Jongvee 1V4 jaar: le, 2e en 3e pr. W, Minnaard Wzn. Rechtszaken Eisoh wegens opzettelijke heling zes mnd. gev. straf met aftrek. Politieberichten MIDDELBURG. Pijnen P V V Tïlifri/iaftdtje* Het Vrouwenhoekje Radioprogramma Oadere koelen; le pr. „Emma" van B. Harinck, 78 p.; 2e pr. „Bertha" van W n Liere, 7 p.; 8e pr. ..Grijs" van B. 1 k, 76 p.; 4e pr. „Mina" van W r; 77 p,; 5e pr. „Bertha" van Jan raam, 73 p. I*?lfvaarzen: le pr. W. Minnaard Wzn,2e pr. H. Harinck; 3e pr, H, Ha rinck; 4e pr. J. Tolhoek; 5e pr, H, Ha rinck; fle pr. J. Tolhoek; 7e pr. H. Ha rinck. Jongvee 1 jaar; le pr. Wed. J. Tol hoek; 2e pr. idem; 3e pr. J. Tolhoek. Vaarskalveren: le pr. P. Minnaard; 2e pr. Jan Braam; 3e pr. W. Minnaard Wzn. Stierkalveren: le, 2e, 3e en 4e pr. L. Tolhoek. Prezen beschikbaar gesteld door de Stierenvereeniging te 's-Heer Abts- kerke, werden als volgt toegekend: le pr. W. Minnahrd Wzn. voor vaars boven 1 jaar; Wed. J. Tolhoek voor vaars beneden 1 jaar; L. Tolhoek voor stier beneden 1 jaar, als beste afstam melingen van Tarzan II. De prijswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld zijn woonachtig te 's-Heer Abtskerke. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 30 Mei 1941. GELD UIT TASCH WEGGENOMEN? Verdacht van diefstal van een gelds bedrag van f 51, althans verduistering van dit bedrag, toebehoorende aan Mej. C. Witte te Goes, stond, zooals reeds ge meld, gisteren terecht de gedetineerde 35-jarige los werkman M. C. S. te Mid delburgs De Officier vindt dat vast staat, dat S. de café's bezocht, en hem de tasch is ter hand gesteld. Hij gaat de verkla ringen van de feiten en die van getuigen nog eens na. Alles bij elkaar genomen acht de officier voldoende aanwijzingen aanwezig om tot veroordeeling te komen. Spr. acht den diefstal bewezen. Er is geen andere mogelijkheid dan dat ver dachte dat heeft gedaan. Spr. vraagt wegens diefstal of verduistering 3 mnd. gev. straf met aftrek voorarrest. Of verdachte wegens diefstal of ver duistering zal worden veroordeeld, kan pleiter, Mr P. C. Adriaanse, niet inte resseeren. Hij vindt echter de aanwijzin gen waarop de Officier doelt zeer zwak. Trouwens op aanwijzingen zal S. niet mogen worden veroordeeld. Het is ver- dachte's ongeluk geworden, dat hij zich over de tasch heeft ontfermd. Spreker vraagt vrijspraak en onmiddellijke in vrijheidstelling. De Officier verzet zich hiertegen. Verzoek afgewezen. Uitspraak 11 Juni aanstaande. Vervroegde uitspraak. In deze zaak is gisteren door de Recht bank nog uitaspraak gedaan. De Recht bank achtte het feit niet bewezen en sprak verd. vrij met onmiddellijke invrij heidstelling. Expediteur benadeeld. Reeds meerdere malen was door den expediteur Blommaard te Goes mede gedeeld, dat aan zijn bedrijf ter ver zending toevertrouwde goederen waren vermist. Vroeger verzond hij alles per auto, doch wegens benzinegebrek gaat nu alles per spoor. Over 1941 is door getuige reeds een schade geleden van f400,Bij den expediteur is reeds ongeveer een jaar in dienst J. J. W., een 27-jarige expe ditieknecht te Goes. Reeds eenigen tijd was het opgevallen, dat verdachte en zijn vrouw groote uitgaven deden, ter wijl ze eerst veel schulden hadden. Aan dezen verdachte is nu o.m. ten laste gelegd diefstal van 64 ons thee, 300 reepen chocolade en 700 stukken zeep. Al deze diefstallen worden door verdachte bekend. De 300 reepen