Arnold Inglehurst N OORD-BE VELAND. IN MEMORIAM Ds F. STAAL Pz. Kerknieuws FEUILLETON Regeling voor bindertouw. Gemengd Nieuws Belangrijke mededeeling. Laatste Berichten naar de regeling, zooals die na de zo- mervacantie was. (10 uur tot half één en half twee tot 4 uur.) En God nam hem weg Dit onverwachte en ontroerende be richt ontving Maandagmorgen de Geref. kerk te Colgnsplaat, toen zij telefonisch bericht ontving vem het onverwachts overlijden van haar emeritus-predikant Ds F. Staal. In 1891 predikant geworden te Gees- teren-Gelselaar, verwisselde hij deze ge meente met Colijnsplaat, waar hij 30 Ju ni 1895 zijn intrede deed. Jong, vol ijver, vurig van geest, bereid zijn Zender te dienen met al de krachten en gaven, die God hem geschonken had, ving hij zijn taak aan. Een groot arbeidsveld zag hij voor zich liggen. Een verwaarloosde ge meente op te bouwen en daar zijn krach ten aan te besteden, was zijn vurige wensch. Maar de mensch wikt God beschikt. Na korten tijd werd plotseling zijn werk afgesneden. Donkere dagen kwamen over hem en zijn gezin. Door een ernstige zenuwziekte aangetast, moest hij in een kliniek verpleegd wor den. Wat een teleurstelling voor hem en zijn jonge gade en de gemeente. Wat waren hiermede Gods bedoelingen? Zijn weg is in het heiligdom. Noch Ds Staal, noch de gemeente konden hierop ant woorden. Na dezen zouden we het ver staan. Na iy2 jaar keerde hij tot zijn ge meente terug. Waar was de man, die zich voorgesteld had zijn volle krachten aan de gemeente te geven? Waar was de vurige redenaar? Oogenschgnlijk een wrak. Maar toch iemand, die zijn sterkte vond in zijn God. Vol vertrouwen op zijn God begon hij opnieuw zijn arbeid en o wonder van Gods genade, geleidelijk kwamen zijn krachten terug. Zijn moed en krachten heeft hij alzoo 38 jaar aan de kerk van Colijnsplaat besteed en als een trouw dienstknecht van Jezus Chris tus heeft hij haar mogen dienen. Kenne lijk is aan hem bewezen: Mijn kracht wordt in zwakheid volbracht. Hij heeft de gemeente mogen leiden in de grazige weiden van Gods Woord, wist treuren den te troosten en neergebogenen op te heffen. Bovendien mocht door zijn stuw kracht in 1905 de Christelijke school ge opend worden, waarvan hij al de jaren voorzitter geweest is. Voor de A.-R. par tij heeft hij geijverd met alle krachten en gaven hem geschonken, en was er ja ren strijd noodig om zegge één A.-R. raadslid, dhr Noordijke, in den raad te brengen, op het laatst van zijn leven heeft hij nog mogen zien, dat de Raad in zijn meerderheid rechts werd. Heel zijn leven is werken geweest. Ja dikwijls strijden, maar God heeft gehol pen. Dit was ook zijn getuigenis toen hij 4 Sept. 1932 afscheid van zijn gemeente nam: Gode alleen de eer. Waarom moest nu in die jonge jaren die inzinking komen? Om hem te vaster aan zijn gemeente te binden. Hg kon van haar niet los. Meer dan één beroep heeft hij ontvangen en voor meerdere beroe pen heeft hij de pas afgesneden door vooruit te zeggen: ik laat mijn gemeente niet los; door zijn werkkracht is hij tot zegen geweest èn voor zijn gemeente èn voor de classis èn voor de provincie en inzonderheid ook voor de zending, welke de liefde van zijn hart had en welke hij als Generaal-Deputaat gediend heeft. En nu is hem gegeven het loon van den getrouwen dienstknecht: „Over wei nig zijt gij getrouw geweest, over veel zal Ik u zetten, gaat in, in de vreugde uws Heeren." Sterke de Heere zijn echtgenoote wel ke hem al die jaren tot hulp en steun is geweest, ook in zijn ambtelijk werk en ook de kinderen, wier belangen hem al tijd zoo nauw aan het harte lagen. Colijnsplaat. M. C. Geref. Kerken. Beroepen te Langerak, A. Veldman, cand. te Utrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Lisse, H. Ligtenberg te Kampen en J. Vreugdenhil te Rijssen. door E. E. GREEN. 