Kerknieuws WEEK-ABONNEMENTEN Onderwijs Talma's sociale arbeid. Finantieele Berichten Laatste Berichten Onze abonnementsprijs Telegrammen Gemengd Nieuws NED. HERV. KERK. De tweede zitting der Algem. Syn. Commissie. Tn de te 's-Gravenhage voortgezette voorjaarsvergadering van de Algemeene Synodale Commissie heeft de quaestor- generaal, Mr Schuller tot Peur- s u m van Amsterdam, een toelichting gegeven op het door hem gevoerde be heer. De vergadering vernam met dank baarheid, dat de collecten voor de fond sen over 1940 een hoogere opbrengst te zien geven, al stemt het tot droefheid, dat niet minder dan 312 gemeenten niet hebben gecollecteerd voor het fonds voor noodlijdende kerken, terwijl 310 gemeen ten geen bijdragen hebben gezonden voor de generale kas. Ds J. Boonstra van Gieten rap porteerde namens de commissie inzake art. 37 van het reglement. Het rapport gaat naar de synode met het voorstel om, waar dit artikel onuitvoerbaar blijkt, geen maatregelen te treffen, maar de behandeling van het nieuwe reglement op de predikantsplaatsen af te wachten. Mr C. de Roon Swaan van Velp rapporteerde namens de commissie, dié de vraag, uit hoeveel personen volgens art. 15 van het algemeen reglement het moderamen der synode bestaan moet, nader zou bezien. Er gaat terzake naar de synode een meerderheids- zoowel als een minderheidsrapport. De president verdaagde hierna de zitting. Afscheid en Intrede. Ds W. Broer preekt 15 Juni af scheid van de Doopsgez. gemeente te Hollum en Nes (Ameland) en doet 22 Juni zijn intrede te Warns. Beroepbaar verklaard. De Classis Rotterdam der Geref. Kerken heeft praeparatoir geëxami neerd en beroepbaar verklaard den heer C. Glaubitz, theol. cand. aan de U., die thans gaarne de kerken wil dienen. Zijn adres is: Honingerdijk 23a, Rotterdam-Oost (Telef. bereikbaar via no. 47675). Het Prov. kerkbestuur van Noord-Hol land heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de hee- ren J. G. Jansen te Leeuwarden en Joh. Rienstra te Oosterend (Fr.) Dr J. F. Beerens. D r J. F. Beerens, Ned. Herv. pred. te Utrecht, is voorloopig rust voorge schreven, zoodat hij zich aan allen amb telijken arbeid heeft moeten onttrekken. Grafsteen Ds W. de Lange. Op de Algem. Begraafplaats te Woer den is op het graf van wijlen D s W. de Lange, in leven Ned. Herv. pre dikant aldaar, een gedenkteeken ont huld. Nadat Ds Jac. Treffers den steen met een toespraak aan de familie had overgedragen, heeft een zoon van den overledene, Ds H. de Lange te Werkendam, bedankt voor dit blijk van dankbaarheid. De sobere, doch ontroerende plechtig heid werd besloten met het zingen van Ps. 68 10. Grafsteen Ds K. van der Veen. In tegenwoordigheid der familie en belangstellenden heeft op de Algem. Begraafplaats te Maarssen de over dracht plaats gehad van een gedenk steen op het graf van wijlen D s K. van der Veen, in leven Geref. predikant aldaar. Hierbij werd het woord gevoerd door den pastor-loei, DsC. Houtman. Vereeniging van Ouderlingen Ned. Herv. Kerk. De Vereeniging van Ouderlingen in de Nederlandsche Hervormde Kerk zal op 22 Mei te Utrecht haar jaarlijksche algemeene vergadering houden. Prof. Dr H. Kraemer te Leiden refereert over het onderwerp: „Kerkeraad en ouder lingschap in het licht van het gemeente begrip". Geref. Kerk van Vlaardingen. De kerkeraad der Geref. Kerk te Vlaardingen heeft een commissie be noemd, bestaande uit 3 ouderlingen, 3 diakenen en 3 leden van de commissie van administratie, welke rapport zal hebben uit te brengen over de mogelijk heid tot het beroepen van een vierden predikant. De Dorpskerk