Kerknieuws Predikbeurten Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen Marktberichten Burgerlijke Stand Finantieele Berichten Chr. Evang. Gem. Wemeldinge, Donderdag 10 u. ds Wer- ges, nm. Jeugdconferentie. GOES. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Eemnes-Buiten (toez.), cand. H. G. Abma te Ede; te Kampen (vac. K. Hielkema), H. Schroten te Rot- terdam-Charloiste Woerden (vac. wij len W. de Lange), L. J. R. Kalmijn te Vollenhove. Aangenomennaar Hoogebeintum (gem. Ferwerderadeel), cand. M. J. Wa genvoorde te Olst; naar Hengelo (O.), J. W. van Swighem te Nieuwe Pekela. Bedankt: voor 's-Gravenhage (vac.- wjjlen Dr H. Schokking), J. J. Polder vaart te Vriezenveen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Mijdrecht, J. A. van Ar- kel te Diever. Aangenomen: naar Eist, cand. E. To renbeek, hulppred. te Rotterdam-Delfs- haven. Oud-Geref. Gemeenten. Tweetal: te Kampen, J. van der Poel te Giessendam en G. J. Zweverinek te Ederveen. Beroepbaar verklaard. Het Provinciaal Kerkbestuur van Drenthe heeft +ot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten G. P. Kramer te Assen, cand. aan de R. U. te Groningen; dat van Overijsel, M. J. Wa genvoorde te Olst, cand. aan de R. U. te Leiden. NED. HERV. KERK. De zittingen der Algem. Syn. commissie. De president, Ds J. W. J. Addink, open de de zitting, waarna werd voortgezet de behandeling der financieele aangelegen heden. Ten opzichte van het fonds van de schraalste predikantstractementen, werd het rapport van de commissie ad hoe aanvaardhet zal bij de Synode wor den overgeboekt. De aanvragen om toe slagen uit de generale kas werden be handeld, evenals die om de kleine toe lagen zoowel voor gemeenten als voor personen uit het fonds noodlijdende ker ken en personen. Hierna werd de zitting verdaagd. Indische dag aan de Vrije Universiteit. Het Studentencorps der Vrije Univer siteit houdt Dinsdag in het Koloniaal In stituut een Indischen Dag. In de morgen samenkomst treden als sprakers op: Dr K. J. Boeijinga, over: „Bestuur en Be volking"; Prof. Dr W. J. A. Kernkamp, Hoogleeraar aan de R. U. te Utrecht, over: „De Islam in Indië, en Dr H. Colijn over: „Grondslag en doel". Des middags spreekt eerst Prof. Dr H. Kraemer, Hoogleeraar aan de R. U. te Leiden, over: „De wajang als uiting van Javaansche cultuur". Vervolgens treedt het gezelschap „Ardjoeno" op, waarna Prof. Dr J. H. Bavinck, Hoog leeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kampen en de V. U. te Amsterdam, zal spreken over: „Zending en cultuur". VER. VAN KERKVOOGDIJEN IN DE NED. HERV. KERK. Afdeeling Zeeland. De afdeeling Zeeland der Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk houdt Zaterdag 24 Mei, n.m. 1.30 uur in „De Prins van Oranje" te Goes een algëmeene vergadering. Na afhandeling van de huishoudelijke aangelegenheden en bestuursverkiezing zal de voorzitter, Mr A. van der Hoop te Middelburg refereeren over: „De taak der Kerkvoogdijen". Part. Synode van Zeeland. Op 11 Juni a.s. zal te Middelburg de Particuliere Synode der Geref. Kerken in Zeeland worden gehouden. De classis Middelburg heeft tot afgevaardigden benoemd: Ds A. C. Heij te Koudekerke en Ds M. Vreugdenhil te Meliskerke, pri- mi; Ds A. Koning te St Laurens en Dr N. J. Hommes te Middelburg, secundi; de ouderlingen K. Polderman en J. Bos- selaar, primi; W. de Wolff en Maas, se cundi. De classis Tholen benoemde tot afge vaardigden: Ds W. M. Ie Cointre te Ber gen op Zoom en Ds M. Ros te Krabben- dijke en de ouderl. M. J. Scheffelaar te Bergen op Zoom en M. W. Verkamman te Tholen, primi. Tot hun secundi wor den benoemd Ds W. G. F. van Herwenen te Rilland-Bath en Ds C. A. Vreugden hil te Oud-Vossemeer en de ouderlingen C. M. Droogers te Oud-Vossemeer en P. Cok te Krabbendijke. De afgevaardigden van de classis Zie- rikzee zijn: Ds J. Meester te Brouwers haven en Ds F. J. v. d Ende te Kamper land, primi; Ds G. Leene te Zierikzee en Ds H. Veenstra te Colijnsplaat, secundi; primi-oudelingen J. v. Schaik en J. Boot secundi-ouderlingen J. v. d. Panne en J. Dingemanse. Confes®ioneele Vereeniging. