Indische dag van het Studentencorps der V. U. Kerknieuws Telegrammen Predikbeurten De verhouding tusschen het Moederland en de Koloniën belicht. Vijf Indië-kenners voeren het woord. Vereen, voor Chr. Volksonderwijs. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Leiderdorp, R. BJjlsma te Hellendoorn (O.). Bevestiging en intrede. Na bevestigd te zijn door Ds C. D. van Noppen te Zwolle, heeft cand. D. Schakel Zondag zijn intrede gedaan te Helenaveen, met een preek over 1 Cor. 2 2. Zondag is cand. J. A. Talma door Ds A. Everts van Zuidzande bevestigd als predikant bij de Ned. Herv. gemeente te C a d z a n d. Des avonds deed de jon ge leeraar zijn intrede, waarbij hij als tekst had gekozen Joh. 21 7. Na de predikatie werd Ds Talma toe gesproken door den consulent, Ds Everts en door Ds F. Oort van Oostburg namens den ring Sluis. In zijn dankwoord bracht Ds Talma den consulent dank voor den velen arbeid in de gemeente verricht. Het kerkgebouw was in beide diensten stamp vol. Ds O. S. Jellema. Vandaag herdenkt Ds S. O. Jellema, Ned. Herv. predikant te Beilen, den dag waarop hij vóór 25 jaar in het ambt werd bevestigd. De jubilaris werd in 1889 geboren en in 1915 candidaat, om 21 Mei 1916 te Sebaldeburen in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1919 naar St.-Anna-Parochie, waar hem in 1926 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus verleend werd in verband met zijn benoeming tot gees telijk verzorger van de Ned. patiënten te Davos. In 1928 keerde hij in het va derland terug en op 18 Nov. 1928 ver bond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds D. v. d. Most van Spijk. Ds D. v. d. Most van Spijk, Ned. Herv. pred. te Assen, die kortgeleden op den kansel door een ernstige ongesteldheid werd overvallen en in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is weer in zijn woning teruggekeerd. Ds B. G. C. Steenbeek. Ds B. G. C. Steenbeek, Ned. Herv. pred. te Oldebroek is herstellende van de ziekte, welke hem in het&begin van dit jaar trof. Men mag thans aan nemen, dat hij weer in actieven dienst zal kunnen terugkeeren. Ds A. J. Svanback. Ds A. J. Svanback, emer. pred. der Ned. Herv. Gemeente te Obergum, heeft 19 Mei den dag herdacht, waarop hij voor veertig jaar te Uithuizermeeden in het ambt werd bevestigd. Ds Svanback, die in 1871 werd ge boren, diende achtereenvolgens de ge meenten van Wouterswoude, Lettelbert en Obergum. Met ingang van 19 Novem ber 1933 werd hem eervol emeritaat verleend. NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP. De Algemeene Vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap is bepaald op Woensdag 18 Juni, in de Doopsgez. kerk te Amsterdam. Aan den vooravond is er geen ontvangstsamenkomst. Na afdoening van verslagen en verkiezin gen zullen besprekingen worden ingeleid over de taak van het Bijbelgenootschap in dezen tijd en over de vraag wat het N.B.G. kan doen om met name de rijpere jeugd tot het lezen van den Bijbel te brengen. De Hemelvaartsdag in Duitschland. Naar het „Hamburger Fremdenblatt" meldt, zullen met het oog op de eischen, die door de oorlogseconomie worden ge steld, Hemelvaartsdag (22 Mei) en Sa cramentsdag (12 Juni) dit jaar naar de daaropvolgende Zondagen, resp. 25 Mei en 15 Juni, worden verplaatst. De ker kelijke viering vindt eveneens op de ge noemde Zondagen plaats. CONFERENTIE „DE OPEN DEUR". Op 3 en 4 Juni zal in het kasteel Hemmen een conferentie worden gehou den, uitgaande van „De Open Deur", evangelisatieblad voor Nederland. Dinsdagavond spreekt de voorzitter van de conferentie, ds G. D. A. Oskamp te Harlingen over „Evangeliseeren nu!", waarna dagsluiting geschiedt door ds P. Lugtigheid. Woensdagmorgen is er een morgen wijding in de Ned. Herv. Kerk te Hem men, waarin voorgaat de pastor-loei dr O. Norel. In de morgenvergadering spreken de secretaris, de heer J. van Wier Dzn, over: „Verleden en toekomst van „De open deur" en de. heer Joh. Stempler over: „En nu de zakelijke kant". In de mid dagvergadering spreekt dr ir H. G. van Beusekom van 's-Gravenhage, over: ,,De Christelijke Kerk in Oost en West" 's avonds is er een kampvuur. De dag sluiting vindt plaats door ds G. P. Klijn. Betere bearbeiding der Gemeente. