Gemengd Nieuws Rechtszaken Landbouw Radioprogramma „Volksonderwijs" jubileert. GOES. WALCHEREN. Da vereeniging „Volksonderwijs" heeft, te Leeuwarden het feest van haar 75-jarig bestaan gevierd. Dezer dagen was er een bijeenkomst, waarin de heer R. van Gaasbeek, uit Utrecht, namens de jubileumcommissie het hoofdbestuur een bedrag van f 5000 schonk en de heer L. Kleiterp, uit Amsterdam, afgevaar digde van het Ned. Onderwijzersgenoot schap, een bedrag van f 500. De voorzitter, mr W. C. Wendelaar, hield een herdenkingsrede, waarin hij het ontstaan der vereeniging, haar aan vankelijke werkwijze en eenige gebeurte nissen uit het leven van „Volksonder wijs" memoreerde. Onze jubileumstem ming, aldus ging spr. verder, mag ons niet doen vergeten, dat er van ons ideaal, „allen onverdeeld naar de open bare school", bitter weinig is terecht ge komen, ja zelfs, dat we er in het verle den dichter bij zijn geweest dan thans het geval is. Maar wanneer we dit hebben bedacht, mogen wij ook roemen op datgene, waar in wel succes is bereikt. In dezen tijd is het gemakkelijker dan in vroeger jaren propaganda voor de eene school voor allen te maken; laten wij, aldus spr., van dit meeloopend getij gebruik maken. Mr A. de Roos, uit Amsterdam, secre taris van de wetscommissie der Vereeni ging, gaf ten slotte een uitvoerige toe lichting op de voorloopige conclusies de zer commissie inzake de onderwij sbevre- diging. DE ONDERWIJSBEVREDIGING Het rapport dezer commissie conclu- deerdeert 1. De grondwettelijk gewaarborgde fi- nancieele gelijkstelling blijve geëerbie digd. de overheid blijve het geheele la ger onderwijs bekostigen, en zij blijve in elke gemeente zorgen voor voldoend openbaar onderwijs in een genoegzaam aantal scholen. Aan de eveneens grondwettelijk ge waarborgde vrijheid van onderwijs wor de niet getornd .Het recht om scholen te stichten en te exploiteeren op kosten van de overheid worde in de toekomst uitsluitend verleend aan rechtspersonen, welke het stichten en instandhouden van scholen, waar confessioneel gericht on derwas wordt gegeven, tot doel hebben. 2. De overheid zorge er voor, dat het onderwijs over de geheele linie deugde lijk zij, mede door een passende mate- rieele voorziening. Het huidige wette lijke systeem waarborgt deze voorzie ning niet in voldoende mate tengevolge van de groote plaatselijke verschillen en den invloed van de financieele omstan digheden, waarin de gemeenten verkee- ren. Het openbaar onderwijs en het bij zonder onderwijs ondervinden daarvan beide de nadeelen. 3. Verbetering op dit punt is alleen dan te verkrijgen, wanneer in de uitwer king van de financieele gelijkstelling het automatisme (het koppelen van de ex ploitatievergoeding van alle bijzondere scholen aan de uitgaven van de openbare school (scholen) in dezelfde gemeente) verdwijnt, en wanneer, zoowel bij het openbaar onderwijs als bij het bijzonder onderwijs de schoolbudgets worden vast- ken Havendijk is gezien het kille water nog niet overgroot, maar toch was er reeds een dag, dat een 50-tal vrouwen of meisjes kwamen zwemmen en daarbij boven het aantal mannen en jongens uitstaken in aantal. De toegang tot de inrichting is door hen, die in herscholing bij de gemeente zijn, flink verbeterd. Men komt nu met een steenen, inplaats van met een hou ten trap, op het bordes tusschen de af- deelingen voor mannen en vrouwen. Op het talud van den dijk is een grindpad aangelegd en zijn ongeveer 20 rijwielblokken aangebracht, waardoor het geheel veel verbeterd is en ook een beter aanzien heeft gekregen. TE WATER GEREDEN. Gisterenmiddag fietste aan den Ouden Singel het zoontje van de wed. H., wo nende aan den Oostwal, met vriendjes toen het jongetje door een plotseling optredend toeval in de zich naast den weg bevindende sloot reed. Gelukkig wisten toesnellende omwonenden met eenige moeite den jongen, welke nog steeds in bewusteloozen toestand ver keerde, uit zijn ongelukkige positie te redden. De jongen werd een woning binnengedragen, waar een hulpvaardige vrouw, nadat Dr Snoek garriveerd was, en de jongen weer teekenen van leven begon te vertoonen, hem van drooge kleeding voorzag. Biggekerke. In het raadsverslag in ons nr. van 26 Mei staat, dat de ge meente aan Meliskerke volgens art. 85, 101 en 105 der L.O.