Rechtszaken Landbouw Het Vrouwenhoekje KNIPPATRONEN. Radioprogramma De tïan woningen die de stichting daar bouwt, zyn thans tot manshoogte opge- trc>'->n, terwy de straataanleg,en de pui"- rv rking en het leggen der diver se ...dir.B.n aldaar vlot verloopt. Mm. den bouw van vier arbeiderswo ningen in de Verlengde Draaf, die on langs is gegund, zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt. Dezer dagen kan de gunning worden tegemoet gezien van vier arbeiderswo ningen voor de stichting in de Vyver dwarsstraat en van vier particuliere woningen in de Breeweg. Er wordt krachtig naar gestreefd met den bouw der winkelpanden op het Kerk plein volgende maand een aanvang te maken. De kosten, die tengevolge van de oor logshandelingen ten laste der gemeente Yerseke zullen komen, worden geraamd op f 185.000, n.l. f 65.000 wegens ver nieling en beschadiging van eigendom men en f 120.000 ter dekking van het tekort van de stichting volkshuisvesting Yerseke. Aangezien de gemeente ingevolge het besluit wederopbouwpubliekrechtelijke lichamen slechts recht zou hebben op een vergoeding van plm. f 1700, heeft zy een buitengewone bijdrage conform bo vengenoemd besluit aangevraagd. De belastingen zijn n.l. tot het maxi mum" opgevoerd en de gemeente is niet in staat ook maar in eenigszins belang rijke mate in de kosten van den weder opbouw bij te dragen. Yerseke. Verweking zee muiltjes. Omtrent het bovenge melde onderwerp hield de burgemeester Donderdagavond een bespreking ten ge meentehuize met een aantal deskundige ingezetenen. Verkoop gemeente-wo- n i n g e n. Naar wij vernemen is de animo om één of meer gemeentewonin gen in de Emmastraat te koopen van dien aard, dat betwijfeld mag worden, of aan alle aanvragen voldaan zal kun nen worden. WALCHEREN. Arnemuiden. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd in de vacature wijlen L. v. d. Ketterij gekozen als diaken de heer P. Boone Iz. Zitting van Vrijdag 16 Mei 1941. Diefstal van coupons heerenstof. Zooals reeds gemeld, stond gisteren terecht L. E. J., 37 j., echtgenoote van H. W. U. te V1 i s s i n g e n, verdacht van diefstal van enkele coupons heeren stof, ten nadeele van Lavooy te Mid delburg. By het verhoor verklaart zij, dat zij aanvankeiyk ontkend heeft, omdat men haar had gezegd, dat, als je maar „neen" zeide, ze je ook niets deden. De Officier het woord voerende, zegt, dat zy na aanvankelijk alles te heb ben ontkend, zij daarna alles heeft toe gegeven. Verdachte heeft officiéél een bianco strafblad, maar wij weten, dat er vroeger meer is gebeurd. Ze is eigen lek een recidiviste. Eisch 3 mnd. gev.- straf. Uitspraak 30 Mei a.s. Heling van gestolen goed. J. v. E., 22 jaar, los werkman te V1 i s s i n g e n, werd verdacht van he ling van de gestolen coupons. De be klaagde uit de vorige zaak, nu als ge tuige gehoord, zegt, dat zij heel goed heeft kunnen begrijpen uit de gevoerde gesprekken, dat het geen eerlijke zaak was met die stoffen. Hij had reeds meer malen van haar textielgoederen ge kocht. Volgens getuige had verdachte al een paar maal gevraagd, of zij hem niet eens aan stof kon helpen. Getuige houdt vol aan verdachte te hebben ge zegd, dat de stoffen afkomstig waren van iemand, die er niet eerlyk aan kwam. Hierna wordt verdachte gehoord. Hy geeft toe de lappen te hebben verkocht, maar niet geweten te hebben, dat ze van diefstal afkomstig waren. Pas na den verkoop zou getuige hem verteld hebben, dat ze afkomstig waren van iemand, die er niet eerlyk aankwam. De getuige had hem gezegd, dat de stof fen moesten opbrengen 2 maal f25, 2 maal f28,en 1 maal f32,Toen hy minder afdroeg was dat echter ook goed. De Officier acht het wettig en over tuigend bewys geleverd. Hy vraagt we gens opzettelijke, subs, schuldheling 3 mnd. gev. straf