Abonneert 1 lo pd it blad! heer loten aten. Politieke samenwerking. Land- en Tuinbouw Steun voor tuinbouwgewassen. Telegrammen Nederlandsch Roode Kruis- schip bij Schouwen beschoten. Zeven dooden. Auto te water. Drie dooden. Britsche bommen op Berlijn. De gevechten bij Dakar tusschen Franschen en Engelschen. Het bombardement van Gibraltar. De Duitsche luchtaanvallen op Engeland. Burgerlijke Stand Finantieele Berichten. Politieberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten ieds meldden, Boxmnel van sr a.s. ontslag 'inciale en Ge- ieland. Zijn op- >v. Staten is de Maartensdijk, den heer Van |den niet geheel die zyn capa- it gehoopt heb- lad kunnen uit tor ons Provin- 'erlies, in dezen Van Vloten te ;n heer W. Ka- ;r Van Bommel Latste, die toch nog meer func- loemd tot voor- |erfabriek „Din- leiding van een |or te Goes, leelde dan ook ;aten mede, dat verlaten. Toen |rlog uit en op overige leden |j, gezien de om- in te blijven, teer Van Vloten file de belangen en tevens zijn waar te nemen lan zijn in Mei nu uitvoering is in 1931 voor lid der Prov. Ivolger van zijn Jbeeke, en werd Gedep. Staten, heer Van der jaar heeft hij pestuur der pro- iad. ^e Prov. Staten leden, ook zij, |andere gelegen- van inzicht of Sllen moeten er- IVloten zich bui- inwerkte, over likte, en steeds sprekers beant- loevlucht niet in vas altijd zake- lin zijn verdedi gen lid van Ge- lij ingedeeld bij „lag" hem niet een plaats voor :sch was aange- Trd hij ingescha- n van de Prov. ij meer op dreef, (eerste afdeeling hij tot nu toe iliteit heeft hij iets te noemen sgenonderhouds- hnanciering van [it is van groot ig van de brug ^ijn troetelkind) Tal van moei en besprekin- |ngewikkelde be- Helaas, de brsch in het ge- |eft de heer Van gewerkt, al is alle opzichten ld geweest. |ij ook een groot van de boot- isomming aller- bch wel een in- |t de heer Van lid van Gedep. onze provincie zeer worden tusscheinbeide, geheele bruiloft- ïreau verhuisde, ot des middags zoo stille bu lasten opgevroo- lit den Haag het voor dit byzon- rnrd verleend. In kar het stadhuis (de, dat het hu- werd, p val van iddag is de 58- A. H. door on- het acht meter ',erv. pastorie te l zorgwekkender- :er naar zijn wó- drie uur later o n g e 1 u k t. a. d. Zaan op ■e aanrijding ëe~ ;e wielrijder uit overstak, w®r Hij was op slag te Leuven- g normaal- Igische universi >r het oorlogsg®' ud, is het leven TER NAVOLGING. Dezer dagen vergaderde de Provinciale Contact-Commissie van de A.R. Party en C.H. Unie in Friesland voor de eerste maal. Er bestond volledige overeenstemming ten aanzien van de doeleinden der sa menwerking en van de middelen, waar van de commissie gebruik zal maken ter bereiking van haar doel. Zij adviseert aan de plaatselijke par tij-instanties om een soortgelijk contact te verwezenlijken. Met vermijding van alles, wat aanlei ding zou kunnen geven tot verwijdering, zal met kracht een gezamenlijk optrekken worden bevorderd; dit streven zal zich ook uitstrekken tot de pers van de beide samenwerkende partijen. Waar plaatselijke moeilijkheden moch ten rijzen, hoopt de commissie paraat te zijn om deze op te lossen. De commissie besloot om op geregelde tijden haar samensprekingen voort te zetten. Zij constateerde met blijdschap, dat zij haar werkzaamheden ter hand kan nemen op den grondslag van een volledig vertrouwen. thans weer nagenoeg normaal geworden. Van de 39.000 inwoners die tijdens de be schieting hun stad verlieten en zich naar West-Vlaanderen of naar Frankrijk be gaven, zijn er al 34.000 teruggekeerd. Met uitzondering van de bibliotheek, welke, als bekend, geheel is uitgebrand, zijn de universiteitsgebouwen vrijwel ge heel onbeschadigd