Binnenland Gemengd Nieuws Wanneer verduisteren? Uit de Provincie WALCHEREN. THOLEN NOORD-BEVELAND. MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. D» vjjand wierp met zwakke strijd krachten bommen op verschillende plaatsen in W c s t - D u i t s c h 1 a n d. Onu dp burgerbevolking ontstonden gf vliezen aan dooden en gewon den. vooral in K e u 1 e n en D u s s e 1- d o r f werd schade aan gebouwen ver oorzaakt. Tijdens de leiding van den strijd tegen Engeland vond de bevelvoerende gene raal en bevelhebber van een vliegercorps general oberst G r a u e r t, den helden dood. General oberst Grauert, die zich bijzondere verdiensten heeft verworven b\j den wederopbouw van het Duitsche luchtwapen," heeft met zijn vliegercorps een groot aandeel gehad in de successen der veldtochten in Polen en in het Wes ten. Als voorbeeldig soldaat en bevel hebber voerde hij zijn corps op tot de hoogste prestaties in den strijd tegen het Britsche moederland. ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHTEN. VIJF DOODEN DOOR BHIlSCHE BOMMEN. In den nacht van Vrydag op Zater dag zyn weer eenige tsmsune toestel len ons land binnengevlogen, in totaal werden twee woonnuizen vermeid, on geveer vyitien woonnuizen kregen glas schade. Heiaas werden vyf burgers ge dood; een vrouw werd licht gezwetst. Overigens vieien de meeste bommen op het vrye veld. (A. N. P.) Ten Noordwesten van Texel is Za terdagmiddag door een Duitschen jager een Britsche bommenwerper van net type Vickers Wellington neergeschoten. Het toestel, dat kiaarbiijkeiyx uit was op gewapende verkenning, stortte na korten tijd brandend in zee. VANDAAG VIER NIEUWE VERORDENINGEN. Kapelle. De veiling is het miljoen ver gepasseerd.. Was de Veilingsvereeniging Kapelle- Biezelinge en Omgeving verleden jaar buitengewoon verblijd met haar grooten omzet, omdat het millioen was bereikt, nu is dit ver overschreden. De totale omzet over het boekjaar 1940—'41 bedraagt f 1.259.652,81. Het boekjaar loopt van April tot met en Maart. In 1938'39 bedroeg de omzet f 917.661,77 en in '39—'40 f 1.010.032,95. Hieruit valt de stijgende lijn op te mer ken. Het ledental is geklommen tot 999. Alleen aan appelen werden 4.106.202 kg geveild, aan peren een totaal van 2.363.520 kg. De gemiddelde prijs van tafel én keukenappelen bedroeg f 13.80, van peren f 9,91, van aardbeien f 18.56 bruto, van kruisbessen f 12.04, van roo- de bessen f 12.82, van zwarte bessen f34.98. De frambozen voor consumptie brachten een buitengewone hooge prijs op n.l. f 41.20. Over de prijzen mag men algemeen te vreden zijn. Wolfaartsdijk. Zaterdag werd in het gebouw Tavenu een vergadering gehou den van aandeelhouders van genoemd gebouw. Uit het jaarverslag van den secreta ris, den heer Joh. Lindenbergh, bleek dat er in het afgeloopen jaar minder ge bruik is gemaakt van de zalen van het gebouw als vorig jaar. Toch had de ver eeniging financieel hiervan niet te lijden. Aan eenige vereenigingen werd een res titutie geschonken op de zaalhuur, ge zien haar financieele moeilijkheden enz. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Lindenbergh en A. Koert. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd de heeren A. G. van Dijke en A. den Herder. Het entreegeld voor nieuwe leden werd voor het volgende boekjaar vast gesteld op f 2.50. St. Laurens. Vrijdag had alhier de jaarlijksche geitenkeuring plaats op het terrein van den heer Jac. de Boeft'. Er waren 40 geiten aangevoerd. Uit slag: Lammeren (16 stuks): le prijs C. Geerse, 2e pr. W. Wattel Gz.; 3e pr. S. Gideonse; 4e pr. P. de Bree; 5e pr. C. Geerse; 6e pr. M. van Slooten; 7e pr. C. Geerse, 8e pr. N. Tramper. 1-jarige (6 stuks)le pr. N. Tramper, 2e pr. A. Dingemanse, 3e pr. M. van Slooten. le pr. J. Fransoo met een overlooper. 