Singapore als centrum van de voornaamste grondstoffen. 1 jij ijV s Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws Rechtszaken Radioprogramma Hoe de tuberculose onder het rundvee te bestrijden Het hamsteren. rechtban:; re middelburg. (Vac onzen V.P.B.-correspondent.) Bangkok, Mei 1841. Singapore geldt, vooral na de in de laatste vyftien jaar aangelegde verster kingen, in de eerste plaats als een der sterkste militaire steunpunten van Groot-Brittannië in Zuid-Oost-Azië. Doch daarnevens mag men ook niet uit het oog verliezen, dat het omgeven is door gebieden, die de voornaamste grondstoffen produceeren. Singapore is een vlootbasis en een vesting van buitengewone sterkte. Het havenverkeer heeft een ongekenden om vang genomen. Verder is van belang, dat zich binnen een omtrek van meer dan 2000 kilometer geen enkel ander machtscentrum bevindt, dat het ook maar in de verte tegen Singapore kan opnemen. En ten slotte moet men niet vergeten, dat deze omtrek moet worden beschouwd als de producent van de voornaamste grondstoffen, die niet al leen van het grootste gewicht zijn voor Singapore,, maar waarvan het ook ter dege voordeel weet te trekken. De kring, waarbinnen zich Singapore bevindt, be slaat een oppervlakte ongeveer zoo groot als Europa. De verschillende dee- len van dit gebied staan met elkaar in uitstekende verbinding. Bovendien loopt er in de richting West-Oost een van de voornaamste waterwegen ter wereld door. Op het punt van den nauwsten doorgang ligt Singapore, zoodat het de controle kan uitoefenen over alle ver keer tusschen den Indischen en den Stil len Oceaan. Zijn macht wordt nog, zooals wij reeds opmerkten, versterkt door de aanwezig heid van grondstoffen in rijke verschei denheid in zijn onmiddellijke nabijheid. In de richting van het vasteland sluit het zich aan bij de onder Britsche sou- vereiniteit staande Maleische staten; in tegenovergestelde richting bevindt zich Nederlandsch Indië, be ginnend met het groote eiland Suma tra. De Maleische staten produceeren meer dan de helft van al de natuurlijke rubber ter wereld. Op het schiereiland, waarop zich Singapore bevindt, zijn on geveer 1,5 millioen h.a. met rubberplan tages bedekt. De omliggende gebieden produceeren eveneens enorme hoeveel heden rubber. Een deel van deze productie wordt in Singapore zelf verwerkt, in hoofdzaak voor militaire doeleinden. Aan petro- WERNER SOMBART OVERLEDEN. D.N.B. De bekende econoom prof. dr Werner Sombart is Zondag te Ber lin overleden. Zyn meest gelezen boek is het in 1896 verschenen werk „Sozialismus und So- ziale Bewegung im 19 Jahrhundert". Van dit werk, hetwelk in 24 talen is vertaald, verscheen in 1924 de tiende druk onder den nieuwen titel: Der proletarische So zialismus. Brand te Rotterdam. Vrij dagavond is brand uitgebroken in een groote loods van de Rotterdamsche Stu wadoors-maatschappij te Rotterdam-Zuid. Onder leiding van den brandweercom mandant, Ir J. Govers, werd het vuur krachtig aangepakt en slaagde men er in het vuur te stuiten. De nablussching vor derde nog een belangrijk deel van den nacht. Brand te Ridderkerk. Za terdag is brand ontstaan in de woning van den heer P. Veldhuizen aan de Ha venkade te Ridderkerk, waarbij eén aan gebouwde bergplaats is uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan in het aangrenzende woonhuis. De inboedels van beide" woonhuizen zijn in veiligheid gebracht. De Ridderkerksche brandweer onder leiding van den heer Hardeman, heeft het vuur bestreden. Beide woningen waren tegen brand verzekerd. Aan de gevolgen overle den. Het twee-en-een-halfjarige zoontje van de familie P. te Veriraay, dat onder een kar met stroo was geraakt, is aan zijn verwondingen overleden. Ontploffing op een ple zierboot. (D.N.B.) Uit de Little Ri