^"akkèütje DE ZEEUW van Woensdag 28 Mei 1941 - Tweede blad. De Veilingsvereen. „Zuid-Beveland" vergadert. LEVENSGANG Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Wetenschap en Kunst FEUILLETON ZONDER PRIJSVERHOOGING MIDDELBURG. Nationale Jeugdstorm en Hitlerjeugd Alvorens wij ons verslag vervolgen, willen wij enkele fouten in ons verslag van gisteren herstellen. In plaats van „De nieuwe admini- strateur" is niet bevallen", gelieve men te lezen: „De nieuwe administra tie is niet bevallen". Daarom zal er voor het nieuwe seizoen een eenvoudi ger systeem komen, dat meer met het oude overeenkomt. Het systeem van het vorige jaar was te ingewikkeld, terwijl te vaak fouten voorkwamen. De toen aangeschafte machines hebben niet aan de verwachtingen beantwoord. Vroeger stond de Goesche veiling békend als die, waar de minste fouten werden gemaakt. Die goede naam moet ze weer terugkrij gen. Verder wordt in het verslag gezegd, dat prof. Sprenger heeft geadviseerd een jonge tuinman-ingenieur tot direc teur te benoemen. Dit moet zijn: tuin bouw - ingenieur. De voorzitter merkte echter op, dat zulk een ingenieur, die voor veilingdi recteur geschikt is, niet was gevonden. De secretaris vermeldde in zijn jaar verslag nog, dat de voormalige Appel- stroopfabriek is aangekocht voor 11.475 gulden. De herstellingen kosten ruim zesduizend gulden. Voorloopig wordt de fabriek gebruikt voor emballageruimte. Het ligt in de bedoeling om, wanneer er rechtstreeksche verbinding met de vei ling is gekomen, er een centraal paksta- tion van te maken. GEEN TOETREDING TOT DE FEDERATIEVE ZEEUWSCHE TUINBOU W-ORGANISATIE. Zooals wij reeds meldden ,kwam in behandeling eeq voorstel van de meer derheid van het Bestuur, om tot de Fe deratie Zeeuwsche Tuinbouw Organisa tie (F.Z.T.O.) toe te treden, mits de andere groote veilingen en alle stand organisaties dit ook deden. Dhr W a 11 e 1 (vertegenwoordiger van de F.Z.T.O.) licht de bedoeling van deze organisatie toe. Het is niet juist, dat aan de veilingen om aansluiting ver zocht is. Wel is gevraagd om een finan- cieele bijdrage. De tuinders worden in dividueel lid. Het is de bedoeling tot een algemeene samenwerking te komen, om den tuinbouw op hoog peil te hou den en onzen voorsprong te behouden. Er is in principe overeenstemming be reikt met de verschillende organisaties. Er is prachtig werk verricht te Naald wijk en in Limburg. Dat moet ook hier kunnen. Aan de veilingen is om finan- cieelen steun gevraagd, teneinde dit mooie en noodige werk mogelijk te maken. Dhr J. H. Klooster heeft ernstig bezwaar tegen het voorstel. Het is nu niet de tijd om nieuwe vereenigingen op te richten en op de toekomst vooruit te loopen. Het voorstel gaat buiten het terrein der veiling. De voorzitter ziet toch wel nut in de F.Z.T.O. ook voor het heden. Dhr C. P. Vogelaar acht het vóór alles noodig wat ook de toekomst brengt den tuinbouw vooruit te brengen, het product te verbeteren, enz. Dat zal geld kosten. Met contributies alleen komt men er niet. Spr. acht de voorgestelde bijdrage van 1/5 pet. laag. Het is belachelijk om daartegen be zwaar te maken. Er is nog zeer veel te doen. De tegenwoordige functionaris sen zijn overbelast. Het is niet te bère- kenen, hoeveel voordeelen te behalen zijn met goed opgezet wetenschappelijk werk. En daarvoor is samenwerking noodig. Spr. steunt het voorstel krach tig. Dhr Klooster vindt, dat er thans genoeg gedaan wordt aan ziektebestrij ding enz. Maar bij de F.Z.T.O. draait alles om de toekomst. En daarvan we- door 14) J. VAN DEN BOSCH. Er verloopen eenige maanden. Sjaan houdt woord. Zij ontmoet Klaas niet. Al leen eiken Zondagmorgen en -middag, wanneer ztf tenminste op'de boerderij kan worden gemist niet steeds kan zy tweemaal