lij Inschrijving van motorrijtuigen. Uit de Provincie ZUID-BEVFXAND. Gemengd Nieuws Het Vrouwenhoekje Uit oude Vilthoeden. Kloppende Hoofdpijn. Radioprogramma "EM HERINNERING. L aandacht van alle houders van mo torrijtuigen, opleggers en aanhangwa gens, geheel of' gedeeltelijk ingericht tot het vervoer van goederen of vee, als mede van motorrijtuigen, uitsluitend be stemd tot het voortbewegen van opleg gers en aanhangwagens, uitgezonderd landbouwtractoren, wordt gevestigd op hun verplichting om van die voertuigen vóór 22 Mei 1941 op een bij de distribu tiediensten verkrijgbaar formulier aan gifte te doen. Niet-nakoming van deze verplichting kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar, of geldboete van ten hoogste 10.000 gulden, alsmede met verbeurdverklaring van het voertuig. Evenwel zullen, in verband met een bij het drukken ondervonden vertraging, alle formulieren, welke blijkens het post stempel uiterlijk 24 Mei aan de post werden toevertrouwd, als tijdig op gezonden worden aangemerkt. Afwezigheid of onbruikbaarheid van bepaalde onderdeelen, dus ook van ban den, ontheft niet van de verplichting om het motorrijtuig te doen inschrijven. Slechts motorrijtuigen, die in zooda- nigen staat van onbruikbaarheid verkee- ren, dat dientengevolge herstelling of wederingebruikneming uitgesloten is, komen op dien grond niet voor inschrij ving in aanmerking. Ook behooren niet voor inschrijving te worden aangegeven motorrijtuigen van bijzondere inrichtingen, welke niet bruikbaar zijn voor vervoer van goede ren of vee, zooals brandweerauto's, rei nigingsauto's, reparatie-, takel- en kraanwagens en dergelijke. Personen auto's en autobussen blijven uiteraard eveneens buiten de inschrijving. Vergadering ingelanden van den Kreekrakpolder. Rilland-Bath. In de Woensdag j.l. ge houden vergadering van ingelanden van den Kreekrakpolder werd de rekening over het dienstjaar 1940'41 goedge keurd. De ontvangsten hebben bedragen f 8402,40, de uitgaven f 7221,20, het ba tig saldo bedroeg f 1181,20. De begrooting voor het dienstjaar 1941'42 werd in ontvangsten en uit gaven gesteld op f 8131,48, met f 829,07 voor onvoorziene uitgaven. Het dijkgeschot voor 1941'42 werd vastgesteld op f 22 per ha, vorig jaar f 25 per ha. WALCHEREN. Arnemuiden. Onder groote belangstel ling werd Vrijdagmiddag het 7-jarig zoontje van M., hetwelk Maandagavond te water raakte en daarbij jammerlijk verdronk, ten grave gedragen. Op de baar lagen een krans van het onderwij zend personeel en een van de leerlingen van de Openbare school. Bij de lijkstoet voegden zich leerlingen van zijn klas, terwijl vele andere leerlingen van de school mede aanwezig waren. Nadat het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde was toevertrouwd, verlieten allen diep bewogen den doodenakker. Oost- en West-Souburg. Donderdagmid dag werd door het Christelijk muziek corps „Vlijt en Volharding" onder lei ding van den Directeur J. van Soelen al hier een concert gegeven op de muziek tent op het Oranjeplein. Het programma werd onder groote be langstelling van een talrijk publiek uit gevoerd. Dit was het eerste concert in dit seizoen. Vorig jaar was het door de tijdsomstandigheden niet mogelijk een concert op de tent te geven. BEVROREN CREDIETEN. Met bevroren credieten (het woord is van Prof. Dr H. Kraemer) worden be doeld de geestelijke kapitalen der Kerk, welke geen winst opleveren. Dood kapi taal dus, als men het zoo wil noemen. Men bezit het wel, maar men geniet er niets van. In „Hervorm Nederland" heeft een in zender er de aandacht op gevestigd, dat zoo weinig gemeenteleden zich er van bewust zijn, dat zj metterdaad en per soonlijk zending moeten drijven in eigen omgeving. Deze klacht heeft Prof. Kraemer aan gevat en hij heeft daarover geschreven. Hij betoogt, dat hiermede het kernvraag stuk voor het kerkelijk en Christelijk le ven in