ver wordt gemeld, dat op een plezier boot een zware ontploffing is ontstaan. Het vaartuig, dat enkele kilometers uit de kust voer, werd door het geweld der ontploffing, volkomen uiteen gereten. Men moet verwachten, dat het grootste deel der 37 passagiers is omgekomen. Reeds werden 7 lijken gevonden. Om trent de oorzaak kon nog niets worden medegedeeld. Botsing op onbewaakten overweg. Gistermiddag is op een on bewaakten overweg onder de gemeente Raalte een oplegger met truck van de Kon. Zoutindustrie te Boekelo gegrepen door den trein van Zwolle naar Almelo. De truck werd geheel vernield en vloog in brand, doordat de houtgas-tank, die in de cabine was ingebouwd, vlam vatte. De chauffeur bleek gewond te zyn door glasscherven, maar was er verder goed afgekomen. Het treinverkeer ondervond tengevolge van het ongeval vertraging. leum zal men in Singapore ook niet spoedig gebrek hebben. Neder landsch Indië bracht het in 1038 tot een productie van 7,4 millioen ton of 3 pet. van de wereldproductie. Van niet minder belang zijn de land bouwproducten. Daaronder nemen de oliehoudende vruchten de voornaamste plaats in, in hoofdzaak die van de ko kos- en oliepalmen. De oliepalmen ne men verreweg de eerste plaats in. Dit hebben zij niet alleen te danken aan hun olie, doch meer nog aan het krachtvoe der, dat uit het residu wordt vervaar digd. Door bjjvoedering met 1 kilogram van deze veekoeken vermeerdert de melkproductie met 3 liter per dag. In N ederlandsch-Indië wordt, met het oog op de behoeften aan plant aardig vet voor de Nederlandsche mar garine-industrie, vooral de kokospalm verbouwd. De Maleische staten nemen een eerste plaats in wat betreft de tinproductie. Meer dan een derde van de wereldpro ductie komt vandaar. Dit metaal wordt ten deele verwerkt in Singapore en Pe- nang, ten deele uitgevoerd naar alle deelen van de wereld. Steenkolen zijn er iir groote .hoeveelheid voorhanden; al leen reeds op Malakka ongeveer 700.000 ton. Verder vindt men er goud. In de laatste jaren werd er op Malakka ge middeld 35.000 „ounces" stofgoud ge wonnen. Ten slotte moeten wij nog suiker, kof fie en tabak, vermelden. De eerste arti kelen worden voornamelijk geleverd door het eiland Java, de tabak door Sumatra. Van bijzonder belang voor de tin-productie zijn de eilanden Banka en Billiton, terwijl S u- matra en Borneo aanzienlijke hoeveelheden petroleum opleveren. De Noord-Oostelijke grens van den kring van 2000 kilometer vormen de Philippijnen, die onder Amerikaansche souvereiniteit staan. Zij vormen het voornaamste productiecentrum van Ma nillahennep. Zij leveren eveneens co- prah en suiker. Ook de oliepalm wordt er verbouwd. De uitvoer van een en an der is voornamelijk voor de Vercenigde Staten bestemd. Dit korte overzicht toont duidelijk aan, dat Singapore, zooals wij zeiden, omringd is door landen, die in econo misch opzicht van het grootste belang zijn voor deze Engelsche basis. Daar staat tegenover, dat Japan thans een vriendschapsverdrag heeft gesloten met Thailand, dat het Noordelijke deel van het schiereiland Malakka inneemt. (Nadruk verboden.) Kind door autobus ge dold. Zaterdagmiddag is het 2-jarig dochtertje van den heer C. v. d. B. te Noordwijkerhout door een autobus over reden en bijna op slag gedood. Trambotsing. Zaterdagavond zijn op den Schiedamscheweg te Rotter dam twee achter elkaar rijdende trams met elkander in botsing gekomen, door dat de electrische rem van den achter sten motorwagen plotseling weigerde. Van de passagiers liepen acht personen verwondingen op, welke over 'het alge meen van lichten aard waren. Eén der gewonden moest met een hersenschud ding in het ziekenhuis worden opge nomen. Telefoonstoring. Vrijdag avond ontstond er een storing in de telefonische verbinding