cho colade had hij in den bestelwagen ach tergehouden en zelf voor ontvangst ge- teekend te Vlissingen op de bestellijst, met naam van geadresseerde. De 7 doo- zen zeep zijn verkocht en leverden hem ruim f 200,op. In begin Januari was voor zijn pa troon een wagon met goederen aange komen, waarbij een groot aantal colli's thee waren. Hiervan heeft verdachte er een voor zich zelf afgezonderd. Onder weg ontmoette hij C. J. R., een 21-jarige loopknecht, ook wonende te Goes, die wel ooren had om de thee te koopen en ze dan ook nadien bij hem kwam afhalen. Hiervoor ontving hij f 35, Van al dit ontvangen geld maakte verdachte goede sier. Al deze diefstal len zijn gepleegd in het tijdvak van 1 Januari tot Maart 1941. De expeditieknecht handhaaft zijn be kentenis. Het geld heeft hij opgeleefd. Hij is weer bij Blommaard in dienst. De Officier eischt 8 mnd. gev. straf. Uitspraak 11 Juni a.s. Heling. Al de in de vorige zaak genoemde goederen, thee, chocolade en zeep, wer den gekocht door C. J. R., een 21-jarigen expeditieknecht te Goes. Verdachte is nu heling ten laste gelegd, daar hij die goederen heeft gekocht, terwijl hij wist, althans kon weten, dat deze door dief stal waren verkregen. Aanvankelijk ont kende verdachte alles, althans hij. hield vol niet te hebben geweten, dat de goe deren van diefstal afkomstig waren. Daarom werd hij ingesloten in het Huis vara Barrf-rir-g. vraar feij verblijft;. terwijl hij bovendien geen namen wilde noemen van de personen aan wie hij de zeep en thee heeft verkocht. Thans geeft hij de heling toe, doch houdt vol, niet geweten te hebben, dat het gestolen goed was. De vorige verdachte wordt als getuige gehoord en legt dezelfde verklaringen af, als die hy als verdachte heeft af gelegd. Mr F. W, AdriaanseVerdachte hoeft niet geweten te hebben, dat de goederen gestolen waren. In een tijd als dezen doen zooveel menschen zaken. Van op zettelijke heling is geen sprake. Het is alleen een kettinghandelzaak. Verdachte is acht jaar by Den Herder in Goes als bediende geweest. Zijn patroon gaf heel gunstige inlichtingen. Spr. vraagt bij de veroordeeling uiterste clementie. Uitspraak 11 Juni 1941. Vernieling. Een agent van politie te Goes zag, dat verdachte J. F. W., een 31-jarige werkman te Goes, in den avond van 15 Februari j.l. met kracht trapte tegen de ruit van de winkeldeur van K. te Goes, waarvan is bekend, dat hij behoort tot de N.S.B. Hierdoor werd de ruit ver nield. Verdachte geeft de feiten toe, doch ontkent den opzet. Hy zou dien avond wel een paar glazen bier hebben gedron ken, doch was niet dronken. Voor den winkel van KI. begon hy te zingen en te dansen en lichtte beurtelings een zijner beenen op. Verdachte verklaarde tegen de politie verder, dat hij toen zeker van een der personen, die bij Eem waren een duw heeft gekregen, waardoor de ruit werd vernield. Verdachte verklaarde zich dadelijk bereid de schade te vergoeden. Getuige heeft gezien, dat verdachte de ruit inschopte. Hij is bezig de schade te vergoeden in afbetaling. Reeds f 5 is be taald. De kosten zijn f 18. De eisch is 3 weken gevangenisstraf. Inbraak in noodwinkels. Als verdacht van inbraak in noodwin kels van Good en Polderman stonden te recht B. S., 24 jaar, los werkman en G. v. d. B., 20 jaar, haven-arbeider te Mid delburg. De havenarbeider zegt in dronken schap te hebben gehandeld. Hij gaat an ders