LEVENSGANG MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. NAAM EN WAPEN VAN YERSEKE. SplerpHnelV FEUILLETON Gemengd Nieuws Aanstelling bij de Nederlandsche politie. n. Sollicitanten moeten voldoen aan de volgende eischen. Burgerlijke Stand DE WEDEPOPBO'JW. n" lag vertoefde de algemeen ge- rr -voor den wederopbouw, Ir Rir. rs, weder in de stad voor het voeren van verschillende besprekingen in verband met de wederopbouwplannen. DE BOUW DER ARBEIDERS WONINGEN. Aan den Blauwendijk wordt thans da gelijks zand gelost, dat per as vervoerd wordt naar het terrein achter de Bree- straat op 'tZand, waar 143 arbeiders woningen en 2 winkelpanden zullen ver razen en welk zand gaat dienen voor het volwerpen van slooten in het ter rein. Ook aan de verdere egalisatie van den grond wordt gewerkt.' Het werk is echter tot op heden nog niet gegund. DE KANAALBRUG. Het is op de Kanaalbrug sukkelen met het brugdek. Aanvankelijk was daar tijdens- de groote vernieuwing in den winter van 1938 tot 1939 een asphaltbedekking van 2 c.M. op aangebracht, doch reeds in V November 1940 werd deze bedekking vervangen door geprepareerde asphalt- blokken van 4 c.M. Deze bedekking heeft dezen winter nogal geleden en nu de zon er op schijnt wordt ze zacht en daardoor geraakten er Woensdagmiddag de 'jzeren wielen van een zwaar beladen wagen in vast. Men- schelijke kracht moest het paard te hulp komen, voordat de wagen verder kon. Hoe zal dat verder moeten gaan, als het weer warmer wordt? EEN PINKSTERGAVE. De directie van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek alhier, heeft besloten den Zaterdag voor Pinksteren en ook den Dinsdag na die feestdagen het per soneel vrij af te geven met behoud van loon. Bovendien is in overleg met de rijksbemiddelaars besloten een extra weekloon uit te keeren, en eveneens voor Pinksteren, aan de leden van het per soneel ter hand te stellen. Er is reeds veel geschreven en getwist over de spelling van Yerseke. Ondanks het feit, dat na diverse onderzoekingen duidelijk gebleken is dat de officieele en historische spelling „Yerseke" is en niet „Ierseke", wordt nog vaak ten onrechte, zij het ook doorgaans uit gewoonte of ondoordacht, de .laatste spelling ge bruikt. Het wapen dat de gemeente Yerseke voert, werd haar op haar verzoek ver leend bij besluit van den Hoogen Raad van Adel van 31 Juli 1817. Omtrent den oorsprong van dit wapen was tot op he den weinig of niets bekend, ook al be stond het vermoeden dat dit wapen reeds eerder werd gebruikt, zij het dan ook niet officieel gesanctionneerd. Eenigen tijd geleden werd er echter nieuw licht geworpen op de historie van Yerseke, wat zijn naam en wapen betreft. Een dorpsgenoot ontdekte in Rotterdam een model van een fregat, dat op den achtersteven de naam droeg: ,,'T Wapen van Yersen", waarboven een wapen was aangebracht dat vrijwel overeenkomt met het huidige wapen van Yerseke. De aanduiding „Anno 1748" brengt aan het licht dat ook toen Yersen offi cieel met een Y-grec werd gespeld en dat het Yerseksche wapen een ouderen oorsprong heeft en reeds lang gebruikt werd voordat het recht tot het voeren van dit wapen officieel door den Hoo gen Raad van Adel aan de gemeente werd toegekend. 1 door J. VAN DEN BOSCH. 