Rechtszaken Marktberichten Radioprogramma THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Algemeene vergadering van den Polder Walcheren. traging. Rijks- en gemeentepolitie heb ben de zaak verder in onderzoek. ZfcjüU WSCii- V LAANDEREN TFRNFUZEN VLIEGT UIT. De bomaanval op Terneuzen, eenigen tijd geleden, is oorzaak, dat nog eiken avond verschillende inwoners de stad verlaten en den nacht gaan doorbren gen in de naburige dorpen als Zaam- slag, Hoek of Axel. Te voet of per fiets trekt men dan 's avonds er op uit bepakt met dekens. De Z.V.T.M. heeft 's avonds meer inzit tenden dan ooit. In genoemde dorpen is eigenlijk een kleine Terneuzensche ko lonie ontstaan. Zoo ziet men b.v. op het dorpsplein te Zaamslag 's avonds kleine groepjes Terneuzenaren staan, die dan met hun gastheeren genoeglijk staan te praten tot de klok tien uur slaat. Tholen. Ons gemeentehuis krijgt lang- zamerhand een keurig interieur. Na restauratie van de raadszaal, secretarie en burgemeesterskamer is een pracht- vloer van rood met zwart gebakken tegels in de vierschaar gelegd. Het ligt in de bedoeling, een bovenzaal voor de administratie in te richten, terwijl het oude kantongerecht ook een verbetering zal ondergaan. Het heeft vorige week processen- verbaal geregend in deze gemeente tegen burgers wegens niet voldoende verduisteren, tegen hen, die te laat op straat waren, alsmede tegen een per soon, die anderen lastig viel over hun politieke richting. Weer heeft aan het veer een on geluk met een vrachtauto plaats gehad. Een groote wagen, geladen met boomen, is door het breken der remmen, in groo te vaart den veerdam afgereden. Geluk kig werd de pont geraakt en sloeg de wagen geheel onderstboven, zoodat de wielen naar boven gekeerd stonden. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Alleen ontstond geringe materiëele schade aan pont en auto Zaterdagmorgen had de najaarsver gadering van het bestuur van den Pol der Walcheren plaats, ditmaal in de daarvoor beschikbaar gestelde vergader zaal van het Zeeuwsch-Genootschap der Wetenschappen. Afwezig waren de voorzitter, mr H. F. Lantsheer en de commissarissen jhr van Doorn, Maljers, Koster en Krijger. Waarnemend voorzitter jhr P. J. Boogaert. De geloofsbrieven van de herkozen com missarissen, de heeren C. Franse, jhr. W. Z. van Teijlingen, W. Verhage, C. Vol kers, C. Wisse Pzn. en C. A. van Woel- deren, werden goedgekeurd. De voorzit ter wenschte de genoemde heeren geluk met hun hei-benoeming en hoopte daar- by, dat zij nog jaren mogen mede helpen aan de bevordering van de belangen van den polder. De voorzitter wees er op, dat het be kend mag worden geacht waarom hij de taak van mr Lantsheer waarneemt. Deze is op 19 Juli gearresteerd en nog steeds niet teruggekeerd. Het eenige wat spr. kan mededeelen is, dat hij het goed maakt. Jhr. Boogaert is overtuigd te spreken namens alle aanwezigen als hij de hoop uitspreekt, dat men den voor zitter spoedig mag terug zien. (Alge meene instemming.) Het gebeurde op 17 Mei en daarna. De waarn. voorzitter wees er vervolgens op, dat de ramp van den oor log niet onopgemerkt aan den polder is voorbijgegaan. Gelukkig kon spr. dank baar constateeren, dat het personeel in dienst van den polder gespaard is geble ven. De materieele schade is echter niet gering. De voornaamste ramp is het ver lies van het polderhuis in de Abdij, te Middelburg, waar de Polder gedurende meer dan honderd jaar den zetel van zijn bestuur had. Van dit gebouw is niet meer dan een ruïne overgebleven. Het mag een geluk heeten, dat de algemeene vergadering in 1934 besloot tot het bou wen van een brandvrije archiefberg plaats. Deze bergplaats heeft geheel aan het doel be antwoord en daaraan is het te danken, dat het ar chief grootendeels behou den is gebleven. Naar deze bergplaats waren een van de laatste da gen vóór de ramp ook de kadastrale leg gers en