|i wederopbouw van Rotterdam Uit de Provincie MAAR IN MIDZA-ZAKEN midza-premies? Kerknieuws Bekendmaking. Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen in „kleine" Zons op- en ondergang, ZONDER PRIJSVERH00GING Weer Duitsche steden gebombardeerd. Convooi Britsche schepen aangevallen. Weer Engelsche luchtaanvallen op Duitsche steden. leden maximum- sjjn vastgesteld, zijden, dat men over de in dat maten van ver- vraag, waar nu 3schen „groote" bestaat veel ver- alle misverstand voor de voedsel- tijd daarom met „groote" eieren van 55 gram of idere eieren moe- ine" eieren wor- ite of haar amb- iet. ent, dat het een ging is. imerking was ge- alleen voor de doch voor alle dient te treffen Lat het alleen gaat heeft boven de voorstel inzake n met 10 tegen eeren Jeronimus, len Hollander en werklieden met die der heeren Itz. eede voorstel in- aan de orde. s er op, dat het van hun positie, tz zeide, dat de ele jaren geleden t men weer met ir boven gaande les om het leven in dezen tijd en en tegenwoordig Het voorstel als ;n der fouten der :gt, dat tusschen- in het algemeen men moet daar /ast houden, snt, dat dit geen men moet billijk bedrag van f 450, hield en dat van 3 wedde van den dsbeurs te tellen, rijgt, wordt aan- 1 stem, die van ambtenaar eer- an groep Hl naar 5470) wordt aan- 3 stemmen, die Portheine en Je- >m een ambtenaar meentewerken te aar eerste klasse, jn de heer v. d. itel om de wedde jdvrouw te bren- ag van f 1160, in .0 voor iedere be ital van 1930. uhtoffers oorlogs- jpnieuw ter tafel lel om aan door ^n gemeenteperso- salaris voor ge maand voor on- bn. itelde thans voor mteloos voorschot J00 en aan onge- j betoogt, dat de iet meest gebaat er toch rekening 'ijksuitkeering. u s gaat met den >k de heer v. d. Irbij aan. lander twijfelt deze opvattingen, gen van kerk- of Jan andere instan- ln geld of in na- ien verrekend. >oft dat ook niet. meent, dat niets .t. en W. wordt ten 111 tegen 4 stem- Jeronimus, V. d. Jchot. •n crediet te ope- een stalling van [placement wordt >egde cafésluiting- stelt ten slotte de toestanden het é's enz. terug te ot half tien. de zich hiermede, te ruim 6 uur de Middelburg. c Arrondissements- )urg zijn beëedigd- ireur bij de Arron- te Middelburg de Deinse te Middel ier van Justitie Koninklijke Mare- je der brigade Boogaard der br - WAT ER VERANDERT, Ir W. G, Witteveen, de stadsbouw meester, heeft aan den vertegenwoordi ger van de Deutsche Zeitung in den Nederlanden te Rotterdam, een onder houd toegestaan, ten einde dezen in te lichten over het plan tot wederopbouw ven de stad. Het mes is gezet in de ceintuurbaan, hie in 1899 is aangelegd en die in het We sten, Noorden en Oosten de stad om spant. Ze is aangelegd in het belang van het goederenverkeer in de richting Gou da—Utrecht, maar heeft van het begin af moeilijkheden opgeleverd. In de toekomst nu zal een geheel nieuwe spoorlijn tot stand komen, die aansluit op de lijn Gouda en van Nieu- werkerk af in Westelijke richting naar het D.P.-station loopt, dat centraal station in den volsten zin des woords wordt. Door de nieuwe lijn wordt de afstand tusschen Gouda en het Centraal Station Rotterdam 5 km korter. De ceintuurbaan en het Maasstation kun nen daardoor verdwijnen. Het terrein van het Maasstation wordt een ideale plaats voor een cen traal ziekenhuis, voor eenige hotels en voor eenige villa's. Ir Witteveen rekent, dat er vier jaren gemoeid zullen zijn met den aanleg van de spoorbaan. Van het centraal station gaat een lijn naar het Zuiden over de brug naar Dor drecht, verder een lijn in Oostelijke richting over een viaduct naar Gouda en een baan in pal Westelijke richting naar Den Haag en een lijn naar Hoek van Holland. Een aantal rijkswegen om de stad is ontworpen, die voor het doorgaande ver keer van groote beteekenis zullen zijn. In het plan-Witteveen komt rijksweg 