Scherper naleving van de distributie-besluiten Amerikaansche bemiddeling aan Irak aangeboden? Binnenland Hamsteraars krasser aangepakt. het schijnt, een gevolg is van een offi- cieele opdracht. Het ins ituut kwam tot de gevolgtrekking, dat D it-chland over vol doende olie beschikt, z\jn land - en 1 u c h t s t r t) d- krachten voor onbeperk- ten t y d te laten operee- r e n. Het raamt den aanvoer in het Rijk op vele millioenen tonnen per jaar en maakt gewag van de reserves, welke bij het uitbreken van den oorlog aanwezig waren, evenals van de groote hoeveel heden motorbrandstof, welke aan het Duitsche leger in bijna geheel Europa in handen zyn gevallen. Ten slotte merkt dit instituut op, dat de voorraden zelfs voor de grootste be hoefte in den oorlog volkomen toerei kend zijn. (D.N.B.) Naar het Agentschap Ste- fani uit Beiroet meldt, zou volgens daar uit Bagdad ontvangen berichten de re geering der Vereenigde Staten haar bemiddeling hebben aanboden in het Iraksch-Engelsche conflict. In Iraksche kringen verklaart men, dat dit aanbod reeds van te voren is gediscrediteerd, daar Roesevelt als tus- schenpersoon voor Engeland alleen in overeenstemming met de Engelsche be langen zal handelen. (D.N.B.) Omtrent den militairen toe stand in Irak zijn in Amman de vol gende bijzonderheden ontvangen. De beschieting gedurende twaalf da gen van de vliegvelden van Sennelseban en Sjoeaiti door Iraksche vliegers en artillerie heeft zeer zware beschadigin gen veroorzaakt. Sennelseban is een ten koste van zes millioen pond sterling ge bouwde sterkte met ondergrondsche opslagplaatsen, schuilgelegenheden en kazematten. De doeltreffendheid van deze installaties is door voortdurende Iraksche aanvallen zeer verminderd. De talrijke Engelsche vliegeraanval len op de Iraksche belegeringstroepen hebben slechts weinig kunnen uitrich ten. Er wordt gemeld, dat voor de En gelsche aanvallen een heele reeks En gelsche vliegtuigen uit Egypte moest gehaald worden. De vervanging der verliezen is voor Engeland zeer moeilijk, aangezien de gevaarlijke situatie in Egypte het niet veroorlooft noemenswaardige versterkin gen naar Irak te sturen. Irak daaren tegen beschikt juist onder de stammen over tienduizenden aan gevechtstroepen, die tot dusver nog in het geheel niet zijn opgeroepen, omdat men een alge- meene mobilisatie voorloopig nog onnoo- dig acht. (D.N.B.) De „Giornale d'Italia" ver neemt uit Damascus, dat de voormalige Iraksche premier Taha el Hasjimi plot seling is gestorven. De overledene was de voorganger van den huidigen titula ris Gailani. Toen deze aan de macht kwam. vlucht te Hasjimi uit Bagdad. De Amerikaansche staatsburgers in Turkije, Irak, Syrië, Palestina en Egyp te hebben van de desbetreffende consu laten een mededeeling ontvangen, dat te Suez vier Amerikaansche schepen gereed worden gehouden om hen naar Amerika terug te brengen en dat zij zich naar Suez moeten begeven om aan boord te gaan. Volgens een te Beiroet uit Jeruzalem ontvangen bericht, heeft de Britsche hooge commissaris het vertrek van alle Engelsche vrouwen en kinderen uit Pa lestina bevolen. Volgens onbevestigde berichten uit Caïro zullen deze vrouwen en kinderen naar Egypte worden ge bracht. ECONOMISCHE STRAFZAKEN. Opsporingsambtenaren zijn bevoegd tot het doen van huiszoekingen. Het gisteren verschenen nieuwe Ver ordeningenblad nr. 20 bevat besluit nr 88 van den secretaris-generaal van het depatement van Justitie met betrekking tot het strafrechtelijk onderzoek in be paalde strafzaken, rakende het economi sche leven. De verordening bepaalt o.a. het vol gende Ook buiten het geval van ontdekking op heeterdaad is iedere opsporingsamb tenaar bevoegd den verdachte aan te houden; hij draagt zorg, dat de aan gehoudene ten spoedigste voor den Offi cier van Justitie of een van diens hulp officieren wordt geleid. Een bevel tot