Kerknieuws Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Onderwijs Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Kattendijke, B. C. van Voorthuysen, voorganger Evangelisatie te Dokkum; te Noorden, cand. H. Abma te Ede. Aangenomen naar Amsterdam (vac. wijlen Ds A. G. H. van Hoogenhuyze) Dr J. Koopmans, seer. N.C.S.V., em. pred. te Leiderdorp; naar Egmond a. d. Hoef en Egmond-BinnenC. M. Veen- huysen, em. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk. Beroepen te Rotterdam-Charlois (3e pred.-plaats), H. de Jong te Heek van Holland. Aangenomen naar Leimuiden, cand. C. Gilhuis, hulppred. te Montfoort; naar Tholen, cand. H. J. Swierts, hulppred. te Vlissingen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zwolle, C. Smits te Slie- drecht. Bevestiging en intrede. Na bevestigd te zijn door Ds F. J. Scholten van Onstwedde, deed cand. A. A. Leenhouts Zondag zijn intrede te Vlagtwedde, met een preek over Ezechiël 3:1. Ds J. G. Dekking. Ds J. G. Dekking, Ned. Herv. pre dikant te Houten (U.) zal tegen 1 Juli a.s. eervol emeritaat aanvragen. Ds Dekking werd 30 April 1857 gebo ren en is de oudste dienstdoende predi kant in de Ned. Herv. Kerk. Op 12 Juli 1885 werd hjj te Zijderveld in het ambt bevestigd, waarna hij achter eenvolgens diende de gemeenten van Jaarsveld, Krimpen a. d. Lek, Monster, Montfoort, Renkum, Putten, Kesteren en Bergambacht. In 1930 deed hij zijn intre de in zijn tegenwoordige gemeente. Ds Dekking, die de Geref. richting is toegedaan, heeft dus ruim 55 dienstja ren. Ds J. Hoekstra. Woensdag 21 Mei voert Ds J. Hoek stra, Geref. pred. te Schoonhoven, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ds Hoekstra werd 4 Sept. 1878 té Groningen geboren en is eerst een aantal jaren als onderwijzer en hoofdonderwij zer werkzaam geweest, alvorens hij theo logie ging studeeren. Op 38-jarigen leef tijd behaalde hij het candidaatsexamen. In dezelfde plaats, waar hij ruim 10 ja ren als hoofd der Chr. School optrad, te Vries, beriep de Geref. Kerk hem en op 21 Mei 1916 deed hij aldaar zijn intrede. In 1918 vertrok hij naar Ten Post, welke gemeente hij in 1922 verwisselde met Dalfsen, terwijl hij sedert 6 November 1927 zijn tegenwoordige gemeente dient. Ds Hoekstra bekleedt verschillende de- putaatschappen en beweegt zich op het gebied der Geref. Jeugdbeweging, waar van hij een warm voorstander is. Op 21 Mei wordt den jubilaris een hul digingssamenkomst aangeboden en op Zondag 21 Mei zal Ds Hoekstra een ge dachtenisrede uitspreken. Dr J. Koopmans. Naar uit de berichten over het beroe- pingswerk blijkt, heeft Dr J. Koop mans, secr. der N.C.S.V., em. pred. te Leiderdorp, het beroep, dat de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam op hem heeft uitgebracht, aangenomen. Dr Koopmans is thans 35 jaar oud en aanvaardde op 1 Juli '28 te Eikerzee het predikambt. Op 6 Dec. 193i deed hij zijn intrede te 'sH. Hendrikskinde ren, welke gemeente hij heeft gediend tot aan zijn benoeming tot secretaris der N.C.S.V. in 1938. In het voorjaar van 1938 promoveerde hij cum laude aan de R. U. te Utrecht op het proefschrift: „Het oud-kerkelijk dogma in de refor matie". Ds J. Schoonhoven. De classis Rotterdam der Geref. Ker ken heeft met ingang van 1 Sept. a.s. eervol emeritaat verleend aan Ds J. Schoonhoven van R'damDelfs- haven. Ds Schoonhoven werd 22 Mei 1871 geboren en deed op 23 Juni 1901 zijn intrede in zijn eerste gemeente Noord- Scharwoude. In 1906 vertrok hij naar Scherpenzeel, welke standplaats hij in 1912 verwisselde met R'damDelfs- haven, welke gemeente hij ruim 29 jaren heeft gediend. Ds Schoonhoven beweegt zich in zjjn woonplaats in het bijzonder op het gebied van het Chr. onderwijs. NED. HERV. KERK. De voorjaarsvergadering der Algemeene Synodale Commissie. Na de gebruikelijke opening sprak de president, Ds J. W. J. Addink, een ope ningswoord, daarbij wijzende op den ernst der tijden. Vervolgens