Ala. Synode dei Ned. Herv. kerk Kerknieuws Gemengd Nieuws Predikbeurten Onderwijs Finantieeie Berichten Laatste Berichten Afloop Verkoopingen on Aanbestedingen Marktberichten Burgerlijke Stand De gewone audiëntie van den Wnd. Commissaris der Provincie Zeeland zal op Don- dag 5 Juni a.s. niet doorgaan, GEVRAAGD: C. VAN BOVEN Jz. STOFZUIGERS Polder Walcheren. Polder Walcheren. Gere?. Kerken. Tweetal: te Haren (2e pred. pl.)G. Hagens te Asperen en B. Timmer te Wa genborgen. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Donderdag deed Ds M. de Goede, ge komen van Breukelen, zijn intrede by de Geref. Kerk van Utrecht met een preek over 1 Petrus 12225. Hulppredikers. Tot hulpprediker der Ned. Herv. Ge meente te IJselmonde is benoemd cand. J. Vinkenborg te Zwijndrecht. In de derde, tevens laatste zitting der Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk kwam de stichting van een Hervormden Vereepigingsraad ter sprake. Eenigen tijd geleden werd reeds ge ïnstalleerd de synodale commissie „Her vormde Jeugdraad" en de Synode sprak haar vreugde uit over het feit, dat steeds meer het besef doordringt, dat allerlei arbeid onder dë jeugd en op christelijk terrein behoort uit te gaan van de kerk of behoort te worden verricht in contact met de kerk. De benoeming der leden van den Raad werd aan de algemeene synodale commissie overgelaten. Als gedelegeerde in de Zeemanscentra le werd benoemd Dr L. D. Terlaak-Poot te 's-Gravenhage. De Synode besloot tot de commissie „Kerkelijk ovèrleg" het verzoek te rich ten, de mogelijkheid te bestudeeren, te komen tot oprichting van een opleidings school voor kerkelijk werk. Nadat de president een slotwoord had gesproken, ging hij in dankzegging voor en werd de Synode gesloten. Confessioneel© Vereeniging. Het hoofdbestuur van de Confessio- neele Vereeniging zal in de maand Sep tember wederom de gelegenheid open stellen tot het afleggen van het examen van godsdienstonderwijzer der Confes- sioneele Vereeniging. De eischen voor dit examen zijn van theoretischen, mon- deling-practischen en schriftelijk-prac- tischen-aard. Zij, die aan dit examen zich wenschen te onderwerpen, moeten zich daartoe voor Vrijdag 20 Juni a.s. schriftelijk mel den bij den secretaris der vereeniging, Ds H. G. Groenewoud, Ned. Herv. pre dikant te Wageningen. DE VERPLICHTE VEELEVERING. Aanmerkelijke verzwaring. Op grond van de gepubliceerde gege vens inzake de verplichte veelevering, kan het Z. Lb. bl. thans ongeveer vast stellen, dat over de periode 25 Novem ber 19401 Dec. 1941 tusschen de 700 800.000 stuks rundvee aan de Veehou derijcentrale dienen te worden geleverd. Volgens de vorige regeling zouden op 1 Juli a.s. (dit is over een tijdvak van 7 maanden) een 360.000 stuks vee gele verd moeten zijn of gemiddeld ruim 50.000 stuks per maand. Neemt men aan, dat thans volgens de niéuwe regeling op 1 Dec. a.s. een 750.000 runderen zullen moeten zyn ge leverd (of voor contracten moeten zijn afgesloten), dan beteekent dit, dat in het tijdvak 1 Juli1 Dec. a.s. dus in^ö maan den tijds, nog een 390.000 runderen gele verd dienen te worden of 78.000 stuks per maand. De nieuwe regeling blijkt dus een aanmerkelijke verzwaring van den leveringsplicht te bevatten. Het aanta 1 dooden door ongelukken in de V. S. (D. N.B). The National Safety Council heeft een statistiek opgemaakt van de auto ongelukken in de laatste jaren. In de eerste vier maanden van dit jaar zijn in de V. S. door auto-ongevallen 10.780 personen om het leven gekomen. In de overeenkomstige vier maanden van 1940 werden 9390 personen op dezelfde wijze gedood. Gevaarlijk speelgoed. Gisteren beging de 16-jarige M. H. te Boxtel de onvoorzichtigheid een projec tiel, dat hij had gevonden, te demon- teeren. Het voorwerp ontplofte en de knaap werd hierbij zoo ernstig gewond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis is vervoerd. A a n r ij d i n g. De 71-jarige A. v. 