I -Pijn Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen an het 'S Nieuwe regeling Inzake de arbeidsbemiddeling. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws De professor en de dienstbode hebben Bekendmaking. Finantieele Berichten. De omzetbelasting en de kruidenierswinkels. Telegrammen Burgerlijke Stand Marktberichten s petroleum, kocht wordt verlichtings liters petra and komen, dit thans uit in de moei- noet er van m noemens- ïende maan- Het rijks in tracht in rtement den rechtvaardig leze verdee- ang gesteld g- tvordt op het niets meer iog wei wat in het MJ- ir een leder uit te zien, jen, hoe eer- 1, carbid en gedeeltelijk 1 wonen, is inging van Lastiger t platteland wordt aan kan, zich aansluiten ind net niet wegen, zei 1 n door een stituut voor wen te Wa mde model- agde proef- vetsche car- Hetzelfde ng spiritus voor kook- ndien men zich er zoo ij voorkeur brandstof s kan wor- et men niet aangeraden ndelen. De ast, Rijnstr. 'e inlichtin- en pjjnuit- ten hierbQ r of cachet iljjnhardt's 45 ct. Ca- Doos 10 (Adv.) 3 dhr P. J. dat nu er wordt ge- zullen be- jr het uit- rswerk. De >t op onge- t, dat met e Kwaden- wateraf- ïomen. daarvoor ïaar hoopt wanneer begrooting :aan. ite-begroo- gewonen ïitgaaf tot it een post ot f 292.53 setreft in .27. j de rond- oorziening lis. eraan de ren. iervoor de e tydsom- leiden zal >t. De 16- lipper, in had het rijn rijwiel brood) in vrij diepe in hulpge- er spoedig rngen had odanig be- rlp moest was voor elijk voed- t e r a a d. h o o g d. eenteraad. Harthoom g dat van ngekomen van elec- 00 zouden g dat van RIJKSBUREAU OPGERICHT. In het Verordeningenblad no. 30 is gepubliceerd een besluit van den secre taris-generaal van het departement van sociale zaken betreffende arbeidsbemid deling. Aan dit besluit ontleenen wij: Het orgaan der openbare arbeids bemiddeling is het rijksarbeidsbureau. Het rijksarbeidsbureau is een afdee- ling van het departement van sociale zaken en staat onder leiding van een directeur-generaal. De tot nu toe geldende rechten en ver plichtingen van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling gaan over op het rijks arbeidsbureau. Bij het rijksarbeidsbureau berust ook de zorg voor de openbare voorlichting bij beroepskeuze en de bemiddeling voor het verkrijgen van een gelegenheid om vakkennis op te doen. Het rijksarbeidsbureau bestaat uit een hoofdbureau en gewestelijke arbeids- bureaux. Bij elk gewestelijk arbeidsbureau wordt een afdeeling voor voorlichting bij beroepskeuze ingesteld. De directeur- generaal van het rijksarbeidsbureau be paalt den datum van instelling. Het is verboden, zonder vergunning van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken arbeids bemiddeling zonder winstoogmerk uit te oefenen. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden. De thans bestaande organen der open bare arbeidsbemiddeling blijven hun functie uitoefenen overeenkomstig de tot nu toe geldende regelingen, totdat de bovenbedoelde bureaux zijn ingericht. Tot dat tijdstip gedragen de organen zich naar de voorschriften van den di recteur-generaal van het rijksarbeids bureau. De directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau bepaalt, wanneer de werkzaamheid van deze organen eindigt. De benoeming van directeuren van arbeidsbeurzen behoeft de goedkeuring van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. aanleg niets zal kunnen komen, omdat hoogstens f300 aan stroom zal worden verbruikt en de overige kosten c.a. f500 door de gemeente bijgepast zouden moe ten worden. De rekening over 1939 wordt voorloo- pig vastgesteld met als ontvangsten f20778.51, uitgaven f20626.23, goed slot f 152.28. Daarna wordt de begrooting voor 1941 behandeld. B. en W. hebben in de ontwerp-begroo- ting voorgesteld om tot belastingverhoo- ging over te gaan omdat het hun niet gelukt is de begrooting sluitend te krij gen. De voorzitter zegt, dat de verhooging der