We sparen punten! Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Landbouw Marktberichten Radioprogramma Frontve Nederlan NOORD-BEITELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. SCHOUWEN'DUIVELAND. .én Japon biedt veel mogelijkheden WOENSDAf 54e JAAR LAND ARBEIDERS WET. Vooral In de drie Noordelijke provin cies en in Noord-Holland heeft men ge bruik gemaakt van de mogelijkheden, welke de Landarbeiderswet biedt. Men zie slechts de cijfers betreffende het aantal „plaatsjes". Dit bedroeg op 31 December 1939: Groningen 1180 Friesland 706 Drente 1011 Overijsel 439 Gelderland 633 Utrecht 5 Noord-Holland 716 Zuid-Holland 353 Zeeland 139 Noord-Brabant 287 Limburg 148 Totaal 5623 Ten deele kan het belangrijke verschil tusschen de provincies wel verklaard worden uit de varieerende agrarische toestanden, meent „Patrimonium". Waar het groot- en middenbedrijf omvangrijk is, is het aantal landarbeiders uiteraard grooter dan in streken, waar het klein bedrijf een zeer belangrijke plaats in neemt. Dientengevolge heeft voor Gro ningen en dergelijke argrarische gebie den de Landarbeiderswet ook de meeste beteekenis. Maar toch kan op deze wijze het ver schil niet geheel verklaard worden. In Utrecht, Zeeland, NoordBrabant e.a. heeft men kennelijk te weinig aandacht aan de Landarbeiderswet geschonken. Moge daarin verandering komen. overleed begin Augustus 1940. Door dit laatste sterfgeval kwam er een einde aan de dienstbetrekking van mej. Koster bij de familie De VisserPlet. Om haar trouwen arbeid, die vooral in de laatste jaren niet gemakkelijk was geweest, werd mejuffrouw Koster gehuldigd in de zaal van de pastorie aan de Loolaan, waar eenige verwanten en vrienden van de familie De VisserPlet aanwezig wa ren. Ds P. Visser sprak eerst een woord van welkom. Vervolgens hield mevrouw Esselink, presidente van de afdeeling Apeldoorn der Ned. Vereen, van Huis vrouwen een toespraak, waarin ze „Li- na" dankte voor haar eerlijkheid, trouw en toewijding. Deze drie woorden ston den ook op de verguld zilveren medaille, die reeds uitgereikt wordt na 20-jarigen dienst bij één familie, en die in dit geval dus bijna dubbel verdiend mocht heeten. De medaille werd overhandigd, alsook een eenvoudige herdenkingsoorkonde in lijst. Mevrouw Kamphuis gaf als secreta resse der vereeniging een bouquet bloe men. Vervolgens spraken nog eenige fami lieleden en vrienden woorden van waar deering, waarna mej. Koster bewogen dankte voor deze geheel onverwachte hulde haar gebracht. Tenslotte uitte Ds Visser de wensch dat „Lina" in Wolfaartsdijk nog vele ja ren van rust en van vrede zal mogen doorleven, en dat ook zij op haar levens avond moge ontvangen de verhooring van de bede, waarmede de Emmaüsgan gers zich richtten tot den Heere Jezus Christus: Blijf bij ons, Heere, want het is bij den avond, en de dag is gedaald. (Lucas 24 29.) Arnemuiden. Zaterdagavond werd door de politie proces-verbaal opgemaakt te gen een viertal personen, die zich tus schen 10 u. n.m. en 4 u. vm. op straat bevonden. Ook de verduisteringsvoorschriften worden door iedereen niet voldoende na geleefd, hetgeen blijkt uit de controle die geregeld gehouden wordt. Bij overtreding zal direct proces-ver baal worden opgemaakt. WALCHEREN Ritthem. De collecte voor het reclas- seeringswerk bedroeg f 18.43. (Belange loos bericht.) Colijnsplaat. Benoemd tot huisvader en -moeder van „Rustoord", tehuis voor ouden van dagen, de heer J. Verlinde en echtgenoote te Veere. Tholen. De verzending van mosselen is vorige week met sprongen opgeloopen. Ruim 