Kerknieuws Vereen, van Ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk Predikbeurten Finantieele Berichten Rechtszaken Onderwijs Land- en Tuinbouw Marktberichten Burgerlijke Stand Laatste Berichten Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Brakel (toez.), cand. J. Zwijnenburg'te Reeuwijk; te Broek op Langendflk, P. W. Spruit te Mynshee- renland. Geref. Kerken. Tweetal te 's Gravenhage-West (6e fpred.pl.), J. C. J. Kuiper te Arnhem en Dr K. Sietsma te Amsterdam-Zuid. Afscheid, bevestiging eni intrede. Zondag heeft Ds S. J. de Boer te Wijckel cand. J. C. Everaars bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Sloten, welke kerk 50 jaar geleden werd geïnsti tueerd en'nu haar eersten predikant ont ving. Ds Everaars deed zijn intrede met een preek over Matth. 20: 28. Op den Tweeden Pinksterdag wordt de leerend ouderling A. P. Lucas door Ds E. van Dijk van Den Haag bevestigd als predikant der Oud-Geref. Gemeente te Monster. Op 5 Juni doet Ds Lucas zijn intrede. Cand. P. M. Menzel doet 29 Juni zyn intrede intrede bij de Ned. Herv. Ge meente te Hoogcarspel. Als bevestiger treedt op Ds B. J. Aris. Ds F. W. J. van de Poel neemt 15 Juni afscheid van de Ned. Herv. Ge beente te Den Helder en wordt 22 Juni te Zierikzee bevestigd door Ds A. N. Pijnacker Hordijk. Hulppredikers. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Katwijk aan Zee heeft cand. J. G. Mar seille opnieuw voor een half jaar her benoemd als hulpprediker. BELANGRIJK REFERAAT VAN PROF. Dr H. KRAEMER. Op Hemelvaartsdag heeft de Ver. van Ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk te Utrecht haar jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden. 's Morgens hebben de aanwezigen een kerkdienst bijgewoond in de Domkerk, waarin voorging Ds E. van Meer. In de middagvergadering, welke onder leiding stond van Dr C. P. Gunning, werden allereerst de huishoudelijke za ken afgehandeld. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd en de aftredende bestuurs leden herkozen. Hierna heeft Prof. Dr H. K r a e m e r, hoogleeraar aan de R. U. te Leiden, een referaat gehouden over: „Kerke raad en Ouderlingschap in het licht van het Gemeente begrip". Referaat Prof. Kraemer. Het is een verheugend feit, zoo ving spr. aan, dat den laatsten tijd meer aandacht besteed wordt aan den inhoud van het ambtsdrager-zijn in de Kerk, maar men denke niet dat de Kerk daar mee geholpen is of dat zulks een symp toom is van innerlijke verandering. Het is in de meeste gevallen immers nog slechts een meerdere aandacht op grond van reglementen en Belijdenisgeschrif ten. Uitvoerig wensehte spr. dan ook te wijzen op de groote fouten en gebre ken der zichtbare gemeenschap van Christenen, die in de eerste plaats noo- dig hebben visie en daadkracht en niet leering zooals men meent. Eerst stelde spr. zijn gehoor dan ook in op de werkelijkheid van de empiri sche kerk. Onmiddellyk dient dan te worden geconstateerd, dat wanneer het gaat om het ouderlingschap in den Kerkeraad, dit nog slechts een orna ment is. De wereld staat geestelijk in brand al jarenlang en zij is vervreemd van het Evangelie. De ondermijning der Christelijke Kerk neemt eiken dag toe en in dezen tijd hoort men dan nog een ouderling vra gen „wat is eigenlijk de taak van een ouderling?" Deze vraag alleen al is een bedroevend bewijs van de verwereld- Ijking van de Kerk omdat in het licht van een brandende wereld de Kerk den indruk maakt van een vereeniging te zjn. Vergaderen, reglementen en besluiten hanteeren, het is noodig, doch wanneer de Kerkeraad en ouderlingen daarin op gaan, is het absoluut verkeerd. Een ver heugend