verschillende opcenten voor een ge deelte zijn oorzaak vindt in het feit, dat de begrooting voor 1939 te krap was op gezet, hetwelk zich tot heden nog wreekt. Voorgesteld wordt daarom als volgt: opcenten grondbelasting gebouwde eigen dommen te brengen van 40 op 80; opcen ten vermogensbelasting te brengen van 25 op 38; opcenten gem-fondsbelasting te brengen van 15 op 25 en opcenten perso- neele belasting te brengen van 70 op 100. De heer Van Weele zou de opcenten op de vermogensbelasting nog meer wil len verhoogen, waarop de voorzitter ech ter mededeelt, dat deze tot het maximum zijn opgevoerd. De heer van 't Westeinde zou de ver hooging der opcenten op de vermogens belasting willen laten vervallen, waarop hem echter wordt geantwoord, dat de te vinden gelden op alle belastingen worden verhaald en dat B. en W. gemeend heb ben ook de opcenten der vermogensbelas ting te moeten verhoogen. De heer P. de Jonge, zegt te begrijpen, dat B. en W. met verhooging van belas ting moesten komen; hij zou willen dat de opcenten op de Gemeentefondsbelas ting nog meer werden verhoogd, teneinde niet voor mogelijke tekorten komen te staan. De voorzitter ontraadt wijziging te brengen in het voorstel van B, en W. en meent, dat men, buitengewone om standigheden daargelaten, op deze wijze wel rond zal kunnen komen. De begrooting wordt daarna met alge- meene stemmen goedgekeurd met ont vangsten en uitgaven f 14330.37, waaron der een onvoorzien van f320.89. Hierna sluiting. Ritthem. De bewoners van Ritthem en omgeving werden Zondag tijdens hun middagmaal hevig opgeschrikt door een zware ontploffing. De explosie was zóó hevig, dat de meeste ruiten van de op zichterswoning aan de Zuidwatering zijn stukgesprongen. Aan de zeewering is zoo goed als geen schade aangericht. Aagtekerke. Zaterdag had de landar beider W. B. alhier, het ongeluk, met zijn fiets te vallen, waarbij hij een zijner beenen zoodanig bezeerde, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Tholen. Een bekende ingezetene, de heer C. H. Koppenhol, de man die des Zondags de kerkgangers opriep naar het Godshuis en de dooden met sombere klokketonen begeleidde op htm laatsten tocht, de man die orde hield in de Ned. Herv. kerk, die weger was aan de fair- bank, was, is Donderdagavond na een langdurige ongesteldheid in den ouder dom van 60 jaar overleden. Ook was hij kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente. De botvangsten waren vorige week door het gure weer aan den lagen kant, de gemiddelde besomming was van 2 tot 5 tobben. De vangsten van andere visch- soorten waren gering. Ook de verzen ding van oesters was weer laag, en de prijzen waren niet loonend. Volop is men begonnen, met het zaad van de broed- pannen te steken. Er is nog al veel va riatie in den aanslag. Over het algemeen is deze echter niet slecht en het broed is zeer gezond. Op de cultuurperceelen was de broedval zeer gering. De verzen ding van mosselen was, doordat niet kon worden gereden wegens benzine-tekort, deze week niet hoog en bedroeg ruim 2000 ton. De kwaliteit der mosselen is echter prima. Wegens bedanken van den heer C. Burger is benoemd tot hoofd der lucht bescherming de heer Th. Djjkslag. Tot le ambtenaar, tevens w.n. di recteur van het distributie-bureau, al hier is aangesteld de heer P. Boon. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eethen en Drongelen (toez.), C. A. Korevaar, cand, te Mole naarsgraaf. Te Amersfoort (7e pred.pl.) J. W. v. d. Linden te Kootwijk. Te 's-H. Abtskerke, C. A. Evelyn, cand. te Haar lem (die de toezegging van beroep reeds heeft aangenomen). Bedankt voor Noorden, J. van Vliet cand. te Bleskensgraaf. Emeritaat. De classis Zwolle der Chr. Geref. Kerk heeft aan ds L. de Bruyne te Zwolle op zjjn verzoek eer vol emeritaat verleend om gezondheids redenen, zulks na een diensttijd van 33 jaar. Ds de Bruyne, die de gemeenten van Harlingen, Bunschoten en Zaamslag diende, is voornemens Zondag 