1400 ton werd meer verzonden, in totaal 3400 ton van 100 kg. Aan schoon maken wordt zeer weinig gedaan. Bij de firma H. Baay wordt momenteel veel ge kookt en ingemaakt verzonden. De kwa liteit der mosselen is best. Bruinisse. Bommen i n h e t Z y- p e Zondagnamiddag om ongeveer zes uur heeft een vliegtuig eenige bommen laten vallen in het Zype. Er werd echter niets getroffen. Schade werd niet aan gericht. Begrijpelijkerwijs bracht het gebeurde nogal consternatie teweeg, daar het juist onder kerktijd gebeurde en velen de ker ken verlieten. NOTARIAAT. By besluit van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van ju- sitie van 20 Sept. is aan K. Gorter op zijn verzoek eervol ontslag verleend met in gang van 1 Oct. 1940, als notaris te Wommels. UITSTEL VAN HERFSTVACANTIE TOT NOVEMBER. De waarnemende secretaris-generaal van het departement van onderwas heeft aan burgemeester en wethouders van alle gemeenten; aan de besturen van scholen voor gewoon lager, uitge breid lager en buitengewoon lager on derwijs; aan de directeuren der rijks kweekscholen en aan de besturen van gesubsidieerde bijzondere kweekscholen medegedeeld, dat hij het noodzakelijk acht, dat een eventueel in het leerplan der betrokken school opgenomen herfst- vacantie niet in September of October wordt gehouden, doch tot een later tijd stip, bijv. de eerste dagen van Novem ber, wordt uitgesteld. Hierdoor zal een besparing op het ge bruik van brandstoffen worden verkre gen, terwijl, indien door een tijdelijk te kort aan brandstoffen voor de betrok ken school het onderwijs voor eenigen tijd zou moeten worden stop gezet, de leerlingen door het treffen van dezen maatregel minder schade zullen onder vinden. DE SCHOOLBIBLIOTHEKEN. Welke boeken niet meer mogen worden uitgeleend. De w.n. Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs heeft aan de besturen en leiders van alle lagere en middelbare scholen bericht, dat het uit- leenen van boeken, plaatwerken enz. in vollen omvang kan worden hervat, ech ter met dien verstande, dat anti-Duitsche boeken enz. in het geheel niet meer voor uitleening in aanmerking mogen komen. Alle boeken, tijdschriften, plaatwerken, atlassen enz., welke een anti-Duitsche strekking hebben, moeten uit de biblio theken worden verwijderd en, behoorlijk afgesloten, afzonderlijk worden bewaard. Onder te verwijderen werken moeten o.a. worden gerekend alle werken van de navolgende schrijvers: Gedye, Gunther, Schwarzschild, Mow- rer, Den Doolaard, Lennhoff, Juhasz, Borkenau, Fraenkel, Heiden, Laatsman, Langdorff, Van Loon, Olden, Rausch- ning, Zweig, Roberts, Mann, Althof f, Van Brentano, Feuchtwanger, Frank, Glae- ser, Golding, Haller, Keun, Lewis, Mal- raux, Merz, Bruckner, Graf, Toller, Van ce, Otto Braun, Blankenstein, Einstein, Bruckner (Tagger), Böblin, Hegemann, Knickerbocker, Kisch, Emil Ludwig (Cohn), Familie Mann (Thomas, Hein- rich, Érika, Klaus), Olivier, Remarque, Renn, Roth, Sienkiewicz, (vooral de ro man „Die Kreuzritter"), Schussnig, Steinberg, Tucholsky, Werfel, Arnold Zweig. EEN BOM OP AMELAND. Een doode. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half een, heeft een Engelsch vliegtuig een zevental bommen uitgewor pen boven het dorp Hollum op Ameland. Er is aanzienlijke schade aangericht, ter wijl ook een menschenleven te betreuren is. Een bom kwam neer op het pand van den winkelier J. de Boer, dat geheel ver nield werd. Hierbij kwam het vier-jarige dochtertje van den winkelier om het le ven. Het zes-jarige dochtertje en de moe der werden zwaar gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Leeuwarden overge bracht. De Boer zelf was niet thuis. In de omgeving werden, mede door an dere neerkomende bommen, verscheidene huizen vernield, terwijl langs de geheele Burenlaan geen ruit heel bleef. Met het hoofd tusschen twee wagons. Gistermorgen is de 30-jarige J. V. uit Urmond op de ter reinen van de staatsmijnen te Stein met het hoofd tusschen twee wagons terecht gekomen. De ongelukkige was op slag dood. V. was gehuwd. Spelen met Trotyl. Zon dag vonden twee jongens op de heide by Ede een pakje trotyl, dat zy meenamen naar huis. Zy speelden er eerst mee, doch daarna nam een van hen een hamer en sloeg daarmee op het pakje. Een hevige ontploffing volgde, waardoor van een der jongens, A. D., twee vingers werden afgerukt. De andere jongen kreeg geen letsel. Noodlottige aanrijding. Zondagavond is te Boxtel de 63-jarige A. van W., die zich midden op den weg naar Eindhoven bevond, door een auto aangereden en op slag gedood. Bloedige familie twist. Ten huize van den arbeider T. v. d. B. te Veghel heeft zich een fa milietwist voorgedaan waarbij v. d. B. ernstig door messteken werd gewond. Reeds geruimen tyd was er ruzie tus schen v. d. B. en zijn schoonfamilie S. te Oss. S. besloot aan dezen toestand een eind te maken door eens duchtig met zijn schoonzoon te praten. Verge zeld van nog twee familieleden begaf hij zich naar Veghel en nauwelijks was de familie bijeen of er ontstond een hoogloopende twist welke in een hand gemeen tusschen schoonzoon en schoon vader ontaardde. S. trok een mes en bracht zyn tegenstander hiermede eeni ge diepe steken in hoofd en schouder toe. Intusschen hadden buren de politie gewaarschuwd en weldra verschenen er Honderd punten voor een half jaar zullen niet alleen aan boven- en onder- kleeding, doch tevens aan huishoudgoed geofferd moeten worden. Nu gaat het met punten zoo, als met alle andere din gen, want de een zal zooveel overleg aan den dag weten te leggen, dat zij uitkomt en de ander verbruikt haar portie in den kortst mogelyken tyd. Op een ge geven oogenblik blijkt er het een of an der noodig te zijn, b.v. handdoeken of iets anders en dan weet men niet hoe men er aan moet komen. Mopperen helpt niet, want in de noodzakelijke dingen moeten we ons zoo goed mogelijk weten te schikken, dus zullen we wegen moeten vinden om met zoo weinig mogelijk pun ten goed gekleed te gaan en tevens af wisseling aan te kunnen brengen. Zelfs een bestaande japon en een mantel zal nog tot in het oneindige omgewerkt die nen te worden. Een wintermantel met overslag wordt gemoderniseerd door de sluiting naar het midden te verleggen, waardoor de overslag komt te vervallen. Een recht of een omgeslagen, aanslui tende boord kan van bontstof of van bont gemaakt worden, overtueel ook half ronde zakken. Zonder punten te offeren zal men in vele gevallen weer kunnen volstaan met den wintermantel, die al reeds meerdere jaren heeft dienst ge daan. Het koopen van soliede stoffen in weinig opvallende kleuren is steeds aan te bevelen. Zwart en donkerblauw bieden vele mogelijkheden en behoeven als ge heel toch niet eentonig te werken, om dat er kleurige details op aangebracht kunnen worden. Wil men een japon var. maken., dan ia bet noodig, dat. men dPïe eerat heelemaal uit elkander tornt. daar. nn afborstelt, en grondig nai.iet of rv geen vlpkken in zitten. In dit laatste val verdient bet aanbeveling om een on ander te wasschen, wollen weefselB b.v, in een aftreksel van houtzeep, daarna goed spoelen en over een vochtigen