:n. incie lergang. )ber: weermacht Kerknieuws synodale en classicale ver gaderingen. nationale teekenwedstrijd. Land- en Tuinbouw Het teeltplan 1941 voor den akkerbouw. Bekendmaking. Gemengd Nieuws Telegrammen Speciale Japansche Kabinetsraad. Britsche vliegtuigen boven Duitschland. Briefwisseling aan onze walchersche abonné's. Burgerlijke Stand Finantieele Berichten. beursberichten. it par. 9 van volgt moet litsche weer- Irdnungspoli- jtografiën of ;en en mate- lacht, „Waf- sei", alsmede weermacht, spolizei", ten- ;en door den (hebber afge- >e gerechtigd leden van de Efen-S.S." of iet hun toe- :ft dit verbod Riding, in het Rekeningen of it maken van ;;gesteld." iwe paragraaf litsche weer- I.Ordnungspo- fcinen die door in Neder- verklaard en als zoodanig kn fotografie ën, tenzij hij tor den Duit- Der in Neder- |.t hij daartoe |in werking op /oer van voedselvoor- ^t bekend, dat ie fabrieken zekere voor- esteld, te be- welke noodig suikerbieten lomen, aange- industrie nu hkelijk zouden |orziening des du loopen, in- per vracht- fct voor zoo kan geschie- pn echter geen Dor bietenver- kan gebeuren, gang van de lervindt. Daar- eken opgedra- zien en geen Ie verstrekken Jten, indien dit zonder stoor- Irvermeer- len. te 's Graven- een persbe- at het verkoo- |en en uitstal- pter, welke tot pgevoerd door slke onder di- in den handel is. iingen is geble- I waarschuwing Jiet verkoopen tderingsmidde- I Ter verduide- nkkelijk ver- Lbotervermeer- boden is, even- Slechts de er- relke door het ihalte als ver- mag niet in cht of worden Particulier vrij, jan zoo'n mid- |h hij bedenke, 'iidel om van 1/t voonlijk 12 ct. Jater of marga- mgev. 24 cent zonder dat verhooging Idt verkregen. de bedrag b.v. 2 liter volle het gezin be- :omen. In. min. eelt men on9 van de Dmt- is, zelfstandig bezit zijn yan aandant uitge- Stzegel, zijn ge" vartiering zal tegen overleg len. bezweken. een "der slacht' offers van het auto-ongeluk, dat Donder dagmorgen op den Nieuwen Vlissing- schen weg plaats had, aan zijn verwon dingen overleden. Zweminrichting gesloten. De gemeentelijke zweminrichting aan den Noordelijken Havendijk wordt met ingang van morgen gesloten. VERKEERSOVERTREDINGEN. Bij de verscherpte controle van de poli tie inzake de verkeersovertredingen is gebleken hoe noodig deze controle is. Talrijke verbalen zijn reeds opgemaakt wegens het verkeerd rijden in een straat, het geen richting aangeven, het rijden zonder bel of belastingplaatje, het niet rechts houden enz. Men zij gewaarschuwd, want de spe ciale controle gaat door. NOG STEEDS AT EN TOE VUUR. Op de terreinen van het Oost-Indische Huis en van de firma Polak aan de Loskade wakkeren nog af en toe de vlam men als een restant van den brand van 17 Mei op, zoodat de vaste ploeg van de brandweer nu en dan nog actief moet optreden. TE WATER GELOOPEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de heer Pel, arts alhier, bij de Beatrix- brug te water geloopen, doch gelukkig spoedig gered, zoodat hij Zaterdag zijn praktijk Weer kon uitoefenen. Dit is het derde ongeval van dezen aard op dezelfde plaats. Een deel van den muur is daar vernietigd. Men heeft nu eindelijk een afsluiting van hout ge maakt, maar deze is ook nog zoo primi tief, dat men goed zal doen daar ter plaatse speciaal op te letten. GOES. Dameshoed meegenomen. In de hoedenzaak van de fa. de C. miste men Vrijdagmiddag een aardig hoedje. Daar tevoren twee dames het magazijn bezocht hadden gingen de ver moedens in die richting. Bij de politie werd aangifte gedaan. Een juffrouw in de Trompstraat werd aan de tand ge voeld. Na een aanvankelijke ontkenning kwam het hoedje uit de kast te voor schijn. Proces-verbaal is opgemaakt. Auto-botsing. Gistermiddag had in de Wilhelmina- straat een botsing plaats tusschen twee militaire auto's. Het ongeluk liep nage noeg met materieele schade af. Slechts