S~\ x PU ROL Binnenland Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Telegrammen België tevreden over zijn voedselvoorziening. Krachtig optreden tegen frauduleus slachten. Rljwieltaxl's zijn verboden voor personenvervoer. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. TEGENVALLERS MET DE SLIPPERS Korfbal. Kruinlngen. Zaterdagavond werd in Hotel „De Korenbeurs" een „bonte avond" gehouden, georganiseerd onder de auspiciën van Winterhulp Nederland. Burgemeester B. C. de Mul opende de vergadering met een hartelijk welkomst woord en leidde den spreker (een der heeren van het Bureau W.H.N. te Mid delburg) in, welke een kort propagan distisch woord in het belang van W.H.N. sprak, waarna de humorist Cees de Ruiter en zyn medewerkers voordracht en muziek gaven. Onder de aanwezigen waren ook de Burgemeester van Waarde en Krabbendijke. De laatste sloot de vergadering met een hartelijk woord Van dank aan medewerkers en aan wezigen. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN rekt omdat de Nederlanders in Indië zich zouden overgeven aan de illusie var :?n Britsci-e overwinning en daar op ilitiek zouden bouwen. Daar tegenover wordt van Japanschen kant de noodzaak gesteld van den bouw van een gemeenschappelijke sfeer van welvaart in Oost-Azië en wordt de zin ledigheid van de Nederlandsche obstruc tie en koppigheid gebrandmerkt. X 'w KicxvndvvifiUtAfKuid Hf J zuivert»geneest en verfraait POOS 50-60,TUBE »3CT. DOOR DUITSCHE BEMIDDELING 270.00 TON BROODGRAAN. BERLIJN, 19 Mei (VPB). De Bel gische secretaris-generaal de Winter heeft te Brussel in een persconferentie verklaard, dat men over de voedselvoor ziening van België tevreden kan zijn. Aanvankelijk was de broodpositie zeer bedenkelijk, want de oogst van 1940 lag ver beneden de normale opbrengst. In normale jaren brengt de binnenlandsche oogst gemiddeld 900.000 ton broodgraan op. Het vorige jaar echter liep dit getal terug tot 600.000 ton. Op 15 Februari j.l. was de totale Belgische oogst zoo goed als verbruikt. Duitschland verleende echter bemidde ling en het gevolg was, dat eerst 80.000 ton, toen 60.000 ton en daarna 50.000 ton broodgraan kon worden aangekocht. Bovendien zijn voorbereidingen getrof fen met Duitschland voor de leverantie van nog 80.000 ton graan. En ten slotte is met de Soxjet-Unie een verdrag over de levering van levensmiddelen afgeslo ten. Daar de veehouders kort na den oorlog hun vee op groote schaal wensch- ten te verkoopen, heeft de regeering een aanzienlijke hoeveelheid vleesch laten conserveeren. De conserven zullen thans in de consumptie worden gebracht. La ter hielden de veehouders hun dieren vast, doch toen verscheen een verorde ning, waarbij een leverantie van 10.000 stuks vee verplicht gesteld werd. Daarna heeft men aan de vraag, wel ke uiteraard beperkt is, kunnen vol doen. Margarine is tot nu toe normaal verstrekt. Boter werd niet voldoende geproduceerd, maar dank zij een stren ge marktordening kunnen thans rantsoe nen verstrekt worden. De aardappel positie is mede door den slechten oogst moeilijk, uit Duitschland is tot nu toe 50.000 ton geïmporteerd, terwijl Neder land 30.000 ton heeft geleverd. De secretaris-generaal van justitie heeft dezer dagen aan de daarvoor in aanmerking komende instanties hier te lande een circulaire doen uitgaan be treffende de frauduleuze slachtingen. In deze circulaire wordt opdracht gegeven tegen frauduleuze slachtingen een zeer strenge vervolging in te stellen, opdat binnen korten termijn hieraan een einde komt. AUTOMATISCH TELEFONEEREN MET AMSTERDAM. Van heden af zal automatisch interlo- caal telefoonverkeer mogelijk zyn van de aangeslotenen op de geautomatiseer de telefoonnetten in de districten Arn hem en Nijmegen met de aangeslotenen op de