met aftrek van de dagen in voorarrest doorgebracht. Mr v. Zanten is raadsman. Deze zaak gaat pleiter zeer ter harte. Verdachte is een gunstig bekend staande jongen. Pleiter heeft van verd. en zijn familie een allergunstigen indruk. Van 1934 1938 was hij werkzaam bij het loods wezen, dat een heel gunstige verklaring over verdachte heeft verstrekt. Na in dienst te zijn geweest is hij aan den sukkel geraakt. De vorige verdachte is een groote fantaste en leugenaarster. Verdachte heeft aanvankeiyk niet ge weten, dat het geen eerlijke zaak was. Pleiter vraagt zoowel voor het primaire als subsidiaire ten laste gelegde vry- spraak. De Officier persisteert. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van bruine boonen. De 35-jarige A. G. te 's H. A r e n d s- kerke, verdacht van diefstal van 7 takken bruine boonen ten nadeele van den landbouwer Braamse te Lewedorp, hoorde zes maanden tegen zich eischen. De verdediger, Mr Kuipers, kreeg aan vankeiyk van den verdachte een vreem den indruk. Het was hem of hy een ver korte uitgaaf van de sprookjes van Grim had gehoord. Verd. deed heel zon derling en weinig normaal. In zyn woon plaats acht men verdachte niet toereke ningsvatbaar. Dr Petersma kwam tot de conclusie dat zyn geesteiyk vermogen niet normaal is. Verdachte heeft gehan deld in een toestand van vernauwd be- wustzyn. Verdachte heeft 3 weken in voorloopige hechtenis gezeten en toen veel geleden. Pleiter hoopt, dat de Recht bank daar zyn Straf toe zal bepalen, zoo- noodig met een geldboete er bij, zoo er althans geen ontslag van rechtsvervol ging zou kunnen volgen. Uitspraak 30 Mei a.s. Overtreding Vestigingswet. Een agent van politie te Terneuzen constateerde op 21 Juni van het vorige jaar, dat G. H. v. D., een 23-jarige sla ger, aldaar, in een koelcel in zijn win kel aanwezig had rund- en varkens- vleesch, terwijl deze winkel voor het publiek was geopend. Verdachte was toen niet in het bezit van een vergun ning als bedoeld bij de Vestigingswet Kleinbedryf 1937, af te geven door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z.-VIaanderen te Terneuzen. Pro- ces-verbaal volgde en de zaak diende voor den Kantonrechter te Terneuzen. Hier werd door den gemachtigde van verdachte aangevoerd, dat hij werk zaam was als bedrijfsleider bij zijn vader en derhalve niet zelfstandig optrad. Aan vankelijk had hij met zijn broer samen in de Dijkstraat een slagerij gedreven voor zijn vader. Deze heeft toen een tweede pand gekocht en volgens pleiter het bedrijf in tweeën gesplitst. Verdachte was reeds 6 jaar in het vak en alleen zou het hem wegens de oorlogsomstandigheden niet gelukt zijn zijn vakdiploma te halen. Door de om standigheden was hij gedwongen den cursus op te geven. Bij het onderzoek was nog komen vast te staan, dat de openingsadverten tie voor de zaak in fijne vleeschwaren, welke op 27 Mei werd geopend, door den zoon, dus verdachte, was ondertee kend, en niet door den vader. Bij de zakenlui in Terneuzen was veel belangstelling voor de uitspraak van den Kantonrechter in deze aangelegen heid. Het Openbaar Ministerie had een boete geëischt van f 500,of 3 mnd. hechtenis, doch de Kantonrechter had verdachte vrijgesproken, omdat deze niet het overtuigend bewijs geleverd achtte, dat verdachte voor eigen reke ning het bedrijf gaande houdt en be heert, daar zoowel voor het een als het ander feiten pleiten. De Ambtenaar kwam in hooger beroep en thans werd deze zaak, die door ver schillende omstandigheden is vertraagd, in appèl, door de Rechtbank behandeld. Thans ter terechtzitting blijkt, dat ver dachte nog altijd in de slagerij werkt. Verdachte blyft er bij, dat hij geen lei der van de zaak is. lederen avond re kent hy met zyn vader af en ontvangt iedere week zyn loon. De Officier