Naderiand voedt zichzelf. PU ROL De gronde Werki DE Rl Gemengd Nieuws Consumptie-ijs een gevaar lijks Bacteriëndragsr. Radioprogramma EERS I" Prof. Mr P. A. Diepenhorst schrijft in „Ons Zeeuwsohe Platteland": Voor het welslagen van den zooge- naamden „productieslag" is de geest die onze boeren en tuinders bi] hun bedrij vigheid bezielt, beslissend. Wordt mor rend en klagend, tegenstribbelend en mokkend de arbeid verricht, dan mag op zegen niet worden gehoopt. ZONDER PRIJSVERH00GING De na r OS PRODUCTIESLAG. Klachten worden gehoord over den regen, die niet komt, over kunstmest, die niet kan worden gemist en toch uitblijft, over de verplichte veelevering, die forsch aangrijpt, over allerhande onge rief. Die klachten zullen worden getem perd en gelouterd indien de dankbaar heid levendig is voor velerlei gunst, waarmee wij nog worden omringd. De ware stemming is die, welke een onzer gewestelijke leiders vertolkte toen hij in een aan het hoofdbestuur gerich- ten brief getuigde: „Bodemproductie, productieslag beteekent voor ons nu als ook voorheen Gods aarde met al onze macht tot de hoogste productiviteit op te voeren, in diepe afhankelijkheid van den grooten eigenaar en dat om Chris tus wil. Wij hebben God eerst te eeren in de werken Zijner handen en daarna en daardoor elkander". Een verkeeren in deze stemming zal behoeden zopwel voor overschat ting als voor kleineering van den productieslag. Wonderen kan hij niet verrich ten. Op schoone resultaten toch mocht de Nederlandsche landbouw reeds tien tallen jaren bogen. Door onze bodemgesteldheid, den vrede dien wij een eeuw lang mochten genieten, de rustige ontplooiing van ver- eenigingsleven en onze landbouwvoor lichting zijn wij rijker gezegend dan me nig ander land. Ook is het verschil in economische structuur hier van door slaggevende beteekenis. Nederlands agrarische papieren zijn van ouden datum en dragen solied ka rakter. Evenwel is daarmee geen vrij brief gegeven om den oproep tot mee werking aan verhooging der landbouw productie onbegrepen of ongehoord aan zich te laten voorbijgaan. Wie veel gege ven is, van dien zal ook veel geëischt worden. Adeldom, ook agrarische adeldom, verplicht Sympathiek is in den productieslag de grondgedachte dat bij onzen landbouw thans meer dan ooit op de voedselvoor ziening yan eigen bevolking alle kracht dient te worden saamgetrokken. Het betreft een gedachte, die, ook buiten den tegenwoordigen abnormalen bezet tingstijd, recht had op grooter waardee ring dan zij in menlgen kring genoot. Een teere kwestie moeten wij hier aan raken, Reeds in „Onze Landbouw" (1933) betoogde schrijver dezes dat, hoe hoog ook de Nederlandsche landbouw in technisch opzicht moge worden ge roemd, toch de structuur van het agra risch bedrijf buitengemeen kwetsbaar moet heeten. Eenzijdig werd alle aan dacht saamgetrokken op den export der landbouwvoortbrengselen. Meermalen is uitvoer als het hoogste goed aangesla gen en het export-cijfer als de wel vaartsgraad by uitnemendheid aange merkt. Uitvoer echter is niet het einddoel, maar slechts een middel om tot hoo- ger welvaartsleven te geraken. In ver schillende gevallen kan dit doel door productie voor binnenlandsch verbruik beter worden bereikt dan door afzet in het buitenland. Vermeer dering van de koopkracht der bevolking die tot sterke vraag van eigen produc ten leidt is eene meer vertrouwbare aan wijzing voor de toename van de wel vaart dan een omhoog gaan van het ex portcijfer. Vooral een