7) o „Wat scheelt hem, moeder?" vroeg Ruth zachtjes. „Ik heb nog nooit iemand gezien, die zoo doodsbleek zag." „Hij ziet er uit, alsof hij in geen maanden een fatsoenlijken maaltijd ge had heeft," antwoordde Suzanna, die groot vertrouwen in flink eten had, en direct opgemerkt had, hoe mager de groote man was, en hoe smal en wit de handen waren, die op de deken rustten. „Meneer Warner zei, dat hij zich een evangelieprediker noemde. Misschien heeft hg hier en daar en overal ge preekt, totdat zijn lichaam eindelijk uit geput is. Er is iets in zijn gezicht, dat spreekt van vasten en bidden; maar we zullen er morgen wel meer van hooren. We zullen hem vanavond maar met rust laten, den armen jongen." Ruth kon haar blikken bijna niet van den reiziger afhouden, terwijl hij daar met gesloten oogen, half slapend, Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Nieuwpoort, J. Kampman te Opperdoes en L. Kleissen te Boskoop. Bedankt voor Nieuw-Vennep, E. du Marchie van Voorthuysen te Urk. Doopsgezinde Gemeente. Mej. Dr A. H. A. Bakker zal Zondag 20 October intrede doen bjj de Doops gezinde Gemeente te Middelburg en Goes na bevestigd te zijn door dr A. K. Kuiper uit Amsterdam. De bevestiging en in trede hebben plaats te Middelburg. C h r. G e r e f. K e r k. De Chr. Ge ref. Gem. van 's Gravenhage-Centrum heeft afwijzend beschikt op het tot haar als roepende kerk gerichte verzoek van de gemeente te Vlissingen, om als nog de Generale Synode samen te roe pen, teneinde te kunnen spreken over pogingen tot vereeniging met de Gere formeerde kerken. Beroepbaar. De algemeene vergadering van de Geref. Kerken in Hersteld Verband heeft beroepbaar ver klaard de heer J. Blonet, Koedijklaan 35 te Bussum. Domburg. De kerkeraad der NederL Herv. Gemeente heeft besloten om de kerkdiensten uur te verlaten en res pectievelijk te doen aanvangen om tien uur en om half drie. De avondkerkdien sten zullen voorloopig niet worden ge houden, met uitzondering van de Jeugd diensten, die in „Rehoboth" plaats heb ben. Het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgen de bekend: Daar de invoer van sisal is komen te vervallen is het noodzakelijk geble ken speciale voorzieningen te treffen ten aanzien van bindertwine. Daartoe zullen de betrokken landbouwbedrijven voor den oogst 1941 een toewijzing voor bin dertwine ontvangen. Deze toewijzing zal afhankelijk zijn van de door hen ingele verde hoeveelheid gebruikt bindertouw, doch zal een zeker maximum per ha niet te boven kunnen gaan. Belanghebbenden wordt er daarom op gewezen, dat het van groot belang is zooveel mogelijk gebruikt bindertouw te bewaren. De inlevering dient te ge schieden by een leverancier voor dit product, waarbij men een vergoeding van 25 cent per kilo ontvangt. Bij de inlevering wordt een inleve- ringsbewijs afgegeven, hetwelk men zorgvuldig dient te bewaren, daar dit bij de aanvrage voor den oogst 1941 bij den provincialen voedselcommissaris moet worden overgelegd. Handelaren, loonmaaiers of coöpera ties dienen de bij hen ingeleverde hoe veelheden op hun beurt op te zenden rechtstreeks aan him fabrikant, waar voor zij 28 cent per kilo ontvangen. Verdere uitwerking van deze regeling alsmede de datum, waarop de inlevering kan aanvangen, zullen nader worden bekend gemaakt. BOMMEN OP VOLKSTUINTJES. Engelsche vliegers hebben, naar het A.N.P. meldt, gisternacht op een aantal volkstuintjes in de gemeente Achttien hoven (U.), welke nabij den Gageldijk zijn gelegen, bommen laten vallen. Vijf zware bommen veroorzaakten gaten van ruim twee meter doorsnede en verwoest ten verscheidene huisjes, welke in de tuinen stonden. Overigens is de schade gering. Menschen werden niet getrof fen. Gestolen distributiekaarten. Een groot aantal distributiekaarten, waaronder 230 textielkaarten, 37 vleeschkaarten, broodkaarten en petro- leumbonnen, vermoedelijk afkomstig van een inbraak, dezer dagen