DITJES en DATJES. Wanneer verduisteren? Uft de Provincie Gemengd Nieuws WEEK-ABQNNEMENTEN Finantieele Berichten Steeds meer oorlogstoebe- rnidseter in den Stillen Oceaan. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. inkomens en vermogens in Nederland. AANZIENLIJKE AMERIKAANSCHE VLOOT SAMENGETROKKEN IN DE HAVEN VAN CAVITE. JAPAN 19 OP ALLE GEBEURLIJKHEDEN VOORBEREID. (Van een V,P.B.-medewerker.) Tokio, Mei 1941. De toestand in het Zuiden van den Stillen Oceaan wordt hoe langer hoe meer gespannen. Het blad de „Yomioeri Sjimboen" doet uitkomen, dat in Singa pore en Manilla buitengewone militaire maatregelen worden getroffen; uit Nieuw-Zeeland, Australië en Indië wor den voortdurend versche troepencontin genten aangevoerd. In de haven van Cavite moet het vlaggeschip „Houston" van de Amerikaansche Aziatische vloot liggen, alsmede de kruisers „Marble- head", „Trenton" en „Continacion", het vliegtuigmoederschip „Ranger", een aan tal torpedojagers en ongeveer 18 duik- booten. Onder de vliegtuigen moeten zich de nieuwste typen bombardementsvlieg tuigen bevinden. Ook aan de lucht afweer wordt druk gewerkt. In Hongkong treft men maatregelen om levensmiddelen in te slaan voor een langdurige periode, terwijl de regeering een rantsoeneering voorbereidt. In het begin van deze maand zijn verscheidene Britsche duikbooten aangekomen en het mijnenveld voor de haven moet zijn uit gebreid. Nu in Singapore den laatsten tijd ongeveer 40.000 man Australische troepen zyn aangekomen, die naar het Noordelijke verdedigingsfront zijn ge transporteerd, schat men de totale sterkte van de troepen, die zich hier bevinden, op ongeveer 100.000 man. De vloot is vertegenwoordigd door ongeveer 6 kruisers, een aantal torpedo jagers en een vliegtuigmoederschip. Ook Nederlandsch-Indië is aanmerkelijk versterkt en de vlootbasis Soerabaja is uitgebreid. In dit ge bied beschikt men over 4 kruisers, 12 torpedojagers, 18 duikbooten en onge veer 100 kleinere vaartuigen. Verder wordt gemeld, dat in de andere havens marinevliegtuigen worden geconcen treerd van verschillende Amerikaansche typen. Het bericht besluit met te constatee- ren, dat door de samenwerking van En geland en de Vereenigde Staten met Tsjoeking een aantal Japansche strijd krachten in China wordt vastgehouden; en tegelijkertijd wordt de verzorgings lijn met Engeland veilig gesteld. Japan is echter op alle gebeurlijkheden voor bereid. AMERIKA ONTSCHEEPT STEEDS MEER TROEPEN OP DE PHILIPPIJNEN. V. P. B. meldt uit Sjanghai Het is voor iedereen duidelijk, dat de slagschaduwen van den oorlog in Euro pa zich hoe langer hoe onheilspellender beginnen uit te breiden over Azië. De versterking van de Amerikaansche troe pen op de Philippijnen gaat onvermoeid voort, Tsjang Kai Sjek en Neder- Kou gevai OOC? Tllijnlïattttfe* Helpen veilig en vlug. Doos 10en50ct 22 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 35. 's Avonds van 9 u. 39. HET VRIJE VAN SLUIS. De Provinciale bladen 13 tot en met 17 bevatten de besluiten van Gedep. Sta ten tot afkondiging van de besluiten der Prov. Staten tot samenvoeging van 81 polders of waterschappen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen tot het Water schap „Het vrye van Sluis" en de daar uit voortvloeiende wijzigingen van de bij zondere reglementen voor de waterkee- ringen van de Calamiteuze polders Hoofdplaat, Thomaes en Adonis, en de Calamiteuze waterschappen Oud en Jong Breskens en Tienhonderd en Zwarte. DE ABDIJTOREN. Ten einde de muren van de resten van den Abdijtoren inwendig te herstel len en de toren voor verder verval te behoeden, zal in den toren