klein land als Ne derland moet zich van het onzekere ele ment, dat zijn export immer aankleeft, bewust zijn. Natuurlijk mag de export ons niet on verschillig laten; uitvoer van onze ver edelingsproducten is een levensbelang. Toenemende veredeling van onze pro ducten echter baat niet, wanneer die producten botsen tegen tariefmuren van landen die hun inheemsche voortbreng selen een niet in te halen voorsprong verleenen. Daarom meenden wij reeds een tien tal jaren geleden een nieuwe oriëntee ring van onze agrarische productie te moeten bepleiten. Waar de buiten- landsche markt zoo betoogden wij in aanzien zal verliezen moet de verzorging van de nationale markt sterker aandacht trekken. Meer dan tot dusverre zullen wij ons moeten geven aan de teelt van producten die van het I buitenland worden ingevoerd en ten aan zien van welke alle voorwaarden voor een rendabele bedrijfsuitoefening bin nen onze grenzen aanwezig zijn. Inkrim- I ping van de teelt van exportproducten en uitzetting van onzen graanbouw is daartoe onvermijdelijk. Het goed recht van dit standpunt, reeds voorheen door ons bepleit, is door de gebeurtenissen van 1939 bevestigd. Aan de lijve is gevoeld hoe gevaarlijk het is voor voorziening van noodzake lijke levensmiddelen op het buitenland te z(jn aangewezen. Dit gevaar wordt thans beseft in krin gen, die voorheen zich daarvoor niet beducht toonden. 2e kalfskoeien: Bleu van P. Wisse 82 p.; Emma van P. Wisse 80 p.; Juffrouw van C. Kleinepier 78 p. 3e kalfskoeien: Emma van Job Wisse Jaca. 82,5 p.; Zwartkop ven A Kodde 79 p.Nelly van J. Maljaars 77 p.; Bontje van Jac. Wisse 78,5 p.; Juffrouw van P. C(jvat 75 p. Oudere koeien: Starre van P. de Vis ser 81 p.; Juffrouw van Jac. Koppejan Ez. 80.5 p.; Emma van Jac. Wisse 80 p., Bontje van J. Clarisse 79,5 p.; Sul van C. Kleinepier 79 p.; Dora van J. Maljaars 77 p.; Starre van J. Maljaars 76,5 p.; Wim van P. de Visser 76 p. Kalfvaarzen: nr 1 C. de Visser, 2 J. Koppejan C.Jz.; 3 Job Wisse Jacz.4 C. de Visser; 5, 6 en 7 Job Wisse Jobz. Jongvee: nr 1 A. Rooze, 2 Job Wisse Jacz., 3 A. Rooze. Als kampioen werden geplaatst Bles van P. Wisse en Emma van Jac. Wisse. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. St. Maartensdijk. Polderverga dering. In de vergadering van inge landen van het Waterschap „St. Maar tensdijk" werd de aansluiting van het Diesel-gemaal aan het plaatselijk elec- trisch net verworpen. Een andere oplos sing voor den afvoer van het overtollige water is in studie. In verband met de kolenschaarschte werden aan den zeedijk heel wat per koenen afgetrapt of gezaagd. Ten einde hieraan paal en perk te stellen werd be sloten de kruin en den buitenberm voor alle verkeer te sluiten. Door dit besluit wordt dus ook den zwemliefhebbers de gelegenheid ontnomen om een zeebad te nemen. Besloten werd aan Ged. Staten toe stemming te vragen om voor vijf jaren dijkgeschot op het gebouwde eigendom te mogen heffen tot 6 pet. van de belast bare opbrengst. Geraamde opbrengst f 4100. Het dijkgeschot voor het gemaal werd met f 1 per h.a. verhoogd. De diverse rekeningen en begrootin gen werden vastgesteld. Aan den ontvanger-griffier werd op diens verzoek een salarisverhooging van f 200 toegekend. Indien door gebrek aan olie het Die sel-gemaal niet meer kan werken, dan zullen de duikers tusschen de onder scheidene polders gesloten worden, ten einde te Voorkomen dat al het overtol lige water in één polder terecht zou ko- onderdeelen van het bedrijf te weinig