HMIEöIÏÏ Uit de Provincie Gemengd Nieuws DE PACHTPRIJZEN. Radioprogramma Rechtszaken Onze financieele positie. Burgemeester F. Blok te Axel plotseling overleden. f 2.678.348.33 Glas op den weg, een vijand voor den band. De financieele specialiteit van de N. S. B., de heer Mr Dr H, G. van Brucken Fock schrift in het „Nationale Dag blad" een en ander over de verzwaring van den belastingdruk, die ons nog te wachten staat. De Nederlandsche schatkist staat voor belangrijk gestegen uitgaven. Men denke o.a. aan de bezettingskosten, de kosten der distributie, de groote uitbreiding van ons bestuursapparaat. Ook dit laat ste is van niet geringe beteekenis. Het aantal ambtenaren is belangrijk uitge breid. Men denke aan de instelling van een geheel nieuw Departement van Volks voorlichting. De nieuwe organisatie van de Arbeidsbemiddeling zal aan het Rijk grootere offers vragen. Ook voor de po litie zal allengs meer dan tot dusver uit getrokken moeten worden. Het budget voor Onderwijs zal stellig eveneens een stijging aanwijzen. Terwijl dus 't volks inkomen daalt, zullen de publieke uitgaven toenemen. Bovendien aldus de heer Van Bruc ken Fock „blijft het voorloopig nog een open vraag, welk gedeelte van de voorschotten der schatkist voor Duit- sche rekening zal worden gerestitueerd. Gaat het er mede als met het saldo on zer clearing-rekening, dan doet men be ter, zulke voorschotten als a fonds perdu te beschouwen." Gelijk men weet, zoo merkt het „Chr. Soc. Dagblad" op, was er op de thans afgesloten clearingrekening een saldo van rond 500 millioen gulden. Wij hadden méér goederen aan Duitschland geleverd, dan dit land aan ons had ver kocht. Maar de heer Van Brücken Fock heeft ons reeds vroeger medegedeeld, dat deze vordering vereffend is met een Duitsche tegenrekening voor militaire uitgaven. De schrijver verwacht blijkbaar, dat ook andere voorschotten aan Duitsch land zullen vervallen. Hij wil ze althans als practisch verloren, als a fonds perdu gegeven, beschouwen. Misschien is zijn beschouwing inderdaad het veiligst, in dien men zich niet rijker wil rekenen dan men is. Te wachten staan ons aanzienlijke verhoogingen van de winst- en vermo gensbelastingen. Ook de inkomsten belasting zal met name van de inkomens boven de f 4000,opgevoerd worden. Men wil op deze wijze tevens een aan passing verkrijgen aan den in Duitsch land op het bedrijfsleven bestaanden be lastingdruk. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. Tengevolge van een hartaandoening is gistermiddag te midden van zijn werk zaamheden ten stadhuize te A x e 1 plot seling overleden de heer F. B 1 o k, bur gemeester dezer gemeente. De heer Blok is 51 jaar oud geworden. Van 1915 tot 1921 was hij burgemeester (van 1913 tot 1918 ook secretaris) van Arnemuiden. Sedert 16 Dec. 1921 was hij burgemeester van Axel. Voor de belangen van deze gemeente heeft hij hard gewerkt. Onder zijn leiding kwamen waterlei ding, electriciteit en een nieuw straten plan tot stand. Ook voor het nieuwe Raadhuis heeft hij krachtig geijverd. De heer Blok was ridder in de orde van Oranje Nassau, commissaris van den Raad van Beheer der Drinkwaterleiding Zeeuwsch-Vlaanderen, bestuurslid van de Vereen, van Ned. Gemeenten, afd. Zeeland en was verder eere-voorzitter van tal van plaatselijke vereenigingen. MIDDELBURG. EEN MOOIE MIDDAG. Men schrijft ons Voor de afdeeling Middelburg van de Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft me vrouw Betsy BonthuisDhont Dinsdag middag in woord en met muziek doen genieten van „Vioolmuziek in den loop der tijden", daarbij begeleid door den heer Th. C. Ferwerda aan den vleugel. De helaas niet talrijke aanwezigen werden vergast op werken van