een der inzittenden werd licht gewond. ZUID-BEVELAND. Yerseke. Flinke mosselverzen ding. De verzending van mosselen naar binnen- en buitenland gaat in steeds stij gende lijn. Naar binnen- en buitenland zijn verleden week ongeveer 15000 ton weggegaan. Iedere week brengt een nieuw record voor België, maar ook voor ons eigen land. Het 10-jarig dochtertje van den heer Van Gorsel kwam Vrijdag zoodanig van de fiets te vallen, dat zij haar arm brak. Dr Polderman en Dr Ampt verleenden heelkundige hulp. Zaterdagmiddag sloegen een span paarden van den landbouwer van der Jagt, staande voor een boerenwagen, in de Kaaistraat op hol en botsten tegen het pakhuis van den heer Boon. De muur werd geheel ingedrukt, een raam werd vernietigd. Een der paarden werd ernstig aan den kop verwond. Geen persoonlijke ongelukken. Wemeldinge. Gevonden een zilver arm bandhorloge en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gem. veldwachter. (Belangeloos bericht.) WALCHEREN. Serooskerke. Aan den besteller der pos terijen, J. Coppoolse, is tegen morgen (1 October) na 35 dienstjaren eervol ontslag verleend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vleuten, C. A. van Har ten te Maarn. Te Otterloo, J. J. van de Pol te Oene. Aangenomen naar Jorwerd, B. van Gelder, cand. te Leiden. Naar Eemnes- Binnen, W. R. Ambrosius, cand. te Rot terdam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Wildervank, J. M. Vis ser te Midwolda (Old.) ..vergaderingen met een zuiver godsdien stig karakter" (waarvoor niet vereischt is kennisgeving aan den bevoegden pro cureur-generaal) zoo ruim te interpre- teeren, dat daaronder ook vallen, clas sical, provinciale, algemeene en syno dale vergaderingen van erkende kerkge nootschappen, zulks evenwel onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat in deze vergaderingen uitsluitend kerkelijke aangelegenheden worden behandeld. In andere gevallen is kennisgeving ver eischt. De algemeene Zendingsconferentie gaat niet door. In verband met de tijdsomstandigheden heeft het Comité voor Nederlandsche Zendingsconferenties, na rijpe overwe ging het besluit moeten nemen de con ferentie van dit jaar niet te laten door gaan. Legitimatiebewijzen afhalen op Zondag. In verband met het feit, dat hier en daar legimitatiebewijzen ook op Zondag moeten worden afgehaald besloot het moderamen van den kerkeraad der Geref. Kerk van Enschede aan de plaat selijke Overheid een getuigenis te doen uitgaan, er op wijzende dat de Zondag de dag des Heeren is, waarop de dage- lijksche arbeid als regel behoort stil liggen en met het verzoek zoodanige maatregelen te treffen, dat degenen die gewetensbezwaren hebben op een ande ren dag dan op Zondag hun legitimatie bewijs kunnen afhalen. Predikanten mogen 's avonds na 10 uur buiten. Naar „De Stand." verneemt, mogen predikanten, voorzien van hun legitiatie- bewijs, in de deelen des lands, waar het verboden is zich tegen 22 en 4 uur 's bui tenshuis te begeven, tusschen ge noemde uren zich buiten hun woning be geven voor de vervulling van hun ambt jegens zieken en stervenden. Worden geacht een zuiver godsdienstig karakter te hebben. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van justitie, heeft een aanschrijving gericht tot de procureurs generaal, fungeerende directeuren van politie en de hoofdcommissarissen en commissarissen van politie, waarin hij mededeelt, van de zijde van den com missaris-generaal voor bestuur en justi tie bericht te hebben ontvangen, dat er geen bezwaar tegen bestaat, het begrip Het bestuur der Nederlandsche Ver- eeniging voor Teekenonderwijs heeft ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan der vereeniging een nationalen teeken wedstrijd uitgeschreven, waaraan door leerlingen van openbare en bijzondere scholen, t. w. l.o., u.l.o., m.o., v.h.o., kweekscholen, n.o., kunstscholen en technische