20 van Hoek van Holland naar Rotterdam, achter het Schiekanaal samen met rijks weg 13, terwijl rijksweg 3, die uit het oosten in de richting Utrecht gaat, later samenvloeit met rijksweg 16, die uit de richting Dordrecht komend over een nieuwe brug over de Maas verder wordt geleid. In de gemeente IJsselmonde, ongeveer in het zuid-oosten van Rotterdam, buigt de rijksweg 16 met een knik af, loopt als hoofdverkeersader door het zuiden der stad en door de dan gereed gekomen Maastunnel verder over 's Gravendijkwal naar rijksweg 13. Er is eerst nog gedacht aan het bou wen van een tweede brug, doch men is daarvan teruggekomen en heeft beslo ten de Willemsbrug en de spoorbrug om hoog te brengen en te verbreeden. Aan de Noordzijde van de Willems brug voert over den (ontworpen) boule vard een afdalende weg direct naar het Beursplein en hiermede begint dan de eigenlijke wederopbouw van de binnen stad. Tusschen de Nieuwe Haven en den Goudschesingel bestond vroeger een bijna niet te ontwaren kluwen van smalle straten, die menigeen, die haast had, tot vertwijfeling hebben gebracht. Het plan voorziet nu in de totstandko ming van twee breede wegen, een van 50 meter, direct van het Beursplein naar den Goudschesingel en een 40 meter breede straat van het Beursplein naar het Oostplein. Als zoogenaamd verdeelpunt zal het Beursplein een gewichtige rol in het verkeer spelen. Men verwacht, dat in dit nieuwe stadsgedeelte nieuwe zaken, kantoren, zullen worden gebouwd. De Hoogstraat en de Meent zullen, gelegen als zij zijn in de onmiddellijke nabijheid van de hoofdverkeerswegen, Blaak, Goudschesingel en Coolsingel, de twee belangrijkste winkelstraten worden. VRIJDAG 13 SEPTEMBER. Zonsopgang 7*u. 9 min. Zonsondergang 8 u. 3 min: BOMMEN OP ZEELAND. Gisternacht heeft een Engelsch vlieg tuig wederom bommen geworpen bij Terneuzen. Drie lichte bommen kwamen op een stuk land even buiten Terneuzen terecht. Materiëele schade werd niet aangericht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Ook zijn Dinsdagavond om kwart over elf in een open veld in de gemeente B o r s s e 1 e twee brisantbommen en twaalf brandbommen neergekomen. Er werd geen schade aangericht. REIZEN IN ZEELAND. De waarde en beteekenis van iets leert men dan het meest waardeeren, wanneer men het missen moet. Dat geldt o.m. voor de destijds uitge geven Zeeuwsche Reisgids, waarin ieder zich direct op de hoogte kon stellen van alle verbindingen in Zeeland. Door de tijdsomstandigheden ver scheen dit jaar het handige boekje niet, voor velen een groot ongerief. Het verkeersvraagstuk is daarom zoo onzeker, omdat de diensttijden nog al eens worden gewijzigd. Gelukkig, dat de Informatiebureaux van Vreemdelingenverkeer in Middel burg, Vlissingen en Goes gewaardeerde vraagbaken blijven om belanghebbenden wegwijs te maken in het bereizen onzer provincie. GOES. DE NEDERLANDSCHE UNIE De Nederlandsche Unie is voornemens haar gewestelijk secretariaat alhier te vestigen. Een kantoorlokaliteit werd reeds aan de Kade gehuurd^en zal bin nenkort worden geopend. KOOPT IN HET GOESCHE LAND Zuid- en Noord-Beveland En wat zegt U van de wekelijksche Koopt daarom In do Midza-zaken en spaart Midza- bonnen. ZUID-BEVELAND. *'oetinge- Gisteravond kwam de J, vereen. „Unitas" onder voorzitter- iaZ,p van,dhr P- Hoogstrate, in haar 9e jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de bizonder moeilijke omstan digheden in het afgeloopen jaar. Hoewel vele zustervereenigingen het loodje moesten leggen, mag Unitas dankbaar zijn, dat zij, dank zij de energieke volhar ding van bestuur en leden, thans als een flinke, gezonde vereeniging is staande gebleven. Doorzetten juist nu, moet het parool zijn. Het jaarverslag van den secretaris is wel wat somber gestemd, doch geeft blijk van goeden wil en doorzettingsver mogen juist in deze omstandigheden. Het