Binnenland De legitimatiebewijzen. Wachtgeldregeling voor personeel in het visscherijbedrijf. Samenwerking tusschen Nederlandsche en Duitsche politte. Moeten kleine zaken verdwijnen De petroleum-distributie Uit de Provincie Zons op- en ondergang. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ALGEMEEN AFDEELINGS-ZI EKEN FONDS „WALCHEREN". Kerknieuws Gemengd Nieuws Het bedanken van den heer J. M. Bommel van Vloten als lid van Ged. Staten. Fietser verongelukt. Politieke sar Land- en Ti Steun voor tuinbc wordt in het communiqué nog gezegd, de graanoogst vooral in het onbezette gebied, slecht uitgevallen en is de sui kerproductie door de verwaarloozing der bietenvelden achteruitgegaan. VOOR EEN DEEL DES LANDS VER PLICHT OP 1 OCTOBER, VOOR DE REST OP 1 NOVEMBER. De commissaris-generaal voor de open bare veiligheid en hoogere S.S.- en po litieleider deelt officieel het volgende mede: De verordening nr 129/40 van de secre tarissen-generaal van binnenlandsche zaken en van justitie, betreffende de ver plichting tot legitimatie, treedt voor de Wadden-eilanden en in het kustgebied van het bezette Nederlandsche gebied op 1 October 1940 in werking. Voor het overige bezette Nederland sche gebied zal voor 1 November 1940 geen controle op de legitimatieverplich ting worden uitgeoefend. Voor de arbeiders en het kantoorper soneel in het visscherijbedrijf te IJmui- den is thans een wachtgeldregeling tot stand gekomen, waardoor aan gehuw den en ongehuwden voortaan resp. 70 en 50 pet. van het genoten loon en salaris zal worden uitgekeerd. Voor gehuwden en kostwinners-arbeiders mag het uitge keerde bedrag niet hooger zijn dan f 22.50 en voor ongehuwden niet hooger dan f 18 per week. Voor kantoorperso neel zijn deze bedragen resp. f 32 en f 23 per week. Wanneer gewerkt wordt, zal voor de arbeiders drie vierde van het loon gekort worden op de uitkeering, doch voor het kantoorpersoneel zal dat zijn een zesentwintigste deel voor iede- ren dag arbeid. Geen subsidie van overheidswege wordt verleend aan gehuwde vrouwen, niet-kostwinners, hoofden of bestuur ders van ondernemingen en aan perso nen, die een salaris boven f350 per maand genieten. Deze regeling geldt voor een aantal reederijen, zeevischhandelaren, machine fabrieken en ijsfabrieken, de Reedersver- eeniging en het Centraal administratie bureau voor het visscherijbedrijf en aan verwante vakken. Verschenen is een buitengewoon poli tieblad, dat o.m. een brief bevat van den secretaris-generaal, waarn. hoofd van het departement van justitie, aan de procureurs-generaal, fungeerend direc teuren van politie. Om te kunnen vol doen aan de formeele vereischten voor het bewijs in strafzaken en wel in het bijzonder om van geconstateerde over tredingen door een bevoegd opsporings ambtenaar proces-verbaal te kunnen doen opmaken zoo deelt de secretaris generaal in dezen brief mede heeft de Befehlshaber der Ordnungspolizei be paald, dat met ingang van heden, de z.g. Verkehrs überwachungs kommandos zich bij de uitoefening van hun dienst zullen doen vergezellen van een daartoe door de ter plaatse bevoegde Nederland sche politie-autoriteit ter beschikking te stellen Nederlandschen politieambtenaar (uiteraard zal deze opsporingsbevoegd heid dienen te bezitten) behoorende tot marechaussee, rijksveldwacht of gemeen tepolitie. Deze Nederlandsche politiebeambte neemt deel aan de controle door de Ver kehrs überwachungskommandos. Hij ontvangt van dit kommando de door de Duitsche ambtenaren van ge constateerde strafbare feiten opgemaak te „Anzeige", wanneer het