2-jarige (6 stuks)le pr. S. Gideonse, 2e pr. M. van Slooten, 3e pr. P. Wisse, 4e pr. J. van den Bosse. 3-jarige (9 stuks): le pr. W. Wattel Tholen. Voor het eerst in dit seizen waren de botvangsten goed loonend, 15 vaartuigen waren ter visscherij uitgeva ren, welke een besomming binnen brach ten van'67 tobben per vaartuig. Mo menteel iigt voor pl.m. f2000,heer lijke bot in de beunen verzameld.; Ge zien de abnormale prijzen welke door den schipper moeten worden betaald voor reparatie netten, touwwerk en zei len, is het toe te juichen, dat de vang sten beter worden. De weervisscherij was weer niets, ter wijl de ansjovis nog steeds op zich laat wachten. De palingvangst was ook ge ring, doch kreeften werden meer ge vangen dan vorige week, terwijl de prij zen zeer hoog zyn en f 10 per K.G. be dragen. Mossels noch oesters werden deze week verzonden. Met. ingang van 1 Juni a.s. is in de plaats van den heer L. Bal, welke mer pensioen ging, aangesteld tot tijde- lyk havenmeester, de heer A. Punt, al hier. Kortgen®. Uitvoering van het Kinderkoor. Het ,,Kort- geensch Jeugdkoor" gaf Vrijdag en Za terdagavond alhier een uitvoering onder leiding van den heer J. H. Tamminga uit Goes. Dhr P. C. Schippers, de voor zitter van het koor, constateerde, dat de uitvoering op Vrijdagavond door het pu bliek niet al te druk bezocht was. Zater dagavond was er evenwel een volle zaal. Onder leiding van dhr Tamminga wer den daarna 6 liederen ten gehoore ge bracht en nog twee speelliedjes. „Poes en Beertje" (met hun grappi ge staartjes) een liedje van den leider zelf, was een succes, evenals het bekende lied „De Zandman", hetwelk symbolisch ten tooneele werd gebracht. Na de pauze werd het sprookje „Hans en Grietje" opgevoerd, wat door bet pu bliek ten zeerste werd op prijs gesteld. Tooneel en aankleeding waren keurig verzorgd. Philips-fabrieken. De direc tie van de Philips Gloeilampenfabrieken heeft ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan aan het personeel een feest gave van twee weekloonen of salaris ge geven. Dreigbrieven aan Roose velt. St Louis, 23 Mei (U. P.): De 57- jarige ambtenaar van het Openbaar Ministerie, Charles Speiss, is hier gear resteerd. Hij wordt er van beschuldigd een aantal brieven aan den president ge stuurd te hebben, waarin hij gedreigd heeft den president te dooden. Brand te Paterswolde. Vrijdagmiddag is doordat kinderen met lucifers speelden, brand uitgebroken in twee aan elkaar gebouwde villa's te Pa terswolde. Een der woningen brandde geheel uit, terwijl de andere dank zij het krachtig ingrijpen der brandweer, behouden bleef. Vrijdagmorgen is de 33-jarige A. P. in bewusteloozen toestand op zijn bed in zijn woning aan de Blomstraat te Groningen aangetroffen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren tengevolge van gasvergiftiging. Het lijk is naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Meisje overreden en ge dood. Het zesjarig dochtertje van den winkelier E. Visch te Oldebroek, is in de Dorpsstraat aldaar aangereden door een zware vrachtauto. Het kind liep tegen den wagen op en werd door de achter wielen overreden en gedood. In storm vergaan. Te Oslo is officieel bericht binnengekomen, dat het Noorsche s.s. Murly (1215 ton) is den Indischen Oceaan met man en muis is vergaan. Het schip was in een hevigen storm terecht gekomen en doormidden gebroken. De bemanning, die uit vijf Noorsche officieren en 25 manschappen bestond, wist zich naar Schweizer Press Tel. uit Oslo verneemt, aanvankelijk in een reddingsboot in veiligheid te bren gen. De boot werd echter tegen de rotsen te pletter geslagen, toen de bemanning uitgeput de kust naderde. Twee vlees'chlooze