een stelling worden aangebracht, die ook bij de ver dere restauratie van den Langen Jan dien3t zal kunnen doen. NOG EENS DE PERSOONS BEWIJZEN. Maandag kwamen een drietal ge meente-ambtenaren uit Sluis en Dins dag een 15-tal uit andere gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen naar Mid delburg om aldaar het uitreiken der persoonsbewijzen, wat zij tot nu toe al leen theoretisch hadden leeren kennen, ook practisch te volgen. Deze kleinere gemeenten zjjn nog niet in het bezit gesteld van het noodige ma teriaal en maakten nu gaarne gebruik van deze practische les. De „leerlingen" landsch-Indië spreken een woord je mee, Engeland laat zich natuurlijk niet onbetuigd kortom, het heeft er allen schijn van, dat het oorlogstooneel zich binnenkort tot het Verre Oosten zal uitbreiden. Het sluiten van een niet-aanvalsver- drag tusschen Sovjet-Rusland en Japan heeft aan den toestand in het Verre Oos ten een geheel ander aanzien gegeven. Tot dusverre hadden Engeland en Ame rika gerekend op het Russlsch-Japan- sche antagonisme. Rusland immers be lemmerde Japans bewegingsvrijheid in den Pacific en in Zuid-Oost-Azië. In Manilla vond een samenkomst plaats van de vertegenwoordigers van Groot- Brittannië, de Vereenigde Staten en N e- derlandsch-Indië, ten einde overleg te plegen over vraagstukken, die voor hen allen van belang waren. Daar op wist een deel van de Oost-Aziatische pers te berichten, dat de Vereen. Staten, Engeland, Australië, Nederlandsch Indië en China een vyfrnogendheden- verdrag hadden gesloten, met het doel, den status quo in den Pacific te hand haven. In weerwil van de tegenspraak van Cordell Huil en de Australische autori teiten blijkt thans, dat de fronten zich duidelijker dan tot dusverre tegenover elkander afteekenen.Eind April zetten de Amerikanen 2000 man nieuwe troepen aan land op de Philippijnenen een groot aantal Amerikaansche ingenieurs is be zig om nieuwe verblijven te bouwen voor de troepen, die nog worden verwacht. In de maand Mei zullen namelijk verdere versterkingen aankomen. De sterkte van het Philippijnsche le ger, thans 20.000 man, zal worden ver hoogd tot 40.000 man. Sir Robert Brooke Popham, de opper bevelhebber van de Engelsche strijd krachten in het Verre Oosten, heeft ver klaard, dat de versterking van de Ma- leische staten met den dag beter wordt. Ook Borneo en Sarawak zijn in het systeem ingeschakeld en Ned. - Indië slaat daarbij geen slecht figuur. Hij geeft echter toe, dat de mogelijkheid van on lusten onder de inlandsche bevolking niet over het hoofd mag worden gezien. Tegelijkertijd geven de Amerikanen zich alle mogelijke moeite, om de samen werking met China te bevorderen (al thans met dat deel van China, hetwelk onder de opperheerschappij van Tsjang Kai Sjek staat). Zijn valuta, die in ge vaar verkeerde, wordt gesteund door een bedrag van 90 millioen dollar. Reeds voordien werd besloten tot de uitbrei ding van de spoorlijn van Lshio naar Koenming, met behulp van Engelschen en Amerikaanschen steun. De belangstelling, welke de Vereen. Staten koesteren voor Zuid-Oost-Azië, blijkt ook duidelijk uit de destijds inge voerde doortrekking van den Clipper- dienst van Manilla naar Singapore. Hier door wordt de reis van 27 dagen (per scheepsgelegenheid) verkort tot minder dan een week. Wanneer men het een met het ander in verband brengt, zal men tot de over tuiging komen, dat de vrede in het Verre Oosten meer dan ooit gevaar loopt, te worden verstoord. spraken hun groote voldoening uit over wat zy zagen en zullen er bij hun eigen werk zeker groot gemak van hebben. Overtreding Arbeidswet. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een banketbakker, die een knecht op Zondag arbeid deed verrich ten. AFD. MIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Goes e.o. van de Nederland- sche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderde gisteravond on der presidium van den vice-voorzitter, dhr M. Goudswaard. Na bespreking der huishoudelijke za ken werden de vele voorjaarsbloeiers, welke door de leden waren medegebracht aan een levendige bespreking onder worpen. Ongetwijfeld werd door deze bespreking de kennis van alle leden ver rijkt. Gezien het succes met de vorige week gehouden excursie door de gemeente plantsoenen, werd in principe besloten meerdere tochten in het zomerprogram- ma op te nemen. lerseke. Met ingang van 1 Juni a.s. is tot klerk bij het distributiekantoor te Goes benoemd de heer J. Salm, sub agent der distributie, alhier. Naar wij vernemen heeft de alge meen gemachtigde voor den wederop bouw vergunning verleend om het mos- selconservenbedrijf van de firma de LeeuwGeluk alhier met een groot ge bouw uit te breiden. Borssele. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig dhr M. Walhout (met kennis geving). Aan den heer F. W. J. Imminck werd ingaande 1 Mei 1941 eervol ontslag ver leend als agent der arbeidsbemiddeling, daar deze betrekking wordt opgeheven. In gevolge het schrjjven van den Rijks inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, werd het arbeidsovereenkomstenbesluit gewij zigd voor het personeel der vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. In een vorig raadsbesluit was een duurtetoeslag van 10 toegekend aan ambtenaren. Ingevolge een schrijven van Ged. Staten moet deze toeslag gebracht worden op 6 De raad ging hiermede accoord. Daa; één der schoollokalen (nu gebruikt voor gymnastieklokaal), iederen dag be vuild wordt, werd met de schoonmaak sters der school een overeenkomst ge troffen, dat zjj voor f 300 alles zullen schoonhouden (school en gymnastiek zaal). Ook de dokterskamer gaat meer werk vereischen. Gevestigd is daar het distributiekantoor plus straks het kan toor van den Gemeente-ontvanger. Dit alles, aldus de voorzitter, vereischt meer schoonmaakwerk. Met dhr Fraanje is een overeenkomst getroffen, dat door hem alles in een zindelijken staat wordt gehouden. Daarvoor zal hy vrijdom van huur genieten. Bij de rondvraag vraagt dhr v. Over- beeke naar de brandspuit. De voorzit ter deelt mede, dat aanbiedingen zijn binnengekomen en dat de levering van een brandspuit is opgedragen aan de Gebrs v. d. Berge uit Midwolda, voor de som van f 4900. Dhr Nijsse vraagt naar het dorpster rein. Heeft men daar al plannen voor, nu de boomen zijn opgeruimd Hem leek het wel toe er een sportterrein van te maken; ook met het oog op de school jeugd, wanneer ook in de buitenlucht de sport zal moeten worden beoefend. De voorzitter zeide, dat het dorpsterrein ook de aandacht heeft van B. en W., maar midden in het dorp een sportter rein te maken lijkt hem toch niet juist. Daarna sluiting. Veere. Gemeenteraad. Aan den burgemeester is ver lof verleend. Gisteren vergader de de gemeenteraad onder leiding van den loco-burgemeester, wethouder van Beveren. Alle leden aanwezig. De loco burgemeester deelde mede dat door den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is bericht, dat de burgemeester tot nader order zyn ambtsbezigheden niet mag verrichten en dat aan hem verlof is verleend. Hierna volgde een gedachteniswoord naar aanleiding van het overlijden van den heer P. Simonse, die sinds 1923 raadslid was. De leden verhieven zich enkele oogenblikken van hun zetels. Ingekomen was het verslag van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst. Een schrijven inzake de benoeming van een schoolarts werd besproken en voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was bericht van dokter v. Sluijs, dat hij zijn benoeming tot gem.