Wat de practische huis- vrouw moet weten. Wenken op technisch gebied. Radioprogramma Herten op de Veluwe. Burgerlijke Stand Het Vrouwenhoekje 2 scheepsluiken, 3 balken, 6 planken en een roeispaan. Eisch f 25 of 25 d. Uitspr. f 25 of 15 d. C. F. S., 28 jaar, koopman te Zierik- zee, wegens diefstal van een rijwiel, toe- behoorende aan A. Hoogerheijde, Eisch en uitspr. 1 mnd, voorw. proeft. 3 jaar en f 10 of 5 d. A, L. N., huisvrouw van K. B., 34 j„ wonende te Sas van Gent, wegens he ling, daar zij in Mei 1940 te Westdorpe 10 handdoeken, 1 tafellaken, 1 borstel- zak, 1 schort en 1 dameshoed, die door misdrijf waren verkregen als geschenk heeft aangenomen van haar kinderen. Eisch en uitspr. f 25 b. of 10 d. R. de C., 25 jaar, fabrieksarbeider te Westdorpe, wegens diefstal van tal van artikelen gepleegd in Mei, Juni of Juli 1940, althans wegens verduistering dier goederen, welke hij gevonden had. Eisch 3 mnd. gev.straf. Uitspr. 1 mnd. gev.straf. F. I., 71 jaar, slager en landbouwer te Westdorpe, wegens diefstal van een motorrijwiel, een rijwiel, een linnenzak en een fietspomp, althans wegens ver duistering dier goederen, welke hij ge vonden had. Eisch 3 mnd. gev.straf. Uitspr. 1 mnd. gev.straf. J. F. L., 28 jaar, S. W. van H., 20 j., J. P. van D., 30 jaar, fabrieksarbeid sters te Antwerpen, ieder voor zich we gens poging tot verboden uitvoer van brood. Eisch ieder f 20 b. of 10 d. Uitspr. ieder f15 b. of 10 d. met verbeurdver klaring. Op de Veluwe is deze week de leven digheid van den bronstjjd van de herten weer begonnen, welke twee tot drie we ken duurt. De gevechten tusschen de mannetjes leveren vaak interessante ta- fereelen op. In verband met den brons tijd is de wildbaan van het nationale park de Hooge Veluwe eenige weken ge sloten voor het publiek. Evenals andere jaren worden in deze wildbaan ook thans de minderwaardige dieren uit de kudden geschoten. Dit aantal is nu niet zoo groot als het vorige jaar. Ook in de an dere wildbanen op de Veluwe wordt een dergelijke opruiming van slechte dieren toegepast. Op de Hooge Veluwe en ook voor de andere wildbanen op de Veluwe beschikt men over het algemeen nog over vol doenden voorraad voer voor deze bees ten. De stand van het groote wild is op de geheele Veluwe vrij goed. Het kleine wild en het gevogelte heeft in den afge- loopen winter veel van de koude te lij den gehad, een groot deel is doodgevro ren. Voor het nieuwe jachtseizoen bestaat groote belangstelling. Ook al door de vleeschdistributie wordt veel vraag naar wild verwacht. Te Arnhem maakt men zich zorg over het leven van de herten, dat bedreigd wordt door gebrek aan voedsel. Vroeger, aldus schrijft het Volksblad, leefden de herten in Arnhem 's zomers van het brood en de lekkernijen, die het publiek in overdadige hoeveelheden mee bracht. In den winter was het noodig, de dieren bij te voeren met lijnkoekjes, die een uitstekend krachtvoer voor de die ren waren. Dat was een goede tijd voor de bees ten. Maar die is voorbij. Brood nemen de menschen niet meer mee, want ze zijn zelf op rantsoen gesteld. En met koekjes en andere lekkernijen is het publiek ook zoo scheutig niet meer als vroeger. En in den winter? De lijnkoekjes worden niet meer afgeleverd voor de herten. Tenslotte is het houden van herten een luxe en het krachtvoer is schaarsch. Wat moet er nu gebeuren? Er zijn in Arnhem ongeveer 55 herten, fraaie die ren, die een sieraad vormen voor de om geving, waarin ze verkeeren, die de lie velingen zijn van de Arnhemsche kinde ren en die bij Arnhem nu eenmaal hoo- ren. Men wil nu eikels inzamelen om voed sel voor de dieren te verschaffen. In Arnhem