-wet over de jaren '37, '38 en '39 verschuldigd is een be drag van f6000. Dit moet f600 zijn. St. Laurens. Poging tot aan- ra'nding. Dader gepakt. Maandagmiddag werd in het Brigdam- sche paadje alhier een meisje, dat al daar per rijwiel reed, aangehouden door een manspersoon, die voorgaf dat zijn rijwiel stuk was en haar verzocht hem te helpen. Toen dit meisje hem hulp ver leende, werd zij door dien persoon met minder eerbare bedoelingen aangegre pen. Op het hulpgeroep van het meisje, sloeg de dader op de vlucht naar de gesteld door een nieuw overheidsorgaan, dat rekening houdt met de omstandig heden, waarin de school verkeert en met het onderwas, dat er wordt gegeven. 4. Eerst dan is een ware schoolvrede mogelijk, wanneer het openbaar onder wijs in gemeenten, waarin de voorstan ders van bijzonder onderwijs de meerder heid hebben, evenals het bijzonder on derwijs in gemeenten, waarin de voor standers van openbaar onderwijs de meerderheid bezitten, aldus wordt ver zorgd, dat de politieke verhoudingen in de gemeente op deze verzorging geen invloed van beteekenis meer kunnen hebben. 5. Dit is alleen dan te bereiken, wan neer nieuwe overheidsorganen in het le ven worden geroepen, welke een gedeelte van de taak van de bestaande overheids organen overnemen. De nieuwe organen worden samengesteld uit de krin gen van het openbaar en bijzonder on derwijs (openbare besturen, schoolbe sturen, leerkrachten en ouders). Zij ont vangen de bevoegdheid in eersten aanleg te beslissen op (aan wettelijke vereisch- ten beantwoordende) aanvragen tot stichting, verandering en uitbreiding van schoolgebouwen, zoowel ten behoe ve van het openbaar onderwijs als van het bijzonder onderwijs. Voorts ontvan gen deze organen de taak, de school budgets vast te stellen. (Zie conclusie 3.) 6. Aan de nieuwe organen wordt bin nen door de wet te stellen grenzen rege lende bevoegdheid gegeven. Onder gelijke beperking worde aan deze organen de bevoegdheid gegeven de opheffing of sa mensmelting van openbare, resp. bijzon dere scholen te bevelen. Een beroeps- recht worde gewaarborgd. 7. Als nieuwe organen worden in het leven geroepen een veelzijdig samenge stelde centrale Onderwijsraad, en daar onder een aantal districtsraden. De districten vallen samen met de rijksin specties, behoudens daarin aan te bren gen wijzigingen. De districtsraden ont vangen de taak, omschreven in de con clusies 3, 5 en 6. Mocht in de verdere toekomst behoef te gaan ontstaan aan een nieuw over heidslichaam voor het onderwijsbeheer (Onderwijsschap), dan kunnen de voren bedoelde nieuwe organen daarvan den grondslag vormen. 8. Ten aanzien van verschillende, thans nog bestaande concurrentiemoge lijkheden als gevolg van de ongelijke be handeling in de wet van het openbaar onderwijs ten opzichte van het bijzonder onderwijs, worden de noodige correcties aangebracht. 9. Alle schoolgebouwen blijven het eigendom van de overheid. Het lager on derwijs wordt kosteloos gegeven. De kos ten worden bestreden uit de opbrengst van 's Rijks belastingen. 10. Teneinde den bestuursvorm bij het openbaar onderwijs in overeenstemming te brengen met de eischen, welke aan een goede behartiging van de belangen van dit onderwijs moeten worden gesteld, worde een daarvoor geëigend deel van de bestuurstaak der bestaande overheidsor ganen overgedragen op een afzonderlijk bestuursorgaan voor het openbaar on derwijs, samengesteld uit bij dit onder wijs geïnteresseerde lichamen en perso nen. richting Middelburg. Aangifte bij den gemeenteveldwachter volgde. Het ge lukte deze bij onderzoek te Middelburg aan te houden zekere J. wonende aldaar, die door het betrokken meisje terstond als de dader herkend werd. Bij het verder onderzoek kwam tevens uit, dat deze persoon ook in April j.l. onder deze gemeente een soortgelijke handeling met een meisje in den Scho- telweg had gepleegd. N.