Kerknieuws Beroepente GeersdHk (gem. Wissen- kerke), esnd. G. J. Grlfe, hulpprediker te Roosendaal. DE KERK TOEN EN NU. Onderwijs Ons volk heeft, eigener beweging en Het ia geen wonder dat de poging miaiukken moest. Uit de Provincie son dreigde toen plotseling met een dam- MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Telegrammen 0e „Bismarck" in een nieuw gevecht gewikkeld. BERLIJN. (D.N.E.) In Zuid-Engeland zyn, naar aan hot D, N. B, wordt ge meld, twee fabrieken van de Engelache vliegtuigindustrie Ju don nacht van Maandag op Dinsdag gebombardeerd. Hierby werd een eonetructlefabriek van vliegtuigen «waar getroffen en in een deel van deze fabriek werden aanzien- ïyke vernielingen aangericht. Laatste Berichten Geref. Koeken. Aangenomen: naar Groningen (vac.- M. B. van 'tVeer), J. Kapteyn te IJmui- den. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Zondag is Ds M. de Goede, gekomen van Breukelen, door Ds P. Ch. van der Vliet bevestigd als zesde predikant der Geref. KerK van Utrecht. Ds van der Vliet had daarbij tot tekst gekozen 2 Co- rinthe 5:18. Ds J. van den Heuvel van Poort vliet zal op Zondag 8 Juni zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Ga meren na bevestigd te zijn door Ds P. Kuilman, em. pred. te Hilversum. Dr W. G. Harrenstein. Naar „De Stand." meldt, is Dr W. G. Harrenstein, Geref. pred. te Weesp, die te Amsterdam een ernstige oogoperatie heeft ondergaan, weer in zijn woning te ruggekeerd. De kerkeraad der Geref. Kerk van Weesp besloot Dr Harrenstein té ver zoeken, zijn ambtelijken arbeid weer zoo veel mogelijk te hervatten en zegde daar bij allen steun toe. Om hieraan te kunnen voldoen, benoemde Dr Harrenstein als zijn hulpprediker cand. B, Richters, te Scheveningen, die deze benoeming heeft aanvaard. Op den Eersten Pinksterdag hoopt Dr Harrenstein weer voor ie kunnen gaan in den Dienst des Woords. E. Kiezebrink f. Te Wapenveld is overleden de heer E. Kiezebrink, theol. candidaat in de Geref. Kerken. Egbert Kiezebrink studeerde aan de Theologische Hoogeschool te Kampen, en bereikte den leeftijd van 29 jaar. In het vorige jaar kwam hij met zijn studie te Kampen klaar, waarna hij eind Ja nuari 1941 met gunstig gevolg voor de classis Apeldoorn der Geref. Kerken het praeparatoir examen aflegde. Zijn wenseh om den Heere te dienen in het ambt van Dienaar des Woords is niet in vervulling mogen gaan, want na een kortstondig, doch hevig lijden is thans 't einde van dit jonge leven gekomen. De teraardebestelling van 't stoffelijk ovér- schot zal morgen te Wapenveld plaats vinden. Geestelijke verzorging van tewerk- gesteldeir. De classis Haarlem der Geref. Kerken heeft in haar laatste gehouden vergade ring een voorstel aangenomen van de kerk van Beverwijk om contact te zoe ken met Ds J. Maaskant te Brussel in zake de geestelijke verzorging van hen, die in België en Frankrijk werkzaam zijn en als classicaal correspondent voor deze zaak benoemd Dr N. A. Waaning te Zantvoort. Interkerkelijke bijeenkomsten. De predikanten van de Ned. Herv. Gemeente en van de Geref. Kerk van Groot-Hillegersberg hebben een offici- euse samenspreking gehouden als parti culiere personen. Als eerste resultaat daarvan zal vermoedelijk Woensdag 11 Juni op drie plaatsen in deze gemeente een interkerkelijke samenkomst gehou den worden met elk twee sprekers, n.l. één uit de Ned. Herv. en én uit de Geref. Kerk. Een tweede samenkomst zal dan in het najaar volgen. Het gebéd in den eeredienst. In Limburg is van den kerkeraad der Hervormde gemeente van Heerlen de op wekking uitgegaan, om, bij het gebed in den eeredienst, te breken met de ge woonte van het opstaan der mannen. De kerkeraad heeft de vraag gesteld, waar om het voor mannen eerbiedig is om tij dens het gebed te staan en voor