ter kerk zien ze elkaar. En dan zijn hun blikken voldoende. Die blijven zeggen: het komt nog wel voor j ufr' iie'D geduld. Dat zegt tenminste de blik van Sjaan. Klaas gaat twijfelen. Er komt niets van. Hoe zou dat kun- ken' Tuininga keeft ztin veto uitgespro- Tot opeens Lambert van de „Zand- hoeveniet alleen de boodschappen ha len komt, maar ook een briefje van bjaan meebrengt. Het zijn slechts een paar woorden: ik moet je spreken, iviaas; het bevel van vader moet voor een enkele maal overtreden worden. De plaats der ontmoeting en het uur wordt er m vermeld. ten we niets. Bij aansluiting verliezen we een deel van onze zelfstandigheid. Laten we nu doen, wat we in het he-., den doen moeten, maar ons.niet vast leggen voor de toekomst. Dhr de Jonge steunt het voorstel en wijst er op, dat de organisaties er mee accoord gaan. De voorzitter merkt op, dat de veilingsvereen. bij toetreding haar zelf standigheid behoudt. Dhr v. d. Poest Clement is te gen het Bestuursvoorstel. De veilingen zijn niet in de F.Z.T.O. gekend, maar mogen nu de kosten in hoofdzaak beta len. De leden der F.Z.T.O. betalen maar een kleinigheid. De veiling wil graag steun verleenen aan wetenschappelijk werk, maar zich niet aan vreemden binden. Dhr Minderhoud (Wilhelmina- polder) is het hiermede eens. Spr. zou het niet gewenscht achten, als de regee ring overleg ging plegen met de F.Z. T.O., in plaats van met de veilingen. De veiling dient rechtstreeks de bestaande organen te steunen. Dhr W a 11 e 1 ontkent, dat de veiling haar zelfstandigheid zou verliezen. De F.Z.T.O. wil alleen de cultures op hoo- ger peil brengen. Zij bemoeit zich niet met de veilingaangelegenheden. Wij moeten ons niet laten leiden door een Jan Salie-geest, maar de gemeenschap pelijke belangen gezamenlijk behartigen. Ir Bosma wil duidelijk onderschei den het onderzoek- en het organisatie- werk. Het is de vraag, of de veilingen het geld voor beide willen afstaan. De voorzitter deelde nog mede, dat ir v. d. Plassche tot toetreding had gead viseerd, maar dat hij den vorm niet be wonderde. Dhr Minderhoud heeft bezwaar tegen den naam en het karakter van de F.Z.T.O. en geeft een andere inrichting in overweging. De voorzitter heeft vernomen, dat de veiling te Kapelle geen steun zal verleenen. Dhr Klooster stelt voor de bespre kingen te verdagen tot volgend jaar. Het voorstel om zich aan te sluiten, mits alle andere veilingen en sfandsor- ganisaties zich aansluiten, wordt ver worpen met 39 tegen 32 st. Het voorstel om het Bestuur de be schikking te geven over 2/10 pet. van den omzet, teneinde het beschikbaar te stellen daar, waar het voor wetenschap pelijke belangen noodig is, wordt aange nomen met twee stemmen tegen. Dhr W a 11 e 1 betreurt de genomen beslissing, waardoor de poging om tot meer eenheid te komen, wordt verijdeld. De voorzitter acht het niet uit gesloten, dat er nog wel wat bereikt wordt als de opzet wordt gewijzigd. Verder zegt Spr. dat getracht wordt te Krabbendijke een pakstation op te richten. Lukt dat niet, dan zullen meer kisten moeten worden aangeschaft. Rondvraag. Dhr P. Zegers bespreekt de sala- risvermindering van den veilingmeester. De voorzitter antwoordt, dat er geen veilingmeester, maar een keurmees ter is. Het Bestuur zal dit punt nader overwegen. Dhr Vette bespreekt de vervoers- moeilijkheden voor Ovezand en omge ving. De voorzitter en secretaris doen allerlei mededeelingen over gehou den besprekingen met rijksverkeersin spectie en Ned. Spoorwegen. Toegezegd is, dat eiken morgen op de ringlyn een trein zal loopen om het fruit op te halen. Meer kan niet worden toegezegd. Een verzoek is te bevoegder plaatse inge diend om in het belang der voedselvoor ziening meer auto's te laten rijden. Dhr Pouwer dringt