- en St.-Joosland. Gemeente raad. Maandag vergaderde de Raad. Naar aanleiding van de notulen merkt de heer de Goffau op, dat in de vorige vergadering besloten is plat te begra ven, terwijl nu pas de Fransche mili tairen met heuveltjes zijn begraven. De voorzitter antwoordt, dat dit is gebeurd om later de graven gemakkelijk te kun nen terugvinden, aangezien verwacht wordt, dat na den oorlog sommigen van hen zullen worden teruggebracht naar Frankrijk. Besloten wordt een geldleening aan te gaan ten bedrage van f 12000 met - de gezusters J., A. en A. Nieuwenhuyse te Rilland-Bath, tegen een rente van 4 af te lossen in 35 jaar, voor den bouw der burgemeesterswoning. De kring Walcheren van de Slagers- vereeniging verzoekt de winkelsluitings verordening aan te vullen met een be paling, dat slagerswinkels des Donder dags na 13 uur gesloten moeten zijn. Aldus besloten. Op verzoek van den Secretaris-Gene raal van Binnenlandsche Zaken wordt de Politieverordening aangevuld met di verse bepalingen betreffende het weg ruimen van sneeuw en ijs. Een brief van den wnd. Commissaris der Provincie betreffende invoering van een kindertoeslagregeling voor den veld wachter wordt aangehouden. B. en W. stellen voor het honorarium voor den gewezen gemeentebouwkundi- ge J. D. P. de Smit voor het vervallen plan der dokterswoning vast te stellen op f 549,94. Het voorstel wordt aange nomen met de stemmen van de heeren Verlare, de Goffau en Van Strien tegen. Naar aanleiding van een verzoek van het Bestuur der Chr. school om mede werking bij de invoering van het vak gymnastiek, wordt besloten voor de openbare en de bijzondere school een gedeelte weide te huren van M. P. Hage voor den prijs van f0,50 per roede, op welk terrein dit onderwijs gegeven kan worden. B. en W. worden tevens ge machtigd tot aankoop van de benoodig- de toestellen en tot afrastering enz. van het terrein. Bij de rondvraag informeert de heer de Goffau of het brandspuithuisje spoe dig herbouwd zal worden, waarop de voorz. antwoordt, dat dit onderwerp reeds vele malen door B. en W. bespro ken is, doch dat nog gezocht wordt naar een geschikte plaats, terwijl ook nog gewacht wordt op de overblijvende stee nen van de burgemeesterswoning. De heer Eikenhout heeft een ernstige klacht, daar de kolenbonnen voor kook- doeleinden in deze gemeente nog steeds niet uitgereikt zijn, terwijl dit in som mige andere gemeenten wel net geval is. De voorzitter antwoordt, dat de schuld niet bij den plaatselijken distributiedienst berust. De aanvraagkaarten moesten eerst door het Gasbedrijf gecontroleerd worden, hetgeen veel tijd in beslag nam. Toen deze controle was geschied, bleken er op het distributiekringkantoor geen bonnen aanwezig te zijn, zoodat nog niet tot uitreiking kon worden overgegaan. Hij doet vervolgens de toezegging, dat onmiddellijk na ontvangst der bonnen met de uitreiking zal worden begonnen. De heer Van Eenennaam vraagt een toeslag op de loonen voor de arbeiders in de werkverruiming. B. en W. zullen t.z.t. met een voorstel dienaangaande komen. Verder vraagt de heer Van Eenen naam plaatsing van palen aan het fiets pad bij het Oudedorp, aangezien dit pad geheel wordt stukgereden. B. en W. zeg gen dit toe. Hierna sluiting. De betoogingen te Bombay. De vertegenwoordiger van het D.N.B. te Sjanghai seint: De anti-Engelsche betoogingen te Bom bay nemen een steeds grooteren omvang aan. Dientengevolge zijn de incidenten Maandag zoo zeer verscherpt, dat de poli tie den toestand niet meer meester was. Opnieuw moesten sterke contingenten Engelsche troepen te hulp komen. Bij de poging om verschillende stadsdeelen te bezetten, kwamen deze