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Zeist heeft besloten om het aan tal ouderlingen uit te breiden van 12 °P 15, teneinde de bearbeiding der ge meente beter tot haar recht te doen komen. „RONDOM DE KERK". Onder bovenstaand opschrift schrijft Ds p. van Dijk te Zaandam in „Belijde nis en Beleven": „Men leest af en toe in advertenties, waarin men een woning zoekt, den wensch „liefst in den omtrek eener R. K. kerk", Er spreekt zich een goed deel kerk besef uit. in zulk een advertentie. De a.s, bewoner weet welke bezwaren er voor zijn kerkgang en dien van zijn ge zin aan verbonden zijn, wanneer men op grootan afstand van de kerk woont. Op dorpen kan dit wel vaak niet anders men schijnt daar ook een half uur loopen niet zoo zwaar te tellen als in de stad. Maar in de steden dient het m.i. wel één van de hoofdvragen te zijn bij het zoeken van een woning: „Is het niet te ver van de kerk?" Meermalen krijgt men van jonge ge zinnen, die in verre buitenwijken van de stad wonen, op de vraag naar het gere geld kerkbezoek, ten antwoord, dat de groote afstand de voornaamste oorzaak is van hun thuisblijven. Jonge moeders worden er soms weken aaneen door belet, want het komt met de voeding niet uit, dat ze zoo lang van huis weg zijn. Voor wat oudere menschen wordt het een heele toer, om zoodra het weer maar even minder gunstig is, „dat groote eind" te loopen. Er zijn gunstige uitzonderingen, maar over het algemeen is de groote afstand voor velen een handicap in 't kerkgaan. Ik weet welk bezwaar men tegen deze opmerkingen zal inbrengen: dat het n.l. haast niet wel mogelijk is, om meer in het centrum iets geschikst te krijgen. Speelt het verlangen naar geriefelijk heid niet zoozeer de eerste viool, dat het zwakke geluid van de kerk met haar rechten niet of bijna niet meer bij het kiezen van een woning wordt vernomen De R.K. advertentie ik moet het eerlijk bekennen maakte mij jaloersch. Zoo moest het toch zeker in de eerste plaats bjj ónze menschen zjjn". Jeugdmiddag. Morgenmiddag wordt in de Geref. Kerk te Epe een Jeugdmiddag gehouden, vanwege de Geref. Jeugdverenigingen in het N.-Ooateiyk deel van Gelderland. Als sprekers treden op Prof. Dr K. Schilder, hoogleeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, Ds J. Vrolijk te Epe en Ds J. R. Goris te Apeldoorn, die een slotwoord spreekt. Geld In plaats van brood. B. en W. van Hengelo (G.) en Zelhem hebben aan de schatplichtige boeren van de Dunsborger marke verzocht in ver band met de distributiebepalingen de verplichte broodlevering op Hemel vaartsdag te vervangen door een uitkee- ring in geld. Algemeen schijnt dit in gewilligd te zullen worden. De gelden zullen dan op Hemelvaartsdag over de kerkelijke armbesturen aan de rechtheb benden worden uitgereikt. Giften en Legaten. Ds E. I. F. Nawijn, Geref. pred. te Apeldoorn, ontving een gift van f 100 voor de kerk. HEMELVAARTSDAG. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden, av. 7 u. ds v. Wingerden. Ritthem, 10 u. ds Bartlema. Driewegen, 10.30 u. ds v. Burgeler. Kloetinge, 10 u. ds Korevaar. Waarde, av. 6 u. ds Mortier. N.