aan op samen werking. Er dient gezamenlijk vervoerd te worden per tractor enz. Inzake het statiegeld zegt de voorzit- Als Gert jan Klaas vraagt, dien avond iets te doen, zegt deze: Vanavond kan het niet. Ik moet bepaald weg. Gertjan, zijn vrouw en Adriana zijn op de hoogte. Het zou natuurlijk toch uitgekomen zijn. Maar Klaas heeft, on geveer een week na zijn laatste bezoek aan de „Zandhoeve", hen ingelicht. Het is precies zoo uitgekomen, als vader en moeder gedacht hebben. En wkt doet Klaas nu? Ja, eens even wachten, zoo als Sjaan ook wil. Ze zullen elkaar wel weer ontmoeten en praten. Zóó kan het vanzelf niet blijven. Weet hij wel zeker, dat het niet afgeloopen is? O ja, Klaas weet het zeker, heeft hij gezegd. Maar hij heeft géén zekerheid. Alleen de twijfel is zijn hart binnen- gslopen. Nu komt daar dat briefje van Sjaan. Zou er iets bijzonders zijn? Het is niet, dat hij verwacht. Als ze bij elkaar zijn, zegt Sjaan alleen, dat zij hem even spreken moest. Zij heeft het zoo eenzaam. Neen, vader is nog niet veranderd, maar het is volstrekt niet onmogelijk, dat het in orde komt. Dat heeft zij liever dan zonder toe stemming van vader verloven. En als je vader nu niet...? vraagt Klaas. Ik hoop niet, dat het zoover moet ter, dat het statiegeld voor het geheele land is vastgesteld op f 0.50 per bushel en f 1 per kist. Naar aanleiding van een vraag, zegt de voorzitter, dat er gezorgd is voor veel emballage-materiaal. Dhr Bosma wekt op tot tijdige be spuiting tegen de appelzaagwesp, om groote schade door wormstekigheid te voorkomen. Te vroeg spuiten heeft geen resultaat. Omstreeks Pinksteren zal wel de gun stigste tijd zijn. Hierna sluiting. 28 MEI 1941. 's Morgens tot 5 u. 27. 's Avonds van 9 u. 48. CONCERT VAN „DE SYMPHONIE" TE GOE3. Door de orkestvereeniging „D e S y m- phonie" is gisteravond, onder leiding van den heer F. X. Mannhardt, in „De Prins van Oranje" te Goes, een in vitatieconcert gegeven. Een zeer talrijk publiek was aanwezig. Voor den aanvang van dit concert sprak de voorzitter van „De Symphonie" dhr C. van Zweeden, een openingswoord. Enkele jaren is het bestaan der veree- niging onderbroken geweest, maar door dit concert (weer evenals vroeger, onder leiding van den heer Mannhardt) treedt zij wederom voor het voetlicht. Spreker wekte de aanwezigen op om deze vereeniging financiëel te steunen of persoonlijk mee te werken. Hij dankte in het bijzonder den heer Marinus Flipse, pianist te Rotterdam, die zoo bereidwillig was om zijn mede werking te verleenen en ons enkele pianosoli te doen hooren. Eveneens dank te hij dhr en mevr. Pilaar als kunstmin- nènden, het bestuur van „Toonkunst" voor het afstaan van den vleugel en den burgemeester van Goes. De heer Mann hardt ontving een fraaie lauwerkrans. De uitvoering, die een vlot verloop had, gaf blijk van wilskracht en daarom is er hoop voor de toekomst. Met een vete raan op dit gebied als de heer Mann hardt aan het hoofd, mogen goede ver pachtingen worden gekoesterd. Begonnen werd met de „Hochzeits- marsch" van Mendelssohn. De uitvoe ring hiervan voldeed ons niet bijzonder. Beter waren enkele deelen van de „Sym phonie" van Haydn, vooral het derde deel. In de twee eerste deelen kon het p. of p.p. wat zachter worden gegeven. Overigens lof voor dit zware nummer. Met voldoening hoorden wii de No's na de pauze. Het scheen steeds beter te worden. Zeer soepel en muzikaal zijn „Chant sans paroles" van Tschaikowsky, „Melodie in F" van Rubinstein en „Lo- reley-Paraphrase" van Nesvadba ver tolkt. De weergave van het slotnummer: Ouverture uit de opera „Le Calife de Bagdad" van Boïeldieu leverde het be wijs, dat „De Symphonie" nu reeds in staat is muzikaal genot te verschaffen. Zeer de aandacht trokken ook enkele