werd mededeeling van de samenstelling der vergadering gedaan. Deze is als volgt: Ds J. W. J. Addink, president; Ds P. de Bruijn, vice-presi dent; Ds K. H. E. Gravemeijer, secreta ris; Ds J. P. van Bruggen, Mr J. H. By- bau, Ds J. W. Dippel, Prof. Dr J. de Zwaan, Ds J. Boonstra en Mr C. de Roon Swaan. Namens de gecommiteerden voor het toezicht op de administratie van den quaestor-generaal, bestaande uit Mr J. H. Bybau, Ds J. P. van Bruggen, bracht laatstgenoemde rapport uit. Besloten werd aan de Synode voor te stellen den quaestor-generaal te dechar- geeren en hem dank te zeggen voor zijn veeromvattenden arbeid. Tot leden van de commissie voor af schriften en staten van kosten werden beneem-* D» J, Boonstra en Mr C-. de Roon Swaan. Namens de commissie voor de enquête inzake de hulppredikers, bestaande uit Ds P. de Bruijn en Ds J. Dippel, bracht laatstgenoemde rapport uit. Naar aan leiding hiervan ontspon zich een breede discussie over de vraag of het wensche- lijk kan worden geacht, dat theologische candid" ten tot hulpprediker worden be noemd. Het rapport werd met dank aan vaard. Daarna werden behandeld de aanvra gen uit het Fonds voor noodlijdende ker ken en personen. Na sluiting der zitting, werd de ver gadering verdaagd tot Woensdagmorgen. Ned. Zendingsvereeniging. Op Hemelvaartsdag wordt in de Zen dingskapel te Rotterdam weder de jaar- lijksche zendingsdag der N.Z.V. gehou den. 's Middags treedt als spreker op zendeling J. Schuurmans van Zuid- Oost-Celebes, met het onderwerp: „Van opbouw en afbraak". In de avondsamen komst, welke wordt gehouden in de Prinsekerk aan den Statensingel, spreekt Ds M. J. C. Visser van Rotterdam een openingswoord, waarna Dr G. C. van Niftrik van Rijnsburg de zen dingsrede houdt. Tenslotte heeft de af vaardiging plaats van zendeling B. J. B o 1 a n d. De jaarvergadering wordt Vrijdag 23 Mei gehouden in de Zendingskapel, waar in Dr K. J. Brouwer van Oegstgeest zal spreken over het onderwerp: „Nau were aansluiting van zending en Ned. Herv. Kerk. Kerkbouw te Amsterdam-Zuid. De Regeeringscommissaris voor Am sterdam heeft besloten aan de Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid voor de stich ting van een kerkgebouw c.a. te verkoo- pen het gemeenteterrein aan de Vogelen zangstraat, de Woestduinstraat en de Leiduinstraat, ter grootte van ongeveer 1030 M2, tegen den prijs van f 37,50 per vierk. M. Als voorwaarden zijn gesteld, dat met de bebouwing van het terrein uiterlijk op 1 Juli 1947 een aanvang moet zijn ge maakt. De bebouwing moet zijn voltooid binnen een jaar, nadat daarmede een aanvang is gemaakt, terwijl het niet door gebouwen ingenomen gedeelte van het terrein, zoodra de bebouwing voltooid zal zijn, als tuin moet worden aangelegd. Vereen, van Geref. Organisten. De Vereen, van Organisten bij de Geref. Kerken houdt Zaterdag haar 10de jaarvergadering in de Waalkerk te Am sterdam. Na afhandeling van de agenda, welke slechts huishoudelijke zaken bevat, zullen de organisten F. T o 11 i g (Rot terdam), Joh. M. Vetter (Den Haag) en D. W. L. M i 1 o (Nunspeet) het orgel in de Waalkerk bespelen. Duitsche geestelijken in militairen dienst. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Als eerste Duitsche geestelijke heeft de predikant Wilhelm Macholz, uit Sei- denburg, het distinctief van valscherm- schutter verkregen. Het distinctief der pantsertroepen verkregen tot nu 14 evangelische predikanten en 4 roomsch- katholieke ordebroeders. Een-en-dertig evangelische predikanten verkregen het distinctief der infanterie-stormtroepen, 7 roomsch-katholieke reguliere geestelij ken kregen hetzelfde distinctief voor bij zonderen moed als hospitaal-soldaten in den Balkan-veldtocht. Rechtz. Luth. kerkeraden. De Bond van rechtzinnige kerkeraden der Evang. Luth. Kerk komt Maandag 26 Mei te Utrecht in voorjaarsvergade ring bijeen. Ds H. J. J a a n u s van Rotterdam zal refereeren over het onderwerp: „De Kerk en onze kerk". 