wonen ongeveer twintigduizend gezinnen. Als ieder gezin een kilogram eikels en kastanjes inzamelt en dat is niet zooveel dan zou voor de Arnhem sche herten 20.000 kilogram voer ter be schikking komen. En dan zijn de herten gered. De directeur van de landelijke eigen dommen der gemeente is leider van de inzameling der eikels en kastanjes. OPENBARE WEG VERLICHTING. Wie den laatsten tijd 's avonds, na zonsondergang, om de een of andere reden, naar buiten moest, heeft kunnen bemerken, dat de duisternis voor ons zijn typische moeilijkheden heeft. Het gebeurde ons dezer dagen, dat iemand, die ons in het donker tegemoet kwam, de aandacht op zich vestigde, door bijzonder herd en lang te kuchen. Gelukkig was de „tegenligger" niet doof en het kuchen werd met een prompt ku chen beantwoord, waardoor het mogelijk was, zonder schadelijke gevolgen te pas- seeren. Niet altijd loopt zoo iets zonder ongelukken af. We lazen er al over in de „gemengde berichten", en soms kan de verduistering tot allerlei zeldzame si- tuatie's aanleiding geven. Zoo hoorden wij van iemand, die bii 't naar huis gaan niet het juiste moment had gekozen om een zijweg in te slaan. Na kennismaking met. slootkant, was een botsing met een andere voetganger onvermijdelijk, tege lijkertijd was de botsing oorzaak, van het weer op den goeden weg brengen van degene, die oorspronkelijk naar huis moest. Alle ervaringen van onze lezers hier memoreeren zou ons te ver voeren, en daarom halen wi) niet meer voorheelden aan. Hoe kan al deze narigheid voorkomen worden, is een vraag die ons meer inte resseert. Wjj zullen u hierop een ant woord geven en doen dat naar aanleiding van een brochure, die wjj van Heemaf mochten ontvangen over de verlichting of beter gezegd, beschermingsverlichting van den openbaren weg. Mag de openbare weg verlicht worden, is een vraag die wij ons eerst moeten stellen. En wij kunnen volgens bedoelde brochure deze vraag met een volkomen ja beantwoorden. Heemaf brengt een serie gericht- en geleide lichten in den handel, onder goed keuring van den inspecteur voor de be scherming van de bevolking tegen lucht aanvallen. Ook obstakellichten worden door deze firma in den handel gebracht. Ze zijn speciaal geconstrueerd ten behoeve van de bebakening van hoofd- en zijwegen en markeering van kruispunten, brug gen, kaden, inritten van fabrieksterrei nen, aanlegsteigers, verkeersbelemme- ringen, enz. enz. Zooals vanzelf spreekt, voorkomt het aanbrengen van een dergelijke verlich ting menig ongeluk. Heeft men op een kruispunt een kleine verlichting, dan zal ieder er het gemak van inzien en vergissingen door de duisternis zijn uit gesloten. Ook het aangeven van ver keersobstakels op den weg door een verlichting, is een punt, wat speciale aandacht verdient. Hoe menigmaal ge beurt het den fietser op den weg niet, dat hij in twijfel verkeert over de weg voor hem. Is men van een goede wegafbakening verzekerd, dan zal dit het rijden bij avond veel vergemakkelijken. De geleide lichten dienen voor wegbe- bakening en worden daarom langs den weg geplaatst. De hoogte waarop het lichtpunt zich moet bevinden bedraagt 1.201.70 M. Normaal worden één- spleetslichten toegepast, alleen op hoe ken van straten, b.v. bij de gevaarlijke kruispunten is het noodzakelijk een 2- spleetslicht op te stellen. Deze geleide lichten worden in ver schillende uitvoering geleverd, zoodat zij aan verschillende te stellen eischen van montage e.d., voldoen. Richtlichten, die dienen om de richting van den weg aan te geven, worden mid den boven den weg op een hoogte van minstens 4 m opgehangen en bezitten één lichtspleet. Voor kruispunten