een geval be treft, dat tot de competentie van den Ne derlandschen rechter behoort. Ter aan vulling van deze „Anzeige" en conform het door hem bij zijn dienstuitoefening persoonlijk waargenomene, maakt de op sporingsambtenaar vervolgens overeen komstig het wetboek van strafvordering proces-verbaal op en levert dit met bij- behoorende stukken, waaronder de schriftelijke aangifte van het Verkehrs überwachungskommando op de gebrui kelijke wijze in. SCHADEVERGOEDING VOOR VER LOREN GOEDEREN VAN MILITAIREN. Men wende zich tot de Nationale ver- eeniging tot steun aan miliciens. Bij het departement van defensie is een aanzienlijk aantal verzoeken van mi litairen ingekomen, strekkende tot ver goeding van schade wegens het in ver band met de oorlogshandelingen te loor gaan van particuliere eigendommen. Aan adressanten zal worden medege deeld, dat, indien zij niet in staat zijn deze schade geheel of gedeeltelijk te dra gen, zij zich kunnen wenden tot de Na tionale vereeniging tot steun aan mili ciens, onder overlegging van een verkla ring als bedoeld in art. 857 van het Wet boek van burgerlijke rechtsvordering (verklaring bevattende zoo volledig mo- ge'ijke gegevens omtrent het ambt, be roep of bedrijf en het gezin van den ver zoeker en omtrent den stand van de in komsten en het vermogen van dezen en zijn gezin).. DISTRIBUTIEWAREN MET EEN OM- ZET VAN MINDER DAN 40 BONNEN WORDEN NIET TOEGEWEZEN. Een zeer belangrijke maatregel, welke in haar uitvoering, vooral op het platte land velen zal treffen, is volgens de „Schager Courant" in voorbereiding. Het Centraal Distributiekantoor in Den Haag is niet meer of minder dan voor nemens om alle kleine zaken, waaronder dus buurt- en kleine dorpswinkelstjes vallen, uit te sluiten van distributiepro ducten. Deze komen dus niet meer in aanmer king voor de op de bon gezette artike len. De maatstaf welke zal worden aan gelegd, is als volgt: iedere winkelier, die per vastgestelde periode niet het voorgeschreven minimum van 40 bon nen per artikel kan overleggen, komt niet meer voor een toewijzing daarvan in aanmerking. „De Zaanlander" voegt hier aan toe: Op het platteland vooral, zullen velen hierdoor gedupeerd worden. Hoeveel winkeltjes zijn er niet door weduwen gedreven, die door een kleine nering hun zeer beperkt inkomen vergrooten, of van hun zaakje geheel trachten te leven? Dan is er nog een categorie, waarvoor „de winkel" een noodzakelijke bijver dienste is, wanneer de man door licha melijke ongeschiktheid niet geheel het brood voor zijn gezin kan verdienen en ten slotte kan nog genoemd worden de combinatie winkel-café, winkel-kleine patroon, die men op het platteland ook meermalen aantreft. In de stad zijn het de buurtwinkeltjes, welke slechts de bewoners van enkele straten tot klant hebben. Combinatie van kleine zaakjes schijnt thans de eenige oplossing, in dien zin, dat twee zaakjes bijvoorbeeld samen bonnen inleveren en dan de toegewezen hoeveelheid in verhouding van den om zet, samen deelen. Een abonné uit een onzer Zuid-Beve- landsche dorpen, wonend in een polder, waar men het zonder waterleiding, gas en electriciteit moet stellen, vraagt ons inlichtingen over de petroleum-distribu tie. De moeilijkheden voor gezinnen als het zijne, zijn inderdaad groot, nog zoo veel grooter dan die van de stads- of dorpsbewoners, waar men de beschik king over gas en (of) electriciteit heeft. Wij hopen dan ook, dat men ter bevoeg- der plaatse daarvan ten volle overtuigd zal zijn. Wat nu de petroleum-distributie be treft, hiervoor is met ingang van pe