van Gorinchem met het Land van Heusden en Altena, welke tot Zondagmorgen heeft voort geduurd, toen het personeel van de P.T.T. de fout had ontdekt en hersteld. In een der uiterwaarden buiten de Da lempoort was een gedeelte van de kabel vermoedelijk door den stroom bij hoog water bloot gekomen en twee aldaar zwervende jongens van 16 jaar hebben de kabel ter lengte van 6 M. doorge sneden, de kabèl aan stukjes gehakt, het omhulsel verbrand, het lood bij een vuurtje tot een klomp gesmolten en lood en draad verkocht aan een op- kooper. De politie, die met het geval in ken nis was gesteld, heeft tegen de beide knapen proces-verbaal opgemaakt. De schade bedraagt minstens f 200 a f 300. De buit was verkocht voor fl.45. Ook den opkooper wacht een proces-verbaal. Veerboot omgeslagen. (D.N.B.) Op het Kasoemigaura-meer ten Noordoosten van Tokio, dat tot de meest geliefde plekjes van ontspanning behoort, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een geheel bezette verboot is omgesla gen, waarbij veertig personen verdron ken zijn. Zoon van Roosevelt ge wond. (Unitel Press)Toen Franklin Roosevelt Jr, die te Newport (Rhode- Island) in de marine-academie als lui tenant dienst doet, Zondagmorgen een autotocht maakte, vermoedelijk naar Washington, kreeg zijn auto een lekken band, waardoor hij over den kop sloeg. Roosevelt werd met verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis te Boston overgebracht. Ouden van dagen. Vol gens de nieuwste statistische gegevens zijn er in Bulgarije meer dan 3000 men- schen boven de honderd jaar. Bulgarije houdt daarmee het record. Door trein overreden en gedood. Zaterdagavond verliet een 10-jarige jongen de ouderlijke wo ning in het tuindorp onder de gemeente Maartensdijk met de bedoeling achter de nabijgelegen spoorbaan een zak hooi te gaan halen. De jongen was om 10 uur nog niet thuis en zjjn ouders stel den een onderzoek in. Bij de spoorbaan vonden z(j het zwaar verminkte lijk van hun zoon Zonder dat iemand iets ge merkt had, was h\j door een trein over reden en gedood. rrrpRj Door de Algemeene Vergadering van de Maatschappij voor Diergeneeskunde, gehouden op 18 October 1940, is een Commissie ingesteld ter bestudeering van de tuberculose-bestryding. Het rapport van deze Commissie is thans verschenen. De conclusies luiden als volgt: 1. Alle rundvee van de aangesloten bedrijven boven den leeftijd van 6 maan den wordt minstens éénmaal per jaar bij voorkeur door middel van de intrader- male tuberculinatie onderzocht. 2. Alle onderzochte dieren moeten goed geïdentificeerd zijn of van een doeltreffend merk voorzien, zoodat be sliste onderkenning steeds mogelijk is. Zooals de stand van zaken tot nu toe is, zullen daarvoor de oormerken het meest in aanmerking komen. 3. Nieuw aan te schaffen dieren mo gen niet in den veestapel worden opge nomen dan nadat zy intradermaal getu- berculineerd zijn, waarby blijkt, dat zij niet lijdende zijn aan tuberculose of na dat uit eengarantiebewijs gebleken is, dat zij vrij zijn, van tuberculose. Dit ga rantiebewijs moet afgegeven zijn door een dierenarts; het mag, wanneer het dier afkomstig is van een niet-tubercu- lose-vrije stal, niet ouder zijn dan zes weken, terwijl wanneer het dier recht streeks afkomstig is van een tubercu- lose-vrijen stal, het niet ouder mag zijn dan 6 maanden. Het zal noodig zijn, dat de inrichting van die garantiebewijzen aangegeven wordt door de Rijksbestrij- ding, terwijl voor de beide soorten van bewijzen een verschillende kleur vastge steld wordt. 