Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst Rechtszaken Radioprogramma Openbare Verkoopingen en Verpachtingen blijkbaar nog moeten dienen voor ver betering van een gedeelte van den weg. Daarna sluiting. Maandagmiddag had alhier de jaarlijksche Veekeuring plaats. Aange voerd waren: 9 stieren, 35 koeien, 7 kalfvaarzen, 6 jonge vaarzen, 5 vaars kalveren, en 0 jonge stiertjes. De uitslag was als volgt: Rubriek I, Stieren: Roland, eigenaar J. Maljaars 84,1 punt; Idrij, eig. K. Cop- poolse 80,4 p.; Lucas, eig. Joh. Poppe 77,7 p.; Bart, eig. K. Coppoolse 77,6 p.; Johan, eig. A. L. Louws, 74,5 p.; Tom van Eelshuis, le prijsklasse, eig. J. G. Marcusse; Jan, 2e prijsklasse, eig. Gebr. de Visser; Johan, 2e prijsklasse, eig. Jac. Maljaars; Thomas v. d. Parel, eervolle vermelding, eig. J. Bliek. Rubriek II, le kalfskoeienMina n, eig. J. Maljaars 82 p.; Hermien, eig. Jac. Maljaars 81 p.; Mina, eig. J. Maljaars 80 p.Emma, eig. S. de Visser Az. 78 p. Emma, eig. A. L. Louws 77,5 p.; Bertha II, eig. J. Maljaars 77 p.; Lea, eig. Fl. Dekker, 76,5 p.; Mina, eig. K. Coppoolse 75 p. Rubr. III, 2e kalfskoeien: Emm, eig. A. P. van Nieuwenhuize 83 p.; Fransje VEE, eig. J. G. Marcusse 82,5 p.Lea VII, eig. A. de Buck, 81,5 p.; Pietje, eig. J. Maljaars 80 p.; Dora, eig. K. Coppoolse 79,5 p.; Roos, eig. S. de Visser 79 p.; Sul, eig. P. de Visser 78,5 p.; Lena, eig. J. G. Marcusse 78 p.; Emma, eig. Jac. Maljaars 78 p.; Sul, eig. A. Geldof 77,5 p.; Bontje, eig. K. Coppoolse 76 p. Rubriek IV, 3e kalfskoeien: Rika, eig. J. Maljaars 84 p.; Dora, eig. Jac. Mal jaars 82 p.; Fransje VEI, eig. A. de Buck 81,8 p. Rubriek V, 4e kalfskoeien: Frida, eig. Jac. Maljaars 84 p.; Krina, eig. J. Mal jaars 83 p.; Emma, eig. J. Maljaars, 82 p.Lea V, eig. A. de Buck 81,8 p.Bles, eig. A. Geldof 78,5 p.; Metha, eig. K. Coppoolse 78 p. Rubriek VI, 5e kalfskoeien: Soertje, eig. Jac. Maljaars 83 p.; Bertha, eig. S. de Visser 81 p.; Pietje eig. J. Maljaars 80 p. Rubriek VE, oudere koeien: Emma, eig. K. Coppoolse 83 p.; Tanne, eig. J. Mdljaars 82 p.; Nora, eig. K. Coppoolse 81 p.; Boukje, eig. K. Coppoolse 78 p. Rubriek IX, Kalfvaarzen: 1. A. de Buck, 2. A. P. van Nieuwenhuizen, 3. id. 4. J. Maljaars, 5. J. G. Marcusse, 6, A. Geldof, 7. J. Maljaars. Rubriek X, Jonge vaarzen: 14 Jan Maljaars, 5. J. G. Marcusse, 6. J. Mal jaars. Rubriek XI, Vaarskalveren: 15 J. Maljaars. Rubriek XE, Jonge stiertjes: 1. J. Maljaars, 2. id.; 3. K. Coppoolse, 4. id.; 5. F. Dekker, 6. J. Maljaars. Rika van J. Maljaars ontving de prijs ad f 2.50 van de Coöp. Zuivelfabriek Fransje van J. G. Marcusse ontving de prijs ad f 2,50 van de Coöp. Eiland Wal cheren voorts was er f 58,50 bijeenge bracht door particulieren en vereenigin- gen. Dhr Zwagerman uitte zijn tevreden heid over het goede fokmateriaal dat in Oostkapelle gevonden wordt. Aagtekerke. Maandagmiddag had al hier de jaarlijksche rundveekeuring plaats op de weide van dhr A. Bosselaar. Stieren (1 jaar oud) aangevoerd 4 st. le prijs: J. de Visser, Domburg en P. de Kam te Westkapelle; 2e pr. Gebr. Corré te Aagtekerke; 3e pr. P. de Visser te Aagtekerke. Groep 2-jarige stieren: Frans, eige naar K. Brouwer te Domburg, 78 pun ten; Max, eig. Ca de Visser te Aagte kerke, 74% ,p. Groep 3-jarige stieren: Gerard, eig. J. de Visser te Aagtekerke, 79.9 pun ten; Frans, eig. P. de Kam te Westka