wor den deze ook uitgevoerd met twee licht spleten. Obstakellichten worden toegepast bij die plaatsen, waar het verkeer bepaalde belemmeringen ondervindt, zooals bom- trechters, verongelukte voertuigen, op gebroken rijweg etc. Voorgeschreven is, dat zij wit licht moeten uitstralen, indien het obstakel rechts, rood licht, indien het obstakel links gepasseerd moet wor den. Deze lichten voldoen geheel aan de „Voorschriften voor de openbare lucht beschermingsverlichting" en zijn door den inspecteur goedgekeurd. De arma turen kunnen óf voorzien worden van een ophanginrichting, die 't mogelijk maakt hen aan een over- den rijweg gespannen staaldraad te bevestigen, óf van een klembeugel, waarmee het armatuur aan een bestaande lichtmast kan worden ge monteerd. Als lichtbron moet een gematteerde gloeilamp met een lichtstroom van 15 de- calumen worden gebruikt. Deze lampen moeten zóó in den lamphouder worden gesteld, dat een gegeven afstand tus schen gloeidraad en pasrand moet wor den aangehouden. Bijzonderheden over deze wegverlich- ting, met schetsen en allerlei technische gegevens, van belang voor de montage, zyn op aanvraag bij Heemaf voor geïn teresseerden te verkrijgen. Wjj kunnen dan ook de bevoegde in stance's, die over de verlichting van de openbare weg zeggenschap hebben, aan raden, deze brochure aan te vragen, of beter nog, de armaturen die de wegver- lichting mogelijk maken, te doen aan brengen, daar hierdoor de weggebruiker bjj avond een veiliger verkeer zonder on gelukken, verzekerd kan worden. V r a g e n. H. de C. te S. U moet met het monteeren op die manier zeer voor zichtig zijn, daar de mogelijkheid van kortsluiting aanwezig is. Waarom doet u niet gewoon, zooals altijd, dan loopt u geen enkel risico en het gaat bijna nog vlugger. Wat uw tweede vraag betreft, ga rus tig uw gang. Het is de eenige methode om het tot een goed eind te brengen. Over de maand September. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 6, Ma- rinus z. v. Abraham Hoogesteger en Francina Walhout; 5, Cornelia Jannetje d. v. Jan op 'tHof en Catharina Meijaard; 8, Machiel Cornelis z. v. Dirk Nieuwenhuizc en Catharina Maria Hu- bregtse; 20, Adriana Leunt je d. v. Jan Allemekinders en Maria de Jonge; 25, Apolonia Johanna Maria d. v. Jacob Boonman en Jpzina KJszina Vermue, HOEDEKENSKERKE. Geboren: 1, Hubregt Lejjn Anthonie z. v. Janus Tol- hoek en Lejjntje Meyers; 7, Marinus Dignus Maria z. v. Petrus de Jonge en Maria Boudens; 18, Maria Petronella Godelieve d. v. Pieter Cornelis Vermeu len en Elizabeth de Jonge; 30, Aarnoud z. v. Marinus van den Berge en Forra Schouwenaar. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 6, Jo hannes Torbjjn 25 j. jm. en Tannetje Levina Tazelaar 25 j. jd.; 6, Marinus Johannes de Jonge 26 j. jm. en Pieter- nella van der Schraaf 25 j. jd.; 20, Adriaan Jacobus Walhout 24 j. jm. en Adriana Marina van Strien 21 j. jd.27, Adriaan Johannes Boone 33 j. jm. en Jannetje Overbeeke 27 j. jd. Geboren: 7, Adriana Francina d. v. Dingenis Zweedijk en Pieternella Tave- nier; 19, Maria Pieternella d. v. Jaco bus Westerweel en Pieternella Verheu- le; 21, Marigje Neeltje d. v. Laurus Beeke en Marigje Neeltje Roodenburg; 28, Gerard Willem z. v. Johannis Guil- jaam Smallegange en Maatje Meeuwse. Overleden: 5, Anthonie Lamain 76 j., wedn. van Jacomina Tolhoek; 21, Arij van der Giezen 67 j., echtgen. van Pie ternella Katte; 26, Klazina Keukelaar 60 j., echtgen, van Leendert Valkier. BOTER IN BLIK. In het damesweekblad „Libelle" deelt F. Keestra, directeur van het Zuivel Kwaliteits-controle Bureau te Amster dam, het een en ander mede over bewa ren van