is afgeschreven, wordt voorgesteld de kapitaalschuld van het bedrijf aan de gemeente met f2500,te verminderen en dit vrijkomende bedrag te bestemmen voor extra-afschrijving. Het ligt in de bedoeling de per soonsbewijzen in de avonduren in over werk te doen gereed maken en uitreiken, aangezien dit werk door het beschikbare personeel niet in de gewone diensturen kan worden verricht. Voor Yerseke wordt gerekend op ongeveer 1250 werk uren. Het minder bezoldigde personeel kan er nu wat bij verdienen, terwijl het ook voor het publiek veel gemakkelijker is 's avonds dan overdag te komen. De opbrengst aan leges wordt op f 900, geraamd. Voorgesteld wordt hiervan toe te kennen aan den heer H. J. de Jager, die als verantwoordelijk leider zal op treden, een bedrag van f 300,en aan elk van zijn drie helpers, de heeren A. C. Boon, L. M. Steketee en J. Salm f150,dan blijft nog f150,beschik baar voor het noodige materiëel. Ge schat wordt, dat de werkzaamheden in totaal vijf avonden per week gedurende vier a vijf maanden in beslag zullen nemen. B. en W. stellen voor de huur van 32 M2. grond op het buitenbeloop van den Noordelyken havendam met ingang van 1 September a.s. over te dragen van den heer A. C. Stobbelaar op den heer W. Bakker en een nieuw terrein van 40 M2. aldaar met ingang van 1 Juni a.s. te verhuren aan den heer W. Pekaar, zulks alles voor den tijd van vyf jaar en tegen een huurprijs van vijf en twintig cent per M2. Uit de ter vaststelling aangebo den wijzigingen van de gasbegrootingen blijkt, dat het verlies over 1940 f 3687, hooger zal zijn dan geraamd was. Dit is o.a. te verklaren uit het feit, dat wegens de verduisteringsvoorschriften de straatverlichting ongeveer f 2000, minder opbracht. Verder worden de kapitaalsverstrek- kingen aan het bedrijf over 1940 met f 2500,en over 1941 met f 3500, verhoogd. Eer en ander is gedeeltelijk het gevolg van de oorlogshandelingen. Op de ter vaststelling aangeboden wijzigingen van de gemeente-begrooting 1941 komt o.a. een post voor van f 800, voor de aanschaffing van een brandvrije archiefkast ten behoeve van het burger lijk armbestuur. Door B. en W. zijn de voorberei dende stappen gedaan om eventueel te geraken tot verkoop van de 18 ge meente-woningen in de Emmastraat. Een vrij groot aantal aanbiedingen is hiertoe ingekomen. - B. en W. hebben nog een laatste poging gedaan om het obstakel in de Kaaistraat bij minnelijke schikking op te ruimen. Aangezien naar de meening van B. en W. een billijke vrijwillige over eenkomst niet mogelijk is, stellen zij nu den raad voor tot onteigening te besluiten om aan den onhoudbaren toe stand aldaar zoo vlug mogelijk een einde te maken. UITVOER VAN SLIPPER LIMPEDS. lerseke. De Nederlandsche Visscherij- centrale, in haar hoedanigheid van mo nopolie-houdster van den uitvoer van visscherijproducten, heeft de volgende regeling vastgesteld voor den uitvoer van slipper-limpeds naar België: 1. de uitvoer kan uitsluitend geschie den door bij de Nederlandsche Vissche- rij centrale georganiseerde exporteurs van oesters, mosselen en andere schaal- en schelpdieren, die dezen exporthandel reeds in de jaren 1939 en 1940 regelma tig uitoefenden. By uitvoer van slipper-limpeds, indien deze voor de consumptie zijn bestemd, worden de navolgende minimum-eischen gesteld azij moeten op korren of dergelijke zijn gezeefd; b. zjj moeten zijn gespoeld of verwa terd. Na bovengenoemde bewerking te heb ben ondergaan mag een partij slipper- limpeds ten