hoogeschool kan worden deelgenomen Wedstrijdprogramma's kunnen worden aangevraagd bij den heer D. Veersema Hofstede de Grootkade 16 te Gronin gen. Het adres, waaraan de inzendingen moeten worden gestuurd, is: Instituut tot opleiding van teekenleeraren, Hob- bemastraat 25 te Amsterdam. De uiter ste termijn van inzending is 15 Novem ber 1940. Het bestuur doet langs dezen weg een beroep op alle leerlingen, die hiervoor in aanmerking komen, om aan den wed strijd deel te nemen. Een groot aantal prijzen wordt beschikbaar gesteld. Het A.N.P meldt: Bij de opstelling van het bouwplan 1941, dat in korten vorm hieronder volgt, is van de gedachte uitgegaan, dat in de organisatie van het bedrijf zoo weinig mogelijk moet worden ingegrepen. De boer moet in de gelegenheid blijven, op grond van eigen berekeningen en met inachtneming van de eischen, die de ver schillende perceelen van zijn bedrijf aan de vruchtwisseling en verdere bedrijfs voering stellen, zelf zijn teeltplan op te maken. De bijzondere omstandigheden, waar onder wij thans verkeeren, maken het dringend noodig, dat alle krachten wor den ingespannen en alle middelen wor den aangewend ter verkrijging van een zoo groot mogelijke opbrengst van voed sel voor mensch en dier. Dit brengt mede, dat de teelt van som mige gewassen, die niet in de voorzie ning daarvan bijdragen en die bovendien gewoonlijk geteeld worden op onze beste akkerbouwgronden, als ongewenscht moet worden beschouwd. We noemen in dit verband: karwij, mosterd, maanzaad, e.d. De verbouw van tarwe, rogge, gerst, haver, kanariezaad, veldboonen, erwten, stamboonen, aardappelen, suikerbieten, voederbieten, mais, koolrapen, knollen, voederwortelen, koolzaad (oliezaad) en vlas moet daarentegen onder de huidige omstandigheden zoo hoog mogelijk worden opgevoerd. Verwacht wordt, dat de landbouwers zonder uitzon dering hierin hun plicht zullen zien en dienovereenkomstig zullen handelen. Het is voor hen een eerezaak, dien naar beste kunnen te vervullen. BEVOEGDHEDEN VOOR DE VOEDSELCOMMISSARISSEN. Het spreekt vanzelf, dat het noodzake lijk is, dat van de niet gewenschte ge wassen kleine oppervlakten daarmee toch worden beteeld om te kunnen blijven be schikken over een zekere hoeveelheid zaad tegen den tijd, dat de teelt van deze gewassen weer onbeperkt kan worden toegestaan. Bovendien kunnen de om standigheden in het voorjaar zoodanig zijn, dat een gewas door weersomstandig heden mislukt en een noodgewas moet worden gezaaid zooals mosterd of maan zaad. In deze gevallen is voorzien door aan de provinciale productie-commissarissen de bevoegdheid te geven tot deze teelten in die gevallen op aanvrage in be perkte mate verlof te verleenen. Het is echter noodig, dat ook aandacht geschonken wordt aan de meer of min der groote belangrijkheid der wel ge wenschte gewassen voor de samenleving. Hierbij moet worden uitgegaan van het standpunt, dat de belangrijkste die ge wassen zijn, welke rechtstreeks dienen voor menschelijke voeding en die, welke per hectare de grootste hoeveelheid voed sel voor mensch en dier voortbrengen. De broodgranen tarwe en rogge hebben dus de voorkeur boven de andere, terwijl aardappelen eveneens een bevoorrechte plaats innemen, evenals peulvruchten en koolzaad (olie zaad). Aangezien voornamelijk in de zand streken de haver niet tot die gewassen behoort, welke een zoo groot mogelijke opbrengst per hectare leveren, wordt het noodig geacht, de teelt hiervan te beper ken tot niet meer dan voor ieder bedrijf in de jaren 1938 en 1939 gemiddeld met haver is beteeld, met deze beperking, dat dit in elk geval niet meer bedraagt dan 15 pet van de geheele oppervlakte bouw land van een bedrijf. Hoewel de teelt van hakvruchten voor veevoeder alle aanbeveling verdient, moet de productie van voedingsmiddelen voor den mensch toch voorkeur hebben, waarom een beperking noodig