boter in blik, waaraan het on derstaande is ontleend. Schrijver wijst er op, dat velen mee- nen, dat boter in blik een houdbaarheid van verscheidene maanden heeft. Deze opvatting is echter volstrekt onjuist. De blikverpakking werd voorheen voor den verkoop van boter in ons land practisch niet toegepast. Zij werd uit sluitend gebruikt voor naar de tropen te exporteeren boter, omdat een andere ver pakking (b.v. hout, karton) daarvoor on bruikbaar is; de voor de tropen bestem de boter heeft n.l. hooge temperaturen te doorstaan en komt dikwijls in half ge smolten toestand bij den consument aan. Een ander verpakkingsmateriaal dan blik zou onder deze omstandigheden groote moeilijkheden opleveren. Wat de boter in blik betreft, deze is op het tijdstip, dat ze in het blik gebracht wordt, precies gelijk aan de „normale" boter, m.a.w., ze heeft geen enkele be werking ondergaan, waardoor haar duurzaamheid zou worden vergroot. Van alle boter, zelfs al wordt ze bewaard in koelhuizen (dus bij zeer lage temperatu ren, loopt de kwaliteit op den duur terug. Zeer zeker zal dit het geval zijn met boter, die door den consument is opgesla gen, zelfs al is ze verpakt in blikken en al wordt ze in een „kouden" kelder (waarvan de temperatuur in vele geval len toch nog behoorlijk hoog is!) be waard. In wezen is er niet veel verschil tusschen op doelmatige wijze in Keulsche potten of geëmailleerde emmers bewaar de boter van goede kwaliteit en boter in blik. In beide gevallen zal men er op moe ten rekenen, dat deze boter na bewaring van een paar maanden of langer geens zins meer vergeleken kan worden met versche boter. Voor velen, die boter in blik hebben opgeslagen, zal dit misschien een teleur stelling zijn. Schrijver raadt aan na een maand of drie eens een blik te openen. Is de kwa liteit nog goed, dan kan de boter ge bruikt worden voor het besmeren van de boterham; blijkt ze minder goed te zijn geworden, dan is de boter zeer zeker nog uitstekend geschikt voor keukengebruik, zelfs al is de smaak al iets „ranzig" ge worden. In het algemeen raadt schrijver het volgende aan: gebruik de op distributie bonnen verkregen boter zooveel mogelijk voor het besmeren van de boterham en alle opgeslagen boter (dus zoowel de blikboter als de op andere wijze inge maakte boter) voor bak- en braa'ddoel- einden in de keuken. LAMS- EN SCHAPENVLEESCH ZONDER BON. Het spreekt vanzelf, dat menige huis vrouw zich verdiept in de vraag, op wel ke manier zij op smakelijke wijze een ge recht van lams- of schapenvleesch kan bereiden. Het meest populair is in ons land de croquant gebakken lamscotelet, die aan smaak wint, als zij eerst een paar dagen gemarineerd wordt. De cote- letten, meer officieel bekend als „mutton chaps", moeten op dezelfde manier als biefstuk, vlug gebakken worden. Een mi nuut of vijf hoogstens mogen ze in de heete boter liggen, ze moeten van binnen nog een rose kleurtje hebben, laat men ze te lang bakken, dan zijn ze droog en meestal ook taai geworden. Ge kunt er doperwten, worteltjes, snijboonen of ge stoofde tomaten bij geven. Een lams- of schapenbout wordt op de gewone manier gezouten en gepeperd, daarna bruin en gaar gebraden. De braadtijd is 3035 minuten per pond. Wilt ge haar eerst marineeren, dan neemt ge bij 1 kg vleesch 1 kleinen ui, 2 laurierbladen, 4 kruidnagels, 2 dl. azijn, 2 dl. water en plm. 100 gr. boter of vet. Azjjn en water samen vermengen, de kruiderijen en plm. 10 gr. zout erbij doen en het vleesch er in leggen. Het zoo dicht gedekt 2 dagen laten liggen, het af Van groot belang by het werken is, dat het materiaal deugdeiyk en goed on derhouden is; waardoor niet