16 MEI 1941 's Morgens tot 5 u. 43. 's Avonds van 9 u. 30. DE VOORBEREIDENDE KLASSE DER RIJKSLEERSCHOOL. Het bestuur der Vereeniging tot in standhouding eener voorbereidende klas se aan de Rijksleerschool heeft aan B. en W. verzocht te willen bevorderen, dat de Vereeniging in het genot wordt ge steld van f 400, zulks ter verzekering van het voortbestaan dier klasse, welke anders met ingang van den cursus 1941 1942 zou moeten worden opgeheven. Op grond van de overgelegde begroo ting meenen B. en W., dat er alleszins termen aanwezig zijn om aan de Veree niging de helpende hand te bieden. Zij immers mag geacht worden een bijzon dere Bewaarschool te exploiteeren. Het eenige verschil met andere bijzondere Bewaarscholen in de gemeente is, dat in casu de bedoeling voorzit, dat de leer lingen, na het doorloopen der voorberei dende klasse, de lessen aan de Rijksleer school gaan volgen. Een verplichting daartoe is echter niet aanwezig. Tegen 'n gefixeerd jaarljjksche subsidie van 400 gld. hebben B. en W. intusschen be zwaar. Zij herinneren er aan, dat de ge meente drie bijzondere bewaarscholen subsidieert met f 10 per jaar voor elke leerling boven 4 jaar naar den toestand bjj het begin vap den cursus en met een maximum van f 1000 per school. Ned. Evangelische vereeniging. De 27ste jaarljjksche vergadering van de Ned. Evangelische vereeniging, te vens 58e samenkomst van predikanten en gemeenteleden der evangelische rich ting, zal Donderdag 5 Juni te Zwolle worden gehouden onder leiding van den em. pred. Ds A. de Jonge. Zendingsmiddag op het eiland Tholen. Behoudens nadere goedkeuring van de autoriteiten is door de ringpredikanten op het eiland Tholen besloten om op Dinsdag 3 Juni a.s. te Scherpenisse een Zendingsmiddag te houden. Als sprekers zullen uitgenoodigd wor den 'de predikanten: Van Wingerden te Arnemuiden, Bakken van Veenendaal en Kraaij van Boven-Hardinxveld. Kerkbouw te Schiebroek. De architect N. L. Krijgsman te Hille- gersberg heeft namens het bestuur van de Ned. Herv. Gem. te Hillegersberg aanbesteed het maken van een kapel te Schiebroek. Laagste inschrijver was H. van der Sluis aldaar voor f 30.586. Examen Schoolraad. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel zijn geslaagd de heeren J. Post te 's Gravenhage, T. de Vries te Urk, L. Hengeveld te Aalten, G. v. Eerden te Groningen, H. Rol te Voorschoten, J. B. F o n d s e te Axel, Y. Plat te Sneek, T. H. Jasperse te Hattum, G. Koelman te Amsterdam, H. Teunis te Enschedé, J. Jansen te Parrega en A. Bikker te Hei en Boeicop, allen met aanteekening C.N. S. en G. S.G. Aardema te Sneek, J. v. d. Werff. te Amersfoort beiden met aant. C.N.S. en H. A. Helms te Woudrichem. Examen Hoofdakte. 's GRAVENHAGE, 14 Mei. De Se cretaris-Generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming brengt ter kennis, dat: le. het schriftelijk gedeelte van het in 1941 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in ar tikel 77 b der Wet tot regeling van het lager onderwijs zal plaats hebben op Donderdag 10 Juli a.s.; 2e de monde linge examens zullen aanvangen op Dins dag 22 Juli a.s. De commissie te Rotterdam houdt zit ting onder leiding van den heer P. van Nes Czn., hoofdinspecteur te 's Gra venhage, Ten Hovestraat 15. Hun, die gebruik wenschen te maken van de gelegenheid om het examen in twee afzonderlijke gedeelten af te leggen (gedeelte, A omvat de vakken: opvoed kunde, Nederlandsche taal en letterkun de, en geschiedenis; het gedeelte B de overige vakken), wordt er op gewezen, hiervan bij de aangifte voor het examen Welke vóór 10 Juni a.s. bij den voorzitter der commissie moet geschieden, mede deeling te doen of het gedeelte A, dan wel het gedeelte B zal worden afgelegd. Indien in het vorige jaar een gedeelte van het examen met gunstig gevolg is afgelegd, moet het bewijs daarvan bij de aangifte worden overgelegd. Nadere bij zonderheden