De Raad van Middelburg vergadert in bet oude Stadhuis. Indien overleg te Batavia mislukt, zullen gevolgen ir urenswaardig zijn. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Herdenkingsrede van den Burgemeester. JAPANSCHE WAARSCHUWING TOT NED.-INDIë. Het Japansche blad de „Joemioeri Sjimboen" bevat een hoofdartikel in dreigenden toon, getiteld: „De Japansch- Nederlandsche onderhandelingen in een beslissend stadium". Het blad verwyt Batavia, dat de Ne- derlandsch-Indische regeering de onder handelingen slepende houdt, vertrouwen de op het front met Engeland- en Ame rika. Minister Van Kleffens heeft by zijn aankomst in Nederlandsch-Indië de noodzakelijkheid van een verbetering in de betrekkingen met Japan betoogd. By zyn vertrek heeft hy verklaard, dat, nu de gemeenschappelyke verdedi ging van Singapore, Nederlandsch- Indië en Australië georganiseerd is, geen inmenging van vreemde mogend heden in Nederlandseh-Indische zaken zal worden geduld. Het blad acht blijkbaar de tweeede verklaring in strijd met de eerste. Het besluit als volgt: „Indien de be sprekingen mislukken, dan beteekent dit tevens, dat de Japansche pogingen „een gemeenschappelijke welvaart met vreed zame middelen tot stand te brengen", mislukken en dat de gevolgen betreu renswaardig zullen zijn." VERPLICHTE INSCHRIJVING VRACHTAUTO'S. De secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat heeft de volgen de beschikking gegeven: Artikel 1. Als vervoermiddelen, waar op dit besluit betrekking heeft, worden aangewezen: 1. motorrijtuigen, opleg gers en aanhangwagens, geheel of ge deeltelijk ingericht tot vracht- of vee- vervoer; 2. motorrijtuigen, uitsluitend bestemd tot het voortbewegen van opleg gers of aanhangwagens (met uitzonde ring van landbouwtractoren). Artikel 2. Zij, die op 15 Mei 1941 hou der zijn van vervoermiddelen, waarop dit besluit betrekking heeft, zijn verplicht deze vóór 22 Mei 1941 te doen inschrij ven. Artikel 3. Het doen inschrijven ge schiedt door invulling en onderteekening van een inschrijvingsformulier 1941, dat kosteloos verkrijgbaar is bij de distri butiediensten, en door tijdige opzending van dat formulier aan den inspecteui- generaal van het Verkeer, Koningskade 25, te 's Gravenhage. Artikel 4. Ie. Overtreding van de voor schriften, bij dit besluit gegeven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één jaar of een geldboete van ten hoog ste f 10.0002e. Met betrekking tot de vooi schriften van dit besluit is voorts van overeenkomstige toepassing het be paalde in de artikelen 3, 2e lid, 4, 5 en 6 van de Wet gebruik Vervoermiddelen 1939; 3e. Motorrytuigen, ten aanzien waarvan de overtreding is gepleegd, kunnen door den secretaris-generaal van het departement van waterstaat ver beurd worden verklaard. In verband met een by het drukken ondervonden vertraging zullen alle for mulieren, welke blykens het poststempel uiterlijk 24 Mei 1941 aan de post werden toevertrouwd, als tijdig opgezonden wor den beschouwd. De aandacht wordt er voorts op geves tigd, dat de afwezigheid of onbruikbaar heid van bepaalde onderdeelen, dus ook van banden, niet ontheft van de ver plichting om het motorrijtuig te doen in schrijven. Slechts motorrijtuigen, die in zoodanigen staat van onbruikbaarheid verkeeren, dat dientengevolge herstel ling of weder-in-gebruikneming redelij kerwijze uitgesloten is, komen op dien grond niet voor inschryving in aanmer king. Ook behooren niet voor inschryving te worden aangegeven motorrytuigen van bijzondere inrichting, welke niet bruik baar zyn voor vervoer van goederen of vee, zooals brandweerauto's, reinigings auto's, reparatie-, takel- en kraanwagens en dergelijke Personenauto's en autobussen blijven uiteraard eveneens buiten de inschry