verschjnsel daarentegen is nog dat de grootste helft ontevreden is over dezen toestand, maar dat neemt niet weg dat de minderheid zich er nog maar steeds b j neer legt en er vrede bij sch jnt te vinden. Dat de verwereldlijking tot in het ge beente der kerk zit, blijkt uit de wijze, waarop de zaken der Kerk behartigd worden. Het is gewoon een wereldsch spel speten van „vereeniging en be stuur". Ook de meest Christelijke ver gaderingen kenmerken zich vaak door dit wereldsche gedoe en spr. wilde het maar eens duidelijk en met grooten na druk zeggen: wanneer Christelijk Neder land deze groote zonde niet gaat inzien en er zich van bekeert, dan gaat het mis. Men bidt en leest uit Gods Woord, maar voor het overige is er niet die in werking van het gebed en het Evangelie te bespeuren. Men is niet innerlijk gerei nigd tegenover elkander. De verwereldl jklng is een gevolg van het feit dat wj al meer dan 300 jaar verleerd hebben consequent te vragen naar het karakter der Kerk. De Kerk is gaan existeeren en daar door verstard. Zij leeft niet als stuwen de kracht in een brandende wereld. De Kerk is langzamerhand een domi nees- en preekkerk geworden. Dat is geen critiek op de dominees, maar cri- tiek op de Kerk zelf, omdat zj, inplaats van de innerljke krachten naar buiten uit te dragen, zichzelf naar binnen ge keerd heeft. Wat is de kerk en wat is de gemeente vroeg spr. vervolgens. Als instituut heeft de kerk haar taak om te dienen en voor haar geldt het Psalmwoord „gelijk een dienstmaagd ziet op den hand haars Heeren". Maar wat is de praktjk? De praktijk laat zien, dat de Kerk is gaan heerschen. We zullen dan ook terug moeten naar dat eenvoudige dienen, waarvan heel de Schrift spreekt. Ook de Synode, de Clas ses en de Kerkeraden zullen hiertoe te rug moeten. De kerk is naar haar waren aard een eschatologische grootheid en omdat zij een eschatologische grootheid is, is zj ook een apostolische grootheid. De ge meente is dan ook de gemeente Gods, d.w.z. het is de geheele Kerk van Chris tus. En het gemeentelid? Dat is iemand, die in de gemeenschap is opgenomen en deel uitmaakt van het algemeen pries terschap der geloovigen. Maar ook met dat algemeen priesterschap der geloovi gen is het slecht gesteld in onze Kerk, aldus spr. Het functioneert niet, het existeert, het is verstard. De specifiek Christelijke grootheid is de diaconie, d. w.z. de dienst, Christus roept Zijn ge meente op tot dienen. Dienst aan de broederen en dienst aan den Heer. Wan neer wij uit deze grondgedachte leven, zal al het andere, wat maar eenigszins moeilijkheden kan opleveren, kinderspel zijn. De onderlinge verhouding zal dan ook opener en oprechter zijn. Op deze dingen dienen de ambtsdragers zich te bezinnen. De Kerk zal van haar verwe reldlijking verlost moeten worden en haar tegen God rebelleerende houding als heerschend instituut moeten opge ven. Doet zij dat niet en blijft alles, ook het ouderlingschap „ornament", dan gaat zij dieper in het moeras en zal zj haar straf niet ontgaan. FEDERATIE VAN HERV. JONGEREN IN NEDERLAND. GEWEST ZEELAND Den tweeden Pinksterdag zal in Goes de Gewestelijke Bijeenkomst van de Her vormde Jongeren voor Zeeland gehouden worden. Begonnen wordt met gezamen- lijken kerkgang in de Magdalena-kerk, waar Ds G. W. Korevaar zal voorgaan. De koffiemaaltijd wordt gehouden in „De Prins van Oranje". In de middagvergadering spreken Ds J. J. Hietkamp, Ds J. G. Panhuise en Ds J. W. Dippel; verder staat op het pro gramma gemeenschappelijk instudeeren van liederen uit den N. B. der Ned. Herv. Kerk, declamatie en Federatie-mededee- lingen. Prov. Diaconale Conferentie. De