Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Nad. Herv. Kerk. Beroepen: te Hengelo (Ov.), K. Strijd te Oisterw^k. Aangenomennaar Meerkerk, E. Schro ten te Wouterswoude; naar Winschoten (Evang.), cand. P. Dijkstra te Huizum. Geref. Kerk. Beroepen: te Onnen (bij Groningen), cand. M. J. C. Blok te Rotterdam, hulp- pred. te Maassluis; te 's-Gravenzande (2e pred. plaats), D. W. van der Laan te Sleen; te Papendrecht, cand. J. B. Welmers, hulppred. aldaar; te Pesse (bij Hoogeveen), cand. R. IJpma, hulppred. aldaar. Afscheid en Intrede. Cand. C. J. K. Baas zal Zondag 8 Juni zyn intrede doen bij de Ned. Herv. Ge meente te Aduard. Ds J. W. van Swighem preekt op S Juni afscheid te Nieuwe-Pekela en doet 15 Juni zijn intrede by de Ned. Herv. Gem. te Hengelo (O.). Hulppredikers. Tot hulpprediker bij de Ned. Herv. ge meente te Zwyndrecht is benoemd cand. F. J. C. Bredschnyder te Amsterdam, (verb, bericht.) THEOL. HOOGESCHOOL TE KAMPEN. Het ligt in de bedoeling den schooldag van de Theol. Hoogeschool te Kampen Donderdag 19 Juni te Utrecht te houden. Het is voor het eerst, dat deze jaar- lijksche Schooldag buiten Kampen wordt gehouden. Vandaag is er in de Kleine Aula der School een buitengewone corpsver gadering van „F. Q. I." gehouden, waar in Ir B. ter Brugge heeft gesproken over het onderwerp: „Problemen van de tech niek". Een Reunistendag zal dit jaar niet ge houden worden. NED. HERV. KERK. De zittingen van de> Alg. Syn. Commissie In de zesde zitting der Algem. Syno dale commissie werd een brief behan deld, waarin gewezen werd op de moei lijkheden om in West-Brabant de per soonlijke kerkvisitatie te houden, zoodat niet elke gemeente binnen den wettelij- ken termijn van vijf jaren zal kunnen bezocht worden. Aan de Synode zal het verzoek worden overgebracht om die ge meenten over te brengen in een volgen de 5-jarige periode. Met belangstelling werd kennis geno men van de verslagen van het pensioen fonds, van de kas tot aanvulling van het rijkspensioen en de suppletiebeurs. Uit het jaarverslag van den Hervorm den schippersraad bleek de gewichtige en zegenrijke arbeid van dezen raad. Ten aanzien van verschillende aanvra gen om toepassing van art. 10 regl. op het godsdienstonderwijs en de adviezen, door de kerkelijke besturen hierover uit gebracht, werd de beslissing aan het mo- deramen overgelaten. Ook in deze zitting kwamen verschil lende belangrijke punten in verband met de tijdsomstandigheden aan de orde. Ds N. Luijendijk. Woensdag 28 Mei herdenkt Ds N. Luijendijk, Ned. Herv. predikant te Hoek van Holland, den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaarde. Nicolaas Luijendijk werd 19 April 1886 te Lier geboren. Nadat hij zijn onderwij- zersacte te 's-Gravenhage had behaald, bezocht hij het Chr. Gymnasium te Doe- tinchem om vervolgens aan de Rijksuni versiteit te Utrecht theologie te studee- ren. In Nov. 1915 candidaat geworden be vestigde wijlen ds G. Timmer van Helle- voetsluis hem 28 Mei 1916 te 'tWaal en Honswijk. In 1919 vertrok Ds Luijen dijk naar Scherpenisse, welke standplaats hij in 1921 met Nieuwerkerk a. d. IJssel verwisselde. 13 Mei 1928 mocht Ds Timmer hem in zijn tegen woordige gemeente bevestigen. Ds Luijendijk was o.m. lid van het classicaal bestuur van Gouda en is thans secundus-lid van bet classicaal bestuur van 's-Gravenhage. Hij is voorzitter-se cretaris-penningmeester van de afdeling Hoek van Holland van het Ned. Bijbel genootschap, voorzitter van de Chr. Hist. Kiesvereen. ter plaatse, en quaestor van den ring Voorburg. Ds Luijendijk zal zijn jubileum niet publiek vieren. Jubileum Ds Jac. van Nes Czn. In de met palmen versierde kerke- raadskamer van de Oosterkerk te 's-Gra venhage is Ds Jac. van Nes Czn, Miss. predikant voor de zending onder de Jo den, vanwege de Geref. Kerken in Ne derland, gistermiddag