doek nastrijken. Het patroon wordt op de stofdeelen uitgelegd evenals de stof, waarmee men zich voorstelt te moderni- seeren. De mogelijkheden zyn vele en zeer practisch is het om een grondpa troon te laten maken naar het figuur, aan de hand waarvan men bestaande japonnen kan moderniseeren. Wat de keuze van kleuren betreft behoeft men niet al te angstvallig te zyn, indien het een combinatie is, die bij zwart gedra gen moet worden. Behalve het altijd ge distingeerde wit kan men zelfs fel blauw, geel, groen en rood voor de details aan wenden, terwijl bij bruin o.a. olijfgroen, erica, jade wijnrood, terracotta passen. Onze schets geeft enkele mogelijkheden aan om tel kens weer een ander aanzien aan een enkele japon te ver- leenen. Links een japon met zwart wollen georgette, die wat kleur betreft, niet aan den tijd gebonden is en waarvan de garneering be staat uit weinig opvallende knoopen en stiksels. Boven aan ziet men hoe in de hals een kraagje van geruite wol len stof is gehecht (b) waar van ook de moderne lasch is gemaakt, welke eenvoudig van uitvoering is. De over slag wordt met drukknoopjes over de ceintuur gesloten, terwijl het inwendige van de lasch met een rits sluit. Het kleine zakje op den boven kant is zeer practisch voor het bergen van tramkaart e.d. Rechts is een piqué of zij den crêpe garnituur (c), dat met groote steken ingeregen wordt en aardig kleedt. Ver der geeft (a) een los vest te zien in een afstekende kleur, b.v. van fluweel, terwijl (d) weer een ander model kraagje aangeeft en een breede cein tuur in „Nuèder" (beurs) model. Men kan er smalle linten aan de rugzijde aan hechten, die van voren ge strikt worden, doch meer ge slaagd lijken ons knoopjes en lusjes aan de rygzyde. Men ziet, de mogelijkheden zijn vele, en wanneer men over wat fantasie be schikt kan men een zeer apart effect verkrijgen, dat een persoonlijk aspect geeft aan een japon. Kleine metermaten (tot 90 cm) worden zonder bon afgele verd, evenals verschillende garneerstof- fen, waardoor wij het zelf in de hand hebben om te zorgen, dat onze japonnen afwisseling bieden, ondanks het toege stane aantal punten. eenige manschappen van de marechaus see. De familiebezoekers hadden zich ijlings uit de voeten gemaakt. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. S. is door de politie aangehou den. Jongetje verongelukt. Bij den Admiraal de Ruyterweg te Am sterdam is gistermiddag een ongeluk gebeurd, dat een jongetje het leven heeft gekost. Het kind was op een der kipkarretjes van een zandtreintje ge klommen en er afgevallen; het raakte tusschen de wagentjes en was vrijwel op slag dood. Stagnatie op de spoor lijn Haarle mL e i d e n. Zon dagochtend ongeveer tien uur is nabij Lisse een voedingsdraad gesprongen van het electrische net van de spoor baan HaarlemLeiden, waardoor het treinverkeer tusschen genoemde steden werd verbroken. De reizigers moesten te Hillegom den trein verlaten en kon den per tram hun reis vervolgen. Onge veer half één was het euvel hersteld. ONTROUW BELASTINGAMBTENAAR De adjunct-commies bij de belastingen te Dordrecht, J. W., die nog al eens in geldverlegenheid zat, had zich een paar maal daaruit weten te redden door giften aan te nemen van een tweetal belasting schuldigen. Ter compensatie daarvoor zorgde hij er voor, dat hun aanslagen in de belasting achterwege werden gelaten. De aldus ten nadeele van den Staat ver dwenen bedragen beliepen vele honder den guldens. De Dordtsche rechtbank veroordeelde den belastingambtenaar tot acht maan den en de beide