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Confessioneele Vereeniging, zal, naar wij vernemen, Woensdag 11 Juni a.s. te Utrecht worden gehouden. Als referent zal optreden Prof. Dr Th. L. Haitjema, hoogleeraar aan de R. U. te Groningen, met het onderwerp: „Han delen uit de opdracht der Kerk of leven uit de belijdenis?" Een vaste datum voor den Dankdag voor het Gewas. De Geref. Kerk van Brouwershaven heeft aan de classis Zierikzee gevraagd pogingen aan te wenden om op Schou wen en Duiveland met alle andere kerken te konjen tot de viering van den Dank dag op een zelfden datum, n.l. op den laatsten Woensdag in November. De classis besloot, dat de scriba tot de di- serse kerken daartoe een verzoek zal richten. Beroepingswerk te Geersdijk. De classis Zierikzee der Geref. Kerken heeft een commissie benoemd, welke de mogelijkheid tot het beroepen van een predikant te Geersdijk (gem. Wissen- kerke) zal onderzoeken. Ned. Herv. Kerk te Warmenhuizen. Het kerkgebouw der Nederlandsche Hervormde gemeente te Warmenhuizen vertoont in den laatsten tijd duidelijke sporen van verval en er heeft zich een comité gevormd, dat restauratieplannen bestudeert. Monumentenzorg heeft reeds een onderzoek ingesteld. Interkerkelijke samenkomsten. Te Winschoten zijn in de lijdensweken druk bezochte interkerkelijke bijeen komsten gehouden, waarin predikanten optraden van onderscheiden richtingen. Thans is men voornemens op den twee den Pinksterdag een jeugddag te hou den, waaraan de jeugd zoowel van or thodoxe als vrijzinnige richting zal deel nemen. Verschillende predikanten zullen in deze samenkomsten het woord voe ren. De kerkdienst bij luchtalarm. De kerkeraad der Geref. Kerk van Enschede heeft op voorstel van de com missie van administratie een aantal be sluiten genomen in betrekking tot de luchtbescherming. In elk der drie kerkgebouwen worden minstens 3 bakken met zand geplaatst benevens de noodige emmers, schoppen en harken terwijl in elk kerkgebouw ook een ruimvoorziene verbandtrommel aan wezig zal zijn. Ook zal een z.g. ordedienst worden in gesteld, zoo mogelijk in elk kerkgebouw van ongeveer 20 personen, die tot taak hebben de kerkgangers rustig te hou den en te verhinderen dat men het kerk gebouw uitloopt. Er zal voor elk kerkgebouw een E. H. B. O.-dienst worden gevormd, t.a.w. de 3 Geref. artsen van Enschede zich be reid hebben verklaard als leider op te treden. De kerkdienst zal bij luchtalarm wor den geschorst, waarbij niemand het kerkgebouw veriaten mag, uitgezonderd zij, die zich wegens dienstverrichtingen naar hun meldingsposten moeten bege ven, terwijl ieder aangeraden wordt zich zoo kalm en rustig mogelijk te houden en de wenken van de tot den ordedienst behoorende personen op te volgen. Het werk van de Federatie der Jong-Hervormdert. De Federatie van Jong-Hervormden zal in de maanden Juni en Juli in alle districten in één of meer centraal gele gen plaatsen ledenvergaderingen orga- niseeren, waar onderwerpen behandeld zullen worden, waarvoor de de studie commissies de schema's zullen