in verband met zijn zilveren ambtsjubileum op hartelij ke wijze gehuldigd. De bijeenkomst werd, bij ontstentenis van den voorzitter, Ds J. Douma, em. predikant te Arnhem, geleid door Dr J. Hoek, Geref. predikant te 's-Gravenhage West, als oudste deputaat der generale synode in dienstjaren, die den jubilaris huldigde voor zijn toegewijden arbeid en hem namens de Geref. Kerken als tast baar bewijs van medeleven een fraai ra dio-toestel aanbood. Voor den kerkeraad der Geref. Kerk van 's-Gravenhage-Oost voerde Ds A. G. Bar key Wolf het woord, die een couvert met inhoud offreerde. Voor den kerke raad van West v/as Ds P. Nomes de tolk. Voorts spraken nog Dr S. O. Los, em. predikant van de Geref. Kerk van Den Haag-Oost; Dr Hoek, ds J. A. Tazelaar te R'dam-Centrum, namens deputater voor radio-kerkdiensten vanwege de Ge nerale Synode; Mej, v. d. Burgh, namens de kringen Mirjam en Esther en Ds R. Bakker van Rotterdam, die een woord van gelukwensch sprak mede namens zijn collega Ds C. Kapteyn Dzn van Amster dam, beiden collega's in het werk van den jubilaris. In een uitvoerige toespraak heeft Ds van Nes voor de hem ten deel gevallen huldiging dank gezegd. Ds Jac. Poort. Zondag is Ds Jac. Poort, Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage, na een langdu rige ongesteldheid, weder voor het eerst voor de gemeente in den dienst des Woords opgetreden. Nieuwe Predikantsplaatsen. De actie onder de leden der Geref. Kerk te Rotterdam-Delfshaven, tenein de een vijfden predikant te kunnen be roepen, heeft in twee weken tijds reeds f 7500 opgebracht aan verhoogingen. Bond van Ned. Herv. Meisjesvereeni- gingen op Geref. Grondslag. De Bondsdag van den Bond van Ned. Herv. Meisjesvereen. op G.G. is thans bepaald op Woensdag 16 Juli in de Han delsbeurs te Utrecht. Mevr. A. v. d. Walvan Walsum te Wageningen en Ds H. S. J. Kalf te Renswoude, zijn bereid gevonden dien dag het woord te voeren. VEREENIGING VAN GEREF. ORGANISTEN. De Vereeniging van organisten in de Geref. Kerken heeft Zaterdag te Amster dam haar 10de jaarvergadering gehou den onder leiding van den heer Jac. Kort te Amsterdam. De vergadering was druk bezocht. Na het openingswoord bracht de se cretaris, de heer R. Huizenga te Rijswijk het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental vermeerderde met 103 en dat der contribuanten met 54. Voorts kwamen twee nieuwe kringen tot stand een in de classis Alkmaar en een in den Alblasserwaard. De deskundige orgel- bouw-adviseurs der vereeniging vonden een taak bij aanbouw en restauratie van negen orgels in verschillende Geref. Ker ken in ons land. Het vereenigingsexamen voor het Lager Diploma had tot resul taat, dat zes van de acht candidaten het Diploma verwierven. De Geref. Kerk van Leiden riep ten derden male de hulp der vereeniging in voor het houden van een vergelijkend examen ter vervulling van een vacature. De eischen voor het Hooger Diploma zijn kort voor het einde van het vereenigingsjaar verschenen na uitvoerige beraadslaging met de deskun dige leden. Het verslag van den penningmeester sloot met een klein batig saldo. De heer W. A. Houtman te Schie dam werd met algem. stemmen als be stuurslid herkozen. Tenslotte hebben de heeren: F. J. Tol- lig (Rotterdam), D. W. L. Milo (Nuns- peet) en Joh. M. Vetter ('s-Gravenha- ge) een orgelbespeling op het orgel van de Waalkerk gegeven, waarbij zij eigen Psalmbewerkingen en -voorspelen ten ge- hoore brachten. NED. HERV. VERBOND TOT KERKHERSTEL. Het Ned. Herv. Verbond tot Kerkher- stel zal op 9 en 10 Juni a.s. op „Lands- zegen" te Doorn een conferentie houden welke ook voor belangstellenden toegan kelijk is. Als sprekers treden op: Prof. Dr L. Haitjema te Groningen, met het onder werp: „Een sprekende kerk zonder re organisatie?"; Dr R. B. Evenhuis, on derwerp: „De komende classicale