vermeldt de Ned. Staats courant van Maandag 12 Mei. Examens. Amsterdam. Vrije Universiteit: cand. ex. rechten, G. J. Lammers te 's Graven hage. Krabbendijke. Benoemd tot lid der commissie tot afneming van het examen Middenstandsdiploma te Terneuzen, dhr A. Tollenaar, administrateur en leeraar Boekhouden. Ofschoon de voorbereidende klasse' gegeven wordt in het gebouw der Rijks leerschool, is er geen financieele band met het Rijk, aangezien de Vereeniging alle uitgaven van en voor die klasse voor haar rekening heeft genomen. Daar be houd van deze voorbereidende klasse hen van algemeen belang toeschijnt, stel len B. en W. gaarne voor om met ingang van den cursus 19411942, de voor de bijzondere Bewaarscholen geldende sub sidieregeling mede toepassing te doen vinden voor meergenoemde Vereeniging. DE PROVINCIALE GRIFFIE IS WEER VERHUISD. Toen in Mei van het vorige jaar een groot deel van de Abdijgebouwen een prooi der vlammen werd, moest de Pro vinciale griffie o.a. een ander onderko men zoeken. Dit werd gevonden in de lokalen van het museum van 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Na een paar maanden kon men echter de beschikking krijgen over het beter geschikte gebouw van het voormalige Commando Zeeland. Voor de derde maal is men nu begin van deze week opnieuw verhuisd en wel naar huize de Sprenck aan den Seissin- gel vlak bjj de Noordbrug. Dit voor een 40-tal jaren door Jhr P. J. Boogaert gebouwde groote heeren huis, gelegen in een fraai aangelegden tuin, is voor het doel geschikt en zal dit na enkele veranderingen nog meer zijn. De huisdeur is ook de toegang voor het publiek naar de griffie en als alles gereed is heeft men dan direct links de bodekamer, thans is die nog tijdelijk iets verder in de hal, waar de Commissaris der Provincie zjjn kamer zal krijgen. Aan de voorzijde zijn verder de kamer van den Griffier met annex de vergaderzaal van Ged. Staten; en een vertrek voor deu iefexêndaris en den hoofdcommies der derde pfdseling, welke afdeellng evenals dó expeditie ook gelijkvloers zijn gevestigd. De beide andere afdeelin- gen zijn verdeeld over de beide verdie pingen, die men vanuit den ruimen hal bereikt langs mooie breede trappen. PAST OP DIT HEERSCHAP. Bjj de politie is aangifte gedaan, dat iemand bij bewoners van den Veerschen weg kwam vragen om naaimachines te mogen repareeren, en daarbij mededeel de voor de Phaffmachinehandel te ko men. Dit bleek niet zoo te zijn. Boven dien overvraagt het heerschap als hem werk wordt opgedragen. Men zij dus ge waarschuwd. DE VACANTIESCHOOL. Voor deelname aan de uitstapjes van de vacantieschool als zulks ditmaal mo gelijk zal zijn, zijn in totaal 333 kinde ren opgegeven. Het bestuur zal nu ver der werken en trachten moeilijkheden uit den weg te ruimen. RIJWIELVERDUISTERAAR AANGEHOUDEN. De politie heeft gisteren alhier aange houden J. V. uit Goes, die zich onder 's-Heer Arendskerke heeft schuldig ge maakt aan verduistering van een hee renrijwiel. De man is heden door de ma- réchaussée naar Goes overgebracht. VLISSINGEN. GRATIS GARNALEN ETEN. Van de provinciale boot reed Dinsdag ochtend een handelaar in zijn auto met een aanhangwagen, die volgeladen was met bakken versche garnalen, den Vlis- singschen wal op. Tengevolge van den la gen waterstand bevond de pontonbrug zich in een steile helling, waardoor de bestuurder eenige moeite had, zijn dub bele vracht tegen de brug op te rijden. Aanvankelijk scheen deze manoeuvre te lukken, maar op een gegeven oogenblik raakte de koppeling van den tweewieli- gen aanhangwagen los, waardoor deze terugrolde, omkipte en zijn lading zee banket aan den grond prijsgaf. De bak ken garnalen kantelden en de rosse Bres- kensche waar lag weldra over den pon ton verspreid. Personeel van de boot, marechaussée en kommiezen snelden te hulp. Met vereende krachten slaagde men er in, 't grootste deel van de lading weer in den onwilligen bijwagen te krijgen. Voor de helpers begon, met goedvinden- van den handelaar, een ware smulpartij; elk pakte zijn deel van de achtergelaten garnalen en pelde deze naar hartelust. Ook de aanwezige Duitsche militairen lieten zich de zeediertjes goed smaken. GOES. „DE SYMPHONIE". De orkestvereeniging „De Sympho nie", zal onder directie van den heer Mannhardt op 27 Mei a.s. een invitatie concert geven. De bekende Zeeuwsche pianist Mari- nus Flipse zal bij deze uitvoering zijn me dewerking als solist verleenen. ZUID-BEVELAND. Wemeldinge. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Bij het punt schrijven van het Rijksinstituut voor drinkwatervoorzie ning voor den branpput, deelt de voor zitter mede* dat goedkeuring is aange vraagd aan Den Haag voor de beschik baarstelling van materialen voor den te bouwen brandput. Dhr de Jonge vraagtis er reden voor de verwachting, dat de put voldoende water zal geven? De voorzitter antwoordt bevestigend. Wat de gesteldheid van den put betreft, deze zal worden voorzien van een beton nen wand, zoodat instorten onmogelijk is. Bovendien blijft de mogelijkheid, dat tot aanvulling de waterleiding ingescha keld kan worden. Er wordt op gerekend, dat zoo'n put een voorraad water heeft dat een brand van eenigen omvang er mee gebluscht kan worden. Voor buiten gewone branden zijn geen afdoende maatregelen te nemen. De voorzitter zegt naar aanleiding van een adres betreffende de sloot van „Reep- hof" dat dit bjj een volgende begrooting nader onder het oog zal worden gezien. Het gemeentebestuur heeft het plan om nog nader te onderhandelen. Indien dit geen succes heeft, dan zal dit jaar gemel de sloot schoongemaakt worden. De heer Ruissen wil het schoonmaken tot het laatst uitstellen. Allerlei onge dierte schijnt er te zitten. De voorzitter zegt, dat dit een ge woon verschijnsel is bij mestvaalten. De heer Ruissen dringt nogmaals aan op meer spoed. De voorzitter zegt aan de hand van het adres van den heer van der Maale, dat B. en W. niet afwijzend daar tegen over staan. Besloten wordt dit te ren- voyeeren naar B. en W. ter afdoening. Dhrn De Jonge en Ruissen verzoeken algeheele verbetering van de Dorps straat. De voorzitter zegt: dit punt is reeds meermalen besproken, ook bij de laatste begrooting. Het advies van B.'en W. is alsnog afwijzend, omdat de toestand der Dorpsstraat niet van dien aard is, dat directe algeheele verbetering noodig is. Dhr De Jonge is" het hiermede niet eens. Voorheen werd gezegd: geen geld leerien. Nu is reeds zooveel geld geleend. Als we het niet doen krijgen we een ach terstand. De straat vertoont vele fouten. Dhr Ruissen vindt ook: wanneer we langer wachten wordt de achterstand grooter en de toestand slechter. De mid denstraat aio hoofdverkeersweg dien1' grondig vernieuwd te worden. Het voorstel Ruissen wordt niet onder steund. De voorzitter zegt, dat ingekomen is een verzoek om ontslag van het hoofd van de openbare school de heer C. de Koeijer. Spr. wil van deze plaats al vast dank zeggen voor wat de heer de Koeijer voor het onderwijs geweest is. Bereids is er een oproeping gedaan voor een nieuw hoofd der school, waarop 12 sollicitanten zich hebben aangemeld. (Slot volgt.) WALCHEREN. Grljpskerke. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de gemeenteraad. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1940 wordt goedgekeurd op een bedrag van f 1089.92 aan inkomsten tegen f973.38 aan uitgaven, derhalve met een batig slot van f 116.54. Herbe noemd wordt tot lid van het burgerlijk armbestuur de heer P. Francke. Op een verzoek van A. Bastiaanse en enkele andere onderteekenaars van dat verzoek, om de sloot, loopende langs hun perceeien, van gemeentewege te dempen en te rioleeren in plaats van uitvoering te moeten geven om deze te delven, wordt afwijzend beschikt, na dat de heer van Sluijs zijn bedenkingen naar voren heeft gebracht ten aanzien van de manier waarop in