- en St Joosland, 10 u. ds Gijmink. Ellewoutsdijk, 10.30 u. ds v. Willens- waard. Meliskerke, 10 u. ds Bakker. Souburg, 10 u. ds Spijkerboer. Geref. Kerken. Borssele, 10.30 u. leesdienst. Driewegen, 10.30 u. ds Fransen. Heinkenszand, 10.30 u. ds Boojj. Souburg, 10 u. ds v. Andel. Voor den Indischen dag, welken het Studentencorps „Nil Desperandum Deo Duce" van de Vrije Universiteit gisteren in het Koloniaal Instituut te Amsterdam heeft gehouden, bestond groote belang stelling. Tal van hoogleeraren, predi kanten en andere autoriteiten waren aanwezig. Na het openingswoord van den rector van het Studentencorps, den heer O. N. Oosterhof, sprak Dr K. J. Boey- inga over: „Bestuur en Bevolking" Hiermede wordt bedoeld het Europee- sche en InlandSche Binnenlandsch Be stuur in Ned.-Indië, dat nog altijd met een groot deel van de Overheidstaak is belast, alhoewel steeds meer andere tak ken van dienst hem terzijde staan of zijn werk gaan overnemen. In verschillende artikelen der Ind. Staatsregeling wordt den inlander beschermd. Het werk van het B.B. in wegenaanleg, industrie, on derwijs en de voorlichting op onder scheiden gebied weet de inlander te waardeeren en hij heeft vertrouwen in en eerbied voor de regeering. God heeft ons volk geroepen tot een schoone taak in Indië en Hij heeft zoo wel Indië als ons land daarin gezegend. Het Calvinistische karakter van ons volk gaf ook het richtsnoer aan voor onze Regeering bij het beleid in Indië en wij kunnen Gode dankbaar zijn, dat Hjj ons volk voor die taak in Indië riep. De Islam in Indië. Vervolgens sprak Prof. Dr W. J. A. Kernkamp, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht, over: „De Islam in Indië". Spr. zette allereerst uiteen dat de Is lam, alhoewel de bevolking in Indië over wegend Mohammedaansch is, in Indië niet de cultuur-bepalende factor is en dat ook in het verleden niet geweest is. De confrontatie van den Islam met de Westersche cultuur had tot gevolg, dat in den Islam verschillende vormen van modernisme zijn opgetreden, waarvan voor Indië de Egyptische de belangrijk ste is. Vooral dank zfl het werk van Snouck Hurgronje, die de Indische regeering een volkomen bruikbare theorie heeft be zorgd; de scheiding van het godsdien stige eenerzijds en de maatschappijleer, de staatsleer in den Islam anderzijds en de regel, dat het godsdienstige door de regeering wordt vrijgelaten, doch ter zake van de maatschappij- en staatsleer moet worden ingegrepen, heeft de regee ring nooit moeilijkheden met den Islam gehad. Spr. betoogde tenslotte, dat de regee ring een positieve houding zal moeten aannemen ten aanzien van de bevorde ring van het Christendom, daar zjj ver tegenwoordigster is van een christelijk land en dat ook als zoodanig zal moeten uitkomen, maar dwang in dezen op de inheemsche bevolking wijst spr. als on- Nederlandsch en on-Christelijk af. Grondslag en doel. Derde spreker was Dr H, C o 1 ij n, die sprak over „Grondslag en Doel". In Nederland, aldus spr., heeft vrij lang het rechte inzicht ontbroken in wat van christelijk standpunt uit ten aan zien van de koloniën gedaan of nagela ten moet worden. i Het koloniaal probleem is altijd en on der alle omstandigheden moeilijk en men kan alleen tot een bevredigende opvat ting komen als men zich verzekert van een stevigen grondslag en voor het te genwoordige geslacht is deze, dat het de geneugten en ongeneugten van het kolo niale probleem geërfd heeft en dat het die erfenis heeft aanvaard. Niet onder beding van eenige voorwaarde, maar zonder meer als gevolg van de histori sche ontwikkeling der dingen, die een Nederlandsch koloniaal rijk in het leven riep. Wie bij dit alles de leidingen Gods on derscheidt in den groei van Nederland en in de ontwikkeling van Indië, mag er toe overgaan om te zeggen: wat God op zoo merkwaardige wijze bijeen deed blijven, dat worde door den mensch niet geschei den. Daarbij komt nog dat ook de in- heemschen zelf zeer wel weten, dat zij bezwaarlijk een anderen mentor zullen vinden-, die meer of beter voor hun be langen zal zorgen dan Nederland doet. Het is volkomen te begrijpen, dat