Prov. Diaconale conferentie van de Geref. Kerken in Zuid-Holland wordt Woensdag 28 Mei te 's Gravenhage ge houden. Aan de orde komen o.m. vraagpunten van de diaconieën- van Sassenheim, Reeuwijk, Koudekerk a. d. Rijn, Waar der, Nieuw-Helvoet, Capelle a. d. IJssel, Zuid-Beijerland, Boven-Hardinxveld, en Woubrugge. Na afdoening van het agendum zal dr J. Hoek, Geref. predikant te 's Graven hage-West en redacteur van het Diaco naal Correspondentieblad, een opwek kend slotwoord spreken. Bond voor1 Geref. Jeugdorganisatie. Dinsdag 3 en Woensdag 4 Juni zal te Noordwijk aan Zee in het familiehotel Verloop een leidsters- en leidersconfe rentie vanwege den Bond voor Geref. Jeugdorganisatie worden gehouden. Als referenten zullen optreden de heeren J. Schouten te Rotterdam met het onder werp: „Het geestelijk karakter van ons werk" en Lod. Kooyman, bestuurslid van den'bond en hoofd eener Chr. school te Pijnacker. Giften en legaten. Ten bate van de Suriname-Zending van de Evangelische Broedergemeente te Zeist kwam onder letters N. N. uit Amsterdam een gift in van f 500. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Hartjes te Vlissingen, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Korevaar, nm. geen dienst. Wissenkerke, vm. leesd., nm. ds Lou- werse. Geref. Kerken. Colijnsplaat, 11 u. leesd., 6.30 u. ds Veen- stra. Meliskerke, 10 u. cand. van Swigchem, 3 u. ds Vreugdenhil. Goes. Vanwege de Algem. Bond ter Verspreiding van het stenografiestelsel Pitman te Arnhem, werd Woensdag 21 Mei 1941 een examen gehouden in de Pitmanschool te Goes. Aan het examen namen deel 22 candidaten, t.w. 16 steno typisten, 1 kantoorstenograaf, 1 steno A en 4 kantoortypist. Het diploma stenotypist (e) kon wor den uitgereikt aan: Mej. L. F. Butler, 's H. Arendskerke mej. S. M. Christiaanse, Coljnsplaat; mej. Toos van Dalen, Goes; mej. S. Francke, 's H. H.kinderenmej. P. L. de Heere, Wemeldinge; mej. M. N. de Jon ge Jd., Biezelinge; mej. W. T. Kramer, Geersdijk; mej. A. P. Meyers, 'sH. Arendskerke; mej. G. S. H. Nagelkerke, Rilland-Bathmej. C. Oudeman, Wemel dinge mej. M. P. Philipse, 's H. Arends kerke; dhr Piet Tiggelaar, Goes; dhr G. Verbart, 's Heererjhoekmej. J. P. Ver burg, Goes. Het 'diplo kantoorstenograaf werd uit gereikt aan mej. S. J. Cappon, Heinkens- zand. Diploma Steno kon worden uitgereikt aan dhr A. IJ. A. Loojen te Goes. Het diploma kantoortypist aan: Dhrn A. J. Blok, Hansweert, met aant. 657 woorden per half uur; A. M. de Jonge, Wemeldinge, met aant. 566 woor den en proza Fr., D. en Eng.; A. IJ. A. Looijen, Goes, met aant. 562 woorden en proza D. en Eng.M. J. Neels, Goes, met aant. 597 woorden. Aan twee candidaten kon het diploma niet uitgereikt worden. Alle candidaten zijn leerlingen van de Pitmanschool te Goes. KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Vrijdag 23 Mei 1941. V. K. Heden 4 Ned. '40 2é z. fac. 97 976/ie 4 Ned. 1941 3—3V2 Ned. 1938 Ned. Ind. Handelsb. A. K. U. Berkel's Patent Fokker Unilever Philips Gloeil. Kon. Olie Amsterd. Rubber Bandar Rubber 987,.,,-% 98y4-7/ie 893/is-/4 891/ia-5/ie 1^9 130 129y4-3/e 128-130 63 61 180 178 117% 116%-117% 207%-8 203-6Va 240%-l% 237-240 267 214 266-26772 Deli Batavia Rubber 205% 208% Ver. Ind. Cultuur 18Q 180-2 Holl. Am. Lijn 114V2 113% Kon. Boot 160 198 Ned. Scheepv. Unie 174%-5 173-5 H. V. A. .427. 