mm cht. Opvoeding in nationalenzin Onderwijs Predikbeurten Gemengd Nieuws Rechtszaken Zitting van Vrijdag 27 September. Land- en Tuinbouw. Telegrammen en Marktberichten Burgerlijke Stand Advertentiën Voor vier weken werk. Schildersknecht Distributie van vaste Brandstoffen veel ge en eensge- ,die tegen- ■dt aan al- den geuit, gebeurd, leeren ver iet oog te suzen geen te plichten arderen en in plaats gestreefd sichtigheid. jaar wordt wat bijeen ts rekening ie historie, naar eerst: God. Maar niet roorafgaat: ireekt het Maar laten oppassen >or starren raakt ons 'MERKER. ie om half ir thuis. oord heeft, at ook ge- gunning te irvenden te van in de Waard en le bepaling rondere toe- ur buitens- ieel ook de 0 uur even- Om hier- heb ik me ommandant :t te 's Gra- ie te staan, 1 22 uur te ken bijstand woord (d.d. jven 9 Sep- verwijzing ling Nr 128 gelet op de mede dat lliging vat- w mi lil oemenkwee- kassen te eld van de -Holland} Na de bekende Mei-gebeurtenissen beeft ieder blad en bijna ieder spreker het over een opvoeding in nationalen zin Zelfs van het Departement van On derwijs kwam een circulaire aan alle on derwijsinrichtingen, dat het onderwijs in „waardig nationalen zin" moest worden gegeven. Al deze dingen zouden er op wijzen, dat aan deze nationale opvoeding vóór die Mei-dagen heel wat had ontbroken. Nu zijn we het, aldus de „Graafschap per", natuurlijk van harte eens met een nationale opvoeding. Alleen maar, wij hebben naar ons beste weten daarvoor altijd onze krachten gegeven. We hebben ons land en volk lief on danks de vele gebreken, die we èn in het verleden èn in het heden er 'van heb ben opgemerkt en die we met Gods hulp trachten te verbeteren. Waarvoor we ook onze jeugd ernstig hebben te waarschuwen. We hebben ons volk lief, zooals we ook onze Ouders liefhebben, ondanks hun gebreken. Wij willen dat nationaal gevoel bou wen, niet uit nationale trots, maar om dat we dankbaar zijn voor Gods goed heid, Die zóóveel zegen in dat Vaderland ons deed geworden. Wij voelen die volksverbondenheid als een beschikking van God, en we zijn daar dankbaar voor. Maar bij al die strevingen van den laatsten tijd rijst de vraag: Wat bedoelt men met nationale opvoeding? Wil men iets beters? Er verder: Voor ons komt het woord nationaal in de tweede plaats. Allereerst komt het woord Christelijk en dan Nationaal. Niet het laatste, maar het eerste domineert. Wij willen een goed fundament, een be trouwbare grondslag. Op dien grondslag willen we bouwen. Elk bouwsel, het moge nog zoo natio naal worden voorgesteld, dat niet op dien grondslag staat, is niet bestand tegen den tijd, is zwak. Als men dan ook zou trachten ons in jeugdorganisatie of onderwijs te dwingen dien grondslag los te laten, dan beroe pen wij ons op het hoogste goed, dat we reeds eeuwen bezitten: Vrijheid van ge weten. Christelij k-N ationaal: De ze twee woorden, onafscheidelijk verbon den, vertolken onze diepgewortelde wensch ten opzichte van de opvoeding onzer jeugd. KERKELIJKE EENHEID. In „De Wekker" bespreekt Prof. van der Schuit het pogen om te komen tot vereeniging van de Chr. Geref. Kerk met de Geref. Kerken. Hü waarschuwt tegen overhaasting. „Er zijn Deputaten benoemd, en deze Deputaten zijn allereerst verantwoord ding schuldig aan de Generale Synode, die hun mandaat heeft gegeven. Daarom dacht het ons een acte van wigs beleid, wanneer men nu niet weder zijds allerlei „pro" en „contra" oproept, maar afwacht wat de Generale Synode in het jaar 1941 zal doen, wanneer al thans de Heere ons verwaardigen zal saam te kunnen komen. Immers, nie mand zal het als onmogelijk aanmerken, dat de tijdsomstandigheden hier een groot