te Wassenaar. Woensdag 21 Mei zal in de Dorpskerk te Wassenaar een gebrandschilderd raam worden onthuld, welks voorstelling is ontleend aan den Engelenzang. Bond voor Evangelisatiën in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Bond van Evangelisatiën in en ten bate van de Ned. Herv. Kerk, zal, naar wij vernemen, 1 en 2 Sept. a.s. gehouden worden, waarschijnlijk op „Landszegen", het conferentie-oord van de A.M.J.V. te Doorn. Geref. Kerk van Arnhem. De kerkeraad der Geref. Kerk van Arnhem heeft besloten, dat deze kerk zal toetreden tot de met de kerk van Rotterdam-Zuid samenwerkende kerken voor den arbeid onder de Chineezen hier te lande, zulks met het oog op de neder zetting van Chineezen te Arnhem. De zendingscommissie van de Geref. Kerk van Arnhem zal dit werk op zich nemen. Evanqeüache Maatschappij. In de vacature van wijlen D s A. G. H. van Hoogenhuyze is tot voorzit ter van da Evangelische Maatschappij gekozen D r J.F. Beerens, Ned. Herv. predikant te Utrecht. Dr Beerens zal gedurende het jaar 1941 als voorzitter fungeeren. Het hoofdbestuur heeft besloten met het oog op de moeilijke reisgelegenheden de jaarvergadering voorloopig uit te stellen. Giften en legaten. De Ned. Herv. Gemeente te Win terswijk ontving in verband met het 50-jarig bestaan der Firma Meyering van de directie een gift van f 1000, te verdeelen tusschen Diaconie en het Rust huis der gemeente. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. EEN BELANGRIJKE PROMOTIE AAN DE VRIJE UNIVERSITEIT. Hedenmiddag is aan de Vrije Univer siteit tot doctor in de rechtsgelerdheid gepromoveerd op een dissertatie, geti teld: „Talma's sociale arbeid", de heer J. M. V e 11 i n g a, werkzaam bij de Ned. Veehouderij Centrale te 's-Gravenhage. Als promotor trad op Prof. Mr P. A. Diepenhorst. Dr Jan Meindert Velli nga is 30 Nov. 1915 te Amsterdam geboren. Hij bezocht de Oosterparkschool en het Ge ref. Gymnasium, beiden te Amsterdam en werd in October 1934 aan de Vrije Universiteit ingeschreven als student in de rechten. 30 Sept. 1938 deed de heer Vellinga zijn doctoraal examen. Van Jan. 1939Mei 1940 was de heer Vellinga in militairen dienst en laatstelijk werkzaam bij den Staf van het voormalig Depot Luchtdoelartillerie te Alkmaar. Na zijn diensttijd studeerde hij onder leiding van Prof. Diepenhorst voor zijn promotie. Sinds Febr. j.l. is Dr Vellinga werkzaam bij de Ned. Veehouderij Centrale, waar hij bijzonder verbonden is aan de Contact commissie voor den Veehandel. Bij her haling wa3 Dr Vellinga lid van de Exa mencommissie voor het Middenstands diploma Algemeene Handelskennis. De dissertatie. Dr Vellinga heeft met zijn in hel deren stijl geschreven dissertatie voor al de ruimere bedoeling gehad om de werkers in de Chr. vakbeweging nader in kennis te stellen met Talma's werk, door den promovendus ook voor dezen tijd van groot belang geacht. Daarom zal zijn dissertatie ook als boek in den han del komen en bij Edecea te Hoorn, de drukkerij van de Chr. Vakbeweging het licht zien. Waar het 12 Juli a.s. 25 jaar geleden zal zijn, dat de betreurde Talma overleed, komt dit werk dus wel zeer op tijd. In zijn dissertatie, die 208 pagina's druks beslaat, geeft Dr Vellinga in het eerste hoofdstuk een beeld van den le vensgang van wijlen Ds A. B. Talma, die hij teekent als een man met een ruime blik en wars van alle bekrompenheid. Rijk aan idealen. Met veel teleurstellin gen, doch met zeer veel zegen voor an deren. Een lichtend voorbeeld. In het tweede hoofdstuk staat Dr Vel linga stil bij Talma en de sociale bewe ging, waarbij zijn optreden