Rechtszaken Het Italiaansch weermachtsbericht. Ex-Koning Carol naar Portugal. Weer luchtaanvallen op Engeland. Gemeenteraad van Middelburg. Wat zijn „groote" en „kleine" eieren. De tweede serie explosieve en brand bommen werd boven de woonwijk rond om het St. Hedwigs Ziekenhuis neerge worpen. In dit ziekenhuis, evenals in een in dezelfde wijk gelegen tehuis voor ouden van dagen en in een school, deden de brandbommen brand ontstaan. Ook hier kan men ver in den omtrek zoeken, zonder ook maar één punt te vinden, dat aanspraak zou kunnen maken op mili taire of industrieele beteekenis. Explosieve bommen, die in de nauwe straten der arbeidersbevolking neerkwa men, vernielden huizen en beroofden vele menschen van hun woning. Van vele huizen zyn de muren inge stort, by andere dreigt dit gevaar nog, zoodat heele reeksen van straten in de binnenstad ontruimd moesten worden. Vyf dooden, verscheiden zwaar en licht gewonden zijn te betreuren. Door het Engelsche bombardement is ook een reeks kostbare kunstvoorwer pen vernietigd. Een aantal bommen is dicht bij het gebouw der Amerikaansche ambassade terecht gekomen. Verscheidene projec tielen, welke tot nu toe niet ontploft zijn, vielen in den tuin van de ambassade. Men houdt er rekening mee, dat het tijd bommen zijn. Hierdoor verkeert de Ame rikaansche ambassade in ernstig gevaar. Uitgebreide maatregelen zijn getroffen om het kostbare gebouw, een oud Prui sisch paleis, te redden. Het Haus des Vereins Deutscher In- genieure geraakte door een bom in brand. In de getroffen kunstacademie bevin den zich behalve de vertrekken voor het onderricht, steeds tentoonstellingen van werken van schilders van dezen tijd, zoo wel uit het binnen- als buitenland. Op drie meter afstand van de woning van den minister voor propaganda, dr Göbbels, gelegen in de Hermann Göring- straat, viel een zeven kilogram zware brandbom. Zij veroorzaakte in den tuin een groot gat. D. N. B. komt na een tocht door de ge troffen wijken tot de conclusie, dat de Engelschen volgens een bepaald plan ge handeld hebben. De opperste militaire leiding te Londen heeft blijkbaar ondub belzinnig bevel gegeven het hart van de Rijkshoofdstad zonder mededoogen te bombardeeren. Met felle verontwaardiging keert de Berlijnsche pers zich tegen de bomaan vallen van Engelsche vliegers op natio nale gedenkteekens, ziekenhuizen, hotels, zaken- en woonwijken van de rijkshoofd stad in den nacht van Dinsdag op Woensdag. OOK ANDERE STEDEN GEBOM BARDEERD. In goedingelichte kringen te Berlijn wordt naar United Press verneemt verklaard, dat de Britsche lucht macht in den nacht van Dinsdag op Woensdag, behalve Berlijn en eenige steden aan de Belgische kust, ook Ham burg en andere steden aan de Noord kust van Duitschland heeft aangevallen. Het frontbericht van het D.N.B. meldt In het bezette gebied vlogen vijande lijke toestellen boven Frankrijk en B e lg i doch zij richtten even weinig schade aan als de vliegtuigen die boven verschillende Noordduitsche plaatsen bommen lieten vallen. Zoo hebben zij in de buurt van Brus sel in scheervlucht 8 bommen op woon huizen laten vallen, waarbij vijf burgers om het leven gekomen zijn, waaronder een gezin bestaande uit vader, moeder en twee dochters van 12 en 16 jaar. De bommen hebben bovendien aanzienlijke schade aan huizen aangedicht. Tot ver in den omtrek van het Britsche aanvals doel bevinden zich geen objecten van militairen aard. Dinsdagmorgen hebben de Britsche vliegers hun bommen laten vallen op de gemeente Herstal bij Luik, waarbij ech ter geen schade werd aangericht. Italiaan sche luchtformaties hebben verscheidene aanvallen ondernomen in de