4. Zoo spoedig mogelijk na de tuber culinatie of, zoo deze in de weide reeds heeft plaats gehad, zoo spoedig mogelijk na het opstallen, heeft het klinisch on derzoek plaats van alle reageerende die ren en van de niet-reageerende ver dachte dieren. Van al deze dieren wordt, hetzij met de bekende sputumvanger, hetzij door middel van de tracheaal- canule getracht sputum te verkrijgen. Daarenboven worden de andere se- en excreta verzameld, waartoe het klinisch onderzoek aanleiding geeft. 5. Na het ontdekken van een open lijder moet deze spoedig, in elk geval binnen 8 dagen, worden geslacht, terwijl hij in afwachting daarvan afgezonderd wordt en gemerkt wordt met twee ga ten in het linker oor. De standplaatsen en de omgeving daarvan moeten worden ontsmet. Het is verboden deze koeien op de markt te brengen. 6. De reactiedieren worden afgezon derd van de niet-reageerders gestald. Indien de mogelijkheid bestaat deze af scheiding ook in de weide toe te pas sen, zal dat zeer zijn toe te juichen. 7. Zooveel mogelijk worden de reactie dieren bestemd om gemest te worden, zoodat zij spoedig naar de slachtbank gebracht kunnen worden. 8. De tuberculose-vrije opfok van het jonge vee moet volkomen gewaarborgd zijn. 9. Er worde een hoogere melkprijs vastgesteld voor de melk, die afkomstig is van tuberculose-vrije stallen. HONDERD WAGONLADINGEN LANDBOUWWERKTUIGEN DOOR ZWEEDSCHE BOEREN AAN HUN FINSCHE COLLEGA'S GESCHONKEN Veertien dagen geleden is de Zweed- sche boerenbond een inzameling begon nen van gebruikte, maar nog goed bruik bare landbouwwerktuigen en van poot- aardappelen om daarmee de Finsche boeren te kunnen helpen, die by den ge- biedsafstand aan Rusland al hun gereed schap zijn kwijt geraakt en nu op nieu wen grond van voren af aan moeten be ginnen. In veertien dagen tijds heeft men op de centrale verzamelplaats Norrköping ongeveer honderd spoorwagons met landbouwwerktuigen voor Finland ont vangen en bovendien zijn nog vele land bouwwerktuigen per vrachtauto aange voerd. Hoeveel men precies ontvangen heeft is nog niet bekend, maar men neemt aan, dat eenige duizenden Finsche boeren een vrijwel volledigen inventaris kunnen krijgen. NAAR EISCHEN VOOR VAKBE KWAAMHEID IN DEN TUINBOUW? Uiteenzetting van Ir v. d. Plassche. De inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs, Ir A. W. v. d. Plassche, heeft in een uiteenzetting op de jaarvergadering van den Proeftuin Zuid-Hollandsch Glasdistrict de aan dacht gevestigd op de noodzakelijkheid dat de Nederlandsche tuinbouwer thans volle aandacht schenkt aan zijn ont wikkeling, die naast de practijk in de toekomst belangrijk kan medewerken tot het verbeteren van de productie en de teelten. Spr. deelde mede, dat de arbeid der Directie van den Landbouw momenteel bijzonder is gericht op dien steun voor het bedrijfsleven. De bedoeling van het. onderwijs is, aan de jonge menschen een voldoende graad van ontwikkeling te geven, zoodat ze niet in dit opzicht een achterstand ver- toonen by andere groepen, waaruit de samenleving is opgebouwd, zoodat zy in onderlinge samenwerking in staat zyn hun belangen ook op de juiste wy'ze te behartigen. Voorts moet in technisch en econo misch opzicht hun een zoodanige ontwik keling worden bijgebracht, dat men de werkzaamheden niet slechts domweg ver richt, maar dat men ook weet te ver klaren het hoe en het waarom. In verband met de waarschuwingen van dr Hirschfeld en mr Hooykaas aan de burgery om de economische verorde ningen stipt na te komen is 'tvan be lang tevens te letten op de uiteenzet tingen van commissaris-generaal dr Fischbock. Deze heeft o.a. verklaard dat men de tot dusver geconstateerde over tredingen veel te slap strafte. De be noeming van afzonderlyke economische rechters dient ook om daaraan een ein de te maken. Het belang van een sneller en straf fer berechting van deze overtredingen springt in het oog in het licht van een andere verklaring van dr Fischboeck. Hij wees er n.l. op, dat men in Duitsch- land, wanneer hy zulks te