alleen het werk vlugger verloopt, doch tevens be sparing van tyd verkregen wordt. Pan nen, die men in goedkoope uitvoeringen koopt, zullen veel minder duurzaam zijn dan die, welke een grootere uitgave met zich brengen. Goedkoop email deukt spoedig, terwijl de betere kwaliteiten lange jaren megaan. Hetzelfde geldt ook voor email, dat veel minder gauw af- splintert wanneer men keukengerei van goed bekend staande fabrieken aanschaft dat tevens het voordeel heeft „giftvrij" te zijn. Bij het koopen van keukengerei, serviezen en alles wat in de huishouding gebruikt wordt, moet practische bruik baarheid op den voorgrond gesteld wor den. Een mooie theepot of melkkan, die bij het schenken morst, is niet bruik baar. Uit een theekopje, dat van ge kleurd, b.v. geel aardewerk gemaakt is, zal men minder gaarne thee drinken, om dat de kleur van deze geurige vloeistof er minder mooi in uitkomt. is daarom noodzakeiyk, terwyi ook aan dacht aan den vorm van het tuitje moet geschonken worden. Pannen met gladden bovenrand en platten bodem zijn practisch in het ge bruik, terwijl ook aan de soliditeit van het electrisch strijkijzer hooge eischen gesteld dienen te worden. Goede werkborstels zijn niet zeer bil lijk in aanschaffen en verdienen daarom goed onderhouden te worden. Van tijd tot tijd moeten ze met een ouden kam met wijde tanden uitgekamd en daarna in zeepsop met ammoniak schoon ge maakt worden. Af en toe 'n stoombad is zeer aan te raden om de haren soepel te houden, zonder dat zij evenwel slap wor den. Van een stoffer, die aan de voorzijde gesleten is wordt het handsvat afge zaagd en door middel van een stukje hout, dat opgeschroefd wordt naar den weinig gebruikten kant verplaatst. Om het stooten van zeilvegers tegen meu bels te voorkomen spijkert of lijmt men er een randje vilt langs. Een steelpan, die gauw omkiept is Slappe haren van borstels en stoffers even onaangenaam in het gebruik als worden weer stevig, indien men het haar een, waarvan de steel niet te hanteeren j niet het houten deel in een aluin- is als hij warm is. Een geïsoleerde steel .oplossing legt. en toe omkeeren. Na verloop van dien tijd wordt het vleesch uit de marinade genomen en op een vergiet gelegd om goed uit te druipen. Het moet daarna 30 35 min. per pond braden in het heete vet. De jus maakt ge niet af met water, maar met een gedeelte van het vocht, waarin het vleesch heeft gelegen. Laat ik u nu eens vertellen, hoe ge een schapenbout kunt gaar smoren zon der boter of vet te gebruiken. Wasch het vleesch af, wrijf het in met zout en steek hier en daar stukjes sjalot, afge wisseld door kruidnagelen, erin. Leg het vleesch dan in de braadpan, voeg eenige peperkorrels, een paar laurierblaadjes en een toefje peterselie toe. Als ge een groot stuk vleesch hebt genomen, laten we zeggen 2y2 kg (het is koud ook heel lekker), giet er dan y2 liter water of la ger bier bij, doe het deksel op de pan en laat de bout langzaam gaar smoren, 40 minuten per pond. Begiet het af en toe met het vocht. Neem 't gare vleesch uit de pan, zeef het vocht, bind het raet een beetje bloem, die in vet van de jus gefruit is en maak saus naar smaak af met een beetje aroma of citroensap, zout en peper. Bij gebraden of gesmoorde bout kunt ge verschillende groenten geven, zoowel koolraap als spruitjes, zure appeltjes of witte boonen. (Hdbld.) NOG ENKELE VRAGEN OVER DE TEXTIEL-DISTRIBUTIE. Overgooiers worden beschouwd axs rok. Rugzakken zijn gelijk te stellen met tasschen, plunjezak met waschzak, en zijn als zoodanig vrijgesteld. Onder ambtskleeding voor geestelij ken wordt alleen verstaan die ambts- ding, welke incidenteel bij de uit oefening van het ambt wordt gedragen. Kleeding, die doorloopend door geeste lijken wordt gedragen, is niet vrijgesteld. Shawls uit wol of halfwol vallen on der de puntenwaardeering van halsdoek. Wiegedekens, matrassen e.d. zijn vrij gestelde artikelen. Teen- en pantalon-beschermers, pan- aanvatters, velvetsponzen en kunstzij den sponzen, sponzenzakjes van oilsilk, weekend-taschjes van stof en linnen e.d. avondtaschjes, voeringwatten zijn vrij gestelde artikelen. Rijggaren moet worden beschouwd als naaigaren. 