l Gemengd Nieuws Telegrammen Laatste Berichten Burgerlijke Stand Goesche ing een er velen i.) tholen philipsland. Voor het behoud van onze vrije, christelijke school Kerknieuws Onderwijs Groote omzichtigheid te Batavia noodig. De toestand in Indo-China. HOOL. [e meisjesschool die nog niet linnenkort wor de lokalen der lessen plaats ;eld zijn, DELIJK VAN IT. Marktplein ge- ook de houten fraai op het ;ent is tot begin staan en velen wanneer ver- Het is het ge- ikt haar te ver- ïreen. „Crescen- |tent is afgebro- /orden nu naar iRM WORDT |T. nog eens op de ïe burgerbevol- |ler alle omstan- pleinen direct (CHTVEE. Jhe Veehouderij- 5uid- en Noord- de plaats waar le slacht bestem- In ingeleverd. Beveland ibinatie deel- ir stre- iten op ijze en end te In. ta-zaken lidza- kN DEN HEER ïRSE. |g reeds, dat de ïpecteur der regi- ilhier, is overge- fg- |se is o.a. lid van iasthuis. Verder het comité tot van dat tot hulp van het oorlogs- Irnemen, blijft de pig nog hier wo- nood te Middel- -BEVELAND. Duden collecte ten ug heeft f 47,68 ilshorloge en een tingmerk. IJnlich- gem.-veldwachter WALCHEREN, lo t ontplof- I Woensdagmiddag r bekend gemaakt kngespoelde mag- Sffing zou worden deuren en ramen rden. Tevens wer- a straten in de na- jen Hill en omge- |ij tegen half één srlaten. hten zy dan ook n op dat moment vijl ook velen een ■gen. sjur vond de ont- volg was, dat vele gkeer vast moes- .lingen groote hu1" aloopen, terwijl de Ine daken ook wa- 'schoven. tpen: een lorgnet, emonnaie met in- len gemeente-veld- bekomen bij M-* straat. (Belaag®- litbre iding ji t. Naar wij ver- rijksveldwachtei s en uitgebreid. Be en momenteel ui worden gebracht psland bij de brx- jrden ingedeeld- [aartensdijk vorden, op de De brig»«e De „Nederlander" schrijft naar aan leiding van een pleidooi van de „Nieuwe Rott. Courant" voor één school en één omroep Het schijnt niet overbodig opnieuw op deze punten een duidelijk geluid te laten hooren. Misschien is het zelfs noodzakelijker dan het ooit te voren, zelfs in de scherp ste schoolstrijdjaren, was. Want het liberale blad gaat in zijn galop naar een z.g. nieuwen tijd verder terug dan de meest verstokte liberaal in de jaren rond de laatste eeuw-wisse ling. De schoolstrijd immers was in zijn laatste, beslissende phase niet in de voornaamste plaats meer een strijd om het recht der ouders hun kinderen naar een Christelijke school te zenden, maar een strijd om het recht van die school als gelijkberechtigd met de overheids- school erkend te worden. Men liet tenslotte de dwazen, die hun kinderen Christelijk onderwijs deelach tig wilden doen worden, begaan. Plaag de ze somtijds door lastige bepalingen, maar ontkende in het algemeen niet hun recht om „dwaas" te doen. Tot ten slotte bij alle bevolkings groepen de overtuiging groeide, dat het hier niet ging om een privé-liefhebberij van een „volksdeel", maar om een recht van alle Nederlandsche ouders hun kinderen bij het licht van het eigen beginsel groot te brengen. De „N. R. C." nu doet niet slechts de stap terug naar het tijdperk, waarin men de wonderlijke Christenen maar liet betijen, maar gaat van het „begin sel" uit, dat er zal zijn één staats school. En het blad durft dat te motiveeren met een beroep op nationale eenheid. Het is niet onze bedoeling eigen lof trompet te steken, maar het moge hier dan toch éénmaal als feit worden ge constateerd, dat de Christelijke school, de Christelijke