het kaartsysteem van het kadas ter voor het gebouwd overgebracht. Het loopende archief over, de jaren 1938 1939 en 1940 dat zich op het bureau van den Griffier bevond, is met verschillen de registers en notulen verloren gegaan. Dank zij de medewerking van vele der commissarissen kon het archief van de algemeene vergadering spoedig worden gereconstueerdvan verschillende zyden ontving het dagel. bestuur ook hulp by de reconstructie van het archief van zyn college. De grootste verliezen onderging het archief van den ingenieur, dat geheel op diens bureau geborgen was. Daarentegen zijn alle boeken en bescheiden van den ontvanger met uitzondering van enkele registers van minder belang, dank zij het feit, dat de kluis in het kantoor van den ontvanger eveneens aan het doel heeft beantwoord, behouden gebleven. Dit maakte het mogelijk met het doen van betalingen en het innen van het d(jkge- schot en andere vorderingen reeds ter stond voort te gaan. De bureaux van den griffier, den inge nieur en den ontvanger werden drie dagen na de ramp ondergebracht ten huize van den griffier, die daarvoor een drietal vertrekken aan den polder ver huurde. Zy zullen eerlang worden over gebracht naar het kantoorgebouw der N.V. „PZEM" waar door het bestuur dier maatschappij aan den polder onderdak zal worden verleend. Met waardeering moet melding wor den gemaakt van de bereidwilligheid, waarmede ingelanden reageerden op den oproep in de bladen om niet te talmen met de voldoening van hun polderlasten vooral in de eerste dagen was de toeloop ten kantore van den ontvanger groot. Het is hieraan te danken dat voor de voldoening van verplichting aan polders per 1 Juli niet meer en niet langer kas geld behoefde te worden opgenomen dan in andere jaren pleegt te geschieden. De schade tengevolge van het verlies van het polderhuis met inventaris en ar chivalia geleden, is geschat op f95.000; de totale door den polder tengevolge van den oorlog tot begin Juli geleden schade is op rond f 115.000 geraamd. De schade aan 's polders werken is derhalve betrekkelijk gering geweest en bestaat in hoofdzaak uit het opruimen van militaire werken in duinen, en dij ken, beschadigingen aan enkele gebou wen, voornamelyk te Vlissingen, en scha de aan de zeeweringen tengevolge van ontploffing van zeemijnen. Deze laatste schaden zijn vrij be- langrijk en breiden zich nog steeds uit. De kosten van herstel waren tot begin Juli geraamd op rond f 8500. Vooral de aan het plankierhoofd te Westkapelle toegebrachte schade was aanzienlijk. Het dagel. bestuur heeft zich van meetaf op het standpunt gesteld, dat het niet juist en niet billijk zou zijn, dat de pol der die kosten moest dragen en heeft zich dan ook reeds in het vorige jaar tot de Kroon gewend met het verzoek, te wil len bevorderen, dat het Rijk deze schade voor zijn rekening zou nemen. Een be schikking is tot dusver niet ontvangen Dat de polder tot heden geen grooter verliezen heeft geleden, is zeker voor een groot deel ook te danken van de waak zaamheid van het personeel van den technischen dienst, dat zoolang het mo gelijk was, trouw op zijn post bleef en uit eigen beweging maatregelen trof en ook voorstelde ter voorkoming of beper king van schade. Met voldoening mag hierbij worden ge constateerd, dat de ingenieur, hoewel eerst op 1 Juli in functie getreden, zich reeds terstond dermate in zijn nieuwen werkkring heeft ingewerkt, dat hy op krachtige wijze de leiding van den tech nischen dienst kan voeren. In handen van het Bestuur werd ge steld een adres van de pachters van het recht voor het weghalen van het mossel zaad om in verband met de tydsomstan- digheden vrystelling van pacht te ver krijgen. De voorzitter deelde mede, dat het ba tig slot van de rekening van buitenge wone inkomsten en uitgaven voor de we gen, niet f 13.50, doch f 3.50 is. De reke ningen over 1939 werden zonder