verga deringen" en Dr T. Dokter, onderwerp: „Een werkende kerk zonder dogmatische binding?" Part. Synoden in Zuid-Holland. De Part. synode van de Geref. Kerken van Zuid-Holland-ten Noorden wordt op Dinsdag 17 Juni a.s. te 's-Gravenhage gehouden. De Part. synode van Zuid-Holland-ten Zuiden komt Woensdag 18 Juni te Schie dam bijeen. Overdracht Grafmonument Ds H. W. Creutzberg. De overdracht van het monument op het graf van wijlen Ds H. W. Creutz berg zal plaats vinden op Donderdag 5 Juni a.s. in de Aula van de Begraaf plaats „Oud Eik en Duinen" te 'sGra- venhage. EEUWFEEST VAN HET PROT. BESTEDELING EN HU IS TE ARNHEM. In de Groote Kerk te Arnhem is Zon dagavond het honderdjarig bestaan her dacht van het Protestantsch Bestede- lingenhuis (Stichting Vreedenhof) al daar. De voorzitter van de honderdjarige stichting, ds A. Drost Azn, Ned. Herv. predikant en ds H. Snijder, Evang. Luth. predikant, hebben in deze kerkelijke herdenkingssamenkomst het woord ge voerd, terwijl het bestuur gistermiddag een drukbezochte receptie heeft ge houden. Negentien Mei is de datum waarop voor honderd jaar de eerste steen werd gelegd voor het Protestantsch Bestede- lingenhuis en daarmede voor het eerste gebouw in Gelre's hoofdstad, dat voor „bestedelingen" een passend onderkomen bood. De eigenlijke honderdjarige, waarvan de „eerste steen" met de noodige plech tigheid door den toenmaligen oudsten Arnhemschen predikant, ds W. Over- duyn, werd gelegd, is het reeds voor velerlei doeleinden gebruikte gebouw b(j het Velperplein. Dit gebouw was de ver vulling van een, reeds lang voor j.840, door het College van Ned. Herv. Dia kenen geuiten wensch, „dat er een ge bouw of gesticht worde daargesteld of ingericht, waarin kinderen, die aan de zorgen der diakenen zyn toevertrouwd en voorts zoodanige armen, die geen huisvesting bezitten, opgenomen en ver zorgd kunnen worden". Het eerst klopten de diakenen bij den Kerkeraad aan met het verzoek „de stichting van een Bestedelingenhuis te overwegen en mogelijk te maken". Met liet „overwegen" was men spoedig klaar en aan de verwerkelijking der plannen werd al even spoedig hard gewerkt. Er werd een commissie gevormd, waarin later ook eenige afgevaardigden van de Evang. Luth. Gemeente zitting kregen. Op 20 April 1840 besloot de commis sie een inschrijving te openen en begin September kon reeds naar een geschikt terrein worden omgezien. Men had er inmiddels van afgezien om een zuiver „Diaconaal Bestedelingenhuis" te stichten, doch de voorkeur gegeven aan het wat ruimereProtestantsch Bestede lingenhuis. Op 19 Mei 1841 had de eerste steen legging plaats. Na 25 jaren moest naar een ruimer gebouw worden omgezien en thans beschikt men over een naar de eischen des tijds ingericht „Vreedenhoff" op een van de mooiste punten aan den Velperweg, ingericht met moderne, fleu rige kamers, gezellige zalen en lichte gangen, omgeven door een mooi plant soen, waarin het prettig wandelen is. In dit vriendelijke tehuis genieten (nu reeds weer gedurende zes jaren) rond vijftig bejaarde mannen en vrouwen den zegen van een weiverzorgden ouden dag. De herdenking. De herdenkingsbijeenkomst in de Groote Kerk was zeer druk bezocht en werd o.a. bijgewoond door den commis saris der provincie, mr S. baron van Heemstra en weth. C. Smeenk, namens het gemeentebestuur. Gisteren werd een gezellige bijeen komst voor de bewoners van het huis gehouden, waarin de voorzitter van het bestuur, ds A. Drost, is gehuldigd. Na mens de verpleegden werd een geldbe drag aangeboden voor aanvulling van het meubilair in de bestuurskamer, 's Middags volgde een druk bezochte re ceptie, waarbij tal van besturen der zus- tervereenigingen, kerkbesturen en diaco nieën hun gelukwensehen kwamen aan bieden. Ook mr S. baron van Heemstra en echtgenoote en de burgemeester van