acht de zaak niet van bui tengewoon veel belang. Het gaat er al leen om of verdachte dan wel zyn vader aansprakelijk is. De Officier is van mee ning, dat verdachte practisch de leider is. Dat zijn vader financiert, doet er niet toe. Verdachte heeft de klanten, slacht vee, enz. Hy eischt vernietiging vonnis Kantonrechter en veroordeeling tot f25 boete of 15 dagen hechtenis. Mr v. d. Weel zegt, dat de vraag, die moet worden beantwoord is of de vader dan wel de zoon als ondernemer moet worden aangemerkt. De Kantonrechter oordeelde het een dubieus geval, dat ten gunste van verdachte werd beslist. Van groot belang is zeker wel te weten, wie de risico draagt van de zaak. Volgens spreker is dat de vader. Hij vraagt vry- spraak. Den verdachte is ten laste gelegd, niet dat hij een zaak heeft gevestigd, doch in stand gehouden. Volgens een verorde ning van den Rijkscommissaris mag een bestaande zaak niet worden stopgezet. Deze verordening is van 11 Juni 1940, terwijl verdachte is ten laste gelegd, dat hy op 21 Juni 1940 een zaak in stand hield. Uitspraak 30 Mei a.s. Boompjes afgezaagd. Op 25 April werd door de Rechtbank behandeld de zaak tegen A. de K., een 21-jarige schilder, een bierbrouwers knecht, 26 jaar, H. de K. en hun min derjarige broer, G. Th. M. de K., tu'nier 17 jaar. Aan de beide oudste broers was ten laste gelegd, dat zij een paar boompjes hadden afgezaagd in de bosschen, ge legen aan de Wallen te Hulst op 8 Ja nuari j.l. Deze boompjes behoorden toe aan W. E. M. Seijdlitz. De minderjarige had op den uitkijk gestaan en nog mee geholpen om het hout over den dijk te brengen. Daar de minderjarige tuinier niet was verschenen, schorste de Rechtbank de zitting tot heden, terwijl bevel was ge geven den jongen voor te geleiden. De minderjarige is thans aanwezig. De Officier vraagt veroordeeling der meerderjarigen tot f20 of 10 d. h. en voor den minderjarige f 10 of 2 weken tuchtschool. Mr v. d. Weel refereert zich voor den minderjarige aan het oordeel der Recht bank. Uitspraak 30 Ifsi MERRIE-KEURINGEN IN ZEELAND. Gisteren meldden wy reeds eenige uit slagen. Hieronder volgen er nog enkele Krabbendyke. Goedgekeurd: Wilna, Winifried, Welmuth en Wilhel- mina, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetin- ge; Hermina, van W. van der Werff te Rilland; Cora, van C. Buieer te Krab- bendyke; Nora, van W. G. van Nieuwen- huizen, Waarde; Sjora, van C. Mol te Waarde; Lady, van M. A. Kostense te Kruiningen; Bertha van Reigersberg, van W. C. van der Werff, Rilland-Bath Irma van Kruiningen, van S. de Jonge, Kruiningen; Bertha, van Jac. Rottier te Schore; Lena, van C. van Gorsel, Ril land BathHilda van Clinge, van J. Eck- hardt te Schore; Juliana van Dintel- oord, van C. Geluk te Kruiningen; Irma van Frederica, Irma van Fredericapol- der, Iréne van Fredericapolder, Emma van Frederica, alien van de N. V. Frede ricapolder. Oudelande. Goedgekeurd wer den: Bea van Dragon, van Wed. C. Drij- dijk, Baarland; Calina van Dorpzicht, van Gebr. Leendertse H.Izn., Hoedekens- kerke; Clara van Dorpszicht, van idem; Norma, van Jac. de Dreu, Ellewoutsdyk. 's- Heerenhoe k. Goedgekeurd werdenNellie, van W. en P. v. 't West- einde, Borsele; Nora, van W. Mol, Ove- zande; Willy, van M. Vermue, 's-Hee- renhoek; Olga van Achterduin, van J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp; Mina van Brunswyk, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp; Claironne van Brunswyk en Corrie, beiden alsvoren; Jenny, van A. Zandee, Nieuwdorp; Elza, van Jac. de Winter, te Nieuwdorp; Nora, van Jac. Boonman Jzn., Ovezande; Kitty, van M. de Jonge Pzn, OvezandeErna, van Adr. v. d. Dries, 's-HeerenhoekMina, van W. J. de Vlieger, Nieuwdorp; Marina, van I. Janse, 's-Heer Arendskerke en Judith van Clinge, van