gebleven. Reeds kon met het afnemen van de examens een be gin worden gemaakt. Ook de stadsge- bouwen hebben niet al te veel geleden. Hier en daar is met het optrekken van nieuwe perceelen reeds een begin ge maakt. Ook het puin van de universi teitsbibliotheek zal weldra geheel opge ruimd zijn. v - a*-* Tjjdens een bombardement op een der steden van het Ruhrgebied werd het kerkgebouw van de stad getroffen en ernstig beschadigd. (Foto Weltbild) Krachtens een beschikking van den Secretaris-Generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Vissche- ry, wordt aan telers van enkele tuin bouwgewassen steun verleend tot een maximum van f 1.150.000. De steun wordt verleend voor kaskom- kommers, platglas-komkommers, bos- peen, radijs, tomaten en meloenen, ge kweekt in bepaalde perioden van 1940. DE TOEPASSING VAN DE ONTSLAG VERORDENING. Een regeling voor een minimum aantal arbeidskrachten. De ondervinding, opgedaan met de ontslagverordening in de agrarische be drijven, is voor het Centraal secretari aat voor land- en tuinbouw aanleiding geweest, naar een regeling te zoeken, welke eenerzijds voor de landbouwers de vele en groote moeilijkheden tot een minimum terugbrengt en anderzijds voor vele landarbeiders het voordeel betee- kent van een vergroote en langere te werkstelling, en wel door vergrooting van de kern vaste en losvaste arbeiders niet alleen in de zomer-, maar vooral ook in de wintermaanden. Na vele besprekingen, ook met de ver tegenwoordigers van landbouw-organi- saties en landarbeidersbonden in alle deelen des lands, is het secretariaat thans, aldus het Landbouwweekblad, met een regeling gereedgekomen. De normen, welke de landbouwers by de tewerkstelling van het aantal werk krachten in acht moeten nemen, willen zij voor het overige personeel vallen bui ten de ontslagverordening, zijn de vol gende: 1- voor het weidebedryf gedurende 't geheele jaar één arbeider per 10 ha; 2. voor het akkerbedrijf gedurende de zomerperiode één arbeider per 8 ha.; uitgezonderd de Wieringermeer en de Veenkoloniën, waarvoor zal gelden één arbeider per 10 ha. 3. voor het akkerbouwbedrijf geduren de de winterperiode één arbeider per 12 ha.; uitgezonderd Wieringermeer en de Veenkoloniën, één arbeider per 15 ha.; 4. voor gemengde bedrijven vinden de normen voor weide- en akkerbouwbe drijven verhoudingsgewijze toepassing. Voor het geheele land, zoowel voor weide- als akkerbouwbedrijven van alle grootten, wordt voor den arbeid van den ondernemer een aftrek toegepast van 10 ha. Van de meewerkende inwonende zoons geldt een zoon van 21 jaar als een vol ledige arbeidskracht en bedraagt de af trek eveneens 10 ha. Voor jongere zoons is de aftrek van 20 jaar 9 ha. 19 jaar 8 ha enz. tot een leeftijd van 14 jaar 3 ha. De winterperiode is gesteld op 4, de zomerperiode op 8 maanden. Aangeno men wordt, dat de zomer als regel be gint half Maart en eindigt half Novem ber. Van deze indeeling kan ook wor den afgeweken, in dien zin, dat de land bouwers vergunning kunnen vragen, om de zomerperiode twee weken later te doen aanvangen en twee weken langer te laten voortduren. Naar men ons meldt, heeft de direc teur-generaal van den arbeid aan bo venstaand regeling, welke algemeene normen stelt voor het geheele land, be reids zijn goedkeuring gehecht. Voor de toepassing van de regeling, ook in ver band met mogelijke afwijkingen, zullen vermoedelijk provinciale adviescommis sies worden ingesteld. Verder wordt ook gewerkt aan een regeling voor de te werkstelling van een minimum aantal arbeiders in het tuinbouwbedrijf. KEURING VAN HENGSTEN. De vereen. „Het Nederlandsche Trek paard" te Den Haag zal op de hieronder vermelde dagen en plaatsen keuringen houden