hoogste 10 tarra bevat ten. Onder tarra wordt verstaan: leege schelpen, waarop geen levende slippers aanwezig zijn; andere schelpen, behalve die, welke levende mosselen bevatten, derrie of andere bestanddeelen, zooals klei, modder etc.; zeesterren, krabben, spinsel, uier en ander vuil, zooals stee- nen, hout en ander vuil. Voor de keuring van slippers en het afsluiten van monopolie-overeenkomsten en het afgeven van uitvoermachtigingen zijn voorloopig aangewezen de heer Wil- lemse, controleur van het Bestuur der Visscherljen op de Zeeuwsche Stroomen te lerseke en de agentschappen van het Centraal Verkoopkantoor van mosselen te Hansweert en Tholen. WALCHEREN. Zoutelande. Vanwege de Prov. Comm. voor veefokkerij werd alhier de jaar- lijksche veekeuring gehouden. Aange voerd werden 5 stieren, 19 melkkoeien, 7 kalfvaarzen, 4 stuks jongvee. Stieren: Nico van J. Riemens te Me- liskerke, geb. Juli 1938, 76,2 punt, le pr.Bon van J. Maljaars, geb. Nov. '39, le pr.Oscar v. Zeeduin van J. Geschie- re, geb. Febr. 1940, 75,5 p., le pr.Ge rard van Jac. Koppejan C.Jz., geb. Oc tober 1939, 74,5 p., 2e pr.Bertus van L. Vos, geb. April 1940, 2e pr. le kalfskoeien, bles van A. Kodde 78 p.; Janna van A. Geschiere 76 p.; Em ma van P. de Visser 73 p. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Man doodgestoken. Op een boerderij in de gemeente Tubbergen, heb ben twee vrienden op Hemelvaartsdag twist met elkander gekregen, welke zoo hoog liep, dat de een zijn mes trok en den ander daarmede in het hart stak. Het slachtoffer, die spoedig overleed, was 34 jaar oud en gehuwd. Doodelijk ongeluk te Rot terdam. De 5-jarige B. van Raaij, wo nende aan den Dordtschen Straatweg te Rotterdam, is door een vrachtauto over reden en zoo zwaar gewond, dat hij kort na aankomst in het Zuiderziekenhuis is overleden. Mislukte ontvluchtings poging. In Februari 1940 is op den Soesterberg een moordaanslag gepleegd, waarvan de dader in de strafgevangenis te Scheveningen is opgesloten. Met een collega was deze gevangene Zaterdag middag aan het werk op de binnenplaats der gevangenis. In_hun nabijheid stond een ladder en toen de omstandigheden gunstig waren klom hij op den muur en met een fikschen sprong vloog hij zijn vrijheid tegemoet. De vlucht werd echter spoedig ontdekt en nadat het Haagsche politie-apparaat in werking was gesteld, is de gevangene spoedig gevonden. Hij had zich in zijn gevangeniskleeren ver stopt in de Scheveningsche boschjes, waar hij door twee agenten werd ont dekt. De man liet zich gewillig naar de gevangenis terugbrengen. Verdronken. Zondagmiddag is te 's-Hertogenbosch uit de Zuid-Willems vaart opgehaald het lijk van de 45-jarige landbouwer J. G. uit Oss, die sedert 17 Mei werd vermist. Hij sloeg er munt uit. Een der employé's van de Rijksmunt te Utrecht heeft vorige week een zakje pas- I munt, inhoudend 1000 nieuwe dubbeltjes ontvreemd. De dubbeltjes waren reeds in eenige groote steden in circulatie ge bracht. De dader is gearresteerd. Jeugdige dieven. De politie te Bergen op Zoom heeft eenige jeug dige boefjes aangehouden, die den laat- sten tijd tal van winkeldiefstallen heb ben gepleegd. Zij hadden ook nog in een villa ingebroken, alsmede een fiets ge stolen. Zij hadden ook winkeldiefstallen te Steenbergen en Roozendaal op hun geweten en bleken ook niet vreemd te zijn aan zakkenrollen en ladelichten. Oude man verdronken, Zondagmiddag is in de Zuid-Willems vaart 't lijk drijvende gevonden van den 76-jarigen A. V. uit