Veracini (1685—1750), Bach (1685—1750), Han del (1685—1759), Mozart (1756—1791), Beethoven 17941828, Schubert (1794 1828), Franck (18221892), Brahms (1833—1897) en Grieg (1843—1917). De voorzitster, mevrouw Dekker Koers heeft beide artisten dank ge bracht voor het gebodene en hen namens de afdeeling ieder een boekwerk aan geboden. MIDDELBURGSCHE VACANTIESCHOOL. DE PERSOONSBEWIJZEN. Dinsdagmiddag zijn 150 personen op geroepen. Slechts een-tweetal bleef weg zonder reden op te geven. Enkele waren ziek of uitstedig en ten slotte waren er twee met een niet goede foto en enkelen, die nog geen foto hebben, wat zeker ver bazingwekkend is, omdat er reeds zoo dikwijls opgewekt is ze te laten maken. ZUID-BEVELAND. lerseke. De oestercultuur. De eerste panneboeren hebben hun zeven met oestertjes weer naar 't Noorden gebracht om te laten aangroeien. Het was op die perceelen een heele drukte met palen slaan en uitzetten. Zulks gebeurt meest altijd met kleine bootjes. De groei is dit jaar evenals verleden jaar zeer laat; een gevolg van het koude voorjaar. Slechts aan een enkel oestertje is eenige groei te zien. De handel in panoestertjes is bijna geheel afgeloopen. Dinsdagmorgen is de eerste firma weder begonnen met het doppen van pannen, bestemd voor de oestercultuur. De aanvoer van kalk laat wel eenigs- zins te wenschen over. Driewegen. Ingekomen: Martha W. Tromp, van Middelburg, Veerschesingel 148, naar Driewegen, no. 94; Cornelia M. Leenman, van 's-Gravenhage, Drui- venstraat 16 naar Driewegen, no. 165. Vertrokken: Suzanna M. Hannewjjk, van Driewegen, no. 147 naar Heinkens- zand A 212; Wiebe Tromp en gezin, van Driewegen no. 94 naar Oude-Nie- dorp, Zijdewind 171. WALCHEREN. Aagtekerke. Herv. jongeren. Maandag is alhier opgericht een afdee ling van de Federatie van Hervormde Jongeren. Het bestuur van deze afdee ling is aldus gevormd: Ds J. G. Pan- huise, voorzitter; F. Kodde Pzn, vice- voorzitter; Abr. Willemse, secretaris; P. Kodde Czn, penningmeester, mej. L. Bakker, aïgem. adj. Het aantal leden bedraagt 14. Alle Herv. Jongeren tot 35 jaar zijn op deze vergaderingen wel kom. O.- en W.-Souburg. Afbraak van het oude gemeentehuis. Gister morgen is men begonnen met de af braak van het oude gemeentehuis, aan het Oranjeplein alhier. Dit gebouw, waarvan in het jaar 1857 de eerste steen werd gelegd, staat sinds een jaar leeg, en werd reeds geleidelijk door de jeugd afgebroken. Thans zal de aan nemer Hack alhier de afbraak voltooien en ter plaatse voor rekening der ge meente een nieuw gymnastieklokaal bouwen ten behoeve der lagere scholen alhier. A a n r ij d i- n g. Maandagavond werd mej. B., kraamverpleegster alhier, te Vlissingen aan het Betje Wolf plein door een auto aangereden. In zeer ern- stigen toestand is ze naar het zieken huis aldaar overgebracht. NOORD-BEVELAND. Wissenkerke. Rundveekeu ring. Vorige week had vanwege de Provinciale commissie ter bevordering van rijkswege van de Veefokkerij de jaarlijksche keuring van rundvee plaats en wel te Kortgene, Kamperland en Wis- senkerke. De belangstelling voor deze keuring was goed te noemen. Te Kortgene werden 4 stieren, 7 koei en en 1 kalf vaars voorgebracht en wel: Froukjes Johan van Chr. Dees, le prijsklasse 78.7 p.; Jan van idem, 2e pr. kl. 74 p.; Heracles II van P. H. Israël, 2e pr. kl. 74 p.; Albert van C: M. Han son, geen prijs. Koeien: Irene, van H. J. Mol te Kats, 75 p.Bonte, van Chr. Dees te Kortgene, 76 p.; Starre, van H. J. Mol te Kats, 74 p. Oudere koeien: Mol, van Chr. Decs te Kortgene, 80 p.; Nelly, van P. H. Israel te Kortgene, 79 p.; Dirkje, van H. J. Mol te Kats, 78 p. Te Kamperland werden vjjf stieren en zes koeien getoond en wel: Pel Adema, van L. M. de