'tW., wonende in wijk Hoorn te Alphen a. d. Rijn is door een personen auto nabij de Hefbrug gegrepen en zoo danig verwond dat hij in zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis ver voerd moest worden. W. bekwam een ernstige hoofdwonde alsmede een zware hersenschudding. Bedrijfsongeval. Gistermor gen kreeg 'n 15-jarige arbeider, werk zaam in een fabriek te Strijen een klap van een schop die tusschen de riem van den bollenbreker was geraakt. De onge lukkige knaap werd met inwendige kneuzingen opgenomen en naar het zie kenhuis te Dordrecht overgebracht, waar hij eenige uren later overleed. Sluikhandel ontdekt. In samenwerking met controleurs van den C.C.C.D. is de marechaussee te 's-Herto- genbosch er in geslaagd een sluikhandel in gesmokkelde rogge te ontdekken. Bond van Geref. Vrouwenverenigingen in Nederland. Naar wy vernemen zal de 4e bonds dag van den Bond van Geref. Vrouwen- vereenigingsn in Nederland 2 Juli a.s. te' Groningen worden gehouden onder pre sidium van Mevr. E. M. Heuzeveldt-van der Lelie te Hazerswoude. Als referenten zullen optreden Prof. Dr K. Schilder, hoogleeraar aan de The ologische Hoogeschool te Kampen en de heer J. Schouten van Rotterdam. Aan het jaarverslag van de secreta resse, Mevr. F. M. L. Nawijn-van Dijk te Bergum ontleenen we, dat acht nieu we vereenigingen werden ingeschreven. Op 1 Mei j.l. waren by den bond aange sloten 61 vereenigingen met 1650 leden plus 1 vereeniging te Tres Arroyes met 22 leden. Giften en legaten. Het opvoedingsgesticht der Ned. Herv. Kerk „Valkenheide" te Maasbergen ont ving twee legaten van f 1000. De Ned. Herv. Gemeente te Papen- drecht ontving ten bate van de Kerk een legaat van f 500. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds Korevaar (medew. kerkkoor en bazuinblazers), 6 u. ds Steinz. Maandag 10 u. ds Korevaar (Liturgische dienst). Wilhelminadorp, 10 u. ds Odé, 2.30 u. ds Korevaar. Kloetinge (verbeterd bericht), 10 u. ds Boersma, 2.30 u. ds Steinz. N.- en St. Joosland, 10 u. ds Gijminck, 2.30 u. ds Simoons. M. 10 u. ds Gijminck. Wissenkerke, vm. en nm. ds Louwerse. Kamperland, vm. leesd., nm. ds Boersma te Kloetinge. Bond v. Chr. Nijverheidsonderwijs. De Bond van Vereenigingen voor Chr. Nijverheidsonderwijs komt Zaterdag 7 Juni 's morgens half elf in het Gebouw Boothstraat 6 te Utrecht in jaarverga-' dering bijeen, onder leiding van den Bondsvoorzitter Ds J. K. F. Mantz te Rotterdam. In de morgenvergadering worden de huishoudelijke zaken afge daan, terwijl 's middags Drs H. Wijn gaard van Amsterdam zal spreken over „Psychotechniek en Nijverheidsonder- wqs". In de omgeving van 's-Hertogenbosch werden sinds geruimen tijd bij de boe ren groote hoeveelheden rogge gekocht, welke daarna frauduleus naar België werden gevoerd. De meeste rogge werd gekocht te St. Michiels Gestel en, Berlicum, doch de „bedrijfsvoerders" bleken verspreid over de provincie te wonen. Reeds konden zes