100 pet. kunstzijden handbreigarens vallen onder no. 18 van de vrijgestelde artikelenlijst. Voor stoffen, welke moeten worden gebezigd voor reparaties aan meubelen e.d., is een speciale vergunning ver- eischt. Het is technisch niet mogelijk een on derscheid te maken tusschen babywol en sommige andere wolsoorten. Daarom is het niet mogelijk, babywol voor kin deren beneden 3 jaar op de één of an dere wijze vrij te stellen of hiervoor ex tra punten ter beschikking te stellen. Vrijgesteld kunnen nog worden ge acht: Kook- en kokmutsen, lijfjes in el- ken vorm, dus ook corsetlijf jes. Imitatie bont, voorzoover gebruikt als garnee ring. Kastranden, nachtzakken, kamer schermen. Gordijnkoord, touw, vloerzeil, vocaleum, rubbergaren, panlappen, za- deldekjes. Dienstbodenjaponnen worden ver strekt op speciale vergunning. Visscherskatoen valt onder visschers- garen en is dus niet vrij. Voor visschers kan op op speciale vergunning visschers- garen voor hun bedrijf worden verstrekt. Slabbetjes ook voor kinderen van 3 tot 6 jaar mogen zonder punten worden verkocht. Aangezien gebleken is, dat onder poetsdoeken, ook stofdoeken en andere sehoonmaakdoeken worden verstaan, wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat alleen speciaal voor dit doel gepraepa- reerde poetsdoeken onder de vrystelling vallen. Angorawol is als garneer- en hand- werkartikel vrij. Onder „dekens" vallen zoowel wollen als katoen en al of niet met kunstzijde overtrokken dekens en worden dus ge waardeerd op 10 punten per vierk. M. (Huishouding van Nu") Maandag 7 October 1940. JAARSVELD 414.5 M. VARA-uitz. 800 Nieuwsberichten ANP. gram. 10 u. VPRO Morgenw. 10.15 orgel. 10.45 declam. 11.05 Zang en piano. 11.30 de claim 11.45 Gram. 12.00 ber. 12.05 Es meralda en solist. 12.45 Nieuws- en ec. ber ANP. 1.00 VARA-orkest. 1.45 Gram. 2.15 VARA-orkest. 3.00 declam. 3.30 vi ool en piano. 4.00 gram. 4.30 voor de kinderen. 5.00 zang met piano-beg. 5.15 nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Esme ralda. 6.10 VARA-orkest. 6.30 Orgel. 6.45 ber. 6.50 orgel. 7.00 vragen van den dag ANP. 7.15 VARA-orkest. 8.00 ber. ANP. 8.10 VARA-orkest 8.35 Radiotoo- neel. 8.559.00 ber. ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 m. NCRV-uitz. 7.00 ber. Duitsch. 7.15 ber. Engelsch. 7.30 Gram. 8.00 ber. ANP. 8.10 Schrift lezing en med. 8.25 gew. muz. op gr. pl. 8.35 gram. 9.009.15 ber. Duitsch. 9.30 Zang met pianobegel. en gram. 10.15 gr. muz. 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 gram. 12.30 ber. Duitsch. 12.45 ber. ANP. 1.00 Stichtsch salonork. en gram. 2.00 ber. Duitsch. 2.15 Stichtsch salonork. 3.00 u. Koor-concert opn. 3.30 Ber. Engelsch. 3.45 Pianovoordracht en gram. 4.30 gr. muz. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 berichten ANP. 5.30 Arnh. orkestvereen. en solis te. 6.15 ber. Engelsch. 6.30 Arnh. orkest vereen. 7.00 vragen van den dag ANP. 7.15 Ber. 7.30 ber. Engelsch. 7.45 Re portage of muz. 8.00 ber. Duitsch. 8.15 ber. ANP. en gram. 8.30 berichten En gelsch. 8.45 gram. 8,559.00 ber, ANP, sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6