nooit met verdachte mee. De Officier acht de zaak bewezen. De winkels zijn niet bewaakt, waardoor ge makkelijk kan worden ingebroken. Eisch tegen de eerste verdachte 6 mnd. met aftrek voorarrest en tegen zijn maat 2 mnd. gev. straf. Mr P. C. Adriaanse als verdediger van den eersten verdachte wijst op het gun stige verleden van verdachte en vraagt clementie. Voor den tweeden verdachte pleit Mr V. d. Weel. Verdachte komt uit een fat soenlijke familie. Hy dreigt onder te gaan door de losbandigheid van dezen tyd, is in verkeerd gezelschap geraakt. De remmen zijn weggevallen. Wat is ge beurd is ernstig, maar daarom is toch niet de geheele ondergang van verdach te noodig door 't geven van gevangenis straf? Hij is vijf jaar bij Dronkers ge weest, zulks tot volle tevredenheid. Spr. vraagt tenslotte een geldboete. De Officier repliceerende zegt, dat verdachte het er naar gemaakt heeft, dat gevangenisstraf zal moeten worden opgelegd. Dit behoeft zeker niet de on dergang van hem te zijn. Deze straf is gewenscht en noodig. Uitspraak 11 Juni a.s. Beleediging. Beleedigde verklaart, dat hij op 13 Februari j.l. in het stempellokaal te Nieuwerkerk (Z.) kwam om zyn kaart te laten afstempelen, alwaar hij ook zag staan verdachte M. L. K., een landarbei der aldaar, 56 jaar oud. Verdachte zou toen tegen eenige personen hebben gezegd: Oppassen 'jongens, want daar komt een N.S.B.er. Kier voegde hij later nog aan toe: „Hy gaat 's avonds bij de menschen aan de ramen staan luisteren". Getuige acht zich door die woorden be- leedigd en zegt nooit bij andere men schen aan de ramen te hebben geluis terd. Getuige geeft wel toe, dat hij inder daad „rotzak" tegen verdachte heeft ge zegd. Verdachte zelf heeft verstek laten gaan. Volgens het proces-verbaal heeft verdachte toegegeven te hebben gezegd: Je moest je schamen, want er zyn er, die bij de ramen naar de radio luisteren". De Officier eischt 2 weken gev. straf. Uitspraak 11 Juni a.s. Rijwieldiefstal. P. B. L., een 27-jarige zeevisscher te Heist (B.) wordt verdacht van dief stal van een rijwiel, gepleegd te St. Anna ter Muiden op 27 April j.l. De Officier eischt 6 mnd. gev. straf. Mr Tigelaar zegt geschrokken te zijn van den hoogen eisch. Verd. staat gun stig bekend en kwam nooit met de ju stitie in aanraking. De feiten staan ech ter vast. Spr. vraagt uiterste clementie. Uitspraak Woensdag 11 Juni 1941. F 7000 BOETE VOOR PRIJS OPDRIJVING. In een tapijt- en beddenhandel te 's Gravenhage bleek men zich niet te houden aan de prijsvoorschriften. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de prijzen van vele goederen uit oude voor raden waren verhoogd en dat bij geste gen verkooppryzen van nieuwe goede ren dezelfde winstpercentages werden gehandhaafd. Zooals bekend is, mogen slechts de in geld uitgedrukte winstmar- '«éi» «-'«M *■-* «bi»*- - Verdachte L., directeur van het be drijf, gaf de overtreding toe, Hy werd veroordeeld tot, een boete van f 700Q. DE WERKLOOZENKASSEN IN 1940. In De Arbeidsmarkt vonden we een artikel over de ultkeeringen uit de werkloozenkassen in 1940. We ontleenen daaraan het volgende: „De ultkeeringen uit de werkloozen kassen hebben ln 1940 bedragen c.a. f 16.000.000 tegenover c.a. f 13.000.000 ln 1639. Aangezien 1940 een buitenge woon jaar was voor ons land, is het in teressant kennis te nemen van de maandelyksche uitkeeringsbedragen in beide genoemde jaren: 1939 1940 Januari 3.300.000.