Nederland is aangeraakt. Sinds h j in 1935 uit Indië terugkeerde en hier te lande met allerlei menschen en krin gen sprak, heeft hij ontdekt, hoe velen gebukt gaan onder de machteloosheid van de kerk en vóelen, dat men aan de wereld moet laten zien, dat het Evange lie werkelijk een kracht Gods tot zalig heid is. Allerlei menschen zouden graag iets doen, maar weten niet, hoé het te doen. Dat heeft Prof. Kraemer tot het in zicht gebracht, dat het voornaamste pro bleem niet is de „Reorganisatie", maar het bestaan van „bevroren geestelijke credieten". Het voornaamste, wat er mo menteel in Christelijk Nederland te doen is, is*, de bevroren credieten weer vloei baar te maken. De geestelijke krachten van Neder land zjn er, maar zij liggen als dóód ka pitaal. Veel Christenen, loopen, geeste lijk gesproken, als millionairs rond, maar door de eigenaardige verhoudingen in het vaderland, bljft hun kapitaal volko men renteloos liggen als opgestapeld goud in goed afgesloten kelders. Wj mis sen den moed in Nederland, om elkaar er op aan te spreken, dat dit niet kan en niet mag". ZONDAGSZIEKTE. In een der Zuid-Afrikaansche Kerk bladen leest men de volgende diagnose: •„Sondagssiekte is 'n krankheid wat net voorkom by kerklede. 1. De verskyn- sele verskil, maar die ziekte belemmer nie die eetlus nie. 2. Dit hou nooit langer aan as 24 uur nie. 3. 'n Dokter word nooit geroep nie. 4. Dit kom verbasend bai voor en eis elk jaar duisende slag offers. Die aanval kom skielik elke Sondag: geen verskynsel word Saterdag aand openbaar nie; die pas jent slaap goed en voel gesond as h j wakker word hij eet stijwe brekfis (ontbijt), maar om trent kerktijd kom die aanval en duur voort totdat die morrendiens verbij is. Dan voel die pasjent beter en eet een stywe dinner. In die namiddag voel die pasjent baie beter en hij is in staat om 'n wandeling te maak en die Sunday Ti mes te lees; hij eet 'n stijwe aandmaal, maar omtrent kerktijd krij hij weer een aanval en blij thuis. Hij word Maandag- morre verfris wakker en is in staat om werktoe te gaan en hij bespeur geen teekens van die siekte vóór die volgen de Sondag nie". DE VERPLICHTE VEELEVERING. In het „Groninger Landbouwblad" wijst de redactie van genoemd blad met betrekking tot de verplichte veelevering erop, dat in verband met de vleesch- voorziening en wegens de voederpositie een vermindering van den rundveestapel noodzakelijk wordt geacht. Men wil het nog beschikbare voeder, n.l. beschikbaar houden voor de melk en kalfkoeien, teneinde de melk- en vet- productie zoo hoog mogelijk te houden en men wil zooveel dieren siachten, dat het vormen van een reserve aan vleesch voor den winter 19411942 mogelijk is. De totale leveringsperiode wordt ver lengd tot 1 December 1941 en voor elk bedrijf wordt vastgesteld, welk aantal dieren er gedurende die periode geleverd moet zijn, terwijl bovendien wordt vast gesteld, welk aantal dieren per 1 Decem ber 1941 nog aanwezig mag zijn, Daarbij is het belangrijkste, dat in het persbericht, dat vorige week hierover is gepubliceerd, niet meer gesproken wordt over melk- en kalfkoeien, maar over dieren boven 1 jaar, d.w.z., dat de beperkingsplicht van 20 die reeds eerder aangekondigd was, nu wordt uit gebreid tot een belangrijk deel van het jongvee. De veehouders hebben dus met twee verplichtingen rekening te houden, n.l. met die van de levering en die van de inkrimping. Aan de eerste kunnen zij desgewenscht nog ontkomen door het aankoopen van een bon, maar de tweede kunnen zij niet aan anderen overdragen. Het laat zich aanzien aldus de redactie van ge noemd blad dat met deze maatrege len in 't vooruitzicht, de prijs van de bons wel spoedig zal dalen. Het is nu voor de veehouders van het grootste belang om zoo spoedig mogelijk te weten, welke hun individueele ver plichtingen zijn. Zij kunnen dan met de minste bezwaren hun bedrijf