II bespaart tijd en geld De invloed van den oorlog op der. bevolkingsaanwas. Adm. van „De Zeeuw" Goes Gemengd Nieuws Onderwijs Finantieele Berichten Rechtszaken Radioprogramma WALCHEREN. SCHOUWEN-DHIVELAND. THOLNE EN ST.-PHILIPSLAND. Openbare Verkopingen en Verpachtingen DE GEBOORTECIJFERS. (Van onzen V.P.B.-correspondent.) Berlyn, Mei 1941. Alle oorlogen brengen altjjd groote wijzigingen te weeg in het leven der vol keren. Vooral de biologische ontwikke ling wordt door een oorleg sterk be- invloed, althans een tijdlang. Van het grootste gewicht voor het verder spinnen van den levensdraad van een volk is in de eerste plaats het ge boortecijfer. Wanneer men dit cijfer aan een nadere beschouwing onderwerpt, komt men tot merkwaardige conclusies. In Frankrijk bijvoorbeeld kwam he< dalen van het geboortecijfer tot staan gedurende de jaren, onmiddellijk vol gend op den wereldoorlog. Hieraan kwam echter spoedig een einde; toen zette de daling van het geboortecijfer zich weder voort. In het tijdperk van 1924 tot 1929 kwamen er in Frankrijk op elke 1000 inwoners althans nog 18,4 levend ter wereld gebrachte kinderen voor; daar na evenwel bewoog het geboortecijfer zich voortdurend in dalende richting. In 1938 (het laatste jaar, waarover sta tistieken verschenen) was het gezakt tot niet meer dan 14.6. De Scandinavische landen Zwe den, Noorwegen en Dene marken geven eenigszins betere cijfers te zien. Volgens de statistieken over het jaar 1939 bedroeg het ge boortecijfers in deze landen resp. 15.4, 16,0 en 17,8 per 1000 inwoners. Hierbij valt op te merken, dat dit laatste cijfer (voor Denemarken) tegenover de beide voorafgaande jaren een daling te aan schouwen geeft, terwijl het in de beide' andere landen Zweden en Noorwe- gen een langzame stijging te zien geeft in vergelijking met den laagsten stand (in 1933). een der heeren van het Prov. Bureau van W.H.N. te Middelburg een kort propa gandistisch woord zal spreken. Deze avond is in de eerste plaats be doeld voor de leden van de plaatselijke werkgemeenschap der W.H.N. en voor de collectanten en collectrices. Veere. Op 20 Mei a.s., v.m. 10 uur, vergadert de Raad. De agenda bevat de volgende punten: Begrootingswijzigingen 1940 en 1941. Wijziging algemeene politieverordening. Wijziging salarisverordening ambtena ren. Ontslag agent arbeidsbemiddeling. Toelating D. Kasse als raadslid. Zierikzee. In de Zaterdag j.l. gehou den vergadering van Bestuur en Com missarissen der Coöp. Veilingsvereeni- ging „Zierikzee", heeft de Directeur-vei lingmeester, dhr A. D. Constandse, als zoodanig ontslag gevraagd en eervol ver kregen. Hij bekleedde deze functie sedert 1 Mei 1926. In dezelfde vergadering heeft de voorzitter, de heer W. den Boer, mee gedeeld zijn functie neer te leggen. Ge noemde heer, die van de oprichting, se dert bijna 25 jaren geleden, bestuurslid is geweest, was ongeveer 22 jaren onaf gebroken voorzitter. (Z. Nsb.) Tholen. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergaderde Woensdag j.l. Ter tafel komt een verzoek van M. J. Schot om tijdelijke ontheffing van de huur van het wachtlokaal der bussen. Dit wordt hem voor den tyd van één jaar verleend. Aan J. v. Bendem wordt een gratifi catie verleend van f 35 voor politiedien sten aan de brug. Eenige wijzigingen worden aangebracht in de politieveror dening, in de begrooting 19401941 en in de verordening veldwachters. Vast stelling vindt plaats van de kohieren van reiniging rechten en van het afschrij vingspercentage voor de gasfabriek, dat lager wordt gesteld. Besloten wordt tot overname in beheer en onderhoud van de Contr' Escarpe. Op een vraag van dhr Bogert, of geen bezwaren voor de gemeente aan deze overname verbonden zijn, deelt de voorz. mede, dat een en an der alvorens men hiertoe overging, ge kapitaliseerd is. Daarnaar is de overne mingssom vastgesteld, welke voor den polder bedraagt f 3058,75. De eigenlijke aanleiding is geweest, de eisch van het Rijk, dat er een beschoeiing zou komen van f 15 tot f 16.000, waaraan de ge meente zou moeten bijdragen. Daar dit minder kan en toch afdoende is, is het voordeeliger voor de gemeente, te be sluiten tot overname, temeer, daar men dan voortaan baas in eigen huis is. Besloten wordt een geldleening aan te gaan, groot f 25.600 en f 100 tegen 4 en wijziging te brengen in de voorwaar den van een leening, groot f 77.000 bij de Boerenleenbank. Op verzoek van de slagersvereeniging wordt de Woensdag n.m. vanaf 1 uur, aangewezen, voor slui ting van hun zaken. Tholen. Dinsdagmorgen had op het speelterrein alhier de keuring van mer- riën voor opname in het keurstamboek plaats. 21 paarden werden ter keuring aan gevoerd, waarvan er 6 werden afge keurd en 16 goedgekeurd, te weten: In Engeland vertoont de statis tiek ongeveer eenzelfde beeld als in Frankrijk. In het jaar 1933 was het geboortecijfer het laagste, namelijk 14,9 levend geborenen per 1000 inwoners. In 1938 was dit cjfer iets gestegen na melijk tot 15,5. Over 1939 is hier, even als in Frankrjk, geen statistiek voor handen. Dit neemt echter niet weg, dac een zoo geringe stijging niet voldoende is om het voortbestaan van een volk als het Engelsche in de toekomst te waar borgen. Nederland steekt gunstig af bij deze cijfers. In 1937 bereikte men hier het laagste aantal levend geborenen per 1000 inwonersnamelijk 19,8. Daarna is het echter weder een stijging gaan ver- toonen, zoodat in 1939 20,7 geboorten werden ingeschreven. In de landen van den Balkan, die altijd bekend hebben gestaan om hun kinderrijkdom, vindt men wel is waar nog altijd hooge geboortecijfers, doch deze vertoonen neiging om terug te loo- pen. Een sterk bewijs van deze daling treft men aan in Roemenië. In het jaar 1939 staat dit land, wat de geboorten aangaat, nog bovenaan met een cijfer van 28,3 per 1000 inwoners, doch hier staat tegenover dat dit cijfer in 1924/29 nog 35,5 had bedragen en in 1933 zelfs nog 32,0, in weerwil van de zich overa! openbarende crisis. Italië kon op een flinke toename van de bevolking wijzen. Nadat het ge boortecijfer in 1924/1929 niet minder dan 26,9 had bedragen, daalde dit aan vankelijk tot 22,4, doch in het jaar 1939 steeg het weder tot 23,5. In D u i t s c fa- land heeft zich sedert 1933 een om wenteling voorgedaan in de volksbiolo- gische ontwikkeling, zoo sterk, als men die nog nooit te voren in eenig land ter wereld heeft geconstateerd. Terwijl in 1933 het geboortecijfer nog slechts 14,8 bedroeg, is het thans gestegen tot 20,4. Door dit cijfer is thans weder het minimum aantal geboorten bereikt, dat noodig is voor de instandhouding van het volk. Anna van den Peukepolder, eigenaar M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Olga