— 4.100.000.— Februari M 1.600.000.— tt 2.100.000.— Maart tt 750.000.— tt 730.000.— April 740.000.— tt 340.000.— Mei 400.000.— tt 920.000.— Juni t) 360.000.— tt 2.120.000.— Juli tt 950.000.— it 1.560.000.— Aug. tt 710.000.— tt 1.100.000.— Sept. t? 840.000.— it 610.000.— Oct. it 760.000.— tt 510.000.— Nov. a 700.000.— tt 660.000.— Dec. a 1.860.000.— it 970.000.— De werkloosheid in Nederland dit dient men by de beschouwing van bo venstaande cijfers te bedenken was in de maanden Maart en April 1940, na een periode van strenge vorst, lager geko men dan in voorgaande jaren, om na de beztting van ons land korten tijd sterk te stijgen. Gaandeweg maakte deze stij ging voor een daling plaats, welke voor een groot deel toe te schrijven was aan de plaatsing van groote aantallen arbei ders in Duitschland. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van po litie des Dinsdags, Donderdags en Za terdags van 68 u. nm.: 2 ijzeren duimen, 2 ankers en 2 pen nen; bruine ceintuur; bril; polsmof; wol len gekleurde want; pak lucifers. Bij vinders: koralen armband, J. de Munck, ge meente-veldwachter, St. Laurens; zwart kinder-portemonnaitje, J. Huisman, Noodwinkel 47, Dampoortsingel; witte jasschort, S. H. van Zweden, Nieuw- landsche weg 19; textielkaart, van Ke tel, Stationstraat 12, Goes; blauw kin- dertaschje met inh., L. Gillissen, Pijp- str. 37fietspomp, A. J. Brevet, Noord singel 60bruine portemonnaie met inh., B. Schuilwerve, Zuidsingel 64; tweetal leerboekjes, J. Sinke, Breeweg D 228, 't Zandwit avonddoekje met speld, P. Looijse, Middelb. wegje 6; wandelstok, P. Poerstamper, Molstr. 3; hak van een schoen, A. Scheele Nieuwe Vliss. weg E 98; jonge hond, J. de Groot, Bogardstr. 18; tabakspijp, K. Sinke, Bellinkstr. 47; paar grijze heerenhandschoenen, H. Best, Beenhouwerssingel 21; paar blau we kinderhandschoenen, J. J. Plantsoen, Jodengang 16koperen gewicht, B. Tres, Zusterstr. 36; textielkaart, Wattel, Spanjaardstr. 59; twee kinderblouses, W. Provoost, Domburg C 20; kinderpor- temonnaie, Piet Slimmen, Achtersingel 37twee blauwe wantjes, Annie Ver daasdonk, Bellinkstr. 10; paar rubber zooien, J. Ossewaarde, Nadorstweg 25; snelbinder, J. Huijsman, Dampoortsin gel 47zilveren armbandje, J. J. Hesse- ling, Lange Viele 46; sleutel met ring, W. Arnoldus, Schuitvlotstr. 21a; vulpot lood, W. Eiff, Emmastr. 19; regenkapje, J. Schenk, Seissingel 34; glacé hand schoen, gem.-veldwachter St. Laurens; sjaal, v. d. Koorde-de Boer, Nieuwstr. 32; blauwe mantelband, L. van Luijk, Heerenstraat 21; huissleutel, J. Wage naar, Volderijstraat 23; portemonnaie met inh., D. Dijkstra, Veerscheweg 181; collier met hangertje, G. van Nederveen, Heerenstr. 28; paardendek, P. Meliefste, Vlissingsch Bolwerk 8; kanarievogel, E. H. Dubois, Penninghoeksingelblauwe ceintuur, N. Vader, Veerscheweg 27; port. met inh., M. Zeeveld, Korte Geere 29, vulpen, A. J. de Wit, Wilhelminastr. 