Uit de Provincie 'vt 1/fto-deMt Hl&kfe eesch enkenhuls Land- en Tuinbouw Binnenland Wanneer verduisteren? MIDDELBURG. GOES. komt uit 't Geschenkenhuis! En ons succesnummer ZUID-BEVELAND. waa. .nee de opperbevelhebber van de Britsche strijdkrachten op Kreta, de Ni -Zeelands he generaal Freyberg en "dev erker Ganerv van Kreta na ..ar-i-ü!: onderweg waren, is neei0estort. Generaal Freyberg heeft den jood gevonden, TWEE BRITSCHE TORPEDOBOOT. JAGERS BIJ KRETA VERNIETIGD. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Donderdag overdag Britsche zeestrijd- krachten in de wateren van Kreta aan gevallen en twee torpedobootjagers tot zinken gebracht, aldus D. N. B. EEN RUSSISCHE MEENING. Naar het A. N. P. uit Boekarest seint houdt het Moskousche blad Prawdazich' bezig met de beteekenis van den strijd om Kreta. De operaties op Kreta zqn van groot belang, daar dit de eerste poging is om over het hoofd van de Britsche oorlogs vloot heen, die het eiland beschermt, een groot aantal landingstroepen uit de lucht af te zetten. Voor Engeland zou het verlies van Kreta het verlies van het voornaamste steunpunt voor de verdedi ging van Egypte en van de Levantijn- sche kust beteekenen. Als Kreta in Duitsche handen zou overgaan, zou de Duitsche legerleiding de beschikking krijgen over nieuwe ver vooruitgescho ven militaire steunpunten en luchtbases voor aanvallen op Alexandrië, Haifa en andere Engelsche verdedigingspunten. Tevens zou Kreta de Italianen in staat stellen tot "concentratie van aanzienlijke strijdkrachten. Het verlies van Kreta zou voor de Engelschen niet slechts een grootere bedreiging van Egypte, maar ook van de Engelsche stellingen in het Naburige Oosten inhouden. SYRIË IN HET BRANDPUNT DER BELANGSTELLING. S. P. T. meldt uit Berlijn: Van de gebieden die aan de Middel- landsche zee grenzen, is Syrië in het brandpunt der belangstelling gekomen. Berichten uit Londen bewijzen de Brit sche belangstelling voor dit Fransche gebied. Van Engelsche zijde is er op ge wezen, dat de Duitsche successen op Kreta aan de overmacht in de lucht te danken zijn. Indien de Engelschen er in slagen een gelijke luchtmacht in den strijd te bren gen, is hun succes verzekerd, aldus een Britsche schrijver. Misschien is dit het geval in Syrië, voegde hij er aan toe. Men is van oordeel, dat Churchill voornemens is Syrië te bezetten om zoo doende althans gedeeltelijk het Irakee- sche leger van buitenlandsche hulp af te snijden en het Suezkanaal te bescher men. Verscheidene Engelsche bladen hebben reeds berekeningen gepubliceerd hoeveel soldaten voor de bezetting van Syrië noodig zouden zijn. In dit verband heeft de aandacht van de buitenlandsche kringen te Berlijn zich weer op de Duitsch-Fransche on derhandelingen gevestigd. AANVAL VAN ENGELSCHE MOTORTORPEDOBOOTEN AFGESLAGEN. (D. N. B.) Een aanval van Engelsche motortorpedobooten in het Kanaal is gisternacht met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. In een kort verbitterd gevecht heeft een Duitsch patrouille vaartuig een Britsche motortorpedoboot vernietigd en een andere door voltreffers zóó zwaar beschadigd, dat deze waar- schynlijk verloren is gegaan. GROOTER ACTIVITEIT VAN DE VLOOT DER VER. STATEN. (S.P.T.) In bevoegde kringen te Was hington verluidt, dat de Amerikaansche vloot in den Atlantischen Oceaan een grootere activiteit aan den dag legt ter bescherming van de transporten oor- logsmaterieel voor Engeland. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. De Amerikaansche regeering heeft; nog 13 schepen gevorderd om als hulp kruisers in dienst te stellen. In politieke kringen te Washington wordt deze vordering algemeen als de eerste daad beschouwd, welke voort vloeit uit de afkondiging van den natio- nalen noodtoestand. S.P.T. meldt uit Washington dat bij de gerequireerde schepen zich het Fransche passagiersschip Normandië bevindt. De eerste divisie van het Amerikaan sche leger, die zooals werd gemeld, be vel heeft gekregen, naar Portorico scheep te gaan, is volgens berichten van den Britschen nieuwsdienst volledig ge motoriseerd en geldt als de sterkste troep der Ver. Staten. Stimson, de Amerikaansche minister van oorlog, heeft ter persconferentie meegedeeld, dat 7 Juni een groot pro gramma in werking komt om 8000 leden van het Britsche luchtwapen in de Ver. Staten op te leiden. AMERIKAANSCHE BEZETTING VAN DE ATLANTISCHE EILANDEN? Het D.N.B. meldt uit Washington: Goed ingelichte overzichtschrijvers dee- len in de Washington Post mede, dat Roosevelt wel niet gezegd heeft, dat hij zoo noodig de eilanden in den Atlanti schen Oceaan zal bezetten, doch dat hij inderdaad daartoe besloten is." Na lang wikken en wegen van het voor en tegen is hij eindelijk tot dit groote besluit ge komen. BURGEMEESTERS. Aan den burgemeester van Winters wijk, J. Kneppelhout, is, naar de Graaf schapper meldt, ontslag verleend. JOHANNA W. A. NABER. t Gisteren is, 82 jaar oud, overleden de bekende letterkundige mej. Johanna W. A. Naber. Zij is lid geweest van verschillende onderwijscommissies en bestuurslid van vereenigingen op het gebied der vrou wenbeweging. Zij was vice-presidénte van den nationalen vrouwenraad van Nederland. Tweemaal werd zij bekroond met Teylers gouden medaille. Voorts was zij eere-lid van de Nederlandsche vereeniging voor vrouwenbelangen en ridder in de orde van Oranje-Nassau. In de laatste veertig jaren zijn ver scheidene letterkundige werken en ge schiedkundige publicaties van haar hand verschenen. DE GELDIGHEID VAN DE DISTRIBUTIEBONNEN. Ten aanzien van de gewijzigde geldig heidsduur van de distributiebonnen, ver nemen wij, dat de reden voor de ver andering is gelegen in het groote aantal bonnen waarmee speciaal de huisvrouw, maar ook de handel op het oogenblik te maken heeft. Er zijn er wel een stuk of dertig verschillende. En nu is het ge bleken, dat de toegestane verlenging van bonnen, die eigenlijk al verstreken zijn, meer last dan gemak heeft. Men kan in het huishouden niet goed meer uit elkaar houden, welke bonnen reeds, welke bonnen nog of welke bonnen eigenlijk niet meer, maar ingevolge de toegestane verlenging toch nog wel gel dig zijn en ook voor de winkeliers is dit een uitzoekerij zonder einde. Daarom is besloten met de verlenging op te hou den. Het maakte tenslotte geen verschil wat de te verstrekken hoeveelheid goe deren betreft en het voorkomt veel hoofdbrekens. BEWAAR UW DISTRIBUTIE STAMKAART. Aangezien het is voorgekomen, dat personen, aan wien persoonsbewijzen zijn uitgereikt, de distributiestamkaar ten, welke als identiteitsbewijs waren gebruikt, hebben vernietigd, wordt er voor zoover noodig met nadruk de aan dacht op gevestigd, dat de distributie stamkaarten met betrekking tot de dis tributie onverminderd van waarde blij ven, De distributiestamkaarten dienen derhalve zorgvuldig te worden bewaard. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Bijzondere omstandigheden voorbe houden zullen de nationale vierdaagsche afstandsmarschen dit jaar worden ge houden van 22 tot en met 25 Juli a.s. te Nijmegen. De deelnemers en deelneemsters zul len in eigen voeding en huisvesting moe ten voorzien. Alle inlichtingen hierom trent worden gaarne verstrekt door het secretariaat van de Vereeniging tot be vordering van het vreemdelingenver keer Nijmegen Vooruit. De inschrijving voor de marschen sluit 8 Juli te 12 uur. Het reglement voor de marschen is te verkrijgen bij den Nederlandschen bond voor lichamelijke opvoeding in Den Haag. INLEVERING VAN VUURWAPENEN IN NEDERL. INDIE. Naar United Press uit Batavia meldt, moeten volgens een verordening alle vuurwapens uit particulier bezit worden ingeleverd. 