belastingschuldigen, C. D. en J. van der W., ieder tot vier maan den gevangenisstraf. Alle drie kwamen in beroep bij het Gerechtshof alhier. Op 9 Sept. vorderde de advocaat-generaal in alle drie geval len bevestiging van het vonnis. Gisteren j deed het Hof uitspraak, waarbij dezelfde straffen werden opgelegd aan W. en D. als door de rechtbank werden opgelegd. Evenwel werd Van der W. vrijgesproken. Faillissement. Failliet verklaard Leunis Maas, tim merman en aannemer, wonende te Dom burg. Rechter-commissaris mr J. H. F. Bloemers; curator mr H. L. van Zanten, adv. te Vlissingen. BIETENCAMPAGNE BEGONNEN. Het wordt weer druk in onze Zeeuwsche havens en aan de stations. De bieten campagne is weer begonnen. De eerste suikerbieten zijn gisteren weer aange voerd. Over het algemeen valt het gehal te en het gewicht niet tegen. MIDDELBURG. Veiling van 23 Sept. Spinazie 25, Postelein 28, Augur ken 320, Wagenaarsboonen 6, Stok- snijboonen 815, Stamsnijboonen 6 10, Stokprincessenboonen 812, Stam- princessenboonen 610, Koolrapen 1.5 2, Breekpeen 1.52.5, Andijvie 2, Waspeen 4, Uien 34, Kroten 1.5--2, Sav.kool 2—4, Roodekool 23.5, Witte- kool 33.5, Prei 35, alles per kg.; Peen 3.54, Rapen 12.5, Kroten 1 3, Uien 1—2, Selderie 13, Knolselde- rie 2—5, Peterselie 1, Rammenas 2, al les per bos; Bloemkool 218, Andijvie 1, Kropsla 1, Komkommers 26, alles per stuk. KAPELLE, Veiling van Maandag 23 Sept. 1940. Groote veiling: Appelen: Transparan te de Croncel 614, Cox Orange Pippin 533, Sterappels 728, Glorie v. Hol land 923, Goudreinetten 517, Fran- sche Reinetten 613, Lemoenappels 7 12, Notarisappels 817, Groninger Kroon 521, Present v. Lunteren 5 13, Oranjereinetten 510, Earley Vic toria 512, Bramley's Seedling 611, Lanes Prince Albert 710, Jacq. Lebel 48, Hondsmuil 56.5, Udoappels 6 10, Allington Pippin 6—13, Rembour Mortier 45, Pomme d'Orange 818, Val Sterappels 414, Val Goudreinet ten 49, alles per kg. Peren: Bonne Louise d'Avranches 6 28, Triumph de Vienne 519, Confe rence 718, Soldat Laboureur 5—9, Le- gipont 628, Doyenne du Cornice 13 37, Williams Duchesse 615, Hertogin Elsa 513, Maagdenperen 512, Zwijn- drechtsche Wijnperen 712, Nouv. Poi- teau 410, Jodenperen 47, B. Hardy 823, B. Dur. de Tongres 512, B. Clairgeau 616, B. van den Ham 48, B. Lebrun 511, B. Superfin 58, B. Alexander Lucas 818, Triumph de Jodigne 69, Dubb. Bergamotten 58, Pondsperen 49, Saint Remy 49, Blanke Jutten 57.5, General Totleben 59.5, alles per kg. Diversen: Bramen 3640, Frambozen 4145, Blauwe Druiven 2835, Groene Noten 818. Groenten: Dubb. Princessen z. draad 611, Snijboonen 612, Stokprinces- sen 11, Tomaten 717, Uien 12, Sja lotten 8, alles per kg.; Sav.kool 2.80 4.60, Roodekool 4.705.50, Wittekool 3.103.30, alles per 100 kg.; Komkom mers 23, Bloemkool 415, Perziken 18.5, alles per stuk; Noten 16—55 per 100 stuks; Kropsla 11.50 per 100 kropBospeen 38.50 per 100 bos. WOENSDAG 25 SEPT. 1940. JAARSVELD. 414,4 M. KRO-Uitz. 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Wij begin nen den dag. 8.30 Gram. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.05 Gram, 12.15 Rococo-octet. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, gram. 1.15 Musiquette en gram. 2.00 Vrouwenuur tje. 3.00 KRO-melodisten en solist. 3.30 Gram. 3.45 KRO-Melodisten en solist. 4.30 Kinderuurtje. 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 5.30 Gram. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.05 Cyclus „Uitingen van Nationale Cultuur". 6.20 KRO-orkest (6.45—6.50 Ber.) 7.00 Vra gen van den dag (ANP). 