8, 'tZand; zilverbon, L. A. Koekman, Veerscheweg 31. N.B. Indien by een der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. hebben veelzijdig pijnuitdrijvende werking. DE TAAK DER HUISVROUW BIJ DE VOEDSELPRODUCTIE. Zooals wij reeds eerder betoogden, behoort vooral onder de tegenwoordige omstandigheden het afval van onze levensmiddelen zoo nuttig mogelijk ge bruikt te worden. Een overheidsbesluit van October 1940 verplicht ieder om afvallen van levensmiddelen te bewaren en ter beschikking te stellen van het gemeentebestuur of van personen, wien B. en W. een vergunning tot inzameling hebben gegeven. Van deze verplichting is men alleen vrijgesteld, wanneer men het afval voor eigen huishouding of bedrijf gebruikt. Dan immers wordt het reeds nuttig aangewend. Dit geldt vrij wel alleen voor het platteland. De huisvrouw in de steden volstaat er mee, zich van het afval te ontdoen en dan zoodanig, dat het als voeder voor de dieren bruikbaar biyft. Dit is niet alleen een wetteiyke, maar ook een zedeiyke verplichting. Reeds in normalen tyd was het in vele plaatsen gewoonte, dat huisvrouwen aardappelschillen, groentenafval e.d. niet b|) het vuilnis voegden, maar af- zonderiyk bewaarden, tot „de schillen boer" ze kwam halen. Het ingezamelde afval werd voor eigen vee gebruikt of verkocht. De beteekenis van deze pro ducten als bijvoeder voor de dieren is hoogst belangrijk. Er aan mede te wer ken, dat de melk- en vleeschproductie zoo hoog mogelyk wordt opgevoerd, is meer dan ooit ons aller plicht. De huisvrouw wordt door het ge meentebestuur in staat gesteld om zich op gezette tijden van het afval te ont doen; hetzij via den gemeentelijken op haaldienst dan wel via een organisatie van afvalophalers, die zich met de in zameling belast. Moge zy harerzijds de medewerking verleenen, die voor een zoo nuttig mo gelijk gebruik van het afval onontbeer lijk is. De huisvrouw beware het afval van levensmiddelen dus nauwkeurig en zorge er voor, dat er geen scherpe voorwer pen als glas, mesjes en zoo voort in terechtkomen. ZEVEN GULDEN REGELS. 1. Eet bruin brood! Kook bij voorkeur pap van de minst verfijnde graan producten: heele gort, havermout, ongebuild tarwe- en roggemeel. 2. Maak uitsluitend gebruik van aard appelen in de schil. 3. Denk aan peulvruchten als derde be langrijke bron van zetmeel; gebruik ze, met het oog op de eiwitwaarde, zoo mogelijk tezamen met aardappe len, bladgroente, vleesch, melk (of taptemelkpoeder) 4. Gebruik uw volle rantsoen melk; is niet alleen een uitnemend kinder- voedsel, maar ook onontbeerlijk in de voeding van volwassenen. Ook kaas is een belangrijk voedingsmiddel. Vul het rantsoen zoo mogelijk aan met karnemelk, taptemelk, taptemelk poeder, yoghurt, kwark. 5. Groente en fruit zijn trouwe bond- genooten bij het samenstellen van een doelmatige voeding. Het( dagelijksch gebruik van rauw fruit of rauwe groente is noodzakelijk. Dit kan o.a. tot gewoonte worden door tomaten, tuinkers, fijngesneden bladgroente, wortelen, radijs en ramenas als brood belegging te gebruiken. 6. Denk bij vleeschgebruik ook aan de organen (lever, nier, hart)zij vor men een vollediger voedsel dan spier- vleesch. 7. Visch en vooral vette visch (ook mos selen en garnalen) zijn eveneens waardevolle hulpmiddelen voor het bereiken van een volledige voeding. VOOR DE KEUKEN. Leert taptemelk gebruiken. Martine Wittop Koning schrijft ons: „Het betere is een vijand van het goede". Zouden we melk niet kennen als „volle" melk, dan zouden we zonder twijfel enthousiast zijn voor een voe dingsmiddel, dat ons zooals tapte melk doet op voordeelige wijze ruim voorziet van zéér hoogstaand eiwit, ons bovendien helpt aan de lang niet altijd gemakkelijk te bereiken hoeveelheid kalk in ons dagrantsoen, een belangrijk aan deel heeft in het op peil