ledental bedraagt momenteel 46. Het financieel verslag is gunstig te noe men, dank zij de medewerking van dona teurs en gemeente. Dit verslag sluit met een batig saldo. Tot bestuursleden werden ge-of herko zen J. Behage, F. Duijnhouwer en J. Kole. Nu de vereeniging ook lid is van den Ned. Voetbalbond, mag wel 'op een groo- ter aantal wedstrijden in het komende jaar worden gerekend. De voorz. pleitte voor de toekomst de sportbeoefening op Zaterdag vol te houden. NOORD-BEVELAND. Kats. Gemeenteraad. Woens dagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van weth. F. Klaassen. In verband met de plannen tot reorga nisatie van den luchtbeschermingsdienst om namelijk sommige van de diensten te doen geschieden door den Opbouwdienst, stelen B. en W. voor om 15 cent per in woner beschikbaar te stellen. Dit werd met alg. st. aangenomen. Naar aanleiding van een schrij ven van het bestuur van de Coöp. Suikerfabriek te Dinteloord, om schepen in de haven binnen te laten van 250 ton, stellen B. en W. voor om geen grootere schepen toe te laten dan van 150 ton onder enkele voorwaarden. Zulks werd door den raad goedgekeurd. De gemeenterekening over 1939 werd voorloopig vastgesteld wat den gewonen dienst betreft op f 23.386,52 in ontvang en f 20872,36 in uitgaaf, alzoo met een batig saldo van f 2514,16, en den kapi- taaldienst op f 8627,40 in ontvang en f 8473,82 in uitgaaf, batig saldo f 153,58. Voorloopige vaststelling 1939. kosten Lager Onderwijs heeft plaats op f 17,60. Bij de rondvraag drong dhr de Regt aan op verbetering van de goot onder den dijk, daar verschillende omwonenden veel last van het water hebben. Verbe tering zal aangebracht worden. Dhr J. Eckhardt vroeg de rioleering te verbe teren. Dit werd in handen van B. en W. gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalst en te Hellouw, J. v. Vliet, cand. te Bleskensgraaf. Conferentie uitge steld. Op last van hooger hand is de 51ste Centrale Diac. Conferentie der Geref. Kerken in Nederland, welke 19 Sept. a.s. te Amersfoort zou gehouden worden, voorloopig uitgesteld. Geref. Kerk van Raams- d o n k. De Geref. Kerk van Raamsdonk is de eenigste in de provincie Noord- Brabant die bij de jongste oorlogshande lingen bedehuis en pastorie verloren heeft. Namens den kerkeraad dezer ge meente hebben een tweetal leden een samenspreking gehad met een commis sie uit het Comité van Bystand voor Oorlogsschade der Geref. Kerken. Het comité heeft volledige medewerking toe gezegd voor een bescheiden herbouw van kerk en pastorie. Alle maatregelen zul len worden genomen om ook zoo spoedig mogelijk van Regeeringswege de ver- eischte toestemming tot herbouw te krij gen. EMERITAATSA ANVR AGE VAN DR C. VELTENAAR AFGEWEZEN. In de gisteren gehouden vergadering van de classis Tholen der Geref. Kerk is het verzoek van dr Veltenaar, Geref. predikant te Tholen, om eervol emeritaat afgewezen, zoodat, tenzij dr Veltenaar een medische verklaring kan overleggen, hij aan de Geref. Kerk te Tholen ver bonden moet blijven tot 27 April 1942. MOEILIJKHEDEN VOOR DIACONIEËN. In „De Heraut" doet Prof. Dr H. H. Kuyper terzake van Diaconale moeilijk heden de mededeeling, dat aan de dia conieën der Ggref. Kerken, evenals aan de diaconieën der andere Protestant- sche Kerken en R. K. parochiale armbe sturen door burgemeester en wethouders een schrijven is gericht, waarin op grond van een circulaire door den Secretaris- Generaal, waarn. Hoofd van het Depar tement van Sociale Zaken, er op aange drongen wordt geen steun te verleenen aan arbeiders, die in de termen vallen voor 't verrichten van arbeid in Duitsch- land, doch weigeren dit werk te aan vaarden. Zelfs hebben, naar men hem meldde, enkele burgemeesters daartoe opgave van de diaconie verlangd van de armen, die door haar ondersteund wor den, om dit te controleeren. Dit laatste