worden verstrekt. Het werk der Federatie zal dezen win ter geregeld doorgaan. Daartoe worden volgens rooster gecombineerde vergade ringen gehouden der verschillende afdee- lingen, welke beurtelings als gastvrouw zullen optreden. Nieuwe directrice van het Kinderhuis Heldrings-gestichter». In de plaats van Mevr. Bartz is tot directrice voor het Kinderhuis van de Heldring-gestichten te Zetten benoemd Mej. J. de Jong te Leeuwarden. Zomervergadering Heldringgestichter». De jaarlijksche zomervergadering der Heldringsgestichten zal 2 Juli a.s. te Zet ten worden gehouden. Giften en legaten. De Geref. Kerk van Apeldoorn ont ving tot dekking van het tekort der kerk een gift van f 3Ö75. Zondag 18 Mei. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. Dr Hansen van Kats, 6 u. ds Korevaar. Donderdag 9.30 u.: ds Steinz. Wilhelminadorp, 10 u. ds Odé, 2.30 u. geen dienst. Donderdag 'sav. 6.30 u. ds Steinz. Arnemuiden, 10 u. leesd., 2.30 u. ds v. Wingerden. Kleverskerke, 10 u. ds Schoch. Donder dag 10 u. ds Schoch. Gapinge, 2 u. ds de Bie. Donderdag 9 u. ds de Bie. Vrouwenpolder, 10.30 u. ds de Bie. Don derdag 11 u. ds de Bie. Oostkapelle, Donderdag 10 u. ds Don. Westkapelle, 9.30 u. en 2 u. ds Reus. Schore, 10.30 en 3 u. ds Postma. Don derdag 10.30 u. ds Postma. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds Plagge- mars. Donderd 9.30 u. ds Plaggemars. Wissenkerke, vm. en nm. ds Louwerse. Geref. Kerken. Arnemuiden, 10 en 2.30 u. ds Scholing. Donderdag 10 u. ds Scholing. Grijpskerke, 10 u. ds de Vries, 2.30 u. ds Kraan. Souburg, 10 en 2.30 u. ds. v. Andel (Op. Bel. en Voorber. H.Av.). Donderdag 10 u. ds v. Andel. Geersdijk 11 u .leesd., 3.30 u. ds Oosten brink (Op. bel. en H. Doop), 7 u. leesd. Donderdag 11 u. cand. Verlare. Geref. Gem. Wemeldinge, Donderdag 10 u. ds v. Stuijvenberg. SAMENWERKING ORGANISATIES CHRISTELIJK LAGER ONDERWIJS. Centrale contact-commissie gevormd. De negen organisaties van leerkrach ten bij het christelijk lager onderwijs (l.o. en u.l.o.) hebben een centrale con tact-commissie in het leven geroepen met het doel, het onderhouden van ge regeld contact tusschen de deelnemende organisaties, ter bestudeering en beoor deeling van actueele vraagstukken van gemeenschappelijk belang, teneinde hier over zoo mogelijk eenstemmig advies aan de betrokken hoofdbesturen uit te brengen. Tot voorzitter van deze commissie is gekozen de heer P. van Aalten, voorzitter der vereeniging van christe lijke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de overzeesche gewesten; tot secretaris-penningmeester is gekozen de heer H. van den Tol, vice-voorzitter van de vereeniging voor christelijk mulo. Vereen, voor Chr. Mulo. Het hoofdbestuur van de Ver. voor Chr. Mulo heeft besloten niet te voldoen aan het verzoek om het adres van de Vereeniging van leeraren in de Licha melijke opvoeding, inzake de bevoegd heid van leerkrachten in het vak lich. oefening op de Mulo-scholen. Het hoofdbestuur heeft een commis sie benoemd om op korten termijn rap port uit te brengen over het vak licha melijke oefening op de Mulo-scholen en tot leden dezer commissie benoemd de heeren J. J. Adriaanse te Amster dam-O., voorzitter van het Ned. Chr. gymnastiekverbond, J. v. A s c h te Hil- legersberg en J. Karper te Gronin gen. Benoeming. Tot hoofd der O. L. School te Oud- Vossemeer is benoemd de heer J. Berre- voets, geboortig van Dreischor. Doodelijk ongeluk. Gis termiddag is in de Pretorialaan te Rot terdam het driejarige jongetje A. J. Kleypool door een met kolen beladen vrachtauto overreden. De schedel van het