pelle, 77y2 p.; Jan. eig. W. de Buck te Domburg 80.6 p. Koeien (1 maal gekalfd)Beatrix, eig. J. Bosselaar te Aagtekerke 80 p.; Nora, eig. P. de Visser te Aagtekerke, 79 p.; Berta, eig. S. de Visser, Oostka pelle, 77 p.; Bontje, eig. J. de Visser te Domburg, 76y2 Pm Bontje, eig. J. Bos- schaart, Meliskerke, 75 p. Koeien (twee maal gekalfd): Emma, eig. A. Bosselaar, Aagtekerke, 81 p.; Sul, eig. J. Bosselaar te Aagtekerke, 81 p.; Juliana, eig. Gebr. Corré te Aagte kerke, 80y2 p.; Berta, eig. J. Geertse te Meliskerke, 79 p.; Bles, eig. C. Dekker te Meliskerke, 78% p. Koeien (drie maal gekalfd) Berta Bles, eig. A. Bosselaar, Aagte kerke, 81% p.; Berta, eig. J. de Visser, Domburg 80 p.Juffrouw, eig. id. 80 p. Moorkop, eig. J. Bosselaar, Aagtekerke 78 p.; Bles, eig. J. Bosschaart, Melis kerke, 76 p. Koeien (vier maal gekalfd) Boerinne, eig. P. de Visser Wz., Aag tekerke, 83 p.; Nora, eig. J. de Visser, Domburg, 82 p.; Nelly, eig. id. 79Vï p.; Mina, eig. P. de Visser, te Aagtekerke 77% p. Groep oudere koeien: Rika, eig. J. de Visser, Domburg, 84 p.; Emma, eigen. Gebr. Corré, Aagtekerke, 83 p.; Bles, eig. S. de Visser, Oostkapelle, 81 p.; Flora, eig. J. de Visser, Domburg, 79 p. Zwartje, eig. J. Bosschaart, Meliskerke, 78% p.; Helena, eig. J. Bosselaar, Aag tekerke, 78 p. De prijs, beschikbaar gesteld door de Coöperatieve Zuivelfabriek „Walcheren" werd toegekend aan Gebr. Corré, Aagte kerke, die welke beschikbaar was gesteld door de Coöp. Landbouwvereen. „Eiland Walcheren" aan A. Bosselaar te Aagte kerke. Een koppige raad. Ten einde over te kunnen gaan tot de be- eediging van den door den commissaris der provincie Limburg benoemden ge meente-ontvanger W. Nissen mede tot gemeente-ontvanger van Maasbracht, was de raad van Maasbracht wederom opgeroepen, nadat de raad eenige dagen te voren by dat agendapunt de verga derzaal had verlaten. Thans waren alleen de twee wethou ders opgekomen, met het gevolg, dat de beëediging weer niet kon doorgaan. Met dit wegbleven wilde de gemeente raad toonen, niet mede te willen werken aan de beëediging van den gemeente ontvanger. Deze week zal de raad opnieuw voor een derde vergadering worden opgeroe pen. Dan zal de beëediging kunnen door gaan, al is er slechts één lid of wethou der aanwezig. Volgens de wet kan dan één lid alle beslissingen nemen. Twee kinderen ver dronken. Gistermiddag is het vijf jarige jongetje M. H. spelenderwijs te Zaandam in de Papenpadsloot te water geraakt en verdronken. In een onbewaakt oogenblik is een tweejarig kindje van den landbouwer Teunissen te Staphorst in een sloot ach ter het huis geraakt en verdronken. Schipper ernstig ge wond. Gistermiddag is de 28-jarige schipper G. T., uit Giessendam, tijdens werkzaamheden op zijn schip in de Delftsche Vliet, ernstig verwond. Bij het waterpompen werden zijn klee- ren door de schroefas gegrepen en van zijn lichaam gerukt. T. kwam te vallen, tengevolge waarvan een zijner armen op verschillende plaatsen werd gebroken, terwijl hij kneuzingen aan zijn borstkas kreeg. Hij is naar het Oude- en Nieuwe- Gasthuis te Delft vervoerd. Kokende melk over het lichaam. Te Apeldoorn heb ben een 4-jarig jongetje en een 3-jarig meisje uit het gezin van den heer Sileon bij het spelen een pan kokende melk over het hoofd en de beenen gekregen. De kinderen zijn naar het Sint Liduina- ziekenhuis te