ving. RIJKSMIDDELEN IN APRIL. De Rijksmiddelen brachten in April van dit jaar 62.29 millioen gld. op, te gen 42.32 millioen in April 1940. Óver de eerste vier maanden van 1941 was de opbrengst f 198.38 (v. j. 154.13) millioen. Wat de kohierbelasting betreft, per eind April was in totaal 103.07 mil lioen gld. op kohier gebracht tegen 59.06 millioen tegen het einde van April 1940. DE NAT. CHR. GEH. ONTH. VER. BESTAAT 60 JAAR. Morgen is het 60 jaar geleden dat de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging werd opgericht. Deze gedenkdag zal geheel onopgemerkt voorbijgaan in verband met de tijdsomstandigheden en om de zware verliezen die de jubileerende or ganisatie het laatste halfjaar geleden heeft. BURGEMEESTER VAN FRANEKER MELDT ZICH AAN BIJ DE N. S. B. De heer M. G. de Kruyff, burgemees ter van Franeker, heeft, naar het „Na tionale Dagblad" meldt, het lidmaat schap N.S.B. aangevraagd. DE TEXTIELKAART. Naar men van bevoegde zijde aan het A. N. P. mededeelt, zyn de geruch ten, welke zichthans hier en daar be treffende de textielkaart voordoen, van iederen grond ontbloot. De thans geldige tex tielkaart blijft vaïï kracht tot 1 Sept. a. s. ZOMERZEGELS VAN 29 MEI TOT 30 SEPTEMBER. De zomerzegels zullen ditmaal ge durende het tydvak 29 Mei t.m. 30 Sep tember verkrijgbaar worden gesteld, met een byslag boven de frankeerwaar- de, welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (tubercu lose-, kanker- en rheumatiekbestrijding en den arbeid voor onvolwaardigen) en voor de helft ter tegemoetkoming in den huidigen nood der cultureele wer kers. De zegels zullen ook in het ver keer met het buitenland geldig zijn en wel tot en met 31 December 1946. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Het A.N.P. meldt: Gisternacht vlogen enkele Britsche toestellen boven ons land. Een aantal bommen werd neergeworpen. Gelukkig zijn geen dooden of gewonden te betreu ren. De meeste bommen vielen op het open veld. In een stad in Noord-Holland echter werden eenige woonhuizen min of meer beschadigd. Voorts werden zes koeien gedood. VER. TOT BEV. VAN GEREF. ZIE KENVERZORGING IN NEDERLAND. De Vereeniging tot bevordering van Gereformeerde Ziekenverzorging in Ne derland houdt Vrijdag 23 Mei een bui tengewone ledenvergadering te Zwolle, waarin voorstellen tot uitbreiding aan de orde komen. 18 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 40. 's Avonds van 9 u. 33. 19 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 39. 's Avonds van 9 u. 34. GOES. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Goes vergadert op Vrijdag a.s. des namiddags twee uur. Ontslag Hoofd der Openbare Bewaarschool. Mej. F. G. de Jong, hoofd der openbare bewaarschool, verzoekt eervol ontslag uit de door haar bekleede functie met in gang van Juni 1941. Artikel 70 van het ambtenarenregle ment stelt voor ambtenaren in vasten dienst een opzeggingstermijn van twee maanden, waarvan echter in bijzondere gevallen door het gezag, dat het ontslag verleent, kan worden afgeweken. Waar mej. de Jong als reden van haar ont slagaanvrage opgeeft de ziekte van haar moeder, wil het B. en W. voorkomen, dat een bijzonder geval aanwezig mag worden geacht. Een tweede gymnastieklokaal. Zooals bekend, heeft de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefening" aan de leer lingen der lagere scholen een belangrijke uitbreiding ondergaan, als gevolg waar van de Raad o.m. reeds heeft besloten tot het huren van een stukje grond ten behoeve van het openluchtspel. Evenwel is ook de capaciteit der lo kalen, voor het geven van gymnastiek onderwijs bestemd, te gering geworden. Momenteel beschikken de gezamenlijke openbare en bijzondere lagere scholen uitsluitend over het gemeentelijke gym nastieklokaal