Vos, le pr. kl. 78.9 p.David, van Jac, Dieleman, le pr. kl. 78.3 p.; Bram, van D. Verburg, le pr. kl. 77.8 p.; Geert, van P. D. Re- mjjnse, le pr'. kl. 77 p.; Jan, van L. E. v. d. Moere, geen prijs. Koeien: Emma, van Gebr. Leendert- se, 80 p.Adeltje, van C. J. Schippers 78.5 p.; Bles, van idem, 78.1 p.; Zwart, van J. C. v. d. Velde, 78 p.; Metha, van C. J. Schippers, 74 p.; Emma, van J. C. van de Velde, 77.5 p. Te Wissenkerke werden voorgebracht 2 stieren en 8 koeien: Wodan, van C. J. de Kam, le pr. kl. 76.5 p., deze werd in het N. R. S. inge schreven; Jan, van idem, 2e pr. kl. 74 p. Koeien: Willie, van C. Breure, 82 p.; Mine, van idem, 82y2 p.; Nora, van C. J. de Kgm, 79 p.; Tine, van idem, 77V2 p.; Emma, van C. Breure, 78 p.; Mina, van C. J. de Kam, 78 p.; Mina, van Gebr. Dieleman, 77y2 p.; Flora, van C. Breure, 75 p. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Voor deelname aan de tochten van de Middelburgsche Vacantieschool zijn Dinsdagavond reeds 179 kinderen opge geven. Ook hedenavond is er van 7 tot 9 uur nog gelegenheid kinderen aan te geven in de vestibule van het tijdelijk raadhuis aan het Molenwater. Men hoopt dit jaar er weer met de kinde ren op uit te kunnen trekken naar duin en strand, al zal het waarschijnlijk thans aan de noordzijde van het eiland zjjn. i Zaamslag. De afdeeling van „Vrede rust" hield haar jaarlijksche vergade ring. De leiding berustte bij den cor respondent J. Scheele Wz. Het ledental bleef ongeveer gelijk. Er was een klein batig saldo. In de plaats van Ds Kore- vaar, die naar Goes vertrok, werd tot Bestuurslid gekozen Ds Drost. Als af gevaardigden naar de algemeene ver gadering werden gekozen dhrn Jac. de Regt Lz. en Adr. de Koeijer Fz. Frauduleuze slach tingen. De vorige week kwam het de Utrechtsche politie ter oore, dat in de gemeente Westbroek op vrij groote schaal varkens frauduleus werden ge slacht. Na een grondig onderzoek kwam vast te staan, dat juist dezer dagen vier varkens in een schuurtje waren ge slacht zonder dat daartoe vergunning was gegeven. In dit verband kon worden aangehouden een ongeveer veertigjarige man, die in den nacht van Zaterdag op Zondag om even na vier uur op zjjn fiets een hoeveelheid varkensvleesch vervoerde van ongeveer 70 kg. Nadat deze man kon worden gearresteerd, is ook nog aangehouden de slager, die de varkens had geslacht. Beide mannen zjjn voorloopig opgesloten in het huis van bewaring. Een aardbeving in Bra zilië. Uit Rio de Janeiro meldt de cor respondent van S.P.T. Berichten uit Porte Allegre, melden, dat een aardbeving 600 huizen en 20 fa brieken heeft vernield. Uit het gebied van de Rio Grande do Sul worden groote overstroomingen gemeld. Er zijn onge veer 50 dooden te betreuren en zoowat 100 personen zjjn gewond. Hittegolf in Syrië. Sy rië wordt op het oogenblik door een hittegolf geteisterd. Er zijn temperatu ren tot 50 graden Celsius gemeten. Tal rijke personen zijn door de hitte bevan gen en moesten in ziekenhuizen wor den opgenomen. INKUILEN VAN GRAS MET ZUUR. De Rijksveeteeltconsulent, voor Zee land schrjjft ons: Herhaaldelijk is de laatste maanden gewezen op het inkuilen van groenvoer onder toevoeging van zuur. Meestal worden daarbij ook silo's genoemd. Bij zorgvuldig werken in een ronde grond- kuil kan ook uitnemend kuilvoer wor den bereid, waarbij een minimum aan verlies optreedt. Het niet beschikken over een silo is dan ook geenszins een bezwaar om eiwitrijk kuilvoer te be reiden. Jong, malsch gras leent zich uitste kend om op deze wijze te worden inge kuild. Per gemet in te kuilen gras heeft men 1 flesch zuur noodig. Het verdient aanbeveling spoedig de noodige flesschen A.I.V.