1 JUNI 1941. 's Morgens tot 5 u. 23. 'a Avonds van 9 u. 52. 2 JUNI 1941. 's Morgens tot 5 u. 22. 's Avonds van 9 u. 53. 3 JUNI 1941. 's Morgens tot 5 u. 22. 's Avonds van 9 u. 55. VELDWACHTER BENOEMD. De wnd. Commissaris der Provincie heeft met ingang van 1 Juni a.s. be noemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Tho 1 en, W. de Kok, thans marechaussee te Bergen op Zoom. N.V. WATERLEIDING-MIJ. „ZUID-BEVELAND". Aangezien gisteren in het verslag de zer N.V. eenige regels zijn uitgevallen, herplaatsen w\j nu het eerste gedeelte. Dit moet als volgt luiden De oorlogsdagen gingen aan het be drijf niet zonder groote stoornissen voorbij. Op 11 Mei om 13 u. 15 m. werd tenge volge van de krijgsverrichtingen de toe voerleiding vanaf het Pompstation in Noord-Brabant verstoord en na het af sluiten van deze leiding water door de leiding van uit Walcheren aangevoerd. Op 16 Mei 22 uur werd ook de toe- voerielding uit Walcheren gestoord. Ge durende de 128 u. 45 m. dat van uit Wal cheren water werd geleverd, was be schikbaar de aanwezige waterhoeveel- heid in de watertorens, afgerond 1100 kub. M. en de aangevoerde hoeveelheid van 5400 kub, M., samen 6500 kub. M. Eerst 19 Mei 22 uur, dus drie etmalen nadat aanvoer geheel onmogelijk was geworden, kon weder water uit Noord- Brabant naar het verzorgingsgebied worden afgevoerd. De stagnatie, die door de bijzondere omstandigheden helaas maar al te lang moest duren, was voorbij. DE CENTRALE KEUKEN. Volgende week opening. Begin Juni zal de nieuwe Centrale Keuken op het Molenwater haar deuren openen voor de burgerij. Het zal dus mogelijk zijn voor weinig geld een uit stekend bereiden maaltijd te betrekken in een naar de eischen des tijds ingerich te keuken. Aangenomen mag worden, dat de ver plaatsing der Centrale Keuken van de Simpelhuisstraat naar het Molenwater het aantal bezoekers zal doen toenemen. De keuken in de Simpelhuisstraat vol deed ook wel aan de behoefte, doch vele stadgenooten vonden een gang daarheen bezwaarlijk, omdat zij blijkbaar in die keuken een inrichting zagen, bestemd voor de minder bedeelden. De instelling van de Centrale Keuken is echter geen kwestie van armenzorg of liefdadigheid, doch een maatregel om een behoorlijke voedselvoorziening voor de geheele be volking gedurende den oorlogstijd te waarborgen. Aan een zorgvuldige en smakelijke be reiding van het eten zal de grootst mo gelijke zorg worden besteed. De prijzen der maaltijden zijn zoo laag mogelijk gehouden en zijn als volgt vast gesteld. Voor houders van vetkaarten 10 cent en houders van boterkaarten 22 cent per portie van 1 liter. Het spreekt vanzelf, dat distributie bonnen moeten worden ingeleverd. Tegen inlevering van 3 vleeschbonnen, vet- of boterbon, 1/3 peulvruchten bon en 1 aardappelbon kan, voor het eerst op Woensdag 4 Juni, dagelijks van 9 tot half èèn een knipkaart gratis wor den afgehaald aan het loket van de Centrale Keuken. Deze uit te geven knip- kaarten geven recht tot het koopen van zes maaltijdenbonnen, z.g. dagkaarten. Voor de vet- of boterbon, peulvruchten bon of aardappelbon worden door de Keuken wisselbonnen beschikbaar ge steld, welke echter alleen bij de Keuken inwisselbaar zijn. Houders van vetkaarten moeten voor controle bij het afhalen van knipkaarten evenzooveel geheele vetkaarten ter af stempeling