da gen per week in Zwitser land. In geheel Zwitserland is het vleeschgebruik iederen Woensdag en iederen Vrijdag verboden, behalve aan zieken wien de geneesheer het gebruik van vleesch ook op die dagen voorge schreven zal hebben. Blikjes met vleeschconserven zijn evenmin van het verbod uitgezonderd als gerechten, waar van het vleesch slechts een klein be standdeel vormt zooals pasteitjes, ome letten, ravioli's enz. Overstrooming. United Press meldt uit Boedapest: Bij een overstrooming in de Karpa- then zijn 17 arbeiders verdronken. Een bergstroom was buiten de oevers getre den en overstroomde een dal, waarin 41 arbeiders in een loods sliepen. Het hoofdkwartier van de Italiaan- sche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika werd aan het front van Tobroek een vijandelijke actie van stormtroepen, gesteund door pant serwagens, in de kiem gesmoord. Eenige pantserwagens werden vernield of be schadigd. Een vijandelijke luchtaanval op Benghasi veroorzaakte eenige slacht offers onder de Mohammedaansche be volking. In het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee heeft een tor pedoboot, behalve den in het weer- machtsbericht vermelden kruiser, die in den nacht van 21 op 22 Mei werd ge torpedeerd, bij denzelfden aanval een tweeden kruiser van de Didoklasse (5450 ton) tot zinken gebracht. In aansluiting daarop ontmoette een andere Italiaan- sche torpedoboot, op klaarlichten dag een uit drie kruisers bestaande Engel- sche formatie. De torpedoboot viel den vijand van vlakbij aan en torpedeerde een kruiser van de Leander-klasse (7270 brt.). De vijandelijke kruiser werd midscheeps ge troffen, brak door het geweld van de ontploffing uit elkaar en verdween in de diepte. In Oost-Afrika versterkt de vij and in het gebied van Galla Sidamo zijn druk in de richting Soddoe. Onze dap pere troepen bieden taai verzet. Gisteren werd gemeld: Onze zee- en luchtstrijdkrachten strij den in nauwe samenwerking met Duit sche strijdkrachten sedert den nacht van den 20sten Mei in een slag in het Ooste lijk deel der Middellandsche Zee om de bezetting van Kreta. Onze torpedoboo ten, die zegevierend de gevechten gele verd hebben en waarvan in de vorige weermachtberichten melding is gemaakt, hebben de vijandelijke vloot zware ver liezen toegebracht. Na deze zware verliezen is de Britsche vloot verplicht zich op haar bases in Noord-Afrika terug te trekken. In Oost-Afrika geen nieuw ver meldenswaard feit. In gevechten ten N. van Galla Sidawa werd de vijand met verliezen terug geslagen. Te Wog- gidi, in A m a r a heeft een onzer colon nes in haar isolement, onder bevel van kolonel Maraventano na langdurigen, moedigen tegenstand en zonder levens middelen en munitie zich met wapeneer moeten overgeven. Een Italiaansche duikboot heeft in den Atlantischen Oceaan drie koopvaar dijschepen, waaronder een groot tank schip van 21.000 brt. in totaal, tot zin ken gebracht en met een torpedo een vij andelijk oorlogsschip, waarschijnlijk een kruiser, gëtroffen. In 't Oostelijk deel van de Middelland sche Zee hebben onze torpedobooten een tegenaanval gedaan op een vijandelijke duikboot, die een convooi trachtte aan te vallen, en dit vaartuig tot zinken ge bracht. Tijdens onze actie in het ooste lijk deel van de Middellandsche Zee heb ben wy een torpedobootjager en een tor, pedoboot verloren. De bemanning is by- na geheel gered. ALLE OORLOGSBODEMS UIT GIBRALTAR VERTROKKEN. (D. N. B.) Alle te Gibraltar liggende oorlogsschepen, o.a. een vliegtuig-moe derschip en drie duikboten, hebben de haven in de richting van de Middelland sche Zee verlaten. DE VERSTANDHOUDING TUSSCHEN BERLIJN EN ANKARA. United Press verneemt uit Ankara: In ingelichte kringen verklaart