soli van verschillende instrumenten. Ook het spel der pianiste verdient waardee ring. Een dergelijke vereeniging is niet al leen bevorderlijk aan de muzikale ont wikkeling der leden, doch kan ook veel bijdragen tot het vormen van od peil staande orkesten bij de uitvoeringen van onze diverse zangvereenigingen. Zooals gezegd, genoot de vereeniging de eer van de medewerking van den heer Marinus Flipse, pianist. Deze klavier-kunstenaar beschikt over gaven van techniek, voordracht en aan slag, kort gezegd: over alles wat een toonkunstenaar groot maakt. Hii gaf als soli werken van Beethoven, Chopin, De bussy, v. d. Sigtenhorst-Meyer. Door het geweldig applaus liet de heer Flipse zich verleiden twee toeeriften te geven, n.l.: „Nacht in een oude stad" van Alex Voormolen en een „Wals" van Chopin. Het is eigenlijk onmogelijk om juist weer te geven den indruk, die zulk spel op ons maakte/ Hij is een van God be genadigd kunstenaar. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". komen, Klaas. Ik houd zooveel van myn vader. Moeder zegt ook. wacht nog even misschien... En anders, ja, ik kan je niet loslaten, jongen, Ik wil dat ook niet... Deze woorden klinken als muziek in de ooren van Klaas. Hy drukt Sjaan tegen zich aan en die leunt behagelijk. Ze nestelt zich in zyn armen. Nu moet ik weer weg, jongen. Bl«f aan mij denken. Er komt wel een oogenbllk, als vader ziet, dat ik niet van meening verander, dat het in orde komt, zegt zy vol vertrouwen, wy hou den van elkaar. We hooren by elkaar. Niets kan ons scheiden. Zoo kan Klaas weer naar Westvoort terugkeeren. Zq heeft hem een schralen troost meegegeven. Misschien komt het moment. Maar als dat nu niet komt? Hy moet toch eenmaal zekerheid heb ben. Dan moet het maar hard tegen hard. Zij kunnen ook trouwen zonder toestemming van den boer. Er zijn nog kantonrechters. Als Sjaan werkelijk van hem houdt en dat is buiten kyf dan moet zq haar vader trotseeren. Ze hebben beiden den leeftyd. Ze houden ontzaggelijk veel van elkaar. En het gaat tqd worden, dat hij zijn vrouw binnenhaalt. Er is verandering op komst. WATERLEIDING-MAATSCHAPPIJ „SCHOUWEN EN DUIVELAND" In de Zaterdagmiddag te Zierikzee ge houden algemeene vergadering was al leen de gemeente Duivendyke niet ver tegenwoordigd. Voorzitter de heer R. Gerritsen. De voorstellen tot verplichte afschryving van f 21444.16 en tot extra afschrijving op de bezittingen f 27358.87 worden goedgekeurd, evenals de balans en winst- en verliesrekening over 1940. Het verlies dat in deze laatste rekening tot uiting komt bedraagt f 13392.91. Het verlies waarmede by het aangaan der obligatieieening werd rekening gehou den, werd geschat op pl.m. f-16000, zoo dat het resultaat nog pl,m. f2000 gun stiger is dan werd voorzien. Hut saldo geeft reden tot tevredenheid. De heer Jac. Bouman werd m.a.st. tot lid van den raad van beheer gekozen. De voorzitter deed eenige mededee lingen. Ten eerste, dat het met de olie voorziening, noodig voor het pompsta tion, spaak dreigt te loopen op den lan gen duur. Dit werd al langen tijd voor zien en daarom is uitgekeken naar an dere middelen, n.l. electriciteit of een gasgenerator. Het laatste middel komt 't bestuur als het beste voor, vooral ook omdat deze installatie zich zelf betaalt. Over eenige maanden zal de gasgenera tor in gebruik kunnen worden gesteld. Voorloopig is voor 3 maanden anthra- ciet voor het bedrijf toegewezen. De andere mededeeling betreft het buizennet tusschen Zijpe en Zierikzee. Ingekomen is een brief van den hoofd ingenieur van den rijkswaterstaat te Middelburg, waarin werd medegedeeld, dat indertyd concessie is verkregen van de provincie en vergunning om een bui zennet te leggen in den Provincialen weg tusschen Zierikzee en Zijpe. In 