houden van onze vitamipe B-voorziening en ons ten slotte nog een hoeveelheid koolhydraten brengt. Nu het „betere" in den vorm van volle melk maar karig tot onze be schikking staat, nu is met recht de goede kans voor taptemelk aangebroken. Taptemelk is, door haar gebrek aan vet, eerder geneigd tot aanbranden dan volle melk. Een eenvoudig hulpmiddel daartegen bestaat in het van te voren met water omspoelen van de pan, waar in taptemelk zal worden gekookt, of beter nog het eenigszins invetten van die pan met wat boter (het vette papier van een pakje boter is hiervoor reeds voldoende). Voorzichtigheidshalve roefen we af en toe in de pan met taptemelk. Pappen, vlaas, eenvoudige puddingen, verschillende soepen (aardappel-, 'erw ten-, boonen-, selderij-, tomatensoep) en sausen (bloemkool-, koolraap-, peter selie-, kaas-, tomatensaus), maar ook warmemelkdranken (chocolademelk, slemp, anijsmelk) laten zonder bezwaar de vervanging van melk door tapte melk toe. Een paar recepten van eenvoudige dagelijksche gerechten mogen daarvan het bewijs geven. Havermoutpap (2 4 personen). 1 It. taptemelk, 100 gr. (1 ons) havermout. Besmeer den bodem van de pan met een ietsje boter; breng er de taptemelk in aan de kook, nu en dan roerende. Strooi er de havermout in,' blijf roeren, tot de pap kookt en laat ze dan in de gesloten pan op een zeer zacht vuur gaar worden, af en toe roerende (on geveer een kwartier). Voorzie de pap vóór het opdoen van wat suiker, dat komt voor .den suiker pot voordeeliger uit dan dat ieder zich op het bord zelf van suiker bedient! Griesmeelpudding (4 5 personen). 1 lt. taptemelk, 100 gr. (1 onB) gries- meel, 75 gr. (5 afgestreken eetlepels) suiker, 1 pakje vanillesuiker). Besmeer den bodem van de pan met wat boter en breng er de taptemelk in aan de kook. Meng griesmeel, suiker en vanille suiker droog door elkaar, strooi het mengsel roerende in de kokende tapte melk en laat onder voortdurend roeren het meel gaar worden en de pap de gewenschte puddingdikte aannemen. Giet de massa in een met koud water om- gespoelden vorm en zet dien op een koele plaats tot de pudding koud en stevig is. Maandag 2 Juni 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 8,00 Gram. muziek. 8,30 B.N.O.: Nieuwsber. 8,45 Morgenwijding (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 9,15 Zang met piano- begel. (Voorber. door de Chr. Radio Stichting). 9,45 Gram.muziek. 10,40 Declamatie. 10,50 Frans Wouters en zijn orkest en declamatie. 12,00 Holl. Kamer- muziekens. 12,15 Pianovoordracht. 12,40 Almanak. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Het Holl. Kamermuziekens. en zang met pianobegel. 2,00 Orkest Elo- ward en fram.muziek. 3,00 Voor de vrouw en gram.muziek. 3,45 Gram.mu ziek. 4,45 Voor de jeugd. 5,15 B.N.O.: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Orgel concert. 6,00 Omroep-Harmonie-orkest. 6,40 Ens. Bandi Balogh. 7,00 B.N.O.: Econ. vragen van den dag. 7,15 Vóór de kleuters. 7,25 Musette-orkest „Les Gars de Paris". 7,45 Politiek week- praatje. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8.15 Spiegel v. d. dag. 8,30 Het Utrechtscth Stedelijk orkest, en salist. 9.30 Ber. (En- gelsch). 9,45 Gram.muziek. 10,0010,15 B.N.O.: Uitz. in de Eng. taal: Things worth knowing about Holland. HILVERSUM H. 301,5 M. 8,00 Gram, muziek. (8,308,45 B.N.O.: Nieuwsber.) 