in Patrimo nium, zijn opvatting van den arbeid, zijn polemiek met wijlen Ds J. C. Sikkel enz. In het derde hoofdstuk wordt gehandeld over Talma en de sociale wetgeving, waarbij o.a. de reorganisatie van de Ar beidsinspectie, de Steenhouwers-, de Stu wadoors-, de Bakkers- en de Landarbei- derswet ter sprake komen, alsook de be strijding van Talma's wetgeving onder vond. In het vierde hoofdstuk wordt over Talma en de sociale verzekering gehan deld, waarbij de Raden-, de Ziekte- en de Ouderdoms- en Invaliditeitswet ter spra ke komen. In het vijfde hoofdstuk geeft Dr Vellinga dan enkele slotbeschouwin gen, waarin er op gewezen wordt, dat het doorzetten van persoonlijke meenin gen niet in Talma's lijn lag, getuige zijn weigering om eigen opvatting over de Zondagsrust door te voeren. Talma had steeds oog voor het geheel. Dr Vellipga is van oordeel, dat, Talma's werk samen vattend, kan worden omschreven met de drie begrippen: recht vrijheid ar beid. Zij kunnen ook thans nog als richt snoer strekken bij alle maatschappelijken arbeid. Stellingen. Aa" het waardevolle en op sociaal terrein zoo bij uitstek oriënteerend werk van dr Vellinga zijn een 13-tal stellingen toegevoegd, waarvan wij noemen 3. Er bestaat geen tegenstelling tus schen Minister Talma's plannen met de Raden van Arbeid en de bedrijfsvereeni- gingen, opgericht op grond van de Ziek tewet. 4. Het al of niet lid zijn van ambte naren van een bepaalde politieke partij is geen voldoende maatstaf voor de be oordeeling van de betrouwbaarheid der ambtenaren. 12. Medezeggenscoap der arbeiders in de bedrijven is ook als eisch van het recht te aanvaarden. VEREENIGING TOT CHRISTELIJKE OPVOEDING EN ONDERWIJS AAN DOOFSTOMME KINDEREN EN JONGELIEDEN „EFFATHA". Nieuwe wegen bij het spreekonderricht. In het jaarverslag over 1940 van de Vereeniging tot Christelijke opvoeding en onderwijs aan doofstomme kinderen en jongelieden te Voorburg wordt ge wag gemaakt van de nieuwe wegen, welke z|jn bewandeld tot verbetering van het onderricht in spreken. Hierbij is niet alleen het oog gericht geweest op technische regelen voor het onder wijzend personeel door deze toe te passen maar ook op de praktijk van het leven buiten dei schoolklasse. De leerlingen aan het huiselijk en maat schappelijk leven zooveel mogelijk te doen deelnemen en buiten het school onderwijs de vruchten van dat onder wijs meer blijvend en productiever te maken, wordt nagestreefd door hen groepsgewijze een eigen huiselijke sfeer b|j te brengen en te doen behouden. Door intensieven arbeid en groeiend mede leven was het mogelijk in deze richting met kracht aan het werk te gaan. De vereeniging verloor niet minder dan 659 leden, terwql de contributies met f 914,35 terugliepen. Gedurende de oorlogsdagen is slechts geringe schade aan de gebouwen ont staan. Wel zijn enkele persoonlijke on gevallen voorgekomen. Met het oog op de nazorg is in de vacature-L. F. Dingemans voorloopig als bestuurslid opgenomen de heer T. v. Dijk te Den Haag, terwjjl mej. G. A. Sijpkens te Groningen als huismoeder is aangesteld. Het aantal leerlingen verminderde van 139 tot 125. De centrale exploitatie-rekening over 1940 sluit met een nadeelig saldo van f 2237,54. GODSDIENSTONDERWIJS OP DE DUITSCHE VOLKSSCHOLEN. De Kanselarij der Duitsche Evangeli sche Kerk heeft thans de richtlijnen voor het onderwijs op de Duitsche volksscho len geprojecteerd. De predikanten moe ten dienovereenkomstig het godsdienst onderwijs inrichten en anderen gods dienstleeraren op dit punt instructies en materiaal verschaffen. Het doel van het