politieke- partij ook, de nationale waarden intenser hebben be leefd en hooger hebben gehouden dan het Rotterdamsche blad tegenwoordig doet. In de jaren dat de, door de „N. R. C." altijd trouw verdedigde topenbare school, aan die waarden afbreuk deed, heeft in de eerste plaats het „christelijk volksdeel" voor die waarden pal ge staan. En het zal er, op grond van zijn levensbeginsel, pal voor bi ij ven staan, nu en straks en alt ij d, wan neer die waarden opnieuw zouden worden bedreigd. Van Christelijk Nederland met een be roep op nationale eenheid te vragen, dat het zjjn kinderen aan een eenheids- school overlevert, getuigt van een zoo volslagen gemis aan begrip voor wat het geloof in Öhristus beteekent voor de ouders in verband met de opvoeding hunner kinderen, dat het onbegonnen werk schjjnt hierover te discussieeren. De „N. R. C." heeft gesproken over zelfverloochening, die daarin zou moe ten bestaan, dat wij, onze eigen mee ning behoudende, steeds zullen weten, waarin wij onszelf achterstellen en stel len achter hetgeen onder ons één moet zijn. Welaan dan, op het terrein der school heeft het blad een uitnemende gelegen heid deze gezindheid in een daad om te zetten. Het zou zich, de eigen meening behoudende, kunnen scharen achter die overgroote meerderheid der Nederland sche ouders, die het hun plicht als Christen achten hun kinderen Christe lijk onderwijs te doen geven. De kleine minderheid, die er anders over denkt, kan indien zij van die zelfverloochening geen blijk wil geven een schoone taak vinden in de ver sterking van het nationale karakter der openbare school. Slaagt zij erin het openbaar onderwijs van een zoo natio- nalen geest te doordringen als waarop het Christelijk onderwijs sinds men- schenheugenis kan bogen, dan zal er goed werk zijn verricht. Over wat de „N. R. C." over de radio heeft geschreven, kunnen wij thans kort zijn. Ook onder ons is wel eens de vraag gerezen of er niet sommige terreinen van uitzending waren, die zonder eenig bezwaar aan een neutralen (niet „alge- meenen") omroep konden worden over gelaten. Maar dat is iets fundamenteel anders dan de „N. R. C." wil, die met haar be toog over den „algemeenen" omroep, waarin ruimte moet zijn voor de veel vormigheid van ons leven en ontzag voor de vrijheid onzer overtuiging, waarlijk niet de klanken van een nieu wen tijd laat hooren, doch slechts de reeds lang weggestorven klanken uit het verleden poogt te reproduceeren. Vooralsnog gelooven wij niet, dat de theorieën van de N. R. C. kans van ver wezenlijking hebben. Zoolang ons volk zichzelf blijft, zeker niet. Zou die verwezenlijking te eeniger tijd toch dreigen, dan moge die ramp door het gebed van millioenen worden afge wend. Tholen zal omvattenTholen, Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer. De bri gade St Maartensdijk: de andere 3 ge meenten uit het eiland. Te St Maartens dijk zal de nieuwe brigade-commandant gevestigd worden, terwijl majoor Haver- hoek te Tholen blijft. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, E. du Marchie van Voorthuijsen te Urk. Jubilea. Dinsdag 24 Sept. a.s. herdenkt een viertal predikanten, n l.: Ds Th.J.W. Cieremans te Terheyden (N. Br.), Dr B. Nieuwburg, em. predikant te Moordrecht, Dr J. Nieuweg, em. predi kant te Amersfoort en Dr J. P. Scholte te Ossendrecht, den dag waarop zij voor 35 jaar in de Ned. Herv. Kerk in hun ambt bevestigd werden. D s A. J. S c h o p f. In den ouder dom van 48 jaar is te Heerewaarden (Gld.) overleden Ds A. J. Schop, Ned. Herv. predikant aldaar. Hij diende deze gemeente sedert 19 April 1931. Voor dien stond hij te Bakkeveen, te Jukwerd en te Garnwerd. D s S. C1 e r f. Te Leiden is uit frankrijk de tijding ontvangen dat te Agen op 77-jarigen leeftijd den 26sten Augustus is overleden Ds S. Cler, emer. predikant van de Waalsche gemeente te Leiden, aan welke gemeente hij van 1896 tot 1927 verbonden is geweest. Ingetrokken verlof. Het verlof voor de straatprediking van de Geref. Kerk te Apeldoorn is inge trokken. Tholen. Ds Wolfensberger zal op Zon dag 29 dezer in de namiddagdienst afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier nemen. Rijkslandbouwwinterschool Goes. Tot de eerste klasse werden toegela ten: C. J. Almekinders, Retranchement; P. de Bruijne, Kats; Jac. Dieleman, walsoorden; J. Werri, 's-Heerenhoek A. Fnderic'hs, Oud-Vossemeer; M. J. v. Gastel, Schuddebeurs; M. Geelhoed, Nieuwdorp; G. Geschiere, Borssele; P. P tHof, Oudelande; C. Janse, Colijns- piaat; F. P. Klaaysen, Breskens; R. urnF8,1"' .-^HskerkeJ. D. Lindenbergh, wuhelminadorp; J. J. van Maldegem, ortgene; S. Markusse, Kamperland; JacNieuwenhuijse, 's-H. Arendskerke; J- Quist, Borssele; J. de Regt, Bieze- «ige; L. Ruissen, Waarde; L. bij de Vaate, Zierikzee; M, H, Vogelaar, Kort- gene; G. P. v. d. Weele, Colijnsplaat; I. J. van Wingen, Baarland; P. Wis- kerke, Kruiningen; J, W. Wisse, Kam perland; J. Zeevaart, Baarland. Afgewezen 3. Vereeniging voor Christelijk Mulo. Naar we vernemen zal de heer J. Th. R. Schreuder te Heemstede, die meer dan 25 jaar als zoodanig heeft gefunc- tionneerd, op de e.v. algemeene verga dering van de Vereeniging voor Chris telijk Mulo in de Kerstweek te Utrecht te houden, aftreden als voorzitter en lid van het hoofdbestuur. Op uitnoodiging van het hoofdbestuur heeft de afdeeling Amsterdam der vereeniging de regeling van een huldiging op zich genomen. EEN SCHOOLBOEK VERBODEN. Naar „Het Katholieke Schoolblad" meldt, heeft het waarnemend hoofd van het Departement van Onderwijs den in specteurs van het lager onderwijs ver zocht den gemeente- en schoolbesturen te berichten, dat het leerboek: „Hoofd personen uit de Algemeene Geschiedenis ten dienste van de U. L. O.", door Dr P. Koster en Z. Regeling, wegens zijn inhoud niet langer in de scholen mag ge bruikt worden. Een postwisselverval- scher geknipt. Te 's-Gravenhage is een geval van postwisselvervalsching ontdekt, waardoor het Ryk reeds gerui- men tijd werd benadeeld. De dader is een 44-jarige scheikundige, die reeds in 1926 met zijn laakbaar bedrijf is begon nen en toen veroordeeld is tot drie jaar gevangenisstraf. In 1930 vatte hij zijn handwerk weer op, wat hem weer kwam te staan op drie jaar gevangenisstraf. Een derde vonnis, wegens dezelfde feiten, werd hem opge legd in 1935, doch toen werd de straf maat verhoogd tot vijf jaar. In het be gin van 1940 is de man dus op vrije voeten gesteld. In de eerste oorlogsdagen in Mei zijn er nu bij verschillende bijpostkantoren postwissels aangeboden, waarvan na de uitbetaling de valschheid bleek. Gewoon lijk beliepen de postwissels f 17,50 a f 18. Er zijn plm. 50 postwissels op deze wijze aangeboden. Echter werd op 31 Augustus aan een bijkantoor te Amsterdam een postwissel aangeboden, welke door een loketambte naar werd gewantrouwd. Deze pleegde overleg met den beheerder, en toen de aanbieder