personen, n.l. een vertegenwoordiger uit Heusden, een sla ger uit Chaam, eèn landbouwer uit Baar- le-Nassau, een molenaar en diens zoon beiden uit St. Michiels Gestel werden aangehouden en in het Huis van Bewa ring te Den Bosch opgesloten. In totaal werd 40.000 kg. rogge in be slag genomen. Voor de rogge werd een prijs betaald van f 18 eri f 19 per 100 kg. Ook kochten dezelfde personen groote hoeveelheden roggemeel, waarvoor zij tot f 30 per 100 kg. besteedden. Tijdens het onderzoek kwam nog meer aan het licht, want de ambtenaren na men een flink kwantum clandestien ge slacht varkensvleesch in beslag en een hoeveelheid koffie, welke verkocht werd tegen f16 tot f 19 per kg. Doodelijk ongeluk. Aan het station te Wormerveer is een ernstig on geval gebeurd. Dagelijks vertrekken van hier verscheidene meisjes, die in Wor merveer haar werkzaamheden verrichten en elk oogenblik trachten de meisjes zich van een plaats te verzekeren, wanneer de trein nog niet tot stilstand gekomen is. Hierbij is een 16-jarig meisje uit Am sterdam tusschen de treeplank en het perron gevallen. Het lichaam kon eerst bevrijd worden nadat de treeplank was uitgezaagd; de levensgeesten waren toen reeds geweken. Een minder prettige va- cantiestemming. Uit het landhuis te Bennekom van de familie Dr G. uit Amsterdam, waar de familie de Pinkster- vacantie zou doorbrengen en daarom reeds de noodige voorbereidingen had getroffen, hebben inbrekers een groot aantal lakens, dekens, levensmiddelen, sigaren en sigaretten ontvreemd. Het zilverwerk hebben „de heeren" onaan geroerd gelaten. Diefstallen te Groningen. De Groningsche recherche heeft een 3- tal jonge mannen aangehouden, die op verschillende plaatsen in de stad heb ben ingebroken. Deze inbraken bleken onderdeel te zijn van een groot complot. De politie heeft de beide hoofddaders, een 22-jarige zeeman en een 25-jarige fotograaf eveneens gearresteerd, terwijl verder nog twee handlangers en een heler der goederen konden worden ge arresteerd. Uit een opslagplaats werden op klaar lichten dag een groot aantal goederen, kleeden, kleeren, meubels en levensmid delen per transportrijwiel gestolen, ter wijl eveneens een rijwiel en een groot aantal pakketten met levensmiddelen en een groote partij stof voor heerencos- tuums ten nadeele van de Nederlandsche Spoorwegen werden ontvreemd. Doodelijk ongeluk in de Staatsmijn Wilhelmina. Vrij dagochtend is in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Wilhelmina de 26-jarige houwer H. J. K. bij werk zaamheden in een pijler onder neerval lend gesteente bedolven geraakt en ge dood. Het slachtoffer, dat te Terwinse- len woonde, was gehuwd en vader van een kind. Door autobus overreden en gedood. Donderdagavond is de 13-jarige W. uit Hazerswoude te Leiden door een autobus aangereden. De jongen wilde voor de bus oversteken, doch werd gegrepen en is tijdens het transport naar het ziekenhuis overleden. KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410, Vrijdag 30 Mei 1941. V.K. Heden 4 Ned. 1940 II z. fac.' 97 96VJ 4 Nederland 1941 98V* 977/e 3—SVz Nederland 1938 89Vs 88% Ned. Ind. Handelsbank 131 129 A. K. U. 129Vs 128Vi Berkels Patent 60 59 Va Fokker 178 Unilever U8V2 117 Philips Gloeilampen 212 2O8V2 Kon. Olie 236 233 Amsterdam Rubber 265 258V2 Bandar Rubber 2201. 