van den Peukepolder, eigenaar idem; Truida van den Peukepolder, eigenaar idem; Astrid, eigenaar M. J. C. Geluk, Oud-Vossemeer; Hermine, eigenaar J. M. F. Goorden, Oud-Vossemeer; Sabine, eigenaar idem; Réoma, eigenaar H. v. Gorsel, Oud- Vossemeer; Silva, eigenaar Chr. A. Aertsen, Tholen; Artista van Vosmeer, eigenaar Anth. Geluk, Oud-Vossemeer; Jennie van Molenvliet, eigenaars A. W. C. en Jk. van Nieuwenhuijzen, Tholen; Mirza, eigenaar J. B. Swagemakers, Tho len; Olga, eigenaars Gebrs C. M. en M. A. v. Tilburgh, Oud-Vossemeer; Brada, eigenaars idem; Jeanne, eigenaar Jac. Ooms, Oud-Vossemeer; Elsa, eigenaar Cor Aupt, Oud-Vossemeer. Keuring van Merriën. St Maartensdijk. Dinsdagmiddag j.l. had op het Marktplein alhier de keuring van merriën plaats voor opname in het Keurstamboek. Ter keuring waren aangegeven 17 mer riën, waarvan er twee niet verschenen waren. Van de resteerende 15 merriën werden er drie niet opgenomen. In het Keurstamboek werden opge nomen: Greta van Welgelegen, eig. M. L. Manneke te St Maartensdijk; Mina, eig. C. J. J. Kooijman te St Annaland; Evelina, eig. A. P. Geluk te St Maartens dijk; Martha, C. W. van Dalen, Poort vliet Liza, C. L. Geluk, St Maartensdijk Annie, A. M. Kloet, St Maartensdijk; Fleurette, M. J. de Rooij, Stavenissè; Ada, A. C. Geluk, St Annaland; Victoria van Bleijendaal, J. F. Brooijmans, St An naland; Amalia van Bleijendaal, id; Vio- letta, id.; Cato, M. L. Manneke, te Sint Maartensdijk. door uw advertcntiën in anders b'adcn te p'aatsc" door bemiddeling van de B r a n d e n. In de buurtschap Meer- veld by Apeldoorn is brand ontstaan in een hooiberg op het erf van den land bouwer van Hierden. De brandweer kon niet verhinderen dat de vlammen over sloegen op een belendende landbouw- schuur en later ook op nog twee afzon derlijk gebouwde landbouwschuren. Van de inventarissen kon niets worden gered. Een aantal landbouwwerktuigen, een hoeveelheidkunstmest, een partij hooi en stroo gingen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Dinsdagmiddag is brand uitgebro ken in de groote boerderij van den land bouwer H. J. H. te Hardenberg. De ge- heele boerderij, alsmede de inventaris, werd een prooi der vlammen. Ook eenig vee kwam in de vlammen om. In kokend water geval- 1 e n. Het driejarig zoontje van de fami lie D. uit Akkerveld is in een teil met kokend water gevallen en aan de gevol gen overleden. Dubbele distributie kaarten. De Leidschendamsche po litie heeft gearresteerd den boerenarbei der v. d. H., die niet alleen in Leidschsn- dam, maar ook te P(jnacker, waar zijn ouders wonen, een stamkaart had weten los te krijgen, zoodat hij tweemaal de distributiestamkaarten ontving. Relletjes voor het Witte Huis. United Press meldt uit Washington: Een groep matrozen en soldaten heeft Maandag een aanval gedaan op een aan tal posten van „de mobilisatie voor den vrede", die voor het Witte Huis ston den. Een dezer posten moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Twee sol daten werden gearresteerd. De voor den vrede demonstreerende posten hebben sinds Vrijdag ononderbroken voor het Witte Huis gestaan. Zij droegen borden met op schriften, welke zich tegen den oorlog keerden. De soldaten hadden zich voorgenomen om deze „vredespost.en" uiteen te drijven. Maatregelen tegen stakingen. Uit Ottowa meldt As