woord kunnen meespreken, gelijk de laatst verloopen weken ons duidelijk hebben getoond. Maar wanneer wij wat God geve in het jaar 1941 als Generale Synode zul len bijeenkomen, dan zal daar ter tafel zijn een schrijven van de Deputaten der Gereformeerde Kerken, die bij vernieu wing vragen om een samenspreking. Hierover en over niets anders zal dan de kerk in Synode zich hebben te bera den en zich voor Gods aangezicht ernstig hebben af te vragen, of wij als Kerk op den duur weigerend moeten blijven staan tegenover hen, die met ons willen spre ken? Wanneer wij waarlijk Kerk van Christus in Nederland willen zijn, en wij ten diepste overtuigd zijn in Gods weg te wandelen, dan verhoogt en verzwaart dit onze roeping niet weinig, wanneer anderen vragen om met ons als kerk te spreken. Dat is het, wat thans mijn ziel ver vult, en ik thans betwijfel, of wij er goed aan gedaan hebben een afwijzende houding aan te nemen tegenover hen, die om niets anders vroegen dan om een saamspreking. Ik voor mij Leb gemeend vrij uit te gaan door te wijzen op een schriftelijke gedachtewisseling. Ik meen thans, dat ik dit voor God en mijn geweten niet mag vasthouden en ik ben thans ook te dieper overtuigd, dat alle gedeeldheid, mdien immer mogelijk, zal moeten op geheven worden, nu God ons al meer naar elkander drijft, als men althans met blind is voor den gang der tijden". Zondag 29 Sept. 1940. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Kelder te Middelburg, av. ds Korevaar (Jeugddienst). Wilhelminadorp vm. dr Hansen te Kats, geen dienst. Wolfaartsdijk 10.30 u. ds v. Dijk, 3 u. dhr Overgaauw. DE VLISS1NGSCHE H. B. S. NAAR MIDDELBURG. Doordat het schoolgebouw aan de Brouwerijstraat te Vlissingen sinds eeni- gen tijd voor andere doeleinden in ge bruik is en het gebouw in de Wagen straat ook niet geschikt bleek, heeft de R. H. B. S. thans geen gebouw te ha- rer beschikking, waar het onderricht ge geven kan worden. Teneinde het onder wijs doorgang te kunnen doen vinden, werd hierin voorloopig voorzien door het geven van taken aan de leerlingen, zoo dat zij thuis hun studies konden voort zetten. Naar de P. Z. Crt. verneemt, is thans een oplossing gevonden voor het geven van klasse-onderwijs. De leerlingen van de hoogere burgerscholen te Vlissingen en Middelburg zullen thans om de week onderricht ontvangen in het gebouw van laatstgenoemde school. Reeds Maandag a.s. zal de school voor de leerlingen uit Vlissingen aanvangen. Voor de week, dat de leerlingen de school niet kunnen be zoeken, zullen dan weer taken worden gegeven. Domburg. Benoemd tot hoofd der Oos- ter-school te Baarn de heer J. de Jonge, hoofd der O.L. school alhier. Dit ver trek beteekent voor Domburg een groot verlies. Hij is secretaris van Vreemdelin genverkeer en voorzitter der afd. van Ziekenhuisverpleging. De diefstal van distri butiebonnen te Amster dam. De heele buit gevon den. De Amsterdamsche recherche is er gistermiddag in geslaagd den diefstal van distributiebonnen uit het kantoor Laanweg geheel op te lossen. Het groot ste gedeelte van den buit, die nog zoek was, is thans ook gevonden. Donderdag en Woensdag had een commissaris een gearresteerden verdachte uitvoerig ver hoord, hetgeen tenslotte voor den man aanleiding is geweest om te bekennen, waar hij zijn buit had verborgen. Dit bleek te zijn in de Nieuwe Vaart op Zee burg. Rechercheurs hebben daar ge dregd en inderdaad hebben zij twee gon- jezakken met distributiebonnen en kaar ten opgehaald. De verdachte had zelf de plaats waar zij verborgen waren, aange wezen. Behoudens enkele kleine partijen bonnen, die vermoedelijk reeds ingele verd zijn, heeft de politie