425-7 Java Cultuur 257 255 Ned. Ind. Suiker Unie 254 254% Vorstenlanden 118% 118 Deli Maatschappij 274-V2 273-7 Senembah Tabak 221-72 219-21 Koersen van Cert, van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mo gen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der Bank in lichtingen worden verstrekt. De geruchten, dat eerlang zal worden overgegaan tot de uitgifte van een nieu we Staatsleenin'g gingen ook vandaag weer op de beurs rond. Het schijnt, dat vooral groote beleggers met de nieuwe uitgifte rekening houden en liquide mid delen daarvoor gereed maken. Toch staat het nog lang niet vast, dat binnen kort tot een dergelijke emissie zal wor den overgegaan, hoewel de groote staats uitgaven het op den duur noodzakelijk zullen maken. De beleggingsmarkt was over het algemeen prijshoudend met een vaste tendenz voor gemeentelijke obli- gatiën. De aandeelenmarkt was ook iets leven diger dan de laatste dagen het geval was. De opening was over de geheele linie lager, doch later trokken de koer sen weer wat aan en hoewel men per slot zelfs vast eindigde, konden de beste koersen van gisteren niet worden be reikt. Philips moest weer enkele punten prijsgeven, doch toen de toelichting op de gang van zaken verscheen, bleek, dat het in dit bedrijf nog zoo slecht niet gaat en trokken de koersen weer wat aan. De overige industrieele aandeelen wa ren verlaten alsmede de cultures. Part. bew. Belegging Nederland f 549. Benoeming. Tot kweekelinge met akte aan de Prins Willemschool te Vlissingen is benoemd mej. L. C. van der Moer te Middelburg. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 23 Mei 1941, des nam. 1.15 uur. M. M. G., 31 j„ caféhouder te Anna- Jacobapolder, wegens het feit, dat hij in de maand Januari 1941 aan J. C. van de Velde en I. L. Goudzwaard heeft ge leverd een vat zachte zeep, zonder dat daarvoor bonnen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f30 b. of 15 d. h. J. C. v. d. V., 19 j., landarbeider te Anna-Jacobapolder, wegens het feit, dat hij in Januari 1941 zeep heeft gekocht van M. M. Geuze, zonder daarvoor in te leveren de daarvoor vereischte bonnen. Eisch f30 b. of 15 d. h. Uitspraak f20 b. of 10 d. h. I. L. G., 21 j., landarbeider te Anna- Jacobapolder, wegens idem. Eisch f30 b. of 18 d. h. Uitspraak f20 b. of 10 d. h. M. J. v. d, V., 21 j,, landarbeider te Anna-Jacobapolder, wegens het feit, dat hy in Januari 1941 aan J. van Hoeve heeft afgeleverd een vat zachte zeep, zonder dat daarvoor de vereischte bon nen werden ingeleverd. Eisch f30 b. of 15 d. h. Uitspraak f20 b. of 10 d. h. J. v. H„ 34 j., landbouwer te Anna- Jacobapolder, wegens het feit dat hij in Januari 1941 van M. J. v. d. Velde heeft gekocht een vat zachte zeep, zonder daarvoor de vereischte bonnen in te le veren. Eisch en uitspraak f30 b. of 15 d. h. M. W., 46 j., landarbeider te Anna- Jacobapolder, wegens het feit dat hy in Januari 1941 heeft afgeleverd aan M. M. Geuze een vat zachte zeep, zonder dat dezen daarvoor de vereischte bon nen heeft ingeleverd. Eisch en uitspraak f30 b. of 15 d. h. P. de W., 76 landbouwer te Ossenisse, wegens het feit, dat hij in December 1940 te Ossenisse heeft afgeleverd aan P. van Damme een varkensham van cir ca 10 kg., zulks zonder dat daarvoor bonnen werden ingeleverd. Eisch f40 b. of 20 d. h. Uitspraak f 30 b. of 15 d. h. A. S., 43 j., landbouwer te Waterland kerkje, wegens het feit dat hy te Wa terlandkerkje 105 kg. bruine boonen heeft afgeleverd zonder dat daarvoor de vereischte bonnen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f30 b. of 15 d. h. O. S., echtg. van C. M. M. O., 47 j., te Sluis, wegens het feit, dat zij op 13 Ja nuari 1941 te Sluis heeft afgeleverd 2 ontbijtkoeken, zonder dat daarvoor bon nen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f 5 b. of 3 d. h. M. V., 44 j., landbouwer te Biervliet, wegens het feit, dat hy op 5 Februari 1941 heeft afgeleverd 160 kg. bruine boonen, zulks zonder