aanpassen. Evenwel moet bedacht worden, dat het vaststellen van ieders verplichtingen met de grootste zorg dient te geschie den en dus den noodigen tijd van voor bereiding zal vragen. Het duurt dus nog wel een aantal weken voordat ieder weet, waar hij aan toe is. DE SCHADE DOOR DE NACHT VORSTEN. Wij lezen in het „Z. Landb.bl.": Had de natuur een berichtendienst, die we konden verstaan, ze zou als kind van zijn tijd het volgende uitzenden: In nauwere samenwerking met de voortdurende koude en droogte deed de vorst omstreeks 10 Mei eenige felle aan vallen op de toch al veel te langzaam groeiende en bloeiende aardbeien en bessen. Men kan duidelijk waarnemen, dat de aanvallen doeltreffend waren, want veel zwarte en inééngeschrompelde bloemen vielen af, terwijl men nog van vele kleine vruchtjes kon vaststellen, dat ze het nooit tot werkelijke vrucht zullen brengen. Kruisbessen, die wat minder be schut liggen, ruim geplant en goed ge snoeid zijn, vertoonen een droevig beeld, terwijl andere struiken, die wat vol zijn blijven zitten en in een dicht beplanten, goed beschutten boomgaard staan, nog wel een aardig gewas zullen opleveren. Bij den buitengewoon langdurigen bloei der kruisbessen hebben de mus- schen ruimschoots van de gelegenheid gebruik gemaakt en veel schade toege bracht, méér dan in jaren van korteren bloei. Zwarte bessen geven eenzelfde beeld te zien. Daar deze echter het meest in het open veld staan en dus de langdurige koude onbeschut hebben moe ten ondergaan, zullen deze nog wel meer hebben geleden dan de kruisbessen. De Prolefic (roode bessen) hadden ook veel geleden. Door de sterke rui zullen aan de meeste trosjes slechts enkele korrels zür overgebleven, Nu komen we aan de aardbeien. De L e f e b e r, daarvan zijn ongeveer alle eerste bloemen bevroren. Daar deze variëteit echter een groot aantal bloe men voortbrengt, kunnen er nog wel wat van de laatste bloemen tot haar recht komen. De Mad. Matot weet niet alleen veel van de vorst, maar hiervan is de bladstand ook heel slecht, zoodat, wil van deze variëteit nog een oogstje te rechtkomen, we heel spoedig flink regen moeten hebben. De Jucunda's zijn nog een groot vraagteeken; de bloemen zijn over het algemeen nog wel goed, maar wanneer er niet wat meer groei en blad in komt, en we krijgen dan later in den aardbeien- tijd heete dagen, dan zal er zelfs van een middelmatigen oogst van Jucunda's geen sprake kunnen zijn. Evenwel, een aardbei kan veel doen en bij vluggen en overvloedigen regen en wat warmte kan een Jucundagewas nog wonderen doen. Van de frambozen, die een late- ren groei- en bloeitijd hebben, is nog niets met eenige zekerheid te vertellen dan regen, graag regen. Redders onderscheiden. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot het Redden van Schipbreukelingen heeft een nieuwe reddingsmedaille inge steld voor hen, die vijf en twintig jaar of langer hun diensten aan de Maatschap pij hebben bewezen. Woensdag is deze medaille voor de eerste maal aan een twintigtal redders uit 's Gravenzande en Monster uitgereikt door den president der Z.H.M.R.S., den heer J. Rypperda Wierdsma. Tal van genoodigden waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. Helsche machine ont ploft. Maandagavond is op Texel een projectiel uiteengesprongen, waarbij de boerderij „Maria-hoeve" zware schade heeft opgeloopen. Het projectiel was ge vonden tusschen een partijtje oud koper, dat de heer L. G. gekocht had. Het oude koper was in de schuur neergelegd en een zoon van den heer G. hoorde het projectiel, dat den vorm van een jam potje had, een sissend geluid maken. Dit hield geruimen tijd aan en de zoon acht te het raadzaam het projectiel weg te gooien. Terwijl hij het wegwierp, kwam het tot ontploffing. Wonder boven won der kwamen er geen persoonlijke onge lukken voor, doch de schade aan de boerderij was zeer aanzienlijk. Locomotief