Abr. Vermue, Heinkens- zand. Te Goes werd de keuring bijgewoond door Jhr J. van Vredenburgh, voorzitter van het Nederlandsche Trekpaard. Kortgene. Opgenomen werden Cla ra en Blondine v. M. v. Oeveren; Mari anne en Jenny v. J. J. Vogelaar; Meta v. C. P. Kallewaard, alien van Kortgene; Martha van C. J. v. d. Velde, Kamper land; Erna van Abr. Steendijk, Kamper land Nora van A. M. v. Nieuwenhuijzen, Kamperland; Bertha d'Oost van Gebrs de Jonge, Kats; Clara van Gebrs J. en M. v. d. Weele, Colijnsplaat; Marie en Heimine van P. H. Israël, Kortgene; Cato van Gebrs Leendertse, Kamper land; Sinette van Gebrs Leendertse, Kamperland; Edith van R. J. Scheele, WissenkerkeJans van P. de Regt, Kats. Niet opgenomen 7 dieren. VOOR DE KEUKEN. Rabarbermoes met gecondenseerde melk met suiker (4 personen). (Recept van A. J. Goetheer.) 1 pond rabarber 1/3 blikje gecon denseerde melk met suiker. Maak de rabarber schoon en snijd ze in kleine stukjes. Kook ze met weinig water in ongeveer 5 min. gaar. Laat het moes afkoelen en roer er daarna de gecondenseerde melk met suiker door. Rabarberjam. Rabarberjam vraagt per kg stelen (zonder blad) driekwart van het ge wicht der schoongemaakte rabarber aan suiker en het sap van */2 citroen. Snijd de witte onderdeeltjes van de stelen af, schil ze bij voorkeur niet, dit is alleen noodig als er leelyke plekken in zijn. Wasch ze, breng ze met het aanhangen de water aan de kook en laat ze stuk smelten, Voeg de suiker toe en laat de jam, er af en toe in roerend, tot de ver- eischte dikte inkoken. Doe er dan het citroensap by en laat ze nog even zach tjes koken tot en druppel van de jam, die ge op een koud bord laat vallen, niet uitvloeit als ze koud is geworden, ook niet als ge het bord draait of keert. KAASGEHAKT (4 personen). Er zyn kaasgerechten, die zoowel warm als koud 'n tractatie vormen voor jong en oud. Het kaasgehakt, dat vol gens onderstaand recept bereid kan worden, is er een voorbeeld van. Wie van Leidsche of van Friesche kaas houdt kan een van deze soorten in het gehakt verwerken. By gebruik van Edammer of Goudsche kaas kan desgewenscht wat fyngehakte peterselie of selderij aan de bestanddeelen toegevoegd worden. Er is weinig kans, dat de gehaktbal letjes tijdens het bakken zullen barsten, als we maar zorgen, dat de aardappelen en het brood goed fijngemaakt zijn. Het mengsel voor dit gehakt kunnen we ge rust proeven, daar er geen bestanddee len in zijn, die in rauwen toestand voor ons schadelijk zijn. 200 gram (2 ons) gekookte aardappe len; 100 gram (1 ons) oud bruin brood zonder korst; 200 gram (2 ons) kaas, 1 uitje, 12 eieren, zout, peper, nootmus kaat; 100 gram (1 ons) boter. Kruimel of maal het brood. Hak het uitje fijn. Rasp de kaas (of maal ze). Maak de aardappelen fijn. Vermeng alle ingrediënten tot een stevig deeg. Maak het op smaak af met de kruiden. Vorm er balletjes of platte koekjes van en bak deze in de koekenpan met boter bruin. Laat de overblijvende boter ook even bruin worden en maak ze met een scheutje water tot jus. Geef dit kaasgehakt met aardappelen en groente. Succespatroon A. 552. Prijs 35 cerrt. Japonschort, dat gemaakt kan worden van een afgedankte katoenen japon. Om punten te sparen moeten we alles ver ken wat we kunnen missen. Schorten en schortjaponnen behooren tot de onmis bare kleedingstukken, omdat ze onze japonnen sparen. Het model, dat deze afbeelding te zien geeft is practisch en kleedt vlot. Sluiting over de geheele lengte met knoopen. Omliggende kraag en opgestikte zakken. Patronen in de maten 42, 44 en 46. Succespatroon A. 553. Prijs 35 cent. Geruit schort, dat evenwel ook met andere motieven bedrukt aardig zal klee- den en dat eventueel van een katoenen of kunstzijden japon gemaakt kan wor den. Gladde pas en afwerking met