van tot dekking bestemde heng sten, welke in het stamboek der vereeni- ging zijn ingeschreven: Te Bergen op Zoom op Dinsdag 21 Januari te Tholen op Woensdag 22 Jan.; te Zierikzee op Donderdag 23 Jan.te Goes op Vrijdag 24 Januari; te Middelburg op Zaterdag 25 Jan.; te Hulst op Dins dag 28 Jan.; te Axel op Woensdag 29 Jan.; te Oostburg op Donderdag 30 Jan. en Vrijdag 31 Jan. DEN HAAG. (A. N. P.) In den nacht van 22 op 23 Sept. heeft zich in de na bijheid van het eiland Schouwen een vreeselyke gebeurtenis afgespeeld. Een Nederlandsch Roode Kruisschip is daar, ofschoon het kenteeken van het Roode Kruis verlicht en van ver af te zien was, door een Engelsch oorlogsschip bescho ten. Zeven Nederlanders verloren hier bij het leven. In den nacht van Zondag op Maandag lag het Nederlandsche Roode Kruis schip dwars voor Schouwen, toen tegen 3 u. 15 's morgens een Engelsch oorlogs vaartuig lichtkogels afschoot. De kapitein van het Roode Kruis schip verlichtte hierop het op het schip aangebrachte groote kenteeken van het Roode Kruis en liet de sirenes loeien. Ondanks dit werd het schip toch door de Engelschen onder vuur genomen. Het kreeg een voltreffer in de ketelinstal latie, welke ontplofte. Bij het te water laten van een boot verdronken zes le den van de bemanning. Door het ont ploffen van de ketel werden één man gedood, een zwaar en drie licht gewond. Het schip moest de haven worden bin nengesleept. De militaire bevelhebber in Neder land, generaal der luchtmacht Chris tiansen, heeft als eerste hulp den ach- terblyvenden van de zeven Nederlan ders een belangryk bedrag ter beschik king gesteld. SCHAGERBRUG. Gisteravond is een auto, die met zeer groote snelheid reed, in een diepe, breede sloot gereden. De drie inzittenden, die van een feest kwa men, de 28-jarige V. en zijn vriend de 30-jarige W., beiden uit Alkmaar, en de 24-jarige mej. B. uit Wieringerwaard, zyn daarbij om het leven gekomen. BERLIJN. D. N. B. Vannacht hebben eenige Britsche vliegtuigen wederom een poging ondernomen, om Berlijn aan te vallen. Krachtig luchafweervuur verhin derde den aanvaller om gericht zijn bommen neer te werpen. In verschillen de buitenwijken echter, werden eenige woonhuizen door bommen getroffen, waardoor slachtoffers vielen onder de bevolking. Brandbommen vielen ook op een ziekenhuis, maar richtten door het krachtig ingrijpen der veiligheids- en hulpdiensten geen schade aan. GENEVE. D. N. B. Het ministerie van marine te Vichy heeft nadere berichten ontvangen over den Engelschen aanval op Dakar. Daaruit blykt, dat Engelsche eenheden reeds Maandagmddag verschei den landingspogingen hebben onderno men en deze hebben herhaald tot laat in den nacht. De Fransche strijdkrachten hebben deze pogingen met succes verijdeld. In den nacht op Dinsdag en Dinsdagoch tend zijn de landingspogingen hervat, telkens vergezeld van hevige bombarde menten van het lange afstandsgeschut der Britsche vlootformaties. De aanval len der Engelschen vormen een gecom bineerde actie van vloot en marinelucht macht. Drie Engelsche bommenwerpers zijn volgens deze berichten neergeschoten. Een Engelsche kruiser werd door een Fransch bombardements-vliegtuig zwaar getroffen. GENEVE. D. N. B. Uit Vichy wordt gemeld, dat de Fransche ministerraad geen speciale besluiten heeft genomen op grond van den Engelschen aanval op Dakar. Hierover is tenminste niets be kend gemaakt. Volgens een officiëel communiqué heeft de ministerraad een wetsontwerp bestudeerd betreffende instelling van een krijgsraad, die de zaken zal behan delen tegen alle aanhangers en propa gandisten van De Gaulle. GENEVE. D. N. B. De Fransche ad miraliteit heeft gisteravond laat een communiqué uitgegeven, omtrent