in verzekeringsinstelling is gedurende ten hoogste vier dagen van kracht en kan éénmaal voor ten hoogste geljjken termijn worden verlengd. Ter zake van de genoemde feiten kan voor- loopige hechtenis worden bevolen, indien tegen den verdachte ernstige bezwaren zyn gerezen. De bevelen tot voorloopige hechtenis worden gegeven door den eco- nomischen rechter. De opsporingsambtenaren zijn bevoegd ten behoeve van de opsporing elke plaats daaronder begrepen besloten lokalen, erven en woningen, te betreden. Indien hun de toegang wordt geweigerd, ver schaffen zij zich dien desnoods met hulp van den sterken arm. In woningen treden zij tegen den wil van den bewoner niet binnen dan ver gezeld van een hulpofficier van justitie of op vertoon van een algemeenen of bijzonderen schriftelijken last van een hulpofficier van Justitie, in een bepaal de zaak gegeven, of van een algemeenen of bijzonderen schri£teiyken last van den Officier van Justitie, al dan niet in een bepaalde zaak gegeven. Van het binnen treden wordt binnen tweemaal vieren twintig uren procesverbaal opgemaakt. Dit besluit treedt op 15 Mei 1941 in werking. DE PERSOONSBEWIJZEN EN DE TITEL VAN JOURNALIST. Het A. N. P. meldt: Het verbond van Nederlandsche jour nalisten heeft aan de rijksinspectie voor bevolkingsregisters geadviseerd, om bij de personen, die zich by het uitreiken van de persoonsbewijzen „journalist'' noemen, of die in het bevolkingsregister ingeschreven staan, als zoodanig niet dit beroep op het persoonsbewijs in te vul len, dan alleen wanneer de betrokkene den door het verbond uit te reiken jour nalistenpas kan overleggen. De invulling van het beroep kan aan vullend ook op lateren datum dan dien der uitreiking van het persoonsbewijs door het plaatselijk bevolkingsregister geschieden op vertoon van den specialen journalistenpas. UITVOERING JOURNALISTEN. BESLUIT. De secretaris-generaal van volksvoor lichting en kunsten heeft een tweede uit voeringsbesluit betreffende het door den hoofdredacteur op te stellen plan van werkverdeeling uitgevaardigd, dat aldus luidt: Artikel 1. Het schriftelijke plan van werkverdeeling, als bedoeld in artikel 17 van het journalistenbesluit, moet ge reed zijn uiterlijk 30 Juni 1941. Artikel 2. De naam en woonplaats van eiken journalist, aan wien de leiding van een bepaald onderdeel van een nieuwsblad is opgedragen, moeten op elk exemplaar van een nieuwsblad, ver schijnende op 1 Juli 1941 of nadien, ver meld worden. GOEDEREN VAN GEWEZEN MILITAIREN. Het Roode Kruis vraagt inlichtingen. De directeur van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Zwarteweg 75, Den Haag, vestigt er nog maals de aandacht op, dat aan zijn bu reau nog verschillende goederen aanwe zig zijn, afkomstig zoowel van gesneu velde als van niet-gesneuvelde militairen wier naam en (of) adres niet bekend is. Bij deze goederen bevinden zich naast koffers met kleeren, fietsen en andere gebruiksvoorwerpen nog verschillende horloges en ringen, waarvan sommige met inscriptie, alsmede vulpennen, porte- monnaie's, enz. Vooral wat betreft deze laatste en soortgelijke voorwerpen zou het in verband met de voortgezette pogingen omtrent het lot van hen, die tot heden als vermist moesten worden gere gistreerd, meer zekerheid verschaffen van zeer veel belang kunnen zijn, indien deze als van bepaalde personen afkom stig konden worden herkend. Als inscripties in ringen komen voor: K. de V. 19-11 '31; Nel 6-9-'36, Odilid D. K.; E. Z. 5-ll-'39; E. R.; Jan 31-10-'25; Coks 22-5-'38; E. K. (of E. H.) L. D.; P. A.; Marie 7-4-'23; W. de L. (mono gram). In horloges komen naast reparatie nummers e.d. onder andere de inschriften voor Ter uwer 12y2 jarig huwelijk; L. G. 7522J. Boom (of Boon)M. van G. 8-l-'40. Militairen of gewezen militairen als mede de nabestaanden en andere belang hebbenden, die meenen ter zake nadere