1935 is deze weg door het Rijk overge nomen met alle rechten en verplichtin gen. Bij de uitvoering van de plannen tot het aanleggen van een nieuwen rijksweg ZierikzeeZijpe moet op eerste aanzegging het buizennet verlegd wor den, hetgeen een ton kost. By een on derhoud op het departement van wa terstaat heeft spr. de principieele be zwaren naar voren gebracht tegen deze ingrijpende verandering, die, wanneer zij onverhoopt door mocht gaan, tot ta- riefsverhooging zal leiden„ waarvoor het, zooals werd betoogd thans niet de tijd is. De raad van beheer heeft ook de hulp van Ged. Staten ingeroe pen, welk college, naar het bestuur ver trouwde, de belangen van de Schouw- sche waterleiding zal verdedigen. Op een vraag van den heer F. v. d. Bout, omtrent molestverzekering, deelt de voorzitter mede, dat thans alles van de waterleiding-maatschappij bij molest verzekerd is. De heer v. d. Bout informeert naar het buizennet in het algemeen. De voorz. antwoordt, dat het net over het alge meen goed is, hoewel men in bepaalde streken tot vernieuwing heeft moeten overgaan. Den heer Bolle is het opgevallen, dat in 1938, 50.000 M3. minder water is verbruikt dan in 1934. „Dat komt door de invoering van wa termeters", antwoordt de voorzitter. De verbruikers zijn daardoor zuiniger ge worden. (Z. Nsb.) GEBEENTE VAN EEN MAMMOETH. Een Vlissingsche schipper heeft, ter wijl hy zich met zijn schuit ter visch- vangst op de Schelde bevond, een ge wricht van een mammoeth opgehaald. Het gebeente, dat ongeveer 25 kilogram weegt, is aan het Stedelyk Museum te Vlissingen overgedragen. VERHOOGING WEDDE HOOFDCOMMIES. De toch reeds zeer omvangryke werk zaamheden van den hoofdcommies ter De annexatiegedachte zweeft door de lucht. Het vraagstuk is opgeworpen. En het laat de geesten niet met rust. Maas- 'land groeit bedenkelyk naar Westvoort toe. Zeg, dat er nog tien woningen neer gezet worden en wat beteekenen tien woningen voor een stad, die de honderd duizend inwoners gepasseerd is? dan worden de huizen van Westvoort ge raakt. In Maasland zeggen ze: het is voor ons een levensbelang dat Westvoort geannexeerd wordt. Het probleem is opgeworpen, het heeft zich vanzelf naar voren gedrongen. Het proces is niet te stuiten geweest. En het eind van het lied is, nu de Gedeputeerde Staten der provincie gunstig hebben ge adviseerd, dat by de Tweede Kamer het wetsontwerp is ingediend, dat be doelt Maasland te vereenigen met West voort, terwyl de gemeente Nedervoort, dat een deel verliest, schadeloos gesteld wordt door byvoeging van Mildam. Met de idee, die dan nu belichaamd wordt in een concreet voorstel, zijn de menschen al zoo vertrouwd geraakt, dat er geen verrassing meer is. Het jonge geslacht van Westvoort juicht de an nexatie van ganscher harte toe. Ook wel ouderen. Maar er zyn er, die het hoofd schudden. MEDEDEELINGEN VAN DUITSCHE ZIJDE OVER PADVINDERS EN JEUGDHERBERGEN. Dr Lindenburger, leider van de Be- fehlsstelle der Hitlerjeugd in Nederland en adviseur van het commissariaat-ge neraal voor byzondere aangelegenheden voor jeugdzaken, hield gisteren op de degelijksche persconferentie te Den Haag een referaat over den jeugdarbeid. Hy deelde mede dat de Nationale Jeugdstorm thans 12.000 leden heeft. Besprekingen met den heer Weger uit Meppel, leider van de agrarische jeugd in de Noord-oosteiyke provincies van het land, leidden er toe, dat de heer Weger zich by den N.J.S. aansloot. Overeenkomstige besprekingen met de padvindersorganisaties mislukten ech ter. Met zeer veel geduld is getracht deze organisaties tot samenwerking te bren gen. Na drie maanden onderhandelen kwam men tot de conclusie, dat er by de padvinders onoverkomeiyke politieke en zedelyke bezwaren bestonden. Daarom werd tot opheffing van