wekte om begrijpelijke redenen onzeker heid en onrust. Prof. Kuyper laat nu weten, dat de geruststellende verklaring kan worden gegeven, dat aan het Departement van Sociale Zaken 'n bespreking heeft plaats gevonden over deze zaak, waaraan van de zijde der Geref. Kerken deel is geno men door de leiders der diaconale con ferenties, Mr A. J. L. Van Beeck Cal- koen en Dr J. W. Noteboom. Deze be spreking is zeer bevredigend afgeloo pen. Genoemde heeren zullen nu aan alle diaconieën schriftelijk mededeeling doen van de resultaten die verkregen zijn en raden hoe de diaconieën te handelen hebben, wanneer zich eventueele bezwa ren mochten voordoen. Goes. Benoemd per 1 Oct. 1940 tot tijd. onderwijzer aan de Herv. school, hoofd dhr L. C. Velthuizen, alhier, dhr L. van Dam, thans tijd. onderwijzer aan de Wilhelminaschool te Schiedam. Vrije Universiteit. Op Woensdag 18 Sept.des n.m. 3.30 u. zal de aftredende Rector Magnificus der Vrije Universiteit te Amsterdam, Dr A. Sizoo, na vermelding van de lotgevallen der Universiteit in het afgeloopen aca demiejaar, het Rectoraat overdragen aan den Hoogleeraar Mr V. H. Rutgers. Italiaansch op de H. B. S. Het Italiaansche consulaat in Neder land heeft aan de directeuren der hoo- gere burgerscholen aangeboden, ook het Italiaansch op onze scholen te onderwij zen. Verschillende directeuren zijn reeds in dit aanbod getreden. Door het consu laat worden docenten beschikbaar be steld, die volgens een speciale methode het Italiaansch in de 4e klas zullen on derwijzen. De lessen zijn niet verplicht, doch kunnen door de leerlingen, die zulks wenschen, kosteloos worden gevolgd. Het bovenstaande beteekent natuurlijk geenszins, dat het Italiaansch aan het leerplan is toegevoegd. N. S. B. EN BIJZONDER ONDERWIJS. Voor „Het Huisgezin" (R. K.) vormt de eisch tot liquidatie der bijzondere school een nieuw bewijs, dat de inzichten der N. S. B. volkomen in strijd zijn met die, welke bq de meerderheid van het Nederlandsche volk leven. De Nationaal Socialistische Beweging in Nederland schijnt het er op gezet te hebben telkens opnieuw belangrijke groe pen van het Nederlandsche volk tegen zich in te nemen. Men heeft de pretentie de- beweging te zijn, die alléén het Nederlandsche volk in de toekomst kan leiden, maar men houdt niet op, dat volk in zijn overgroo- te meerderheid duidelijk te maken, dat men het tegen zijn diepst gewortelde ge voelens in zal voeren naar toestanden, die het met de grootste beslistheid ver werpt en waarin het zich nimmer vrij willig zal schikken. Men geeft hoog op van het belang der Nederlandsche volkseenheid en draagt meer dan wie ook twistappels aan; men prijst het nationale karakter hoog met woorden maar treedt het eiken dag in de miskenning der nationale waarden met voeten. PHOSFORPLAATJES STICHTEN BRAND BIJ OMMEN. Het A.N.P. meldt, dat de Engelschen bij hun nachtelijke vluchten ook op Ne derland brand veroorzakende celluloid plaatjes hebben uitgeworpen. Zoo zijn op verschillende plaatsen op het land goed Eerde en het Sterkamp kleine brandjes uitgebroken, die bij nader on derzoek veroorzaakt bleken te zijn door vierkante plaatjes, waarin zich phosfor AFGIFTE IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend: I. dat ieder ingezetene der gemeente, die den leeftijd van 15 jaren heeft be reikt, per 1 October a.s. in het bezit moet zijn van een door hem af te geven iden titeitsbewijs, voorzien van een goed ge lijkende foto. II. dat als uitzondering op dezen regel geldt het bezit van een geldig Neder- landsch paspoort, wanneer dit is voor zien van een goed gelijkende foto. Zij, die in het bezit zijn van een geldig bewijs van Nederlandschap met een goed gelijkende foto moeten dit op de hieron der aangegeven tijdstippen vertoonen ten einde het doen aanvullen. III. dat de onder I bedoelde identiteits bewijzen kunnen worden