Apeldoorn gebracht, waar het jongetje inmiddels aan de bekomen brandwonden is bezweken. Het meisje verkeert buiten levensgevaar. Beschuitenop school. Na de vitamine-bonbons begint de Nationale Hulp in Frankrijk nu met de uitdeeling van beschuiten op de scholen van de groote steden. In de Parijsche krijgen de kinderen van nu af 5 maal in de week Duitsche beschuiten en wel naar den leeftijd twee tot acht stuks. Het D.N.B. meldt, dat de beschuiten meel, suiker, vet en kaasstof bevatten. De stakingen in Ame rika. United Press meldt uit New- York: De bemoeiingen van de autoriteiten om de staking te doen eindigen van 17,000 arbeiders op de 11 scheepswer ven in San Francisco, waardoor de oor- logsscheepsbouw ter waarde van 500 millioen dollar getroffen werd, hebben thans het eerste succes gesorteerd. De commissie voor de metaalindustrie van de A.F.L. heeft namelijk eenstemmig besloten om de keten van stakingspos- ten te ignoreeren en 12.000 bij de A.F.L. aangesloten arbeiders opdracht te ge ven, dat zij zich' door de postenketen heen naar de werven moeten begeven en daar weer aan den arbeid moeten gaan. De New-Yorksche correspondent van het D.N.B. meldt: Op grond van looneischen zijn te Lorain in Ohio on geveer 100 arbeiders van de scheeps werf American shipbuilding in staking gegaan. De werf heeft, naar Associated Press meldt, bewapeningsopdrachten ter waarde van 10 millioen dollar. Een vliegtuigongeluk. Een ernstig vliegtuigongeluk is Maan dag gebeurd by Rains in Zuid Carolina. Twee militaire vliegtuigen kwamen in de lucht met elkander in botsing en stortten brandend neer. De zes inzit tenden kwamen om het leven. „ODYSSEUS". Gisteravond is door de Zangvereeni- ging „Toonkunst", afdeeling Goes, in de „Prins van Oranje" te Goes, het Mei-concert gegeven. Onder leiding van den heer Otto Lies werd uitgevoerd „Odysseus", compositie van Max Bruch voor koor, soli en or kest, tekst van Wilh. Paul Graff. Vele nationale literatoren beginnen met het epos, het heldendicht, dat de daden van min of meer legendarische figuren ver heerlijkt. De Grieken hadden de „Ilias" en de „Odyssee", de Germanen hun „Edda", grootsche schilderingen van fantasti sche heroiek. In de verklaring, die „Toonkunst" over het uitgevoerde werk verstrekte, lezen wij „Odysseus", koning van het Griek- sche eiland Ithaca, de zoon van Laërtas en Antikleia, gemaal van Penelope, is een der aanvoerders der Grieken in den oor log tegen Troje (Ilium). Deze oorlog, 11841193 vóór Christus, werd Troje aangedaan, omdat Paris de zoon van den Trojaanschen koning Priamus Helena, de gemalin van den Griekschen koning Menelaos, had geschaakt. Na een 10-jarige belegering viel Troje door een krijgslist van den sluwen Odysseus, en trok het Grieksche leger over de Aegeï- sche Zee terug. Odysseus echter bereikte voorloopig zijn vaderland niet. Hjj werd, daar Poseidon, de god der zeeën, hevig op hem verstoord was, nog 10 jaren van huis gehouden. De daden van den Trojaanschen oor log en de zwerftochten van Odysseus werden door Homerus bezongen. In het door Max Bruch gecomponeer de werk worden deze zwerftochten door Wilh. Paul Graff zeer handig in 10 tafe- reelen behandeld. Deze zijn echter te uit gebreid om hier te worden opgenomen. De vertolking die „Toonkunst" van deze zéér ingewikkelde toonzetting gaf, getuigde in alle opzichten van een