20 Oct. a.s. afscheid te nemen van zijn gemeen te en zich metterwoon te Soestdijk te vestigen, teneinde aan de kleine Chr. Geref. gemeente aldaar hulpdiensten te verleenen. Da Chr. Fröbelonderwijzeressen vergaderen. Zaterdag vergaderde de afdeeling „Zee land" van Christ. Fröbelonderwijzeres sen onder leiding van Mej. Mooy, uit Wemeldinge. De volgende onderwerpen werden behandeld: „De waarde van het werken met de bouwgaven voor de kin deren van de Kleuterschool" door mej. M. Flipse van Serooskerke en Arbeid naar keuze" van mej. J. v. Wuijckhuijse te Ierseke. Er volgde een goede bespreking. Vrjje Universiteit. Voor den nieuwen cursus zijn aan de Vrije Universiteit 121 nieuwe studenten inge schreven als volgt over de verschillende faculteiten verdeeld: Theol. faculteit 34, Rechtsgeleerde faculteit 41, Wis- en Na- tuurk. faculteit 39, Litterarische facul teit 4, terwijl 1 student werd ingeschre ven voor theologie en rechten, 1 voor letteren en rechten en 1 voor letteren en theologie. (Stand.) WEER SLACHTOFFERS VAN ENGELSCHE BOMMEN. Ditmaal te Rotterdam en Enkhuizen. Het reeds zoo zwaar geteisterde Rot terdam heeft, naar het A. N. P. meldt, Zaterdagavond weer een Engelsch bom bardement te verduren gehad, hetwelk was gericht op de burgerbevolking. Vol gens de tot nu toe binnen gekomen be richten werden zes personen in hun wo ningen of op straat gedood door bom scherven of machinegeweervuur, terwijl zeer vele burgers zwaar gewond zijn. De materieele schade is zeer groot. Vele ge zinnen zijn dakloos geworden. Op talrijke plaatsen ontstonden branden door brand bommen. Te Laren (N.-H.) zijn door een neer geworpen Engelsche bom twee burgers in een villa gedood. Enkhuizen werd eveneens door een Engelsch vliegtuig gebombardeerd. Er werd een burger gedood en verscheidene zijn ernstig en licht gewond. De materi eele schade is aanzienlijk. Een reeks brandbommen kwam te Rot terdam terecht op woningen aan den Schiedamscheweg, Rosenveltstraat, Ro sier Faassenstraat, Eerste Gijsingstraat, Van Duylstraat, Roesener Manzstraat en G. J. Mulderstraat. Alle brandbommen vielen vrijwel te gelijkertijd neer en stichtten op talrijke plaatsen brand. Feuerschutzpolizei, Rot- terdamsche vrijwillige brandweer en de blokdiensten traden krachtdadig op en verrichtten prachtig werk. Op een huis in de Rosenveltstraat viel een brandbom, die door de tweede etage heen sloeg en in de woning op de eerste étage terecht kwam. De gevolgen waren ontzettend: de dienstbode der familie, de 20-jarige G. A. Groenevelt, werd door het projectiel getroffen en op slag ge dood. In de Rosier Faassenstraat werd een brandbom door alle etages heen gesla gen. Het projectiel viel in het beneden huis op een bed. De bewoner van dit huis had de tegenwoordigheid van geest de bom in dekens te pakken en op straat te werpen. Uit het feit, dat de bommen over een groote oppervlakte werden uitgestrooid, aldus het A. N. P., blijkt wel heel dui delijk, dat het hier geen militaire objec ten gold. Het was zinloos neerwerpen van dood en verderf zaaiende projectie len, die slechts ten doel hadden de bur gerbevolking te intimideeren. In alle straten werden talrijke personen gewond. Dezelfde vliegtuigen, die dit geheele Westelijke stadsgedeelte met brandbom men bestookten, deden enkele seconden later een feilen aanval op Spangen, een dicht bevolkte arbeiderswijk, nog verder aan den rand van de stad. Minstens vijf bommen werden hier neergeworpen, ook in verschillende straten, die honderden meters van elkaar verwijderd liggen. Bovendien bestookten de vliegtuigen de vluchtende burgers met machinege weren, waardoor een man werd gedood en verscheidene personen werden gewond In totaal werden hier vijf personen ge dood, negen menschen werden zwaar ge wond en een zeer groot aantal werd licht gewond. Een woning werd totaal vernield, tien tallen anderen liepen zware schade op, terwijl honderden huizen lichter werden