjagers en lan dingstroepen, u mijn vliegers, hebt te zamen met uw kameraden van het leger rangen.eenige prestaties verricht. On- onder uw beproefde leiders van alle eindig trotsch en gelukkig meld ik den Führer de uitvoering van zijn bevel. Gij hebt voor de geheele wereld het woord van den Führer bewaarheider zijn geen onneembare eilanden. Ik wist het; een luchtmacht, die den dood niet vreest en in harde gevechten op de proef is ge stelde, kent slechts de overwinning. Zoo moest ook deze eerste en koene operatie over zee als een onweer de vijanden in enkele dagen verpletteren. Kameraden, het geheele Duitsche volk is vervuld van de diepste bewondering en oneindige dankbaarheid voor uw jongste overwinning. Met ons luchtwa pen herdenkt Duitschland geroerd en trots de helden, die in den strjjd om Kreta hun leven en hun lichamelijk wel zijn offerden. Voorwaarts in den geest van de overwinnaars van Kreta! Leve de Führer! DE „TIMES" OVER KRETA. In de berichten over de gebeurtenissen op Kreta constateert de „Times", vol gens D.N.B., dat de hegemonie in de lucht van grooter waarde blijkt dan de hegemonie ter zee. Bij Kreta, aldus het blad, is voor het eerst de proef genomen, in hoeverre de luchtmacht tegen de vlootstrjjdkrachten in het vuur kan wor den gebracht. De slag om dit eiland heeft de superioriteit van de luchtmacht nog duidelijker bewezen dan de gevech ten voor Duinkerken. Met het oog op de Duitschlands stra tegische techniek komt het blad tot de conclusie, dat men voortaan bij de op leiding van den troep het. zwaartepunt eerder moet leggen op de opleiding van den soldaat als afzonderlijken strijder dan op die van afdeelingen. VOLLEDIGE OVEREENSTEMMING BEREIKT. OP DEN BRENNER, 2 Juni. (D.N.B.) Omtrent het uiterlijk verloop van de be spreking, die tusschen den Führer en den Duce op den Brenner is gevoerd ver nemen wij van welingelichte zijde nog de volgende bijzonderheden: Aan de besprekingen, die in totaal meer dan vijf uur hebben geduurd, heb ben gedeeltelijk, behalve beide ministers van buitenlandsche zaken, ook de chef van het opperbevel van de weermacht, generaal-veldmaarschalk Keitel en de chef van den generalen staf van de Ita liaansche weermacht, generaal Cabal- lero, deelgenomen. Het uiterlijke verloop van de ontmoe ting stond in het teeken van de succes volle en met de overwinning bekroonde militaire operaties der as-mogendheden in de Middellandsche Zee en in Noord- Afrika, waarbij het in het Duitsche en Italiaansche weermachtsbericht gemelde einde van den strijd op Kreta het voor naamste onderwerp van bespreking vormde. Stefanie meldt: „Vastgesteld kan worden, dat het of- ficieele communiqué een nieuwe beves tiging is van de gelijkheid der opvattin gen van beide staatslieden over de vraagstukken, waarmede zij zich hebben bezig gehouden, met het oog op de voor bereiding van een nieuwe etappe in den gemeenschappeljjken strijd tegen den ge- meensehappelijken vijand, waardoor het mogelijk wordt, dichter lajj het einddoel de organisatie van het nieuwe Europa, te komen. De deelneming van den chef van het opperbevel der weermacht en van den chef van den Italiaanschen generalen staf aan de besprekingen bevestigt, dat Führer en Duce ookde vraagstukken van den oorlog hebben besproken. Uit het feit, dat het communiqué spreekt van overeenstemming ten aan zien van de behandelde punten, kan men afleiden, dat de Italiaansch-Duitsche sa menwerking, die tot zulke prachtige re sultaten heeft geleid, blijft gehandhaafd en dat, zooals de gewoonte is geworden, op de besprekingen daden zullen vol gen." BERLIJN, 3 Juni. (A.N.P.) De ont moeting, die Hitier gisteren met den Duce op den Brenner heeft gehad, staat uiteraard in het middelpunt der gesprek ken in politieke en buitenlandsche krin gen alhier. Evenals by vorige dergelijke gelegen heden is ook thans niets uitgelekt over de besproken onderwerpen. Officieus en officieel wijst men te Berlijn op het com muniqué en vooral op den langen duur van dit nieuwe, hartelijke onderhoud tus schen de beide as-partners. In de Wil- helmstrasse vestigde men de aandacht op de omstandigheid, dat deze ontmoe ting uit den aard der betrekkingen tus schen de