discus sie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vaststelling Dijkgeschot. De heer Jeronimus meende, dat het gewenscht is een memoriepost uit te trekken voor molestverzekeringskosten, waarbij men dan aan het dagel. bestuur kan overlaten te beslissen of men zal verzekeren. De heer v. d. H a r s t vroeg, of het de bedoeling is het dykgeschot over 1941 voor de vernielde panden automatisch af te schrijven. De griffier zeide, dat in 1940 dit ook reeds gebeurt, evenals met de grondbe lasting en dat men van die zyde wordt ingelicht over hen, die er voor in aan merking komen. De voorzitter antwoordde, dat over de molestverzekering den laatsten tijd wel besprekingen hebben plaats ge had. Er zijn verschillende objecten on der de eigendommen van den polder, die er voor in aanmerking zouden kun nen komen zooals de polderhuizen, de gemalen en de uitwateringsluizen. By Molest-risico van Centraal Beheer zou een entree betaald moeten worden van f 10 en dan een premie van 2 cent per f1000 voor de huizen, 30 cent per f1000 voor de gemalen en de sluizen. Maar daar naast staat de aansprake lijkheid tot een maximum van 2 der verzekerde bedragen, indien er werkelijk molest ontstaat. De premie zou maar f225 per jaar zyn. Het bedrag waarvoor men aanspra kelijk zou kunnen zyn is wellicht f22.500. Daarom moet men voorzichtig zyn en ware het wellicht beter alleen de huizen te verzekeren. De heer Hoegen van Hooge, lande wilde het dag. bestuur niet voor de beslissing plaatsen, maar de verga dering laten beslissen over al of niet verzekeren. De heer Portheine wilde ook laten beslissen óf ja óf neen. De heer Bosselaar vroeg hoe het dagelijksch bestuur tegenover deze kwestie staat. Is het wat huiverig er toe over te gaan? De voorzitter zeide, dat dit niet het geval is, behalve dan wat de zee weringen betreft. Die zyn niet te ver zekeren. Na nog enkele opmerkingen werd ge stemd over al of niet verzekeren tegen molest en werd deze vraag met 2 stem men. die der heeren Loeff en Ost.é te gen. bevestigend beantwoord, De v oo r z i 11 e r zeide nu, dat de verhooging van het dykgeschot voor het ongebouwd met f 2 per h.a. noodig is om te komen tot een aanzieniyken post onvoorzien, gezien de groote sprongen in de pryzen der materialen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Zonder discussie of h. s. vereenigde de vergadering zich met het voorstel om de naam van „klerk by den ontvan ger" te wijzigen in „ambtenaar by den ontvanger" en het salaris te verande ren van „f 1250f 1150" in „f 1700 f 2200." Aan den gepensionneerden dagelyk- schen opzichter P. Ingelse werd een toeslag van f 393 per jaar op zyn pen sioen toegekend. Verharding Oude Zandweg te Westkapelle. Het volgende voorstel was dat om aan de gemeente Westkapelle 19.27 pet. der kosten van verharding van den Ouden Zandweg met zytak en van het op dien weg uitkomende wegeling toe te kennen tot een maximum van f 2836.70. De heer Jeronimus zeide niet pre cies te weten om welken weg het hier gaat, maar hij vond in dit voorstel aan leiding er op te wijzen, dat in den Zui- verschen weg, die een deel vormt van de kortste verbinding van Middelburg met Domburg, een 25 tot 30 meter leng te niet verhard is, terwyl juist de rest van dien weg bijzonder goed geschikt is voor wielrijders. Spr. hoopte, dat het thans geen stukken van een weg be treft. De heer Bosselaar zeide, dat het bedoelde onverharde stuk onder Oostka- pelle ligt. De v oorzi 11 e r meende, dat de be trokken gemeenten moeten trachten elkaar te verstaan. Op een vraag waar om de door den ingenieur gewenschte voorwaarde niet is opgevolgd, zeide spr. dat men reeds aan den Zuiverschen weg bezig was. Voor de toekomst zal men de gemeenten waarschuwen niet te be ginnen vóór over de medewerking van den polder zekerheid bestaat. Het voorstel werd aangenomen z.h.s. Eveneens z.h.s. werden aangenomen de voorstellen tot aankoop van grond voor verbetering van de traverse in den Noordweg te Oostkapelle; tot het aan gaan een ruiling van grond met de N.V. N.V. Duinbeek te Middelburg en tot verkoop van zijkant van den Nieuwen- hovenschen weg aan de gemeente St.