-zuur te bestel len, opdat men er zeker van kan zijn tijdig met zuur té kunnen kuilen. Voor nadere inlichtingen raadplege men zijn landbouwblad of wende men zich tot het Rijksveeteeltconsulentschap voor Zee land, Londensche Kade 27 te Middel burg. DE PENSIOENREGELING VOOR In „De Rotterdammer" schreef Mr W. Rlp, secretaris van den ChrlsteljjUen Boeren- en Tuindersbond, het volgende artikel: „De maatregelen ter beteugeling van te hooge pachtprijzen hebben zich de laatste jaren in snel tempo opgevolgd. Op 1 November 1938 is de Pachtwet in werking getreden. Deze wet vereischt toetsing van de gesloten pachtovereen komsten door pachtbureau of pacht- kamer. De verplichtingen welke de pach ter daarbij op zich neemt, mogen niet buitensporig zjjn en de pachtprijs moet zoodanig zjjn vastgesteld, dat de pach ter bjj bjjzondere bekwaamheid en jjver een redeljjk bestaan heeft. Voldoet de overeenkomst niet aan deze eischen, dan onthoudt het pachtbureau daaraan zjjn goedkeuring of wordt het contract door de pachtkamer vernietigd. Het bleek echter moeilijk om in de praktijk inhoud te geven aan de begrip pen „buitensporige verplichtingen" en „redeljjk bestaan". De beslissingen van pachtbureaux en pachtkamers liepen soms, voor overigens gelijke objecten, vrjj ver uitéén. Op 17 Augustus 1940 verscheen ech ter in het Verordeningenblad een Be sluit van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Landbouw en Visscherjj en van Justitie, ter voorko ming van pachtprjjsopdrijving. Sterker dan de Pachtwet grjjpt deze verordening in de contractenvrjjheid van partijen in. De voornaamste bepaling van het be sluit is, dat de pachtprijzen niet mogen stijgen boven het niveau van 1 Septem ber 1939. Was het bjj hanteering van de Pacht wet mogelijk om, onafhankeljjk van den pachtprjjs, welke voorheen gold, den overeen gekomen prijs op zich zelf te toetsen aan de twee bovengenoemde cri teria, thans is de pachtprjjs van 1 Sept. 1939 vrjjwel de eenige toetssteen. De drang tot pachtprjjsverhooging is dus door het besluit in zeer sterke mate geremd. Het was te voorzien, dat, tengevolge van de gewijzigde omstandigheden, aan dien drang door middel van de Pacht wet niet voldoende weerstand zou kun nen worden geboden. De verpachter moet dus, indien hjj een nieuwe overeenkomst sluit, precies nagaan of het geheel der verplichtin gen voor den pachter, vergeleken bjj 1 September 1939, niet wordt, verzwaard. Immers, de pachter is niet gehouden den in strjjd met deze hepallng, over eengekomen pachtprijs te hetalen, ter- wjjl hij dan ook overigens i/»t geen enkele Vergoeding gehouden is. Dit geldt echter niet, indien in een bijzonder geval de Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherjj, in overeenstemming met het bevoegde pachtbureau, een verklaring heeft afgegeven, dat bjj hem tegen de verhooging geen bezwaar bestaat. In bjjzondere gevallen kan dus van den algemeenen regel worden afgeweken. Verpachters, die meenen, dat zjj op grond van een bjjzondere omstandigheid een hoogeren pachtprjjs kunnen bedin gen, moeten zich dus tot het, voor de provincie, erkende pachtbureau wenden. Dit bureau geeft, indien het daartoe termen aanwezig acht, het verzoek door aan den Secretaris-Generaal. Het is natuurlijk toe te juichen, dat deze uitzondering gemaakt is. Niet is in te zien waarom een verpachter, die om één of andere reden op 1 September 1939 een zeer lagen pachtprjjs ontving, gestraft zou moeten worden met het verbod daar ooit bovenuit te kunnen komen. Ook indien het land door betere ont watering, of vernieuwing der gebouwen of verandering van bestemming (scheu ren van grasland) sinds 1 September 1939 een hoogere pachtwaarde heeft gekregen, is het alleszins redeljjk, dat de pachtprijs