men, dat tot dusverre geen Duitsche troepen door Turkije zijn gevoerd. Er bestaan tot dusverre evenmin aanwijzingen, dat hierover reeds tusschen Turkije en Duitschland onderhandelingen hebben plaats gevonden. Duitsch oorlogsmateri aal is tot dusverre nog niet via Turkije getransporteerd. Von Papen hield zich Vrijdag twee uur in het Turksche ministerie van buiten- landsche zaken op. Naar verluidt heeft hy besprekingen gevoerd over een nieuw Duitsch-Turksch handelsverdrag. BAGDAD GEBOMBARDEERD. Het Iraksche opperbevel maakt, vol gens U. P. bekend, dat Britsche vlieg tuigen Bagdad hebben aangevallen en Irakeesche vliegtuigen aanvallen op het vliegveld van Habanya hebben ge daan. Bovendien zyn bommen geworpen op de in de haven van Basara liggende Engelsche kanonneerbooten. Het vliegveld Damascus is Donderdag door Britsche bommenwerpers aange vallen. Vandaag zal het Verordeningenblad ho. 23 het licht zien. Het zal vier nieuwe verordeningen bevatten. Nr. 97 is de Verordemng over de oprichting van een Nedenandschen Arbeidsdienst; nr 98 brengt de gelijktijdige opneffing van den Nederlandschen Opbouwdienstnr. 99 geeft een aanvulling op Verordening nr. 109/1940 over benoeming en ontslag door den Rijkscommissaris; in plaats namelijk van den commandant van den Opbouwdienst wordt de commandant van den Arbeidsdienst in de lijst der door den Rijkscommissaris te benoemen personen opgenomen. Nr. 100 is een sa menvatting van de tot dusver in twee Verordeningen neergelegde bepalingen over de beperkingen van de kustvaart en maakt de mogelijkheid van het heb ben van buitenboordmotoren van offi- cieele toestemming afhankelijk. VERHUIZINGEN EN BENZINE- SCHAARSCHTE. De Nederlandsche organisatie voor het beroepsgoederenvervoer langs den weg (N.O.B.) deelt mede: Het gebrek aan vloeibare brandstof voor motorrijtuigen heeft het noodzake lijk gemaakt voor interlocale verhuizin gen een regeling in te voeren, waardoor het mogelijk is geworden met weinig benzine zooveel mogelijk verhuizingen uit te voeren. Hiertoe is de officieele regeling cen trale meubeltransport te Bussum van de Nederlandsche organisatie voor het be roepsgoederenvervoer langs den weg (N.O.B.) ingeschakeld. Om deze rege ling echter zonder vertraging te kunnen uitvoeren, is het noodzakelijk, dat het publiek ten minste tien dagen voor den dag van de verhuizing aan den meubel transporteur opgeeft naar welke plaats de inboedel moet worden verhuisd. Doet men dit niet, dan zal het in de meeste gevallen niet mogelijk zijn de verhuizing op tyd uit te voeren. BURGEMEESTER MR A. SLOB. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Binnen- landsche Zaken is mr A. Slob, op zijn verzoek, met ingang van- 31 Mei a.s. als burgemeester van de gemeente Haar lemmermeer eervol ontslagen. HOE BELASTINGONTHEFFING WORDT VERKREGEN. Als gevolg van de invoering der Loonbelasting. Wij herhalen nog eens, dat de Loon belasting alleen een ontheffingsmoge lijkheid meebrengt voor de Inkom- s t e n-belasting, voorzoover de aanslag over het jaar 1940/41 inderdaad geba seerd is op loon. In vele gevallen geniet men daarnaast nog eenig inkomen uit vermogen (een huis, effectenbezit). Is dit laatste het geval, dan wordt over dit gedeelte van den aanslag geen ontheffing verleend. Foor dsn belastingschuldige is het clan zaak om een grooter bedrag dan 213 van den aanslag door betaling aan te zui veren. Men krygt restitutie van hetgeen men eventueel teveel heeft betaald. Daarvan ontvangt men bericht, nadat de ophef fing is berekend. DE BRANDSTOFFENVOORZIENING IN DEN KOMENDEN WINTER. In verband met de vele moeilijkheden, waarmede onder de huidige omstandig heden de voorziening van huisbrand in den winter te kampen heeft, heeft