meebrengen als zij porties wenschen te bekomen. Telkens als men-voor een bepaalden dag maaltijden wenscht te betrekken, moet men den dag van te voren de be- noodigde dagkaarten aan het loket der keuken gaan koopen, waarbij de knip kaart moet worden meegebracht. Wanneer men zijn maaltijd komt halen kan men tegelijkertijd een nieuwe dag kaart voor den volgenden dag koopen. Dagkaarten kunnen voor het eerst op Woensdag 4 Juni worden gekocht voor het halen van eten uit de Keuken op Donderdag 5 Juni. Is men niet in het bezit van een knip kaart, dan kan men nooit dagkaarten koopen. Het afhalen der maaltijden moet plaats hebben tusschen half 12 en 1 uur. Zondags wordt niet gekookt, zoodat voor het eten halen op Maandag de dag kaarten des Zaterdags dienen te worden betrokken. Voorloopig zullen geen distributielo kalen worden ingesteld. Mocht echter de behoefte daaraan in sterke mate blijken, dan zullen zoo spoedig mogelijk uitdeel lokalen op verschillende punten der stad worden ingericht. WEER EEN MAN VERDRONKEN. De politie heeft gisteren naar het lij kenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht het stoffelijk overschot van den 63-jarigen veekoopman W. van Liere uit St. Laurens, die Donderdag avond aan den Ouden Veerschen weg vermoedelijk door de duisternis misleid te water is geraakt en verdronken. Weer een wijziging. In de vergadering van 8 Mei vereenig- de de raad zich met enkele wijzigingen in de Verordening Gemeentepolitie, zulks op verzoek van den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken. Thans werd een nadere circulaire ont vangen van den wnd. Commissaris der Provincie, waarin deze mededeelt, dat de Secretaris-Generaal het gewenscht acht om in bedoelde verordening de pas sage „Diensttijd, doorgebracht bij de mi litaire politietroepen, telt niet mede voor periodieke verhoogingen" in te trekken. B. en W. stellen voor in dien geest te handelen. Verlenging van huur. B. en W. stellen den gemeenteraad voor opnieuw ongeveer 45 c.a. grond op het Smidsbolwerk te verhuren voor f6.75 aan J. Klaassen te Koudekerke, eigenaar van perceel 5 ter plaatse en zulks voor twee jaar en wel tot 30 Juni 1943. Geslaagde uitvoering. De Vrij Evangelische kinderkoren en het Chr. Meisjeskoor gaven Donderdag avond in het Schuttershof een uitvoe ring, waarvoor groote belangstelling bleek te bestaan. Mej. Nel Roose had de leiding, terwijl de piano-begeleiding was toevertrouwd aan den heer G. de Kok. Uitgevoerd werd het kinderzangspel „De Sneeuwkoningin". De zang bleek uitstekend ingestudeerd te zijn, terwijl ook het spel buitengewoon goed ver zorgd was. Geen wonder, dat de vele aanwezigen hebben genoten en daarvan* uiting gaven door een hartelijk applaus, dat soms het karakter van een ovatie kreeg. Ook de zangnummers door de groo tere meisjes gegeven, slaagden best. Aan de leidster, den pianist en aan de klei nere en grootere zangeressen en actri ces komt een woord van warme hulde toe. Schoorsteenklokken f 16.50, aardig. Chroomwekkerklokjes f 2.95, Arm bandhorloges vanaf f 5.50. 'n Pracht Sporthorloge voor Dames en Heeren f 3.50. MWHmBHHnBIS 2de Pinksterdag geopend. HET MUZIEKCONCOURS. Op Pinkster-Maandag zal de bond van fanfare- en harmonievereenigingen zijn concours alhier houden. Dit zal zeker veel drukte en levendigheid in de stad brengen. Te 11 uur heeft op het stadhuis de of- ficieele ontvangst plaats van de besturen door burgemeester en wethouders. Yerseke. De vangst van ansjovis op de Ooster-Schelde (Bergsche Bank) is eensklaps goed vooruit gegaan. Er wa ren visschers, die in een enkel tij 1500 kg ansjovis vingen, welke aanvankelijk 60 cent per kg opbracht en