- Laurens. Tot voorzitter van hec stembureau voor 1941 werd benoemd de voorzitter van den polder; tot plaatsvervangend voorzitter jhr Boogaert; tot leden de heeren Melis en Koster en tot plaatsver vangende leden de overige commissa rissen. Rondvraag. De heer Bosselaar wees er op, dat door de rioleering van Westkapelle en de loozing van het vuil daarvan, de watergangen in de omgeving vervuild worden. De voorzitter zeide, dat het ge meentebestuur van Westkapelle er reeds op gewezen is en op maatregelen is aan gedrongen. De heer va n L o o vroeg waar de oorlogsschade is opgegeven. De voorzitter zeide aanvankelijk by Ged. Staten en daarna by Binnen- landsche Zaken. De heer Je r o n i m u s vroeg of men het ook niet aan de schade-enquêtecom missie zou moeten opgeven. De voorzitter en de griffier achtten dit niet noodig. ACHT PUINRUIMERS WEGENS DIEFSTAL GEARRESTEERD. Een arrestant doodgeschoten. Sedert de gebeurtenissen in Mei wordt er te Rotterdam zeer streng opgetreden tegen puinruimers, die zich voorwerpen, uit het puin afkomstig, toeëigenen. Ve len zyn door de rechtbank tot straffen van zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Desondanks schijnen puinrui mers niet aan de verleiding weerstand te kunnen bieden voorwerpen, die zy tusschen de puinhoopen aantreffen, mee naar huis te nemen met het doel deze later te verkoopen. Het is de politie thans gelukt de hand te leggen op een bekend opkooper te Rotterdam, in wiens pakhuis een inven taris werd aangetroffen, welke grooten deels bestond uit metalen, gouden en zilveren voorwerpen, die het eigendom zyn van degenen, wier woningen in de binnenstad zyn vernield. Er kan hier van een roofhol worden gesproken. Nadat patroon en knechts naar het bureau waren gebracht, heeft de politie zes personen gearresteerd, die van Juni tot September regelmatig voorwerpen in groote en kleine hoeveelheden hebben verkocht. Toen de arrestanten naar het huis van bewaring werden gebracht en de arrestantenauto voor het Gerechtsge bouw aan den Noordsingel stopte, zag een der mannen kans te ontsnappen. Rechercheurs, met het transport belast, liepen den vluchteling na en naby de BurgemeesterRoosstraat loste een hun ner een waarschuwingsschot. Toen de man toch doorliep volgde er een tweede schot. De vluchteling werd in bet. hoofd getroffen en was op slag dood, Haarwassuhen met benzine. De gevaarlijke methode van haarwasschen met, benzine heeft weer een vry ernstig ongeval veroor zaakt. In haar woning aan de Vlier boomstraat te Amsterdam waschte de 42-jarige mevrouw N. D. haar haren met benzine, tengevolge waarvan de zoo gevaarlijke benzinedampen zich ont wikkelden. Vermoedelijk door een in de nabijheid bevindende gasvlam ontbrand den deze dampen waardoor mevrouw D. vry ernstige brandwonden opliep aan haar gelaat, bovenlichaam en armen. Door den geneeskundigen dienst werd zy naar 't ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is vry ernstig. Engelsche bommen. Een Engelsch vliegtuig heeft op het landgoed Bigtelaat by Rysbergen (N. Brabant) 4 brisantbommen geworpen, die niet zyn ontploft. Er is geen schade. Zyn kostbaas een oog uitgeslagen. De politie te Am sterdam heeft een 37-jarigen man we gens zware mishandeling gearresteerd. Hij heeft met zijn kostbaas gevochten en dezen een oog uitgeslagen. Door de duisternis verdronken. Door de diepe duis- tenis zyn Vrijdagavond te Weesp eenige personen te water geraakt. De byna 41- jarige mevrouw H. M. is in het Smal Weesp terecht gekomen en verdronken. Doodelyke aanrijding. Vrijdagavond is de 14-jarige A. S., wo nende te Rotterdam, by het oversteken met zyn