15.) o— Klaas is in zijn schik met de komende annexatie. Want die is vanzelf een feit. Eigenlijk is er noch in Westvoort, noch in Nedervoort oppositie van beteekenis. Nou, dan zal er ook wel geen Kamerlid zijn, dat zijn stem verheffen zal tegen het voorstel. En het lijkt er veel op, dat er spoed mee betracht worden zal ook. Dat kun je niet steeds zeggen. De regee- rlngsmolens malen als regel langzaam. Het duurt geen half jaar, let er maar eens op, of Westvoort is bij Maasland getrokken. Wat zijn dat toch voor vreemde lui, die Westvoort bezoeken en hier en daar neuzen? Lavooy, de timmerman en met selaar, kent er verschillende van. Dat zijn de lui met de fijne neuzen. Die zien in de toekomst: We3tvoort wordt een „voorstad" van Maasland, een pracht van een buitenwijk. Het is wel zeker, dat de menschen er heen zullen trekken. Op de fiets zit je zóó in het hartje van de stad. En de tram, die nu ophoudt bij i De bedoelde fregat behoorde tot de voormalige Admiraliteit van Zeeland en de kosten van aanbouw van dit schip zijn ongetwijfeld d"or de toenmalige Yerse- naren betaald. Plaatsen van eenige be teekenis leverden dikwijls hun bijdrage voor de vloot in den vorm van één of meer schepen. Zoo zal ook dit fregat door de Yersekenaren aan de Zeeuw sche oorlogsvloot zijn toegevoegd. Onze dorpsgenoot die dit fregat ont dekte liet hiervan een flinke foto maken, die hij aan het gemeentebestuur van Yerseke aanbood. Vanzelfsprekend werd dit geschenk in dank aanvaard en heeft het thans een plaats gekregen in de bur gemeesterskamer. Yerseke. Zomervacantie scholen. B. en W. hebben in tegen stelling met verleden jaqr, bepaald, dat de zomervacantie voor de openbare scho len evenals vroeger zal vallen in de eer ste drie weken van Augustus. Wij ver nemen dat ook de bijzondere scholen zich bij deze regeling zullen aansluiten. De overlast van ratten in de Yer seksche Moer heeft een zoodanigen om vang aangenomen, dat het gemeente bestuur hiertegen maatregelen heeft ge nomen. Wemeldinge. Ernstigeval. Gister morgen had bij den aanbouw van een loods, een ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Twee werklieden uit Nieuwlekkerland, O. en S., waren bezig om deze loods van asbestbedekking te voorzien. Opeens brak een der platen waarop beide mannen stonden, met als gevolg, dat eerstgenoemde van een hoogte van 5 M. naar beneden viel. S. had nog juist kans gezien zich aan een balk vast te klem men. De ontboden geneesheer Dr Gnir- rep, constateerde bij O. een gebroken enkel en een gekneusde ruggegraat en achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Goes noodzakelijk, waarheen hij per ziekenauto is gebracht. Borssele. Vergadering Calami- teuze polder Borssele. Woens dag vergaderden ingelanden van den Calamiteuzen polder Borssele. Voorzit ter dhr M. de Regt Joz.z. De inkomsten over het dienstjaar 1940/41 bedroegen f44118,85, de uitgaven f40560,79, goed slot f 3558,06. De begrooting 1941/42 werd gewijzigd en vastgesteld als volgt: ontvangst en uitgaaf f 45770,24 met een post onvoorzien van f 786,51. Dhr Pauwe bevreemdt het, dat dit jaar op de be grooting niets uitgetrokken is voor huur voor het opbergen van het polderarchief. Het archief is thans bij een ingezetene in een kelder opgeborgen. Spr. stelde voor een jaarlijksche belooning te geven tot wederopzeggens toe van f 12,50. De voorzitter deelde mede, dat door het bestuur nog over geen belooning gespro ken was. Na eenige bespreking werd goedgevonden, dat een gratificatie van f 10 per jaar met terugwerkende kracht tot wederopzeggens toe zal gegeven wor den voor het bewaren van het polder tarief. De vergadering machtigde het be stuur, voor zoover noodig, een kasgeld- leening aan te gaan, maximaal groot'' f 2500, tegen een rente van hoogstens 41/2 In behandeling kwam het voorstel tot het verlengen van de huur betreffende het perceel tuingrond sectie B nr 646, groot 17 A. 77 c.A., verhuurd aan P. Warren. Dhr Boone zou de huur, die thans f5,bedraagt, verhoogd willen zien en anders publiek verpachten. Hp stelde f 50 voor. Op voorstel van den voorzitter werd besloten f 10 huui te vragen. De vergadering vond goed, dat een tijdelijke toelage van 6 wordt toe gekend op de salarissen van ontvanger griffier, waterbouwkundigen ambtenaar en den