gebieden van Solium, Siddi-Barrani en Marsa-Matroe. De daarbij veroor zaakte schade was merkbaar van be teekenis. De vijand heeft luchtaanvallen onder nomen op Bardia, Tobroek en Derna. De schade op niet-militaire doelen is aan zienlijk. Bij elkaar zijn er dertien dooden en 21 gewonden te betreuren. In Oost-Afrika hebben Engelsche bommenwerpers Kassale met bommen bestookt, waarbij drie personen gewond werden. De Roemeensche ochtendbladen publi- ceeren een bericht uit officiëele bron, meldende, dat ex-koning Carol thans via Frankrijk en Spanje naar Portugal is vertrokken, waar hij zich met goed keuring van de Portugeesche regeering definitief zal vestigen. BERLIJN. Duitsche bommenwerpers hebben even na middernacht Liverpool en andere belangrijke stations in Zuid- Engeland met succes aangevallen. Alle toestellen van een formatie bom menwerpers die met succes strategische doelwitten in Londen hebben aangeval len zijn teruggekeerd. De vergeldings- aanvallen duren voort. VERGADERING VAN WOENSDAGMIDDAG. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig waren 15 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Lu^endyk. Eén vacature (Mevr. Weijl). De voorzitter deelde het volgende mee. Tegemoetkoming oorJogsgeweldschade. Uit verschillende uitlatingen hebben Burg. en Weth. gemeend te moeten op maken, dat bij de voorbereiding van re gelen voor het vaststellen der „tegemoet koming" wegens oorlogsgeweldschade ernstig overwogen wordt te vergoeden een zeker percentage van de verkoop waarde op 9 Mei 1.1. der verwoeste pan den. Aangezien alhier de verkoopwaarde van woningen en winkelpanden slechts een gedeelte van de herbouwwaarde uit maakt, hebben wij een Commissie in het leven geroepen, ten einde op zeer korten termijn een rapport op te stellen betref fende de verkoopswaarde van panden in deze gemeente in verband met de her bouwwaarde. Deze Commissie is samengesteld uit de heeren C. Barentsen, districtsbouw- kundige Rijksgebouwendienst, W. Ber denis van Berlekom, voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken; J. C. Blaupot ten Cate, oud-notarisP. Koole, aannemer; K. J. van Loo, aannemer; Mr M. C. van der Minne, directeur N. V. Zeeuwsche HypotheekbankJhr G. A. A. van Nispen, agent Ned. BankIr A. Rot huizen, architect; Jhr Mr Tj. A. J. W. Schorer, directeur Onderlinge Brand waarborgmaatschappij voor Zeeland; J. Wolfswinkel, inspecteur der Registratie en Domeinen, en J. B. van Wuyckhuijzen, architect. Allen personen, die terzake kundig moeten worden geacht. De Commissie heeft tot haar voorzit ter gekozen den heer Berdenis van Ber lekom en tot secretaris den heer Scho rer. Zij is onmiddellijk met haar arbeid begonnen, heeft reeds eenige malen ver gaderd en hoopt binnen eenige weken haar rapport gereed te hebben. Hierna werden de geloofsbrieven van 't nieuw benoemde Raadslid, den heer J. Verhage, onderzocht en in orde bevon den. Tot zijn toelating werd besloten. Benoemingen. Tot voorzitter der Commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs werd benoemd dhr Kögeler. Tot voorzitter der commissie van financiën werd gekozen de heer Mondeel. Tot lid der zelfde com missie de heer Boasson. Tot lid der Com missie voor de strafverordeningen de heer Mondeel. Nog werd benoemd tot plaatsverv. lid der Commissie van over leg (vac.