deze zaak door B. en W. is opgetreden. De heer Lou- werse betreurt dat vooraf de Raad in dezen niet is gekend, aangezien hij als dan met een voorstel had willen komen tot rioleering, waarvan door belangheb benden en de gemeente elk de helft der kosten ware te dragen. De voorzitter dient in dezen van antwoord, waarbij de heeren Cevaal en de Nood hun instem ming betuigen met het optreden van B. en W. in dezen. Met 5 tegen 1 stem en 1 Btem blanco, vereenigt de Raad zich met het afwijzend voorstel. Een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur, om verhoo ging van subsidie ad f 220, noodzakelijk wegens buitengewone uitgaven aan ver- plegingskosten, wordt ingewilligd. Deze subsidie wordt voor 1941 gebracht op f870. Vervolgens wordt een wijziging aan gebracht in de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging van den veldwachter in deze ge meente. Daarna komt in behandeling een verzoek van het bestuur der bijzon dere school om vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.wet over 1940. Bedoel de vergoeding wordt vastgesteld op f 1477.66. Aan voorschot voor 1940 is reeds genoten f 1371,40, zoodat het schoolbestuur nog aanspraak kan ma ken op f 106.32. Voor de gemeente Oostkapelle worden de bedragen vast gesteld over 1938 en 1939, waarop die gemeente ingevolge art. 104 der L.O.wet aanspraak kan maken, en wel op een bedrag van f 25.83 en f 15.74. Tengevolge van de gewijzigde finan- ciëele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten wordt besloten de begroo ting 1941 daarmede in overeenstemming te brengen en mitsdien de begrooting voor dat jaar gewijzigd, wat tengevolge heeft dat voor 1941 een hoogere uit- keering zal worden genoten. Eveneens wordt besloten tot wijziging begrooting 1940, en daarin op te nemen een bedrag van f 3500,aan buiten gewone aflossing tengevolge afkoop baatbelasting. Aan den heer L. Jakobsen, ambtenaar ter secretarie, wordt eervol ontslag ver leend als agent der arbeidsbemiddeling, zulks met ingang van 1 Mei, als gevolg van de reorganisatie van dezen dienst, die nu rijkszaak is geworden. De voorzitter deelt in verband met dit ontslag mede, dat dit voor den be trokkene tengevolge heeft een verlies aan inkomsten, wat voor B. en W. aan leiding is geweest den raad voor te stel len, het bedrag, dat gederfd zal wor den, belanghebbende te vergoeden door het toekennen eener hoogere belooning voor werkloozenzorg, zoodat de pen sioensgrondslag van den betrokken amb tenaar onveranderd blijft. Dit voorstel vindt algemeene instemming. De heer de Nood geeft te kennen, dat het z.i. aanbeveling verdient tevens over te gaan tot verhooging der jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie, de gronden aangevende welke z.i. daarvoor pleiten. De voorzitter merkt in verband hiermede op, dat deze zaak de volle aandacht heeft van B. en W., die tegen een en ander niet afwijzend staan, in aanmerking nemende wat de ambtenaar presteert, doch zjj willen liever afwach ten wat door Ged. Staten zal worden bepaald, van welk College binnenkort een circulaire kan worden tegemoet ge zien, welke een regeling zal bevatten inzake de jaarwedden voor ambtenaren ter secretarie. Met 6 tegen 1 stem wordt besloten de regeling van Ged. Staten af te wachteh. - Voorts wordt een kleine wijziging aan gebracht in de heffingsverordening op het schoolgeld. Gehoord de opmerkingen hierover wordt de toezegging gedaan t.z.t. wanneer meer omtrent het belas tingstelsel, waarop deze verordening is gebaseerd, bekend zal zijn, dat op deze zaak nader terug wordt gekomen. Het verzoek van de Slagersvereeni- ging om bepalingen vast te stellen in zake het sluiten van vleeschwinkels op Donderdagmiddag wordt voor deze ge meente, die maar één slager telt, niet noodzakelijk geacht. Mitsdien wordt af wijzend op het verzoek beschikt. Bjj de rondvraag bespreekt de heer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3