diep inleven. Men kan, om vorm en (of) Inhoud, voor een of ander deel meer sympathie gevoelen, dit neemt niet weg, dat het geen voor rekening van het koor lag, uitnemend is weergegeven. Het valt altijd weer op hoe deze ver- eeniging, onder de knappe leiding van haar directeur, in staat is tot het leve ren van zulke prestaties. Goed aanpassend was de medewerking der solisten. Een zangeres met temperament, los en vrij in haar optreden, toonde zich de so praan-soliste, Mej. Corry Bijster, Haar lem. Haar stem is helder en de voor dracht in stijl. Een rustige, goed aanvoelende mede werking verleende Mevr. Ans Stroink, Haarlem. Niettegenstaande zij onder den invloed verkeerde van een lichte aandoening der stem, zoodat haar mooi geluid niet ten volle uitkwam, is er toch van haar zang genoten. De bariton, de heer Anton Eldering, Den Haag, beschikt over een forsch ge luid, in staat een groote zaal te vullen. Hij weet zich echter goed te beheerschen, zijn zang getuigde op elk gebied van bui tengewoon talent. De uitvoering van de meer onderge schikte rol van de heeren J. Tamminga tenor, en C. Corstanje, bas, beiden te Goes, mag met eere worden vermeld. Van het instrumentale gedeelte nam Mevr. Annie Gorter-Flentrop, Goes, een voorname plaats in. Zij heeft aan het klavier van den vleugel getoond, een pia niste te zijn, die, in doorgaande, vaste lijn, haar partij afwerkt. Van het overige deel van het orkest valt, bij enkele kleine afwijkingen, ook veel goed te vermelden, daar het zijn taak in soli en begeleiding naar eisch vervulde. De dames-solisten en de pianiste wer den, tot groote tevredenheid van het tal rijke publiek, met bloemen vereerd. De uitvoering van „Odysseus" heeft door zijn, op vele momenten spanning teweeg brengende weergave, een diepen indruk gemaakt. DE OESTERCULTUUR. Sombere vooruitzichten en nieuwe plannen. Men meldt ons uit Yerseke: jJe export van oesters, die in 1930 nog bijna 40 millioen bedroeg, was in 1935 reeds beneden de 10 millioen ge daald. Voor deze enorme daling waren twee hoofdoorzaken aan te wijzen. In de eer ste plaats de decimeering van den oes- tervoorraad door het optreden der z.g. doornziekte en in de tweede plaats de overwoekering der oestertjes door de zeemuiltjes (slippers limped). Dit laatste gevaar werd slechts afge wend door tijdig de cultuur te wijzigen en weer pannen in plaats van schelpen als collecteurs van oesterbroed te gaan gebruiken. Door deze tegenslagen was de oester cultuur in 1935 zelfs niet meer in staat een jaarlijkschen export van rond 10 millioen te verzekeren. Toen is men dan ook begonnen met den invoer van Fran- sche zaaioesters. Voor de oestertjes zich tot consump tie-oesters ontwikkeld hebben, is hun aantal door normale sterfte doorgaans ongeveer gehalveerd. Daarnaast heeft men echter ook nog rekening te houden met abnormale sterf te, zooals b.v. in de laatste winters door den strengen vorst. Toen zyn de Fran- sche oesters, die voor de koude nog ge voeliger zyn dan de Zeeuwsche, bijna aJle doodgevroren. Alles bijeen genomen was de behoefte aan zaaioesters dit voorjaar dan ook weer groot. Minstens 15 millioen flinke Fransche zaaioesters waren noodig om de cultuur en den export voor het a.s. seizoen op peil te houden. Ondanks langdurige onderhandelingen kon met Frankrijk geenerlei accoord worden bereikt. Dezer dagen konden