in brand. (United Press.) Op het traject Cher bourgCaen is een spoorwegongeluk gebeurd, dat aan twee personen het le ven heeft gekost. De locomotief van een goederentrein geraakte nabij het station van Bernay in brand, terwijl de trein met een snelheid van 80 km per uur doorreed. De locomotief had een ben zinereservoir geraakt, dat van een voor haar rijdenden trein was afgevallen. Het reservoir ontplofte en de locomotief vatte vlam. De machinist en de stoker verbrandden levend. Ten slotte gelukte het den remmer den trein door middel van de noodrem tot staan te brengen. HOE CONVERSEERT EEN CHRISTENVROUW? Hierover schrjjft Johanna Breevoort in „De Rotterdammer" Hoe converseert een Christenvrouw in oorlogstijd Allereerst zit ons, huisvrouwen, de bonnenkwestie hoog. Geen wonder. Zij grijpt diep in .ons gezinsleven. Hoe praten we daar nu over? Ligt dat alles ons zóó zwaar, dat we de hoogere dingen er door vergeten? De zaken van kerk en school, een mooie preek, een goed boek, de aardige dingen in onze huishouding en van onze kinderen? En boven alles de dankbaarheid voor wat God ons houden liet? Zeker, in onze conversatie moeten we elkaar helpen. Maar kweeken we geen alarmstemming, moeders? Er zyn gezinnen, waar de meeste woorden alarm zijn. „Nou kun je dit en dat alweer niet krijgen, en m e n (ach, die ellendige „men") zegt: Binnenkort is er dit en dat óók al niet meer". Is dat goed? Zijn wij en ons gezin er niet beter aan toe, als we kunnen danken voor wat we hebben? Kun je tegenover dat alarm niet stel len: „Kind, we hebben veel te weelderig geleefd. Zijn we ooit met een hongerige maag naar bed gegaan? Hoe veel sober der was het leven vroeger!" In mijn jeugd 60 jaar geleden wist je van geen koekfabrieken. Ik haalde als 10-ja- rig meisje 2 ons boterbiesjes: het Zon dagskoekje. Daarvan aten man, vrouw, dienstmeisje en vier kinderen voor de heele week. Snijkoek? Wiens „bedstee" schoongemaakt werd moest tracteeren, 1Y2 ons snijkoek voor 9 cent, en je v o e 1- d e je getracteerd, Is het nu zoo erg, dat we een snoepje missen, dat er vroeger wèl was Boter! Je kende geen margarine. Als de boter op was, zei moeder: „Eet je brood maar droog hoor, dan leer je goed zingen, net als de vogeltjes". En je kreeg een likje stroop! „Zuivel op zuivel is 't werk van den duivel!" goldt het onder boeren. Zij mengden spekvet met stroop. Laten we op deze manier eens gaan converseeren in huis: „De mensch Ijjdt dikwijls 't meest, door 't lijden, dat hen vreest en dat niet op komt dagen". Wat hielden wij veel over! Vrije gods dienstoefening, Christelijk onderwijs, bo venal onzen dierbaren Bjbel. Als wj, Christenvrouwen, zóó conver seeren, ook met buren en familie en vrienden, het aardsche beneden het he- melsche stellen, zullen we een licht zjn. VOOR DE KEUKEN. Groentesoep (voor vier personen). 1 1 water, 2% dl (2y2 kopje) melk; y2 pond verschillende groenten, als: spi nazie, wortel, prei; 3 middelmatig groo te aardappelen (plm. 2 ons)20 gr. bo ter (een afgestreken eetlepel)2 bouil lonblokjes, wat kervel, zout en desge wenscht aroma. Snijdt de spinazie fijn, snipper de wor tel en de prei. Smoor de groente vijf mi nuten in de boter. Voeg het water toe en rasp de met een harden borstel afge- boende aardappelen op een grove resp. Doe ze in de pan als het water aan de kook isvoeg ook de bouillonblokjes toe. Laat de soep 20 minuten zachtjes koken. Maak ze tenslotte af door toevoeging van de kokende melk, de fijngesneden ker vel en zoo noodig wat zout en aroma. Gesnipperd witlof zonder boter (4 pers.) 11.5 kg witlof, 50 g (y2 ons of zes volle eetlepels) geraspte jonge kaas, 40 g (4 afgestreken eetlepers) bloem, 2.5 dl melk, wat zout. Maak het lof schoon, snipper het, wasch het, laat het even uitlekken en breng het zonder water vlug aan de kook Laat het op een zacht vuur gaar wor den (een klein half