verbonden mogendheden voort vloeit. Het is voldoende bekend, zoo ver klaarde men, dat de beide staatslieden zoowel na als voor groote gebeurtenis sen bijeenkomen om het verleden te over zien en de toekomst te bespreken. DE STRIJD IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. BERLIJN, 3 Juni. (S.P.T.) Algemeen heerscht te Berlijn de overtuiging, dat het Duitsche offensief in de Middelland sche Zee met de grootste energie zal worden voortgezet. Wat Kreta zelf be treft, is de blijdschap over de overwin ning groot, al overschat men deze in verantwoordelijke kringen geenszins. Op typeerende wijze wordt deze gedachten- gang tot uiting gebracht in een artikel in de „Frankfurter Zeitung". Het blad constateert, dat niemand in Duitsch land zich tot een onbezonnen onder schatting van den tegenstander zal laten verleiden. De strjjd in de wateren om Kreta wordt van historische beteekenis ge acht, maar toch aarzelt men hier deze gevechten, waarin de Duitsche lucht macht haar superioriteit heeft bewezen, beslissend voor den afloop van den oor log te noemen. Men houdt er bovendien terdege rekening mede, dat Engeland zijn positie in Irak en Libyë niet zonder slag of stoot zal prijsgeven. Welinge lichte kringen achten de mogelijkkheid zelfs vrij groot, dat Engeland in de naaste toekomst een actie zal onderne men om Syrië te bezetten. Uit de uitlatingen der Duitsche avond bladen blijkt, dat de bewegingen van de Engelsche vloot in het Oostelijk bekken van de Middellandsche Zee Bterk de aan dacht trekken van Duitsche militaire kringen. SYRIË, EGYPTE OF CYPRUS? LONDEN, 3 Juni, (S.P.T.) In politie ke kringen in de Britsche hoofdstad verheelt men zich niet, dat het verlies van Kreta een ernstige slag voor Enge- lands verbindingslijnen met zijn impe rium beteekent. Men vraagt zich af, waartegen de volgende Duitsche mili taire actie thans zal zijn gericht: Syrië, Egypte of Cyprus. BERLIJN, 3 Juni. (United Press.) In Duitsche bevoegde kringen wordt ver klaard, dat een Duitsch-Fransche be spreking zou kunnen plaats vinden, in dien Engeland in Syrië zou binnenruk ken. Naar aanleiding van de berichten, dat de Engelschen een inval in Syrië zouden voorbereiden, verklaarde men, „dit zou hoofdzakelijk een Engelsch-Fransche aangelegenheid zijn. Wij moeten natuur lijk afwachten om te zien hoe de Fran- schen hierop zouden reageeren en in hoe verre de Franschen zelf zulk een ge beurtenis als reden zouden beschouwen om de Fransch-Duitsche betrekkingen, zooals die bij den wapenstilstand zijn vastgesteld, te wijzigen. Men moet er overigens aan herinneren, dat Pétain en Darlan hebben verklaard, dat Frankrijk zijn grondgebied, waar het ook aange vallen zou worden, zal verdedigen. Duitschland is natuurlijk bereid deze kwestie aan de Franschen over te laten. Het zal het aan Frankrijk overlaten om zijn hoogsten plicht en zijn heilig recht als souvereine staat uit te oefenen. Op zichzelf genomen bestaat de mogelijk heid, dat Duitschland en Frankrijk wel licht de situatie zouden bespreken, indien Frankrijk dit zou wenschen. GEEN DUITSCHE TROEPEN IN SYRIË. (A. N. P.) De buitenlandsche berich ten over de aankomst van Duitsche troe pen in een Syrische haven acht men in politieke kringen te Berlijn niet in over eenstemming met de feiten. Generaal Dentz, de Fransche Hooge Commissaris in Syrië heeft volgens Un. Press een communiqué gepubliceerd, waarin hij de berichten over een bezet ting van Noord-Syrië door Duitsche troe pen tegenspreekt. „Er is hier geen enke le Duitsche soldaat aangekomen", aldus het communiqué, „om het een of andere punt van Syrië of den Libanon te bezet ten." In het communiqué wordt voorts het reeds door Pétain en Darlan uiteengezet te standpunt bevestigd, dat Frankrijk Syrië aan geen enkele mogendheid, ook niet aan Duitschland, ter beschikking zal stellen. De drukke propaganda, die over en weer wordt gevoerd en de in Engelsche kringen gevoelde noodzaak om zich te gen een Duitschen aanval op het nabu rige Oosten te verdedigen, maken een conflict in dit gebied in de naaste toe komst tot een mogelijkheid, waarmede in Berlijnsche politieke kringen rekening wordt gehouden. FRANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN (United Press.) De Fransche minister raad is vandaag bijeengekomen om het verslag van generaal Weygand aangaan de de situatie in het Middellandsche Zee gebied aan te hooren. Tijdens deze zitting, die door Pétain zelf werd gepresideerd, zijn ook de Brit sche bombardementen van Sfax en de Syrische steden ter sprake gekomen. Vóór de vergadering heeft Weygand een onderhoud gehad met admiraal Dar lan. DE ENGELSCHE GEZINNEN OP CYPRUS. (D. N. B.) „Associated Press" meldt uit Cyprus, dat de daar wonende Engel- WOENSDAG 4 JUNI 1941. Ik roep U aan, omdat Gy mij verhoort, o God! neig Uw oor tot mij, hoor mijn rede. Psalm 17 6. Zon. Maan. op onder op onder 5.20 21.57 15.16 2.47 9 Juni: Volle maan. 16 Juni: Laatste kwartier. sche gezinnen naar Egypte zijn overge bracht. DE OORLOG TER ZEE. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De duikboot, die volgens het weer machtsbericht Zondag door Duitsche gevechtsvliegtuigen vernield is, mede- gerekend, heeft de Britsche vloot ge durende de maand Mei vier duikbooten verloren. De Britsche admiraliteit heeft nog slechts het verlies van de duikboot Ask toegegeven. De Britsche admiraliteit maakt be kend, dat de hulpkruiser Saiokian (10.000 brt.) tot zinken gebracht is. Het D.N.B. meldt nader: Sedert net uitbreken van den oorlog beeft de Britsche admiraliteit in 19 ge vallen toegegeven, dat een hulpkruiser verloren was gegaan. ENGELSCHE SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. BERLIJN. (D.N.B.) Duitsche ge vechtsvliegtuigen, die vannacht verken ningsvluchten ondernamen, ontmoetten aan de Oostkust van het Britsche eiland een konvooi en brachten een koopvaar dijschip van 5000 br.r.t. tot zinken en een ander schip van 3000 ton. Voorts kreeg een ander koopvaardijschip van 8000 br.r.t. verscheidene treffers en dit werd zwaar beschadigd. WASHINGTON. (United Press.) Het ministerie van oorlog heeft het Congres verzocht den president veelomvattende volmachten te verleenen en hem o.a. het recht te geven om particulier eigendom „van eiken aard" te onteigenen, omdat zulk een maatregel noodzakelijk is zoo lang de onbepaalde nationale noodtoe stand voortduurt. De plaatsvervangende minister van oorlog Patterson, wijst er in een toe lichting op, dat het onteigenen van par ticulieren eigendom op grond van de te genwoordige bepalingen slechts lang zaam en alleen na het uit den weg rui men van lastige hinderpalen kan ge schieden. Daarentegen zou een wet, zoo als de regeering wenscht, het mogelijk maken „materialen, die voor de bewa pening van belang zijn met een mini male vertraging te verkrijgen van per sonen, die niet gaarne afstand daar van doen". Verder zou de wet bijdragen tot het stabiliseeren van de prijzen, bet ham steren verhinderen en het maken van groote winsten voorkomen. Amerikaansche deskundigen verkla ren, dat het wetsvoorstel in zijn for muleeringen zoo ver-strekkend is, dat de president daardoor onder meer zou kunnen overgaan tot het onteigenen van vliegtuigen, vrachtwagens en andere automobielen, allerlei gebouwen (bijv. pakhuizen), spoorwegen, schepen en an dere bezittingen. Van veel beteekenis is ook de voor den president opgeëischte volmacht om de prjjzen te bepalen voor de te onteigenen goederen of zaken. WEER SCHEPEN GEVORDERD. (S. P. T.) Het ministerie van marine deelt mede, dat de „President Coolidge" en de „President Cleveland" van de „American President Lines Ltd." te New York, ten behoeve van de Amerikaan sche marine zjjn gevorderd. De „President Coolidge" en de „Presi dent Cleveland" zjjn de twee eenige groo te passagiersschepen van de „American President Lines", die deze maatschappjj nog in de vaart had. De „President Coo lidge" meet 21.936 brt., de „President Cleveland" 12.568 brt. „AMERIKA MOET 10 MAAL MEER LEVEREN." De Amerikaansche ambassadeur te Londen, Winant, die uit Londen te Was hington is aangekomen, zal vandaag een onderhoud hebben met president Roosevelt zoo meldt de New York Herald Tribune waarvan, naar het blad meent, de definitieve beslissing over een interventie van de Vereenigde Staten zou afhangen. Volgens de Inter-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 1