de ge vechten, die sedert Maandag geleverd worden voor Dakar tusschen Britsche en Fransche zeestrijdkrachten. In dit com muniqué wordt medegedeeld, dat de in Dakar gestationneerde Fransche duik boot in den grond werd geboord, toen zij op het punt stond een aanval op een Engelschen kruiser te ondernepien. Het grootste deel der bemanning van de duikboot kon worden gered. De Engel sche kruiser is bij den aanval door de duikboot nog getorpedeerd. MADRID. Uit Tanger wordt gemeld, dat aan de Atlantische kust in de na bijheid van de grens tusschen Fransch- Marokko en de Spaansche zone om 17 u. 30 zware bomontploffingen te hooren waren. Men veronderstelt, dat het hier gaat om een Fransche actie tegen de Engelsche vloot, die na de nederlaag voor Dakar den terugtocht heeft aan vaard. COMMUNIQUE VAN DE FRANSCHE ADMIRALITEIT. BERN. De Fransche admiraliteit pu bliceert inzake de gebeurtenissen bij Da kar het volgende communiqué: Op 23 September verscheen een Britsch eskader bestaande uit twee pantser kruisers, verscheidene kruisers, en tor pedo-jagers en troepentransportschepen voor Dakar. Toen de Fransche autori teiten geen gevolg wenschten te geven aan dén eisch van den vroegeren gene raal De Gaulle, om de stad over te ge ven en het door hem gestelde ultimatum was afgewezen, opende het Britsch es kader het vuur op Dakar. Tijdens den strijd werd een van onze duikbooten, de „Persee" tot zinken gebracht, toen zij op heldhaftige wijze tot den aanval op een Britschen kruiser overging. Deze kruiser werd getroffen. Het grootste deel der bemanning van de duikboot kon gered worden. Op bevel van De Gaulle werden vier landingspogingen in Rufisque en twee andere meer ten Oosten van Dakar ge legen plaatsen ondernomen. Al deze po gingen werden verijdeld. Daarop richtte de Britsche admiraal een tweede ulti matum aan de Fransche overheid, waar in hij verklaarde, zich genoodzaakt te zullen zien, met de Britsche strijdkrach ten Dakar aan te vallen, indien de stad zich niet vóór 24 Sept. 6 uur in den och tend zou hebben overgegeven. De vestingwerken zouden vernield en de stad bezet worden. De gouverneur heeft op dit ultimatum geantwoord: Frankryk heeft my Dakar toevertrouwd en ik zal het tot het uiterste verdedigen. ENGELSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. LONDEN. D. N. B. Officiëel wordt medegedeeld, dat de Engelsche duikboot „Thames" over tyd is en als verloren moet worden beschouwd. ALGECERAS. D. N. B. Het bombarde ment van Gibraltar heeft geduurd tot 15 u. 30. De schade is zeer aanzienlijk, aangezien de aanvallende vliegtuigen met dekking van de wolken laag konden vliegen en hun bommen goed konden plaatsen. Geconstateerd werd, dat bom men insloegen op het vliegveld Puerto de la Tierra in de nabijheid van de in- fanterie-kazerne en in een gieterij naast de kazerne, waar talryke arbeiders aan het werk waren. Het aantal slachtof fers is niet bekend. Treffers werden voorts geplaatst op de dokken van het arsenaal waar groote rookzuilen en brandhaarden konden wor den waargenomen. LONDEN. De Engelsche militaire autoriteiten in Gibraltar bevestigen vol gens een Reuter-bericht, dat Dinsdag bommen op Gibraltar zijn geworpen door vliegtuigen van Fransche typen. Er is een aantal dooden en gewonden gevallen, terwijl door ontploffingen schade en branden zijn ontstaan. Het luchtalarm heeft 4 uur en 5 mi nuten geduurd. STOCKHOLM. D. N. B. By zonsonder gang, aldus de Britsche radio, zijn de Duitsche eskaders tot hun nachtelyken aanval overgegaan. Pas tegen het aan breken van den ochtend kon het lucht alarm worden opgeheven. De vyand heeft onverstoorbaar zijn aanvallen voortgezet, óf wel met afzonderlijke ma chines óf