de vrou wen om dan te zitten. En hij bracht van den kansel de afkondiging dat er, naar z(jn oordeel, drie redenen zijn om de oude gewoonte op te geven: Het verschil in houding by mannen en vrouwen is niet te verdedigen; de vereischte stilte vóór het gebed wordt door het opstaan der mannen verstoord; het eerbiedige zitten duidt meer op ootmoed en afhankelijk heid dan het staan. Zoo heeft de kerke raad den gemeenteleden verzocht om, onder het gebed, allen te blijven zitten. (N.R.Ct.) De Witteveenvereeniging. De algemeene vergadering van de Ver- eeniging „De Zendingsgemeente te Er- melo" (Witteveenvereeniging) zal, naar wij vernemen, Dinsdag 3 Juni te Utrecht in „Terminius" onder leiding van Prof. Dr P. Stegenga Azn van Amsterdam, worden gehouden. Na afdoening van ver schillende huishoudelijke zaken zal Ds A. T. W. de Kluis, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, refereeren over: „Chris ten zijn in dézen tijd". De Synode der Evang. Luth. Kerken. De Synode der Evang. Luth. Kerken komt 9 Juni a.s. bijeen. Aan de orde komen een voorstel der kerk te Amsterdam betreffende 't hoog ste kerkelijke bestuur en een voorstel der kerk te Bergen op Zoom, inzake de In- en Uitwendige zending en de bearbeiding der jeugd. Voorts zal Prof. Dr H. A. van Bakel spreken over: „Wat is de Evangelisch Luthersche opvatting van het begrip „Kerk". In een hoofdartikel „Kót ïnterum van de Kerk" wijst Ds M, B. van 't Veer van Amsterdam in „Pre Ecolesa" cp den in- terimstoestand van ds Kerk tusschen den Hemelvaart van Jezus Christus en de uitstorting van den Heiligen Geest en h(j schrijft dan o.a. „In desa overgangsdagen brengt Chris tus Zijn gemeente tot deze noodzakelijke handeling, waardoor alle dingen gereed zyn om den Geest te ontvangen, den Geest der nieuwe bedeeling, den Geest als Kerkbouwer. Zoo dau waren ze allen eendrachtig bijeen! Zoo kunnen ze ook eendrachtig zijn! Want ze vinden deze eendracht alleen in het gebed van him Heere. Deze eendracht was maar niet een kwestie van sentiment, die de „weezen" samendrijft. Het was een eenheid, die zeer speciaal gefundeerd was in de har telijke gehoorzaamheid aan hun Heere en God, aan het Hoofd der Kerk. Zóó had Hij hun bevolen, vóór Hij heenging. En Christus' woord houdt hen samen. Vandaar die eendracht. De Kerk in de nieuwtestamentische phase zal zich heden wel moeten scha men tegenover de Kerk uit den korten interimstijd. Of neen, tegenover Hem, Die de Heere van de Kerk is, toen en nu. Wat een gepruts en geknutsel tegen woordig om een schijn van eendracht te geven. Maar niemand schier geeft bewijs, dat hij waarachtig wil, dat in dezen eisch tot eenheid ligt. Daarom allerlei surro gaat van interkerkelijke samenkomsten, enz. Als de tijden veranderen, verstuift het vanzelf al weer maar intusschen heeft het veel kwaad gedaan. Men heeft nagelaten om in diepen ernst allen op te roepén de concrete eischen van kerkver gadering van Christus te hooren en zich zelf te beproeven of we in al onze kerk- handelingen ons daaraan conformeeren. De breuken laten liggen en toch voor een oogenblik een lied van eenheid zingen dat is iets anders dan eendrachtig sa menkomen en samenblijven om als één Kerk den Heere aan te loopen en Hem gehoorzaamheid te bewijzen. Dat kan al leen door waarachtige bekeering van al len tot het gebod des Heeren, het Woord van Christus. En toch met een andere vrucht des geloofs mag ik geen Pinksterfeest gaan vieren in de Kerk van Christus. Restauratie van de St Janskerk te Gouda. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor aan de commissie voor de restau ratie van de St Janskerk te Gouda een subsidie te verleenen in de kosten van voltooiing dezer restauratie ten bedrage van 20 pet. dier kosten en ten hoogste f 18.000. Hierbij zijn als voorwaarden ge steld: 1. dat de restauratie geschiedt volgens door het Rijksbureau voor de Monumen tenzorg goedgekeurde plannen: 2. dat aan Ged. Staten zal zijn geble- ,ken, dat de totstandkoming der restau ratie door bijdragen van andere zijde ver zekerd is; 3. dat de uitbetaling eerst zal geschie den telkens nadat een evenredig deel van het Rijkssubsidie is uitgekeerd; 4. dat het monument na afloop van de werkzaamheden onveranderd bewaard en onderhouden blijve in den staat, waarin het door de herstelling werd gebracht. De Ned. Herv. kerk te Boxum wordt gerestaureerd. De gemeenteraad van Baarderadeel heeft besloten in de kosten van restau ratie van kerk en toren der Ned. Herv. gemeente te Bozum voor f 7000 bij te dragen. De totale kosten der restauratie worden op f 70.000 geraamd. Het betreft hier het behoud van een uit cultuurhis torisch oogpunt zeer belangrijk bouw werk. De kérk werd in de twaalfde eeuw gebouwd omstreeks 1250 verhoogd en is grootendeels van tufsteen opgetrokken gebouw met een halfrond gesloten koor. De vierkante zadeldaktoren bestaat deels uit tuf-, deels uit groote baksteen. Aan de Noordzijde van de kerk bevindt zich het zoogenaamde Noormannenpoortje, dat dichtgemetseld fs. Het geheel geeft een zeer goeden indruk van de Friesche kerkelijke bouwkunst in de Romaansche stijlperiode. Gifteri en legaten. Ten bate van de Salatiga-zending wérd een gift van f 500 ontvangen onder let ters „Fa Sch. Z. te A.". Vereen, van Christelijke Onderwijzers. Ook nu zal aan den avond van den Tweeden Pinksterdag vanwege de Ver. van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeres sen in Nederland en de Overzeesche Ge westen een bidstond worden gehouden, die voorafgaat aan de op 3 en 4 Juni te Amsterdam te houden 88e algemeene vergadering. De bidstond vindt plaats in de Koepelkerk en voorgangers zullen zijn Ds R. Dijkstra, Ned. Herv. predikant en Prof. Dr J. Waterink, beiden te Amster dam, die spreken over: „Pinksterstiite" en „Pinksterstorm". HET KARAKTER DER CHRISTELIJKE SCHOOL In „De School met den Bijbel" her innert de heer W. 't Hooft aan het 75- jarig bestaan der vereeniging „Volks school" en schrijft dan: „De oprichting had tén doel, de open bare school meer te doen beantwoorden aan de taak: „volksschool" te zijn. De poging is mislukt, De historie heeft dat bewezen. alle propaganda ten spijt, gekozen voor de bijzondere school. Twee derde ongeveer van de leerlin gen onzer lager scholen gaan op een bij zondere school, Alleen die school kan volksschool zijn, die wortelt in de ziel van de natie. Toch moeten we ook daarmee voor zichtig zjjn. Als Dr Bos, de indertijd zoo geziene onderwijsspecialiteit, zegt: „Het eerste noodige op het gebied van onderwijs is niet dit, dat het onderwijs rijkszaak is, maar dat het volkszaak is, levende en groeiende door de algemeene belang stelling en liefde van het volk", dan lijkt dat wel aardig met het oog op deft in vloed, die ook wij gaarne toekennen aan de ouders op den gang van het school leven, maar principieel is dat ten slotte toch maar een halve waarheid. Als ge zegend gevolg te accepteeren met blijd schap, maar als principe niet juist. Dat kan hoogstens uitloopen op een democratische school en die is niet over eenkomstig de fundeering van onze scholen. Juist de historische ontwikkeling van ons bijzonder onderwijs heeft dat bewe zen. De Christelijke school is niet op de plaats gekomen, die ze thans in ons va derland inneemt, door het dingen naar de volksgunst. Integendeel. Voorop stond en staat het grondbe ginsel, de fundeering, waarop ze ge bouwd is. Haar scherp omlijnd pro gramma, haar eigen karakter ontleent ze niet aan de gunst of gunsten van het volk. Zoo staat de zaak niet. Zelfs al zou onze school nooit voor zoo'n