fiets te Rjjsoord tegen een uit de richting Rotterdam komenden trei- ler aangebotst en op slag gedood. Zyn broertje, dat by hem achter op de fiets zat, bleef ongedeerd. Droevig ongeval te Tilburg. Op de in aanleg zynde Ring baan Zuid te Tilburg vond een ernstig ongeluk plaats, dat het leven heeft ge kost aan het 6-jarig knaapje F. v. d. L. Het ventje was op een der achterste wagentjes van een kipkarrentreintje ge klommen, toen het zyn evenwicht ver loor en viel, waarna de wielen van een der karretjes over zyn beide beenen gingen. Het linkerbeen werd geheel af gereden, terwyl het rechterbeen zooda nig was gekwetst, dat het in het zieken huis moest worden afgezet. Enkele uren na het ongeval is de kleine aan de ge volgen overleden. Een vrouw vermoede lyk verdronken. Gisteren heeft de politie te 's Gravenhage gedregd, tot dusverre zonder resultaat, in het water langs den Zuid-Buitensingel, waar den vorigen avond tijdens de verduistering iemand zou zyn te water geraakt en verdronken. Daar de 67-jarige J. T. uit de Delftsche laan wordt vermist, ver moedt men dat deze de ongelukkige ge weest is. Drie slachtoffers van de duisternis. In de Delfsha- vensche Schie zijn de lijken drijvende gevonden van twee menschen, die ver moedelijk door de duisternis misleid te water zijn geraakt en verdronken. De slachtoffers werden vervoerd naar het politiebureau aan de Parkhaven, waar zy bleken te zijn de 54-jarige H. W. O. en de 48-jarige havenarbeider H. G. Voorts is in de Leuvehaven drijvende gevonden het lijk van den 60-jarigen B. van H. Ook deze man is vermoedelyk door de duisternis misleid te water ge raakt en verdronken. Fietsendief ge arres tee r d. De politie te Hillegersberg heeft gearresteerd den 28-jarigen vrachtrijder J. H., wonende aan den Electroweg aldaar, die zich heeft schul dig gemaakt aan diefstal in vereeni- ging, van fietsen, gepleegd te Hillegers berg, Schiebroek en Rotterdam. Hooger beroep. Door J. S., 46 jaar, landbouwer te Yerseke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 17 September 1940, waarbij hjjj wegens „mishandeling" is veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf. MIDDELBURG. Veiling van 27 Sept. Spinazie 24, Postelein 36, Augur ken 220, Wagenaarsboonen 6, Suiker- boonen 68, Stoksnyboonen 620, Stamsyboonen 616, Stokprincessen- boonen 612, Stamprincessenboonen 6 8, Spruiten 820, Koolrapen 1.52, Breekpeen 22.5, Andijvie 2, Waspeen 3, Uien 34, Kroten 2, Sav.kool 23, Roodekool 3—5, Boerekool 1, Wittekool 23, Prei 25, alles per kg.; Peen 3.5, Rapen 12, Kroten 23, Uien 2, Sel derie 13, Knolselderie 23, Peterse lie 1, Radijs 1.53, Rammenas 12, al les per bos; Bloemkool 220, Andyvie 11.5, Kropsla 11.5, Komkommers 25, alles per stuk. Fruitveiling van 28 September. Suikermeloenen 810, Netmeloenen 610, Oranje Ananas 815, Ananas meloen 314, Transperant 6, Tomaten 210, Bramen 17, Alicante 2240, Frankenthalers 38—41, Perziken 18. GOES. Veilingsvereen, Zuid-Beveland. Kleine veiling. Appels: Nntarisapnels extrn 1516, id. A 1'14 id B* 8- 11, id- O 8 60, Sternppels «xtt-n iflD.1, id. A 15,60-18 id. R 014 90 id, O 1011, Breraley Seedling 4e.s'n, Bis marck 3.508, Cox's Orange Pippin 10 34, Dubb. Bellefleur 512, Gulder- ling 34, Gron. Kroon 411, Glorie v. Holland 510, Goudreinetten 4.5017, Jac. Lebel 45, Lanes Pr. Albert 59. Lemoenappels 414, Landsberger Rei- nette 3—6.50, Pomme d'Orange 512, Zoete Campagne 510, Kroet- en val- appels 26.50, alles per 100 kg. Peren: Conference extra 1113, id. A 10—13, id. B 8.50—12, id. C 7.50, Be- zy v. Schonauwen 56, Bergamotten 45, Br. Chaumontel 4, Br. Durandeau 315, Br. d'Aremberg 48, Br. Alex. Lucas 517, Cons, a la Cour 3, Doyen- né du Cornice 832, Emile d'Heyst 5 15, Fertility 4, Groene Chaumontel 2.50 6, Herzogin Elsa 49, Jodenperen 5.509, Legipont 725, Maagdeperen 38.50, Nouveau Poiteau 3—8.50, Pondsperen 48.50, Pres. Roosevelt 