aan de Kreukelmarkt en het gymnastieklokaal der R.K. Jongens school. Dit is veel te weinig om in de behoeften van alle lagere scholen te voorzien. Door het bestuur der R.K. scholen zijn bereids gelden aangevraagd voor een noodzakelijke uitbreiding van het lokaal aan de jongensschool, waardoor het R.K. onderwijs voldoende zal zijn voorzien. Voor wat het overige lager onderwys (openbaar en bijzonder) betreft, hebben B. en W. het oog laten vallen op de beide leegstaande lokalen der O.L. school B. De directeur van Gemeentewerken heeft een plan ontwikkeld hetgeen in het kort hierop neerkomt, dat de beide aan de vakschool afgestane lokalen tot één lokaal worden vereenigd. De nog leeg staande lokalen van school B worden dan eveneens bijeen gevoegd. Dit nieuwe lo kaal zal dan tot gymnastieklokaal wor den ingericht. In school B kan op deze wijze zonder al te groote kosten een aan redelijke eischen voldoend gymnastieklokaal wor den aangebracht, terwijl de meisjesvak school de beschikking verkrijgt over één flink teekenlokaal in plaats van twee be trekkelijk kleine. De kosten van het werk worden ge raamd op f 3850. DAMMEN. Een belangwekkend tournooi. Op initiatief van de Damvereeniging „Goes" vangt vandaag een tournooi aan, waaraan 6 zeer sterke en bekende Zeeuw- sche dammers zullen deelnemen. Het zijn de heeren W. Boogaard, W. Lente en J. Strooband uit Middelburg en L. Ander son. M. F. de Jonee en A. H. Deurloo uit Goes, die den strijd om een door „Goes" beschikbaar gestelden beker zullen aan binden. Hieronder volgen enkele bijzonderhe den over de spelers: Boogaard is kampioen van Zeeland, op welken titel hy reeds 5 maal beslag wist te leggen. Zijn reeks van overwin ningen werd pas onderbroken in 1939 toen de Jonge hem den titel afhandig wist te maken, na een spannende finale. Lente is ex-kampioen van Middelburg en bekend problemist. Strooband is een ge ducht speler, die meermalen de tweede plaats in het Zeeuwsche kampioenschap bezette. Anderson behaalde in 1939 het kampioenschap van Overijsel. Deurloo is een sterk clubspeler en kan voor verras singen zorgen. Dit tournooi is dus wel zeer sterk be zet en vooral naar het samentreffen der „kampioenen" wordt door vele Zeeuw sche dammers met spanning uitgezien. Vandaag spelen Deurloo en de Jonge te Goes, en Boogaard en Lente te Middel burg. Chr. Meisjesvereeniging. Donderdagavond hield de Chr. Meisjes- vereen. „Maranatha" haar jaarvergade ring in de Prins van Oranje, waarbij ook de moeders der leden waren uitgenoo- digd. Presidente was Mevr. Korevaar- Stolk. Met het zingen van het Bondslied en gebed werd dit samenzijn geopend, waarna een Bijbelbespreking volgde, die met groote aandacht werd beluisterd. De verslagen van secretaris en pen ningmeester getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. Mevr. Korevaar sprak nu over: „Ons Verbond". Voorts was er een reciteerwedstrijd en werd er gemeen schappelijk gezongen. Mej. Potter sloot deze vergadering met dankgebed. ZUID-BEVELAND. Heinkenszand. De heer C. A. van Dam me heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen (va cature Lammers). lerseke. Verbetering. Niet 200 miljoen maar 6 miljoen Noorsche oester- tjes zijn ingevoerd. De herbouw. Voorloopig zal worden volstaan met den herbouw van vier woningen (winkelhuizen) aan het verwoeste Kerk plein, respectievelijk voor de firma's Al- bert Heijn, W. Meeuse, J. J. v. d. Peijl en C. Bogert. Met de andere winkelhuizen zal wor den gewacht tot nader order. De huizen aan de Dreef zijn ook nog niet onteigend, wel wordt van sommige zijden wat gevoeld voor ontmanteling der verbrande Ned. Herv. Kerk, maar ook al worden deze drie huizen aan de Dreef onteigend toch zal dan slechts een gedeeltelijke ontmanteling