in botsing met de Indische bevolking. De verliezen der Britsch-Indiërs bedroegen Maandag 21 dooden en 151 gewonden, ruim 400 In diërs werden gearresteerd. De gouver neur van Bombay en de hoofdcommissa ris reden in een pantserauto door de straten, om zich van den toestand op de hoogte te stellen. De v o e d i n g s t o e s t a n d in Amerika. Roosevelt heeft de voedings conferentie verzocht alles in het werk te stellen om de wijd verbreide en ver ontrustende ondervoeding van vele mil- lioenen Amerikaansche burgers te niet te doen. De leider van het gezondheidsbu reau heeft verklaard, dat duizenden ge zinnen in de Ver. Staten in de behoef- tigste omstandighden leven. Amerika moet een beter verdeelingsstelsel zien te krijgen om den algemeenen gezondheids toestand te verbeteren. United Press meldt dat 45 millioen menschen in de Ver. Staten ondervoed zijn en bij 75 pet. de voeding moet worden verbeterd. De eerste verduisterings oefening. United Press meldt over de eerste verduisteringsproeven te New- Jersey (V. S.): 1800 luchtbeschermings- wachten liepen den heelen dag door de stad en gaven den bewoners instructies. Om 23 uur 45 loeiden de sirenes en fa- brieksfluiten als waarschuwing, dat de menschen die zich nog op straat bevon den zich snel naar hun plaats van be stemming moesten begeven. Om kwart over twaalf kwam het echte alarm en werden de straatlantaarns gedoofd. De luchtbeschermingswachten ging rond om te zorgen, dat de verduistering strikt werd nagekomen. Chauffeurs werden aangehouden en kregen evenals voet gangers opdracht zich in portieken en koetspoorten te begeven. Om half één kwam het signaal „vrij". Hij wou een pak hebben. Uit een winkelpand aan den N.Z. Voorburg wal te Amsterdam zijn 60 coupons stof voor heerenkleeding gestolen. Handel in textielkaarten. De centrale recherche te Amsterdam heeft twee mannen, een 32-jarigen koper slager en een 18-jarigen koopman, gear resteerd. Zij handelden in distributie kaarten en bleken samen veertig textiel kaarten in hun bezit te hebben, die zij probeerden te verkoopen. Zij hadden reeds gepoogd de kaarten voor f7 per stuk te verkoopen. Beide mannen zijn in het hoofdbureau van politie opgesloten. Echtpaar verbrand. In den nacht van Maandag op Dinsdag is brand uitgebroken in een dubbel woonhuis in een der buitenwijken van Doetinchem. De bovenverdieping stond spoedig in lichterlaaie en het echtpaar Smit, dat daar sliep, werd volkomen door het vuur verrast. Pogingen om een goed heenko men te zoeken was er niet meer en door de hevigheid van den brand was hulp uitgesloten. De 25-jarige dochter van het echtpaar kon zich nog in veiligheid stel len en door haar geroep om vader en moeder kwam men tot de ontdekking, dat er zich nog menschen in het bran dende huis moesten bevinden, doch hulp was toen reeds te laat. Later vond men de verkoolde lijken in de uitgebrande slaapkamer. De oorzaak van' den brand is gelegen in kortsluiting, welke is ont staan door onvoldoende reparatie van het eloctrisch net. Koffer dieven aangehou den. In den laatsten tijd is het meer malen voorgekomen, dat ten nadeele van reizigers koffers en tasschen werden ge stolen op stations in Den Haag, Ook Dins dag werd een reiziger uit Groningen hiervan de dupe. Het onderzoek van de recherche leidde er toe, dat men opmerkzaam werd op eenige personen, die in de omgeving van het Hollandsche Spoorstation op kamers woonden en wel eens met koffers werden gezien. Bij een hunner werd huiszoeking ge daan en wel bij een 30-jarigen kapper. Zijn kamer werd aan een onderzoek on derworpen en hierbij kwamen vele goe deren, van diefstal afkomstig voor den dag. Voorts bleek de kapper nog een medebewoner te hebben, een 50-jarigen boekhouder, die eveneens gearresteerd is. Een onderzoek bij eenige opkoopers had tot resultaat, dat een electrisch scheerapparaat, afkomstig uit den koffer van den reiziger uit Groningen, in be slag kon worden genomen. Ook vele goe deren van diefstal afkomstig kwamen te recht. Schip vermist. Rio de Janeiro 27 Mei (D.N.B.De Braziliaansche ko lenboot' „Atalaia" (5555 B.R.T.), die tij dens de vaart van Afrika naar Zuid- Amerika in een hevig noodweer geraakt was, heeft sinds Zondag geen radiosei- nen meer gegeven. In het laatste sein werd gezegd> dat het schip stuurloos ronddreef en dat twee reddingbooten door het geweld der golven overboord ge slagen waren. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Faillissement geëindigd. Het faillissement van Jakob Willem- sen, scheepsbouwer, wonende te Vlissin- gen, Nieuwendijk 6, is geëindigd door opheffing wegens gebrek aan baten. Curator Mr H. L. van Zanten, advo caat te Vlissingen. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 27 Mei 1941. De volgende personen werden gedag vaard: 1. A. F., 24 jaar, vischhandelaar te Oostburg; 2. C. F., 21 jaar, vischhande laar te Oostburg, wegens het feit, dat zij tezamen en in vereeniging in Januari of Februari 1941 te Terneuzen, opzette lijk van zekeren M. F. hebben ge kocht 2416 kg. aardappelmeel, zonder daarvoor bonnen af te geven. Eisch en uitspraak tegen A. F. f 50 of 25 d. Eisch tegen C. F. f 50 of 25 d. Uitspr. vrijspraak. M. F., 24 jaar, vischkoopman te Ter- neuzen, wegens het feit, dat hij in Ja nuari of Februari 1941 te Terneuzen, opzettelijk heeft verkocht aan A. en C. Fieret 2416 kg. aardappelmeel, zulks zonder dat daarvoor de vereischte bon nen werden ingeleverd. Eisch en uitspr. f 500 of 3 mnd. R. B., 33 jaar, zonder beroep te De Klinge, wegens poging tot verboden uit voer van 50 kg. aardappelmeel. Eisch en uitspr. 6 weken gev. H. E. M. B., 28 jaar, landbouwer te Biervliet, wegens het feit, dat hij op 11 November 1940 te IJzendijke op een wa gen aanwezig heeft gehad 4700 kg. stroo, waarvan het niet aannemelijk was dat dit bestemd was om hier te lande te blijven, terwijl die wagen zich bevond buitenwaarts van de plaats waar deze, alvorens naar buiten het Rijk te vertrekken, door ambtenaren moest worden uitgeklaard. Eisch f25 b. of 15 d. Uitspr. f20 b. of 10 d. L. A. V., 42 jaar, koopman te St.- Laurens, wegens verboden uitvoer van een hoeveelheid stroo. Eisch en uitspr. f 50 of 25 d. J. A. R., 41 jaar, fabrieksarbeider te Hoek, wegens diefstal van een paar handschoenen. Eisch f 25 b. of 15 d. Uitspr. f 15 b. of 10 d. K. M., 31 jaar, koopman te Vlake, le. wegens het feit, dat hij op 26 Januari 1941 te Vlake wederrechtelijk vertoe vende in het café bij B. van der Borgt in gebruik, immers aldaar vertoevende na door dezen rechthebbende tot heen gaan te zijn aangemaand, zich niet op de herhaalde vordering van den recht hebbende aanstonds heeft verwijderd; 2e. wegens vernieling van een stoel, toe- behoorende aan den Staat der Nederlan den, gepleegd te Hansweert. Eisch 1 mnd. gev. Uitspr. 3 weken gev. G. S. J. T., 34 jaar, fruitkweeker te Philippine, wegens wederspannigheid gepleegd op 1 Januari 1941 tegen de marechaussees aldaar. Eisch f30 b. of 15 d. Uitspr. f25 b. of 15 d. M. K., 61 jaar, schipper, wonende te Schore, wegens diefstal van 1 M3. grint, toebehoorende aan A. A. de Wilde. Eisch en uitspr. f 15 b. of 10 d. C. de P., 59 jaar, werkman te Koe wacht, wegens beleediging van August de Paepe te Zuiddorpe. Eisch en uitspr. f 5 b. of 3 d. P. S., 46 jaar, brievenbesteller te Zierikzee, wegens beleediging van den hoofdagent van politie G. de Puyt. Eisch f 40 b. of 25 d. Uitspr f W b. of 15 d. 1. T. V,, 26 jaar, arbeider te Kamper land; 2. G. F b.. 27 jear. ssViildors- knecht te Kamperland, wegens dielLlel van 2 rund witte boonen tfmbehnnreitde aan M, J. Mareusse. Eiseh ieder 2 weken gev, Uitspr, ieder f 20 b. of 10 d. H. C. L., 39 jaar, landarbeider te Kamperland, wegens het vervoeren van 2 mud boonen, waarvan h\j wiBt dat deze door diefstal waren verkregen. Eisch en uitspr. f 20 b. of 10 d. h. CAFÉHOUDER VRIJGESPROKEN VAN OVERTREDING DER POLITIE