op het laatste moment nog ongeveer 5 millioen Noor- sche zaaioestertjes worden ingevoerd, waarvan de beteekenis voor het a.s. sei zoen echter van zeer weinig beteeke nis is. In de eerste plaats zijn deze 1-jarige oestertjes van geen beteekenis voor den broedval dezen zomer. Vervolgens kun nen zij niet dienen voor den export in het seizoen 19411942. En ten slotte rijst de vraag hoeveel van deze 5 mil lioen oestertjes in volgende jaren als consumptieoesters gebruikt zullen kun nen worden. Bij een normale sterfte zullen dit er 2 3 millioen zyn. Het staat echter vast, dat de Noorsche oesters minstens even gevoelig z^jn voor strenge winters als de Fransche. Gezien het bovenstaande is het duide lijk, Jat de vooiuitzlchteu voor hot a.s. oesterseizoen somber zyn. Alle krachten zullen ingespannen moe ten worden om een dergeiyken gang van zaken het volgend jaar te voorkomen Vandaar dat reeds thans de mogelijk heid wordt overwogen om door den uit voer van mosselen en zeemuiltjes naar Frankrijk in den loop van het jaar, al daar een basis te scheppen waarop vol gend voorjaar de benoodigde zaaioesters vlot uit Frankrijk betrokken kunnen worden. Het is te hopen, dat met medewerking der wederzijdsche autoriteiten hiertoe een bevredigende regeling getroffen kan worden. Mei 23 Baarland, huis enz., Oele. 27 Goes, woonhuizen, v. Dissel. 27 Brigdamme, bouw- en weiland, Bat ten. 28 Middelburg, huis met tuin, Loeff. 28 Kruiningen, huis met schuur enz., v. Dyke. Juni. 5 Krabbendijke, huis enz., v. Dijke. SILO'S VOOR GROENVOER. De Rykslandbouwconsulent voor Zee land schrijft ons: De beste manier om groenvoer te ensileeren is wel de z.g. Finsche me thode, waarbij in silo's van "beton of ge metselde steenen, onder toevoeging van zuur wordt ingekuild. Het bouwen daar van is voor sommige boeren een finan cieel bezwaar, zoodat de overheid beslo ten heeft om voor de silo's, die ten be hoeve van den oogst 1941 zijn of zullen worden gebouwd een subsidie te ver- leenen van één derde der kosten, met dien verstande, dat voor kleine silo's ten hoogste f 3 per kub. meter wordt bijgedragen en voor groote ten hoogste f 2. De silo's moeten aan redelijke eischen voldoen. Men zal er wel rekening mede moeten houden, dat het voor den bouw benoo digde ijzer uit plaatselyken voorraad zal moeten worden betrokken, daar er voor dit doel geen ijzer door de bevoegde instanties beschikbaar gesteld wordt. Voor nadere inlichtingen kunnen de landbouwers in Zeeland zich wenden tot den Rijkslandbouwconsulent voor die provincie Ir C. J. Droogendyk te Goes. BESTRIJDING VAN EMELTEN. Goede resultaten by de emelten-be- strijding kunnen alleen verkregen wor den, als de emelten boven den grond komen. Dit geschiedt vooral, wanneer het weer warm en vochtig is. Den verbou wers wordt nogmaals aangeraden een onderzoek naar het voorkomen van emelten op de hiervoor in aanmerking komende perceelen in te stellen, waarbij speciaal aandacht wordt geschonken aan de weilanden, die een roodbruine kleur vertoonen. De bestrijding geschiedt door het uit strooien van een mengsel van tarwe zemelen met Parijsch groen of kiezel- fluoorbarium. Per h.a. worden gebruikt 25 kg. zemelen en 1 kg. Parysch groen. Van kiezelfluoorbarium "wordt per 25 kg. zemelen iy2 kg. genomen. Hy, die zemelen wil bekomen, moet zich richten tot den plaatselijken bu reau-houder van de L. C. O., ter ver krijging van een bijzondere bestelbon. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de ambtenaren van den Dienst, zoomede door de Ryksland- en tuinbouwconsulenten. LAND- EN TUINBOUW IN DEN ELZAS. Nederland als voorbeeld. (A. N. P.) Het Nederlandsche Pers kantoor meldt: Niet alleen in dé sceden van den Elzas, maar ook op het platteland zyn de spo ren van den oorlog reeds grootendeels verdwenen. Men ziet nog de verlaten bunkers en de verwoeste draadversper ringen van de Maginotlinie. In de 129 meer of minder verwoeste dorpen is een groot aantal boerderijen weer hersteld. Nadat in den zomer en den herfst van 1940 van de 127.000 ha akkerland 39000 ha omgeploegd en 29.000 ha weer be zaaid waren, werd dit voorjaar de rest omgeploegd, geëgd en voor het zaaien gereed gemaakt. Rond 60.000 ha werden met zomertarwe, zomerrogge, haver en gerst bezaaid, of met aardappelen be- poot. Ook voor bieten en ander veevoe der zyn groote gebieden gebruikt. Voor den landbouw in den Elzas is thans een groote bloei te verwachten. Rond 15.000 buitgemaakte paarden, meer dan 34.000 melkkoeien, 5000 ossen, 24.000 varkens en meer dan 42.000 kip pen werden naar den Elzas gebracht. Men gaat de groententeelt nog belang rijk uitbreiden. Nederland wordt den El zas ten voorbeeld gesteld. Vroeger be droeg de waarde der tuinbouwproducten omstreeks 6 millioen mark per jaar. Men meent dat dit cy'fer tot 30 millioen mark op te voeren zou zijn. VOOR EEN ANDER GAAN ZITTEN. Veertien dagen geleder. diende voor de Utrechtsche rechtbank een zaak be treffende misdrijf, het hulp verleenen bij een poging om uit de gevangenis te ontsnappen. In het Huis van Bewaring zaten twee gedetineerden, van wien de een op vrije voeten mocht worden gesteld, terwijl de ander nog twee jaar voor den boeg had. De twee gevangenen kwamen over een, dat de een zich zou voordoen voor den ander, zoodat toen afgeroepen werd, dat de een in vrijheid zou worden ge steld, de ander naar voren trad en de gevangenisdeur voor zich zag open gaan. Terwijl hij nog twee jaar achter slot en pendel had moeten zitten. De ander, die werkelijk in vrijheid gesteld had moeten worden, vroeg hierop, of hij nu eindelijk vrij kwam en zoo kwam de fraude uit. Tegen den 22-jarigen ho telbediende L. D. uit Utrecht werd der halve een gevangenisstraf geëischt voor den tyd van drie maanden. De recht bank veroordeelde verdachte tot een ge vangenisstraf van zes weken. Donderdag 22 Mei 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 8.00 Dag opening (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.10 Gew. muziek (gr. pl.). 8.30 BNO Nieuwsber. 8.45 Gram. 9.15 Voor dehuisvrouw. 9.20 Gram. 10.00 Ensemble Rentmeester en gram. 11.00 Voor den boer. 11.20 Zang, piano en gram. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.30 Gram. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Gram. 1.15 Ensemble Erica Helen. 1.45 Gram. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Kamermuziek. 400 Jac. Stof- fer's sextet. 4.30 „De Italiaansche Opera in Nederland", causerie met gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beursber.' 5.30 Or gelconcert. 6.00 Gram. 6.15 Causorie „Rondom Hemelvaartsdag". 6.30 De Gooilanders. 7.00 BNO Vragen van den dag. 7.15 Cello, piano en gram. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Berichten (Engelsch), 9.45 Gram. 10.00 BNO En- gelsche berichten, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 m. 8.00 Gram. 8.30 BNO Nieuwsber. 8.45 Gram. 10.00 Wijdingswoord (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 11.15 Vocaal kwartet met orgelbeg. en gram. (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 12.00 Ber. 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Amusementsorkest. 1.45 Gram. 2.00 Bachcantate (opn.). 2.30 Orkest Elo- ward. 3.15 Gram. 3.30 Voor zieken. 4.00 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Causerie „De beteekenis van de Hemelvaart" (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 5.15 BNO Nieuws- econ.- en beursber. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 U hebt 't rvehad op de lagere school. 6 15 Ensemble Bart Ekkers. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Causerie „Ik was er zelf bij". 7.45 Mu- nodi-ensemble. 8 00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Con- ertgebouworkest en solist. 9.50 Gram. 10.00 BNO Nieuwsber., sluiting. Vrijdag 23 Mei 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 Gram. 0 50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tcndgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorber. door de Chr. Radio Stichting) 8.25 Gew. muz. (gr. pl.)8.45 Gram. 9.15 Voor de huis vrouw, 9.20 Gram. 10.00 Ensemble Bart Ekkers. 10 20 Declamatie. 10.40 Ensemble Bart. Ekkers. 11.10 Gram. 11.30 Viool, :ello en piano. 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12.45 BNO Nieuws en econ. ber. 1.00 Orkest Eloward en piano-intermezzi 2.00Gram. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Orgel concert. 3.00 Arnhemsche Orkestvereen. en soliste. 3.30 Musiquette. 4.00 Lezen in den Bijbel (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gram. 4.30 Gram. (met toelichting). 5.15 BNO Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Amusementsorkest, soliste en piano-intermezzi. 6.15 „Wat is natuur geneeswijze?" 6.30 Ensemble Bandi Ba logh. 7.00 BNO Econ. vragen van den dag. 7.15 Het Rotterdamsch pianokwar tet. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 De Melodisten, solist en het dameskoor „Aethercharme". 9.10 Cause rie „Nederland voedt zichzelf. Productie slag 1941". 9.25 Avondwijding (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 Gram. 10.00 BNO Engelsche ber., sluiting. HILVERSUM II, 301.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Piano-voordracht en gram. 10.35 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gram. 12.00 Berichten. 12.15 De Ram blers. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Erica Helen. 1.40 Gram. 2.00 Arnhemsche Orkestvereen. en soliste. 3.00 Celesta-ensemble. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuw-, econ.- en beursber. 5.30 Omroeporkest. 6.00 Causerie „Iets over het werk in de Weesinrichting te Neer bosch" (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 6.15 Omroeporkest. 6.45 Toe ristische raadgevingen. 7.00 BNO Econ. vragen van den dag. 7.15 Orgelconcert en zang. 7.30 Lezing „Kapitalisme en Natio- naal-Socialisme". 7.45 Orgelconcert en zang. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Gram. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Gram. 10.00 BNO Nieuwsber., sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6