groot stuk volksschool geworden zijn, als ze dat heden ten dage is, dan nog zou haar karakter onaangetast ge bleven zijn. In dat karakter ligt het criterium. Als ze ondanks de handhaving van dat karakter volksschool werd, ligt het hierin, dat dat uitgesproken karakter in overeenstemming is met de ziel vaneen groot deel van ons volk." Examens. Geslaagd te 's Gravenhage voor ma chinisten-examen voorloopig diploma de heer J. F. Meeuse te Kapelle. Middelburg. De afdeéling Walcheren van de Vereen, van Chr. Onderwijzers hield Zaterdagmiddag in het gebouw der C.J.M.V., Singelstraat, een algemeene vergadering. Na de gebruikelijke ope ning sprak de heer I. vanNoppen te Middelburg over „Ons zang onder w ij s o p de schoo 1". Hij wees hierbij eerst op de groote waar de van goed zangonderwijs voor het la tere leven. Jammer' dat niet alle onder wijzers voldoende muzikalen aanleg daartoe hebben en dat by de opleiding op de kweekschool het zangonderwijs niet tot zijn recht kan komen. Aan de hand van de hoofdbeginselen der Ward- methode toonde hij aan hoe het zingen op de school dient geleerd te worden. Tot slot maakte hij eenige opmerkingen over het zingen van de psalmen. Als de monstratie van zijn lezing liet hij zijn schoolklasse eenige liederen zingen. Met veel belangstelling werd door de verga dering naar het een en ander geluisterd. Naar aanleiding van het gehoorde, zoo wel van de lezing als van de zang, wer den verschillende vragen gesteld en op merkingen gemaakt. Tot afgevaardigde naar de a.s. jaar vergadering werd benoemd de heer B. H. Ligteringen te Vlissingen en tot secun dus de heer I. van -Noppen. In de Septembervergadering hoopt de heer Nonnekes te Middelburg het een en ander mee te deelen over het Buitenge woon Lager Onderwijs. DAMMEN. Boogaard verliest van Strooband. Fraai spel van Anderson en De Jonge. Zaterdag werden de volgende partyen gespeeld: Strooband (wit) Boogaard (zwart) 2—0. De Jonge (wit) Anderson (zwart) 1—1. Boogaard was niet op dreef tegen Strooband, die als gewoonlijk weer zeer sterk speelde. Hij kreeg al spoedig moei lijkheden aan zijn linkervleugel, dia niet tot ontwikkeling kon komen, terwijl aan den anderen vleugel Strooband zijn stuk ken zoo goed had opgesteld, dat daar geen combinatie voor zwart te vinden was. Boogaard zocht toen min of meer ge dwongen zijn heil in randspel, doch dit had in dit klassieke spelgenre weinig kans van slagen. Zijn stand werd er niet beter op en na een zwakke 32e zet kwam dan ook de verwachte niet weer te kee- ren aanval van Strooband. Wel wist de kampioen van Zeeland de damlijn nog te bereiken door middel van een kleine com binatie, doch zijn materieele achterstand was toen zoo groot, dat Strooband de partij spoedig won. De Jonge en Anderson speelden een zeer fraaie en levendige party, waarbij de spelers, die uitstekend op dreef wa ren, volkomen aan elkander gewaagd waren. In een moderne 3228-opening werd aan Anderson een randschijf opge drongen, doch wegens gebrek aan tempi moest De Jonge terugtrekken. Ander zet en om deze combinatie te vermijden koos De Jonge een riskante voortzetting. De partij wera toen zeer levendig, Ander son voerde een omsingellngstactiek uit, die echter niet kon worden doorgezet. Na een afwikkeling ontstond toen een volkomen symmetrische stand. Het werd daarna een zeer moeilijk te behandelen positie-party, doch belde spelers wisten de gevaarlijke klippen te omzeilen. In het eindspel zette De Jonge een fraaie posi tie-val op. Deze werd echter door Ander son doorzien, waarna deze zonder fouten gespeelde partij, waarin scherp op winst werd gespeeld, in remise eindigde. Orgelconcert. Zooals uit een advertentie in ons blad van heden blijkt, zal de organist Gommert de Kok Rzn. (Goes) met me dewerking van een