Gemert, die sedert een week werd vermist. Verboden handel, De Hoorn- schfl gemeentepolitie heeft drie winke liers verbaliseerd In verhand met het verknopen van lovensmidrlelon tegen te hoogen prijs, Voorts ontvingen vier per sonen procfis-verbeal wegens het koopon en/of verkoopen van rijwielbandon «on der distributiebonnen en twee personen wegens het koopen en/of verkoopen van zeep en wol tegen te hoogen prijs (in den kettinghandel). Belangrijke partijen le vensmiddelen, lederwaren, zeep, wol en rijwielbanden zijn in beslag genomen. Botsingen in Britsch- I n d i Te Bombay is het Zondag we derom gekomen tot botsingen. Indische betoogers trachtten een Britsch gebouw in brand te steken. De Britsche politie opende herhaaldelijk het vuur op de me nigte. Het totaal aantal slachtoffers be draagt 19 dooden en ruim 200 gewonden. Ruim 500 Indiërs werden door de Brit sche politie gearresteerd. Ook in Ahme- dabad zijn incidenten voorgevallen, die verscheidene slachtoffers hebben gekost. De Engelsche pers tracht deze ongere geldheden voor te stellen als botsingen tusschen Hindoes en Mohammedanen. Het gaat integendeel bij de ongeregeld heden om anti-Engelsche betoogingen in het bestek van Gandhi's politiek van weigering van gehoorzaamheid. (D.N.B.) Aardbeving in Turk ij e. De stad Moegla die in Zuid-Turkije tegenover het eiland Rhodes ligt, is, naar United Press verneemt, door een zware aardbe ving geteisterd. De beving begon Vrijdag en duurde Zondagmorgen nog voort. In Smyrna waren zwakkere aardschok ken merkbaar, die schade veroorzaak ten. Volgens de berichten, die tot dus verre uit het aardbevingsgebied binnen kwamen, zijn 20 nersonen gedood, een groot aantal is gewond. De onlusten in Britsch- I n d i Associated Press meldt, dat Don derdag bij ongeregeldheden te Bombay 40 personen zijn gedood en 140 gewond. (pAJROLy, C^urndtWJt de fluid \ïCc i K E°p LEK /§l J ,1 i! zuivert, verzacht, geneest DOOS 3O-60,TUBE<j.5CT. VOORLOOPIGE BESCHOUWING OVER DE NACHTVORSTSCHADE IN DE BETUWE. Wy lezen in „De Tuinderij": Ongetwijfeld zijn door de nachtvor sten van de laatste week vele bloesems in de fruitboomen vernietigd. De groot ste schade is wel aangericht in den nacht van 7 op 8 Mei. De temperatuur daalde toen zoo laag, dat op verschil lende plaatsen de druivenscheuten in de onverwarmde kassen bevroren waren. Hoewel ook veel bloemen en knoppen van de fruitboomen bevroren zijn, is de schade in alle fruitsoorten niet even ernstig. Bij de kersen zijn de bloemen die naar boven gericht stonden voor het grootste deel vernietigd. Van de naar beneden en zijwaarts gerichte bloemen zijn er slechts weinig beschadigd en daar de bloei rijkelijk is en bij de Meikersen, wat toch de meest geteelde kers in de Betuwe is, een gedeelte der bloemen nog gesloten was, kan dus als de verdere bloei en vruchtzetting normaal verloopt, nog een vry goede oogst verwacht wor den. Bij de pruimen is de schade erg ongelijk. Reine 'Cl. d'Oullins, Reine Cl. d'Altan, C. Cl. Verte, Belle de Louvain en Ontario, hebben slechts heel weinig geleden. Bij Eldensch Blauwe, Ponds Seedling, Reine Victoria en Early Lax- ton is echter het percentage bevroren bloemen vrij hoog. Vooral de Eld. Blauwe maakt een heel ongunstigen in druk en geeft maar heel weinig hoop. Ook bij Reine Vict, is de schade vrjj ernstig, hoewel niet zoo erg als bij de Eld. Blauwe. Ponds Seedilng en Early Laxton toonen weer iets beter en geven nog kans op een matige oogst. Bij de peren laat de schade