gepleegd te Purmerend, heeft de politie gistermid dag gevonden in een woning aan de Lange Houtstraat te Amsterdam. In verband met deze zaak heeft de centrale recherche tevens drie personen gearresteerd. Dezer dagen werd niet alleen te Pur- naast den haard lag. Langzamerhand had hg wat meer kleur gekregen, en het leek Ruth, ter wijl zg ter sluiks naar hem keek, als of zg nog nooit een gelaat gezien had met zulke mooie trekken en zoo'n bij zondere uitdrukking. Zg vond hem zelfs nog knapper dan Lady Ermine, die tot nog toe het toppunt van schoonheid in haar oog was geweest. Zijn gelaat deed haar aan dat van een heilige denken, dat ze op een kerk raam gezien had, toen haar vader haar eens mee had genomen naar een stad, waar hij voor zaken zijn moest. Dat ge laat had haar vele dagen vervolgd, hoe wel zij er bijna niet aan had durven denken, omdat zij geleerd had, dat die portretten van heiligen naar afgoderij riekten. Toch was de schoonheid er van haar altijd bijgebleven, en nu zag zg een flauwe afschaduwing er van in het bleeke gelaat van den vreemdeling. Arnold Inglehurst was te uitgeput om dien avond nog een woord te zeg gen; maar het gelukte hem wel om met behulp van den stoeren molenaar de trap op te gaan naar de logeerkamer, die al in orde was gemaakt met het oog op de mogelijkheid van een laten gast, In verband met het steeds vroeger donker worden en de daarmee samen hangende vroegere postbestellingen en mede om te voorkomen dat de bezorging van ons blad door de loopers in het don ker zou moeten geschieden, gaat „De Zeeuw" thans vroeger ter perse. WIJ roepenl hiervoor de medewerking in van onze correspondenten en adver teerders om hun berichten en adverten ties zoo vroeg mogelijk in te zenden. Berichten en advertenties, die niet vóór 11 uur in ons bezit zijn, kunnen dien dag niet meer worden geplaatst merend, doch ook te Hpendam een in braak gepleegd in een distributiekan toor, waarbij een groot aantal distribu tiekaarten is gestolen. Naar aanleiding hiervan stelden twee veldwachters uit Hpendam een onderzoek in de hoofdstad in. Zg traden in verbinding met de cen trale recherche. Besloten werd in vier woningen van verdachte kooplieden onverwacht en te gelijk een inval te doen, opdat de een niet den ander zou kunnen waarschu wen. Alus gebeurde. In de Lange Hout straat en in de Weesperstraat werden onverwachts verschillende huiszoekin gen verricht, en daarbg werd in het huis van de familie van een beruchten plaat jeshandelaar, de groóte partg gestolen kaarten en bonnen gevonden. De man toonde zich hoogst veront waardigd, dat men hem voor een heler aanzag. De kaarten had hij's mor gens in de Halvemaansteeg gevonden. Zij zouden hier op straat hebben gelegen, verpakt in krantenpapier. Dat de rechercheurs dit verhaaltje niet geloofden, spreekt vanzelf. Zij re kenden den koopman in en met hem nog twee andere beruchte typen, die waar schijnlijk eerst in het bezit van de gesto len kaarten zgn geweest. (Telegr.) Door1 de duisternis te water geraakt en verdronken. Dinsdagavond is te Valthermond de 19-jarige J. F. door de duisternis te water geraakt en verdronken. Uit het Schuitendiep te Groningen is opgehaald het lijk van den heer M. A., gepensionneerd portier van het acade misch ziekenhuis, <fie sinds Zondagavond werd vermist. Hij is vermoedelijk tenge volge van de duisternis te water geraakt. De politie te Leeuwarden heeft uit het Vliet opgehaald den 59-jarigen H. S. die Zaterdagavond tengevolge van de duisternis te water was geraakt. i Clandestiene slagers aangehouden. Eenige Haagsche agenten hebben Dinsdag avond op den Rgswgkschen weg een auto aangehou den, waarvan de verlichting niet aan de voorschriften voldeed. Nadat de auto tot stilstand was gekomen, sprongen hier twee mannen uit, die de vlucht na men. De agenten stelden daarna een onderzoek in, waarbg zij in den auto