daarmede de hand kunen leggen op alles, wat onge veer een week geleden is gestolen uit het distributiekantoor. Heidebrand door licht- kogels. Het A. N. P. meldt uit Rheden: In den afgeloopen nacht werd de boschbrandweer gealarmeerd voor een heidebrand, welke tusschen de Postbank en de Onzalige bosschen onder deze ge meente was ontstaan. Het bleek, dat uit geworpen lichtkogels van naar men ver moedt Engelsche vliegtuigen, de heide in brand hadden gezet. Het vuur greep snel om zich heen en verwoestte enkele tientallen hectaren heide en boschjes. De boschbrandweer slaagde er in den loop van den nacht nog in, het vuur meester te worden. Knaapje overreden. Te Koudekerk a. d. Rijn is het 5-jarige zoontje van den fabrieksbaas A. van W. onder een achteruitrijdenden vracht auto geraakt. De bestuurder van den auto de heer W. in 't Veld uit Dordrecht stopte, toen hij het ongeluk bemerkte onmiddellijk maar hij kon niet voorko men, dat het kind onder de wielen ge raakte, waardoor het zoo ernstig werd gewond dat het tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Leiden is overleden. Clandestiene slacht. Op vermoeden van clandestien slachten, heeft de Rijkspolitie des nachts een be zoek gebracht aan een koeienstal te Leidschendam. Er werden aangetroffen twee zoo juist geslachte varkens. Er werd proces-verbaal opgemaakt tegen den Hagenaar D. welke daar aanwezig was. Twee officieren van den Opbouwdienst ver mist. Op 14 September huurden twee officieren van den Opbouwdienst te Harderwijk een zeilsloepje om daarmede een tochtje op het IJsselmeer te maken, 's Avonds waren de officieren niet te ruggekeerd, doch aanvankelijk wekte dit geen argwaan. Maar er is sedertdien niets meer van deze officieren gehoord, zoodat thans sterk het vermoeden rijst, dat er een ongeluk is gebeurd. De Harderwijker politie denkt hieraan te meer, omdat het op den 14den September zeer on stuimig was op het IJsselmeer. M ij nonschadelijk ge maakt. Ruiten gesprongen te Scheveningen. Een drijven de mijn heeft gistermiddag op Scheve ningen groote consternatie veroorzaakt, omdat het gevaarlijke ding in de rich ting van het wandelhoofd dreef en het gevaar groot was, dat het tegen het stalen netwerk van de pier zou botsen met alle gevaren daaraan verbonden. Duitsche militairen hebben de mijn kort na 1 uur met eenige welgemikte scho ten tot ontploffing gebracht. De mijn was de pier op dat oogenblik dicht ge naderd. Ten gevolge van de explosie sprongen de ruiten van verscheidene i zich in de nabijheid bevindende gebou wen, voorzoover deze aan de zeezijde z^jn gelegen, zoo o.m. ruiten van het Kurhaus en van de hieronder gevestig de winkels. Reohtbank te Middelburg, Brand door schuld. Bij de behandeling van de zaak tegen den 30-jarigen machinist L. de B. uit Zierikzee, verdacht van onvoorzichtig heid, waardoor brand is ontstaan, bleek by het getuigenverhoor, dat de boven verdieping van het pand, waarboven ver dachte gewerkt had, is uitgebrand, waar bij ook een deel van den inboedel verlo ren ging. Zooals gemeld vroeg de Officier een clemente straf, namelijk f 30 of 15 d. h. Oplichting. In de zaak tegen den 20-jarigen beton werker S. P. uit Souburg, die zich ten onrechte voor ambtenaar van den lucht beschermingsdienst voordeed en zoo W. Bruinsma drong tot afgifte van 20 1 benzine, waren beide getuigen charge ziek. Wel aanwezig was een lid van de Duit sche weermacht als getuige a decharche, die verklaarde gehoord te hebben, dat in de tweede helft van Mei een sergeant verdachtte gelastte te zorgen benzine te hebben om te rijden. Nadat deze getuige gehoord was, werd de behandeling der zaak uitgesteld tot nader te bepalen