de aspiraties van de Inlandsche bevolking wel eens tegen den grondslag voor het koloniaal systeem ingaan en tot een or ganische -volkseenheid binnen het groote Nederlandsche staatsverband zal het nimmer kunnen komen, want door de verscheidenheid der volksgroepen zal dit in Indië zelf een onmogelijkheid zijn. Spr. besloot met erop te wijzen, dat wy in Indië moeten streven naar een di rect contact met de bevolking en haar leiders en dat het verlangen naar staats- verbondenheid tusschen Nederland en Indië als vrucht van innerlijke overtui ging, alleen dan juist kan zijn, indien groote waarde wordt gehecht aan den Zendingsarbeid. Hoe meer die verbon denheid voortkomt uit het Christendom, des te hechter zal ze worden. De wajang. Na de pauze trad als eerste spreker in de middagvergadering op Prof Dr H. K r a e m e r, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Leiden over: De wajang als uiting van Javaansche cul tuur". De wajang, aldus spr., is een van de belangrijkste uitingen van de Javaansche cultuur en met den gamalan en de dans is zij de representante van den Javaan- schen geest, hetgeen spr. met voorbeel den duidelijk maakte. Spr. wees er voorts op, hoe de wajang sinds de 16e eeuw binnen den Islam is geadopteerd en men zegt zelfs dat de brengers van den Islam op Java de wa jang hebben uitgevonden. Tenslotte gaf spr. een beschouwing over den achtergrond van de wajang, i de mythologische wereldbeschouwing, welke het Javaansche volk kenmerkt. In aansluiting hierop heeft het gezel schap „Ardjoeno" een demonstratie ge geven van de wajang met gamelang en dans. Prof. Dr J. H. Bavinck, hoogleeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kampen en de V.U. te Amsterdam, hield een re feraat over: Zending en Cultuur. De Zending als prediking van het Evangelie, aldus spr., kan nooit de uit een niet-Christelijke wereldbeschouwing gegroeide en daarmee innig verweven cultuur zonder critiek aanvaarden, ter wijl het van het hoogste belang is, dat het Christelijk geloof up het zendings- ve!d zoo spoedig mogelijk tot een zin volle expressie in het geheele cultureele leven komt. Het geheele probleem van de wederzijdsche verhouding van zen ding en cultuur wordt nog verzwaard, ua.igezien de culturen der volken in het Verre Oosten in een afslijtings- en uit hollingsproces begrepen zijn. i De verhouding van Zending en cul- tuur, zoo betoogde spr., zal een positieve moeten zijn, waardoor de Zending sti- muleerend op de cultuur zal inwerken. Het 50e Jaarverslag. Aan het vijftigste jaarverslag van de Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs ontleenen wij, dat C.V.O. nog onver zwakt voortwerkt aan het belang van het christelijk onderwijs in het algemeen en van de bij de vereeniging aangeslo ten scholen in het bijzonder. In nauwe en zeer vriendschappelijke samenwerking met den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel werd getracht datgene te doen, wat met het oog op de moeilijke tijdsomstandigheden voor de instandhouding van het Christelijk on derwijs noodig werd geacht. Het aantal aangesloten scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs bedroeg op 31 December 1940: 566, te gen 562 op 31 Dec. 1939. Het aantal bij C.V.O. aangesloten kweekscholen bleef 5. Op 24 October 1940 werd te Utrecht afgenomen het algemeen na-examen ter verkrijging van het door C.V.O. ingestel de diploma. Aan 5 candidaten kon dit diploma worden uitgereikt. Bovendien slaagden 6 bezitters van het „getuig schrift C.V.O." voor het aanvullingsexa men, zoodat 11 candidaten op dit examen het volledig diploma verwierven. Het met dit diploma gelijkstaand kweek school-diploma werd aan de kweek scholen te Rotterdam, Amsterdam en Leeuwarden in 1940 krachtens met goed gevolg afgelegd kweekschool-examen uitgereikt aan resp. 23, 12 en 5 candida ten, zoodat in 1940 aan in totaal 51 on derwijzers en onderwijzeressen de C.V. O.