riode 6 (9 Sept.) de regeling zóó ge worden, dat geen petroleum voor ver war m i n g s doeleinden meer be schikbaar mag worden gesteld, tenzij in zeer bijzondere omstandigheden, zoo als ziekte enz. Voor verlichting komt een regeling, die zeer binnenkort te verwach ten is, waarvoor de for mulieren reeds zijn inge diend. Het is bekend, dat onze petroleum- positie niet gunstig is. Wij vertrouwen echter, dat in de eerste plaats zullen worden geholpen zij, die over geen en kele andere verlichting de beschikking hebben. DONDERDAG 26 SEPTEMBER. Zonsopgang 7 u. 30 min. Zonsondergang 7 u. 33 min. MIDDELBURGSCH HULPCOMITÉ. In het lokaal van het Middelburgsch Hulpcomité in de Singelstraat kunnen van morgen af aanvragen worden inge diend om schoenen, jurken en mantels; ook dekens zijn nog aan te vragen. Er ligt van deze artikelen weer veel gereed in de magazijnen. Ieder moet er aan denken te komen op den dag, waar op zijn letter aan de beurt is. BRANDSTOF-FORMULIEREN. Morgen zal men te Middelburg be ginnen met de bezorging van de formu lieren, die de gewone brandstoffenver- bruikers moeten invullen met opgave van hun voorraad op 29 September a.s. Zij moeten deze formulieren dan bren gen op het distributiekantoor op de bij naderen oproep aan te geven dagen en kunnen dan hun bonkaarten voor brand stoffen in ontvangst nemen. Men rekene er op, dat onder eierbri- quetten ook eierkolen worden begrepen. Zij, die van de Brandstoffencommissie Walcheren oproep kregen om hun iden titeitskaart af te halen en dit nog niet deden, zullen er spoed mede moeten ma ken, anders krijgen zy geen brandstof volgens groep E. Kloetinge. Loop der bevolking. Inge komen; Elisabeth C. kantoorbe diende, van Amsterdam, Achterweg A 175e; Leendert J. van Dujwenbode, zon der beroep, van Den Helder, 'sGraven- polderscheweg C 10; Apolonia Klooster man, zonder beroep, van Vlissingen, 's Gravenp.weg C 17Bartel Koene, kan toorbediende, van Oostkapelle, B. Bal- lotstr. B 95; Elisabeth de Meester, zon der beroep van Den Helder, Patjjnweg B 174; Pieter Cappon, machinist, van Rot terdam, B. Ballotstr. B 154; Rosalia N. van Ertvelde, dienstbode, van Kruinin- gen, 's Gravenp.weg C13Jeanne Retsin, zonder beroep, van Kruiningen, 's Gra venp.weg C 13; Maria de Jonge, zonder beroep van Heinkenszand, 's Gravenp. weg C 55; Vertrokken: Jan Goedbloed, en gezin, van Heernisseweg B 16, naar Goes, Westwal 50; Pieter J. van Houte, van B. Ballotstr. naar O. en W. Souburg, N. Vliss.weg 377; Maatje A. Verboom, zon der beroep, van Groe C 48, naarKapelle, Weststr. 262; Cornelis Kousemaker en gezin, ambtenaar, van 's Gravenp. weg C 13 f, naar Dinteloord, Havenweg B 94; Willem A. Buteijn, en gezin, commies, B. Ballotstr. B 154, naar Baarle-Nassau B 86; Izaak Matthijsse, chauffeur van B. Ballotstr. B 101, naar Haarlem, 't Krom 24 roodJan J. de Braai, bakkerskn., van 's Gravenp.weg C 7 naar Wemeldin- ge, Dorpsstr. Aan het 26e jaarverslag van deze in stelling ontleenen wij het volgende: In het jaar 1939 viel wederom een le denstijging te constateeren en wel van 921 zielen. Het onderdeel Vlissingen boekte een stijging van 345 zielen. Op 1 Jan. 1939 bedroeg het aantal zielen 24.426 en op 1 Jan. 1940 25.347. Het aantal crisisleden bedroeg op 1 Jan. 1939 912 (745 te Vlissingen en 167 te Souburg) tegen 818 (resp. 663 en 155) op 1 Jan. 1940, alzoo een afname van 94 leden. Voor rekening van het fonds hadden 472 verlossingen plaats, n.l. 252 te Vlis singen, 106 te Souburg, 8 te Veere, 57 te Serooskerke/St. Laurens, 41 te Koude- kerke en 8 te aoutelande. In 