- arts met dank aanvaardt. Ingekomen is een schrijven van de vereeniging voor bijzonder onderwijs over het bedrag der vergoeding. Dit kan nog niet worden vastgesteld. Tevens is bericht ingekomen dat de gem.-begroo- ting nog niet is goedgekeurd, maar dat er over der gelden kan beschikt wor den. Veere heeft destijds subsidie verleend aan de Z. L. M. voor de oprichting van een lagere landbouwschool. De Z.L.M. vraagt dit bedrag te mogen reserveeren. Aldus besloten. Een verordening inzake ontsmetting van woningen wordt voor Veere onnoo- dig geacht. Medegedeeld wordt, dat te Middelburg eenige stukken van Veere zyn verloren gegaan tijdens de oorlogshandelingen. Een verzoek is ingekomen om aan het personeel in de slagerswinkels een vrije Donderdagmiddag te geven. Besloten werd, daar er hier geen personeel bij de slagers is, dit voor kennisgeving aan te nemen. Ook is ingekomen een breedvoerig verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarvoor dank werd betuigd. Ingekomen was een bericht van den Keuringsdienst van Waren te Goes, dat de rekening '39 is vastgesteld. Voor het ziekenhuis te Westhove zal by wijze van voorschot 3 cent per inwoner beschik baar worden gesteld. Ingekomen is de rekening van het Burg. Armbestuur over 1940. De bescheiden zullen worden nage zien. Nu kwam aan de orde een wijziging in de salarisverordening. Dit punt werd na der toegelicht. Voorgesteld wordt om voor ieder ambtenaar het salaris te ver- hoogen en te brengen van f 400 op f 450 met handhaving van de drie ambtena ren. Besproken werd om aan den agent der arbeidsbemiddeling, daar hij tevens ook belast is met de werkloozenkas en daar de werkzaamheden niet verminderen, het vastgestelde salaris uit te keeren. In de vacature P. Simonse is als Raadslid aangewezen dhr D. Kasse Dz. Door een commissie werden de geloofs brieven nagezien en in orde bevonden. Tot toelating werd besloten.' Met Juni zal een begin gemaakt wor den met de uitreiking der persoonsbe wijzen. Vulkaan in werking. (D. N. B.) Uit Petropawlowsk op het schiereiland Kamsjatka wordt melding gemaakt van versterkte werking van den vulkaan Tolbatsjik. In" den nacht van 8 op 9 Mei werden de bewoners van een in de nabijheid van den vulkaan gelegen dorp door zwaar gerommel en door aard schokken uit den slaap gewekt. Het bleek, dat zich niet ver van den hoofdkrater van genoemden vulkaan een nevenkrater had gevormd, waaruit vuur SLECHTS 5 PCT. DER BEVOLKING EEN INKOMEN BOVEN ƒ5000. De December-aflevering 1940 en de zoo juist verschenen Februari-afleve- ring 1941 van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek be vatten cijfermateriaal betreffende de inkomens en vermogens over de belas tingjaren 1915/1916 tot en met 1939/1940. Het bedrag der zuivere inkomens blijkt van 1915/1916 tot 1921/1922 voortdurend te zijn gestegen van f 1.236 millioen tot f 4.292 millioen, waarna een daling is ingetreden tot 1924/1925. Hierop is, wegens de verbetering van den econo- mischen toestand een nieuwe stijging gevolgd tot 1930/1931, waarop als ge volg van de in 1929 opnieuw ingetreden economische crisis een teruggang is ge volgd tot 2.666 millioen over 1936/1937. Aanvankelijk onder den invloed van de devaluatie van den gulden in 1936 is daarop een stijging gevolgd tot f3.010 millioen over 1939/1940. Dezelfde oorzaken deden het bedrag