7.15 Gram. 7.20 KRO-orkest. 7.45 Reportage. 8.00 Nieuwsber. ANP, gram. 8.15 Radiotoo- neel met luisterwedstryd. 8.35 KRO-Me lodisten. 8.50 Wy sluiten den dag. 8.55 9.00 Nieuwsber. ANP. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-uitz. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Enge» 7.30 Gram. 8.00 Nieuwsber. ANP, g«® 9.00 Orgelspel. 9.20 Gram. 10.00 M°r' genw. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest. 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 AVRO-Am»- sementsorkest. 12.30 Ber. Duitsch. 12> Nieuws- en economische ber. ANP, fra®' 1.00 Omroeporkest. 2.00 Ber. Duitser- 2.15 Sylvestre-trio. 3.00 Gram. 3.30 Be - Engelsch. 3.45 Orgelspel. 4.10 Grs®j 1 4.28 AVRO-Tango-orkest (opn.)- 5-w Ber. Duitsch. 5.15 Nieuws- en econ. bet ANP. 5.30 Onderw.fonds voor de Scheep vaart: Causerie „Stoomketels en stoo machines aan boord van schepen AVRO-Amusementsorkest. 6.15 Ber. gelsch. 6.30 AVRO-AmusementsorMl- 7.00 Vragen van den dag (ANP)- Pianovoordr. 7.35 Kinderkoor lust" (opn.) 8.00 Ber. Duitsch.»:' Nieuwsber. ANP. 8.25 Gram. gelsch. 8.45 Gram. 8.550.00 Nieu ANP, sluiting. Uitgave: N. „Luctor et En het I Bureaux Lang Portrekening 44 dijkantoor M i d J. J. FANOY N Directeur - Hoof: Er verschijnt in politiek weekblad zich in hoofdzaak len den haat tegen keren. Op de meest fe week aan week te; den. De eerste tas staat, zoo heet hel ter gedrukt artike houding, reinhoudi het ras. Dit blad wordt, kei gezegd wordt, principieele natioi menschen voor wie tische wereldbesch de religie is gewor gers behooren dan Rost van Tonningei Dit zou op zichz zondere beteekenis verschenen was eer S. B. getiteld: „Ac Dit boekje is, na: drukkelyk verklaar teneinde een aanta verdachtmakingen men. En zoo wordt dar de vraag, hoe de N de Joden. In het antwoord grond gesteld, dat c treft niet de Duits maar dat zij zich t standpunt van het I n.l. „dat het voor 1 aankomt op ras, m schappelijke cultuuj meenschappelyken 1< Voorts wordt er volken van oude h: ling, zooals het Ne lyke krachten optrec hebben de diverse ri een gelyken nationa len. Deze rassen zyn den geest", in tegen sen van het bloed". En zoo heet het v gen aan een ieder 1 zwammen in deze na te brengen door zuiv de Nederlanders te c Arisch, d.w.z. Joodse Voorts: „Zoo verwerpen wi kelyk als Mussolini t geestelyk begrip nati terieele begrip ras welke aan sommige r telyke wereldorde lij boven andere rassen kennen." Op grond hiervan scheid gemaakt tussc lende Nederlanders d zyn en die als Nee worden beschouwd; o zich afzonderen, omd God te zijn geroepen, gemeen als gasten 1 we ook als gasten h den en de Joden die aan onze nationale g< hen nationaal niet landsch, doch Joodse moeten bestreden woi een eerlyk kam stryden naa Er is een scherpe schen wat „Actueele officiëele standpunt weergeeft, en wat d eele nationaal-socialis hoorn" wordt gesch Er is hier óf een tusschen Ir Mussert van Tonningen e.a waarschijnlijk, de betreft haar laten. Maar daaruit aan hetgeen in zegd wordt, omtrent karakter van de punt tegenover kerk, gewetensvrij jeugd, enz. niet de kan worden toegekend do N. vroeger volgt ,Acti 1 Vc N ons in he waar ai reehtv volk betri Uit een artikel delsblad": »Ee vrye inschakelii m een wereld schapsbelang in tie het welzijn der Wa-t Nederland hik van een bepaalden der" of van structie. Zy zal t.uiging va 'lik niet pas c Pingsproces is Thans zoeken ganisatorische b«' ons 1 een bep: voortko: ons - 10 M< begonnt groote vormen i n op v ui uien volkskarakter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6