VERORDENING. Verordening omtrent sluiting café's in strijd met verordening Rijkscommissaris De Officier van Justitie te Zwolle is in cassatie gekomen van een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij een café houder te Genemuiden van rechtsver volging is ontslagen ter zake de hem ten laste gelegde overtreding der politiever ordening van die gemeente, waar die voorschriften geeft omtrent het geslo ten zijn van café's op bepaalde tijden. Het ontslag van rechtsvervolging steunde op de overwegingen, dat het betreffende artikel dier politieverorde ning, voorschrijvende de algeheele slui ting van koffiehuizen op Zondag, in strijd is met artikel 1 der Verordening nr 188/1940 van den Rijkscommissaris, daar beide bepalingen hetzelfde rechts belang betreffen, nameljjk de handha ving der openbare orde. De Hooge Raad heeft deze overwe ging juist geoordeeld en het cassatiebe roep verworpen. DE ORGANISATIE VAN DE COM- MISSIE-DR POSTHUMA. In het geheele land wordt met spoed gewerkt om een volledige organisatie voor den productieslag tot stand te bren gen. 19 Maart j.l. is de commissie ter on dersteuning van de maatregelen, getrof fen voor de regeling van de landbouw productie (commissie Dr Posthuma) door den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied benoemd. 21 Maart d.a.v. is de commissie, die dr F. E. Posthuma tot voorzitter heeft en de voorzitters van den Christelijken boeren- en tuindersbond, van den R.K. Ned. boeren- en tuindersbond, van het Ned. agrarisch front en van het Ned. Landbouw-Comité tot leden, door den Reichsbauernführer Graf Grothe geïn stalleerd. 21, 23 en 25 April d.a.v. zijn de gewes telijke commissies door dr Posthuma ge ïnstalleerd. Deze commissies zijn met hun arbeid thans zoo ver gevorderd, dat de streekcommissies in de gewesten zijn sa mengesteld en in vele streken de buurt- commissies zijn gevormd. Met de vorming van de buurtcommis- sies is de organisatie voltooid. Donderdag 29 Mei 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Dag opening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité.) 8.25 Gewijde muziek (gr.- pl.). 8.45 Gram. 9.159.20 Voor de huis vrouw). 10.00 Orgelspel. 10.30 Gram. 11.00 Voor den boer. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gram. 12.00 Amuse mentsorkest. 12.42 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en economische berichten. 1.00 Omroeporkest met piano-intermezzi. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Arnhemsche orkestvereeniging en gram. 4.00 Revida- sextet. 4.30 „Muziekcentra in het verle den Rusland 'Vóór 1914", causerie met gram. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Ensemble Erica Helen. 6.00 Gram. 6.15 Cyclus „Sport en lichamelijke opvoeding". 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 „Musica Antiqua". 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Concert voor de leden van de Duitsche Weermacht. 9.30 Ber. (En- gelsch). 9.45 Gram. 10.0010.15 BNO: Engelsche berichten. HILVERSUM II 301,5 M. 6.45 Gram. 6:50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNONieuwsberichten. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 10.20 Gram. 11.00 Fluit, piano en gram. 11.30 Declamatie. 11.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Bart Ekkers. 1.40 Gram. 2.00 Pianovoor dracht. 2.30 Gram. 2.45 Orkest Eloward. 3.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 4.00 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Chr. lectuur (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 5.15 BNO: Nieuws- en econ. en beursber.5.30 De Ramblers. 6.00 U hebt 't gehad op de lagere school. 6.15 Orgelspel. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Persoverzicht voor binnen- en buiten land. 7.15 Gram.' (7.307.45 „Ik was er zelf bjj", causerie). 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 9.45 Gram. 10.00 BNO: Nieuws ber., sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6