Godsdienstonderwijs wordt aldus geformuleerd: „Het moet aan de jeugd van ons volk het Christe lijk geloof verklaren, gelijk de Bijbel het leert en de Hervorming dat verstaat, op dat de kinderen komen tot het levende geloof en geschikt worden gemaakt om het Evangelische Christelijke geloof als met hun volk verbonden Duitsche man nen en vrouwen te staven. Aldus levert de predikant zijn bijdragen voor de vol brenging van de taak, welke op de volks school als geheel is gelegd om de jeugd op te voeden voor de Duitsche volksge meenschap en tot bereidheid om zichzelf te geven aan deze volksgemeenschap en tot bereidheid om daarvoor offers te brengen evenzeer als tot trouw aan den Führer. Het fundament en de kern van het Evangelische godsdienstonderwijs vormt het Nieuwe Testament. Van het Oude Testament zullen diè stukken behandeld worden, welke tot goed begrip van het Nieuwe Testament leiden, verder die, welke Jezus' strijd tegen het Jodendom en tegen iederen vorm van eigengerech tigheid en werkheiligheid leeren begrij pen of die voor het Christelijk leven van het volk van bijzondere beteekenis zijn. Ook figuren uit de geschiedenis van het Christendom, in het bijzonder de fi guur van Luther, en de fundamenten van het Christelijk geloof en leven, moe den den kinderen bijgebrachi worden. Ook de voor-Christelijke godsdienst der Germanen moet op de volksschool voorwerp van onderwijs zijn. Het gods dienstonderwijs sluit aan de resultaten van dit onderwijs aan en leert van daar uit de kinderen begrijpen, waarom de oude Germanen Christenen werden. Ook moet den leerlingen begrip bijge bracht worden van het kerklied en van de Duitsche religieuze kunsfTEen aantal liederen en teksten, waaraan de kinderen in hun leven houvast kunnen hebben, moeten van buiten geleerd worden". Unie van Chr. Onderwijzers. De aftredende leden van het hoofd bestuur van de Unie van Chr. Onder wijzers en Ondrw|jzerssen in Nederland, w|jzers en Onderw.essen in Nederland W. Fieggen te Amsterdam, zjjn b|j enkele candidaatstelling herkozen. Examens moderne talen. Tot voorzitter der commissie voor de Fransche taal en letterkunde, de Spaan- sche taal en letterkunde, de Italiaansche taal en letterkunde, de Hongaarsche taal en letterkunde en de Roemeensche taal en letterkunde is prof. dr K. Sney- ders de Vogel te Groningen benoemd; tot lid der commissie voor de Hoogduit- sche taal en letterkunde en voor de Deensche, de Noorsche en de Zweedsche talen en haar letterkunde prof. dr J. H. Scholte te Amsterdam; tot id. der com: missie voor de Engelsche taal en letter kunde en voor de Russische .taal en let terkunde: dr P. N. U. Harting, hoog leeraar aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam. Tot leden zijn o.a. benoemd mej. M. A. A. Cier te Middelburg en dr H. deNoote Vlissingen. In de commissie voor de Hoogduitsche taal, de Deensche, de Noorsche en de Zweedsche talen en haar letterkunde: A. Peterme|jer te Middel- 'burg. Examens, Aan de Grafische School te Utrecht is geslaagd voor het examen Machine- zetten de heer J. de Lange te Vlis singen. Examen Typografische Vakken. Op 3 en 10 Mei j.l. werd in de druk ker^ van de firma G. W. den Boer te Middelburg door de Leerlingencommis sie, district Zeeland, aan leerlingen in de typografie het practisch examen af genomen. De heer A. S. Boone, bestuur der van de Centrale Leerlingencommis sie te Amsterdam, was op 3 Mei bij het examen aanwezig. Het theoretische examen werd op 15 en 22 Maart in de Ambachtsschool te Middelburg afgenomen door den direc teur van de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs en de betreffende leera ren. Voor zetter slaagden: P. J. Buijs, werkzaam bij drukkerij Altorffer te Middelburg; J. P. Dellebeke, werkzaam bij de firma F. van de Velde Jr. te Vlis singen; W. van Dalen en M. D. van der Slikke, beiden werkzaam b|j de firma Oosterbaan Le Cointre te Goes en P. Overbeke, werkzaam b|j de firma J. M. C. Pot te Tholen. Voor drukker slaagde: M. Verstraate, werkzaam bij de firma Littooy Olt- hoff te Middelburg. Machinisten-examen. Geslaagd voor voorloopig machinis tendiploma de heer J. R. Grool te Mid delburg. 884 leden z|jn. De Inkometsn ever 1940 bedroegen f 439.71, de uitgaven f 450,12, waardoor een nadeelig saldo van f 10,41 ontstond. Volgens het verslag van de wijkverpleging werd 50 maal ists uitge leend, terw|jl 228 maal gebruik werd ge maakt van de hoogtezon. De heer K. Kramer werd als bestuurslid herkozen. De wijkverpleegster mej. G. Miihous en de heer R. Buitenhuis werden benoemd tot lid van de controlecommissie. Yerseke. Noorsche oester- tjes aangekomen." Hedenmor gen zijn 200 miljoen Noorsche oestertjes gearriveerd. Ze zijn Zaterdag en Zondag verzonden, dus vijf a zes dagen onder weg geweest. Ze zijn gezond overgeko men. Mosselzaad gearriveerd Reeds zijn hier zeven booten met mos selzaad van de Wadden gearriveerd. Van 12—15 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Du|jm 26 j. en M. J. van der Rhijt 25 j. Getrouwd: A. Belfroid 26 j. en W. C. van Wanrooij 22 j.; L. van Eenenaam 24 j. en L. van den Broeke 22 j. Overleden: N. P. Braber 88 j., wed. van B. J. Danckaerts; L. C. Venema, 54 j. (P.Z.C.) KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Donderdag 15 Mei 1941. V. K. Heden 4 Ned. 1940 2é z. fac. 97"/!» 975/« 4 Nederland 1941 987s5 98 33V2 Nederland 1938 89*4-VA 8813/10 Ned. Ind. Handelsbank 133 132 A. K. U. 1297a-54 1271/8 Berkei's Patent 63 6154 Fokker 178 180 Unilever 119-54 12072 Philips Gloeilampen 21954 22054 Kon. Olie 24254 248 Amsterdam Rubber 271 27572 Bandar Rubber 21972 220 Deli Batavia Rubber 208 210 Ver. Ind. Cultuur 181-4 183 Holl. Am. Lijn 11754 11754 Kon. Boot 15872 160 Ned. Scheepv. Unie 17654" 17872 H. V. A. 430 43454 Java Cultuur 260 260 Ned. Ind. Suiker Unie 260 260 Vorstenlanden 120 54 123 Deli Maatschappij 263 270 Senembah Tabak 216 220 Koersen van Cert, van Ameri- kaansche Aandeelen, waarin heden handel heeft plaats gevonden, mo gen ingevolge Art. 17 der Beursvoor- schriften niet worden gepubliceerd. Aan hen, die belang hebben bij deze koersen mogen ten kantore der Bank in lichtingen worden verstrekt. Voor verschillende fondsen bestond vandaag een opgewekte stemming, de koersen stelden zich in het algemeen wat hooger. In den Oliehoek begon het al dadehjk met een verbetering van 8 4 9 procent. Tegen het slot bleek, dat men in het begin wel wat al te hard van stal ge- loopen was, doch de noteeringen bleven niettemin toch nog belangrijk hooger dan gisteren. Industreele aandeelen bleven vrijwel onveranderd.Evenzoo gold dit voor Ta bakken en Scheepvaart aandeelen. Rubberaandeelen waren zonder uitzon dering goed gedisponeerd. De beleggingsmarkt was iets gedrukt met levendigen handel. Part. Bew. Belegging Nederl. 557.50. 