sociated Press dat de Canadeesche re geering een orgaan heeft ingesteld, be staande uit ambtenaren van marine, verkeer en immigratie-politie, dat de Canadeesche scheepvaart moet beveili gen tegen de stakingen der zeelieden. (D.N.B.) Spoorwegongeluk in Argentinië. Volgens een bericht uit Sao Paulo is op den spoorweg naar Cantareira een trein ontspoord, waarbij eenige wagons kantelden. Vijf passa giers werden gedood en ongeveer 50 gewond. (S.P.T.) Machinisten staken. Het ANP. meldt uit Washington: De 'Zaterdag j.l. aangekondigde sta king van machinisten op elf scheepswer ven in de baai van San Francisco, is thans uitgebroken, ten einde de arbei ders in de andere fabrieken tot staking te dwingen, die voorzien zijn van bewa peningsopdrachten tot een totale waar de van 500 millioen dollar. De bladen melden, dat, ofschoon het aantal ma chinisten slechts 700 van de 16.000 ar beiders bedraagt, de arbeid werd neer gelegd, toen vele andere arbeiders wei gerden de stakingsposten te passeeren. De bladen melden eveneens, dat de sta kers een weekloon van 64.40 dollar in plaats van 58,24 dollar verlangen, zoo als in de contracten van de American Federation of Labor is vastgelegd. Onlusten in Indore. De Indische pers maakt melding van ernstige onlusten in Indore. Een politie bureau werd door stakende arbeiders aangevallen. De stakers trachtten zich in het bezit van de wapens te stellen. De politie maakt gebruik van schietwa pens. Hierdoor werden talrijke personen gedood of gewond. (D.N.B.) RIVlèR A-OVERPEIIMZING EIM. Ds D. J. Couveé schrijft in „Herle ving": „Vanmiddag ben ik naar de Ri- vièra geweest enik vergat zelfs den oorlog, 't Was maar met de tram naar den Blij dorppolder te Rotterdam, waar de nieuwe diergaarde zich uit breidt rondom de groote glazen Rivièra- hal. Weeke muziek streelde mijn oor, gelijk de azalea mollis een teerrose amandel bloesem het deden mijn oog. Vlak naast mij bloeide uit het perk een seringen boompje op, aarzelend nog met de niet alle ontloken fijne witte kelkjes. Kinder stemmen ruischten onder de roerlooze exotische palmen, waarin hoog alleen een enkele vogel bewoog. Witte en oranje kleurige papegaaien schommelden zacht heen en weer onder hun ijzeren boog of leken stil op hun stok Onder de krul lende kuif wijsgeerig te peinzen, wie van ons of van hen de wijste zou zijn. Ik hief mijn koffie-verkeerd en dronk niet, zag dat mijn kleine jongen zijn glas, nog daareven vol fonkelend r' dj, reeds leeg had en zette mijn ge- m .J porceleinen kopje weer neer, ter wijl de muziek juist een nieuw dingske inzette enopeens, opeens schoot het mij te binnen, dat ergens tusschen hooge bergen zware pantserwagens zwoegen op hun eerste versnelling, granaten daarbo ven uiteenkraken, zware bommenwerpers als reusachtige adelaars zweven boven loopgraven, waarin de helmen te laat neerduiken om den duik van den moor denden roofvogel te ontgaan. Ik zie man nen met roode koppen en uitpuilende oogen, de bajonet op het geweer, elkaar naderen, zoekend elkaar te doorprikken; van zee af wordt een autocolonne op een weg onder weerlichtend vuur genomen, en overal liggen paarden met uitgestorte ingewanden over verwrongen menschen- stukken heen, met nog een laatsten brief van een kind, een moeder, een verloofde in de bloeddoorsijpelde borstzaken ik zit hier onder de palmen in de