geautomatiseerde netten in het district Amsterdam. In omgekeerde richting zal het inter- locale telefoonverkeer voorloopig nog niet automatisch kunnen worden afge wikkeld. ALG. NED. CHR. AMBTENAARSBOND De jaarlijksche algemeene vergadering van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond zal Woensdag 28 Mei a.s. in het Jaar beursgebouw te Utrecht worden gehou den onder presidium van den heer A. v. Driel van Haarlem. Aan de orde komen verschillende huis houdelijke zaken w.o. de verkiezing van 5 leden van het hoofdbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren A. v. Driel, C. J. v. Dam, C. Guyt, H. W. Riet berg en J. H. v. Wering. NEDERLAND KOOPT HOUT IN ZWEDEN EN FINLAND. (D.N.B.) Nederlandsche importeurs hebben, naar te Stockholm verluidt, in Zweden zoowel, als in Finland 25 h 30.000 standaard dennenhout gekocht. Ook de Duitsche houtaankoopen zijn in April toegenomen, waarbij eveneens groote be langstelling voor dennenhout aan den dag werd gelegd. De Deensche impor teurs hebben kleine hoeveelheden ge kocht. MINDER VERKEER, MINDER ONGELUKKEN. Daling van 27 procent. De cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek toonen aan, dat het aantal verkeersongelukken als gevolg van de sterke verkeersinkrimping in het vierde kwartaal van 1940 aanzienlijk la- Onder verwijzing naar de Verordening no. 20 van 1941 wordt het bedrijf van rijwieltaxi's voor personenvervoer met onmiddellijke inwerkingtreding verbo den. Handelingen, hiermede in strijd wor den gestraft met de in artikel 1 der ver ordening no. 20 1941 genoemde straffen. Dit verbond heeft alleen betrekking op personen -vervoer; het blijft toege staan de wagentjes voor het transport van goederen te gebruiken. Van Duitsche zijde heeft men, bij de uitvaardiging van het verbod, ter moti veering aangevoerd, dat de „fiets-taxi" niet strookt met het gezonde en natuur lijke zedelijkheidsgevoel van Noord-Eu- ropeesche menschen. Mannen, die als „fiets-koelie" werken, verrichten dien sten van vernederenden aard. Indien men zou willen opmerken, dat het hier ging om werkloozen, die op deze manier in hun onderhoud willen voorzien en wien deze mogelijkheid door dit verbod thans wordt ontnomen, dan kan, aldus de toe lichting van Duitsche zijde, hiertegen over worden gesteld, dat deze mannen hier te lande of in Duitschland heden ten dage voldoenden en beteren arbeid kun nen vinden. ger is dan in het overeenkomstige kwar taal van het voorafgaande jaar. De da ling bedraagt 27,7 pet. Dit cijfer is op zijn beurt weer 6.4 pet. lager dan dat over het derde kwartaal 1940. Deze cijfers gelden voor het totale aantal ongevallen in het geheele land. De daling treedt het minst aan het licht in de groote steden, hetgeen overeenstemt met den aard van de verkeersinkrim ping. Immers vooral de lange afstanden worden minder bereden. Opmerkelijk is, dat, terwijl het aantal ongevallen in totaal sterk is teruggeloo- pen, de doodelijke ongevallen een stij ging vertoonen. BROODOORLOG GEëINDIGD. Het zal wel zelden voorkomen, dat de gemachtigde voor de prijzen moet ingrij pen, omdat de prijzen dreigen af te zak ken beneden een redelijk peil. En toch is dat het geval geweest voor de gemeen ten Amsterdam, Diemen, Landsmeer, Oostzaan, Ouder-Amstel en Nieuwer- Amstel. In die gemeenten is namelijk een soort broodoorlog aan den gang, niet omdat de bakkers zich niet zouden houden aan het bij de broodprijzenbeschikking vast gestelde maximum, maar omdat zij zich, sinds de onderlinge overeenkomst dien aangaande is afgeloopen, niet meer hou den aan hun minimumprijzen. De secretaris-generaal van landbouw en visscherij zal zeer binnenkort het prijspeil voor deze streek vastleggen op het niveau van 30 April 1941. Tot tijd en wijle ook in deze materie een algemeene en landelijke regeling zal zijn getroffen. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND. In het afgeloopen weekeind vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons land. Een aantal brisant- en brandbom men werd omlaag geworpen. In verschil lende plaatsen kregen huizen glasschade. In een stad in Zuid-Holland werden vijf woonhuizen vernield, drie zwaar en drie licht beschadigd. Daarbij werden drie burgers gedood, 3 zwaar en 2 licht ge wond. Bij een andere aanvalspoging op een stad werd 1 persoon gedood. Overi gens vielen de meeste bommen op het vrjje veld en brachten slechts geringe schade teweeg. HEFFING VAN VERMAKELIJKHEIDSBELASTING DOOR GEMEENTEN. In verband met de tegenwoordige, bijzondere omstandigheden. De secretaris-generaal van binnen landsche zaken heeft het volgende ge schreven aan de gemeentebesturen. Naar my is gebleken, is in verschillen de gemeenten door aldaar gevestigde on- derafdeelingen van de Nederlandsch- Duitsche Cultuurgemeenschap, met steun veelal van Duitsche autoriteiten, aan spraak gemaakt op vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting, verschuldigd voor door haar georganiseerde tooneel- voorstellingen, concerten, enz. Ingevolge beslissing van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied zal echter, behalve voor de door of vanwege dezen georganiseerde bijeenkomsten, alleen aanspraak op vrij stelling van vermakelijkheidsbelasting kunnen worden gemaakt, voor door de N. S. D. A. P. daaronder begrepen haar onderafdeelingen en aangesloten vereenigingen georganiseerde bijeen komsten, welke een besloten karakter dragen en vrijwel uitsluitend worden be zocht door haar leden of door personen, die behooren tot de hier te lande werk zame bestuursinstanties of tot de Duit sche weermacht. Is dit laatste niet het geval en wordt voor de bijeenkomst op ruime schaal toegang verleend aan personen van Nederlandsche nationali teit, dan zal overeenkomstig de bepalin gen der plaatselijke belastingverordening vermakelijkheidsbelasting moeten wor den voldaan. Vrijstelling van belasting zal echter ook in dit laatste geval moeten worden verleend, indien in deze bijeenkomsten voordrachten worden gehouden, welke een wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter dragen, onverminderd of deze bijeenkomsten door muziek of op andere wijze worden opgeluisterd, 21 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 36. 's Avonds van 9 u. 37. ZEEUWSCH DAMTOURNOOI. De eerste ronde. De uitslagen van de eerste partijen in het door de damvereeniging „Goes" ge organiseerde tournooi luiden: W. BoogaardW. Lente 11; A. DeurloM. F. de Jonge 2—0. Nadat Boogaard door sterk spel de winst der partij reeds zoo goed als in handen had gekregen Lente had ge voegelijk kunnen capituleeren was een moment van damblindheid in de aller laatste phase der party oorzaak, dat Lente gelegenheid kreeg een kostbaar puntje te veroveren. A. Deurlo, die tegen zijn knap tech nisch spelenden tegenstander weinig in te brengen had, had nog minder reden tot klagen. Nadat de Jonge met een schijf winst zyn overwegend sterke stelling had ge consolideerd, vormde het tot winst leiden der party slechts een kwestie van tech niek. Een kleine combinatie van Deurlo deed hem echter plotseling verloren staan. Jammer overigens van deze partij, waar in de Jonge een staaltje van zijn positio- neele spelvaardigheid ten beste gaf. A.s. Zaterdag worden de volgende par tyen gespeeld: W. BoogaardW. Stroo- band te Middelburg; L. AndersonM. F. de Jonge te Goes. Met belangstelling zal dit tournooi, dat vanaf 't begin reeds een spannend karakter draagt, door vele Zeeuwsche dammers gevolgd worden. GESCHENK VOOR DE BIBLIOTHEEK VAN MIDDELBURG. De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen heeft Zaterdagmiddag te Haarlem haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De secretaris der maatschappij, dr J. A. Bierens de Haan bracht het jaar verslag uit en deelde daarin o.a. mede, dat van de echtgenoote van den vorigen voorzitter, mevrouw de douairière Röell- de Vos van Steenwijk, een complete serie Huygens-werken ten geschenke werd ontvangen. Hiermede heeft men een goed werk kunnen doen. Het Zeeuwsch genootschap der Wetenschappen had n.l. bij den brand van Middelburg zijn geheele bibliotheek verloren. De maatschappij was thans in staat niet alleen een com plete serie van de oude Archives Neer- landaises des Sciences Exactes et Na turelles, de Archives de Psychologie en de Archives de Phonëtique Experimen- tale te zenden, maar ook de geheele Huygens-serie, welk laatste geschenk in het bijzonder op prijs werd gesteld. De persoonsbewijzen. Nu gedurende een week de uitreiking van de persoonsbewyzen heeft plaats ge had, kan gesproken worden van een vlot verloop, doch dat kan nog sneller zijn als ieder vroeg komt, dat wil zeggen, dat zij die tusschen kwart over één en twee uur zijn opgeroepen, niet wachten tot kwart voor twee enz. Van de 850 personen, die de eerste week waren opgeroepen, hebben er 712 een persoonsbewijs meegekregen. Verschillende personen hadden geen goe de portretten bij zich, terwyl anderen wegens ziekte of hoogen leeftijd niet ko men konden. Het aantal, dat niets liet hooren, is zeer klein. Wij wekken nog eens op de pasfoto vooraf ter secretarie derde afdeeling, kamer 17 te laten con troleeren; bij ernstige ziekte of hoogen leeftijd, waardoor men zelf niet kan ko men, daarvan bericht te doen geven en ten slotte, als men door andere, zeer dringende redenen verhinderd is, daar van mededeeling te doen, opdat kan wor den beoordeeld, wat verder moet geschie den. Er zyn ook personen opgeroepen, die in den loop van dit jaar 15 jaar worden. Ook zij, die onder deze categorie vallen, dienen dus hun portret tijdig gereed te laten maken. Mooie aquarellen van het Stadhuis In den noodwinkel van dhr Goergen, het magazijn de Toko, aan den Dam, zyn thans geëtaleerd twee aquarellen, voor stellende de Noordstraatzijde en de ach terzijde van het Stadhuis volgens de Za terdag j.l. door den gemeenteraad aan genomen plannen. Het zijn keurige afbeeldingen van wat de architect Ir v. d. Steur zich voorstelt te scheppen, terwijl aan het derde raam de plattegronden van het gelijkvloerse en van de eerste verdieping zijn neerge legd. Benoeming. Tot opzichter bij de gemeentebedrijven afdeeling electriciteit, is met ingang van 1 Juni benoemd dhr J. Melse. Het be treft hier de vacature van wylen dhr A. van Dalen. Vergadering Smedenpatroons. Zaterdag is in de „Prins van Oranje" een vergadering gehouden van de Zeeuw sche Combinatie van Smedenpatroons, aangesloten bij den Bond van Smeden patroons in Nederland. De vergadering stond onder de lei ding van haar voorzitter, den heer A. J. Schieman, Rflksonderwtjzer-Hoefsmid te Axel. In z^n openingswoord deelde deze mede, dat deze vergadering in Mei 1940 zou gehouden worden in Middelburg. Door de ramp, die Middelburg trof werd besloten haar in Goes te houden. We kunnen nu weer vergaderen, aldus spr., om onze belangen te bespreken. Ook in onze omgeving zyn bedrijven aan den oorlog ten offer gevallen. Te Schore is de smedery van Sanderse geheel ver woest. Het ziet er niet best uit met de mate riaalvoorziening. Daarom zal het noodig zijn om lid te zijn van een vereeniging, die in contact met de Overheid kan tre den en dit ook doet. Hy raadt allen aan om de enquetelysten goed in te vullen. De voorzitter leest verschillende brie ven voor met rapporten over besprekin gen tusschen Bond en Departement, waaruit