beschadigd. Tientallen gezinnen zijn door het wree- de bombardement dakloos geworden, ter wijl bij honderden zware schade aan het meubilair werd toegebracht. Een bom, die in het plaveisel van de Bilderdijkstraat drong en daar ontplofte, doodde twee personen. Het waren me vrouw J. C. Pullens-Vermoolen, wier lijk achter de deur van haar woning gevon den werd. Het slachtoffer stond waar schijnlijk op het punt om te vluchten, toen zij door een bomscherf werd getrof fen. Op straat vond men tevens het lijk van den 46-jarigen melkbezorger F. van Harten, die daar juist passeerde om zich naar zijn woning te begeven. De 31-jarige S. H. van Unnik uit Schie dam, die op straat voor vallende bom men vluchtte, kreeg een schot van een machinegeweer door het hoofd. Hij werd in ernstigen toèstand naar het zieken huis vervoerd, waar hij enkele uren la ter bezweek. Ook de 58-jarige J. C. van Pelt uit de Alberdink TMjmstraat werd gewond en moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Ook hij overleed enkele oogenblik- ken na zyn opname. Voorts werd een groot aantal bewo ners van panden, die doorzeefd werden door bomsplinters, ernstig getroffen. In de Huygensstraat aan de achter zijde is een blindganger in een woning terechtgekomen. In verband hiermede heeft de politie in samenwerking met de Duitsche autori teiten, een groot deel van Spangen laten afzetten, terwijl over groote straatge- deelen de woningen ontruimd moesten worden. Vele slachtoffers te Enkhuizen. Uit Enkhuizen wordt 6 October aan het A. N. P. gemeld: Vanmiddag heeft 'n Engelsch vliegtuig 7 bommen uitgeworpen, met het droe vige resultaat, dat een persoon het leven verloor. Twee personen moesten in ho- peloozen toestand en vijf anderen min der ernstig gewond in het ziekenhuis worden opgenomen. Twintig lieden kre gen onbeteekenende schrammen. De Engelsche vlieger heeft zijn object zorgvuldig uitgezocht. Dit blijkt uit het feit, dat hij op een hoogte van plm. 500 m een verkenningsvlucht maakte, waar bij hij machinegeweervuur gaf. Het vlieg tuig dook daarna tusschen de wolken door en liet vier brisantbommen vallen, hetgeen door verscheidene ingezetenen werd waargenomen. Deze bommen brachten in een arbei derswijk groot onheil en aanzienlijke schade teweeg. Verschillende woningen werden getroffen en vernield. Door wegspringende scherven werd de 34-jarige timmerman K. Spaan zoo ern stig getroffen, dat hjj op slag dood was. Zijn echtgenoote werd zeer zwaar ge wond en verkeert in hopeloozen toestand. Na deze ravage aan de buitenzijde van het oude Zuiderzeestadje te hebben aan gericht, kwam de Engelsche vlieger vjjf minuten later boven de stad zelve, waar hjj twee brisantbommen en een brand bom liet vallen. Een brisantbom veroor zaakte een ware verwoesting in een war- moezerij. Een brandbom viel in de Pak- tuinen en verwondde daar een man, K. Kruk, die in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Een tweede brisantbom viel in de straat naast de Paktuinen loopende gracht. Door dit bombardement op Enkhuizen waar in de stad, noch in den verren om trek militaire installaties aanwezig zijn, zijn naar schatting 100 huizen min of meer beschadigd. De schade loopt tegen de f50.000. Twee slachtoffers te Laren (N.-H.). Uit Laren wordt 6 Oct, aan het A,N,P, gemeld: In den afgeloopen nacht eischte een Engelsche bomaanval, in duikvlucht ondernomen, twee slachtoffers van de burgerbevolking in het Gooi. De villa van prof. dr R. Weitzenbock, werd door dezen verraderlijken overval welke door niets kan worden gerecht vaardigd, daar in den geheelen omtrek hoegenamd geen militaire doelen zijn, in puin gelegd. Van de vier personen, welke zich reeds ter ruste hadden begeven, vonden twee den dood, n.l. de echtgenoote en de 25- jarige zoon van den professor. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat het onteigeningsbe- sluit van 31 Mei 1940 betreffende de onteigening van overblijfselen der op stellen, welke middellijk of onmiddellijk zijn getroffen door de ramp van 17 Mei 1940 is ingetrokken voor wat betreft de getroffen perceelen langs den Ka- naalweg. Middelburg, 3 October 1940. De Burgemeester van Middelburg, DE BORDES. verwondingen opgeloopen. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Gevaarlijk stoeien. Gister avond omstreeks vijf uur waren op de tweede etage van een woning aan het Koningin Emmaplein te Rotterdam, twee jongens bij het geopende raam aan het stoeien. Plotseling verloren beiden het evenwicht en stortten uit het venster om laag. Het bleek, dat de oudste, de 16-ja- rige J. M. op slag dood was, terwijl zijn vriend, de veertienjarige P. van der S. een zware schedelbasisfractuur en ern stige inwendige kneuzingen had opgeloo pen, zijn toestand is zorgelijk. Vader en zoon verdronken. Twee inwoners van Zuilen, namelijk de heeren v. d. M. en K, gingen gistermor gen naar Loosdrecht om een zeiltochtje te maken. De ongeveer veertigjarige heer Kerkhof had zijn negenjarig zoontje mee genomen. Door den storm kwam de zeil boot, waarin het drietal had plaatsge nomen, in een gevaarlijke positie te ver- keeren. Op een gegeven moment liep de boot vast op een modderbank. Zij sloeg om en de zeilers geraakten te water. Verschrik kelijke oogenblikken hebben de mannen beleefd, toen zij trachtten zwemmende aan den wal te komen. De heer v. d. M. is hierin na zeer veel moeite geslaagd, maar de heer Kerkhof en zijn 9-jarig zoontje zijn jammerlijk verdronken. Rjjwieldief gearres teerd. Dezer dagen is de Uithoorn- sche politie er in geslaagd een beruch- ten rijwieldief te arresteeren. Een zeer uitgebreid onderzoek leidde tot het resultaat, dat kwam vast te staan, dat verdachte H. A. H., wonende te Amsterdam, gedurende de laatste 14 dagen in de gemeente Uithoorn niet minder dan 8 fietsen aan verschillende personen had verkocht. Hoewel ver dachte steeds bleef ontkennen, bleek uit het onderzoek, dat de meeste van deze rijwielen van diefstal afkomstig waren. Brutaliteit. Vorige week is het in de hoofdstad herhaalde ma len voorgekomen, dat des nachts van wege de N.S.D.A.P. met witte kalk leuzen op de straten werden geschre ven. De politie is daar krachtens een reeds jaren bestaande politieverorde ning krachtig tegen opgetreden en heeft enkele arrestaties verricht. Zater dagmiddag omstreeks vier uur gingen deze mannen echter zoo ver, dat zij op klaarlichten dag enkele leuzen op het gebouw van de Amsterdamsche Bank in de Utrechtschestraat schreven. On danks het verzoek van den directeur der bank wenschten zjj niet op te hou den. De politie trad daarna krachtig op en arresteerde enkele der belhamels. De potten met kalk en de ladders, welke zij gebruikten, zijn in beslag ge nomen. Na verhoord te zjjn, konden de drie arrestanten weer naar huis terug- keeren. BEURSBERICHTEN. 7 October 1940. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. vorige koers heden 367 368 105 110 178 186 124V» 136 116 118 196 197Vs 226 229 132 135 1351/» 138Vi 194 192 H. V. A. N. I. Handelsb. Philips Unilever A. K. U. Amst. Rubber Kon. Olie Kon. Boot Scheepv. Unie Deli Mjj. 3/3V» pet. Nederland 1938 88 88% 4 pet. Nederland 1940 H 96% 97 Youngleening 44s/s 46Vs U. S. Steel 50 48V« Anaconda 21"/« 26V» Beth. Steel 677/s 66% North. Am. Cy. 15s/s 151/» N. Am. Aviation 14"/i« 14% Cont. Oü 15 V* 15Vs Shell 8»/i» 8 Kennecott 28Vs 28Vs Radio Corp. 41/u 4 Amer. Enka 381/* 38Vs Car Foundr. 