polderwerker in vasten dienst. Voor den arbeidscontractant M. Krijger werd een andere regeling getroffen. Zijn salaris van f 13 per week wordt ge bracht op f15. Bij benoeming van een gezworene wegens periodieke aftreding van den heer C. M. Nijsten, werd deze met 35 van de 38 stemmen herkozen. Dhr J. Paauwe, stelt een salaxis- verhooging voor het bestuur voor. Dit de laatste huizenrij, wordt natuurlijk doorgetrokken tot Westvoort. De men schen wonen in de stad en toch buiten. Er is toekomstmuziek. Er is geld te ver dienen. Dus komen ze kijken. Zeker, ze willen graag land koopen. Als de eige naars, want die zijn ook niet „voor de poes" en weten, dat het land nu geld waard is! wat schikkelijk zijn, dan zijn er zaken te doen. Het is een heele ople ving. Lavooy is eens wezen praten met ie mand in Maasland, die er zich voor in teresseert. De man heeft geld, vanzelf. Dat bezit Lavooy niet. Maar hij heeft wel inzicht en doorzettingsvermogen. Hij is ook een bekwaam vakman. Hij mag toch zeker zijn best doen, ook wat te verdienen aan den nieuwen geest? Dat vraagt hij aan Gertjan, die er maar matig mee ingenomen is, dat La vooy ook al stadsche allures krijgt. Laat-ie dat overlaten aan de lui uit de stad en laat hij kalm dorpstimmerman blijven, zooals tot nu. Lavooy schaterlacht. Welja, hij zal wijzer zijn. Gertjan moet eens even mee gaan naar de werkplaats. Daar is een stukje afgescheiden, een soort kantoor tje. En dan ontrolt Lavooy voor de ver baasde oogen van Gertjan groote teeke- ningen van landhuisjes en andere wo ningen. voorstel vond algemeen bijval. Besloten werd het salaris van den dijkgraaf van f 60 te brengen op f 100 en dat van de andere bestuursleden van f 30 op f 50. Verder merkte dhr Pauwe op, dat men om ingeland te zpn, 8 H.A. grond moet bezitten. Dit wilde spr. terug gebracht zien op 6 H.A. Het voorstel werd verworpen met 29 tegen 7 voor en 2 blanco stemmen. Door het bestuur zal een schrijven worden gericht tot het gemeentebestuur waarin het er prijs op stelt een lokaliteit te verkrijgen, waar het bestuur de ge legenheid heeft voor een betrekkelijk geringe som te vergaderen. De heer C. Boone informeert of het niet mogelijk is, dat de waterafvoer uit den polder wat beter kan geschieden, want bij tijden (aldus spr.) zouden we haast verdrinken. De voorzitter zegt, dat dit een kwestie is voor het buiten- beheer. Spr. ziet niet in, dat er spoedig verbetering kan gebracht worden. Dhr Boone zegt, dat hij bij de sluis is geweest met een deskundige op dit gebied en hem is medegedeeld, dat wel degelijk gezorgd kan worden voor een goeden waterafvoer uit den polder. Be sloten, wordt hierover een schrijven te richten tot het buitenbeheer. Veertig slagers uitge sloten. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat wederom een aantal sla gers (veertig in het geheel) wegens frauduleuze slachtingen of het voorhan den hebben van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewij zing van vee en vleesch door de Neder- landsche veehouderijcentrale is uitge sloten. Val van negen meter. Dinsdagmiddag waren twee schilders uit Huizen in de Willem Bilderdijklaan te Bussum bezig met het schilderen van het dak van een villa. Zij stonden op een z.g. schildersjuk, dat bevestigd was aan de dakgoot. Plotseling brak dit juk, waarbij de 18-jarige B. zich nog kon vastgrijpen aan de dakgoot, doch de 19-jarige W. viel van een hoogte van negen meter en bleef op den grond lig gen. Nadat twee artsen de eerste hulp hadden verleend, werd het slachtoffer, dat een gekneusden rug en een gebro ken pols had opgeloopen, per Zieken auto naar het Diaconessenhuis te Naar- den vervoerd. Doodelijke sprong. Dinsdag wilde de Rotterdamsche politie in een woning in Blijdorp te Rotterdam den 33-jarigen