tot 80 cent opliep. Rog, seep, bot en panharing wordt weinig gevischt. De Vebo vergadert. Latere datum van verkoop. Gewichtsgrenisi vastgesteld. De vereeniging ter bevordering van het oesterbedrijf (V. E. B. O.) vergader de Vrijdagmiddag. Ook was aanwezig Dr Korringa, bioloog aan het Rijkslabo ratorium te Bergen op Zoom, die een be spreking kwam houden over eenige maatregelen, die de regeering wil nemen in het belang der oestercultuur. a. Bespreking van verkoop van oes ters. b. latereu datum van verkoop als voor heen. Natuurlijk, zei Dr Korringa, is beper king van vrijheid onaangenaam, maar het is de groote vraag, of het niet ver standiger is voor onze oestercultuur. We moeten nu rekening houden met de zeer beperkte hoeveelheid oesters op onze banken. Frankrijk, dat anders in ons te kort voorzag, heeft geen oesters willen uitvoeren naar ons land. De winter van 19391940 heeft onze Zeeuwsche oester voor 90 pet. vernietigd en het slot van een en ander is, dat we slechts 3040 van onzen gewonen omzet kunnen halen. Beginnen we als andere jaren op den 15en Augustus, dan zijn we met Decem ber door onze oesters heen en missen wjj den groei der beste maanden. Dit al les dringt ons dus om voor te stellen geen oesters beneden een zekere grens te verkoopen. Een drukke bespreking over die grens volgde. Enkelen wilden die grens zetten op 60 kg per 1000, weer anderen spra ken van 45 of 50 kg. De meerderheid was voor 50 kg. Vaststelling van ge wicht is gewenscht, daar de maat moei lik kan worden nagemeten. Aldus aan genomen. Deze bepaling heeft vooral ook ten doel om de oesterbanken niet geheel te ontvolken. Ontvolking der banken zal een goede broedval verhinderen. Men kan zich niet beroepen op 1890, daar toen warme zomers regel waren en dit nu anders is. De laatste jaren hebben we weinig constant hooge temperatuur ge had. Dr Korringa wilde voorstellen niet te beginnen met de oesterverzending voor 1 November. Maar er kunnnen op korten termijn transportmoeilijkheden of een strenge winter komen, die de kweekers te veel zouden hinderen. Daar om is aangenomen als middenweg 15 Oc tober, dus zal de verzending eerst acht weken (2 maanden) later aanvangen dan voorheen. Men mag ook wel aannemen dat de volgende jaren Frankrijk een geringe hoeveelheid zaaioesters zal kunnen uit voeren, daar in de baai van Argacon he vige en langdurige stormen hebben ge woed, die de oesterbanken zwaar hebben geteisterd. Een gevolg van deze stormen is, dat de Fransche regeering de uitvoer van zaaioesters geheel heeft verboden. Dhr Havinga heeft by zyn bezoek van dit voorjaar aan Mobihan (het district waar de beste oesters voor uitvoer van daan komen) een zeer ongunstigen in druk gehad over de daar aanwezige voorraden. De besluiten om te adviseeren: I. eerst op 15 October te beginnen; II. niet lichter dan 50 kg. te verzen den, werden met algemeene stemmen genomen. By acclamatie werd herbenoemd tot lid van 't bestuur dhr Jan Bom Lzn. en gekozen in de vacature W. van den Berge Dzn., die zich niet meer herkies baar stelde, dhr C. Lindenbergh van Wemeldinge. Uitvoerig werd de wenschelijkheid be sproken om de prgs der consumptie oesters aanzienlijk te verhoogen. Dit is dringend noodig, gezien de dure aan- koopspryzen der zaaioesters en van het pannegoed. Ook werden nog vragen ge steld wat betreft de compensatie die door de Fransche regeering gevraagd werd tegenover den uitvoer van Fran sche oesters. Aan Slipper-leverantie moet niet gedacht worden. Dit is bui tengesloten. De Slipper is veel te duur en te oneconomisch, merkten de le den op. Alleen is mogelijk de levering van b.v. 50.000 ton mosselen te verbinden aan den uitvoer van 3 a 400 ton Fransche zaaioesters. Getracht zal worden dit voor elkaar te kragen. 