Arnhem, de heer H. P. J. Bloemers wa ren aanwezig. Gisteravond werd voor de bewoners van het huis opgevoerd een revue ge titeld „Grepen uit het verleden". Zendingsdag. Vanwege de classis Tiel der Geref. Kerken zal op Hemelvaartsdag te Zalt- bommel de zendings- en evangelisatie dag gehouden worden. Sprekers zijn Ds K. J. Schaafsma te Gameren; Ds P. H. van Eijk, miss. predikant te Solo. Onder werp: „Wat zeggen de menschen van Jezus?" en Ds F. G. Snel te Rossum. De Noorderkerk te Amsterdam. Naar het Kerkbeurtenblad meldt, heb ben kerkmeesters der Hervormde ge meente te Amsterdam besloten de Noor derkerk, gelegen in het stadscentrum, weer in gebruik te nemen. De kerk is tien jaar geleden gesloten wegens de voortdurende afname van de bevolking in dat stadsdeel. Het is speciaal de schipperspredikant dr G. Oorthuys, geweest, die op her opening van de Noorderkerk heeft aan gedrongen. De Noorderkerk dateert uit 1623 en is de tweede kerk, welke voor den pro- testantschen eerediensfe in de hoofdstad werd gebouwd. Prijsvragen. Bestuurders van het Haagsche Ge nootschap tot verdediging van den Christelyken Godsdienst berichten, dat ter beantwoording van de door hen uit geschreven prijsvraag: „Het Haagsch Genootschap vraagt een uitéénzetting van den zin en de waarde van de leer van den Heiligen Geest binnen het kader van de leer der drie-éénheid", één ver handeling is ingekomen. Deze verhan deling kon niet in aanmerking komen, omdat door den schrijver niet aan alle voorwaarden van het program was vol daan. Bestuurders schrijven de volgende prijsvraag om beantwoord te worden vóór 1 Februari 1943 uit: „Het Haagsch Genootschap vraagt een cri- tisch onderzoek naar de waarde der rab- bijnsche litteratuur voor de verklaring van het Nieuwe Testament". Voor verdere bijzonderheden wende men zich tot den secretaris van het Ge nootschap dr A. H. Haentjens, Thor- beckelaan 635 te 's-Gravenhage. Giften en legaten. De kerkvoogdij en de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Oldenzaal ontvingen elk een gift van f 25Ö. Jubileum. Dezer dagen heeft de heer W. F. G. Breekveldt, hoofd der Chr. school te Rysoord, het feit herdacht, dat hy 25 jaren by het Chr. nderwjjs werkzaam is. Met pensioen. De heer F. J. Goojer, hoofd der Chr. schccl te IJsselstein. zal met ingang van 1 Juni, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, z(jn func tie neerleggen. Een Chr. Lyceum te Alphen a. d. Rijn. De Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn is omgezet in een Lyceum en deze onderwijsinrichting heeft nu drie afdee- lingen: H.B.S.-A, H.B.S.-B en Gymna sium. HET CHRISTELIJK ONDERWIJS IN 1941. Aan het „Jaarboek voor het Chr. On derwijs 1941" ontleenen wij het volgende. Het aantal scholen met den Bijbel be droeg op 1 Januari 1941: voor gewoon lager onderwijs 1906 met 7932 leerkrach ten en 299.885 leerlingen; voor uitge breid lager onderwijs 227 met 1053 leer krachten en 27.698 leerlingen; voor bui tengewoon lager onderwijs 29 met 170 leerkrachten en 2505 leerlingen. Totaal 2162 scholen met den Bijbel voor lager onderwijs, met 9155 leerkrachten en 330.088 leerlingen. Bij de Vereen, voor Christelijk-Natio- naal Schoolonderwijs hadden zich aange sloten 620 scholen (benevens 13 kweek scholen), bij den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel 1683 (waaronder 14 kweekscholen en 27 scholen voor het voorbereidend lager onderwijs), bij de Vereeniging voor Christelijk Volksonder wijs 567 (benevens 5 kweekscholen), bij het „Gereformeerd Schoolverband" 415 scholen (benevens 3 kweekscholen). Op 1 Januari 1941 bedroeg het aantal kweekelingen op de Kweekscholen met den Bijbel 1074 tegen 1192 op 1 Jan. '40. In 1940 hebben 423 kweekelingen de akte van onderwijzer (es) verkregen te gen 402 in 1939. Het aantal vacaturen bedroeg op 1 Jan. 1941 12 (vorig