blijkt, dat men alles doet wat men kan om deze zaak goed te laten loopen. Bij de verkiezing van bestuursleden werden herkozen de heeren H. Kerck- haert te Stoppeldyk en G. J. Hollestelle te Goes en gekozen de heer Jac. Keste- loo te Kortgene. Hierna volgde rekening en verant woording van den penningmeester, den heer A. C. Lagrand te Zuidzande, waar uit bleek, dat er een batig saldo was. De begrooting werd goed gekeurd. Na de pauze las de secretaris, de heer H. Késteloo te Kerkwerve, de notulen der vorige vergadering (November 1939) en het jaarverslag. Het punt Tariefregeling werd besproken. Dit moet volgens de onkostenberekening worden bijgehouden. Nu volgde interessante inleidingen over het Haarden- en Kachelcontract en over de Omzetbelasting. Hierna volgde sluiting. Aanwezig waren 62 smeden. DE PERSOONSBEWIJZEN WORDEN UITGEREIKT. Ook hier heeft men gistermorgen onder leiding van den heer Meijler met het uit reiken van de persoonsbewijzen aan hen, wier naam met een A begint, een aan vang gemaakt. Daarbij waren ook de ge meente-secretaris en de inspecteur van politie aanwezig. Alles verliep vlot, dank zij de goede voorbereidende maatregelen, die men getroffen had. Dacht men eerst, dat vier personen in een half uur geholpen konden worden, dit bleek weldra vijf te zijn. De etui's voor de persoonsbewijzen waren nog niet gearriveerd, maar vol gen later. TOONKUNST. De actieve afdeeling van Toonkunst geeft ook nu een concert. Zooals reeds is geannonceerd, wordt vanavond „Odys seus" van Max Bruch uitgevoerd. Een vijftal bekwame solisten verleent mede werking. Gaarne vestigen wij de aan dacht van muziekliefhebbers op dezen kunstavond. BENOEMING. Tot directeur van het arbeidsbureau alhier is benoemd de heer R. de Waal te Zierikzee. lerseke. De kokery en pellery van slip pers is met ingang van Maandag door den afnemer (Unox) geheel stilgelegd. De fabrieken te Yerseke, die zich op de zen tak van bedrijf hadden toegelegd, nu de mosselpelleryen, wegens gebrek aan goed mosselvleesch moesten worden stil gelegd, liggen nu geheel stil. Ook de export van levende slippers naar België is met ingang van Maandag geheel stopgezet. De slipper-afzet heeft een ontydig ein de gevonden. Het is niet onmogelyk dat weer be gonnen zal worden, maar er mag niet te vast op gerekend worden. Jaarvergadering Chr. Ziekenverzorging. Maandagavond vergaderde de Chr. vereeniging tot verzorging van zieken. Voorz. Ds van Egmond. die wees op de ernstige tijden die we beleven. De troost dat God voor ons zal zorgen, zal onze taak verlichten. Herdacht werd de heer Rottier, die tot zijn sterven bestuurslid bleef en die dit was vanaf de oprichting. Aan den heer v. d. Endt, die wegens ziekte moest bedanken, werden woorden van dank gebracht. Het jaarverslag van den secr. pen ningmeester werd uitgebracht. Saldo kas f 83,33. De wijkverpleegster heeft 3035 huis bezoeken afgelegd, benevens veel arbeid verricht op het terrein van T.B.C.-be- strijding, hoogtezon en consultatiebu reau, injecties en massages. Veel werk werd gedaan in verband met de evacuatie. Het aantal leden bedraagt 329. Herkozen werden de heeren W. Mey- aard en J. Schipper. Gekozen werden Ds Bons en Ds Stuyvenberg. De vergadering werd door Ds Stuyvenberg met dankzeg ging gesloten. Hansweert. Zondag had alhier een on geluk plaats wat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Eenige jongens hadden een patroon gevonden aan den dyk, welke ze hebben open gemaakt. Daarna hebben ze het kruit op een hoopje gelegd en in brand gestoken. Een geweldige vlam sloeg op, welke in het gezicht van de 13-jarige W. sloeg. Met ernstige won den in het gezicht werd hij opgenomen. De dokter die spoedig ter hulp geroepen werd, heeft den jongen naar een zieken huis te Goes laten