inlichtingen te kunnen verschaffen, wordt in overweging gegeven zich met het bureau in verbinding te stellen. VERORDENENDE BEVOEGDHEID VOOR DE ERKEND BEDRIJFS ORGANISATIES. Het Verordeningenblad bevat het be sluit nr 89 van den secretaris-generaal van handel, ny verheid en scheepvaart tot aanvulling van het besluit nr 206/1940 betrefende den opbouw van een zelfstan dige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven. Dit besluit brengt een aanvulling op artikel 1 van het reeds genoemde besluit nr 206/1940, n.l. een nieuw artikel la, dat aldus luidt: De overeenkomstig artikel 1, lid 2 op gerichte en erkende bedrijfsorganisaties zijn lichamen in den zin van art. 152 van de grondwet; haar kan overeenkomstig art. 153 van de grondwet door den secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart ver ordenende bevoegdheid worden toege kend. Op de voorschriften op het gebied van de prijsvorming kan door deze ver ordenende bevoegdheid geen inbreuk worden gemaakt. De krachtens de toegekende verorde nende bevoegdheid vastgestelde veror deningen behoeven de goedkeuring van den secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart. Dit geldt in het bijzonder voor verordeningen tot regeling van kartel verhoudingen of tot regeling van de markt. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart of een door hem aan te wij zen gemachtigde kan besluiten, welke met de wet op het algemeen belang stry- dig zijn, schorsen of vernietigen; daar- Met ingang van Vrijdag zal de strijd tegen ontduiking van de distributiemaat regelen en tegen andere strafbare feiten op het gebied van de voedselvoorziening door de autoriteiten met groote kracht worden gevoerd. De nieuwe regelingen bevatten twee erlei 1. Instelling van een eigen economi- schen rechter, optredend op het gebied van de voedselvoorziening, van de prijs- beheersching, het deviezenrecht en een aantal regelingen van socialen aard. 2. Uitbreiding van de mogelijkheid tot preventieve hechtenis en van het recht huiszoeking te doen. De secretaris-generaal van de departe menten van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- scherij, Dr H. M. Hirschfeld, en de waar nemend Secretaris-generaal van het de partement van Justitie, Mr J. P. Hooy kaas, hebben gisteren ter persconferentie een uitvoerige toelichting gegeven op deze regelingen en met diepen ernst en grooten nadruk een beroep gedaan op het sociale rechtvaardigheidsgevoel en den eerbied voor de wet bij het Neder landsche volk. Dr Hirschfeld onderstreepte met den meesten nadruk, welke belangen ver bonden zijn voor het Nederlandsche volk aan een juiste uitvoering en naleving van de wettelijke maatregelen, welke in deze bijzondere omstandigheden op economisch gebied moeten worden getroffen. Al was het op zichzelf te betreuren, dat de instelling van den economischen rechter urgent geworden was, anderzijds moet deze maatregel ook als een alge- meene verbetering worden gezien, omdat een snelle afdoening van tal van zaken kan worden bevorderd. Dat het echter noodzakelijk werd het thans aan de orde zijnde besluit af te kondigen, is teleur stellend, omdat men had mogen verwach ten, dat men langzamerhand was gaan inzien, dat naleving van de wet thans .meer dan ooit geboden is. Het is niet alleen een groot economisch belang, dat ons bedrijfsleven in al zijn geledingen in deze moeilijke tijden zijn taak kan blijven vervullen, doch daarbij zijn tevens sociale belangen van de aller grootste orde betrokken. Nederland zal ook thans door noesten arbeid in zijn onderhoud moeten voorzien. Voeding, kleeding, dekking en verwarming voor onze arbeidende bevolking eischen streng rechtvaardige verdeelingsnormen. Dr Hirschfeld zeide tot zijn leedwezen te hebben moeten constateeren, dat in het b ij - zonder op het gebied van de distributie van levensmid delen en andere