1938 be droeg het totaal aantal verlossingen 426. Voor geneesmiddelen en verbandstof- fen werden in 1939 in het onderdeel Vlis singen 85.889 recepten verstrekt tot een bedrag van f 15.564.38, tegen resp. 83.002 en f 14.294,85 in 1938, een stij ging met circa f 1300 of circa 10 pet. Per ziel werd uitgegeven f 1.03 (vorig jaar f 0,98 en in 1937 f 0,90). Aan buikbanden, elastieken kousen, steunzolen, brillen enz. werd in 1939 uit gegeven f 4549,19. Het aantal zielen ingeschreven op 1 Jan. 1940 was over de verschillende plaatsen als volgt verdeeldVlissin gen 15291, O. enW. Souburg, Rit- themen Abeele 4170, Arnemui- den 2041, Koudekerk e 'tZand Biggekerke 1389. Serooskerke G a p i n g e, deel Vrouwenpolder 1091, Veere, deel Gapinge en Vrou wenpolder 508, N. en St. Joos- land 340, Zoutelande, Melis- kerk e 297, St Laurens, Brig- da m m e 220. Totaal 25.347. Uit het financieel overzicht van den penningmeester, den heer L. P. van Oor schot, bleek dat aan premiën werd ont vangen f 236.308,05, tegen f 227.894.01 in 1938. De winst over 1939 bedroeg in totaal f 1599,42. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cornjum, S. G. Scherp- stra te Peins. Aangenomen naar Oppenhuizen, A. M. Knottnerus B.Rz. te Ee. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dordrecht, J. Fraanje te Barneveld en R. Kok te Veenendaal. Jubileum Ds A. Verhagen. Zondag j.l. heeft Ds A. Verhagen, pre dikant bij de Geref. Gemeente te Mid delburg, zijn 25-jarige ambtsbedie ning herdacht. Hij had daarbij als tekst gekozen 2 Sam. 7 18. In verband hiermede werd gehandeld over „Een verlegen danker", die eindigt in Christus, blikt in de diepte en roemt in 's Heeren goedertierenheid. Aan het einde van den dienst werd de jubilaris toegesproken door ouderling van den Bosse, die hem dankte voor al den arbeid gedurende bijna 20 jaar in deze gemeente verricht, en hem voor de toekomst den zegen des Heeren toe- wenschte. Op zijn verzoek werd Ds Ver hagen toegezongen Ps. 121 4. UNIVERSITEIT EN KERK. Ontstellend percentage onkerkelijken onder de studenten. In „Hervormd Amsterdam" schrijft dr C. P. Gunning als voorzitter der Amst. Ver. van Hervormden, naar aanleiding van een passage in de rede van prof. dr J. J. van Loghem bij de overdracht van het rectoraat der Universiteit van Am sterdam o.m.: „De hooggeleerde spreker wee3 er op, dat bij de inschrijving van de studenten, waar thans ook gegevens omtrent de kerkelijke gezindheid worden gevraagd, gebleken was dat bijna de helft (onge veer 45 pet.) volgens eigen mededeeling, niet tot eenig kerkgenootschap behoor de. Ongeveer een vierde deel (ruim 25 pet.) gaf op protestantsch te zjjn. Ziedaar twee sobere, maar veelzeggen de cyfers." „Toen wjj den hooggeleerden spreker deze getallen hoorden noemen, keken wij de rij van professoren eens rond, allen achtbare personen, sieraden van de we tenschap. Met smart moesten wy vast stellen, dat zich onder dit kleine hon derdtal personen slechts een enkele be vond, dien wy geregeld in onze kerkelijke samenkomsten aanwezig zien. Ook hier mag dus zeker worden gesproken van een verloren terrein. In een hooggestem de peroratie eindigde de spreker zijn toe spraak, waarbij hij de taak en de studie van de alumni der Universiteit „sub spe cie aeternitatis" onder het Licht van de Eeuwigheid beschouwde. Maar het hoogste en belangrijkste waarop hij zijn hoorders wees, was de studie van de wijsbegeerte, die den mensch vermag uit te tillen boven het aardsche en op zijn eeuwige roeping wijst. „Wij oefenen geenerlei critiek op deze rede