zag, dat er onraad was, koos hij het hazenpad. Een vaag signalement kon van hem worden verstrekt. De Haagsche politie, den scheikundige G. C. H. van vroeger* als postwisselver- valscher kennende, vermoedde, dat deze in het spel was. Zijn gangen werden nu streng nagegaan, waarna men aanleiding vond om een inval te doen in 'smans werkkamer. Men vond een koffertje met bezwarend materiaal en ook een geld kistje. Dit werd geopend en voor den dag kwamen stempels, een stapel postwissel- formulieren alsmede een cliché-inrich ting. Bovendien waren aanwezig een groot aantal postwisselstrookjes en een stapeltje ingevulde formulieren, klaar om geïnd te worden. De man is daarop in z\jn woning gearresteerd. Doodelijk ongeluk te Zeist. Gistermiddag kwam te Zeist de 52-jarige wielrijder M. K. uit Utrecht bij het uitwijken voor een hem achterop rijdenden auto met de pedaal tegen een paaltje. Hij verloor het stuur en raakte aan het slingeren waardoor hij door den auto werd gegrepen. Hij werd zoo ern stig gewond, dat hij in het ziekenhuis te Zeist, waarheen hij werd vervoerd, over leed. Jongen verdronken. Gistermiddag zijn twee jongens, in dienst van Rotterdamsche droogdok maatschappij in de Heyschehaven te Rotterdam gaan roeien met een roei bootje. Plotseling sloeg het vaartuigje om, met het gevolg, dat beiden te wa ter raakten. Een der knapen, de 15-ja- rige B. Meester uit Pernis, was de zwemkunst niet machtig, verdween in de diepte en verdronk. Een slecht honingjaar. De opbrengst van den honing is dit jaar op de Veluwe wederom tegenge vallen. De natuur heeft niet medege werkt, er was geen gelijkmatig mild zomerweer en de nachten waren te koud. Van enkele terreinen met mooie heide in Drenthe werd wel een goede op brengst verwacht, doch dit is eveneens tegengevallen. Doordat de honing schaarsch is en de imkers, die uit liefhebberij bijen hou den de honing thans meer dan andere jaren voor eigen gebruik bestemmen, zullen de honingprijzen hoog zijn.O.a. te Apeldoorn zal in dit verband dit jaar geen honingmarkt worden gehouden. Meisje te Amsterdam aangevallen. Een achttienjarig meisje is gisteravond in de De Clereq- straat te Amsterdam door een gevaar lijk individu met een scherp voorwerp on verhoeds in den rug gestoken. De aangevallene stond voor een winkel te kijken, toen naast haar een man kwam te staan, die oogenschijnlijk ook alleen maar belangstelling toonde voor de éta lage. Het niets kwaads vermoedende meisje zag plotseling dat de man een donkerbruin stuk hout van ongeveer vijftien c.m. lengte uit zijn zak haalde. Vóórdat zij wist wat er gebeurde, liep de kerel op haar toe en gaf haar met het hout, waaraan scherpe punten zaten, een steek in den rug. Na zijn wandaad maak te de onverlaat zich snel uit de voeten. Het meisje was gelukkig niet ernstig gewond, doch zij had wel hevige pijn. Zij is dadelijk naar het Wilhelmina- Gasthuis gebracht vanwaar zij, na te zijn verbonden, weer naar huis kon te- rugkeeren. (Tel.) Balonnenplaag boven Zweden. De stroom Engelsche ver sperringsballons, die boven Zweden en Denemarken dreven, houdt aan, en vol gens de laatste berichten komen uit het Westen steeds nog nieuwe ballons naar Zweden toedrijven. Uit alle deelen van Zweden komen be richten binnen over de zware beschadi gingen, die de door den storm losgesla gen ballons aan vitale bedrijven hebben toegebracht. De Zweedsche luchtmacht en het afweergeschut zijn in actie geko men en ook de burgerwacht verleent haar medewerking. Vooral de bovengrondsche en sterk stroomleidingen van de spoorwegen krij gen een knauw met als gevolg groote treinvertragingen, die voor sneltreinen dikwijls vijf uur bedragen. Met de lange kabels hebben de ballons ook den bekenden zender Motala bescha digd, zoodat de uitzendingen gestaakt moesten worden. Het groote Zweedsche electriciteitsbe- drijf Trollhaetta heeft nog steeds niet alle zware beschadigingen kunnen her stellen. 