naar boven wordt herzien. Nu met deze Verordening eenige maanden is gewerkt, kan veilig worden vastgesteld, dat tweeërlei doel is be reikt. In de eerste plaats zjjn ongemotiveer de pachtprjjsverhoogingen onmogeljjk gemaakt. Aan de bewerkers van den bodem kan nu, bjj eenige verbetering in den bedrjjfstoestand, een meer even redig deel van de opbrengst ten goede komen. Dit zal ongetwijfeld de inten siviteit der bodemproductie bevorderen. Hetgeen een algemeen belang is. Voorts wordt van de bevoegdheid om in bjjzondere gevallen een verhooging van den pachtprjjs toe te staan, door den Secretaris-Generaal een verstandig gebruik gemaakt. De pachtbureaux ver richten hierbjj zeer belangrijk werk. Deze instituten, welke onder toezicht van de Overheid, uit het georganiseer de bedrjjfsleven zelve zjjn voortgekomen, bewjjzen meer en meer, dat het deskun digen-element van groote practische be> teekenis is." I 1 DEN BOER. Op de ledenvergadering van den Bond van Coöp. Zuivelfabrieken is een be langrijk punt aan de orde geweest, n.l. een bestuursvoorstel betreffende de ver zekering van den boer. Tot nu toe bestaat alleen voor de werknemers in het vrije bedrijf een wet telijke verzekeringsregeling (ouderdoms voorziening, ongvallen-, invaliditeits- en ziekteverzekering), terwijl daarnaast het rijk, de provincie en de gemeenten een pensioenregeling enz. voor hun amb tenaren hebben. De breede groep van zelfstandige werkers (werkgevers, middenstanders enz.) bezitten zulk een regeling niet. Er is een tjjd geweest, dat de boeren behoorden tot hen, die voor hun ouden dag konden zorgen. Deze tijd is reeds lang voorbij en keert vermoedelijk nim mer terug. De toestand is nu al lang zoo, dat de boeren en onder hen vooral de huurboeren geen geld op de bank kunnen deponeeren om van het vergaar de kapitaal en de rente na het neer leggen van den arbeid te leven. Voor velen was het sluiten van een verzeke ring een uitkomst. Maar verscheidenen konaen zich het sluiten van een verze kering zelfs niet permitteeren. Onder de leiders van den Frieschen Bond van Coöp. Zuivelfabrieken heeft jarenlang de gedachte geleefd van een pensioenregeling of regeling voor de ouderdomsvoorziening, welke voor alle boeren zou gelden. Krachtige propagan da is hiervoor gemaakt. Uitvloeisel van hun streven is indertijd geweest de op richting van het onderlinge boeren- verzekeringsfonds. Maar het ideaal werd niet bereikt, waar lang niet alle boeren zich hierbjj aansloten. Daarom werd de strjjd voor een alge meene pensioenregeling voortgezet en het eerste zichtbare resultaat daarvan is nu op de genoemde vergadering tot uiting gekomen. Met groote meerder heid van stemmen is het bondsbestuur- voorstel betreffende ouderdomsvoorzie ning voor den boer aangenomen. Maar daarmee is de pensioenregeling voor den boer er nog niet! Iedere fa briek zal nu zelf in haar ledenvergade ring het besluit moeten nemen tot in voering van deze regeling. Met de invoering van deze pensioen regeling is echter niet alleen het eigen belang, maar ook een sociaal en alge meen belang gediend. DE OMZET OP DE ZEEUWSCHE VEILINGEN. De omzet der Zeeuwsche veilingen was als volgt: 1937 1938 1939 1940 Goes 801.199.77 1.176.129.91 1.111.368.60 1.646.298.65 Kapelle tt 729.155.18 941.133.70 980.609.90 1.267.397.75 Krabbendjjke it 114.694.70 90.635.20 88.667.20 58.567.84 Middelburg tt 252.182.41 321.482.60 302.435.53 425.209.33 Middelharnis a 322.675.26 206.893.60 226.970.96 244.374.67 St. Annaland tt 289.200.94 238.489.78 256.967.02 234.558.54 Stavenisse tf 8.957.21 3.719.73 2.465.97 1.907.49 Terneuzen it 83.521.22 109.292.77 83.888.05 115.004.63 Tholen tt 57.055.30 62.195.91 61.633.82 90.470.67 Zierikzee