der vermogens toenemen van f 7.311 millioen over 1915/1916 tot f 13.589 mil lioen over 1920/1921 gevolgd door een daling tot 1923/1924. Hierop steeg dit bedrag tot f 15.666 millioen over 1929/ 1930, waarop, behoudens stijgingen van 1933/1934 op 1934/1935 en van 1936/1937 op 1937/1938 een daling is gevolgd tot f12.424 millioen over 1939/1940. Het hoogste gemiddelde inkomen per aangeslagene (f 2.659) wordt aangetrof fen voor de jaren 1917/1918 en 1920/ 1921, het laagste cijfer (f2.075) heeft 1936/1937. Het cijfer over 1939/1940 be droeg f2.136. Het hoogste gemiddelde vermogen per aangeslagene (f 87.000) komt in 1917/1918 voor, het laagste (f 63.000) in 1935/1936. Voor 1939/1940 was liet f 67.000. Bij een vergelijking van de belasting plichtigen naar de grootte van hun in komen valt het op, dat slechts een zeer klein deel in de hoogere inkomensgroe pen valt en dat dit deel van 1921/1922 op 1939/1940 nog kleiner is geworden. In het laatst genoemde jaar had slechts 5 een inkomen van f5000 of meer. Deze 5 der aangeslagenen bezat 28 van de belaste inkomens en be taalde 66 van de inkomstenbelasting in hoofdsom. Uit de cijfers voor de vermogensbelas ting blijkt, dat er in 1939/1940 nog 775 millionnairs waren, terwijl er 1362 waren in 1929-1930. Deze 775 millionnairs be talen tezamen 14 der vermogensbelas ting in hoofdsom. omhoog steeg. De sneeuw in de omgeving van den vulkaan is met asch bedekt, en aan den nachtelijken hemel valt een ster ke vuurgloed waar te nemen. Door het hevige onderaardsche gedreun trillen in de omliggende dorpen de ruiten der hui zen. De vulkaan Tolbatsjik ligt ongeveer 30 km ten Zuiden van 3e Kjutsjewska- jasopa, den grootsten vulkaan van Azië en Europa. De vulkaan Tolbatsjik, die sinds 1939 weer voortdurend in werking is, heeft, volgens de „Prawda", bij el kaar tachtig nevenkraters. Sinds 1937 zijn er op het schiereiland Kamsjatka on geveer 50 vulkanische uitbarstingen voorgevallen. Een flinke buit. De Haagsche politie heeft by een dame in beslag genomen 114 pakken havermout, 44 pakken vet, 86 blikken conserven, 59 blikken soep, voorts hoeveelheden ryst en andere levensmiddelen. -—Inbraak in pastorie. Van de omstandigheid, dat Dr W. G. Harrenstein, Geref. predikant te Weesp, wegens ziekte te Amsterdam vertoeft, waardoor de pastorie tijdelijk onbewoond is, hebben inbrekers misbruik gemaakt om zich tot de woning toegang te ver schaffen. Een schoonmaakster, die in verband met de terugkomst der familie een en ander in orde moest brengen, waarschuwde by ontdekking onmiddel- lyk de politie. De dieven hebben alles onderstboven gehaald en o.a. levensmid delen gestolen. Kano overvaren. Maan dagmiddag is op de Rotte, ter hoogte van de Soetendaalsche kade te Rotter dam, een kano overvaren. In het vaar tuig waren gezeten de 19-jarige M. F. de Waard en de 15-jarige C. Maasbach. De beide jongelieden geraakten te water en werden met vrij veel moeite op den wal gebracht. Van de beide drenkelingen was de W. bewusteloos. Men heeft nog eenigen tijd kunstmatige ademhaling toegepast, doch dit heeft niet mogen baten. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Berweg overgebracht. C. M. kon, na van droge kleeren te zijn voorzien, huiswaarts kee ren. Rusthuisbewoners on rustig. Uit een rusthuis aan den Mr P. N. Arntzeniusweg te Amsterdam zijn alle distributiebescheiden van de in dat huis wonende menschen door een onver laat gestolen. De ongelukkigen zijn plot seling beroofd van alles, waarop de bon nen recht gaven en de radeloosheid is dan ook groot. Het is te hopen, dat de rust spoedig in huis zal kunnen tcrug- keeren. Meisje door tram over reden. Maandagavond liep de 7-jarige Dezer dagen is of wordt in alle ge meenten van Nederland begonnen met de uitreiking van de persoonsbewyzen aan personen boven de 15 jaar. Het is daarby noodig van allen, die worden opgeroepen, een vingerafdruk te nemen. Ook hier is niets nieuws onder de zon, want reeds in de oudheid kende men den duimafdruk en by de Romeinsche rechts pleging werden al vingerafdrukken ge bezigd. Ook weten we allen, dat men ook in ons land reeds lang geleden is begonnen van misdadigers vingeraf drukken te nemen. Maar wat my toch zoo onbegrijpeiyk voorkomt, is, dat er onder de menschen niet twee zijn, die denzelfden vingeraf druk vertoonen. Geen twee bladeren van een boom zijn precies aan elkander ge- ïyk. Geen twee menschen, die uiterlijk en innerlyk geheel op elkander gelyken. En geen twee vingerafdrukken, die volko men dezelfde zijn. Wie kan daar bij? Ziehier weer een bewijs van de groot heid van den Schepper. Hij heeft alle dingen met wijsheid gemaakt. T. N. op de tramrails op de Nieuwe Parklaan te 's Gravenhage. Zy lette hierby niet op de tram, welke met groote snelheid nader kwam. Het meisje werd overreden, ten gevolge waarvan haar linkerbeen werd afgereden. Het slacht offertje is naar het Juliana-kinderzie- kenhuis vervoerd. Onder een deur geko men. Maandag is het vierjarig zoontje van de familie P. te Venray onder een deur, welke was losgeraakt, terecht ge komen. Het kind werd zoo ernstig ge wond, dat het korten tijd later overleed. H. DE BOER. f Op 53-jarigen leeftijd overleed te Leeuwarden de heer H. de Boer, lid van den gemeenteraad van Leeuwarden en van de Provinciale Staten van Friesland, oud-lid van de Tweede Kamer en oud wethouder van onderwijs der gemeente Leeuwarden. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Dinsdag 20 Mei 1941. V. K. Heden 4 Ned. 1940 2é z. fac. 978/ie 973/a 4 Nederland 1941 986/ie-3/s 983/r 3—3V2 Nederland 1938 19Vs-7/I8 897a-Vi. Ned. Ind. Handelsbank 13272 132% A. K. U. 1297/e-130 130 Berkel's Patent 6272 63 Fokker 182 181 Unilever ■11872 117 Philips Gloeilampen 21472 213y4 Kon. Olie 243 -5 2431/4 Amsterdam Rubber 268 2697* Bandar Rubber 217 215 Deli Batavia Rubber 209 2Ó6V4 Ver. Ind. Cultuur I8OI/4 181 Holl. Am. Lijn 115 1137s Kon. Boot 16072 1597a Ned. Scheepvaart Unie 176 174 H. V. A. 42672 4287a Java Cultuur 251 252 Ned. Ind. Suiker Unie 252 2521/4 Vorstenlanden 119 X 118 Deli Maatschappij 270 2717* Senembah Tabak 225 2217a Koersen van C e r t. van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mo gen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der Bank in lichtingen worden verstrekt. Het wilde vandaag met den handel aan het Damrak in het geheel niet vlot ten. Er waren geen factoren waaraan inspiratie kon worden ontleend en bij ge brek daarvan bleven de orders weer uit. De markt had een zeer stil verloop, was onbelangwekkend en het publiek gere serveerd. Ook was er weinig materiaal aan de markt. Zelfs de toonaangevende aandeelen vertoonden niet de minste neiging eenig leven in de brouwerij te brengen. Het zakenverkeer in Industrie-aandee- len was van bescheiden omvang. De affaire in Aku's was sterk inge krompen. Unilevers bleven op peil. De Philipsaandeelen liepen na een prijshou dend begin eenige procenten naar bene den. De beleggingsafdeeling was kalm. Voor de Nederlandsche Staatsobligaties bestond slechts matige belangstelling. In Amerika was de tendenz vast, hoe wel zonder groote omzetten, met belang stelling voor petroleum- en staalfondsen. Part. bew. Bel, Nederland ƒ554.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2