uit. Menigeen zal dankbaar de woor den van den Rector-Magnificus hebben aangehoord, er zich over verheugd heb ben, dat hij niet bleef staan bij het alle- daagsche; en zal bemoedigd en gesterkt huiswaarts zijn gegaan. Maar onze Kerk, die de opdracht van haar Heer en Hei land kreeg om het Evangelie der verzoe ning en genade te brengen aan allen, vraagt zich beschaamd af of zij ten op zichte van de Universiteit onzer stad wel trouw aan deze roeping is geweest. Mo ge onze kerkeraad ook in deze bewogen tijden gelegenheid vinden deze vraag on der oogen te zien." BOMMEN OP KOOG AAN DE ZAAN. Gisternacht zijn te Koog aan de Zaan drie bommen gevallen, uitgeworpen door Engelsche vliegers. Zij hebben uitslui tend materieele schade aangericht. In een weg werd een gat geslagen. De twee andere bommen kwamen bij een sloot en op een rijwielpad terecht. Aangereden door de tram. Maandagavond waren te Voor schoten jongens aan het verzamelen van eikels. Enkelen kropen door een haag, waardoor zij op de baan kwamen van de blauwe tram, richting Leiden. Bij het naderen van een tram uit de richting Den Haag namen zij de vlucht, maar een, de 12-jarige Joh. v. d. P., kon blijkbaar niet meer weg komen en werd aangereden. Met zeer ernstige hoofd-, vleesch- en beenwonden werd hij opgenomen en bij omwonenden binnen gedragen, waar hg is verbonden door doktoren. Het slachtoffer is in zeer zorgwek- kenden toestand naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. De kettinghandel in distributiekaarten te Am sterdam. Gisteravond heeft men een zeer groot deel van de gestolen distri butiekaarten, ontvreemd tijdens een in braak in het distributiekantoor aan den Laanweg te Amsterdam, teruggevonden. Zij waren verstopt onder den vloer van een rijwielwerkplaats. De eigenaar van deze zaak was reeds gearresteerd. Een rijwielhandelaar had de honder den kaarten, petroleum-kaarten, benzine- kaarten, textielkaarten, boter- en vet kaarten, broodkaarten opgeborgen in een kartonnen margarinedoos, den vloer opengebroken in de werkplaats en de doos verborgen. Rechercheurs ontdekten de geheime bergplaats. Er zaten honderden kaar ten in. De meeste verdachten zijn voor den officier van Justitie geleid en in het Huis van Bewaring opgesloten. Het on derzoek is nog in vollen gang. Gedood door een stuk hout. Zaterdagmiddag is de 18-jarige J. E. te Roosendaal door een paal van een schommel getroffen en zoo zwaar ge wond, dat hij weldra aan de gevolgen is overleden. De jongen was met een broer bezig balken achter de ouderlijke wo ning te verplaatsen. Hg zette daarbij een balk tegen den schommel op het erf de horizontaal liggende paal van den schommel kon echter het gewicht niet dragen, met het gevolg, dat het zware stuk hout naar beneden kwam, juist op het hoofd van het slachtoffer. Door een verdwaald schot geraakt. Gisteren werd te Alphen aan den Rijn een'hond door een auto overreden. Het dier werd zoo ern stig gewond en jankte zoo erbarmelijk, dat een passeerde Duitsche militair me delijden kreeg en besloot den hond met een revolverschot uit zijn lijden te ver lossen. Hij waarschuwde de omstanders uit den weg te gaan, waaraan zij volde den. Nadat het doodelijke schot gelost was, bemerkte de heer A. van Beusekom, die juist passeerde, dat hij was getrof fen. De kogel is, na den hond te hebben gedood, vermoedelijk tegen de straat te- ruggeketst en hem in het linkerdijbeen, even boven de knie, gedrongen. De heer van B. is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Gestoorde bruiloft met b 1 ij einde. „Hij" en „zij" zouden