der kerk plaats vinden. Aan de andere zijde der kerk staan n.l. naast een groot winkelhuis, de gemeen te-secretarie, benevens conciërgewoning, het politiebureau en nog zes andere wo ningen. Men zal in dezen tijd van grooten wo ningnood deze panden wel niet afbreken. Slechte roggenvangst. De roggenvisscher F. de Waal heeft in de Schelde ruim 500 meter netten, voor rog genvangst, uitstaande en heeft de twee laatste keeren van lichten geen enkele rog kunnen vangen. WALCHEREN. Domburg. DeCoöp. Boerenleen bank jubileert. De Coöp. Boeren leenbank „Domburg" hield Donderdag avond haar gewone jaarlijksche leden vergadering. De voorzitter, de heer J. de Visser Sz. wees er op, dat het een zeer belangrijke vergadering is, daar de Boerenleenbank haar 25-jarig bestaan mag gedenken. Het was in het moeilijke jaar 1916, dat de Boerenleenbank als gevolg van de tijdsomstandigheden destijds werd opgericht. Weinig had men toen kunnen vermoeden, dat deze Boerenleenbank nu na 25 jaar op een na de grootste zou zijn van Walcheren. Ook dit jaar is gebleken, dat de bank volkomen voor haar taak was berekend. Niettegenstaande de schokkende gebeur tenissen kwamen groote opvragingen niet voor. Hieruit blijkt wel, dat het ver trouwen in de instelling is gebleven. Heden is het ook de secretaris, de heer J, W. Schuurman, die zijn zilve ren jubileum viert evenals de kassier, de heer C. Louwerse. Ook de bestuurs leden, met uitzondering van wijlen den heer G. van de Putte, zijn aangebleven, behalve de heer G. de Pagter, die in '22 heeft gemeend te moeten bedanken. Hij spreekt de goede wenschen uit voor het verdere verloop der bank na den verschillenden jubilarissen dank te hebben gebracht voor het vele vrucht bare werk, hetwelk zij voor de instel ling hebben verricht. De heer P. de Visser Szn sprak daar na namens den faad van toezicht. Hij herinnert er aan, dat gedurende de af- geloopen 25 jaar de handelingen van het bestuur steeds correct zijn bevon den evenals die van den kassier. In goede harmonie is steeds samengewerkt en by de 100 plaats gehad hebbende controle's is nimmer een fout ontdekt. De heer J. W. Schuurman, sprekende namens de mede-bestuursleden, richtte zich inzonderheid tot den voorzitter, die deze functie alle 25 jaar heeft waarge nomen. Hij noemde hem de drijfveer van het raderwerk der bank. De heer C. Louwerse sprak eveneens een dankwoord voor de aangename samenwerking en den steun van de an deren in de 25 jaar ondervonden. (Vervolg van de 1e pagina. Luidt niet het bekende oude gezang vers van Paul Gerhardt, dat wij zoo gaarne zingen: „Laat Hem besturen, waken ,,'t Is wijsheid wat Hij doet „Zoo zal Hij alles maken. „Dat g' U verwonderen moet, „Als Hij, die alle machten heeft, „Met wonderbaar beleid, „Geheel het werk volbracht heeft, „Waarom gij thans nog schreit." Als wij zoo het. leed aanvaarden, zal het ons verheffen en tegelijk verdiepen. Elkander helpen. Het lijden brengt ons dichter tot an dere menschen, die ook geleden hebben en die wij door zelf te lijden beter gaan begrijpen. Hoe heeft het ons in Middel burg niet dichter tot elkaar gebracht? Ik denk aan al die gevallen, waarin menschen elkaar geholpen hebben en nog helpen, die elkaar vroeger voorby liepen zonder elkaar te kennen. Aan dat spontane ineenslaan van de handen na 17 Mei door allen, die wilden helpen de actie, waaruit toen het Middelburgsch Hulpcomité is ontstaan. Gaarne breng ik hier nog eens hulde aan wat door dat Comité en allen, die aan dat werk heb ben meegeholpen, is gedaan. En dan denk ik in het bijzonder aan sommige huisvrouwen, wier eigen huis en huis houden werd vernietigd en die toen we ken en maanden met het Comité mee geholpen hebben om andere getroffenen te helpen zich weer eenigszins te