4, Soldat Laboureur 5—10, St. Remy 4 10, Triomph de Vienne 617, Will. Du- chesse 510, Zwjjndr. Wijnperen 412, Kroet- en valperen 12.50, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1532, Groene Noten 6.5011, Tomaten 7 8.50, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 27 Sept. 1940. Groote veiling: Zure Kroetappels 4.60 4.70, Kroetperen 1.70, Dubb. Pr.boo- nen z. dr. 7.108, alles per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Sterappels 6 26, Goudreinetten 521, Cox Orange Pippin 830, Ellison's Orange 1222, Glorie v. Holland 625, Fransche Rei- netten 814, Lemoenappels 514, No tarisappels 712, Groninger Kroon 4 13, TranBp. de Croncel 611, Princesse Noble 823, Present v. Lunteren 5 17, Uddoappels 812, Bramle-'s Seed ling 610, Bismarck 49, Lanes Pr. Albert 5—8, Jacq. Lebel 49.5, Rei- nette Baumann 5—8, Rembour Mortier 48.5, Hondsmuil 36.5, Jonathan 12, Dubb. Bellefleurs 59, Swedenappels 58, Constantyn de Groote 46, Fom-^ me d'Orange 616, Ermgte^rd 4^rl', Roode Ribbeling 611, Zoete Apjfera 5 —10. PerenBonne I ruise d'Avranches 6 24, Doyenne du Comice 8—36, Confe rence 616, Legipont 4—20, Emil d'Heyst 515, Zwyndr. Wynperen 6-~ 14, Soldat Laboureur 817, Williams Duchesse 613, Hertogin Elsa 513, Maagdenperen 510, Nouveau Poiteau 310, Jodenperen 210, Dr Lucius 6 7, Souv. de Bouvé 59, B. Hardv 6 18, B. Clairgeau 417, B. Duron deau de Tongres 510, B. Alex. Lucas 6 17, B. van den Ham 58, B. Lebrun 5 9, B. Six 56, Calabassc Carafon 7 10, President Roosevelt 812, Le Curé 38.5, Bruine Chaumontel 57, Comtesse de Paris 613, Bergamotten 25.5, Pondsperen 29, Saint Remy 3 9, Gieser Wildeman 38.5, Kleiperen 2—9.5. Diversen: Bramen 2038, Frambo zen 3446, BI. Druiven 21—35, Groene Noten 1017, Presidentpruim 613. Groenten: Dubb. Pr.boonen z. dr. 6 9, Snyboonen 68, Stokprincessen 10, Rentegevers 11, Spekboonen 9, Toma ten 715, alles per kg.; Sav.kool 2 4.70, Roode id. 4.50—4.90, Witte id. 3—3.60, alles per 100 kg.; Bloemkool 416, Perziken 16.5, beiden per stuk; Kropsla 11.80, Andijvie 11.30, bei den per 100 krop; Bospeen 38.5 per 100 bos; Noten 2653 per 100 stuks. Dinsdag 1 October 1940. JAARSVELD. 414.4 M. NCRV-Uitz. 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.10 Schriftl., Meditatie. 8.25 Gew. muz. (opn.) 8.35 Gram. 9.00 Celesta-ensemble en gram. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Cello, piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.45 Nieuws- en eco nomische ber. ANP. 1.00 Molto Canta bile en gram. 2.30 Voor tuinliefhebbers. 3.00 Zang met pianobegeleiding en gram. 3.45 Gram. 4.00 Bijbellezing. 4.30 Gram. 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Orgelspel en gram. 6.30 VPRO.: Jeugduitz. 6.45 Ber. 7.00 Vra gen van den dag (ANP). 7.15 „Onze woning", causerie. 7.40 Orgelconcert (opn.). 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.10 Utr. sted. orkest. HiernaSchriftl. Pl.m. 8.30 8.35 „Beelhouwt de Kapitelen", cau serie. 8.559.00 Nieuwsber. ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitz. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Eng. 7.30 Wy beginnen den dag. 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Gram. 9.30 Schiedamsch mannenkoor „Orpheus" en het Rotter- damsch Philharmoniseh orkest (opn.) 10.00 Gram. 11.15—11.30 Ber. Eng. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Ber. Duitsch 12.45 Nieuws- en economische ber. AN F en gram. 1.15 KRO-orkest 2.002.15 Ber. Duitsch. 3.00 Gram. 3.303.4: Ber. Eng. 5.00 Ber. Duitsch. 5J: Nieuws- en economische ber. ANP. 5.3." RVU.: Cyclus „Omgang met dieren® 6.00 Gram. 6.15 Ber. Eng. 6.30 Mus: quette. 7.00 Vragen van den d (ANP). 7.15 KRO-Melodisten en se list. 7.30—7.45 Ber. Eng. 8.00 Be: Duitsch. 8.15 Nieuwsber. ANP., gras 8.30 Ber. Eng. 8.45 Gram. 8.50 Wij sin ten den dag. 8.559.00 Nieuwsbe: ANP.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6