zich nogal ernstig aanzien. Vrijwel alle varië teiten hebben veel geleden en sommige zelfs heel ernstig. Precose, Clapps, Con- ferance en Louisse Bonne zijn op ver schillende plaatsen voor het grootste deel vernietigd en in het gunstigste ge val kan van deze variëteiten hoogstens een matige oogst verwacht worden. De appels waren nog niet in bloei. Evenwel zijn by de meeste variëteiten een groot aantal bloemen reeds in de knop bevroren. Het is echter nog moei lijk uit te maken hoe groot hierdoor de schade is. Bij de b e s s e n is de schade nogal belangrijk. Vooral van de zwarte bessen valt op veel plaatsen weinig meer te verwachten. Ook bij de roode bessen is de schade vrij groot. Zelfs de reeds ge zette bessen boven aan den tros zijn op sommige plaatsen nog bevroren. Ook bij de kruisbessen is dit het geval. Hier kan dus evenals bij de peren reeds van een belangrijke oogstvermin- dering worden gesproken, hetgeen bij kersen en pruimen en ook bij de appels nog niet het geval is. Het is zelfs nog heel goed mogelijk, dat we van deze, wanneer de verdere bloei gunstig verloopt, nog een tamelijk normale kun nen verwachten. VOORAL VOOR XINDPRPN OPGEPAST! (Van een V.P.B,-medewerker.) BERLIJN. Van jaar tot jaar stijgt de omzet van consumptie-Ijs. Vooral voor de kinderen is het een begeerde lekker nij hoewel ook de ouderen het niet versmaden. De „Ijsco" is een populaire verschijning in onze straten! Toch dient men niet over het hoofd te zien, dat dit Ijs tal van gevaren voor de gezondheid in zich bergt, waar vooral het kinder lijke organisme weinig weerstand biedt. In de eerste plaats is het Ijs niet on gevaarlijk door de lage temperaturen. Deze schommelt namelijk tusschen de -4 -7 gr. Celsius en kan zelfs dalen tot -12 gr. Deze temperatuur kan oorzaak worden, dat in het menschelljek lichaam afkoelingen ontstaan, die nadeelig zijn voor de gezondheid. Hoe hooger de tem peratuur buiten is, hoe grooter het ge vaar voor schadelijke gevolgen, in de eerste plaats voor het kinderlijke orga nisme. Nog veel gevaarlijker is het, om na het gebruik van ijs koude dranken, b.v. limonade enz. tot zich te nemen. Enkele jaren geleden werden tengevolge daar van 20 meisjes tegelijk ziek en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Door wetenschappelijk onderzoek is tevens vastgesteld, dat het z.g. con sumptie-Ijs een ware haard van bacte riën is. Men doet daarom goed, te letten op den oorsprong van het Ijs, dat men gebruikt. Banketbakkers hebben tot re gel, de Ijsmassa, voordat zij bevroren wordt, op te koken, waardoor de bacte riën radicaal worden gedood. De meeste fabrikanten van dit Ijs beschouwen de zen voorzorgsmaatregel echter als over bodig; de massa wordt dooreengeroerd en onmiddellijk aan het bevriezingspro ces onderworpen. Hiertegen echter zijn de bacteriën bestand; en niet zelden wordt hun aantal nog aanmerkelijk ver hoogd door onhygiënische behandeling. Deskundigen zijn tot de conclusie ge komen, dat het aanbeveling verdient, kinderen geen Ijs te geven, tenzij men er zeker van is, dat het is behandeld volgens de eischen der hygiëne. ONS BIJKANTOOR TE MIDDELBURG TELEFONISCH AANGESLOTEN. Wij kunnen onze lezers en adver teerders te Middelburg en omge ving meedeelen, dat ons bijkantoor te Middelburg (Boekhandel Fanoy) weer telefonisch te bereiken is onder No. 28. Men neme hiervan s.v.p. nota. Woensdag 28 Mei 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO.; Nieuwsber. 8.15 Gew. muz. (gram.). 