de helft van een geslacht varken vonden. De bestuurder, de 45-jarige garagehou der G. W. uit Alphen aan den Rijn, werd aangehouden. De auto en het vleesch zgn in beslag genomen. In den loop van den nacht is een van de gevluchte man nen, de 36-jarige slager H. G. uit Al phen aan den Rijn, eveneens aangehou den. De tweede vluchteling, wiens naam bekend is, wordt nog gezocht. Het bleek, dat het hier een geval be trof van frauduleus slachten. Het vleesch was ook niet gekeurd. Dansverbod te Rot- r e r d a m. De burgemeester van Rot terdam heeft als hoofd der politie, be paald, dat dansen in het openbaar tot nader order is verboden. Olie uit druivepitten. Gemeld wordt, dat men zich in Frankrijk ertoe zet olie uit druivepitten te be reiden. In Duitschland is men daar al sinds 1937 mee bezig. Een moeilijkheid was het opvangen van den droesem en de scheiding tusschen pitten eener-, ste len en schillen anderzijds. Dit jaar moet en toen Suzanna bij het aanbreken van den dag even naar hem ging kijken, vond zij hem veel beter. Het had bijna den geheelen nacht ge sneeuwd, en de heele omtrek was be dekt met een dik wit kleed. „Je kan van morgen onmogelijk naar Convent House, Ruthie", zei de mole naar, toen hij van den molen terug kwam, om te ontbijten. Gewoonlijk was het een groote teleur stelling voor Ruth, als zij niet naar Lady Ermine kon gaan, maar dien dag was ze bijzonder gewillig om thuis te blijven. Misschien had ze zelf ook ge zien, dat de wegen onbegaanbaar wa ren, misschien was er een andere oor zaak voor. „Het is niet zoo heel erg vader," zei ze. „Ik kan nog genoeg voort met 't bor duren van de cataque, en Lady Ermine zal me op zoo'n dag als vandaag zeker niet verwachten. Ik blijf dus maar rus tig thuis en help moeder wat mee." „Dat is goed. Dat is nog een beetje gezellig voor ons; en weet je ook mis schien, hoe het met meneer Inglehurst is? Hij sliep nog, toen ik straks even om den hoek keek." „Ik zal hem zijn ontbijt brengen en vragen, hoe het hem gaat", zei Ruth de droesem er zorgvuldig bewaard wor den. De gedroogde kernen gaan naar oliemolens. Een massa van 100 kg. droe sem geeft ongeveer 20 kg. pitten, waar uit zoo wat twee kg. olie van eerste kwaliteit getrokken wordt. Oeconomisch beschouwd, blijven de kosten binnen de perken. En men laat het niet bij de ex ploitatie van de kernen. Uit den droe sem wil men brandewijn stoken en ver der kunnen er wijnsteen, verfstoffen, mest en vele andere zaken uit verkregen worden. Tenslotte blijft een deugdelijke stookstof achter. Kettinghandel. De po litie te Dordrecht heeft een goede vangst gedaan door de arrestatie van een caféhouder, twee handelaren in mo toren en aanverwante artikelen en twee kooplieden, die voor gezamenlijke reke ning een clandestienen handel dreven in zeep, koffie, thee, griesmeel, pudding en custard. Het vijftal, dat deze goede ren op groote schaal had ingekocht, had een voorraad in een pakhuis opgesla gen en bracht de artikelen tegen zeer hooge prijzen onder het publiek. De po litie heeft de groote hoeveelheid pro ducten in beslag genomen en het vijftal, wegens het drijven van kettinghandel in verzekerde bewaring gesteld. Het on derzoek duurt nog voort en leidt naar elders. Ambtenaar aangeval len met een mes. Gistermiddag omstreeks één uur, toen de meeste amb tenaren naar huis waren om koffie te drinken, vervoegde zich aan een der lo ketten van de Arbeidsbeurs aan de Prin segracht te Den Haag een 38-jarige Ha genaar. Tegen den aanwezigen ambte naar, dien hij kende, sloeg de man een zoo onbetamelijken toon aan, dat de ambtenaar het loket sloot. De bezoeker trachtte toen door een deur, welke toe gang gaf tot het kantoor, tot den amb tenaar, den 56-jarigen A., door te drin gen. Deze wilde de deur nog sluiten, doch het was juist even te laat. De be zoeker, die nu tegenover den ambte naar stond, haalde