tt 19.906.34 21.482.21 19.952.88 17.554.78 Totaal 3.171.455.41 3.134.959.93 4.101.344.35 Naar aanleiding van het feit, dat den laatsten tijd veel glasscherven voorko men op straten, rijwielpaden en land wegen, wordt nadrukkelijk gewezen op het groote gevaar, dat de banden loo- pen, wanneer men door glasscherven of glasgruis heen rijdt. Het zou overbodig zijn er de aandacht op te vestigen, dat zulke splinters in den buitenband dringen en zoowel de zen als den binnenband ruïneeren, ware het niet, dat herhaaldelijk te zien is, dat wielrijders in dit opzicht niet de minste voorzichtigheid in acht nemen. Een oproep tot grootere waakzaamheid is dus in dezen tijd van band'en- schaarschte stellig op zjjn plaats. Treft men glas of spjjkers op den weg aan, denk dan aan de- medewielrjj- ders en verwijder deze obstakels. In sloot of berm kunnen zij geen kwaad. Niet alleen glas of spjjkers, maar ook uitstekende keien, losliggende riool deksels en hooger liggende tramrails trachten een aanslag op den band te doen. Ook deze moeten dus vermeden of met oplettendheid bereden worden. Behandel banden met zachtheid door ze hard op te pompen. Donderdag 15 Mei 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. Nederl. Pro gramma. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voorber. door het Vrjjz.-Protest. Kerkcomité). 8.25 Gew. muz. (gram.) 8.45 Orgelspel. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 10.00 Trio Giovanni Bilagher. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Viool, piano en gram. 12.00 Orkest Lajos Ve res. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Ork. Frans Wouters en gram. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Groninger orkestver- eeniging, solist en gram. 4.00 Ensemble Bandi Balogh. 4.30 „De Italiaansche opera in Nederland. I", causerie met gram. 5.15 BNO: Nieuw»-, economische en beursber. 5.30 Het Omroeporkest en soliste. 6.15 Cyclus „Sport en lichame lijke opvoeding". 6.30 Het Harmonie orkest van het Nederlandsch orkest ,,'sGravenhage". 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Pianovoordr. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Concert voor de Duitsche Weermacht. 9.30 Ber. Eng. 9.45 Gram. 10.00—10.15 BNO: Eng. ber. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederl. Programma. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Chr. Radio- Stichting). 10.20 Pianovoordr. en gram. 11.00 Gram. 11.30 'Declamatie. 11.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Het Omroep orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Orkest Eloward met piano-intermezzi. 2.00 Gew. muz. (gram.). 2.30 Ensemble Erica Helen en gram. 3.30 Vreugdestonden aan zieken- sponden. 4.00 Ensemble Bart Ekkers. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Chr. lectuur (voorber. door de Chr. Radio-Stich ting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Gooilanders. 6.00 „U hebt 't gehad op de lagere school". 6.15 Ensemble Jonny Kroon. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gram. 7.30 „Ik was er zelf bij", causerie. 7.45 Gram. 8.00 BNONieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Gram. 9.05 Radiotoonel. A-.30 Gram. 10.00 BNO: Nieuwsber., sluiting. Tachtigjarige tot twee Jaar veroordeeld. Wegens opzettelijke brandstichting heeft voor de rechtbank te Roermond terechtgestaan de tachtigjarige A. v. W. uit Echt. Hjj had op 10 Maart in een schuur van een klooster te Echt brand gesticht. Hierdoor werden eenige tien duizenden kilogrammen stroo, landbouw werktuigen en een motor vernield. De rechtbank heeft hem overeenkomstig den eisch van den officier van Justitie ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6