dubbelkwartet on der leiding van den dirigent Jan Kou semaker (Goes) op Zaterdag 31 Mei in de Ned. Herv. Kerk te N i s s e een or gelconcert geven, waarby „oude kerk muziek" ten gehoore zal worden ge bracht. Uitgevoerd worden o.a. nummers van Jan Pieterszoon Sweelinck, G. P. de Pa- lestrina en Girolami Frescobaldi. De toegangsprys bedraagt slechts f 0.25. EEN GOEDE VERBETERING DER VOLKSHUISVESTING. Wij namen een kijkje aan den Kareis- gang en de nieuwe straat, die er even wijdig mee loopt, n.l. de Havendijkstraat die met een opril eindigt aan den Haveu- dyk. De 33 nieuwe woningen, die aan beide straten zijn gebouwd, zyn nu op enkele na gereed en bewoond. Bij de samenkomst der straten staat een onbewoonbaar verklaarde woning, die reeds eigendom van de gemeente is en die, nu de bewoners naar een der nieuwe panden zijn vertrokken, binnen enkele dagen zal zijn afgebroken. Het is vlak hierbij, dat een verbreed trottoir de kinderen gelegenheid geeft met steps en ander speelgoed zich te vermaken, terwijl hen ook een zandbak ten dienste zal staan. Ovezande. Dank zij den eerlijken vin der (dhr Westdorp) kan dhr V. weer in het bezit gesteld worden van een porte feuille met f 2000 inhoud die hij verlo ren had. Yerseke. Maandagmorgen zijn weer 23 schepen naar de Waddenzee vertrok ken om mosselzaad te halen. Maandagavond vergaderde de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Yerseke. Pre sidente Mevr. Bogaarüs-Van Loenen. Ds Koolstra van Kruiningen refereer de over het onderwerp: „De anti-Christ". Na een aangename bespreking, waar aan meerderen deelnamen, sloot Ds Kool stra de zeer aangename en leerzame avond met gebed. Tengevolge van den hevigen wind zijn Zondag op Maandagnacht uit een buitenput aan den Molenpolder ten na- deelen van den oesterkweeker F. H. een aantal zeven met oesterbroed weggesla gen. Weinig broed kon nog worden gered. De schade beloopt ruim f 1000. Gisteren is de eerste herder van dit seizoen gevangen. De visschen, die soms bij heele scholen de Schelde op- zwemmen, worden dikwijls door eb ver rast in de buitenputten en zajn dan ge makkelijk te vangen. Ze wegen ruim 1 kg en zijn fijn van smaak, eenigszins te vergelyken met zalm. DE DIEFSTAL TE N. EN ST. JOOSLAND. De luchtwacht gaat vrij uit. Vorige week namen wij een bericht over uit het „Dagbl. v. Z." over een brutalen diefstal van tarwe, koffie en thee te N.- en St. Joosland. De mededeeling dat de luchtwacht zich had laten overhalen om op een bepaald uur binnen te blyven berust echter, naar het hoofd van de Luchtbe scherming aan het blad meedeelde op een vergissing. Wel heeft iemand, die voor de gebr. K., optrad, luchtwachters, die dien bewusten nacht dienst deden, gevraagd om een bepaalde plaats temy- den, maar geen van allen is daar op in gegaan en ieder heeft zyn gewone ronde geloopen. Er is dan ook geen sprake van dat de luchtwachters gestraft zullen wor den. Zy hebben eerder een compliment verdiend omdat juist door de verklarin gen van de dienstdoende manschappen der luchtbescherming de door de gebr. K., onschuldig betichte KL, is vryge- sproken. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. BERLIJN (D.N.B.). Het Opperbevel van de Duitsche weermacht maakt be kend: Het slagschip ,;Bismarck" is sinds Maandagavond 9 uur weer in een zwaar gevecht tegen een vijandelijke overmacht gewikkeld. DE AANVALLEN *iP ENGELAND. Als gevolg van de talryke neergewor pen brisant, en brandbommen van alle kalibers ontstonden er verscheidene ontploffingen met hardnekkige branden. Deze fabriek, een fabriek voor vliegtuig- onderdeelen, is door een groep Duitsche vliegtuigen succesvol met bommen be stookt. UIT HET OOSTELIJKE BEKKEN VAN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. BERLIJN (D.N.B.). In het Oostelyk