het Bestuur van het R. K. Werkliedenver bond in een schrijven aan den Secretaris Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart aange drongen op het nu reeds treffen van maatregelen, die een zoo gelijkmatig mo gelijke distributie voor den a.s. winter zullen bevorderen. Het bestuur schreef o.a.: „Wij achten het in de huidige zeer bijzondere tijds omstandigheden verstandig beleid, als reeds tijdens de zomermaanden zooveel mogelijk wordt zorg gedragen voor een zoo goed mogelijken voortgang van de distributie van huisbrandkolen. In het schrijven wordt tevens herin nerd, dat in normale tijden een groot deel van ons volk reeds in de zomermaanden zijn brandstof opdeed en dat dit door de mijnen zelfs" werd bevorderd door een zomerprijs vast te stellen, die altyd wat lager was dan den winterprijs". Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. 27 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 28. 's Avonds van 9 u. 46. SCHEEPJE MET KUNSTMEST AANGEHOUDEN. Ambtenaren van den C.C.C. hebben op N.-Beveland een scheepje met een inhoud van honderd ton aangehouden, dat geladen was met kunstmest, waar van ongeveer de helft der lading niet gedekt was door leveringsbonnen. MEN BLIJFT MAAR OVERTREDEN. De politie heeft maar werk met hen, die het nu eenmaal niet over zich kun nen krijgen in alle opzichten de voor schriften na te komen. Zoo heeft een bakker vier zijner knechts in verboden tijd arbeid laten verrichten, terwijl verschillende perso nen de verkeersregels overtraden als rij den in verboden richting, geen bel op de fiets hebben e.d. Ten slotte laten sommige menschen nog steeds hun identiteits- of persoon- bewijs thuis en als hun daarnaar ge vraagd wordt, kijken ze boos als er een „bonnetje" op volgt. BEKEURINGEN. Een stadgenoote zag zich bekeurd, omdat zij in strijd met art. 19 van de po litieverordening zich buiten de paden van het plantsoen had begeven. Hierbij zij er aan herinnerd, dat ook ren en daarvoor een bootje, dat aan een ander behoort, los maakten, kregen een proces verbaal, omdat art. 38 van de verordening zulks verbiedt. Twee jongens, die wilden gaan va- het plukken van bloemen of beschadigen van boomen of planten, die in het open baar groeien, verboden is. Verkiezing lid Gemeenteraad. Tot lid van den gemeenteraad (vaca ture W. de Ruiter) is benoemd ver klaard de heer mr H. van der Beke Cal- lenfels. Kloetinge. Veel sterfgevallen. In de afgeloopen week kwam in deze gemeente niet minder dan 3 sterfgeval len voor, terwijl nog één doode boven de aarde stond. Deze laatste was op het laatst van de voorafgaande week ge storven. Verder werd in de eerstgenoem de week nog in een tweetal gezinnen een kind levenloos geboren. Gz., 2e pr. J. van den Bosse; 3e pr. C. Geerse, 4e prijs M. van Slooten, 5e pr. N. Tramper. Stamboek-geiten (3 stuks)le pr. J. van den Bosse, 2e pr. M. van Slooten. Na afloop van de keuring dankte de voorzitter, den heer Tramper, de Keur meesters en den Kringvoorzitter, den heer Kleinepier, die mede aanwezig was, en die ingezetenen, die door een gift in geld of natura het bestuur in staat had den gesteld om weer vele prijzen be schikbaar te kunnen stellen. N.