120 Losgeslagen bal lons neergeschoten. Van de tallooze Britsche versperringsballons, die de boven Engeland woedende storm losgerukt en naar het vasteland gedre ven heeft, zijn er gisteren 120 door Duit- sche jachtvliegtuigen neergeschoten, voor zij eenige schade -konden aanrich ten. Kabelballon boven Den Haag. Dinsdag heeft een kabelballon, vermoedelijk een losgeraakte Engelsche versperringsballon, in Den Haag eenige schade aangericht. In de Van der Ven- nestraat en aan de Soestdijksche kade zijn gedeelten van de lichtleiding ver nield, evenals in de Honthorststraat een draad van de H.T.M. Bovendien zijn eeni ge entennes vernield, alsook eenige rui ten. Voorts werd de topgevel van het per ceel Hofwijckstraat 60 beschadigd. In de van der Vennestraat werd een 46-ja- rige man gewond. Vrouw onder de tram geraakt. Gisteravond geraakte de on geveer 60-jarige vrouw S. te Wedder veen onder een zandtram van de maat- schappij Oostelijk Groningen, De vrouw was den rijweg overgesto ken, blikbaar zonder om te zien en werd verrast door de tram, welke sedert eeni ge weken dit traject weer berijdt. Zjj werd gegrepen en op slag gedood. WELLICHT NIET ALLEEN HAN- DELSKWESTIES ALS ONDERWERP VAN BESPREKING. TOKIO (A.N.P.) De Japansche pers bespreekt uitvoerig de onderwerpen, welke waarschijnlijk zullen worden be sproken bij de onderhandelingen tus- schen Japan en Nederlandsch-Indië. Naar aanleiding van de onlangs door den Japanschen minister van handel en nverheid, Kobajasji, afgelegde verkla ring, dat de onderhandelingen zich zouden beperken tot handelsvraagstuk ken, geeft het te Tokio verschijnende blad „Tsjoegai Sjogio Sjimboen" als zijn meening te kennen, dat bij de be sprekingen met den Gouver neur-Generaal van Neder landsch-Indië ook andere be langrijke zaken zullen wor den behandeld. Het blad noemt als voorbeelden het Japansche koloni- satierecht in Nederlandsch-Indië, de Ja pansche beleggingen in economische ondernemingen en actieve Japansche deelneming bij het winnen van grond stoffen. Tenslotte doet het blad opmerken, dat de onderhandelingen met groote omzich tigheid moeten worden gevoerd, omdat Engeland en de Vereenigde Staten trachten, de Japansche pogingen te ver ijdelen en ook omdat van de zijde der Nederlandsch-lndische ambtenaren een zekere tegenstand kan worden verwacht. BRITSCHE BOMMEN OP HAMM EN CREFELD, HAMM. D. N. B. Na de Engelsche vliegeraanvallen op de Liebfrauenkirche alhier hebben Britsche vliegtuigen in den nacht van Dinsdag op Woensdag opnieuw dynamiet- en brandbommen bo ven Hamm uitgeworpen, waardoor een woonhuis vernield en een ander zwaar beschadigd werd. Militaire of andere voor den oorlog belangrijke doelwitten zijn niet getrof fen. Ook in Crefeld lieten Britsche vliegers Zondagavond laat bommen vallen op een woonwijk, die bij den helderen mane schijn duidelijk te herkennen was en bo vendien door het neerlaten van een licht- kogel tot doelwit was gekozen. Twee