-na-akte kon worden uitgereikt. Het C.V.O.-getuigschrift (verlicht examen) werd in 1940 uitgereikt aan 27 candida ten, waarvan 12 na afgelegd examen aan de Jan v. Nassaukweekschool te Utrecht en 15 aan de Hervormde kweekschool te Zwolle. In dit jaarverslag is opgenomen het inspectie-verslag over 1940. Hieruit blijkt dat in alle provincies het werk voort gang kon vinden. Voorts zijn in dit verslag opgenomen de overzichten van den arbeid der bij C.V.O. aangesloten kweekscholen en van het onderwijs aan schipperskinderen. Daar in het verslagjaar de inspectie in het bijzonder ging over de Bijbelsche geschiedenis, is ook een aparte plaats voor het resultaat van dit onderzoek in geruimd. Als resultaat hiervan mag met dankbaarheid getuigd worden, dat dit leervak met ernst wordt onderwezen. „In verband hiermede, zoo wordt op gemerkt, is de vraag gerechtvaardigd: is het wel gewenscht, in het rapporten lijstje ook Bijbelsche geschiedenis op te nemen, daar toch het wezenlijke zich niet in cijfers uitdrukken laat. Ook is in het verslag opgenomen een lijst van de by C. V. O. aangesloten scholen. Christelijke Nijverheidsonderwijs. De Bond van Vereenigingen voor Chr. Nijverheidsonderwijs zal Zaterdag 7 Juni te Utrecht zijn jaarvergadering houden. Met pensioen. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd is aan den heer M. v. d. Vliet eervol ontslag verleend als hoofd der Hervormde School te Herkin- gen. CONSULENTEN LICHAMELIJKE OPVOEDING. Maandag zijn de consulenten van de lichamelijke opvoeding door den Secr.- generaal van het Departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbescher ming, Prof. Dr J. van Dam, geïnstal leerd. De heer R. IJzer, hoofdinspecteur der lichamelijke opvoeding, bracht den auto riteiten dank voor de groote medewer king, welke zij reeds jaren lang verleend hebben. Prof. van Dam wees er in zijn inlei ding op, dat in ons land altijd te veel nadruk gelegd is op het geestelijke ele ment in de opvoeding, met achterstelling van het lichamelijke. Toch is het nog niet te Iaat om dit te veranderen en in dit verband gezien is de taak van de con sulenten van het allergrootste belang voor de toekomstige ontwikkeling van ons volk. Het is uw zaak, aldus Prof. van Dam, de lichamelijke opvoeding tot de jeugd te brengen. Op dit goed gelegde fundament kan men in de toekomst ver der bouwen. Het werk zal niet eenvoudig zijn; er zal dikwijls een beroep op de consulenten worden gedaan, doch met in spanning van alle krachten zal het luk ken de vele moeilijkheden het hoofd te bieden. Hierna vond de beëediging plaats. Tot consulenten in de inspecties Goes en Middelburg zijn resp. benoemd de heeren S. J. Klompe en J. Th. Distel brink. Examen schoonschrijven M, O. De secretaris-generaal van het depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het examen ter verkrjjging van e«n akte van be kwaamheid tot het geven van middel baar onderwijs in het schoonschrijven, dit jaar vermoedelijk zal worden gehou den aan het einde van Augustus. Zij, die zich aan dit examen wenschen te onderwerpen, moeten vóór 15 Juni, uitsluitend per briefkaart, met nauwkeu rige en duidelijke opgave van naam, voornamen (voluit geschreven), woon plaats en adres en zonder toezending van eenig ander stuk, een aangiftefor mulier aanvragen bij den heer M. van der Weyst, inspecteur van het middel baar onderwijs in de eerste inspectie, Willem van Oranjelaan 13 te 's-Herto- genbosch. DE NATIONALE JEUGDSTORM EN HET ONDERWIJS. De secretaris-generaal van het depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming heeft aan alle hoof den van lagere en Uloscholen den vol genden omzendbrief doen toekomen: Bij herhaling is mij de vraag gesteld of leiders