de Nederland- sche padvindery besloten. Een geiyk lot wedervoer de leiding van de Jeugdherbergcentrale,, die con stant weigerde om aan Joden'het over nachten in de jeugdherbergen te verbie den. De Hitlerjeugd in Nederland telt he den 3000 leden en heeft zich ten doel ge steld alle kinderen uit Duitsche gezin nen of uit gezinnen van welke een der ouders Duitsch is, te organiseeren. gemeentesecretarie zyn thans in zooda nige mate vermeerderd, dat B. en W., ge let ook op de salarieering van hooger secretariepersoneel in andere vaak klei nere gemeenten, het beslist noodzakeiyk achten, dat zoo spoedig mogeiyk in de voor genoemde betrekking geldende jaarwedde-regeling een verbetering wordt gebracht, welke een meer biliyke belooning tegenover de groote verant- woordelykheid waarborgt dan tot dus verre. Was de hoofdcommies tot heden on dergebracht in salarisgroep Vin met een jaarwedderegeling van f 2850 tot f 3420, thans wordt voorgesteld deze betrekking uit die groep te schrappen en haar te rangschikken in een nieuwe groep IX met jaarwedderegeling van f 3135 met 6 tweejaarlyksche verhoogingen van f 142,50 tot een maximum van f 3990 op 1 Juli a.s. VERHURING ONTEIGENDE PERCEELEN. Bij schrijven van 31 Januari hebben B. en W. zich gewend tot de voormalige eigenaren van de door den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw ten name van de gemeente onteigende niet- verwoeste perceelen, waarby voorop werd gesteld, dat betrokkenen desge- wenscht tot nadere aanzegging het vol ledig gebruik van hun perceelen konden behouden, terwijl werd medegedeeld, dat, wanneer zij met de gestelde voorwaarden niet mochten instemmen, de Gemeente deze perceelen zelf in exploitatie zou ne men. Vrywel alle eigenaren stemden met de voorwaarden in. Behalve een enkel perceel, dat wellicht wederom aan den voormaligen eigenaar zal worden terug gegeven en enkele kleinere perceeltjes, die óf tegen vergoeding tydelijk zijn af gestaan óf door hun geringen omvang of om andere redenen niet te exploitee- ren zijn, bleven drie perceelen ter directe beschikking van de gemeente en stellen B. en W. voor die als volgt te verhuren Tuingrond aan de Zusterstraat, vroe ger eigenaar J. Leijnse, aan den pachter Chr. de Boks voor f 60 per jaar, tegen vroeger f 90, zulks omdat de tuin thans geheel „open" ligt. Het perceel Segeerstraat 36, vroeger eigenaresse N.V. de Brouwery d' Oran jeboom te Rotterdam voor f 312 aan de erven van den pas overleden huurder J. Minderhoud. Het pand Simpelhuisstraat 8 aan A. van Heyl voor f 3 per week, nu de vo rige huurder L. K. van Heyl op 6 Maart j.l. is overleden. DE GEMEENTELIJKE ZWEM-. INRICHTING. De belangstelling voor de gemeente- lyke zweminrichting aan den Westeiy- Tot hen behoort Gertjan Bakker, Is hy dan zoo conservatief? Je kunt er moeiiyk inkomen. Gertjan is eigenlyk bang voor de stad. Hy vreest, dat de geest vandaar zal overwaaien naar West voort. Och, we zyn al stadjers, zegt Klaas dan. De meeste lui hier hebben de stad- sche allures al. Heelemaal ongeiyk heeft hy niet. Ze zitten feiteiyk in de stad. Als ze vyf en twintig minuten loopen loopen, wel te verstaan zitten ze op de Markt, in het centrum van de stad. Tja, het is waar. Gertjan ziet het ook wel. Maar het is toch heel iets an ders: je bent nu tenminste nog dorpe ling. Straks komen de brieven en dan staat er onder den straatnaam: Maas land. Nedervoort is verdwenen. En je moet over den geest van een stad toch niet te licht denken, Klaas. Neen, dat doet Klaas niet. Maar hy weet ook, dat er wel eens overdreven wordt. In de stad woelt de zonde, zeker, maar op het platteland evengoed. Mis schien in de stad wat verfynder, maar zonde is zonde, afgeloopen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 5