woonhuizen werden vernield, drie personen kwamen om het leven, ter wijl vele anderen voor een deel zwaar gewond werden. In een kolonie bij Crefeld waren ten gevolge van neergevallen bommen twee dooden en vele gewonden te betreuren. BRITSCHE DUIKBOOT VERGAAN. LONDEN. De admiraliteit deelt mee, dat de duikboot Narwhal over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. WASHINGTON. Op een vraag naar den toestand in Indo-China en over het eventueel uitbreken van vijandelijkheden aldaar verklaarde Huil, dat hij niet wil de aannemen, dat de Japansche regee ring haar belofte, den status quo te eer biedigen, zal breken. Huil deelde verder nog mede, dat de onderhandelingen met Japan over het verdeelen van het politie-toezicht in de internationale nederzetting van Sjang hai nog geen vorderingen hebben ge maakt. LONDEN EN ANDERE ENGELSCHE STEDEN WEER GEBOMBARDEERD. STOCKHOLM. D.N.B. Volgens een Engelsch radio-bericht wordt van offi- cieele Engelsche zijde gemeld, dat de Duitsche luchtaanvallen ook gedurende den afgeloopen nacht zijn voortgezet. Weer wordt toegegeven dat door bom men, vaak van het zwaarste kaliber, in vele wijken schade werd aangericht, waarbij de officieele Engelsche berich ten evenwel klaarblijkelijk trachten te verbloemen, dat de Duitsche aanvallen objecten golden, die voor den oorlog van belang zijn. Voorts blijkt uit de Londensche be richten, dat de Duitsche aanvallen niet tot Londen beperkt bleven, doch ook op doelen van militair belang in andere steden gericht waren. LONDEN. D.N.B. In het gebied van Londen werd gisteren om 8 u. 57 (pl. tijd) het achtste luchtalarm gegeven. STORING IN DE STROOMLEVERING. Vanmiddag te ongeveer half twee werd een groot deel van Walcheren en Zuid- Beveland zonder stroom gezet, waardoor tal van particulieren en zaken gedupeerd werden. Terwijl wij dit schrijven, duurt de storing nog steeds voort. Van de zijde der P. Z. E. M. vernamen wij, dat een vorige week tusschen Vlissingen en Souburg gevallen, niet-ontplofte bom vanmiddag zou worden gedemonteerd of tot ontploffing gebracht, waardoor de stroomlevering tijdelijk moest worden stopgezet. ZUID-BEVELAND. lerseke. Woensdag zjjn in dit seizoen de eerste mosselen naar Duitschland ver zonden. De verzending geschiedt per spoor (wagonladingen van 10 en 15 ton). Teneinde in 't gebrek aan visschers- vaartuigen te voorzien in een bindende regeling gemaakt, waardoor ieder ver plicht is op z\jn beurt tegen kost-tarief zijn schip ter beschikking te stellen van den mosselkweeker die een order moet uitvoeren. Ook op Antwerpen, Brussel en Mechelen moet tegen vastgesteld tarief worden gevaren. Kattendijke. Gemeenteraad. Hedenmorgen vergaderde de Raad. Ingekomen was een schrijven van de Vereeniging van Leeraren en Onderwij zers in de Lichamelijke opvoeding in Nederland, waarbij verzocht wordt bij de uitvoering van de Lichamelijke op voeding op de O. L. Scholen rekening te houden met de door haar aangegeven richtlijnen. Voor kennisgeving aange nomen. De gemeenterekening '39 wordt voor- loopig goedgekeurd met de volgende be dragen: Inkomsten gewone dienst f 36.495,95, uitgaven gewone dienst f 34.781,89, ba tig slot f 1733,65. Kapitaaldienst: uitgaven f 5733,65, in komsten f 4000, nadeelig slot f 1733,65. De rekening van 't Burg. Armbestuur wordt z. h. st. vastgesteld met de vol gende getallen: Inkomsten f 2173,97, uitg. f 1986,89, batig slot f 187,08. De begrooting dier instelling