8.45 Gram. (9.159.20 Voor de huis vrouw). 10.00 Gerard Lebon en zijn or kest. (10.2010.40 Declamatie). 11.15 Zang met pianobegeleiding en gram. 12.00 Gram. 12.25 Voor den boer. 12.42 Almanak. 12.45 BNO.: Nieuws- en eco nomische berichten. 1.00 Ensemble Bart Ekkers. 1.30 Gram. 1.45 Ensemble Ban- di Balogh. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Zang met pianobegeleiding en gram. 3.15 Gram. 3.30 Orgelspel. 4.00 Bijbel lezing (voorbereid door de Chr. Radio- Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Orkest Eloward. 6.15 Voor de bin nenschippers. 6.30 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en solist. 7.00 BNO.: Economische vragen van den dag. 7.15 Volkszang met pianobegeleiding. 7.40 Gram. 8.00 BNO.Nieuwsber. 8.15 Spie gel van den dag. 8.30 Concertgeb.-ork. 9.10 Gram. 9.25 Dagsluiting (voorber. door de Chr. Radio-Stichting). 9.30 Ber. Eng. 9.45 Gram. 10.0010.15 BNO.: Engelsche berichten. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO.: Nieuwsberichten. 8.15 Gram. 10.00 Mor genwijding (voorbereid door het Vrjjz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rent meester. 12.00 Ber. 12.15 Puszta-orkest. 12.45 BNO.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Erica Helen. 1.40 Gram. 2.00 Cello en piano. 2.30 Lichte Toets. 3.15 Kamerorkest „Ars Nova et Antique" en solisten. 4.15 Gram. 5.00 Cyclus „Het geestelijk ka rakter van ons volk" (voorbereid door het Vrljz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber. 5.30 Omroep-orkest en solist (6.006.15 Gram.;. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Bra- bantsch praatje. 7.15 Orgelconcert 7.30 —7.45 Declamatie). 8.00 BNO: Nieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.30 „Het Handelsregister", lezing. 9.45 Gram. 10.00 BNO.Nieuwsber., sluiting. WOENS 55e JAA Bureaux L a n Postrekening Bijkantoor M J. J. FANC Dlrecteur-Hoo Dit nummer Zooals wij re ideaal van den ming allen, die v te helpen en da te bevorderen, lang niet bereikt Met name op in Oost-Zeeeuw: nog vele handen Doch het is n arbeiders, dat komt, het uitvo sche werken ko goede. Het is i grondbezitters c Voor p a r t. i schools gelegen! ln behandeling t van buitendijkse reserveerd blljve doch het ophoog gronden, het op rooien van bossc voor particuliere is b.v. te K1 gaard aangeleg eerst het houtg worden. Het ega of tuingrond, he waardoor de go bezanden van a: van de structuu verbetert, het d van landerijen z zakelijk. Velen, vooral - zien echter op t egalisatie en dr In O. Zeeuwse len groot voorde besluiten hun gronden en kree met grond van bouwland, dat vi verlaging aanm stijgen. De al te vo eens zien, welk uitziende buurn gelijk werk. Zij zijn bang, de eigendom te vee De Nederl. de leiding bij des „ontginners" al WASHINGTO Roosevelt begc redevoering me te uiten, dat Dui heerschappij str sche continent te brengen. Dit waarop de poli' Staten wordt o Met bijzonder ben de Vereenig Amerikaansche weg in den toes bepaald. Voor Amerikj velt, is de vrljhe van den handel held, daar het n het voortbrengl Indien Duitschla hing behaalt, productie van afgesloten, terv onbelemmerd A komen. Dit gov groot, daar het g en een deel v mogendheden m Wanneer het lukt, ook Dakar Verdische eilani oorlog den rand rond naderen. De techniek vi oorlog plaatst d vraagstukken dE oorlog. De verni schepen geschie grooter gebied c de wateren van De snelheid, letterlijk, schepen tot zi drie maal zoo waar nl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6