verbruiksr artikelen veelal totaal ver keerde denkbeelden heer- schen, waardoor velen zich laten verleiden tot daden, die in feite het Nederlandsche volksbelang schaden, terwijl de overtreders in hun naïve- teit, die vaak geen grenzen kent, meenen, dat zij een hel-i dendaad hebben verricht. Het zou stellig mogelijk geweest zijn enkele distributiemaatregelen hetzij ach- terwege te laten, hetzij op bevredigen- der wijze te nemen, indien deze afkeu- renswaardige mentaliteit niet bestaan zou hebben. Ook tallooze vaak hinder- j lijke administratieve maatregelen moes- I ten getroffen worden om ontduikingen, die in het welbegrepen volksbelang niet toelaatbaar waren, te keeren. Dr Hirschfeld wees er nog eens met allen nadruk op, dat voor scherpe maat regelen niet teruggedeinsd zal worden en dat deze maatregelen zoo zullen wor den toegepast, dat degene, die de belan gen van het volk niet in het oog houdt, daar onverbiddelijk het slachtoffer van zal worden. Het is dwaas en getuigt van een on begrijpelijke naïveteit om te denken, dat ontduiking van Nederlandsche distribu tiemaatregelen of prijsvoorschriften ten nadeele zou komen van de bezettende macht. Allés wat op dit gebied gebeurt, komt uitsluitend en alleen ten nadeele van ons eigen land en volk. Spr. zou in dit verband in het bijzon der nog eens de vleeschpositie willen on derstrepen. Deze maakt het noodzakelijk dat met alle kracht tegen het euvel van de frauduleuze slachtingen moert worden opgetreden. Spr. weet, dat dit voor de met de opsporing belaste ambtenaren geen gemakkelijke taak is, doch de nieuwe bevoegdheden zullen ook in het bijzonder op dit gebied met de meest mogelijke kracht gehanteerd wor den. Wij leven in een tijd van oorlogsecono mie en deze plaatst ons voor harde fei ten, welke wij te aanvaarden hebben. De noodzakelijke voorziening van het Neder landsche volk met levensmiddelen en an dere verbruiksartikelen is een zaak van het allergrootste gewicht, die dagelijks de grootste zorg vereischt. Men zal zich moeten weten te schik ken in tal van drukkende distributie- en andere economische maatregelen, want iedere ongeoorloofde handeling kan de verzorging der breede massa slechts moeilijker maken. Dr Hirschield eindigde zijn uiteenzet tingen met een ernstig beroep te doen op alle landgenooten door loyale posi tieve medewerking het welslagen der maatregelen voor het levensonderhoud van ons volk te bevorderen, Mr Hooykaas betoogde, dat de beide nieuwe verordeningen de strekking hebben een belangrijk stuk wetgeving beter te handhaven en daarmede beter tot zijn recht te doen komen. De nieuwe regelingen bevatten twee erlei: 1. Instelling van een eigen economi schen rechter, optredend op het geheele bovenvermelde gebied; 2. Uitbreiding van de mogelijkheid van preventieve hechtenis en van het recht, huiszoeking te doen in strafzaken, raken de de voedselvoorziening. Om met het laatste te beginnen: Bij de voedselvoorzieningsdelicten zal de verdachte in den vervolge steeds, dus ook buiten het geval van ontdekking op heeterdaad, door iederen opsporingsamb tenaar kunnen worden aangehouden. De opsporingsambtenaar voert hem ten spoe digste voor een hulpofficier van justitie, die -in daarvoor in aanmerking komende gevallen den verdachte voor tweemaal vier dagen in verzekering kan stellen. In aansluiting aan de inverzekeringstelling is preventieve hechtenis mogelijk, te be velen door den economischen rechter. Het recht om huiszoeking te doen is voorts aldus aangevuld, dat de mogelijk heid is geopend bepaalde ambtenaren te machtigen in het belang van de opspo ring van deze delicten overal onderzoek in te stellen, dus niet alleen in openbare gelegenheden, op de openbare straat, op erven, doch ook in de woningen van particulieren. Uiteraard zullen de betrokken ambte naren met groote zorg worden uitgezocht. Verder zullen, om