P. B. S. aanhouden, die eenigen tijd geleden veroordeeld was tot een jaar gevangenisstraf. S. vertoefde bij familie en hield zich reeds eenigen tijd schuil. Toen de politie hem kwam halen, vluchtte hij naar het dak. Na over een paar daken te zijn geklommen, kon hij niet verder komen. In overspan nen toestand is hij van het dak gespron gen. Hij viel op straat en is daarbij om het leven gekomen. Jeugdige dievegge. De politie te Roermond heeft een 14- jarig meisje gearresteerd, dat een por- temonnaie met f600 had gestolen. G e v a a r 1 ij k spel. Bij een experiment met een op de hei door twee knaapjes gevonden projectiel is een 11- jarig knaapje zoo ernstig aan het lin keroog en den arm verwond, dat hij naar het Diaconessenhuis te Hilversum vervoerd moet worden. Ramp -voorkomen. In de streek tusschen Sjörnefjell en Hun- dalen in Noorwegen heeft zich een ge weldige ijsstorting voorgedaan. Dank zij het ingrijpen van een jonkman werd een ramp voorkomen. Deze hoorde het dreu nen van de glijdende ijsmassa en liep on geveer 400 meter over de spoorbaan tusschen de genoemde stations een aan komenden trein tegemoet, dien hij op het laatste oogenblik tot staan kon brengen. In het andere geval zou deze met zijn honderd passagiers zeker ont- Dat is een heele straat, zie je wel, Bakker? En weet je nu, waar die straat is? Hier in Westvoort, man! Nu, waar? Gertjan geeft het raadsel op. Hij kent die straat niet in het dorp. Neen, die is er'ook nog niet. Maar die komt er. Die ga ik hier houwen. Het is de grintweg, man, naar „Lapschure". Dat bestaat niet, meende Gertjan. Zijn gansche leven heeft hij dien weg als open gekend. Links en rechts popu lieren langs de slooten. En dat zal nu een straat worden?! Dat wordt een fijne straat. Gertjan Je zult het zien. Al den grond daar heb ik in handen. We gaan er vijftig huizen bouwen. Je gaat je ondergang tegemoet, Lavooy. Dat is te veel gewaagd. Je neemt te veel hooi op je vork. Die woningen zijn in een zicht ver kocht, man, verzekert Lavooy. Eén zal ik vasthouden voor Gertjan Bakker, Dat is niet noodig. Ik woon nog best. Ik meende, dat je er uit ging, Bak ker. En dat Klaas Zoover is het nog lang niet, La vooy. Gertjan, neem nu een raad van mij aan, al ben ik veel jonger. We kennen mekaar al zoo lang. Ga er uit en laat Klaas verder de zaak opknappen. Jouw De waarnemend Inspecteur-Generaal der Nederlandsche Politie maakt be kend I. Vanaf heden kunnen weer aanstel lingen bij de Nederlandsche Politie, zoo wel in de officiersrangen als in de ver schillende lagere rangen plaats vinden. Deze aanstelling geschiedt voor de ge- heele Politie uitsluitend op de volgende wijze De opleiding vindt allereest plaats in een opleidingsbataljon der Marechaus see. Na afloop van deze eerste opleiding in dit bataljon gaat men over naar en kele gesloten eenheden en vervolgens, naar mate van geschiktheid en behoefte, naar den meer gespecialiseerden politie dienst bij de Marechaussee, bij de ge- meente-politie of bij de toekomstige Rijkspolitie. Promotie geschiedt afhan kelijk van de beschikbare plaatsen en in overeenstemming met de dienaangaande geldende voorschriften. De aanstelling geschiedt voorloopig op proef voor den tijd van een jaar. Bij ge bleken ongeschiktheid, bij ernstige ver grijpen tegen de discipline en indien val- sche mededeelingen omtrent den eigen persoon waren verstrekt, kan te allen tijde op staanden voet ontslag worden verleend. 