uur). Meng intusschen op een zacht vuur in een klein pannetje de bloem met de kaas en 1 dl van de melk tot een gelijk deegje, verdun dit scheutje voor scheut je met de rest van de melk en laat de dikke saus een oogenblik doorkoken. Roer ze door het gaargekookte lof en maak de groente op smaak af met wat zout en desgewenscht wat nootmuskaat. (Zonder gebruik van boter maakt de saus een „roomigen" indruk en verzacht ze den anders voor menigeen te sterk uitkomenden groentesmaak.) Kaas-korstjes. Gooi geen kaaskorstjes weg, maar rasp ze en gebruik het geraspte op het brood, in sauzen of soepen. Ook kunt ge kaaskorstjes, die aan den harden buitenkant wat zijn afgeraspt, in kleine stukjes snijden, die ge laat meekoken in soep, in stamppot of saus. ZUINIGHEID. Het „Alg. Hbld." geeft de volgende wenken Doe het electrisch licht uit als ge een vertrek verlaat, ook al komt ge daar na enkele minuten weer terug. Als ge water moet koken, zet dan niet meer op dan ge noodig hebt. Zet het niet op, voordat ge het zult moeten ge bruiken. Zet, op een enkele uitzondering na, geen pan, pot of ketel op zonder deksel of vervang het deksel door een pannetje of ketel waarin iets aan de kook moet worden gebracht. Gebruik de beenstukken van hopeloos versleten kousen voor het maken van babykleertjeszijn ze (Jaarvoor niet goed genoeg meer, knip er dan poetslappen van.. Gij kunt ze ook vier- of zesdubbel vouwen en er een draad door rijgen om ze te verwerken tot panlapjes. Is de schoensmeerdoos bijna leeg, zet die dan even in warm water; het laat ste restje kunt ge er dan gemakkelijk uithalen. Overgebleven stompjes kaars zijn ge schikt om er het strijkijzer mee glad te houden. Ook de kleinste stukjes zeep kunnen nog dienst doen. Doe ze in een wasch- handschoentje, naai dit dicht en gebruik het in plaats van een nieuw stuk zeep bij het handen wasschen. Gebruik het vel, dat op gekookte melk komt, voor het verbeteren van jus of saus. Houd het voor gewoonte, kleine gaatjes of scheurtjes onmiddellijk te repareeren. Daardoor wordt erger voor komen. Twee of drie oude, dun geworden hand- of kopjesdoeken, op elkaar gelegd en doorgestikt, vormen een geschikten doek voor het afdrogen van messen, pannen, enz. Zorg er voor, dat scheermesjes niet aar. den handdoek worden afgedroogd. Hang voor dat doel speciale doekjes by de waschtafel. Hoeden, die niet modern genoeg meer zijn om te dragen en waarvan het vilt de moeite van vermaken niet meer loont, kunnen vermaakt worden tot ceintuurs, die een apart effect geven. De ceintuurs, die op deze schets zijn aangegeven, zijn in twee kleuren uitgevoerd. De bovenste is 6 cm breed en 78 cm lang en bestaat uit 6 donkere en 6 lich te viltreepjes, die 3 x 12 cm groot zijn en verbonden worden op de wyze als ons voorbeeld te zien geeft. Men neemt een 6 cm breeden ceintuurband, rygt de stuk jes vlak tegen elkander op en stikt ze dicht langs den kant, ook langs den om trek. Voor de sluiting knipt men twee donkere en twee lichte reepjes van 3 x 11 cm en knipt de uiteinden schuin af, maakt even van de punten af aan beide kanten een knoopsgat, die correspon deert met een knoop, die op de ceintuur gezet is. De beide opgeknoopte deelen worden met een metalen ring verbonden, terwijl de knoopen in hetzelfde genre moeten zijn. II. Deze ceintuur is 5 cm breed en 79 cm lang; men knipt 10 lichte en 10 don kere rondjes, terwijl men van die, welke midden voorkomen een reepje (y2 cm) afknipt, zoodat een rechte lijn verkregen wordt. Een stevig ribslint wordt onder de rondjes gelegd, die men aan de zij kanten opstikt (midden). Het lint mag niet te breed zijn en niet boven het op elkander gestikte deel uitkomen, terwijl de rondjes 1 cm over elkander gescho ven worden. In de middelste twee wor den zes nesselgaten gewerkt, waardoor men een koordje haalt, dat tevens als sluiting dient. Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Zondag 25 Mei 1941. HILVERSUM I. 415,5 m. 8,00 Gewij de muziek (gr. pl.). 8,30 BNO: Nieuws berichten. 8,45 Gram.muziek. 11,00 Ama- bile-sextet en graf.muziek. 12,00 Gram. muziek. 12,42 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. berichten. 1,00 Zang met pianobegel. 1,45 Ned. Verbond van Sibbekunde: Vraaggesprek over het re sult. van 25 radio-lezingen namens het Verbond. 2,00 Omroepork. en solisten. 2.30 Sportuitz. 2,45 Voor den boer. 3,30 Uit Berlijn: 75e Verzoekconc. v. d. Duit- sche Weermacht. 6,00 Voor de jeugd. 6,30 Spiegel v. d. dag. 8,30 Het Concert- geb.-orkest, soliste en graf.muziek. 9,30 Berichten (Engelsch). 9,45 Gram.mu ziek. 10,0010,15 BNO: Eng. berichten. HILVERSUM n. 301,5 m. 8,00 Gram. muziek (8,308,45 BNO: Nieuwsber.). 9,00 Studiovroegdienst (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10,00 Gram.muziek. 10,20 Met Sylvestre-trio en zang met pianobegel. 11,30 Kinder cantate. 12,00 Cyclus „Kent gij Uw Bij bel?" (gr. pl. voorber. door de Christ. Radio-Stichting). 12,15 De Meesterzan gers en gram. muziek. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 De Melodis- ten en solist, met piano-intermezzi. 2,00 Cyclus „U en de muziek". 2,15 Dresde- ner strijkkwartet en gram.muziek. 3,30 Gram.muziek. 4,00 Wijdingswoord (voor bereid door de Christ. Radio-Stichting). 5,30 ANP: Sportuitslagen. 5,35 Geva- riëerd progr. 6,15 Pianovoordr. 6,45 Sport van den dag. 7,00 Ens. Bandi Ba- logh. 7,30 Gram.muziek. 7,45 Sport- wetenswaardigheden. 8,00 BNO: Nieuws ber. 8,15 Gram.muziek. 8,30 Bontprogr. 9,30 Radiotooneel. 10,00 Nieuwsber., sluiting. Maandag 26 Mei 1941. HILVERSUM I. 415,5 m. 6,45 Gram. muziek. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. muziek. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Dagopening (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8,25 Gewijde muziek (gr. pl.). 8,45 Gram. muziek. (9,159,20 Voor de huisvrouw). 10,00 Frans Wouters en zijn orkest (10,2010,40 Declamatie). 11,15 Zang en piano. 12,00 Ens. Jenny Kroon. 12,42 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. berichten. 1,00 Omroeporkest en gram. muziek. 2,10 Voor de vrouw. 2,30 Amu sementsorkest. 3,15 Gram.muziek. 3,30 Ens. Erica Helen. 4,00 Gram.muziek. 4,30 Vraaggesprek over Clemens non Papa (met gr. pl.). 5,00 Gram. muziek. 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Gerard Lebon en zijn orkest. 6,15 „Ons planetarium", causerie. 6,30 Orgel spel. 7,00 BNO: Econ. vragen van den dag. 7,15 Orkest Eloward. 7,45 Politiek weekpraatje. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Spiegel van den dag. 8,30 De Groninger orkestver. en solist. 9,30 Ber. (En gelsch). 9,45 Gram.muziek. 10,0010,15 BNO: Eng. berichten, sluiting. HILVERSUM H. 301,5 m. 6,45 Gram. muziek. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. muziek. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Gram.muziek. 10,00 Morgendienst (voorber. door de Christ. Radio-Stichting). 10,20 Orgelconcert. 11,00 Declamatie. 11,20 Gram.muziek. 12,00 Ber. 12,15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12,45 BNONieuws- en econ. ber. 1,00 Ens. Jenny Ombach en gram. muziek. 2,00 Gram. muziek. 3,30 Voor de vrouw. .3,45 Ens. Bart Ekkers. 4,15 Gram.muziek. 4,30 Voor de jeugd. 5,00 Voor jongens en meisjes (voorber. door de Christ. Radio-Stichting). 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursberichmten. 5,30 Het Omroeporkest (6,006,15 Gesprek ken met luisteraars, voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6,45 Repor tage. 7,00 BNO: Friesch praatje. 7,15 Zang met pianobegel. en gram.muziek. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Spiegel van den dag of gram. muziek. 8,30 Omroep orkest en soliste. 9,30 Voor de ouders. 9,45 Gram.muziek. 10,00 BNO: Nieuws berichten, sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6