vervoeren. Waarde. Zaterdagmiddag werd door de Korfbalvereenigingen van Waarde en Krabbendyke een wedstryd gespeeld, welke met 21 eindigde in het voordeel van Krabbendyke. Aagtekerke. Zondag is de oudste in woner dezer gemeente ,dhr J. Maljers, in den ouderdom van ruim 96 jaren over leden. N. en St, Joosland. Maandag hield de Geitenfokvereeniging alhier haar jaar- lyksche keuring. Aangevoerd waren 37 dieren, n.l. 12 lammeren; 1 overlooper; 6 eenjarige; 6 tweejarige en 6 oudere en 6 stamboek geiten. Voor het in aanmerking komen voor een prijs werd de volgende rangschik king vastgesteld: Groep lammeren: 1. J. van Eenennaam, 2 W. Janse Sz., 3 J. Moens, 4 P. Poppe, 5 J. Moens, 6 M. v. Moolenbroek, 7 H. Hoebeke en 8 Ch. Reynoudt. Groep eenjarige: 1 A. Westveer, 2 J. v. Eenennaam, 3 P. van Eenennaam, 4 H. Hoebeke, 5 Jac. Poppe, en 6 G. C. van Boven. Groep tweejarige: 1. R. Joose, 2 H. Hoebeke, 3. P. Poppe, 4 J. van Eenen naam, 5 J. Meulmeester en 6 J. van Eenennaam. Driej.arige: 1. M. Haartsen, 2 J. Moens, 3. P. van Eenennaam, 4. A. Neele, 5 Joos Janse, en 6 M. van Moolenbroek. Groep stamboekgeiten: 1. W. Janse Sz., 2. J. Poppe Wz. 3 J. Poppe Jz., 4 Jac. van Eenennaam, 5 P. Poppe en 6 Jac. Poppe. Aan den overlooper van J. Poppe Wz. werd ook een prijs toegekend. Begrafenis burgemeester Blok. Zaterdagmiddag is te Axel, onder zeer groote belangsteling uit alle krin gen der burgery de overleden burge meester, de heer F. Blok, ten grave ge dragen. Ten teeken van rouw waren aan alle huizen de luiken gesloten. Nadat de lijk stoet van het sterfhuis was vertrokken, werd de weg naar het Stadhuis, waar de overledene zoo hard heeft gewerkt, genomen, waar de leden van den ge meenteraad met den secretaris en de gemeente-ambtenaren, benevens vele bur gemeesters en secretarissen, afgevaar digden van Burgerl. Armbestuur, Brand weer, enz. benevens de heer Goossens, als vertegenwoordiger van Ged. Staten, deputaties van de Z. VI. Waterl. My, de Kamer van Koophandel, de Ammo- niakfabriek de l'Azote te Sluiskil, etc., zich by den stoet aansloten. Een acht tal kransen werd meegedragen. Onder enorme belangstelling kwam de stoet aan op de Algem. Begraaf plaats. Bij de groeve werd, nadat de kist ten grave was gedaald, achtereenvolgens het woord gevoerd door den waarnemend burgemeester, den heer P. J. van Ben- degem, namens den gemeenteraad, door den heer Goossens, lid van Ged. Staten, namens het Gedeputeerd College, door den heer J. L. J. Maris, gemeente-secre taris, door Burgemeester Tellegen van Terneuzen, namens de ver. van Burge meesters en Secretarissen, door den heer Truffino, burgemeester van Hulst, na mens den Raad van Commissarissen der Z.-Vl. Waterleiding My en ten slotte door ds J. S. Post, Geref. Predikant. Allen spraken waardeerende woorden van deelneming en troost en schetsten de vele verdiensten van den overledene. Diep onder den indruk dankte namens mevr. Blok en haar dochter een broeder van den overledene voor de laatste eer, op zoo indrukwekkende wyze aan den ontslapene bewezen. Zierikzee. Tot directeur van het bu reau der arbeidsbemiddeling alhier is benoemd de heer B. W. Schipper te Oud- Beijerland. LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND Uit Stockholm wordt gemeld, dat Duitsche vliegtuigen vannacht bommen hebben laten vallen op de Zuid-Weste lijke districten van Engeland. Daarby ontstond, volgens Reuter, eenige schade. Ook in eenige streken van Noord-Enge- land zyn brisantbommen gevallen. HET VRACHTSCHIP „PORTADOC" VERLOREN GEGAAN. NEW YORK. (D. N. B.) De Paterson Steal-Ship heeft medegedeeld, naar uit Montreal wordt gemeld, dat het vracht schip „Portadoc" begin April onder de Afrikaansche I:ust tot zinken is ge bracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2