effen biezen. Patronen in de maten 40, 42 en 44. KNIPPATRONEN VAN DEZE MODELLEN zijn tegen den aangegeven prijs verkrijg baar by Het Practisch Modeblad, Post bus 36, Den Haag. Betaling steeds voor uit per giro (postrekening 203203), of per postwissel. KAASLAPJES (voor 4 personen). Een heerlijk gerecht vormen de war me kaaslapjes, waarvan we hieronder de bereiding laten volgen: 3 ons jonge kaas; 1 kopje bloem en 1 kopje water; 2 lepels boter, paneer meel. Snijd de kaas in plakken van tot 1 c.M. dikte. Vermeng de bloem met het water tot een vry dik pakje, dompel de kaasplakken hierin onder. Wentel deze daarna door paneermeel, zoodat ze hier door geheel omgeven worden. Bak de ge paneerde kaasplakken in goed warme boter in een koekepan aan beide kanten vlug bruin. Dien het gerecht zoo warm mogelijk op. Maak de boter met wat melk en water af, om er als jus bij te geven, of presen teer gebakken aardappelen. Wat uit den wintervoorraad moet worden opgemaakt. Boter met pekel ingemaakt Voor het gebruik de pekel goed van de boter afspoelen. Indien ze wat sterk is geworden, is ze goed te gebruiken voor bakken en braden. (Boter in blik kan langer op een koele plaats bewaard worden.) Eieren. Kalk- en waterglaseieren, daar de schalen op den duur te week worden en scheuren gaan vertoonen. Groenten, Ingemaakt in zout. Versche groenten als winterwortelen, knolseldery, enz. Zuurkool, daar deze door de geringe conserveering ook spoedig bedreft. Geleidelijk ook gedroogde groenten. Melkpoeder. Volle melkpoeder (wordt ransig). Losse melkpoeder kan opgemaakt worden in stamppot of nagerechten. Tapte melkpoeder blijft in waterdich te verpakking langer goed. Peulvruchten. Wanneer zij bij het aanschaffen reeds overjarig waren. V i s c h. Geconserveerd in azijn, pa prika, witte wijn e.d. VI e e s c h. Geconserveerd in azijn, paprika, witte wijn e.d. Met zout ingemaakt. De pekelton goed schoonmaken en (indien zij van hout is) geheel gevuld met water tegen lek ken of krimpen wegzetten. Gedroogd (ook spek en worst). Spek in pekel kan nu nog gedroogd worden door het ophangen op een drogen zolder met goede ventilatie. Geweckt vleesch of vleesch in blik kan langer bewaard blijven. BEWAREN VAN CITROENSCHIL. Nu uitheemsche genotmiddelen schaarsch worden, verdient het aanbe veling op zeer gemakkelijke manier zelf een geufigen voorraad te maken, om te gebruiken bij het maken van koude of warme nagerechten en het bakken van cakes. Citroenen zijn nog te koop. Als er dus een citroen voor het een of an dere doel wordt aangekocht, schillen we deze heel dun, doen de schilletjes in een leeg jampotje en bestrooien ze met sui ker. Na verloop van tyd smelt de sui ker, wordt zeer geurig en confyt de schil. Hierby kan men steeds nieuwe schillen voegen en altijd is er een geurig, verfrisschend middel in huis om van een gerecht den smaak te verhoogen. Mode in Mei. Al blyft het warme voorjaarsweer nog uit, toch hopen we, dat we ons spoedig in de zonnestralen kunnen koesteren, passend gekleed, heerlijk genietend van voorjaar en zon. Wat de kleeding betreft: daarbij helpt ons „Beyer's Mode für Alle", waarvan zoo juist het Mei-nummer verschenen is. In heldere, vroolyke kleuren zien wy een heele rij van de aardigste zomer en vacantie-jurken. Eenvoudig van ma kelij, maar opvallend door de aparte vondsten in garneering en drapeering. Mantels met soutache-bewerking zyn zeer in trek. We vinden hier enkele smaakvolle voorbeelden. Voor de sou tache-bewerking, zijn steeds strijkpatro- nen te verkrijgen. Meer en meer treden de korte jasjes op den voorgrond, iets langer dan we gewend zijn. Ze reiken ver of minder ver tot over de heup, waardoor de ge wone lange mantel vervangen kan worden. Ook de kinderen in lentekleedySchat tige pakjes en jurkjes voor strand en vacantie, heel gemakkelijk te maken, vooral met behulp van de bijgevoegde raderbladen. Deze bevatten weer meer dan 90 modellen, zoodat er zeker voor ieder wat op zal staan. Zondag 18 Mei 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 8.00 Gram. 8.30 BNO: Nieuwsberich ten. 8.45 Gram. 10.00 Uitz. voorber. door het Vrijz. Protest. Kerkcomité: a. Voor de kinderen (10.00), b. Kerkdienst (10.30). 