215 Verg. Indische Cultuur 183% 206Va Holland Amerika Lijn 114 II2V2 Kon. Boot 159 156 Ned. Scheepv. Unie 175 171% H. V. A. 424 413V2 Javasche Cultuur 255 248 Ned. Ind. Suiker Unie 250 g.l. Vorstenlanden 118% 114% Deli Maatschappij 2803/s 275 Senembah 217 216 Koersen van Cert, van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mogen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der bank instellingen e.a. inlichtingen worden verstrekt. Er waren heden verschillende factoren aan te wijzen, die in staat waren onze beurs een ongeanimeerd aanzien te ver- leenen. De gewone terughoudendheid van het publiek werd reeds door het feit versterkt, dat de effectenbeurs tot Dins dag a.s. haar poorten gesloten zal hou den. Voorts was er hedenochtend in de dagbladpers een telegram van het Japan- sche persbureau Domei uit Tokio, dat van gezaghebbende zijde zou vernomen hebben, dat de onderhandelingen met de Japansche handelsdelegatie te Batavia een uiterst critiek stadium zouden heb ben bereikt. Het naar verhouding geringe aanbod, dat van het een en ander het gevolg was, bleek voldoende te zijn, onzen toonaan- gevenden aandeelen koersverliezen te be zorgen. Uit den aard der zaak gingen hierin aandeelen H. V. A. aan het hoofd, welke bij de opening meer dan 10 punten lager waren. Een verdere inzinking tot 408 vond plaats, doch middenbeurs volgde hierop een geprononceerd herstel, dat het fonds tot het peil van den aanvang der beurs terugbracht. Een dergelijk verloop hadden aandee len Kon. Olie, waarvan het verlies een 5-tal punten bedroeg. Aandeelen Philips bewogen zich een 3-tal procenten bene den het vorige niveau, de fluctuaties in dit fonds hadden weinig te beteekenen. Cert. Leverbrothers waren een 2-tal pun ten in reactie. Cert. Deli Maatschappij waren op een gegeven moment een 8-tal punten lager, doch konden het nadeelig verschil nadien voor het grootste ge deelte inhalen. Ook de minder courante fondsen on dergingen den invloed van de algemeene stemming. De meeste industrieele aan deelen noteerden derhalve beneden gis teren. Slechts aandeelen A, K. U. waren weinig veranderd in koers. Op de beleggingsmarkt waren onze staatsfondsen eerder iets aangeboden, waardoor de leening 1941 beneden de 98 pet. terecht kwam. De staffelleening moest ruim een prijs geven. Het is waarschijnlijk, dat ook geruchten om trent een naderende nieuwe staatsleening bij deze koersbeweging een rol speelden. Participatie bewijzen Belegging Neder land f549.—. Jubileum H. Jansen. Donderdag j.l. mocht de heer H. Jan sen, hoofd eener Chr. school te Melis- kerke zijn zilveren ambtsjubileum vieren. De jubilaris ontving zijn opleiding aan de Chr. Normaallessen te Driebergen Zeist om als onderwijzer zijn loopbaan aan te vangen aan de Chr. school te Vianen. Vervolgens was hij werkzaam te Leiden en van 19181932 aan de leerschool van de Chr. Kweekschool al daar. In 1932 werd hij hoofd te Melis- kerke. Kruiningen. Geslaagd te 's-Graven hage voor het diploma „Kruidenier" de heeren M. Bouwman en A. Helmstrydt, alhier. Middelburg. Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdagmiddag in het openbaar verkocht de volgende 10 per- ceelen, alle te Middelburg: 1. Het winkelhuis met bovenwoning en tuin aan de Lange Noordstraat 47-49, groot 4 A. Kooper A. S. Roth q.q. voor f 10.000. 2. Het winkelhuis en erf aan de Korte Delft 22-24, groot 1 A. 8 c.A. Kooper L. F. Groosman voor f4100. 3. Het huis met tuin aan den Noord singel 146, groot ongeveer 1 A. 79 c.A. Kooper M. Walraven q.q. voor f3500. 