bekken van de Middellandsche Zee heb ben gisteren Duitsche duikbommenwer pers vele trefférs van zwaar kaliber geplaatst op een Britsch vliegtuigruoe- derschip. Tijdens dezen aanval werd nog een kruiser, die in formatie met het vliegtuigmoederschip voer, getrof fen. BESCHADIGDE OORLOGSBODEMS IN GIBRALTAR. (D. N. B.) Komend uit de Middelland sche Zee zijn twee Britsehe kruisers, twee torpedojagers en twee duikbooten de haven van Gibraltar binnengeloopen. Alle eenheden waren sterk beschadigd en hebben, naar verluidt, by den strijd om Kreta, zware trefférs van het Duit sche luchtwapen gekregen. VIJANDELIJKE KONVOOIEN AANGEVALLEN. BERLIJN (D.N.B.) Duitsche duik booten hebben in de afgeloopen dagen aan de West-Afrikaansche kust, met groot succes vijandelijke konvooien aan gevallen. Nadere bijzonderheden ontbre ken nog. ALG.. VERGADERING VEILINGS- VEREEN. „ZUID-BEVELAND". Hedenmorgen hield de veilingsver- eeniging „Zuid-Beveland" te Goes in het Schuttershof haar algemeene vergade ring. De voorzitter, de heer A. v. d. Have, herdacht eerst den overleden administrateur, wijlen den heer C. A. Duvekot. Hij heeft de veiling opge bouwd en uitgebreid. Hy was altyd pa raat en werkte hard. Hij heeft geweldig veel voor de veiling gedaan, maar ook voor de fruitkweekers in het algemeen. Zijn naam zal nog heel lang in onze herinnering bewaard blijven. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heer Hanken het eere-lid- maatschap heeft aanvaard. De heer Han ken verblyft thans in een ziekenhuis. Zijn toestand is langzaam achteruit gaande. Verder deelde Spr. mede, dat aan de veiling te Middelburg f 1000,is ge geven. Ook de heer Jac. de Jonge, die oorlogsschade heeft gekregen, is ge holpen. De nieuwe administrateur is niet be vallen. Daarom zal er voor het nieuwe seizoen een andere regeling komen, die wat gemakkelijker en eenvoudiger zal zijn. Hierna bracht de secretaris, dhr A. v. d. Poest Clement, het jaarver slag uit, dat wij reeds in hoofdzaak ge publiceerd hebben. Het werd goedge keurd, nadat enkele opmerkingen waren gemaakt en beantwoord. De rekening over het dienstjaar 1940 1941 werd goedgekeurd, nadat de com missie bij monde van dhr Krauwel een gunstig rapport had uitgebracht. De voorzitter lichtte den aan koop van de voormalige jamfabriek (achter het station) met 1.65 ha grond toe. Deze aankoop kon op zeer voordee- lige voorwaarden geschieden. De waar de van het oogenblik is ongeveer het dubbele van wat er voor betaald is. Spr. is er over verheugd, dat deze koop plaats heeft gehad. Het was niet mogelyk hier over een algemeene vergadering te hou den, omdat er toen meer gegadigden wa ren. j De balans enz. over 19401941 werd vastgesteld. Devoorzi, tter constateerde, dat de veiling een goed jaar heeft gehad en er goed voor staat. We kunnen over de resultaten van het vorige jaar tevreden zijn. Er is plm. f35.000 afgeschreven, ter wijl een post van ruim f 10.000 aan het Centraal Bureau is betaald. Ook zijn er verschillende werken uitgevoerd. Tot plaatsvervangend lid der commis sie tot het nazien der rekening werd be noemd de heer M. J. Mol te Wolfaarts- dyk. Het Bestuur stelt voor de volgende provisie te heffen: aanvoer veiling: le den 5 pet., gasten 7 pet., monsterveiling leden 3 pet., gasten 5 pet. Voorzichtigheidshalve zal van de net to-prijzen van het zachte fruit 5 pet. worden ingehouden. Is dit product goed weg gegaan, dan wordt deze 5 pet. uit betaald. Gebeurt er iets, waardoor een lid met een product een strop heeft, dan wordt dit vergoed uit deze 5 pet, Deze maatregel wordt getroffen op advies van den heer Valstar. De vergadering keurt dit alles goed. De contributie wordt ongewijzigd vast gesteld. Hierna volgt bestuursverkiezing.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3