gis teren in een provinciestad in ons land in het huwelijk treden. Maar „zij" was vreemdelinge, en daar de stad behalve in de provincie ook in de kuststrook ligt, was het haar verboden de haven, waar vandaan het huwelijksbootje moest ver trekken, aan te doen. Desondanks had het paartje het er op gewaagd, maar voor het gebouw waarin het huwelyk voltrokken zou worden, Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft de heer J. M. van Bommel van Vloten tegen 1 November a.s. ontslag genomen als lid van Provinciale en Ge deputeerde Staten van Zeeland. Zijn op volger als lid van de Prov. Staten is de heer C. G. Hage te St. Maartensdijk. De ontslagneming van den heer Van Vloten komt voor ingewijden niet geheel onverwacht, al zal ieder, die zyn capa citeiten en toewijding kent gehoopt heb ben, dat hij ze nog wat had kunnen uit stellen. Immers het is voor ons Provin ciaal Bestuur een groot verlies, in dezen tijd iemand als den heer Van Vloten te zien heengaan. Na het overlijden van den heer W. Ka- kebeeke, oom van den heer Van Bommel van Vloten, kreeg de laatste, die toch reeds druk bezet was, er nog meer func ties bij. Hij werd o.a. benoemd tot voor zitter van de Coöp. Suikerfabriek „Din teloord". Ook heeft hij de leiding van een groot administratiekantoor te Goes. De heer Van Vloten deelde dan ook reeds in Mei in Gedep. Staten mede, dat hij dit college zou gaan verlaten. Toen brak echter juist de oorlog uit en op dringend verzoek van de overige leden van dit college besloot hij, gezien de om standigheden, nog wat aan te blijven. Het blijkt echter den heer Van Vloten niet mogelijk, om ten volle de belangen der provincie te dienen en tevens zijn andere functies behoorlijk waar te nemen en dus moest hij wel aan zijn in Mei meegedeeld voornemen nu uitvoering geven. De heer Van Vloten is in 1931 voor de Liberale Staatspartij lid der Prov. Staten geworden, als opvolger van zijn oom, den heer W. Kakebeeke, en werd direct gekozen tot lid van Gedep. Staten, in welke functie hij den heer Van der Weijde opvolgde. Negen jaar heeft hjj dus in het Dagelijksch Bestuur der pro vincie Zeeland zitting gehad. Zijn arbeid vond in de Prov. Staten groote waardeering. Alle leden, ook zij, die misschien bij een of andere gelegen heid wel eens met hem van inzicht of meening verschilden, zullen moeten er kennen, dat de heer Van Vloten zich bui tengewoon in de zaken inwerkte, over een helder oordeel beschikte, en steeds met voorkomendheid de sprekers beant woordde. Hij zocht zijn toevlucht niet in breedsprakigheid, maar was altijd zake lijk en gedocumenteerd in zijn verdedi ging en toelichting. Toen de heer Van Vloten lid van Ge dep. Staten werd, werd hij ingedeeld bij de derde afdeeling. Deze „lag" hem niet zoo zeer. Hier was meer een plaats voor iemand, die meer juridisch was aange legd. Maar al spoedig werd hij ingescha keld bij het samenstellen van de Prov. begrooting en hier was hij meer op dreef. In 1934 kreeg hij de eerste afdeeling (financiën) en deze heeft hij tot nu toe behouden. In deze kwaliteit heeft hij veel mogen doen. Zoo heeft hij om maar iets te noemen het wegenfonds en wegenonderhouds- fonds ontworpen ter financiering van de wegenverbetering. Dit is van groot belang gebleken. Aan de voorbereiding van de brug over de Zandkreek (zijn troetelkind) heeft hij hard gewerkt. Tal van moei zame onderhandelingen en besprekin gen heeft hij gevoerd, ingewikkelde be rekeningen gemaakt, enz. Helaas, de brug is er nog niet! De Zegam ligt nog versch in het ge heugen. Ook hieraan heeft de heer Van