dat daarvoorde vereischte bonnen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f 40 b. of 20 d. G. I. W., 28 jaar, slager te Heinkens- zand, wegens het feit, dat hij in Decem ber 1940 twee malen een hoeveelheid rundvet, resp. 55 en 130 pond, heeft verkocht, zonde? daarvoor, bonnen in ontvangst te nemen. Eisch en uitspraak f50 b. of 25 d. h. P. L., 28 jaar, slager te Krabbendijke, wegens het feit, dat hy op 21 November 1940 omstreeks 30 K.G. rundvet heeft verkocht aan J. van der Does, zonder dat deze de daarvoor vereischte bonnen heeft ingeleverd. Eisch en uitspraak f 25 b. of 10 d. h. W. M. v. H., 46 jaar, winkelier te Yerseke, wegens het feit, dat hij in Januari 1941 heeft gekocht K.G. koffie, zonder daarvoor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch en uitspraak f 5 b. of 3 d. h. J. G. S., 39 jaar, boekhandelaar te Goes, wegens het feit, dat hij in Decem ber 1940 heeft gekocht 2 K.G. koffie en 1 K.G. thee, zonder daarvoor de ver eischte bonnen in te leveren. Eisch en uitspraak f 5 b. of 3 d. h. A. R., 61 jaar, handelaar te West- kapelle, wegens het feit, dat hij in No vember en December 1940 opzettelijk in strijd met de Distributiewet 1939 niet is nagekomen zijn verplichting om op gave te doen van zijn voorraad kunst meststoffen over de maanden October en November 1940. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. D. M., 24 jaar, zonder beroep te Dom burg, wegens het feit, dat zij op 27 Maart 1941 10 kippeneieren heeft afge leverd zonder dat daarvoor de vereisch te bonnen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f 3 b. of 2 d. h. Ja. B., 24 jaar, zonder beroep te Domburg, wegens het feit, dat zij heeft afgeleverd op 27 Maart 1941 30 kippen eieren, zonder dat daarvoor de vereisch te bonnen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f 3 b. of 2 d. h. PRIJSOPDRIJVING. P. B. E., directeur van een comesti- bleshandel te Amsterdam, berekende voor bussen spercieboonen en doperwten te hooge pryzen. Dit kwam de politie te Alkmaar ter oore, die proces-verbaal op maakte. De inspecteur voor de prysbe- heersching te Amsterdam veroordeelde verd. tot een boete van f 500 en ver klaarde ongeveer 200 in beslag genomen bussen conserven verbeurd. Een, bezoeker van een vischrestaurant te 's Gravenhage, bestelde by het eten een flesch Volnay 1929, een wyn waar voor hy vroeger f 5 moest betalen, doch die nu voor f6 op de nota kwam te staan. Een flesch champagne, waarvoor men eenige maanden geleden nog f 9 vroeg, kostte nu f 11. De directeur van het restaurant, T. S. werd wegens ongeoorloofde prysverhoo- ging door den inspecteur voor de prys- beheersching te 's Gravenhage veroor deeld tot een boete van f 300. EEN DUITSCH PLAKKAAT AFGERUKT. Op een dag in Februari j.l. had de ongeveer 45-jarige Amsterdammer K. daar ter stede een plakkaat, dat een be kendmaking van den Höheren Polizei- führer vermeldde, opzettelijk afgerukt. Een agent van politie zag dit en maakte proces-verbaal op. Het landsgerecht heeft dien man gis teren tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. EXAMEN VAKKENNIS MELKDISTRIBU ANTEN. De examens in vakkennis van de melk- winning en den consumptiemelkhandel, die ingesteld zijn door de Walchersche Melkfederatie en de Melkfederatie voor Zeeland buiten Walcheren zyn afgeno men te Middelburg en Goes op 30 April 1941 (schriftelyk, gedeelte), te Middel- delburg op 12 Mei '41, te Zierikzee op 13 Mei '41, te Goes op 14 Mei en 20 Mei '41, te Breskens en Terneuzen op 16 Mei '41 en te Tholen op 21 Mei '41 (mondeling gedeelte). Voor deze examens hadden zich 123 candidaten aangemeld. Hiervan hebben er 119 aan de examens deelgenomen. 