verkregen ter secretarie (ingang Molenwater, vroeger Korte Heerengracht) op de hieronder aangegeven tijdstippen: Zij, wier geslachtsnaam aanvangt met, de letters: (voor gehuwde vrouwen wordt de naam van den man als geslachtsnaam beschouwd.) Maandag 16 September A, C, D, E. Dinsdag 17 September B. Woensdag 18 September F, G, I. Donderdag 19 September H, J. Vrijdag 20 September K, L. Zaterdag 21 September M, O. Maandag 23 September N, P, Q, Y. Dinsdag 24 September R, U. Woensdag 25 September S, T. Donderdag 26 September V, Z. Vrijdag 27 September W. Telkens van 91 en van 25 uur. IV. dat allen, die een identiteitsbewijs wenschen te ontvangen persoonlijk ter secretarie moeten verschijnen op de on der III aangegeven tijdstippen voorzien van hun distributiestamkaart, zoo moge lijk trouwboekje, een goed gelijkende pasfoto en reeds in hun bezit zijnd iden titeitsbewijs, of binnenlandsch paspoort. (Niet gelijkende foto's worden gewei gerd.) Voor hen die voor dit doel nog een foto moeten laten vervaardigen wordt er op gewezen, dat deze moeten voldoen aan bepaalde eischen, welke aan de plaatse lijke fotografen bekend zijn gemaakt. Fotografen die onverhoopt deze eischen niet hebben ontvangen kunnen deze als nog ter secretarie in ontvangst nemen. Zij, die niet op de voor de beginletters van hun naam aangegeven datum kun nen verschijnen, kunnen slechts op Zater dag 28 en Maandag 30 September gehol pen worden, doch loopen de kans op 1 October a.s. nog geen geldig identiteits bewijs te bezitten. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. Middelburg, 11 September 1940. bevond, dat door het zonlicht ontbrand de. Door tijdig ingrijpen van den direc teur der Quakerschool, dhr Hermans, werd erger voorkomen. De brandjes werden gebluscht, terwijl honderd plaat jes onschadelijk werden gemaakt. Ook in de buurtschappen Junne en Beerse werden enkele gevonden. Heidebrand. Dinsdagmiddag is in de heide bij Teriet, eigendom van het Nationale Park de Hoge Veluwe, brand uitgebroken, welke zich in korten tijd over een groote oppervlakte uitbreidde. Een oppervlakte van plm. 70 ha. is geteisterd. D o o d e 1 ij k ongeluk. Dinsdag middag is te Leeuwarden de monteur Bruin uit Den Haag bekneld geraakt tus schen een lorrie en een ijzeren balk, waardoor de borstkas in elkaar werd ge drukt. De man is aan de gevolgen over leden. Botsing van goederentrei nen te Utrecht.. Op het stationsem placement te Utrecht ten zuiden van het Centraal station zijn gistermiddag twee goederentreinen met elkaar in botsing ge komen. Een hoofdzakelijk met eierkolen beladen trein uit Arnhem heeft vermoe- delijk bij het binnenloopen op het tweede spoor te veel vaart gehad, zoodat hij op botste tegen een losse locomotief, die voor een onveilig sein stond te wachten. Het werd een geweldige ravage, waar bij wagens in elkaar werden gedrukt en opzij geduwd en de eierkolen over een grooten afstand op het emplacement ver spreid werden. Er hebben zich bij dit on geval geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. Diefstal van levensmidde len. De politie te Nijmegen heeft gear resteerd den 31-jarigen C. W., ,den 31- jarigen A. W., de 34-jarige winkelierster J. S. en haar 16-jarigen zoon. Deze vier personen bleken deel uit te maken van een bende. Zij waren er op uit, allerlei levensmiddelen te stelen, ■zooals suiker, koffie enz. uit bestelhui zen te Nijmegen. Begrafenis van omge komen N. S. B.