datum. Valsche aangifte. De laatste zaak was die tegen C. P. S. uit 's-Heerenhoek, die tegen beter weten in aan den burgemeester zou hebben ver klaard, dat de rijksveldwachter Van Her man en de jachtopziener Sinac hem op 19 Juni zouden hebben mishandeld. Uit de verklaringen van de beide poli tiemannen bleek, dat op 9 Juni verdachte betrapt werd bij een jachtwetovertreding Toen men bij zijn woning kwam was hij, althans volgens het zeggen van zijn fa milieleden, niet thuis. Zondag 10 Juni kwamen de politiemannen weer in zijn woning en troffen hem in een schuurtje aan. Zij verklaarden hem buiten te heb ben gezet, doch ontkenden pertinent hem daarbij te hebben mishandeld. Verdachte hield vol dat dit wèl is ge schied en had 6 getuigen k decharche meegebracht. De eerste was zijn vrouw, die hem steunde, maar van den president den raad kreeg maar spoedig te gaan zitten. De tweede, een nichtje, wenschte geen eed af te leggen en werd niet gehoord. De volgende drie hadden wel 's Zater dags leven gehoord, doch wisten van het gebeurde op Zondag niet veel af. De laatste getuige zeide, dat verdachte Zon dags een teeken van een klap of slag te gen zijn hoofd had. Het bleek ook, dat verdachte voor de jachtwetovertreding reeds gestraft is. Hij zeide nog nimmer moeite met de po litie te hebben gehad. Zooals gemeld, was de eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak in alle zaken 11 October. PRIJSREGELING VOOR UIEN ONTWORPEN. Het is bekend, dat door het intreden van den oorlogstoestand een belangrijk afzetgebied voor uien is weggevallen. Het gevaar dreigde, dat dit product voor af- braakprijzen zou moeten worden ver kocht. Een gedeelte van den oogst kan door België en Duitschland worden opgeno men, doch het is zeer de vraag of deze landen het geheele kwantum, dat anders naar Engeland werd uitgevoerd, kan ge bruiken. Een commissie uit de uientelers van Zeeland en Zuid-Holland, georganiseerd in de 3 C.L.O., heeft hierover een be spreking met den Directeur-generaal voor de Voedselvoorziening gehad en verzocht om maatregelen te willen ne men, betreffende den afzet van uien. Deze bespreking heeft tot resultaat gehad, dat een regeling, is ontworpen welke terstond in werking zal treden, wanneer de uienprijs beneden een zeker niveau daalt, waarbij niet meer van een loonenden prtfs kan worden gesproken. RUNDVEETEELTREGELING GROOTENDEELS OPGEHEVEN. Zooals is gepubliceerd is de rundvee- teeltregeling grootendeels opgeheven. Dientengevolge is men geheel vrjj in het te houden aantal kalveren, zoodat men niet meer gebonden is aan een kalvertoe- wijzing. Ook behoeven vaarzen en ossen niet meer gedekt te zijn door een schets. Wel moet men voor het houden van rundvee georganiseerd zijn bij de L.C.O., terwijl eveneens stieren, welke minstens 250 kg, doch ten hoogste 1000 kg wegen, voorzien moeten zijn van een schets. Het houden van varkens is echter niet geheel vrij. Integendeel zal de varkens stapel aanzienlijk moeten worden inge krompen. Wel is het de bedoeling om bij de nieuwe varkenstoewijzing rekening te houden met de aanwezigheid van be drijfsafval. De veehouder, die over een zekere hoeveelheid bedrijfsafval, b.v. kriel of niet voor inname in aanmerking komend uitschoonsel, beschikt en dien tengevolge één of meer varkens zal kun nen mesten zonder krachtvoer, zal daar toe vergunning krijgen. De biggenregeling zal waarschijnlijk gehandhaafd blyven. TARWE VOOR GEZINSGEBRUIK. Naar het Z. Lb.bld. verneemt, zal men ook het komende seizoen weer zelf ge teelde tarwe voor gezinsverbruik mogen laten vermalen en verwerken. Deze rege ling, welke vermoedelijk begin October zal ingaan, zal niet