-KÖgeler) de heer Lambermont. Benoemd werden vërvolgens tot leeraren aan de avondschool voor N. O. de heeren C. Mazure, K. Boot, W. J. Braam, G. H. Engelkes en W. M. J. Tielemans, allen voor den cursus 1 Oct. 194030 Sept. 1941. Avondschool en duisternis. De heer Wondergem vroeg hoe het zal gaan met de lessen aan die school in verband met de verduistering. De heer Kögeler zeide, dat men wil trachten zooveel mogelijk de lessen gewoon door te laten gaan, vooral nu men ook reeds denkt aan een bestrijding van de groote duisternis op straat. De heer Wondergem had er aan gedacht de medewerking van de werk gevers in te roepen om 's Woensdags middags de leerlingen gelegenheid te ge ven de school te bezoeken, die dan op Woensdag- en Zaterdagmiddag plaats zou kunnen hebben. De heer Kögeler zeide nogmaals, dat men zal trachten de kwestie anders op te lossen, gaat dat niet, dan zal men het aangevoerde zeker overwegen. De Raad vereenigÜe zich z. h. st. met het voorstel om aan den heer M. H. Bo asson met ingang van 7 Juni wachtgeld als wethouder volgens de desbetreffende verordening toe te kennen. Het voorstel tot handhaving van het bestaande marktgeld werd ook zonder hoofdelyke stemming aangenomen. Wijziging schoolartsen)- en geneeskundigen dienst. Bij het voorstel van B. en W. om een gediplomeerd verpleegster te benoemen op een belooning van f 1000 per jaar tot hulp en bijstand van den schoolarts en gemeente-geneesheer, tot het verleenen van eervol ontslag en toekenning van wachtgeld aan den gemeentegeneesheer L. Weijl, tot het opdragen van de ge neeskundige armenpractijk buiten de ge stichten aan Dr J. Eerelman en het toe staan van f 150 per jaar voor vervan ging van den schoolarts en gemeente-ge neesheer Dr Eerelman bij afwezigheid wegens vacantie of ziekte kon de heer v. d. F e 11 z zich daarmede vereenigen. De heer den Hollander vroeg of dr Eerelman op deze wijze niet erg druk bezet zal zijn, nu hij ook de geheele ar menpraktijk er by heeft gekregen. De voorzitter zeide, dat dr Eerel man zelf deze wijze van werken als uitvoerbaar aanmerkt. Het voorstel werd z.h.st. aangeno men. Instelling Grondbedrijf. De voorzitter zeide, dat men dit voorstel in drie deelen zou kunnen splitsen n.l. het principe, de inrichting en de personeelskwestie. De heer Boasson was ook vroeger niet voor zulk een bedrijf, doch nu is het anders, omdat er nu de grond der verwoeste panden is, die ingebracht kan worden. Het is spr. echter geble ken, dat men niet algemeen begrijpt, dat het hier een zuiver administratief bedryf is- Men komt thans voor vele moeilijke vragen en vooral voor die in zake de waarde van den grond. Men vreest zich vast te leggen en wellicht zou een commissie, die alles stuk voor stuk onder de oogen kan zien, goed werk kunnen verrichten. De heer de Bruin kan zich gedeel telijk aansluiten bij het betoog van den heer Boasson. Vroeger heeft hij ook reeds overzicht gevraagd inzake de fi- nancieele resultaten bij het bouwrijp maken van gronden. Een grondbedrijf kan ten deze goed werken zonder voor- deelige saldi, zulks uit het oogpunt van het algemeen belang. Het moet de be doeling zyn zooveel mogelijk te doen bouwen en daarom hoopt spr. op een zuivere ruilverkaveling by eenzelfde op pervlakte grond. De heer Paul zeide, dat de raad toont het voorstel wel degelijk op prijs te stellen. Men zal geen rente bij den grondprijs moeten optellen, want de grondprijzen zijn hier vrijwel stabiel en men zou zóó toch weer stijging krijgen. Spr. zeide o.a., dat de administratieve ambtenaar, dien men wil aanstellen van den directeur de werkzaamheden moet kunnen overnemen, die niet de zijne zijn. Administratieve krachten zijn thans de boekhouder en zijn assistent en dit is onvoldoende. Het salaris f 2260f 2755 is berekend voor een bekame kracht. Men moet zoo noodig direct een periodieke verhooging kunnen toekennen. Plaatsing in nog een hoogere salarisklasse zal alleen met me dewerking van den raad mogelijk zijn. Het