61 candidaten zyn geslaagd en 58 afgewe zen. De geslaagden zijn: Schouwen en Duiveland: J. v. d. Velde, Brouwershaven, mej. E. W. Kre- pel, Bruinisse, J. S. de Feiter, Renesse, G. H. de Vries, Nieuwerkerk, W. Vyver berg, Ouwerkerk; mej. J. v. d. Have en M. C. by de Vaate, Oosterland. Tholen en St. Philipsland: F. G. v. d. Zande, Oud-Vossemeer, M. J. Geuze, Poortvliet en A. C. Duynhouwer, Scher- penisse. Noord-Beveland: M. Tazelaar en W. Tazelaar, Colijnsplaat; mej. S. C. Israël, Kamperland, J. L. Kloote, Kats, N. Fi- lius, Kortgene en C. L. de Oude, Geers dijk. Zuid-Beveland: P. P. Stouthamer, G. E. Verheijke en C. W. Zoeter, Ellewouts- dyk, mej. C. Vermue, mej. P. M. Vermue en C. de Jonge, 's Heerenhoekmej. D. S. Geschiere, mej. C. Lokerse, J. Braam- se en J. Lokerse, HeinkenszandH. W. v. d. Endt, J. M. Mol, A. Goeman, J. J. van Oeveren, mej. D. Paauwe en S. Paauwe, Ierseke, Adr. Ruissen en J. A. Dagevos, Wemeldinge; mej. D. J. Paau we en J. v. Nieuwenhuizen, Kruiningen; mej. A. P. Vermue, Lewedorp; J. Nieu- wenhuijse, Nisse, D. de Kunder, Ove- zande, mej. P. Meijaard, Oudelande, C. Chr. Moeliker, Schore, J. Poleij, Hans- weert, D. Vleugel, en J. Remijnse, Wol- faartsdijk. Walcheren: J. M. Besuyen, Middel burg, J. Crucq en P. de Visser, Nw. en St. Joosland, L. Dekker, Zoutelande; E. W. B. v. d. Dood, Vlissingen; Abr. Fran cke, N. Janse, D. Stroo, mej. C. A. Ver- hage en mej. M. Verhage, Koudekerke, S. A. Louws, Serooskerke; W. Minder- houd, Westkapelle en A. Vermeulen, Veere. West-Zeeuwsch-VlaanderenA. B. Bracke, Biervliet, en mej. S. M. de Lig- ny, Groede. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. W. de Zwart, Kuitaart en mej. M. M. Wijne, Philippine. MIDDELBURG, 23 Mei 1941. Kleine veiling. Nieuwe aardappelen 26-35 per kg. Snijsla 5-7, Spinazie 5.5-7, Postelein 20-30, Zuring 5-7, Witlof 15-32, Kool rapen 3-4, Andijvie 15-25, Prei 15-18, al les per kg. Peen 5-15, per bos. Raapstelen 8-10, Selderie 5-12, per kg. Peterselie 25-35, per chip. Rabarber 6.5-8, Radijs 1,80, p. 100 bos. Bloemkool 2-20. Kropsla 2.5-5, p. st. Aardbeien 10-54 per doos. GOES, 23 Mei 1941. Kleine veiling: Groenten: Lamsooren 4,508, Postelein 2831, Rabarber 8, Stoof sla 11, Spina zie. 5,60—7, Witlof 7,50—30 gulden, alles per 100 K.G. Radijs f 0,90f 1,80, Rammenas f 5,50 f 10, Sjalotten f 6, Seldery f 4,50f 9, alles per 100 bos. Bloemkool f 6,50f 20, Kropsla f 1,50 f 5, Komkommers f 9,50f 19, alles per 100 stuks. Bloemen: Madeliefjes f0,75, Violen f2, beiden per 100 stuks. Lelietjes der Dalen f6,50, Violieren f7, beiden per 100 bos. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. de Ru, 28 j. en A. J. W. van Hoek, 26 j. Getrouwd: H. Hoedemaker, 41 j. en P. Droogers, 36 j.; P. J. van de Sande, 36 j. en J. M. van de Vyver, 35 j.; R. W. van Nordheim, 28 j. en M. J. Marys, 22 j. Geboren: Grace Hilde, d. v. A. Hui- gens en H. J. Pieterman; Daniël, z. v. P. Vermeulen en M. J. den Hollander; Cornells Jan, z. v. W. C. Manni en C. Louwerse; Christiaan, z. v. J. A. Letzer en J. A. van Houdt; Paulina, d. v. C. van Luijk en P. van den Berge. Overleden: C. J. Meskeerus, 89 j., wed. van J. C. van Vlaanderen; J. Min- derhoud, 64 j., man v. J. Verhulst. (P.Z.C.) Rilland. De sinds enkele weken be staande Korfbalvereeniging D.S.V., al hier heeft in de seriewedstrijden, welke op Hemelvaartsdag te Bergen op Zoom gehouden werden, den eersten prijs (zil veren lauwerkrans) 3e klasse behaald, benevens den beker gewonnen, welke was uitgeloofd voor de Vereeniging, die het hoogst aantal punten behaald had.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3