's Gravenpolder. Woensdag j.l. werd alhier de jaarlijksche vergadering van ingelanden van het waterschap 's Gra venpolder gehouden onder voorzitter schap van den dijkgraaf, den heer M. J. de Koster. De rekening over het dienst jaar 1940/'41 vermeldde in ontvang f4377, in uitgaaf f3662, alzoo een batig slot van f715. De begrooting voor 1941/'42 sloot met een eindcijfer van f 4153,77 en een post voor onvoorziene uitgaven van f 573,78. Besloten werd het dijkgeschot over 1941/'42 met f 1 per H.A. te verlagen. De heer L. W. Woutersen werd met algemeene stemmen tot gezworene her kozen. Vervolgens kwam aan de orde een verzoek van den heer L. Schouten om ontslag als ontvanger-griffier. De voor zitter deelde mede, dat de heer Schou ten na sinds 1910 het ambt van ont vanger-griffier te hebben bekleed, we gens ziekte zich genoodzaakt ziet ont slag te vragen. De voorzitter wees er op, dat de heer Schouten gedurende 31 jaren met grooten ijver en nauwgezet heid de belangen van het waterschap heeft behartigd. De administratie was steeds keurig in orde, terwijl hij de fi nanciën zoo zorgvuldig beheerde alsof het zijn eigen vermogen gold. Spr. be tuigde den heer Schouten voor dit alles zijn grooten dank en hoopte, dat hij spoedig mag herstellen om nog eenige jaren van een welverdiende rust te kun nen genieten. Hierna werd met 8 stem men tot ontvanger-griffier benoemd de heer Th. de Klerk te 's Gravenpolder. De heer J. Vermue Ez. verkreeg 7 st. Kruiningen. Uitslag Rundveekeuring alhier. Aangevoerd 51 stuks vee. Oude stieren: Tom, Stierenver., Krui ningen, 81,4 pnt.; Alexander, Stieren ver., Waarde, 78,6 pnt. 2-jarige stieren: Nico, B. van Hoeve, Vlake, 77,7 pnt. li/2-jarige stieren: Jan, A. J. Boone, Kruiningen, le pr. 75 pnt. Ie kalfskoeien: Emma, P. Wiskerke, 77,5 pnt.; Emma, Ph. Cok Jz., 77 pnt.,' Dirkje 9, Joos Waverijn, 76,5 p., allen te Kruiningen. 2e kalfskoeien: Johanna 13, Joh. Nieu- wenhuijse Lz., Kruiningen, 81 p.; Dina, A. Mesu, Krabbendijke, 80 p.; Santa, Wed. Matth. v. Iwaarden, 79,5 p., Mina, D. Balkenende, 78,5 p.; Dirkje 8, Joos Waverijn Dz., 78 p.; Mina, P. Wiskerke, 77,5 p., allen te Kruiningen; Emma, B. van Hoeve, Vlake, 77 p.; Emma, Wed. Matth. v. Iwaarden, Kruiningen, 76,5 p. 3e kalfskoeien: Starre, M. Dijl, Waar de, 82 p. Grietje, Joh. Nieuwenhüijze, 81,5 p., Starre, M. Poley, 80,5 p., Dina 13, Joos Waverijn, 80 p., Mina, M. Poley, 79 p., Dora, D. Balkenende, 78,5 p., allen te Kruiningen. Mibus, A. Mesu, Krabben dijke, 78 p. 4e kalfskoeien: Willy, Joos Waverijn, Kruiningen, 80 p.; Lena, A. J. Boone, Kruiningen, 79 p.; Jenny, M. Dijl, Waar de, 79 p.; Mieke, Wed. Matth. v. Iwaar den, Kruiningen, 78,5 p. Meta, B. van Hoeve, Vlake, 77 p.; Geertje 17, Joh. Nieuwenhuyze Lz., 77 p., Roza, Wed. Joos v. Nieuwenhuize, 76,5 p., Elza, A. Dek Jz., 76 p., allen te Kruiningen. Oudere koeien: Bontje, Ph. Cok Jz., Kruiningen, 81 p.; Roza, A. Mesu, Krab bendijke, 80,5 p.; Koos, A. Dek Jz., Krui ningen, 80 p. Dirkje 7, Joos Waverijn, Kruiningen, 79,5 p.; Astje, M. Dijl, Waarde, 79 p.; Greta, A. J. Boone, 79 p. Emma, D. Balkenende, 78,5 p. Witkop, A. Dek Jz., 78 p., Janna, A. J. Boone, 77,5 p., alien te Kruiningen. KalfvaarzenP. H. A. Polderman, Kruiningen, le pr. 1-jarige vaarzenJoos Waverijn, Krui ningen, le en 2e pr.; Joh. Nieuwenhuij-! ze Lz., Kruiningen, 3e pr. Kalvers: Joh. Nieuwenhuijze Lz., le pr., Wed. Math. v. Iwaarden, 2e pr., M. Poleij, 3e pr., alien te Kruiningen. Groep zelfgefokte dieren: Joos Wave- run, Kruiningen, 6 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2