misbruiken te voor komen, de ambtenaren met hun tweeën moeten optreden in geval van huiszoe king. Hierop besprak mr Hooykaas de in stelling van den economischen rechter. Zooals wij het instituut kennen van poli tierechter en kinderrechter, zal Neder land dus nu het instituut krijgen van den economischen rechter, die door zijn dagelijksche ervaring op dit bijzondere gebied, door contact mei collega's en door speciale voorlichting, welke hem zal wor den verstrekt, volledig in staat zal zijn het belang van de economische delicten te beoordeelen. Te dien einde zullen elke veerti endagen besprekingen plaats vin den in het gebouw van den Hoogen Raad tusschen de economische rechters, om ervaringen uit te wisselen. Verder zijn sprekers uitgenoodigd om de rechter van voorlichting te dienen op speciaal gebied, waartoe zich bereid verklaard hebben Dr H. G. Hirschfeld, Prof. Mr G. W. J. Bruins en Ir S. L. Louwes. Ten tweede zal men zorg dragen voor versnelling van de procedure in deze za ken, ten einde te bereiken, dat in geval van schuldigverklaringen de straf zoo snel mogelijk volgt op het strafbare feit. Een snelvolgende bestraffing pleegt meer indruk te maken dan een straf, die wel licht eerst na maanden en maanden wordt ten uitvoer gelegd. Den officieren van Justitie zal worden verzocht aan een groot aantal, voorloo pig 500, opsporingsambtenaren algemee- ne bevoegdheid tot huiszoeking voor de licten op het gebied van de voedselvoor ziening te verleenen. Deze ambtenaren zullen hun volledige taak vinden in het opsporen van de overtredingen op dit ge- I bied en in het in beslag nemen van de I voedselvoorraden, waarvan veronder steld kan worden, dat zij langs onwet- tigen weg in het bezit van de betrokke nen zijn gekomen. In ernstige gevallen 1 zullen deze opsporingsambtenaren gelijk- tijdig tot gevangenneming van de bezit ters van de voedselvoorraden overgaan. De officieren van Justitie zullen het mogelijke doen, dat de strafbare feiten, waarom het hier gaat, op den kortsten termijn ter terechtzitting worden aange bracht. Ook de behandeling ter terecht zitting zal snel kunnen verloopen, terwijl de economische rechter meest terstond op de zitting mondeling vonnis zal wij zen. Eventueel volgend hooger beroep en beroep in cassatie zullen met spoed wor den afgewerkt. I Na deze redevoeringen ontspon zich een levendige discussie. Gevraagd werd of de economische be- teekenis van het hamsteren nu werkelijk van grooten omvang te achten is. Dr Hirschfeld antwoordde hierop, dat inder daad het hamsteren een ernstigen om vang heeft aangenomen. Vroeger, aldus spr., is het hamsteren aanbevolen en wij kunnen voor dit advies dankbaar zijn. Maar nu liggen de verhoudingen anders en nu gaat het om overtredingen op dis- tributiegebied. Wie op normale en legale wijze houd bare levens- of genotmiddelen ingeslagen heeft, zal, indien hij zich ook verder aan de wettelijke bepalingen houdt, niet den minsten last ondervinden. Immers „het hamsteradvies" werd gegeven toen men normaal in winkels kon koop en, maar iedereen weet voor zichzelf of hij te ver gegaan is en strafbare feiten heeft ge pleegd. Politie en justitie zullen geen mis plaatste clementie betrachten. Bestaat er i ook maar eenigerlei verdenking ten aan- j zien van een nieuw feit, dan zal huis zoeking, met al den nasleep van dien, niet achterwege blijven. De vraag is nog gesteld, wat er ge schiedt met de in beslaggenomen voor raden. Veelal zullen deze worden ver beurd verklaard zonder eenige schade loosstelling, waarna de bevoegde instan tie ze opnieuw in den handel brengt. Het I is mogelijk, dat het artikelen betreft, die aan bederf onderheving zijn en niet zoo lang kunnen blijven liggen totdat uitge maakt is of de eigenaar al of niet schul dig was. Dan worden die goederen aan stonds verkocht. Mocht achteraf 's mans onschuld blij