1 Amsterdamsche Bank N.V. In de te Amsterdam gehouden buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders der Amsterdamsche Bank N.V., werd de heer H. A. A. de Vos, directeur van de bijbank te Rotterdam, benoemd tot plaatsvervangend directeur der N.V. MIDDELBURG. DIEFSTAL. De politie heeft zekeren N. aangehou den wegens diefstal van lood op het ter rein van het voormalige Oost-Indische huis. Na opgemaakt proces-verbaal en volledige bekentenis is N. op vrije voeten gesteld. GOES. FIETSENDIEFSTALLEN. Woensdagavond z|jn in de Korte Kerk straat twee fietsen gestolen. De heer M. S. had zijn karretje, dat nog zoo goed als nieuw was, even op de stoep van de fa. v. Opdorp gezet en de heer D. deed het zelfde met zijn fiets voor het pand van de fa. Mulder. ZUID-BEVELAND. Kloeting. Groene Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. Straub, hield de vereeniging Het Groene Kruis alhier haar algemeene vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat er momenteel CSa? CSï? CSïï CSR CSR CSï? CS? RSï? CSï? RSï) Sedert 1 Januari j.l. wordt de R omzetbelasting ook geheven van p (Jj dagbladen. Bij bindend besluit van p de Nederlandsche Dagbladpers zijn s k wij (evenals alle andere bladen) verplicht den abonnementsprijs SJ S met het bedrag van de omzet- js belasting te verhoogen. De prijs wordt nu: I per kwartaalƒ2,73 per week0,21 I Dit geldt dus niet voor de abonné's, bij wie nog over het 5) vierde kwartaal 1940 (October tot en met December) wordt gedispo- neerd. CSïï RST? ESï? KSï? RSTï r^ï? ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP DUITSCHLAND. Het D.N.B. meldt: Vrij zwakke Engelsche luchtstrijdkrach ten zijn in den afgeloopen nacht naar Noord-West en Noord-Duitschland gevlo gen. In eenige steden werden een aantal bommen geworpen, die echter naar tot dusver kon worden nagegaan, nergens schade van beteekenis hebben aange richt. Een Engelsche formatie probeerde de Rijkshoofdstad aan te vallen. Het krach tige luchtdoelgeschut verhinderde den tegenstander echter door het wolkendek heen te breken, zoodat het slechts han enkele Engelsche vliegtuigen gelukte in de omgeving van Berlijn door te dringen. Ook deze vijandelijke machines werden door den Duitsche'n afweer genoodzaakt snel om te keeren. Tot dusver is het omlaagschieten van 1 Engelsch vliegtuig gerapporteerd. ITALIAANSCHE VLIEGTUIGEN VALLEN EEN ENGELSCH KONVOOI AAN. Rodos (Stefani): De oorlogscorrespon dent van Stefani meldt, dat een formatie Italiaansche bommenwerpers een vijan delijk konvooi opmerkte ten Zuid-Westen van het eiland Cazooz Het konvooi be stond uit een zware kruiser, twee tor pedojagers, een schip van 15000 en twee van 8000 ton. De Italiaansche vliegtuigen gingen terstond tot den aanval over. Een ander Italiaansche formatie heeft een aanval ondernomen op Cyprus, waar hangars op vliegvelden werden vernield. Twee vijandelijke torpedojagers, welke op zee kruisten, gingen niet tot den aanval over. ENGELSCHE TROEPEN IN IRAK INGESLOTEN. Het D.N.B. meldt: Volgens een bericht uit Bagdad wordt de toestand van En gelsche troepen, die bij Gahbarani zijn ingesloten, steeds kritieker. Levensmid delen en munitie kunnen de Engelschen slechts door middel van parachutes krijgen. DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. BERLIJN, D.N.B. Volgens een door den Londenschen berichtendienst Ver spreid communiqué van het Britsche ministerie van Luchtvaart en het minis terie voor Binnenlandsche veiligheid zijn in den afgeloopen nacht bommen gewor pen op verschillende plaatsen in het kustgebied. In eenige plaatsen is eenige schade aangericht. Buiten1 andsche Joden in Frankrijk naar concentratie kampen. (D. N. B.) Naar de Fransche bladen melden, had de regeering te Vichy opdracht gegeven tot de gisteren uitge voerde arrestatie van 5000 buitenland- sche joden te Parijs en tot hun overbren ging naar concentratiekampen. De maat regel geschiedde op grond van de wet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3