veel verschillen van die, welke tot dusver gold. Ook ten aan zien van raaptarwe zal weer een re geling worden getroffen. ENGELSCHE KROONRAAD GEHOUDEN. STOCKHOLM. D.N.B. Naar Reuter meldt, heeft de Engelsche koning Vrij dag in Buckingham Palace een Kroon raad gehouden, waaraan deelnamen Att- lee, Lord Caldecote, Lord Snell, en Sir Kingsley Wood. BRITSCHE SLOEP OVER TIJD. STOCKHOLM. D.N.B. De Britsche ad miraliteit heeft volgens een Reuter-be- richt bekend gemaakt, dat de sloep Lo- cheinver over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. Yerseke. Gisteren werd door notaris E. C. van Dissel te Goes in het café No- let verkocht een hofstede, met schuren, bouw- en weiland, groot 11 H.A. 73 A. 50 c.A., gelegen te Yerseke en Kruinin- gen. Koopers hiervan werden de navol gende personen: Perceel 1: de hofstede bestaande uit woonhuis, schuren en erf, groot 1.48.25 H.A. dhr P. Knuit te Hansweert voor f 6250. Perceel 2. Bouwland, groot 0.63.10 H.A. dhr C. Sinke te Rotterdam voor f1400 per 39.24 A. of den hoop f 2251,30. Perceel 3. Weiland groot 1.45.90 H.A. de heeren Joz. de Koster te Yerseke en W. van Oosten te Biezelinge voor f 700 per 39.24 A. of den hoop f 2602,68. Perceel 4. Bouwland, groot 0.59.60 H. A. de heeren J. Polderman en Jacs. Prins te Yerseke voor f 1627 per al voren of den hoop f 2471,20. Perceel 5. Bouwland, groot 0.54.20 H.A. dhr Jacs. Prins voornoemd voor f 1530 per 39.24 aren of den hoop 2113,30 gulden. Perceel 6. Bouwland, groot 0.79.30 H.A. dhr E. J. C. Poelman Pzn. te Yer seke voor f1025 per 39.24 aren of den hoop f 2071,45. Perceel 7. Bouwland, groot 3.94.30 HA dhrn Gebr. Verwijs te Yerseke voor 1200 gld. per 39.24 aren of den hoop 12.058,25 gld. Perceel 8. Bouw- en weiland, groot 2.28.85 HA, dhrn E. J. C. Poelman Pzn voornoemd en Jan Sinke te Yerseke, voor f1000 per 39.24 aren of den hoop f 5832,15. Totale opbrengst f35.650,33. Souburg. Notaris Mr P. Loeff heeft Vrijdagmiddag alhier in het openbaar verkocht 1. Een huis met schuur, varkenshok, erf en tuin, aan den Padweg 92 te Oost- Souburg en Vlissingen groot 6 A. 40 c.A. Kooper W. Roelse, timmerman te Vlissingen voor f 1310. 2. Een huis met schuur, erf en tuin aan het Wissel (N. Vliss.weg) no. 53 te West-Souburg, groot 1 A. 43 c.A. Koo per Adr. Schout Pz. te St. Laurens voor f 1720. Het huis aan het Wissel (N. Vliss. weg) no. 45 te West-Souburg werd niet geveild. GOES. Groentenveiling van Vrijdag 27 September. Augurken 632, stoksnij- boonen 1030, pronkboonen 12, stok- princesseboonen 1221, Rentegevers 19, dubb. princesseboonen 615, Wage- naarsboonen 7, groene boonen 9, roode kool 2,504, savoye kool 25,50, witte kool 2.503, prei 45, spruiten 16, spi nazie 212, tomaten 712, veldsla 3.50, uien 12,50, breekpeen 3.50, aardappels 33,50, drielingen 1.50—3 gld. p. 100 kg- Kroten 5, rammenas 1.503, rapen 3 3.50, selderie 12.50, wortelen 3.50 10 gld. p. 100 bos, andijvie breedblad 1 I.60, id. krul 1.10, bloemkool 220, kropsla 11.80, komkommers 23, knolselderie 24 gld. p. 100 stuks. Blauwe druiven 1834, Black Berry 26 gld. p. 100 kgmeloenen 6.5012 gld. p. 100 stuks, patrijzen 36 ct. p. stuk. MIDDELBURG. Geboren: Adriana d. v. J. A. van Offenbeek en S. Dinge- manse; Anthonie z. v. J. Hendrikse en C. Geljon; Michiel Anthonius z. v. M. A. Nortier en E. P. de Witte; Corne lls z. v. J. de Hamer en M. M. C. de Valk; Johanna Cornelia d. v. C. de Rijke en J. J. Korstanje; Johannes z. v. J. J. van Hengst en W. Focke; Jacobus Wilhelmus z. v. J. W. F. Hollaers en S. van Sluijs; Willem Adriaan z. v. J. Nooyens en J. Davidse; Marina d. v. J. Poortvliet en P. D. Verhulst. Overleden: Jacobus"Vermeulen 11 d.; Ida