1. Adspirant-officieren. a. Het bezit van de Nederlandsche na tionaliteit (joden en kleurlingen, evenals beider bastaarden, zijn uitgesloten. Het Arierschap, ook van de echtgenoote, moet tot en met de grootouders aange toond worden door invulling van het daartoe bestemde afstammingsformu- lier). b. Onbesproken levensgedrag. c. Lichamelijke geschiktheid. Leeftijd 1923 jaar, voor hen die een academi- schen graad bezitten tot 26 jaar. Perso nen, die een bril dragen kunnen toege laten worden, indien de gezichtssterkte vna het eene oog minstens 2k, van het andere minstens 9/xo bedraagt. d. Een lichaamslengte van minstens 1.75 M. blootsvoets gemeten; in uitzon deringsgevallen kan genoegen worden genomen met een minimum-lengte van 1.72 M„ indien de sollicitant in ander opzicht bijzonder geschikt is. e. Het bezit van het diploma eindexa men H.B.S. 5-jarige cursus of gymna sium. Bezitters van een diploma voor het hoogere politiepersoneel hebben, in dien zij overigens geschikt zijn, de voor keur. f. Volkomen bereidheid tot medewer king aan den opbouw van den Neder- landschen Staat, ook onder de huidige omstandigheden, evenals een loyale hou ding tegenover de bezettende macht. g. Gehuwden kunnen slechts bij wijze van uitzondering worden toegelaten. Ongeacht bovenstaande bepalingen kunnen te allen tijde ook onderofficieren (manschappen) tot de officiersloopbaan worden toegelaten bij de Nederlandsche Politie in haar diverse geledingen, na het afleggen van de daartoe vereischte examens, op grond van bijzondere pres taties en zeer groote leiderscapaciteiten, indien daarnaast voldoende algemeene ontwikkeling aanwezig is. Bij de keuze van deze adspirant-offi cieren wordt een strenge selectie toege past. 2. Adsplrant onderofficieren en recru- ten. a. Het bezit van de Nederlandsche na tionaliteit (joden en kleurlingen evenals beider bastaarden zijn uitgesloten. Het Arierschap, ook van de echtgenoote, moet tot en met de grootouders worden aangetoond door invulling van het daar toe bestemde afstammingsformulier). b. Onbesproken levensgedrag. c. Lichamelijke geschiktheid. Leeftijd 1925 jaar, bezitters van een politie- diploma, diploma U.L.O. of M.U.L.O. tot 28 jaar. Personen die een bril dragen kunnen toegelaten worden, indien de ge zichtssterkte van het eene oog minstens 2Is, van het andere minstens 9/io be draagt d. Een lichaamslengte van minstens 1.75 M. bqptsvoets gemeten; in uitzon deringsgevallen kan genoegen worden genomen met een minimum lengte van 1.72 M., indien de sollicitant in ander opzicht bijzonder geschikt is. e. Voldoende schoolkennis, in het bij zonder voldoende kennis der Nederland sche taal, zoowel in woord als geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn gevolgd. f. Volkomen bereidheid tot medewer king aan den opbouw van den Neder- landschen Staat, ook onder de huidige omstandigheden, evenals een loyale hou ding tegenoenver de bezettende macht. g. De aanstelling van gehuwden is uit gesloten. III. 1. De sollicitatie voor de Neder landsche Politie geschiedt door het in dienen van een eigenhandig schrijven. Bij dit schrijven moet worden overge legd: a. Een eigenhandig geschreven levens loop. b. Een ingevulde vragenlijst, waaruit verschillende bijzonderheden van den sollicitant moeten blijken. c. Een ingevuld formulier betreffende de afstamming. De onder b en c genoemde formulie ren zijn verkrijgbaar op de parketten van de Procureurs-Generaal bij de Ge rechtshoven (Amsterdam, 's Gravenha- ge, 's Hertogenbosch, Arnhem en Leeu warden), op de Hoofdbureaux van po litie te Amsterdam, Rotterdam, 's Gra- venhage, Utrecht, Groningen en Eindho-. ven, alsmede ten bureele van alle Divi sie- en Districtscommandanten der Ma rechaussee. 