wordt goedgekeurd met een bedrag aan inkom sten en uitgaven van f 1502,63. B. en W. stellen voor om voor de ge meente-eigendommen een molestverzeke- ring aan te gaan. In dezen tijd vallen er veel bommen, en het kan ook gebeuren, dat deze in deze gemeente veel schade aanrichten aan de gemeente-gebouwen. Wanneer deze dan niet verzekerd waren dan zou de gemeente veel schade hebben te dragen. Dit kan voorkomen worden door het aangaan van zoo'n verzekering. Hierbij worden te schoolgebouwen ver zekerd voor f 60.000, de toren te Kat tendijke voor f 20.000, een onderwijzers woning voor f 9500, de toren te Wilhel- minadorp voor f 4600, 2 schoolameuble- menten voor f5000, gemeentehuis voor f 8000, totaal voor f 107.100. B. en W. hebben hiertoe offerten aan gevraagd, waarop er twee zijn binnen gekomen. De voorwaarden, premies enz. worden medegedeeld. Volgens B. en W. is de eerste de beste; het is ook de grootste verzekeringsmaat schappij. Zij stellen derhalve voor de verzekering aan te gaan bij deze maat schappij. Aldus besloten. Thans is aan de orde het huren van een lokaal voor de distributie. B. en W. stellen voor van P. J. Lookman de voor malige gemeentekamer te huren voor f 1,50 per week, aangezien het gemeen tehuis te klein is voor alle werkzaamhe den. In de kosten hiervan draagt het rijk 80 pet. bij, zoodat de gemeente hieraan slechts f 15 per jaar behoeft te betalen. Dhr Molhoek vraagt of het lokaal dan een vaste ingang krijgt, zoodat de verhuurder hiervan geen overlast onder vindt. De voorzitter zegt, dat het zoo gere geld kan worden, dat de verhuurder geen bemoeienis hiermede heeft. Die is dan enkel aangewezen voor het schoonhou den van het lokaal. Ook dit voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Betreffende de Lucht beschermingsdienst deelt de voorz. mede, dat de waarneming daarvan door den Opbouwdienst tot na der order niet doorgaat, zoodat de inwoners dezen dienst zullen moeten ver vullen. Daarvoor zal vermoedelijk in de toekomst een vergoeding worden vastgesteld in overleg met den Inspec teur van de luchtbescherming, welke het rijk vergoedt. Rondvraag. Dhr Wisse vraagt hoe het nu eigenlijk zit met de boomen aan den dijk. 't Gevaar is nog steeds niet ge weken. Deze week zjjn er weer twee stuk ken naar beneden gekomen. De boomen zijn reeds nagekeken door een deskundi ge ,doch deze heeft er blijkbaar te licht over gedacht. De voorzitter zegt, dat de betrokken persoon hierop zal worden gewezen. Dhr van Waarde zegt, dat hem is be loofd, dat de brandspuit op Kattendijke eens zal worden geprobeerd, doch hier van is tot nu toe nog niets gekomen. De voorzitter zegt, dat dit had moeten gebeuren, doch in verband met de oogst- werkzaamheden is dit eenigen tijd uitge steld. Dhr v. Waarde vindt, dat dit niet mag. Men mag hierbij geen rekening houden met den oogst. Ook zou hij graag zien, dat de slangen ook eens werden nageke ken, en dat er eens zal worden nagegaan of er slangen genoeg zijn. Dhr Wisse zegt, dat verschillende per sonen nog niet zijn opgeroepen bij de Luchtbeschermingsdienst, hoewel zij toch hiervoor in aanmerking komen. Dhr Burger zegt, dat deze personen ook opgeroepen worden. Alle personen tot 45 jaar zijn bij den Luchtbescher mingsdienst ingedeeld. Hierna sluiting. GOES. Gehuwd: Herman van den Berg 23 j. jm. te 's Hertogenbosch en Anna Catharina de Coninck 24 j. jd. v

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3