12.00 Gram. 12.42 Almanak. 12.45 BNONieuws- en economische be richten. 1.00 Gram. 1.45 Ned. Verb, voor Sibbekunde: Beantwoording van bin nengekomen vragen. 2.00 Orgelconcert. 2.30 Gram. 2.45 Voor den boer. 3.30 Uit Berlijn: 74e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de jeugd. 6.35 Cabaretprogramma. 7.30 Zang met pianobegeleiding. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Mei-programma. 9.20 Gram. 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 Gram. 10.00 BNO: Engelsche berichten, sluiting. HILVERSUM II. 301,5 M. 8,00 Gram. 8.30 BNONieuwsber. 8.45 Gram. 10.45 Revida-sextet. 11.30 Kinderkoor „De Merels". 12.00 Cyclus „Eens Christens reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd" (opn.). (Voorber. door de Chr. Radio Stichting). 12.15 Pianovoordr. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gram. 1.30 De Ramblers. 2.00 Causerie „De IJs- heiligen". 2.15 Utrechtsch Stedelijk or kest, soliste en gram. 4.00 Kerkdienst (voorbereid door de Chr. Radio Stich ting). 5.30 Sportuitslagen ANP. 5.35 Cabaretprogramma. 6.15 Zang met pianobegeleiding. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Orkest Eloward. 7.45 Sport- wetenswaardigheden. 8.00 BNONieuws berichten. 8.15 Grarn. 8.30 Omroepork. 9.30 Radiotooneel. 10.00 BNO: Nieuws berichten, sluiting. Maandag 19 Mei 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gew. muz. (gr. pl.). 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 10.00 Ensemble Amende. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble, Amende. 11.15 Zang met pianobegel. en gram. 12.00 Orgelconcert. 12.30 Gram. 12.42 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Om roeporkest. 1.30 Gram. 1.50 Omroeporkest. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Romancers en soliste.- 3.15 Gram. 3.30 Sylvester-trio. 4.00 Gram. 4.30 „Josquin des Prés", vraag gesprek (met gram.). 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Gram. 5.45 Ensemble Erica Helen. 6.15 Cyclus „Onze eigen taal". 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 BNO Econ. vragen van den dag. 7.15 De Ramblers. 7.45 Po litiek weekpraatje. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 „Der Gei- genmacher von Cremona", opera. 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 Gram. 10,00 BNO Engelsche berichten, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7 00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 10.20 Orgelcon cert. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Klaas v. Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuw- en econ. ber. 1.00 Gram. 1.15 Musiquette. 1.45 Gram. 2.00 Groninger Orkestvereen., solist en gram. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Bart Ekkers. 4.15 Gram. 4 30 Voor de jeugd. 5.00 Causerie „Jezus en de vrouwen" (voorber. door de Chr. Radio Stichting). 5.15 BNO Nieuws-, econ.y en beursber. 5.30 Omroeporkest. 6 00 Gesprekken met luisteraars (voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6.15 Omroeporkest. 6.45 Re- portage. 7.00 BNO Friesch praatje. 7.15 Oost-Nederlandsch strijkkwartet. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 De Melodisten en soliste. 8.50 Orgelconcert. 9.10 De Melo disten en soliste. 9 30 Voor de ouders. 9.45 Gram. 10.00 BNO Nieuwsberichten, sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6