salaris van den boekhouder is laag, ook vergeleken met andere salarissen in deze gemeente. Alle gemeentegronden moeten in het nieuwe bedrijf worden ingebracht. Het staat niet op den voorgrond om winst te maken, het is hier een zuivere admi nistratieve aangelegenheid. Men moet niet vreezen, dat er ver schil zal zijn bij het berekenen van de grondprijzen. Er is onder voorzitter schap van spr. reeds een commissie ge vormd met den directeur van gemeente werken, een bekend architect en een ambtenaar als secretaris, die de betrok ken straten in klassen zal verdeelen en zoo noodig de straten zelf weder in sub klassen. Zij zal een zeer billijken grond prijs ramen. Dezer dagen zal zij haar rap port aan B. en W. ter hand stellen. Het is geenszins de bedoeling bij weder uit gifte van grond winst te maken. De kosten zal het rijk moeten betalen en ruiling zal zeker mogelijk zijn bij het krijgen van dezelfde soort grond en de zelfde oppervlakte. De heer Jeronimus ziet in de be trekking van administratief ambtenaar een analoog geval als bij die van den hoofdopzichter en meent dat eerstge noemde dan ook door den raad moet worden benoemd. De heer Paul zou dit gaarne zien, want dan heeft de raad ook de volle verantwoordelijkheid. Na nog eenige discussie, waarbij de voorzitter toezegde dat enkele on- derdeelen zoo noodig nog eens met de Vereen, van Nederlandsche gemeenten zullen worden besproken, vereenigde de raad zich z.h.s. met het voorstel tot in stelling van een gemeentegrondbedrijf, en tot vaststelling van de Verordening op het beheer van het Grondbedrijf der gemeente Middelburg. Bij het deel van het voorstel om in salarisgroep VI onder te brengen den nieuw aan te stellen administratief amb tenaar, verklaarde de heer v. d. Feltz zich daartegen. Besloten werd ook op de rente van de leening 1934 resteerende f 253.000 ver haal van couponbelasting toe te passen. Besloten werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. medewerking te verleenen aan de wachtgeldregeling van twee leden van het personeel van leden van den Bond van Werkgevers in de ge regelde lynvaart ter koopvaardij en twee van de leden van de Scneepvaartvereen. Zuid, Rotterdam. Exploitatie noodwinkels. B. en W. vroegen machtiging tot het opnemen van een leening van f 68.000 van de Stichting Zeeland tegen 4 pet. en tot het verhuren van de noodwinkels. De heer Paul deelde mede, dat de noodwinkels zoo gebouwd zijn, dat zij tenslotte door dezelfde aannemers weer zullen worden afgebroken en dat het ma teriaal dan hun eigendom blijft, daarom was het voor de gemeente noodig die winkels niet alleen tegen brand doch ook tegen molest te verzekeren. Dit is nu ge schied bij de Nieuwe Molest-risico. De v o o r z. zeide, dat thans wel is ge bleken, dat een der beste besluiten, die kort voor sprekers komst te Middelburg is genomen wel dat was tot aansluiting bjj molest-risico. De heer Schot zeide om principieele redenen tegen deze verzekeringen te stemmen. De heer Portheine bracht groote hulde voor hetgeen B. en W. in deze noodwinkels tot stand gebracht hebben. Daartegenover staat dat het jammer is dat de raad niet eerder gekend is en dat geen huurovereenkomst bjj de stukken lag. De v o o r z. zeide, dat de hulde in de eerste plaats den heer Paul toekomt, die ongekend veel werk voor deze ma terie verzet heeft. Men had een monde linge toezegging van den regeeringscom- missaris, die zeide, „beginnen jullie maar". De heer Boasson zeide, dat h(j las over centrale verwarming, maar er zyn verschillende winkeliers, die daarnaast wel een gaskachel zouden willen bran den en daarom vraagt spr. hoe het met het gasbedrijf