wel in kleine groepen. De meeste branden had men vóór den ochtend kunnen blusschen, doch een deel daarvan vlamt nog voort. BRITSCHE TORPEDOBOOTJAGER TOT ZINKEN GEBRACHT. Naar de Corriere della Serra uit Tan ger meldt, heeft een vliegtuig van on bekende nationaliteit in de nabijheid van Gibraltar een Britsche torpedoboot- jager aangevallen en tot zinken ge bracht. DE ZOMERTIJD EINDIGT IN DUITSCHLAND OP 6 OCTOBER. BERLIJN. Volgens de verordening betreffende den zomertijd van 23 Jan. 1940 zal voor de gebieden van het Groot- Duitsche Rijk op 6 Oct. des ochtends om 3 uur de zomertijd eindigen. Op dien da tum zullen de openbare klokken des nachts om 3 u. gesteld worden op 2 u. GOES. Gehuwd: Renier Johannes Franciscus Valk 34 j. jm. te Tilburg en Jacoba Cornelia Mathilda Foudraine 33 j. jd.; Abraham Foudraine 25 j. jm. en Julia Cesilia Casteleijn 23 j. jd. Geboren: Maria Johanna Rosalia d. v. Franciscus Josephus Joossens en Adria- na Pieternella Jacoba de Reeper; Jan Cornelis z. v. Mattheus Fokke en Kor- nelia Elisabeth Rooze; Catharina d. v. Cornelis Castel en Jannetje Filius te Vlissingen. KLOETINGE. Geboren: Maria Ca tharina, d.v. A. Beekman en J. den Toon der; Jakob Martinus z.v. W. C. P. de Vis ser en Bregtje van Peenen; Neeltje d.v. C. Verschuure en M. de Bie; Adriana, d. v. A. A. Hillebrand en G. J. Geleedst. Overleden: Jakob Kornelis Krijnse Lokker, 71 j.; Cornelia Parhan, 63 j., echtg. van D. v. d. Voorde. Gehuwd: Gerrit Brouwer jm. en Levi- na Lena de Jonge jd.; Jacob Gerard de Jager jm. en Maatje Adriana Verboom; Hendrik de Fouw en Pauwelina Hirdes; Marinus de Keyzer en Janna van Splun- Van 15—21 Sept. 1940. VROUWENPOLDER. Geboren: Jan Antonie, z.v. Jan de Kuyper en Cornelia Catharina Charlotta van Woerkens. (P. Z. Ct.) Van 1421 Sept. 1940. OOSTKAPELLE. Geboren: Hermanus z.v. Lein de Kam en Anna Wondergem. (P. Z. Ct.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. 25 Sept. 1940. Koersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 366 365 N. I. Handelsb. 97Va 102 Philips 183 177 Unilever 109 112 A. K. U. 101% 101 Amsterd. Rubber 2087a 203 Kon. Olie 238 233 Kon. Boot 129 127 Scheepv. Unie 137% 137 Deli Mij. 207 206 3/3Va pet. Nederland 1938 84% 857/s 4 pet. Nederland 1940 II 93% 95 U. S. Steel 517a 50% Anaconda 237s 22 Beth. Steel 71 69 North Am. Cy. 155/a 15 N. Am. Aviation 17% 17 Cont. Oil 167a 16% Shell 87a 9 Kennecott 307s 30 Radio Corp. 4% 47a Americ. Enka 41% 41% Car Foundry 22% 227a Tidewater 8% 87a Rep. Steel 18 177a Gen. Motors 43 43% De markt was heden ongeanimeerd en over de geheele linie vielen koers verliezen te boeken. De strijd om Dakar was een nieuwe bron van 'onzekerheid. De omzetten waren aanvankelijk minder. De Staatsfondsenmarkt wist haar willig aanzien te behouden. Bij verder verloop kwam er weinig verandering in de koersen, behalve in AKU en Unilever, die eenige punten wis ten aan te trekken. UNILEVER N.V. PASSEERT SLOT-DIVIDEND. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het bestuur van de Lever Bros Unilever N.V. een slotdividend op de ge wone aandeelen van 3*4 (v.j. 4y2 pet. voor te stellen, doch in verband met de gewijzigde omstandigheden acht de raad van bestuur het niet in het belang der vennootschap tot de uitkeering van een slotdividend over te gaan. Op 1 December 1.1. werd een interim dividend van 3 pet. gedeclareerd. De netto-winst beloopt f 31.755.204 tegen f 28.949.247 over 1938. Een bedrag van f 16.400.113 wordt naar het boekjaar 1940 overgebracht. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van poli tie des Dinsdags, Donderdags, en Zater dags van 6 tot 8 uur nm.: regenkapje, letter-sleuteltje, rood regenkapje, distri butiestamkaart ten name van M. de Jong; band van regenmantel, L. Adri- aanse, Seissingel 24: belastingmerk aan veiligheidsspeld; ring met 8 sleutels; bruine heerenhoed; belastingbiljet t. n. van N. Rolland, Aagje Dekenstr. 169, Vlissingen; stamkaart. By vinderszwarte portemon- naie met inh., Chr. van Offenbeek, KI. Vlaanderen 53; stamkaart t. n. van M. de Jong, I. Goedbloed, 'tZand D 176; be lastingmerk, J. Wisse, Noordweg B 151; bruine portemonnaie met ritssluiting, Beppie Boone, Segeerssingel 60; inktlap, H. Mennes, L. Noordstr. 5759; zak kammetje, juffr. wed. Dronkers, Hee renstraat 27; hondenpenning, B. Goed bloed, Veerschesingel 40, roode kinder- portemonnaie, D. Marinisse, Nadorst- weg B 130; zilveren damesvulpotlood, L. Goedbloed, Dampoortsingel 30; belas tingmerk, W. Pieters, Overveldlaan E 77, 'tZand; schooltasch zonder inh., J. Romp, Veerschesingel 246; kinderport. inh. 21 ct., J. Geleijns, Pijpstr. 19; jon genspet, mej. Petterson, KI. Vlaanderen; fietstasch, Oranjekruisboekje, J. J. Deij, Rozenstr. 14; belastingmerk in etui, P. H. Geers, Veerschesingel 276; belasting merk, J. Vermeulen, Noordweg A 9; be lastingmerk, L. de Voogd, Noordweg 30. HET SLOOPINGSWERK EN PUINOP- RUIMEN TE MIDDELBURG. B. en W. hebben heden aanbesteed het sloopen van restanten van gebouwen, het sorteeren van puin en het vervoeren daarvan naar aan te wijzen plaatsen enz. ales afkomstig van door oorlogsgeweld verwoeste panden in de kom der ge meente. Er moest worden ingeschreven voor: le bikken en schoonmaken van reeds gesorteerde steen per 1000 stuks; 2e bikken en schoonmaken van door den aannemer af te breken en te sortee ren bijzondere steenen per 1000 stuks; 3e het afbreken van muren en derge lijke en vervoeren van afkomende puin en steen over hoogstens 2 K.M. lengte per kub. M. 4e vervoeren van gesorteerde steen naar de opslagplaats in de kom der ge meente per 1000 stuks; 5e vervoeren van metalen en andere nog niet genoemde materialen per 100 kg binnen de kom der gemeente. Inschrijvers: H. Prins te Amsterdam, tijdelyk te Vlissingen voor resp. f 4,25, f9,10, f6, f7,21 en fl,20; J. de Oude te Breskens en W. v. d. Berg te Bruinisse resp. f 3,50, f 6,75, f 5,75, f 2,25 en f 0,75; J. H. v. d. Ven te Vlissingen voor resp. f3, f7,90, f7,70, f2,05 en f0.23 en M. Wandel te Schoondyke voor f 3, f 7.80, f 6.60, f 2 en f 0,22. Er was ook door enkele dezer aanne mers ingeschreven voor het egaliseeren van terreinen, hetgeen echter niet met zooveel woorden in het bestek was ge noemd. ST. MAARTENSDIJK, 24 Sept. Uien- veiling: Gewone bruine uien 3.72, bon ken 3.67, drielingen 2.72, picklers 2.10. Per 100 kg. gesorteerd. Aanv. 12.500 kg. ST. ANNALAND, 24 Sept. Uienvei- ling: Gewone bruine uien 3.64, bonken 3.50, drielingen 2.60, picklers 2.60. Per 100 kg. gesorteerd. Aanvoer 71250 kg. MIDDELBURG, 24 Sept. 1940. Fruit en Aardappelveiling. Appels: Notaris 510, Jacq. Lebel 6 11, Olden Walder 67, Cox Oranje Pipping 925, Transp. Croncelles 5 12, Keswick 67, Sterappels 412, Dantziger Kant 7, Gron. Kroon 67, Oranje Reinette 5—6, Lanes Prins Al- bert 67, Bramley Seedling 57, Manks Codlin 56, Landsberger Rei nette 78, Glorie d'Hollande 14, Roode Ribbing 615, Lady Heineker 5, Blom- zoet 67, Tafel v. Bodaert 715, Bis marck 5—7, Herzogin Elza 67, Enk- huizer Aagt 1112, Witte Ribbing 79, Tuinzoet 6, Goudrenette 58, Schut- tersreinette 68, Fransche Schyven 7, Val- en Kroetappels 35. Peren: Maagden 511, Triumph 4 17, Bonne Louisse 530, Soldat Labou- reur 513, Williams 518, Zwyndr. Wijnpeer 311, Pondsperen 46, Ber gamotten 6, Scharlaken 512, Duch. ö'Angouleme 510, Conseiller 45, Ge neral Tothleben 78, Legispont 515,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3