instal- leeren. Hoeveel samenwerking is er ook niet onder de „noodwinkeliers". Wij ken nen gevallen van zakenlieden, die elkaar nu zien als menSchen, die hetzelfde heb ben geleden en elkaar helpen, wat beiden tot zegen is. Laat ons allen trachten, die geest van samenwerking en samenhoorigheid, die er was in de eerste tijden na den ramp, zooveel mogelijk te behouden en te ver sterken. Wij mogen ons zeker niet blind staren op ons eigen verlies. In hoevele landen, in hoevele steden zijn er geen verliezen en verwoestingen te betreuren als hier en nog veel erger dan hier? Is het geen reden tot groote dankbaarheid, dat wij in ons land in de gelegenheid zijn reeds thans tijdens den oorlog weder op te bouwen En zullen wij na den oorlog niet misschien gelegenheid kunnen hebben menschen in andere landen te helpen, juist omdat wij hetzelfde hebben door gemaakt Dan denk ik eveneens aan ons eigen land. Juist omdat velen hier in Middel burg meer te dragen hebben dan vele anderen in Nederland, kunnen wij onze landgenooten helpen door de wijze, waar op wij het hier dragen. Middelburg kan Nederland ten voorbeeld zijn. Moge het werkelijk een voorbeeld zijn, tot zegen van Nederland. Zoo straks zeide ik, dat wij onze doo den moeten durven gedenken. Zoo moe ten wij ook Middelburg durven gedenken. Wij moeten ons durven herinneren, hoe het geweest is. Wjj moeten het oude Mid delburg blijven liefhebben. Juist omdat het oude, dat verloren gegaan is, zoo buitengewoon mooi geweest is, moet dat verlies ons inspireeren om het nieuwe ook mooi, ja zelfs nog mooier te maken. Ook dat is mogelyk. Het hangt in de eerste plaats van onzen wil af. Al les van God aanvaarden, beteekent niet de handen in den schoot leggen. Integen deel De wederopbouw. Wij weten wel, dat wij den herbouw niet alleen aan kunnen; dat wij aange wezen zyn op de hulp van heel Neder land dat de herbouw mede afhangt van alleïiei factoren, die wij moeilijk of in het geheel niet van hieruit kunnen be ïnvloeden en het daardoor langzamer gaat, dan wij wel zouden willen. Maar wanneer herbouw mogelyk is, laat een ieder dan ook met alle kracht aanpak ken en daarby zichzelf afvragen, niet al leen „Hoe doe ik dat het beste voor me zelf?", maar ook: „Hoe doe ik het 't beste voor Middelburg en voor mijn land?" Moge onze herbouw zóó worden, dat ons land naderhand het gevoel zal hebben, dat het geld hier uitgegeven goed besteed is en heel Nederland met ons trotsch op dien herbouw zal zijn. Niet iedereen kan echter actief aan den materieelen herbouw deelnemen. Zelfs in Middelburg is het gelukkig maar een gedeelte van de bevolking. Maar al len in Middelburg, allen in Nederland kunnen wij deelnemen aan den geeste lijken wederopbouw, die nog zooveel belangrijker is dan de materieele en zon der welke de materieele wederopbouw nooit het hoogste zal kunnen bereiken. Dat wordt ons duidelijk, als wij bij voor beeld eens denken aan de gothische ka thedralen en hoe deze in de Middeleeuwen tot stand kwamen door het sterk geeste lijk besef van een geheele gemeenschap. Een voorbeeld van het tegendeel, dat, hoe pijnlijk ook voor ons, ik hier wil noe men, omdat het ons onze fouten toont, is de wijze, waarop de Middelburgsche Markt verknoeid was door leelyke bouw sels en ontsierende reclames, waarbij een ieder uitsluitend aan zichzelf gedacht had en niet aan het dienen van en zich ondergeschikt maken aan het groote ge heel met als resultaat een volkomen onwaardige omgeving van ons unieke Stadhuis. Is de geestelijke opbouw noodig voor den materieelen opbouw, nog veel noo- diger is zij voor den opbouw van de we reld na den oorlog. Wij weten het allen: zal deze Wereld beter worden, zal de vre de een nieuw tydperk inluiden, dan moet het een wereld en een