10,00 Pinksterdienstje voor kinderen. (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité). 10,45 Studiodienst. (Voorber. door het Vryz. Prot. Kerkcomité). 12,00 Gram.muziek. 12,15 Omroeporkest. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Amu- sem.orkest en soliste. 1,40 Orgelconcert. 2,00 Omroeporkest en soliste en gram. muziek. (In de pauze: „De Pinkster blom"). 4,00 Celesta-ens. 4.30 Indonesi sche Muziek: Muziek van Bali, causerie met gram.muziek. 5,00 Wat de Bijbel zelf zegt, lezing. (Voorber. door de Chr. Radio Stichting). 5,15 B.N.O.: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Piano- voordr. 6,00 Gesprekken met luisteraars (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerk comité). 6,15 Ramblers. 6,45 Sport van van den dag. 7,00 B.N.O.: Friesch Praatje. 7,15 Zang met pianobegel. en orgelconcert. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8,15 Gram.muziek. 8,30 Ons schemer uurtje. 9,20 Voor den boer. 9,55 Gram. muziek. 10,00 B.N.O.: Nieuwsber; slui ting., Dinsdag 3 Juni 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. muziek. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. muziek. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8,15 Schriftlezing en medi tatie. (Voorber. door de Chr. Radio Stichting). 8,25 Gram.muziek. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,25 Gram.muziek. 11,00 Declamatie. 11,20 Pianovöordr en gram. muizk. 12,00 Orkest Eloward. 12,25 Voor den boer. 12,40 Almanak. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Zang en pia no. 1,30 Sprankelende middagklanken. 3,00 Orgelconcert en solist. 3,30 Viool en piano. 4,00 Cursus: „Ons Geloof en ons Werk". (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4,20 Gram.muziek. 4,45 Voor de jeugd. 5,15 B.N.O.: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Roman cers. 6,00 De lichte Toots. 6,45 Cause rie: Kapitalisme en Nationaal Socialis me (VI). 7,00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7,15 Gram.muziek. 7,30 Duitsche les. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8,15 Spie gel van den dag. 8,30 Omroeporkest en solisten. 9,30 Ber. (Engelsch). 9,45 Gram.muziek. 10,0010,15 B.N.O.: Uit zending in de Eng. taal: Economic News from Holland. HILVERSUM H, 301,5 M. 6,45 Gram. muziek. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. muziek. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8,15 Gram.muziek. 10,20 Zang met pianobegel. 10,40 Declamatie. 11,00 Molto Cantabile en gram.muziek. 12,00 Ber. 12,15 Orgelconcert. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Or kest Maland. en solist. 1,30 Gram.pl. concert met toel. 2,00 Haarlemsche Or- kestvereen. met soliste en gram.muziek. 3,30 Voor de zieken. 4,00 „Ein Helden- leben" van Rich. Strauss, causerie met gram.muziek. 4,45 Gram.muziek. 5,15 Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Gram. muziek. 6,00 Russisch orkest Slawa en solisten. 6,30 U hebt 't gehad op de la gere school. 6,45 „De jeugdsportclub". 7,00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7,15 Gram.muziek. 7,45 Voor de werkende vrouw. 8,00 B.N.O.: Nieuwsber. 8,15 Gram.muziek. 8,30 Radiotooneel. 9,25 Gram.muziek. 9,40 Nederland voedt zich zelf: Productieslag 1941. 9,55 Avond wijding. (Voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10,00 B.N.O.: Nieuwsber.; Sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6