kind werd verbrijzeld, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Jeugdige dieven. Te Doorwerth zijn twee jongens van 13 en 14 jaar aangehouden, die verdacht wor den van een reeks inbraken in tijdelijk onbewoonde villa's. Het ontvreemde, o.a. gereedschappen en conserven, was op diverse plaatsen verstopt. Arbeidsdienst in Roe menië. In Roemenië wordt een „na tionale arbeid" ingevoerd tot opvoeding van de jeugd in nationalen en christe- lijken geest, ontwikkeling van het ge meenschapsbesef, en sociale rechtvaar digheid, technische verbetering van den arbeid, verhooging van de productie, opleiding van uitmuntende arbeidsele- menten en heropvoeding van veroor deelden en onmaatschappelijken. Alle mannen en vrouwen tusschen de 20 en 57, die niet kunnen aantoonen, dat ze een vast beroep uitoefenen of geregel- den arbeid hebben, zijn verplicht ar beidsdienst te doen. Groote brand te Phi ladelphia. Door een grooten brand zijn te Philadelphia 30 woonhuizen ver nield. Ook een houtzagerij en een vrachtautofabriek werden een prooi der vlammen. Op een scheepswerf moest het werk gedeeltelijk gestaakt worden. De schade bedraagt vele millroenen dollar. (D.N.B.) Evacuatie van Gibral tar. De evacuatiemaatregelen te Gi braltar, die op grond van de protesten uit het volk een tijdlang gestaakt wa ren, worden thans in versterkte mate voortgezet. (D.N.B.) Honderdjarige overleden. Te Elburg is op 100-jarigen leeftijd overleden de heer P. van Tongeren, oudste inwoner dezer gemeente. DE LEVERING VAN VEE. Blijkens een mededeeling in „Econo mische Voorlichting" zal het aantal stuks vee boven 1 jaar, dat elk bedrijf moet leveren en dat op elk bedrijf op 1 December 1941 hoogstens aanwezig mag zijn, in verband met de verlenging van de verplichting tot levering van vee tot 1 December 1941, zoo spoedig mo gelijk aan belanghebbenden worden be kend gemaakt. Bij het vaststellen van de totale leve ring en bij de voor elk bedrijf apart vast te stellen verplichting tot levering, wordt rekening gehouden met de leve ringen die tot nu toe plaats vinden. Het normale percentage slachtrunde- ren bedraagt globaal 20 pet. der dieren, die méér dan 1 jaar oud zijn. Bovendien heeft de aanslag ten doel een vermin dering van den stapel van meer dan 1 jaar oud met circa 20 pet., wat het zelfde aantal slachtdieren oplevert als het normale percentage. De totale ver mindering bedraagt dus 40 pet. Voor een gedeelte van den aanslag zullen voor latere levering contracten worden afgesloten. NED. BOND VAN BOERINNEN E.A. PLATTELANDSVROUWEN. De provinciale afdeeling Zeeland van den Nederlandschen Bond van Boerin nen e.a. Plattelandsvrouwen hield haar algemeene voorjaarsvergadering op 13 Mei in het Schuttershof, onder leiding van mevrouw Dorst-Vos. Aanwezig wa ren 55 leden. In haar openingswoord besprak mevr. Dorst o.a. uitvoerig het vele, dat de Bond te danken heeft aan mevrouw Groene- wegeNelemans, die van de oprichting af voorzitster is geweest van de afdee ling Zeeland en thans deze functie heeft neergelegd. Als blijk van erkentelijkheid zal aan mevrouw Groenewege een boek werk worden aangeboden. Aan mevrouw WiersmaRisselade, die wegens groote toename van werk zaamheden bedankte als algemeen secre taresse, zal een blijk van waardeering worden aangeboden. Vervolgens koos de vergadering, met bijna algemeene stemmen tot Provin ciaal voorzitster mevrouw Kostense Kraak te Kruiningen. De aftredende be stuursleden mevrouw DorstVos te Goes en mevrouw KooymanKrijger te St. Annaland werden bij acclamatie her kozen. Uit het verslag van de