- e r. Woensdag is het stoffelijk overschot van den natio- naal-socialist P. Ton, lid van de Weer- afdeeling der N. S. B., die Zaterdag j.l. bij de ernstige politieke botsing in de Balistraat te Den Haag om het leven kwam, ter aarde besteld. Acht a negen duizend personen bevon den zich in den stoet Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen heeft o.a. Dr R. van Genechten, hoofd van de vorming der N, S. B. en nieuw «benoemd procureur-generaal bjj het gerechtshof te 's-Gravenhage, o.m. gezegd: Wy zullen de macht in den staat over nemen en wij zullen voortaan de orde hier te lande handhaven, Arnhemsch chirurg niet uit Finland teruggekeerd. Bq de vijf doktoren van de Nederland sche Roode Kruis-ambulance, die niet met het transport uit Finland zjjn terug gekomen, bevindt zich ook de Arnhem- sche chirurg dr J. A. F. van de Belt. Het is onbekend, waar deze zich thans be vindt. De thans teruggekeerde leden van de ambulance hebben dr Van de Belt het laatst gezien, toen hij met eenige ande ren een reisje naar Midden-Finland maakte. Sinds heeft men niets meer van hem vernomen. In Nederland heeft me vrouw dr v. d. Belt reeds drie maanden geen bericht gehad. (Vooruit.) plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". MIDDELBURG. Weer luchtalarm. Bom neergekomen. Gisteravond omstreeks half elf is in onze gemeente luchtalarm gemaakt, toen een vliegtuig een bom, zeer waarschijn lijk een kettingbom, in de omgeving van den Nadorstweg liet vallen, wat in de ge- heele stad, maar voornamelijk in de naaste omgeving een hevige klap ver oorzaakte. De bom bleek gevallen te zijn bij den watergang, die loopt tusschen het land van den landbouwer Marinissen en het terrein van de Vereen, voor Volkstui nen Kweeklust. Zoowel in den watergang als op ver schillende stukken land in de omgeving zijn grootere of kleinere trechters ge slagen en op één plaats is een diepe gang in den grond ontstaan. Totaal werden 12 tot 15 gaten gevonden. De scherven van de bommen vlogen vrij ver weg en zoo kwam er een terecht in de woning van de familie van 't S., Nadorstweg 26, waar de 15-jarige zoon vleeschwonden opliep. Hij maakte het echter hedenmorgen weer goed. Aan de andere zijde kwamen stukken van een bom terecht in een woning aan de Jas mijnstraat en omgeving. Het luchtalarm heeft geduurd van 10.37 tot 11.09. BERLIJN. D.N.B. Vandaag zijn twee steden in het N.-Westen van JDuitsch- land op de wijze van Berlijn door de En gelschen gebombardeerd. Op woon- en zakenwijken vielen geheele reeksen bom men, die weinig materieele schade ver oorzaakten, doch waardoor verscheidene burgers gedood of zwaar gewond zijn. Een houtopslagplaats ging in vlammen op. Verscheidene arbeiders- en ambte naarswoningen zijn door bommen ver nield. Een één-gezinswoning en een tuin huis zijn geheel uitgebrand. Ten Westen van Oldenburg is een En gelsch vliegtuig dat aan den aanval had deelgenomen door afweergeschut neer gehaald. BERLIJN. Gistermiddag kreeg een afdeeling Duitsche gevechtsvliegers be richt van een verkenner, dat een Britsch convooi van een twintigtal schepen de Theems had verlaten. De gevechtstoe stellen vlogen op de Britsche schepen af en in weerwil van het krachtig afweer- vuur slaagden de Stuka's er in door bommen brand te veroorzaken op een torpedobootjager en zes vrachtschepen. De rest van het convooi nam de vlucht en trok zich in de monding der rivier terug. BERLIJN. D.N.B. Vannacht hebben we derom Britsche vliegtuigen boven Noord-Duitschland gevlogen. Zij wier pen explosieve en brandbommen op de woonwijken van verscheidene steden, vooral in Hamburg en Bremen. Er bra ken talrijke groote branden uit, terwijl verscheidene woningen beschadigd wer den. Er zjjn verscheidene dooden, zwaar en licht gewonden. Ook te Berlijn is schade aangericht. DE LUCHTAANVALLEN OP LONDEN NEW-YORK. Un. Press meldt uit Londen De nachtelijke aanvallen van de Duit sche vliegers begonnen met het uitwer pen van brandbommen die vuur en vlam zaaiden. De New York Herald Tribune maakt melding van vijf reusachtige branden. Groote branden woeden in het gebied van de „Docks", ten Oosten van de To wer en op den Zuidelijken oever van de Theems. Voorts meldt Un. Press, dat de Duit-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3