Vloten met alle kracht gewerkt, al is wellicht dit nu niet in alle opzichten zijn meest prettige arbeid geweest. De laatste jaren had hij ook een groot aandeel in de leiding van de boot diensten. Volledig is deze opsomming aller minst, maar zij geeft toch wel een in druk van het vele, dat de heer Van Bommel van Vloten als lid van Gedep. Staten in het belang van onze provincie heeft gepresteerd. Hg zal zeer worden gemist. kwam een rechercheur tusscheinbeide, met het gevolg, dat de geheele bruiloft stoet naar het politiebureau verhuisde. Van des morgens elf tot des middags half vijf werd het anders zoo stille bu reau door de bruiloftsgasten opgevroo- lijkt. Doch toen kwam uit den Haag het verlossende woord, dat voor dit bijzon dere geval dispensatie werd verleend. In allerijl werd de tocht naar het stadhuis hervat, met het blij einde, dat het hu welijk alsnog voltrokkenn werd. Doodelijke val van een dak. Gistermiddag is de 58- jarige metselaarsknecht A. H. door on bekende oorzaak van het acht meter hooge dak der Ned. Herv. pastorie te Lekkerkerk gevallen. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar zijn wo ning gebracht, waar hij drie uur later is gestorven. Gistermiddag is te Koog a. d. Zaan op den hoek een doodelijke aanrijding ëe schied. Een 53-jarige wielrijder uit Zaandam, die den weg overstak, werd door een auto gegrepen. Hij was op slag dood. De toestand te Leuven. Weer nagenoeg norma®, Te Leuven, de oude Belgische universi teitsstad, in Mei j.l. door het oorlogsge' weid vrij zwaar geteisterd, is het leveB TER NAV( Dezer dagen vergat Contact-Commissie v C.H. Unie in Frieslt maal. Er bestond volledig ten aanzien van de menwerking en van van de commissie gel bereiking van haar c Zij adviseert aan tij-instanties om een te verwezenlijken. Met vermijding va: ding zou kunnen gev zal met kracht een ge: worden bevorderd; ook uitstrekken tot d samenwerkende parti Waar plaatselijke n ten rijzen, hoopt de c zijn om deze op te los De commissie beslo tjjden haar samensp zetten. Zij constateer dat zij haar werkza kan nemen op den volledig vertrouwen. thans weer nagenoeg Van de 39.000 inwone schieting hun stad ve: West-Vlaanderen of gaven, zijn er al 34 Met uitzondering va welke, als bekend, ge zijn de universiteitsge heel onbeschadigd ge met het afnemen van gin worden gemaakt bouwen hebben niet i Hier en daar is met nieuwe perceelen ree maakt. Ook het puin teitsbibliotheek zal w ruimd zijn. Tijdens een bombarde steden van het Ruh kerkgebouw van de ernstig beschadigd. Krachtens een besc Secretaris-Generaal, wi departement van Land rij, wordt aan telers bouwgewassen steun maximum van f 1.150.0 De steun wordt verle kommers, platglas-koi peen, radijs, tomaten i kweekt in bepaalde per DE TOEPASSING VAI VERORDEI Een regeling voor een arbeidskrac De ondervinding, op ontslagverordening in drijven, is voor het Cc aat voor land- en tuir geweest, naar een reg welke eenerzijds voor de vele en groote moei minimum terugbrengt e vele landarbeiders het kent van een vergroot werkstelling, en wel c van de kern vaste en lc met alleen in de zomc ook in de wintermaand Na vele besprekingen tegenwoordigers van j saties en landarbeiders deelen des lands, is thans, aldus het Landbo een regeling' gereedgekc De normen, welke de de tewerkstelling van 1 krachten in acht moete zij voor het overige pers tea de ontslagverorden gende: 1. voor het weidebed geheele jaar één arbeid 2. voor het akkerbedr zomerperiode één arbe uitgezonderd de Wierii

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2