ken, dan zal schadeloosstelling niet uit blijven. De overheid wenscht niemand onrecht aan te doen, wel echter ter wille van het overgroote meerendeel der bevolking het bij wet en verordening strafbaar gestelde onrecht, dat tot uiting komt in gesjacher met en in opstapeling van levensmidde len, tegen te gaan. by worden tevens de gevolgen geregeld. Dit besluit trad gisteren in werking. OMZETBELASTING EN PRIJZEN. Ook heffing op vervoerkosten mag worden doorberekend. Gelijk bekend, werd in een persbericht van 9 Januari j.l. door den secretaris generaal van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij bekend ge maakt, dat de doorberekening van de nieuwe omzetbelasting in de prijzen was toegestaan, behoudens voor eenige met name genoemde artikelen. Bij deze doorberekening moest wor den uitgegaan van de prijzen, zooals die vóór 1 Januari 1941, exclusief omzet belasting, waren, voorzoover bij de door berekening afrondingen noodzakelijk waren, moesten zij naar beneden ge schieden. Tegelijk werd in het persbe richt medegedeeld, dat fabrikanten of handelaren, die thans minder omzetbe lasting betalen dan vóór 1 Januari, hun prijzen dienovereenkomstig moesten verlagen. Bij een onlangs afgekondigde beschik king is deze regeling wettelijk vastge legd. De nieuwe regeling gaat in zoover re verder dan de krachtens het persbe richt toegelaten regeling, dat ook de op vervoerkosten te betalen omzetbelasting mag worden doorberekend, De regeling is dus thans zoo, dat de omzetbelasting in haar geheel in de pryzen mag worden doorberekend, be houdens in de prijzen van aardappelen, brood, melk en peulvruchten. Nadruk kelijk wordt er de aandacht op geves tigd, dat deze regeling slechts getrof fen is, ten einde het normale handels verkeer zoo min mogelijk te belemme ren. Zij veronderstelt niet, dat geen en kel bedrijf de omzetbelasting zelf kan dragen. Bij de prijsbepaling in de toe komst zal dan ook van geval tot geval worden nagegaan in hoeverre de betrok kenen de omzetbelasting voor eigen re kening kunnen nemen. GIFTEN VOOR WINTERHULP. In de periode van 26 April tot en met 3 Mei zijn door de Winterhulp Nederland o.a. de volgende giften ontvangen: N. N.j Amsterdam f25.000; N. V. Philips gloeilampenfabrieken, Eindhoven f5000; Kon. lederfabriek „Oisterwijk" N. V., Oisterwijk f 2000; loon- en sala risafstand door het personeel van ver schillende firma's, Amsterdam f 1243,48 Thurkowfonds, 's-Gravenhage f 1000; N. V. Dagblad „De Telegraaf" De Cou rant „Het Nieuws van den Dag", Amster dam f1000; N. V. Vereenigde touwfa- brieken, Rotterdam fT.000; A. J. M. G., Rotterdam f 1000; Nederlandsche Mid- denstandsbank N, V., Amsterdam f 250; voormalige Burgerwacht, Kruiningenf 107,50; N. V. Hout industrie Picus, Eindhoven f 500; Nieu we Rotterdamsche Courant N. V., Rot terdam f 500; N. V. Heeren- en kinder- kleeding Mag. Gebr. Bervoets, Rotter dam f 500N. V. fabriek van heeren- en kinderkleeding „de Industrie", Rotter- i dam f 500; N. V. Handelmij. R. S. Stok- i vis Zonen, Rotterdam f 500. Totaal kwam in f 57.837,01. CENTRALE ORGANISATIE IN HET MEUBILEERINGSBEDRIJF. Dezer dagen is de centrale organisatie in het meubileeringsbedrijf opgericht, die haar bureau gevestigd heeft te 's-Gra- venhage, Mauritskade 23. Aan de totstandkoming hebben mede gewerkt: de christelijke bond van pa troons in het meubileeringsbedrijf, de Nederlandsche bond van patroons in het meubileeringsbedrijf, en de Nederland sche R. K, bond van meubelmakers-, be hangers- en stoffeerderspatroons St Rei- noldus. Het dagelijksche bestuur bestaat uit de heeren: M. Th. J. Vonk, voorzitter; L. M. van Dijk, Aart v. d. Goesstraat 2, 's-Gravenhage, secretaris en vice-voor- zitter; C. Brouwer, penningmeester; voorloopig is als leider van het bureau aangewezen de lieer A. Visser,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2