groote kunstmatige Rivièra-sfeer, en aan een tafeltje verder steekt juist een ongeveer zestig-jarige vrouw haar sigaret op, en glimlacht een andere van onder haar ge verfde roode ponny-haren haar liefsten tooneellach tegen een of anderen „me neer" en mijn kleine jongen vraagt waarom ik zoo stil ben en of we maar niet weer naar de apen gaanja, we gaan wegwe gaan wegmaar ik raak het niet kwijt, dat afschuwelijk beeld van den oorlog met zijn stapels lijken, stapels, overal stapels in een we reld, die indien zij de boodschap der kerk weigert, de eenige blijde, niet anders heeft dan wat Rivièra-afleiding. OVER SCHOOLWERKTUINEN. Het bestuur van de centrale ver een iglng voor schoolwerktuinen en boompiantdagen in Nederland, geves tigd te Amsterdam, heeft de medewer king van de Commissarissen der pro vincies ingeroepen tot het uitbreiden van het aantal schoolwerktuinen. Ter zake is advies gevraagd aan de inspec ties van het lager onuerwijs en van het tuinpouwunderwys, die op het stand punt staan, dat het schooltuinwezen in dezen tyd bijzondere aandacht ver dient, aangezien er groote ideëeie voor deden aan verbonden z(jn om de school gaande kinderen met de practijk van de oodemcultuur in aanraking te brengen. Immers door aan deze kinderen de zorg van een eigen tuintje toe te vertrouwen wordt niet aüeeh by hen verantwoorde lijkheidsgevoel aangekweekt, doch zaï ook in hun verdere leven de waardee ring voor den arbeid op dit gebied groeien, welke laatstbedoelde omstan digheid voor een betere samenwerking tusschen stad en land van belang is. Intusschen mag de gewone schoolarbeid daarvan geen hinder ondervinden. Verder worden in de adviezen der in specteurs eenige aanwijzingen gegeven, waarmede by het behartigen van deze aangelegenheid ernstig rekening zal zijn te houden. In de eerste plaats zal thans, nu het noodzakelijk is geworden alle cultuurgronden zoo intensief mogelijk ten dienste van de voedselvoorziening te benutten, niet tot groote uitbreidingen van de schoolwerktuinen moeten wor den overgegaan. De uitbreidingen zul len namelijk beperkt moeten blijven tot die gronden, welke niet op andere wijze in het belang van de voedselvoorziening kunnen worden gebruikt. In de tweede plaats is er op te letten, dat de ver zorging van bedoelde tuinen deze moet men niet te ingewikkeld opzet ten in goede handen wordt gelegd. Aan het opleiden van een voldoend aan tal goede leerkrachten zal dan ook voortdurend veel aandacht zijn te schen ken, zulks ter voorkoming, dat bij ge brek aan voldoend deskundig toezicht het beoogde doel niet zou worden be reikt. Te dien aanzien is overleg nood zakelijk met het bestuur van genoemde vereeniging en met den tuinbouwvoor- lichtingsdienst. Voorts zal de wijze van verzorging der tuintjes zijn aan te pas sen aan den tegenwoordigen toestand, zoodat b.v. siergewassen moeten worden vervangen door producten als aardappe len en boonen. Het ligt in de bedoeling thans ge meente- en schoolbesturen bij deze actie in te schakelen. Reeds zijn een aantal gemeentebesturen aangeschreven, waar bij dezen uitvoerig dienaangaande zijn ingelicht en uitgenoodigd een geleide lijke uitbieiding en verbetering van de schoolwerktuinen zooveel mogelijk te be vorderen. CHOCOLADEFABRIEK KWATTA. Zeer gunstig jaar. Het verslag over 1940 van de direc tie der Stoom Chocolade- en