2. De sollicitatiebrief en de bijlagen moeten worden ingezonden voor inwo ners van de provincies Noord-Holland en Utrecht, bij den Commandant der Ie Divisie Marechaussee, Sarphatikade 7 te Amsterdam Provincies Zuid-Holland en Zeeland, bij den Commandant der He Divisie Ma rechaussee, Raamweg 1 b te 's Graven- hage; Provincies Noord-Brabant en Lim burg, bij den Commandant der IVe Divi sie Marechaussee, Vughterweg 47 te 's Hertogenbosch Provincies Gelderland en Overijssel, bij den Commandant der Vie Divisie Marechaussee, Thomas a Kempislaan 102 te Arnhem; Provincies Drenthe, Groningen en Friesland bq den Commandant VHIe Di visie der Marechausse, Helperbrink 20 te Groningen. spoord en langs de steile helling in de kloof ernaast gestort zijn. Overstroomingen in Brazilië. (D.N.B.) Naar uit den staat Porto Alegro wordt gemeld, heb ben de zware regens en de hevige stor men van de afgeloopen weken een over strooming veroorzaakt zooals nog nooit is voorgekomen. Meer dan 20.000 perso nen zijn dakloos en meer dan 1000 hui zen staan onder water. Alleen in de stad Alegreto staan vierhonderd hui zen onder water. In de plantages bij de stad Cachoeira zijn groote vernielingen aangericht. In de stad Porto Alegro is het geheele wegverkeer stilgelegd. Ver scheidene andere steden worden even eens door de overstrooming bedreigd. Tot dusver zijn slechts vier menschen om het leven gekomen. huis moet tegen den grond, man. Straks wordt de dorpstraat de hoofdstraat van Westvoort en zoo'n straat moet er be hoorlijk uitzien. Of je dat nu gelooft of niet, al die lage huisjes gaan verdwij nen. Ik heb het je verteld van Janson en Van Stinsen niet? Het huis van Jan son wordt volgende week ontruimd. Het gaat tegen den grond. Er komt een groote zaak. Een filiaal van Meddens uit de stad, zoo gaat het straks hier. Is het waar? Van Meddens? Ziet die daar wat in? Ho even. Anders zou die gladjanus van een Meddens hier niet een pand neerzetten, dat klinkt als een klok. 'k Heb de teekening gezien. Over een paar weken is de aanbesteding. En zoo zullen er nog meer zakenpanden komen. Dacht je nou, dat jouw huisje kon blij ven staan? Het is géén gezicht, man. En wie geeft je op een briefje, dat er niet een kruidenier uit de stad een zaak neerzet? Dan lig je er uit, man. Wees verstandig, en laat Klaas dat gevalletje opknappen. Ik meen wel eens gehoord te hebben, dat die graag zou willen, maar Maar dat zijn vader niet wil, zeker? Ik voel er niets voor, Lavooy. Je zet je op zware lasten en je vliegt achteruit. Een glad verkeerd inzicht, Bak ker. Je moet wat wagen. Wie niet waagt, GOES. Overleden: Pieter Staal, 74 j., echtg. van Anna Slabbekoorn. Van 1824 Mei. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: Willem Wagenaar 26 j. jm. en Mar- grieta Jobse 26 j. jd. Overleden: Fransina Maria Faas, 69 j., echtg. van Janis Geerse. (P.Z.C.) WESTKAPELLE. Geboren: Abra ham Jakob z. v. K. Boogaard en J. Roelse. Ondertrouwd: M. Huibregtse 26 j. en "P RffltlQPP 90 1 Overleden: Ka'th. Flipse 68 j. (P.Z.C.) niet wint, hé? Maar we mogen niet roekeloos zijn. Ik wil je waarschuwen, Lavooy. Het gaat mis met je bouwerij. Je waagt te veel. Het zou me toch spijten, in de courant te moeten lezen, dat Lavooy failliet ge slagen is. De timmerman lacht: Geen kans, Gertjan. Je ziet spoken. Westvoort bij Maasland beteekent voor Westvoort een enormen vooruitgang, let er op. En als je verstandig bent, dan profiteer je er öok van of je Iaat tenminste je zoon er van profiteeren. Neen, Gertjan kan het er niet mee eens zijn. De menschen lijken wel dwaas ineens. Met één pennestreek komt West voort bij Maasland, goed, dat kan. Het zal er wel van komen ook. Maar wat zou dat? Het is immers te dwaas, om los te loopen, dat Westvoort daardoor met sprongen vooruit zal gaan? Waar om in vredesnaam Wat verandert er nu e.igenlijk? Meent men nu werkelijk, dat er opeens zooveel menschen uit de stad in Westvoort zullen komen wonen? Wat zouden ze er doen? Die Lavooy alleen al gaat een vijftig woningen zetten! Het is eenvoudig bespottelijk. (Wordt ve.volgd.) t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2