Agnes van der Steen 87 j., wed. van K. W. Kok; Jan Coppoolse 76 j., man van J. J. Taal. Getrouwd: K. Mulder 39 j. en M. P. van Dijck 44 j.; H. W. Radespiel 24 j. en A. F. Boer 26 j.C. K. Louws 36 j. en J. Dingemanse 36 j.; P. Keste- loo 63 j. en M, J. Pagter 54 j. (P.Z.C.) SLECHTHOORENDENI Nieuwe batterijen proefk. Rouaan- sche kade 43, Middelburg. Direct gevraagd Volledig vakman. Br. aan A. WESTSTRATE Jz., Stationsstraat Krabbendijke. De DIRECTEUR VAN DEN DISTRIBUTIEDIENST der ge meente MIDDELBURG maakt be kend, dat met ingang van MAAN DAG 30 SEPTEMBER a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking der bonkaarten, bon nen en toewijzingen voor vaste Brandstoffen. De uitreiking geschiedt als volgt: 1e. De Groep A (verwarming van particuliere woningen) op Maandag 30 September 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters A t/m C. op Dinsdag 1 October 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters D t/m G. op Woensdag 2 October 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters H t/m K. op Donderdag 3 October 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters L t/m O. op Vrijdag 4 October 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters P t/m T. op Zaterdag 5 October 1940, uitsluitend voor personen wier ge slachtsnaam begint met de letters U t/m Z. Van deze indeeling wordt slechts bij hoogste uitzondering afgewe ken. Uitsluitend op vertoon van de distributiestamkaart voorzien van de gestempelde aanduiding „HOOFD" en tegen afgifte van een volledig ingevuld exemplaar „voorraadop- gave vaste brandstoffen", welke deze week huis aan huis zijn be zorgd, worden bonnen afgegeven. Zij die een zoodanig formulier nog niet mochten hebben ontvangen, kunnen dit alsnog bekomen in het Distributiegebouw op Maandag 30 September a.s. 2e. De Groepen B, C en D (zij die een formulier B, C of D hebben ingevuld), waarvan het vastgestel de verbruik per periode minder dan 25 eenheden bedraagt, op Maandag 7 en Dinsdag 8 October a.s. De uitreiking geschiedt na be hoorlijke legitimatie en na inleve ring van het volledig ingevulde formulier „voorraadopgave vaste brandstoffen." 3e De Groepen B, C en D, waar van het vastgestelde verbruik per periode 25 eenheden of meer be draagt, op Dinsdag 8 October a.s. De uitreiking geschiedt na legi timatie door middel van de door de Brandstoffen-commissie uitge reikte identiteitskaart Br. C. 7 en na inlevering van het volledig in gevulde formulier „voorraadopgave vaste brandstoffen". 4e De Groep E (kleinindustrie) op Dinsdag 8 October a.s. De uitreiking geschiedt na legi timatie door middel van de door de Brandstoffen-commissie uitge reikte identiteitskaart Br. C. 7. Voor de groepen 2 en 3 zpn even eens zooveel doenlijk huis aan huis de formulieren „voorraadopgave vaste brandstoffen" uitgereikt. Mocht een zoodanig formulier niet zijn ontvangen, zoo kan men deze alsnog op Maandag 30 Sep tember a.s. in het Distributiege bouw bekomen. Het Distributiekantoor is voor deze uitreikingen geopend iederen werkdag van 9 tot 12 uur v.m., en van 1.30 tot 5 uur n.m. benevens Woensdagavond van 7 tot 8 uur n.m., Zaterdag 5 October is het kantoor geopend tot 1 uur n.m. Gedurende deze periode worden geen schoenenbonnen uitgereikt, met uitzondering van die voor het Hulp-comité. N.B. Namens de Brandstoffen- commissie Walcheren, te Middel burg, wordt er met nadruk op ge wezen, dat het zuiver restant ko len moet worden opgegeven, daar vanwege deze commissie een stren ge controle zal worden uitgeoefend. Midelburg, 27 September 1940. De Directeur voornoemd: Mr. P, C. ADRIAANSE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3