is tot het gemiddelde van 1938 en 1939 voor ieder bedrijf. Eenzelfde standpunt geldt met betrekking tot klaver en lucerne. Het spreekt echter vanzelf, dat de teelt van deze gewassen als stoppelvrucht alle aanbeveling verdient en onbeperkt toe laatbaar is. Op grond van dezelfde overweging moet er zorg voor worden gedragen, dat geen suikerbieten onttrokken wor den aan hun bestemming voor de men schelijke voeding en niet als veevoeder worden gebruikt. Door hun afvalstoffen komt toch een groote hoeveelheid veevoe der beschikbaar. Eveneens is het onder de huidige om standigheden, nu het graan als zoodanig onmisbaar is voor menschelijke voeding en nu voor de voeding der dieren aller eerst geconcentreerd voeder noodig is, on gewenscht, dat o n r ij p graan, dat op bouwland is geteeld, gemaaid wordt voor veevoeder, omdat het zoo aan zijn be stemming onttrokken wordt. Een uitzon dering vormt uiteraard groene mais, die op erfperceelen wordt geteeld of wel op verloren hoekjes. GEEN UITBREIDING VAN GRASLAND TEN KOSTE VAN BOUWLAND. Het behoeft wel geen betoog, dat uit breiding van de oppervlakte grasland ten koste van het bouwland onder de huidige omstandigheden niet toelaatbaar is. In verband daarmede is het verboden om cultuurgrond, welke in 1940 als bouw land in gebruik was, in 1941 te gebruiken als grasland, kunstweide, voor de teelt van klavers of andere groen te oogsten of af te we'den gewassen, indien niet een gelijke oppervlakte grasland, kunstweide of klaver van 1940 in 1941 voor bouwland bestemd wordt. Het spreekt vanzelf, dat klavers en dergelijke gewassen, die als stoppelgewas worden beweid of geoogst, niet vallen onder dit verbod. Ten slotte bestaat het voornemen de uitbreiding van de oppervlakte bouwland door het scheuren van grasland aan te moedigen door het verleenen van een geldelijke tegemoetkoming. In de keuze der gewassen, die op den gescheurden grond geteelt zullen worden, is men vrij, alleen met deze beperking, dat ze moeten behooren tot die, welke in den aanvang reeds zijn genoemd als de meest noodzakelijke. Gewassen als kar wij, mosterd, enz. vallen er dus buiten. Wil men voor de tegemoetkoming in aanmerking komen, dan moet men onder opgave van ligging en oppervlakte van het te scheuren perceel aangifte daarvan doen via de L.C.O., aan den productie commissaris der hierbij betrokken provin cie. Pas wanneer deze zijn goedkeuring er aan heeft gehecht, zal men voor de uitkeering in aanmerking kunnen ko men, indien althans het gewas in den loop van den zomer een behoorlijken stand vertoont. De aanvankelijke goed keuring op zich zelf verleent dus nog geen aanspraak; dit is pas het geval, wanneer dank zij een goede verpleging het gewas zich ook behoorlijk ontwikkeld heeft. De bijslag zal ten hoogste f 100 p. hectare bedragen afhankelijk van de ver kregen resultaten. Het spreekt vanzelf, dat men geheel vrij blijft grasland te scheuren, indien geen aanspraak gemaakt wordt op de geldelijke tegemoetkoming. SAMENVATTING. Een samenvatting van het bovenstaan de volgt thans. 1. a. De teelt op bouwland van andere gewassen dan: tarwe, rogge, gerst, haver, kanariezaad, veldboonen, erwten, stam boonen, aardappelen, suikerbieten, cicho rei, voederbieten, mais, koolrapen, voe derwortelen, koolzaad (oliezaad) en vlas is verboden. De provinciale productiecommissaris kan onder bepaalde bedrijfsomstandig heden van dit verbod vrijstelling verlee nen. b. De teelt van haver op bouwland is voor ieder bedrijf beperkt tot de opper vlakte bouwland, die in dat bedrijf in de jaren 1938 en 1939 gemiddeld met dit gewas beteeld is geweest, met dien ver stande, dat in elk geval niet meer dan 15 pet. van het bouwland van ieder be drijf voor haver in gebruik mag zijn. c. De teelt van voederbieten, koolra- I pen, voederwortelen en voederkool op bouwland, voor zoover niet als navrucht IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op Maandag 30 Sept. a.s. des avonds van 79 uur gelegenheid zal gegeven worden voor het afhalen van identiteitsbewijzen voor hen, die daartoe niet eerder in de gelegenheid waren door dat zij werkzaam waren buiten de ge meente. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. Middelburg, 27 Sept. 1940. na een hoofdgewas, is voor deze gewas sen gezamenlijk per bedrijf beperkt tot de oppervlakte, die daarmede voor dit bedrijf gemiddeld in de jaren 1938 en 1939 bezet is geweest. d. De teelt van klaversoorten en lu cerne op bouwland is beperkt tot de op pervlakte, die in 1940 voor ieder bedrijf voor deze gewassen in gebruik was. 2. Het is verboden cultuurgrond, welke in 1940 als bouwland in gebruik was, in 1941 te bestemmen voor grasland, kunst weide, klavers of andere groen te oogsten of af te weiden gewassen, voor zoover deze geen tweede gewas na den oogst der hoofdvrucht zijn, tenzij een gelijke opper vlakte cultuurgrond, die in 1940 als gras land, kunstweide of voor klavers ge bruikt werd, in 1914 voor bouwland be stemd wordt. 3. Het afmaaien van onrijp graan, dat op bouwland is geteeld, met uitzondering van groene mais op erfperceelen of ver loren boekjes, is verboden. 4. Het gebruik van suikerbieten als vee voeder en het verhandelen van suikerbie ten aan anderen dan de suikerfabrieken is verboden. 5. Op gescheurd grasland mogen zon der eenige beperking alle gewassen wor den geteeld, welke in art. 1 onder a niet verboden zijn. Om voor een geldelijke tegemoetko ming terzake van het scheuren van gras land in aanmerking te komen moet men eerst van den provincialen productie commissaris de goedkeuring verkrijgen voor de perceelen, welke men scheuren wil. Deze geldelijke tegemoetkoming wordt pa,s uitgekeerd, nadat in den zomer door den provincialen productiecommissaris de oogst op het gescheurde land is opgeno men. ENGELSCHE BOMMEN OP NEDERLAND. Zondagmorgen in de vroegte, om half zeven, wierp een Engelsch toestel, dat ge- ruimen tijd boven de omgeving van Den Helder had gecirkeld, twee bommen op het tuindorp, welke explodeerden en een aantal huizen vernielden. Wonder boven wonder zijn geen slachtoffers te betreu ren. Het bejaarde echtpaar Ram sliep zelfs nog, toen zijn huis instortte en ont waakte eerst, toen de buren in het puin en het gehavende gedeelte gingen zoe ken. Uit St. Jacobaparochie wordt gemeld. Gisternacht omstreeks halfdrie zijn tus schen Oude en Nieuwe Bildtdijk, alhier, door Engelsche vliegtuigen, voor zoover bekend, zeven brisantbommen uitgewor pen, waarvan twee nog niet zijn geëx plodeerd. Daar deze bommen midden in het veld zijn teruggekomen, werd geluk kig geen schade van beteekenis aange richt, terwijl zich evenmin persoonlijke ongelukken voordeden. Gistermorgen omstreeks halfvijf zijn op de grens van de gemeenten D a 1 f s e n en H e i n o, in de buurtschap Stolvenghe, een drietal bommen geworpen, die tot ontploffing kwamen in een weiland. Ver moedelijk ligt er ook nog een tijdbom. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, evenmin is veel schade aangericht. Uit Oostelbeers wordt bericht: gisternacht om halfdrie zijn hier vijf brisantbommen in een weiland neerge worpen. Vier kwamen tot ontploffing. De vijfde is een tijdbom. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor en er werd geen materieele schade aangericht. DE BESTREDEN HAAGSCHE BABY. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden arrest gewezen in de procedure tusschen de families Steinmetz en v. d. Linden om het bezit van de baby, waar van niet vast stond tot welke moeder hij behoorde. De president der Haagsche Rechtbank wees de baby de familie S. toe. Thans heeft het Hof het vonnis van den presi dent bekrachtigd. CANADA EN DE VER. STATEN. NEW-YORK. Het prominente Fransch- Canadeesch blad Le Jour pleit voor aan sluiting van Canada bij de Vereen, Sta ten. Hoe de oorlog ook afloopt, het is met Engeland gedaan, aldus dit blad. Canada's toekomst ligt op het Ameri- kaansche vaste land en in een zoo nauw mogelijk verband met de Vereen. Staten. VRIJMETSELAARSLOGES GESLOTEN. GENT. Naar verluidt, werden alhier drie vrijmetselaarsloges door de bezet tende overheid gesloten. De lokalen wer den verzegeld. JAPANSCHE OPPERBEVELHEBBER GESNEUVELD. TOKIO. De opperbevelhebber der Ja- pansche strijdkrachten In Zuid-China is bij de operaties in Fransch-Indo-Cliina gesneuveld. TOKIO. Minister-president Konoje heeft met het oog op de beslissende fase der Japansche politiek besloten tot de in stelling van een specialen kabinetsraad, bestaande uit tien personen der weer macht, der politiek en der economie. BERLIJN. Bij een aanval der Royal Air Force van hedennacht op Duitsch rijksgebied is in een plaats een lijken huisje getroffen. Elders zijn verscheiden particuliere woonhuizen beschadigd. Boven West-Duitschland is een En gelsch vliegtuig neergeschoten. EEN VERKLARING NAMENS PRESIDENT ROOSEVELT. WASHINGTON. A. N. P. Transocean meldt dat Early, de secretaris van het Witte Huis, Zaterdag j.l. namens presi dent Roosevelt een verklaring heeft afge legd, waarvan de officieele deelen aldus luiden: Het ligt niet in de bedoeling van de regeering der Vereen. Staten zich te men gen in eenige territoriale kwestie in Europa of Azië. De Amerikaansche regee ring is van meening, dat er een toege paste Monroe-leer voor elk van deze con tinenten diene te bestaan en zou gaarne zien, dat dit ook inderdaad het geval was. BRITSCHE UITGEWEKEN KINDEREN. WELLINGTON. Reuter. Vrijdag is de eerste groep van uit Engeland uitgewe ken kinderen in Wellington (Nieuw Zee land) aangekomen. TURKSCH-ROEMEENSCHE ONDER- HANDELINGEN. ISTANBOEL. Reuter. Vrijdag werden door de Turksch-Roemeensche delegaties na langdurige en moeilijke onderhande lingen twee nieuwe handelsaccoorden gesloten en geteekend, welke voorzien in een goederenruil tot een bedrag van 7 millioen pd. st. Roemenië zal vooral benzine en petro leum naar Turkije exporteeren tegen uit wisseling van Turksche grondstoffen voor textielproducten. Het is ons vandaag gebleken, dat een deel van onze abonné's op Walcheren Zaterdag j.l. door een fout bij de Pos terijen niet in het bezit van de krant ge komen is. Wij betreuren dit zeer en vertrouwen, dat een dergelijk verzuim bij ons overi gens actief P.T.T.-bedrijf niet meer zal voorkomen. GOES. Huw.-afkond.: Barend Kalk man 28 j. jm. en Adriana Neven 21 j.jd. te Krimpen aan den IJssel. Geboren: Adriana Maatje d. v. Cor nells Jobse en Pieternella Clement. Overleden: Jozina Boonman 68 j. te 's HeerenhoekSara Noussen 41 j. te Kapelle. 30 September 1940. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 358 3621/a N.-I. Handelsb. 102 104 Philips 175 181 Unilever 116 120 A. K. U. 108 X 115V2 Amst. Rubber 191V2 195 Kon. Olie 224 225 Kon. Boot 124 125 Scheepv. Unie 134 133 Deli Mij. 192 194 3/3V2 pet. Nederland 1938 87 X 89 4 pet. Nederland 1940 H 96 96V« U. S. Steel 477/s 48 X Anaconda 21Vs ÖIV2 Beth. Steel 655/s 66 X North. Am. Cy. 16 16 X N. Am. Aviation 14 14 Cont. Oil lö'/s 15 X Shell 8X 8X Kennecott 28Vs 28s is Radio Corp. 4Vi» 41/s Americ. Enka 393/s 39V2-40 Car Foundr. 22 23 X Tidewater 8Vs 8X Rep. Steel 16 H 16 X Gen. Motors 40 X 41 De markt was heden wederom vast ge stemd voor de favorieten Unilever, AKU en Young, die direct weer een flinke koerswinst konden behalen. De Ameri kanen waren eveneens beter en ook de Staatsfondsen konden de rijzing voort zetten. Bij verder verloop trokken AKU Unilever en Young verder aan, terwijl zich ook in 33,5 pet. Nederland een le vendige handel ontwikkelde op 88%89. Philips en Olie, hoewel wat hooger, ga ven geen belangrijken handel te zien.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3