4. Het huis met tuin aan den Noord singel 148, groot ongeveer 1 A. 78 c.A. Kooper M. Walraven q.q. voor f 3500. 5. Het huis met bovenwoning met aparten opgang Dam 12-13, groot 75 c.A. Kooper Jacob Geensen, St.-Lau- rens, voor f4090. 6. Het pakhuis met bovenwoning aan den Kinderdijk 10-12, groot 1 A. 53 c.A. Kooper S. van Eenennaam q.q. voor f 5600. 7. Het huis met voor- en achtertuin aan de Jacob Catsstraat 8, groot 1 A. 30 c.A. Kooper J. C. Meijboom voor f4100. 8. Het huis en erf aan de Korte Geere gemerkt 45, groot 94 c.A. Kooper G. P. Goergen voor f 1450. 9. Het huis aan de Dampoort gemerkt 2, groot 60 c.A. Kooper de gemeente Middelburg voor f1500. 10. Het huis en erf aan de Koning straat 2, groot 66 c.A. Kooper W. Ver- straate, Koudekerke, voor f 2150. Baarland. Notaris M. Oele te 's Gra venpolder heeft te Baarland publiek ver kocht ten verzoeke van den heer A. Moerdijk: Een huis met schuurtje en erf groot 3 A. 52 c.A. Kooper de heer J. A. Hoogvliet te Baarland voor f1250; een perceel tuingrond groot 2 A. 32 c.A. Kooper de heer J. Mol Pz. te Baarland voor f330. Wissenkerke. Vrijdag is door het be stuur der waterkeering van de calami- teuze polders Onrust, Jac.oba en Anna- Friso in het Directiegebouw aanbesteed het aanlegen van betonblokkenglooiing en het onderhouden der waterkeerende en andere werken aan de waterkeering van bovengenoemde polders over het dienstjaar 1941'42. Ingeschreven werd door: L. J. Dekker te Veere voor f 13.300; I. la Gasse Zn te Koudekerke voor f 13.100 en A. van Hee te Kamperland voor f 12.279. MIDDELBURG. Veiling van 30 Mei. Aardappelen: Mitlothiams (groote) 25 32, poters 2228, kriel 1015, Spi nazie 27, Postelein 2234, 'Zuring 24, Koolrapen 3.20, Andijvie 2230, Rabarber 58, Waspeen 2227, Prei 12liS, alles per kg.; Peen 514, Sel derie 5-12, Peterselie per chip 1025, Radijs 1.60, Rammenas 812, alles per bos; Bloemkool 218 per stuk; Krop sla 2.404, Komkommers 8.5017 per 100 stuks; Aardbeien 801.20 per pond. Bloemen: Geraniums 11 ct. per stuk; Pioenen 14, Seringen 69 ct. per bos. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling van Vrijdag 30 Mei, Lamsooren 10, Postelein 31, Rabar ber 66.50, Spinazie 5.60—7, Zeekraal 12, alles per 100 kg.; Peterselie 33.50, Radijs 1.401.60, Rammenas 66.50, Sjalotten 3.509, Selderij 15.50, Wor telen 14, alles per 100 bos; Bloemkool 6.5018, Kropsla 1.504, Komkom mers 8.5017, alles per 100 stuks. Bloemen: Narcissen 0.506.50, Vio lieren 7.50 per 100 bos. Aardbeien f 1.90 per 100 stuks, Aard beien f65 per 100 kg. MIDDELBURG. Getrouwd: A. Kok 24 j. en L. W. Petiet 25 j.; F. de Keijzer 34 j. en W. Adam 22 j.; L. Dorleijn 23 j. en S. J. Lagendijk 21 j.; J. K. Kraak 28 j. en F. Griep 26 j.; A. van Moolen- broek 30 j. en F. L. Pikkaart 29 j. Geboren: Janis, z. v. P. Sturm en C. Dekker; Wilhelmina Adriana d. v. L. D. Gillissen en J. M. den Engelsman; Cor nelia d. v. J. J. Dingemansé en A. W. Poppe; Dirk Cornelis z. v. Chr. de Vlie ger en C. M. Barto; Cornelis z. v. P. Ingelse en P. J. den Hollander; Abra ham Pieter z. v. P. Willeboordse en E. A. de Voogd. Overleden: A. Simonse, 78 j., man van J. Dekker; J. J. Boogert, 76 j., vrouw v. J. Kraamer; L. Bokelaar, 82 j., weduw naar van J. E. Vermeulen; M. Damen, 66 j., vrouw van M. J. Vlijberge; J. Janse, 13 j., (z.)P. Smaardijk, 58 j., man van H. v. d. Dries; P. Slabber, 89 j., weduwe van B. Timp. (P.Z.C.) Van 2629 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. van