Cacao fabriek Kwatta te Breda vermeldt onder meer het volgende: Ondanks de groote moeilijkheden door den oorlogstoestand na 9 Mei 1940 heeft de vennootschap bij een stijgenden om zet ook betere resultaten behaald dan in het reeds gunstige boekjaar 1939. De aanvoer naar Nederland van de voornaamste grondstof, cacaoboonen, is sedert begin 1940 volkomen stopgezet, zoodat de beteekenende voorraden bij het uitbreken van den oorlog, waarover de vennootschap beschikte, zeer te stade kwamen. De van overheidswege ingevoerde rantsoeneering, die vooral na Januari 1941 zeer scherpe vormen heeft aange nomen, noopte geleidelijk tot een belang rijke verandering van het fabricatie- programma, waardoor men er in slaag de, de fabrieken met normale bezetting te.doen voortwerken. Het bijzonder gunstige winstsaldo is vooral mede te danken aan het binnen komen van een grooten post, die In vo rige jaren reeds nagenoeg geheel was afgeschreven, voorts aan de zeer be hoorlijke resultaten van de buitenland- sche bedrijven. De vennootschap sluit haar boekjaar 1940 af met een netto winst van f 1.042.947 (v. j. f434.403). Er kan dus 15 (v. j. 11) pet. op de gewone aandeelen en wederom 6 pet. op de pref. aandeelen worden uitgekeerd. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: J. d. W. te Co- lijnsplaat f 5 b. s. 3 d. h.A. B. te Hein- kenszand f2 b. s. 2 d. h.; H. P. L. te Wissenkerke f 3 plus f 2 b. s. 2 plus 2 d. h.; C. B. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; C. M. te N.- en St.-Joosland f3 b. s. 3 d. h.F. d B te Kamperland f 2 b. s. 1 w. t.; C. C. te Koudekerke f4 b. s. 2 d. h.; J. A. M. R. te Vlissingen f4 b. s. 2 d. h.; G. S. te Koudekerke f 2 b. s. 2 d h.; H. J. W. te Rilland-Bath f 2 b. s. 2 d. h.Ch. V. te 's-Heér Arends- kerke f 5 b. s. 3 d. h.J. B. te Baar land f5 b. s. 3 d. h.; W. R. te Schore f5 b. 8. 5 d. h.; W. A. v. T. te Oost en West-Souburg fl b. t, 1 r t,E. O. te Koudekerke f S b. s. 3 d. h.J. L, F. L. te Goes f4 b. s. 2 d. h.; M. O. B. te Wolphaartsdijk f 2 b. s 2d. h. Overtredine Verordening R. O Ver duisteren: E. C. P. te Ellewoutsd'jk fS b. B, 2 d. h.A. V. te Heinkenszand f 10 b. s. 5 d. h.M. M. te Rilland-Bath f 5 b. s. 3 d. h.; G. B. te 's-Heerenhoek f 2,50 b. s. 2 d. h,E C. P. te Ellewouts- dijk f 2 b. s. 2 d. h.J. v. 't W. te Hoe- dekenskerke 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h.; S. v. d. M. te Domburg f2 b. s. 2 d. h.; Th. G. te Arnemuiden f 3 b. s. 3 d. h.A v. d. B. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h.; D. L. L. te Goes f7,50 b. s. 5 d. h.; M. A. d. L. te Wissenkerke f 5 plus f 2,50 b. s. 3 plus 2 d. h.G. F. J. B. te Kruiningen f 1 b. s. 1 d. h.; J. d. R. te Vlissingen f 8 b. s. 4 d. h. M. d. J. te 's-Heerenhoek f 2,50 b. s. 2 d. h.D. v. S. te Yerseke f3 b. s. 3 d. h.; J. E. te Yerseke f 2 b. s. 2 d. h.; C. G. te Yerseke f 3 plus f 2 b. s. 2 plus 2 d. h.; L. P. L. te Yerseke f2 b. s. 2 d. h.P. L. ,L. te Yerseke f2 b. s. 2 d. h. Overtreding Identificatieplicht: J. L. F. te St.-Annaland f 3 b. s. 3 d. h.G. H. te Goes f3 b. s. 3 d, h.; A. I. L. te Serooskerke f 5 b. s. 5 d. h.J. M. M. te 's-Heer Arendskerke f 3 b. s. 3 d. h. I. C. de J. te Goes f 3 b. s. 3 d. h.J. F. B. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h.B. J. P. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h. Overtreding Leerplichtwet: K. C. te Arnemuiden f 4 b. s. 2 d. h.G. d. N. te Arnemuiden f7.50 b. s. 5 d. h.; M. d. R. te Arnemuiden f 7,50 b. s. 5 d. h. Overtreding Slachtverbod: J. S. te Biggekerke f 25 b. s. 10 d. h.J. N. te Driewegen 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d. h.; J. R. te 's-Heer Arendskerke f20 b. s. 10 d. h.D. R. te Heinkenszand f 20 b. s. 10 d. h.; A. W. te Vrouwepolder f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding Aardappelenbesluit: A. V. te Wolphaartsdyk fl b. s. 1 d. h. Overtreding Melkbesluit: A. G. te Grijpskerke f10 b. s. 3 d. h. Overtreding VleeschkeuringswetA. T. te Middelburg f 6 b. s. 3 d. h.C. M. v. d. H. te Middelburg, 1 m. t. s. Overtreding Arbeidswet: P. M. v. H. te Yerseke 2 m. f 2,50 b. s. 2 m. 2 d. h. Dronkenschap: Ch. L. v. d. D. te Vlis singen f 15 b. s. 10 d. h.; P. C. B. te Middelburg f 15 b. s. 10 d. h. Vrijdag 16 Mei 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. Neder- landsch Programma. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gram. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Het Amabile-sextet (10.2010.40 Declamatie). 11.10 Gram. 11.30 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Het Amusementsorkest. 12.42 Almanak 12.45 BNONieuws- en economische ber. 1.00 Ensemble Bart Ekkers. 1.30 Gram. 1.45 Ensemble Erica Helen (2.152.30 Voor de Vrouw). 3.00 Het Stedelijk Or kest van Maastricht. 3.30 Orgelspel en zang. 4.00 Lezen in den Bybel (voorbe reid door het Vrijzinnig-Protestantsch Kerkcomité). 4.20 Gram. 4.30 „Anton Bruckner's Kerkmuziek", causerie met gram. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Gram. 5.45 Or kest Eloward. 6.15 „Bulgarije", lezing. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 BNO Economische vragen van den dag. 7.15 Het Peter strijkkwartet. 8.00 BNO: Nieuwsber.. 8.15 Spiegel van den dag. e 8.30 Het Omroeporkest en solist. 9.10 Productieslag 1941. 9.25 Avondwijding (voorbereid door het Vrijzinnig-Protes tantsch Kerkcomité). 9.30 Ber. (En- gelsch). 9.45 Gram. 10.00—10.15 BNO: Engelsche berichten. HILVERSUM II. 301,5 M. Neder- landsch Programma. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram.lO.OO Pia no-voordracht en gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Ber. 12.15 Russisch orkest „Slawa" en solisten (12.451.00 BNO: Nieuws- en economische berichten). 1.30 Ensem ble Amende. 2.00 Het Stedelijk Orkest van Maastricht. 2.45 Gram. 3.00 Ensem ble Eandi Balogh. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Orkest Eloward. 4.15 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Religieuze boek bespreking (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 6.15 De Snarenzan- gers. 6.45 Toeristische raadgevingen. 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 Gram. 7.30 „Kapitalisme en nationaal-socialisme. Hl", lessing. 7.45 Het Omroep-symphonie-orkest en solis ten. 8.45 Toespraak voor de Winterhulp Nederland. 9.00 Gram. 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. Mei 19 Ovezand, woonhuis, v. Werkum. 20 'Biggekerke, inspan en inboedel, Loeff. 21 Vlissingen, café „Admiraal de Ruy- ter", Paap. 23 Baarland, huis enz., Oele. 27 Goes, woonhuizen, v. Dissel. 27 Brigdamme, bouw- en weiland, Bat ten. 28 Middelburg, huis met tuin, Loeff.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6