en leden van den Nationalen Jeugdstorm, die als docent bij het onder wijs werkzaam zijn of leerling van een school zijn, vrijaf kan worden gegeven, indien zij dit wenschen. Naar aanleiding daarvan breng ik ter uwer kennis, dat in gevallen waarin het betreft regelma tig terugkeerende oefeningen of bijeen komsten van den Nationalen Jeugdstorm er m.i. niet voldoende grond bestaat om dat verzoek in te willigen. Wel verdient het m.i. aanbeveling om vergunning tot verzuim te verleenen, indien het bizon- dere gebeurtenissen betreft. Ten aanzien van leerlingen zal het ver zoek schriftelijk door ouders of voog den bij u moeten worden ingediend. In geval van twijfel, of een verzoek betrekking heeft op een voor den NJS bizondere gebeurtenis geef ik u in over weging u tot rnjj te wenden. Opleiding in de practijk van het machinaal schoenmaken. De secretaris-generaal van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming heeft vastgesteld een programma voor de op leiding in de practijk van het machinaal schoenmaken bij de Nederl. schoen- en lederfabrieken Bata te Best. Voor na dere bijzonderheden verwijzen wij naar de Staatscourant van 19 Mei j.l. BOUW EN VERBOUW VAN BIJZONDERE SCHOLEN. Openbare aanbesteding met recht van mededinging voor ieder noodzakelijk. De secretaris-generaal van binnen- landsche zaken heeft door tusschenkomst van de colleges van Gedep. Staten en op verzoek van zijn ambtgenoot van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming het volgende medegedeeld aan de ge meentebesturen In sommige gemeenten wordt de aan besteding van den bouw of verbouw van bijzondere scholen door de desbetreffen de schoolbesturen beperkt tot aanne mers, die b\j een bepaalde organisatie zyn aangesloten. Uiteraard moet het wenschelijk wor den geacht, dat in gevallen ais hier be doeld, waarbij zü het indirect over heidsgelden worden besteed, een zoo ruim mogelijke gelegenheid tot mededinging wordt geboden en niet zekere categorie- en van aannemers tevoren worden uitge sloten. Weliswaar laat de Lageronder- wijswet het bestuur eener bijzondere school ten aanzien van den bouw of ver bouw van scholen, waarvoor de in die wet voorgeschreven procedure geldt, in beginsel vrij hi de wijze van aanbeste ding, doch, indien burgemeester en wet houders der gemeente zich niet kunnen vereenigen met de wijze, waarop het schoolbestuur den bouw of den verbouw wenscht te doen uitvoeren of tot de op dracht daarvan aan één of meer aanne mers te geraken, kunnen zij zich goed keuring van de opdracht voorbehouden of een openbare aanbesteding met recht van mededinging van een ieder voor schrijven. De secretaris-generaal van opvoeding enz. zou het zeer toejuichen, indien de gemeentebesturen in de gevallen, waarin aanbestedingen als hiervoren bedoeld worden beperkt tot bepaalde categorie- en van aannemers, indien mogelijk, ge bruik zouden maken van de in de wet neergelegde bevoegdheid en een open bare aanbesteding met recht van mede dinging voor een ieder zouden voorschrij ven. De colleges van gedeputeerde Staten zijn uitgenoodigd aan de gemeentebestu ren te verzoeken aan de hierboven aan gegeven gedragslijn in voorkomende ge vallen toepassing te geven. VERDEDIGING VAN MARTINIQUE. PARIJS (D. N. B.) De op Martinique gestationeerde land-, zee- er» luchtstrijd krachten hebben, naar de „Matin" meldt, bevel gekregen de noodige maatregelen te treffen voor de verdediging van het eiland tegien een evenltueelen aanval. LUCHTAANVAL OP MALTA. STOCKHOLM. (D.N.B.) Reuter meldt dat gisteren op Malta zes maal luchtal arm is gemaakt. Bij den eersten aanval wierpen vijandelijke vliegtuigen bommen uit, die vrij aanzienlijke schade aanricht ten. Later vlogen bommenwerpers ver gezeld van jagers boven het eiland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3