jaar 22)het aantal vakonderwijzers 2055 (v. j. 1966)het aantal kweekelingen met akte 1968 (v. j. 1419). Voorts zijn er in ons land 24 Chr. scholen voor lager landbouwonderwijs, 4 Chr. scholen voor lager tuinbouwon- derwijs en 2 Chr. Landbouwwinterscho- len, met in totaal 50 leerkrachten en 2537 leerlingen. Het Christelijk Nijverheidsonderwijs voor meisjes telt 339 leerkrachten met 4665 leerlingen en dat voor jongens 235 leerkrachten met 3482 leerlingen. De Chr. Landbouwhuishoudscholen hebben 89 leerkrachten met 986 leerlingen. In totaal heeft het Chr. Nijverheidsonder wijs 663 leerkrachten met 9133 leerlin gen. Het aantal leerlingen van het Chr. M. O. en V. H. O. bedroeg op 15 Septem ber 1940 in totaal 10.074 met 840 leer krachten. Nederlandsche Onderwijs-film. De Secretaris-Generaal van het De partement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming verzoekt ons het volgende bekend te maken: Reeds vóór den oorlog werd de mo gelijkheid bestudeerd, om ook in ons land de film aan het onderwijs dienst baar te maken, gelijk zulks reeds in verschillende landen het geval was. Deze plannen hebben thans vasten vorm aan genomen. Op 6 Mei j.l. is door den Secretaris- Generaal van het Departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbescher ming opgericht de stichting „Nederland sche Onderwijs-film", gevestigd te 's-Gravenhage, Stadhoudersplein no. 8. Deze stichting heeft haar werkzaam heden reeds aangevangen. Nadere mede- deelingen daaromtrent zullen volgen. In verband met pogingen, die elders worden aangekondigd, om over te gaan tot het brengen van filmonderwijs op de scholen, kan reeds thans worden medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de voornoemde stichting, onder be hoorlijk toezicht van Rijkswege, aan te wijzen als de eenige instantie, die be voegd is om op dit gebied werkzaam te zijn. VERBODEN GEBRUIK VAN GYMNASTIEKLOKALEN. De secretaris-generaal van opvoeding wetenschap en cultuurbescherming heeft het volgende geschreven aan de bestu ren der gemeenten, waar een openbare lagere school is gevestigd. My wordt medegedeeld, dat in vele ge meenten gymnastieklokalen op een zoo danige wijze voor andere doeleinden ge bruikt worden (distributiedienst, kinder voeding, luchtbeschermingsdienst enz.), dat het onderwijs in de lichamelijke oefe ning er niet meer in kan plaats vinden. Nu dit vak sedert 1 Jan. 1941 op alle lagere scholen verplicht is geworden, acht ik het noodzakelijk, dat de voor dit onderwijs aanwezige lokaliteiten ook daarvoor worden gebruikt. Ik verzoek u daarom er ten spoedigste voor zorg te dragen, dat bovenbedoelde lokalen voor het onderwijs in dit vak worden vrijgemaakt. Examen®. Vrije Universiteit: Doet. rechten, D. C. Mulder, Leiden. 24 Smokkelaars gear resteerd. De politie te Roermond heeft in samenwerking met ambtenaren van den crisis-opsporingsdienst op het station aldaar vier-en-twintig smokke laars gearresteerd, allen Belgen, die poogden op frauduleuze wijze levens middelen en andere artikelen ons land uit te voeren. De buit bestond uit ongeveer 1000 kg. aardappelen, 100 pakjes pudding; 30 kg. tarwe; drie kazen; 40 dweilen, en voorts erwten, suiker, boter en andere levensmiddelen. Van het dak gevallen. Zondagmiddag klom d6 53-jariga A. R. op het dak van zijn woning iu de Ok kernootstraat te 's Gravenhage. Hij ver loor het evenwicht en viel op het balcon van de eerste etage. De man werd met een zware hoofdwond opgenomen en moest naar het Roode Kruis-ziekenhuis worden vervoerd. Hamsteraar gegrepen. Zaterdag werd de aandacht van een agent van politie in de Bezemstraat te 's-Gravenhage getrokken door een man, die zich by het zien van den agent eigen aardig gedroeg. Hy sprak den man aan, en nam hem mee nar het politiebureau. Het bleek, dat hy in het bezit was van een tasch, waarin zich drie kg thee be vond. De man verklaarde de tasch even tevoren te hebben gevonden. By het onderzoek kwam vast te staan, dat de man, de 31-jarige schoenmaker B. F., de thee had ontvangen van den 36- jarigen koopman W. v. D., hetgeen voor de recherche aanleiding was by laatst genoemde huiszoeking te doen. Uit een ruimte onder den vloer kwa men in korten tyd te voorschyn: 133 pak ken zeep, 104 blikjes gecondenseerde melk, 10 kg suiker, 20 pakken haver mout en 10 kg rijst. De goederen zyn in beslag genomen. Tegen beide verdachten is proces-verbaal opgemaakt. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 20 Mei 1941, voorm. 10 uur. De volgende personen werden gedag vaard I. C. van der L., 31 jaar, bakker te Aardenburg, wegens het feit dat hij in Juni 1940, in verband met de .uitvoe ring van een krachtens de Distributie- wet 1939 gegeven voorschrift, aan den met de uitvoering van dat voorschrift belasten ambtenaar opzettelijk heeft op gegeven 25 kg. koffie in voorraad te hebben, terwyl hij een aanmerkelyk grooteren voorraad koffie had. Eisch f250 of 90 d. Uitspr. f150 of 1 mnd. E. A. van H., 29 jaar, bakker te Axel, wegens het feit dat hy op 27 Februari heeft afgeleverd een tweetal brooden, zonder daarvoor de bonnen in ontvangst te nemen. Eisch en uitspraak f 5 b. pf 3 d. h. P. A. Br., 49 jaar, handelaar te Hon- tenisse, wegens het feit, dat hij te Hon- tenisse niet heeft voldaan aan zijn ver plichting om over de maanden Juni, Juli, Aug. en Sept. 1940 opgave te ver strekken van zyn voorraad Kunstmest stoffen. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. S. A. de V., 33 jaar, slager te Hans- weert, wegens het feit, dat hij op 28 Februari 1941 heeft afgeleverd een koeienkop, zonder daarvoor de bonnen in ontvangst te nemen. Eisch en uitspraak f5 b. of 3 d. h. J. S., 55 jaar, landarbeider te Krui- ningen, wegens het feit, dat hij op 28 Februari 1941 te Hansweert een koeien- kop heeft gekocht zonder afgifte van de daarvoor bestemde bonnen. Eisch en uitspraak f5 b. of 3 d. h. J. S., 23 jaar, slager te Tholen, we gens het feit, dat hij op 25 Februari 1941 heeft afgeleverd 100 pond vleesch, zonder daarvoor de vereischte bonnen in ontvangst te nemen. Eisch f40 of 20 d. h. Uitspraak f25 of 10 d. h. D. H., 52 jaar, landbouwersknecht te Tholen, wegens het op 25 Februari 1941 koopen van 25 pond vleesch, zulks zon der daarvoor in te leveren de vereischte bonnen. Eisch en uitspraak f40 of 20 d. C. W. L., 28 jaar, slager te Hulst, wegens het feit, dat hy op 18 Februari 1941 heeft afgeleverd 8Vi kg. vleesch, zonder dat daarvoor de vereischte bon nen werden ingeleverd. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 dL N. F., 31 jaar, bakker te Wemeldinge, wegens het feit, dat hy in Januari 1941 heeft afgeleverd 2 maal 2 kg. koffie, zonder dat hy daarvoor de vereischte bonnen in ontvangst heeft genomen. Eisch en uitspraak f 5 of 3 d. J. C., 50 jaar, hotelier te Wemeldinge, wegens het feit, dat hij in Januari 1941 heeft gekocht 2 kg. koffie, zonder daar voor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch en uitspraak f 5 of 3 d. B. M. V., 27 jaar, commissionnair te Wemeldinge, wegens het feit, dat hij in Januari 1941 heeft gekocht 4 kg. koffie, zonder daarvoor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch en uitspraak f 5 of 3 d. P. G., 27 jaar, expediteur te Bieze- linge, wegens het feit, dat hij te Kapelle in Januari 1941 1 kg. koffie heeft ge kocht, zonder daarvoor in te leveren de daartoe vereischte bonnen. Eisch en uitspraak f 5 of 3 d. M. v. P., 51 jaar, koopman te Yer- seke, wegens het feit, dat hy in Januari 1941 heeft gekocht Vs kg. thee, zulks zonder daarvoor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch f 5 of 3 d„ uitspraak f 3 of 2 d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3