Berlyn be pleitte, niet geneigd was ons land van het noodige te voorzien, zoolang bleek, dat de verdeeling niet volgens strenge en stipt nagekomen regels geschiedde. En hij waarschuwde, dat men ons land anders zou terugdringen tot het lagere peil van andere bezette gebieden. Hieruit blykt van welk een groot be lang de nakoming der distributievoor schriften, hamsterbeschikkingen, enz. thans wel is. DE NEDERLANDER WORDT LANGER. Het was reeds lang bekend, dat de gemiddelde lengte van den Nederlander toeneemt. Dit is niet een verschynsel van de laatste jaren, maar het dateert al van het midden der vorige eeuw. Bij de loting en keuring van jongelui voor den militairen dienst is gebleken, dat de 19-jarige Nederlander in het tydvak van 18631925 gemiddeld in lengte ge stegen is van 164.1 c.M. tot 170.88 c.M., en het gaat nog steeds door. In 1925 bedroeg het percentage van hen, die langer dan 170 c.M. waren 57, in 1936 zelfs 67. Deze toenemende lengtegroei is een merkwaardig verschijnsel, dat in alle Europeesche landen voorkomt. Hooger broep. Door L. V., 38 jaar, werkman te St.- Philipsland, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 2 Mei 1941, waarbij hij wegens „heling" is veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Beëedigd. Ter terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg zyn be- eedigd als hulp-Officier van Justitie de heeren J. Rooke en K. W. Snoep, beiden wachtmeester der Marechaussee der bri gade Middelburg. NAAR VERBODEN ZENDER GELUISTERD. Het A.N.P. meldt: Een 50-jarige leeraar te Dordrecht heeft eenige kee- ren naar den Oranjezender geluisterd, voor welk feit hy nu voor het Landesge- richt terecht stond. Als reden gaf hy op, dat hy de vlucht der regeering zeer af keurde en op den zender wilde hooren, hoe men deze vlucht zou motiveeren. Uit het getuigenverhoor bleek, dat by dit luisteren ook wel eens een leerling aanwezig was, al vermeed de leeraar zoo veel mogelijk hun aanwezigheid. De Staatsanwalt eischte zes maanden gevangenisstraf en 600 gulden boete. De veroordeeling luidde zes maanden met aftrek van het voorarrest, terwyl boven dien een geldboete van 200 gulden werd opgelegd. DRIE JAAR TUCHTHUISSTRAF WEGENS BESCHADIGING VAN WEERMACHTSMATERIAAL. De Nederlandsche staatsburger Albert de Leeuw uit Wieringen is door het „Oberste S.S. und Polizeigericht", dat in Den Haag zitting hield, wegens bescha diging van weermachtsmateriaal tot een tuchthuisstraf van drie jaren veroor deeld. Albert de Leeuw had, om dé Waffen- S.S. schade te berokkenen opzettelyk een inrichting, welke voor militaire doelein den dient, beschadigd. PRIJZEN VAN SCHOENEN VERHOOGD. Een schoenwinkelier te Alkmaar vroeg voor schoenen, die zyn koopers blykens de door distributie verstrekte bonnen noodig hadden, te hooge pryzen. Een uitgebreid onderzoek van de po litie bracht aan het licht, dat de eigenaar van den schoenwinkel In den regel twee tot. drie gulden op den prys voor een paar echoenen legde. F,r waren echter ook gevallen, waarin hy «ohoenen van f, S,0fi verkocht voor f Verd«ehte; die het onderzoek zeer bemoeiiykte, bleek het onaociale van zyn handalwyze niet goed in te zien. Hy verklaarde, dat som mige verhoogingen op een vergissing be rustten, andere achtte hy gerechtvaar digd. Uit verklaringen van deskundigen bleek, dat verdachte zich aan ernstige overtredingen van de prysvoorschriften schuldig maakte. Zyn geheele winkelin ventaris werd in beslag genomen. 1 De inspecteur voor de prysbeheer- sching veroordeelde verdachte tot een flinke geldboeteeen belangryk gedeelte van den in beslag genomen voorraad schoenen werd verbeurd verklaard. De zuster van verdachte, die als verkoop ster aan de overtredingen medeplichtig was, werd veroordeeld tot een geldboete van 200 gulden. BELEEDIGING DER DUITSCHE WEERMACHT. (A. N. P.) Het S.S. en Politie-Feldge- richt behandelde de zaak tegen drie Ne derlanders uit 's-Hertogenbosch, die iemand, behoorende tot de S.S.