23% 23 Va Tidewater 8 715/is Rep. Steel 16e/8 16Vs Gen. Motors 40% 40% De markt was heden zeer vast speci aal voor Unilever, welk fonds van zeke re zjjde sterk gekocht werd, zoodat de koers ruim 12 pet. hooger was dan Za terdag. De andere locale fondsen waren goed prijshoudend met lichte koersver- beteringen. De Staatsfondsen waren al gemeen wat hooger en gunstig gedispo neerd, terwijl voor Duitsche fondsen weer meer vraag bestond. Amerikanen waren echter lager zonder veel affaire. EEN GEMIDDELDE VAN 2 PROCENT. Het Centraal Bureau kruideniersbedrijf deelt mede: Ingevolge de op 1 October j.l. in wer king getreden verordening op de omzet belasting bedraagt deze belasting thans 6 pet. over de meeste artikelen, welke in kruidenierswinkels verkocht worden en over een gedeelte 4 pet., terwijl tenslotte sommige artikelen van omzetbelasting zijn vrij gesteld. Daar het in een winkel in de praktijk niet uitvoerbaar zou zijn over elk der artikelen de omzetbelasting specifiek te berekenen, is in overleg met het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart voor de berekening der omzetbelas ting aan consumenten een gemiddelde vastgesteld van 2 pet., hetwelk dan zal worden berekend over alle artikelen, wel ke in kruidenierswinkels worden ver kocht. In verband hiermede is door het Cen traal Bureau kruideniersbedrijf, het ver tegenwoordigend orgaan van de bij den detailhandel in kruidenierswaren betrok ken organisaties, besloten van heden af over alle verkoopen in kruidenierswin kels 2 pet omzetbelasting in rekening te brengen. De uitvoering van dit besluit zal in de practijk hierop neerkomen, dat de bereke ning, naar welke de betaling moet ge schieden, zal plaats hebben naar de vol gende schaal: Over aankoopen tot 25 cent y2 cent Over aankoopen tot 50 cent 1 cent Over aankoopen tot 75 cent 1% cent Over aankoopen tot 100 cent 2 cent VOOR DE ZOMERPOSTZEGELS. DEN HAAG. Woensdagavond 9 Octo ber zal de waarnemend secretaris-gene raal, waarn. hoofd van het Departement van O., K. en W., Mr. H. J. Reinink, van 19 u. 50 tot 20 uur over beide zenders een radio-rede houden over de zomer- postzegels. TSJOENKING GEBOMBARDEERD. TSJOENKlNG. D. N. B. Na een rust poos van by na vier weken hebben gis teren twee groepen Japansche vliegtui gen TsjoenMng gebombardeerd. Middelburg. Notaris J. Terpstra heeft Donderdag in het Notarishuis publiek verkocht: Het koffiehuis „De Lange Jan" aan het Koorkerkhof 14, groot 116 c.A. Kooper F. C. A. Hoornick, aanne mer van slooperswerken te Goes voor f550. Kortgene. Notaris J. J. W. Klop heeft Zaterdagavond in hotel „De Stadswijn- kelder" alhier ten verzoeke van de er ven van den heer C. J. Verhulst, alhier, publiek verkocht: een woonhuis met tuin, gelegen aan de Voorstraat alhier, groot 5.40 are. Hoogste inschrijver: J. Kallewaard te Kortgene voor f 4507. Kooper P. Roodzand, Kortgene voor f 4700. St. Laurens. Notaris J. L. van der Harst heeft Vrijdag publiek verkocht: Het huis met tuin aan den Noordweg B 161, groot 3 A. 4 c.A. In koop toege wezen aan den heer A. Meerman, te Vlissingen voor f4820. GOES. Geboren: Pieternella Adriana d. v. Abraham Cornelis Sinke en Johan na van 't Veer; Jacobus Petrus z. v. Pe trus Johannes Geijsen en Petronella Wilhelmina Theodora Maria Sinout; Adriana Jacoba d. v. Foort Felius en Jacoba Wilhelmina de Keijzer. Overleden: Johannes Maartense, 54 j., echtg. van Jacoba Kristina Strijd; Janna Wouterse 86 j., wed. van Jacob Kambier; Arnoldus Simons, 50 j., echtg. van Cornelia Wilhelmina Hartmans te Roosendaal en Nispen; Jacoba Wessel, 59 j., echtg. van Johannes Mulder; Janna Lena van der Heyde, 84 j., wed. van Pieter Verburg. Van 26 Sept.3 Oct. KRUININGEN. Ondertrouwd: Mari- nus de Dreu 52 j. en Maria Cornelia Dek 33 j. (I. C.) 19 Sept.3 Oct. WEMELDINGE. Gehuwd: D. Blom 24 j. jm. en J. C. van de Visser 22 j.jd. Overleden: Anthonie van de Visser 54 j. jm. (I. C.) Over de maand September. STAVENISSE. Geboren: Marinus z.v. N. Wesdorp en J. v. d. Maas. (Th. C.) GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland, Veiling van Zaterdag 5 Oct. 1940. Groote veiling. Zure Kroetappels 5.10 5.30 per 100 kg. Kleine veiling: Appels: Sterappels ex tra 18—22, id. A 17—20, id. B 15— 16, id. C 12, Bauman's Reinetten 7 8.50, Bismarck 48, 'Cox Oranje Pip pin 1039, Goudreinetten 823, Jona than 616, Notarisappels 7.5018, Present v, Engeland 612, Zure Belle- I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3