- en St Joosland. Vrydag werd de jaarvergadering gehouden van den Pol der Nieuw Sint Joosland, onder voor zitterschap van dhr H. Crucq, dijkgraaf. Van de 22 ingelanden waren er 13 aan wezig of vertegenwoordigd, uitbrengen de 16 stemmen. De ontvangsten waren f 2934,42 en de uitgaven f 2631,53, alzoo een batig saldo van f 302,89. De begrooting voor het dienstjaar 1941'42 werd vastgesteld op f 3107,23, met een dijkgeschot van f 10 per ha, evenals het vorige jaar. Op de aanbevelingslijst voor een be noeming van een gezworene wegens pe riodieke aftreding van dhr Ch. Janse, werden geplaatst no. 1 dhr Ch. Janse; no. 2 dhr C. Markusse en no. 3 dhr C. Baas Cz. Aan den ontvanger-griffier, dhr P. Baurdoux, werd een tijdelijke toelage toegekend van 6 pet. van zyn jaarwedde. Aan het slot der vergadering wensrh- te de voorzitter, namens de aanwezigen den ontvanger-griffier hartelijk geluk met zijn 40-jarig jubileum en hoopte, dat hij deze functie nog enkele jaren mag vervullen. De ontvanger-griffier betuig de hiervoor zijn welgemeenden dank. Ook de Polder Oud Sint Joosland vergaderde dien dag onder voorzitter schap van dhr C. de Dreu, dijkgraaf. Van de 15 ingelanden waren er 10 tegenwoor dig, uitbrengende 15 stemmen. De ontvangsten hebben f 1842,79 be dragen en de uitgaven f 1452,57, alzoo een batig saldo van f 390,22. De begroo ting werd daarna behandeld voor het dienstjaar 1941'42. Zij werd vastge steld op f 1972,36 in ontvangst en in uit gaaf met een dijkgeschot van f 6- per ha. Dit is f 1 per ha minder dan het vorige jaar. Als gezworene werd herkozen dhr J. J. Mesu. Aan den ontvanger-griffier werd een tijdelijke toelage verleend van 6 pet. op zijn jaarwedde, terwijl deze functionna- ris door den voorzitter namens de aan wezigen gefeliciteerd werd met zijn 40- jarig jubileum. Aardschokken te Jena. (D.N.B.) Gisteravond 8 uur 56 min. M. E. T. hebben de instrumenten van het seis mologisch instituut alhier een sterke aardbeving opgeteekend met een afstand van 2100 km. De haard van de aardbeving is ver moedelijk de streek van het voorste deel van Klein Aziö. De beweging hield onge veer een half uur lang aan. Om 11 uur 38 min. werd een zwakke nabeving uit hetzelfde gebied opgeteekend. De botsingen te Bombay. Reuter meldt, dat bij de botsingen te Bombay de verliezen aan inenschenlevens gestegen zijn tot elf dooden en 90 ge wonden (D.N.B.). Betoogingen voor Irak. Kaboel, 24 Mei (D.N.B.). Indische Mo hammedanen te Lucknow hebben, naar uit Delhi gemeld wordt, massabetoogin- gen gehouden- ten gunste van Irak. De Engelsche autoriteiten hebben daarop een vergaderingsverbod afgekondigd. Rrand te Rhenen. Zaterdag is brand uitgebroken in een opslagplaats van lompen te Rhenen. De brandweer stond voor een zware taak, aangezien de vlammen snel om zich heen sloegen en het naastgelegen meelpakhuis van de firma Schut liep eveneens gevaar. Het is den brandweer gelukt dit te behouden. Na een uur van hard werken was men den brand meester. De inbraken te Weesp. Aan het identieteitbewijs is het te danken, dat de béide inbraken in de Gerefor meerde pastorie te Weesp, welke in het begin van de afgeloopen week zijn ge pleegd, snel zijn opgehelderd, aldus meldt de N.R.C. De 22-jarige C D. had het bij de tweede inbraak ontvreemde radiotoestel te Amsterdam aan een op- kooper verkocht. Deze vroeg den Wees- penaar naar zijn identiteitsbewijs en schreef den naam'in zijn register in. Hij waarschuwde voorts de politie daar hij de zaak niet vertrouwde. Zoodoende kost te het weinig moeite, den verdachte te arresteeren. Bij de huiszoeking, welke de politie in zijn woning verrichtte, zijn ook de uit de woning van Dr Harrenstein gestolen le vensmiddelen te voorschijn gekomen. M ij n r a m p. Naar de Associated Press uit Bichnell (Indiana) verneemt is in een mijn door onopgehelderde oorzaak een hevige ontploffing ontstaan, waarbij volgens de eerste berichten 14 mijnwer kers bedolve^n geraakte. Het lot der slachtoffers is onzeker. Vliegtuigongeval. In de Canadeesche provinpie Manitoba is een lesvliegtuig van het Canadeesche lucht wapen op een vliegtuighangar gevallen. Deze raakte in brand, waarbij zeven vliegtuigen werden vernietigd. De be stuurder kwam om het leven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2