vrede worden zon der haat. Hoe zal het ooit mogelyk zijn den haat, welke zich in dezen tijd heeft opgesta peld, te liquideeren? Dat schijnt een bo- venmenschelijke taak. Dat is het ook. Dat kan alleen met Gods hulp volbracht wor- i denmaar met Zyn hulp kan het. Als wij maar willen Mijne Heeren Raadsleden, ik moge U en de geheele burgerij hier op deze plaats dank zeggen voor den steun en het ver trouwen, welke gij mij het geheele jaar gegeven hebt en waarmee gij mij voort durend hebt omringd. Dat is voor mij van groote beteekenis geweest. Het is mij een aansporing om voort té gaan en alle krachten in te spannen voor het be lang van onze stad en hare bevolking. Ik ben mij bewust, dat de zorgen voor den materieelen herbouw mij al te vaak den geestelijken wederopbouw hebben doen vergeten. Wanneer wij het volgend jaar hier op dezen dag opnieuw samen komen hoop ik, dat wij ook op dat ge bied met vreugde en dankbaarheid zul len mogen terugzien op het dan afge- loopen jaar. Van harte hoop ik, dat de herleving van den 17en Mei 1940 in onze stad een jaarlijksche traditie moge worden. Maar alleen als die herdenking niet zij een dag van treuren over wat wij verloren. Dat zou over vijftig, over honderd jaar en al veel eerder niemand meer begrijpen. i Moge deze dag jaarlijks worden een dag van inkeer, waarop wij ons zelf af vragen, hoe wij moeten bouwen aan de toekomst, van onze stad en van ons volk, maar vooral en in de eerste plaats, hoe wij moeten bouwen aan ons zelf. Spr. eindigde zijn rede met de volgen de woorden van Franciscus van Assisi, welke den uitweg aangeven uit alle men- schelijke ellende: „Heer, maak my tot een instrument van Uwen vrede: Waar haat is, dat ik daar liefde brenge Waar beleediging is, dat ik daar ver giffenis brenge; Waar oneenigheid is, dat ik daar eens gezindheid brenge; Waar dwaling is, dat ik daar waar heid brenge; Waar twijfel is, dat ik daar geloof brenge Waar wanhoop is, dat ik daar hoop brenge Waar duisternis is, dat ik daar Uw licht brenge Waar droefheid is, dat ik daar vreug de brenge." Hierna kwam het eenige punt der agenda, het voorstel tot herbouw van het Stadhuis, aan de orde. Wij komen daarop Maandag terug. De heer M. Reijnhoudt Sr. sprak ver volgens namens de leden tot de verschil lende functionairissen. Namens deleden dankte hij hun voor de vele hulp, die dezen van de bank hebben mogen onder vinden en richtte woorden van harte lijke gelukwenschen tot allen, den wensch uitsprekende, dat de plaats, die de bank inneemt in het volksleven, even van zoo groot belang zal mogen blyven onder hun goede leiding. Hierna bracht de kassier zyn finan- tiëel verslag uit. Een winst was behaald over 1940 van f710,99. Het reservefonds bedraagt f 48473,45, In zijn nu volgende jaarverslag her innerde hij aan de snelopvolgende ge beurtenissen: mobilisatie, malaise, cri sis, oorlog en bezetting. Ónder alle om standigheden echter bleef men kalm en het vertrouwen by de leden bleef. De heer J. de Visser Sz. werd als bestuurslid herkozen ende heer P. de Visser Sz. als lid van den raad van toe zicht. De heeren J. Wisse Pz. en W. Pro voost Az. werden gekozen als plaats vervangende bestuursleden en de heer K. Brouwer tot plaatsvervangend lid van den raad van toezicht. Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte gaf de kassier nog een over zicht van de wijze waarop de bank was ontstaan, waarna de vergadering werd gesloten. SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Maandag 19 Mei a.s. zullen de BRU 7, 8, 20 en 62 naar de Wadden zee vertrekken om op den Balg mossel zaad te visschen. Ze worden door een sleepboot afgehaald en thuis gebracht, terwijl ze zelf het zaad zullen visschen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2