een koksmes van circa 50 centimeter lengte te voorschijn en bracht den heer A. hiermede eenige snijwonden aan beide armen toe. Daarna nam de dader de vlucht. De gewonde ambtenaar werd naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd, waar hg werd verbonden. Vervolgens kon hg naar zgn woning worden gebracht. De dader heeft zich later zelf bij de politie gemeld en is in verzekerde be waring gesteld. Gestolen schoenen lagen indentuin.In een schoenenmagazijn te Amsterdam zgn 's nachts inbrekers binnengedrongen. Via aangrenzende da ken, een ladder en een tuin wisten zg aan den achterkant van het pand een deur te bereiken en het deurslot open te breken. In het magazijn zochten zij een collectie schoenen bgeen, waarna, zg over haast de vlucht schijnen te hebben genomen. Want toen zg op de ladder stonden, lieten zg vrijwel hun geheelen buit in den tuin vallen en daar vond de bedrgfschef den volgenden morgen vrij wel de geheele partij gestolen goederen terug! Stamkaart te water. Zon dagmiddag liep een dame op de Pier te Scheveningen met een kennis te wan delen, waarbij het gesprek kwam op een identiteitsbewijs. De betrokken dame haalde haar stamkaart uit haar tasch- je om te laten zien, dat bij haar alles in orde was. Er stond echter een vrij straffe wind en zij had het ongeluk, dat de kaart haar uit handen woei en in zee terecht kwam. De zee geeft echter, zoo als men weet, steeds haar prooi terug en zoo was het ook hier. Maandag morgen spoelde de stamkaart te Katwijk aan en werd daar gevonden door een Katwijksche, die de kaart met een be leefd briefje er bij terugzond aan de eigenaresse, die haar gisteravond weer in haar bezit had en er natuurlgk dol blij mee was. Zoonlief kwam toch wel thuis. Een moeder van het eiland Urk, die te Enkhuizen was gaan winke len, had haar elfjarig zoontje mee op reis genomen. Of zg bg den terugkeer van de boot in een zeer belangwekkend gesprek was gewikkeld of dat het zoon- en begon gauw een blad klaar te maken met van allerlei er op, waarvan ze dacht, dat het een zieke wel smaken zou. In heel Marshthrope hadden ze niet zulke heerlijke eieren, en Suzanna's bo ter werd door een ieder geroemd. Ruth had er erg veel slag van cake en kleine broodjes bakken, en toen ze met haar blad naar boven ging, had ze alle hoop, dat het ontbgt hun gast wel smaken zou. Tot haar verbazing vond ze hem al kant en klaar voor het raam zitten. Zijn zadeltasschen waren naar boven ge bracht, en dus had hij een ander pak enz. aan kunnen trekken. Hg zag er nog erg bleek uit, maar het gevoel van uitputting was veel ver minderd door een goede nachtrust. Hg stond op, toen Ruth binnenkwam en begroette haar met een opgewekten glimlach. „O, meneer", zei ze, „we wisten niet, dat u zoo vroeg zou opstaan! Ik dacht, dat u wel graag eerst zou ontbeten heb ben; maar komt u nu beneden, daar is het lekker warm. Op de bovenkamers is het bepaald doordringend koud." „Als ik u daar niet in den weg zit, zal ik graag beneden komen," was het tje er nog stiekum even tusschen uit gegaan was, is niet bekend, doch mid den op het IJselmeer miste moeder haar jongen. De boot kon niet terugkeeren, doch de moeder was zoo ongerust, dat zg by aankomst op haar eiland onmiddeliyk per sleepboot naar Enkhuizen terug keerde. Daar was de knaap echter niet. Hg was, toen hg de boot zag weg varen, bg een Urker visscher in de haven van Enkhuizen aan boord gestapt en daarmee naar huis gestevend. En op het donkere IJselmeer, waar de schepen zoo goed als onverlicht moeten zgn, waren moeder en zoon op sleepboot en botter elkaar ongezien voorbg gevaren... Steekpartij bg een pa- tates-fritefs-kraam. Twee zwaar gewonden. Aan een pa- tates-frites-kraam te Breda heeft gister avond een ernstige steekpartij plaats ge had waarbg de houder van de kraam, de 49-jarige V. en diens 22-jarige zoon dus danig werden gewond, dat