der Male 23 j. en A. Timmermans 19 j. Getrouwd: C. I. Colijn 31 j. en A. R. P. Wanst 30 j.; A. J. But 26 j. en H. J. Brasser 21 j. Geboren: Dirk Willem z. v. L. F. van Geel en Di E. J. Kelderman. Overleden: M. J. van de Velde, 74 j., man van J. Kole; N. van Veen, 74 j„ wede. van P. Maquelin. (P.Z.C.) REDE, uitgesproken 17 Mei 1941, in den Ouden Vierschaar van het Stadhuis van Middelburg, door den Burgemeester. Prijs 0,40. Verschenen en verkry'gbaar by VAN BENTHEM JUTTING SMITS, Dam 2, Middelburg. PRIMA GEBRUIKTE RIJWIELEN met beste banden. 2 GEBRUIKTE AUTOBANDEN 32X6. 2 GEBRUIKTE AUTOBANDEN 500X20. DOELSTRAAT, KRABBENDIJKE NEEM GEEN RISICO! Ritsema-stofzuigers worden reeds gedurende 20 j. in Hilversum ver vaardigd. Wij hebben stok-, ketel- en sledemodellen inalle prijzen RITSEMA-agentschap: Fa M. A. v. d. HELL, Lange Vorststraat 41, Goes, Telefoon 2467. Het Dagelijksch Bestuur van den Polder Walcheren brengt ter open bare kennis, dat de beide lijsten van stemgerechtigde ingelanden (kiezerslijsten) door dit Bestuur zijn opgemaakt en ter Griffie van den Polder gedurende veertien dagen ter lezing zijn nedergelegd, dat exemplaren dezer lijsten ter Griffie verkrijgbaar zijn tegen be taling van 1,resp. 2,50 per stuk, dat gedurende veertien dagen nê deze kennisgeving door inge landen, onder overlegging van de vereischte bewijsstukken, bij dit Bestuur bezwaren tegen deze lijs ten kunnen worden ingediend. Middelburg, 29 Mei 1941. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, P. J. BOOGAERT, wnd. Voorzitter. R. W. VAN LYNDEN, Griffier. De Voorzitter van het Bestuur van den Polder Walcheren maakt bekend, dat op Donderdag 19 Juni 1941 een verkiezing zal plaats heb ben van twee Commissarissen in het Polderbestuur, vertegenwoor digende de eigenaren van den ge bouwden eigendom, wegens perio dieke aftreding van de heeren K. J. VAN LOO en J. OSTÉ en van één Commissaris, vertegen woordigende de eigenaren van den ongebouwden eigendom ter ver vulling der vacature, ontstaan ten gevolge van het door den heer L. DINGEMANSE als zoodanig genomen ontslag. Op den dag der verkiezing kun nen van des voormiddags elf tot des namiddags drie uur bij den Voorzitter, zitting houdende in het kantoorgebouw, Poelendale te Middelburg, opgaven van candi- daten worden ingeleverd. Blanco opgaven van candidaten zijn kosteloos verkrijgbaar ter Griffie van den Polder (kantoor gebouw Poelendale). Middelburg, 30 Mei 1941. De Voorzitter voornoemd, P. J. BOOGAERT, wnd. Voorzitter. Notaris J. L. HERTOGS te Middelburg zal WOENSDAG 11 JUNI 1941, om half twee, in café Simpelaar te Biggekerke, voor de Erven wg- len dhr C. ZACHARLASSE, in het openbaar verkoopen: EEN WOONHUIS en erf met vóór- en achtertuin en schuurtje te Aagtekerke, no. 92, ter grootte van 4 A. 18 c.A. of 32 R. Dadelijk te aanvaarden. Bezich tiging 10 Juni, van 1012 en van 24 uur. Onmiddellijk daarna ten huize van dhr L. Zachariasse te Bigge kerke, A 46, verkooping a contant van: Buffetkastje, 2 Tafelkastjes, Tafels, Stoelen, Lessenaar, Ledi kant, 2 Kleerkisten, Spiegels, Klok, Kachels, Kleermakerstrap- naaimachine, Trap, Matten, Lam pen, Fiets, Kruiwagen, Ladder, Landbouw- en Timmergereedschap, Doofpot, Koolbakken, Schragen met tafel, Inlegpotten, Glas- en Aardewerk, en al hetgeen meer is te bezichtigen 's morgens op den dag van verkoop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3