-Standar- te Westland, met de woorden „landsver rader" en „deserteur" hadden beschimpt en door hun optreden samenscholingen van verscheidene honderden personen teweeggebracht hadden. Over de aangeklaagden werden gevan genisstraffen tot vyf jaren wegens be- leediging van de Duitsche weermacht uitgesproken. VERBODEN BEZIT VAN WAPENEN. Het A. N. P. meldt: Er is aanleiding de Nederlandsche be volking nogmaals ernstig te waarschu wen tegen het verboden 'bezit van wape nen. De rechter zal hiertegen met de al lergrootste gestrengheid optreden en niet schromen zelfs de doodstraf toe te passen. Aldus luidde een waarschuwing van den Staatsanwalt, Dr Koblitz, geduren de de behandeling voor het Landsgericht van een zaak van twee leden van den voormaligen Opbouwdienst, een rywiel- hersteller en een landbouwerszoon. De eerstgenoemde is behulpzaam geweest by de inlevering van wapens na de capi tulatie. Hy heeft toen een dienstrevolver achtergehouden, die hy, naar hy thans verklaarde, wilde hebben „als aandenken aan de mobilisatie". Later heeft hy aan den landbouwerszoon deze revolver ver kocht en deze is er in geloopen toen hy het gevaariyke wapen te voorschyn haal de gedurende een twist in een café te Oss. De Staatsanwalt wees er op, dat op verboden wapenbezit de doodstraf staat of tuchthuisstraf en slechts in zeer lich te gevallen gevangenisstraf. Geëischt werd tegen den rywielhersteller één jaar en negen maanden, tegen den landbou werszoon twee jaar tuchthuisstraf, voor beiden met aftrek van preventieve hech tenis. De veroordeeling luidde: voor den ry- wieihersteiler IV2 jaar, voor den land bouwers zoon 1 jaar en 9 maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest Woensdag 21 Mei 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.Ó0 Gram. 7.45 Och- tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gew. muziek (gr. pl.). 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 10.00 En semble Jack der Kinderen met solist. 10.20 Voordracht. 10.40 Ensemble Jack der Kinderen. 11.15 Cello, piano en gram. 12.00 Gram. 12.25 Voor den boer. 12.42 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Bart Ekkers. 1.30 Gram. 1.45 Orgelconcert. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Kinderkoor „Zanglust" met pianobeg. en gram. 3.15 Orkest Eloward. 4.00 Bijbellezing (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ.- en beurs- ber. 5.30 „Vliegen op groote hoogte", cau serie. 5.45 Ensemble Bandi Balogh. 6.15 Voor den binnenschipper. 6.30 Musette- orkest „Les Gars de Paris" en soliste. 7.00 BNO Econ. vragen van den dag. 7.15 Volkszangkoor met pianobeg. 7.40 Gram. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep-Symphonie-orkest en solist. 9.10 Gram. 9.25 Dagsluiting (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gram. 10.00 BNO Engelsche ber., sluiting. HILVERSUM II, 301.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Gram. 10.30 Viool en piano. 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 Gram. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Ber. 12.15 Puszta-orkest. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gram. 2.00 Nederl. Kamerorkest en soliste. 2.30 Cabaretprogr. 3.15 Nederl. Ka merorkest en soliste. 4.15 Gram. 5.00 Cur sus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Revida-sextet. 6.00 Gram. 6.15 Declamatie. 7.45 Orgelconcert. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.30 Causerie „De Kamers van Koophandel en fabrieken in Nederland". 9.45 Gram. 10.00 BNO Nieuwsber., sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6