zij in levens gevaarlijken toestand naar het zieken huis moesten worden overgebracht. Tegen schemerdonker vervoegden zich aan de kraam drie z.g. heikesmannen, afkomstig uit St Willibrord, gemeente Rucphen. De drie mannen, die in kennelgken staat van dronkenschap verkeerden, ver orberden aan de kraam ieder een portie gebakken aardappelen en wilden daarop zonder betalen vertrekken. De 22-jarige zoon van den eigenaar der kraam maakte daarop aanmerking en trachtte de drie mannen te bewegen het geconsumeerde te betalen. Het eenige antwoord daarop was, dat een der mannen een mes trok en dit den jongen man in den rug plant te. Deze stortte zwaar gewond ter aar de en bleef bewusteloos liggen. De vader, die zijn zoon te hulp wilde komen, kreeg eveneens van één der mannen een mes steek in den rug en bleef eveneens zwaar gewond liggen. Aan ijlings te hulp ge schoten burgers „en politie gelukte het twee der drie belagers te arresteeren en naar het hoofdbureau van politie over te brengen. De derde wist per rijwiel te ontkomen. De beide zwaar gewonden werden per ziekenauto naar het zieken huis overgebracht, waar beider toestand levensgevaarlijk bleek te zijn. De twee gearresteerde mannen ontkennen tot op dit oogenblik de messteken te hebben toegebracht en werpen alle schuld op de derde, nog voortvluchtige persoon. Poli tie en justitie stellen een uitgebreid on derzoek in. BRAND TE ARNEMUIDEN DOOR LUCHTAANVAL. Vannacht was het voor de brandweer te Middelburg vrg onrustig. Te ongeveer twee uur kreeg men bericht vanaf een uitkijkpost van den luchtbeschermings dienst, dat er brand woedde in de rich ting A b e e 1 e. Men was paraat, doch hulp werd niet gevraagd. Anders was het om ongeveer kwart over vijf. Toen vroeg Arnemuiden dringend om hulp, omdat tijdens een luchtaanval brand was uitgebroken bij De Ridder in de Leonstraat. Met toestemming van den burgemees ter reden de Magirusspuit en de ladder wagen uit. Maar toen men te Arnemui den kwam, bleek, dat de plaatselijke brandweer met de handspuit en een slang op de waterleiding er reeds in geslaagd was het vuur tot de aangetaste woning te beperken. De Middelburgsche brandweer, die alle respect had voor het optreden der Arnemuidsche brandweer, kon dus, zon der hulp te hebben verleend, naar Mid delburg terugkeeren. Het bleek, dat enkele bommen op Arnemuidsch grondgebied waren te rechtgekomen. Nader vernemen wg, dat een vliegtuig te ongeveer kwart voor vijf aan de over zijde van het kanaal bg Arnemuiden en kele zware bommen liet vallen en toen boven Arnemuiden een aantal (naar schatting' 15) brandbommen uitwierp. Hiervan zgn er 10 11 in woningen terechtgekomen. De meeste ingezetenen waren echter present en slaagden er in antwoord; en Ruth ging hem voor naar de zitkamer, waar zij den haard al had aangelegd, omdat zij er den heelen dag moest zitten borduren. Zg ruimde gauw een klein tafeltje leeg, zette dat bg den haard, schoof nog een gemakkelijke stoel bg, en had de voldoening te zien, dat hun gast met een zucht van verlichting op den stoel plaats nam, want het afgaan van die enkele treden was al te veel voor hem geweest. Hij zag weer wit en hijgde van inspanning. „Meneer, ik ben bang, dat u niet zoo gauw uit uw bed had moeten komen", zei Suzanna, die uit de keuken kwam aanloopen. „Ik heb er geen oogenblik aan gedacht, om u te waarschuwen, dat toch niet te doen. Ik verwachtte eigen lijk niet, dat u er toe in staat zou zijn. Niets is zoo goed als een dag in bed, als we oververmoeid zgn." „Maar als ik in bed lig, hoe kan ik dan mijn reis voortzetten vroeg Ingle hurst glimlachend, „en hoe wil u dan van uw lastigen logé afkomen, wien u zooveel vriendelijkheid bewezen heeft?" „Ik hoop, dat u er voorloopig niet aan denken zal, om heen te gaan," ant woordde Suzanna op hartelgken toon. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3