penningmees- teresse bleek dat de ontvangsten f 359 en de uitgaven f 84 hebben bedragen goed slot f 275. Daarna deelde de voorzitster mede, dat getracht zal worden een Jongerenbond op te richten en deze met den Bond van Oudleerlingen van Landbouwhuishoud- cursussen en den Boerinnenbond één ge heel te doen vormen. De Bond van Oud leerlingen heeft zijn medewerking toe gezegd. In de pauze deed dhr Dekker uit Ant werpen eenige mededeelingen in verband met de pogingen van het bestuur qm on dervoede kinderen uit België bij de leden van den Boerinnenbond onder te bren gen. Het betreft hier kinderen van Ne derlanders, die in België wonen. Voorloopig konden tien adressen wor den genoteerd. Na de pauze besprak Mej. Dekker, landbouwhuishoudleerares te Terneuzen de nieuwe waschmiddelen, vezelstoffen en de behandeling daarvan. Zij gaf aan wijzingen hoe men 't goed kan sparen en hoe men het water moet ontharden, waardoor men minder zeep noodig heeft. Zij besprak de eigenschappen van ver scheidene nieuwe waschmiddelen, legde uit hoe deze moeten worden gebruikt en toonde de resultaten bij een aantal hier mee behandelde lapjes van de nieuwe wol gebreid. Het was een aangename, maar niet minder nuttige en leerzame middag. Verduistering. De politie heeft aangehouden J. V., wegens verduistering van een rijwiel, dat hij onlangs bij een rijwielhandelaar in onze stad had gehuurd. Dat mag niet! De politie heeft tegen 5 personen pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het loo- pen in weilanden en plantsoenen. Arnemuiden. Donderdagmiddag had op den af:fit in den Burgemeester Lands- heerweg een ongeluk plaats met een bijzonder goeden afloop. De landbou wersknecht K. bevond zich op boven- genoemden afrit met een wagen., be spannen met een paard. Het paard liep te veel naar rechts van den weg, waar door de weg van den ter plaatse steilen dijk afreed en in den modderigen diepen en breeden watergang terechtkwam. Met vereende krachten slaagde men er in om paard en geleider uit hun netelige positie te redden. Ook de wagen met lading werd op het droge gebracht. Colijnsplaat. De heer J. C. v. d. Vreug de, thans wnd. kantoorhouder P.T.T. te dezer gemeente, is met ingang van 1 Juni a.s. alhier definitief benoemd. DE DUITSCHE LUCHTAANVALLEN IN DEN AFGELOOPEN NACHT. BERLIJN (D. N. B.). Naar het D. N. B. verneemt, hebben sterke formaties van het Duitsche luchtwapen in den nacht van 16 op 17 Mei een reeks be langrijke militaire doelen in Zuid- en Midden-Engeland aangevallen. De voor naamste aanval begon na middernacht. Binnen een uur tijds wierpen sterke for maties Duitsche gevechtsvliegtuigen brand- en brisantbommen van allerlei kaliber op talrijke wapenfabrieken en an dere industrieele doelen in een stad in Midden-Engeland. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN. (D.N.B.). In den afgeloo- pen nacht is de vijand naar W.-Duitsch- land gevlogen. Zijn brisant- en brand bommen veroorzaakten slechts geringe schade aan verschillende woonhuizen en aan een onbelangrijke fabriek, waarbij eenige burgers werden gewond. Militaire of voor de oorlogvoering belangrijke doe len werden niet getroffen. Overal werd de vijand door den afweer belemmerd om zjjn bommen met succes te plaatsen. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Kleine veiling van 16 Mei. Aardbeien f3.40 p. 100 stuks; id. f 1.40 per kg; Lamsooren 1113, knolselderie 18, Postelein 26, rabarber 58, stoofsla 5 11, spinazie 5.607, schorseneeren 10, sjalotten 22, witlof 2931, snijsla 10 gld. per 100 kg. Radijs 2, rammenas 810, selderij 5 8,50, wortelen 7.50 gld. p. 100 bos. Bloemkool 9.1023, kropsla 1.80 5.50, komkommers 15, koolplanten 0.16 gld. p. 100 stuks. Bloemen: Narcissen 0,504, violieren 6.50 gld. p. 100 bos, azalia's 20 gld. p. 100 pot. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. J. W. Schouten 31 j. en H. M. Montaan 37 j.; J. K. Kraak 28 j. en T. Griep 26 j.;A. van Moolenbroek 30 j. en T. L. Pikkaart 29 j. Getrouwd: J. Minderhoud 26 j. en M. de Troije 25 j.K. J. de Pree 28 j. en J. van Zweden 26 j.G. Hijman 28 j. en M. Westveer 24 j.L. Dorleijn 24 j. en L. Boone 20 j.; L. J. Nijsen 24 j. en J. N. van der Hiele 19 j. Geboren: Peter Cornelis Lourens z. v. P. van Es en A. Baljé; Johannes Jaco bus e.v. W. Niesthoven en A. Lampert; Willem z. v. J. P. Kesteloo en M. Fran- chimont; Christiena d. v. C. M. Wissel en S. E. M. Berkeveld; Catharina d. v. A. van Roon en J. Nooteboom; Jeanet- te d. v. H. Hubregtse en E. J. Pieters. Overleden: A. Kooman, 46 j„ ongeh. man; J. Joosse, 77 j„ ongeh. man; L. Kodde, 1 maand, z.; C. Meerman. 39 j„ ongeh. vrouw. (P.Z.C.) Over de maand April. BIGGEKERKE. GetrouwdJ. Schreijenberg 22 j. jm. en J. Moens 22 j. jd.J. P. de Witte 27 j. jm. en J. van Keulen 22 j. Geboren: Lourens z. v. Adriaan Kod de en Johanna Verhage. Overleden: C. Zachariasse, 61 j„ ongeh., te Aagtekerke; A. Coppoolse, 65 j., vrouw van S. Stroo. KOERSEN van de Amsterdamsche effectenbeurs medegedeeld door de Incassobank N.V., kantoor Goes, Klokstraat 9. Tel. 2001 en 2410. Vrijdag 17 Mei 1941. V. K. Heden 4 Ned. '40 2é z. fac. 976/18 973/s 4,-Cpct. Ned. 1941 9716/ia-98 98Vs-Vi» 3-8% Ned. 1938 88%-"/!, 88% Ned. Ind. Handelsbank 132 132 A.K.U. 126%-127 127% Berkel's Patent 61% 61 Fokker 180 182% Unielever 120% 119% Philips Gloeil. 220%-221 217% Kon. Olie 247-% 244 Amsterd. Rubber 276% 273 Bandar Rubber 220 220 Deli Batavia Rubber 210 213% Ver. Ind. Cultuur 183 181 Holl. Am. Lijn 117%-% 116 Kon. Boot 160 159% Ned. Scheepv. Unie 178 177% H. V. A. 434% 430 Java Cultuur 260 Ned. Ind. Suiker Unie 260 255 Vorstenlanden 122% 120% Deli Maatschappij 270% 269%-% Senembah Tabak 221 217% Koersen van Cert, van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mo gen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der Bank inlichtingen worden verstrekt. Tengevolge van eenige uiteenzettingen welke dr Fischböck heeft gegeven ten aanzien van de op het bedrijfsleven val lende lasten, die in de toekomst nog zwaarder zullen worden, daar de staats uitgaven hoogere inkomsten van de schatkist noodzakelijk maken, had de beurs van aanbod, hoewel zeer beperkt, te lijden. Hoewel dergelijke maatregelen te ver wachten zijn en de beurs en ook het pu bliek met deze omstandigheden rekening heeft gehouden, is het begrijpelijk, dat, nu men eenige kennis heeft genomen van wat ons te wachten staat, de koop lust vandaag niet bijster groot was. Doch zooals gezegd, ook het aanbod was zeer beperkt, zoodat over het algemeen de koersverliezen zeer gering waren. Som mige aandeelen en ook de beleggings- markt konden zelfs nog boven de koer sen van gisteren uitkomen. HOLLANDSCHE KUNSTZIJDE INDUSTRIE. De raad van bestuur van de Holland- sche Kunstzijde Industrie te Breda heeft besloten in de komende vergadering van aandeelhouders voor te stellen 8 (v. j. 4) pet. dividend uit te keeren over 1940. BEURSVACANT1EDAGEN. De wnd Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën heeft be paald, dat 31 Mei a.s. en op de Zater dagen in Juni, Juli en Augustus de beur zen voor den geld- en fondsenhandel zul len zijn gesloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3