staat. De heer de Bruin sluit zich gaarne bjj de hulde gebracht door den heer Port heine aan. Spr. vraagt echter of het aan tal rijwielblokken tusschen de boomen niet kan worden uitgebreid. De heer Kögeler zegt, dat de ko- lenvoorziening van de gasfabriek steeds de volle aandacht heeft. De directeur heeft medegedeeld, voor een maand of drie verzekerd te zijn wat de kolenvoor- raad betreft. Dit is zeker geruststellend. Verder is alles in handen van. het ryks- kolenbureau. De heer Paul zeide, dat als het uit het crediet voor de noodwinkels nog kan, er voor alle gemeentewinkels blokken zullen komen, maar dan zullen ook zij, die reeds zelf de kosten droegen, dit te rug krijgen. Het betreft dan alleen ge meentelijke winkels. De heer Mondeel vraagt hoe het met het vast recht zit. De heer Kögeler zegt, dat men dit handhaaft. Blykt echter dat iemand daardoor meer betaald heeft, dan bij het gewone tarief van 24 cent, dan wordt hem dat terug betaald. De heer den Hollander meent, dat hetgeen de heer Kögeler zeide niet inhoudt, dat men nu maar zonder be perking gaskachels moet gaan branden. De voorzitter beaamt dit, maar men wilde doen uitkomen, dat er geen reden is tot onrust. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De raad vereenigde zich z.h.s. met de voorstellen tot vaststelling van de reke ning 1939 en de begrooting 1941 van het bestuur der Godshuizen, met respectie velijk f 33.186,92 en f 36.807,88 bijdrage van de gemeente. De heer Hoegen van Hoogelande had verzocht de overeenkomst voor het pach ten van de jacht in de gemeentelijke duinterreinen nabij de Oranjezon op te schorten van 1 Aug. 1940 tot 1 Aug. '41. B. en W. stelden voor dit goed te keuren. De heer Jeronimus heeft bezwa ren. Nu de pachter geen zin heeft om te jagen, vraagt hij opschorting, maar als hij een bijzonder goed jaar had en met veel genoegen kon jagen, zou hij dan ook meer pacht hebben betaald? De heer v. d. Feltz vindt het toch wel een bijzonder geval, ook omdat de heer Hoegen nu geen gezelschap mede mag nemen. Het voorstel wordt aangenomen met alleen de stem van den heer Jeronimus tegen. Aanschaffing brandweermateriaal. B. en W. vragen een crediet van f 4500 voor het aanschaffen van nieuw brand weermateriaal en uitrusting. De heer v. d. Feltz gaat volkomen daarmede accoord. De heer Mondeel vraagt wie ver antwoordelijk is voor het materiaal en of men niet direct den grooteren omvang had kunnen vaststellen. Ook heeft hij ge hoord, dat er te weinig druk op de wa terleiding zou zijn geweest bij den jong- sten brand. De voorzitter zeide, dat men alle slangen onder druk had moeten zetten, maar dat gaat toch niet. Na den brand van 17 Mei is 1000 M. afgekeurd. Nu kwam er nog 500 M. bij en men zal wel hebben gezien hoe lek deze slangen wa ren. Alles ziet er nu weer keurig uit. Inzake te weinig druk kan wellicht be doeld worden het niet goed werken van de eigen brandweer van Alberts, maar er is reeds overleg gepleegd door de leiding van de brandweer om daarin verbetering te brengen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De raad vereenigde zich met het voor stel om medewerking te verleenen aan het bestuur van de R.K. school voor aan schaffing van schoolmeubelen en leer middelen wegens de totale verwoesting van de school. Het voorstel om aan de firma's G. W. den Boer en R. J. de Muijnck lokalen te verhuren van de vroegere openbare bewaarschool werd z.h.s. aan genomen. Zonder eenige opmerking of hoofde lijke stemming werden aangenomen de voorstellen tot pacht- en huurverlen- ging- Wijzigingen salarisverordening. Thans kwamen de voorstellen aan de orde om weder terug te keeren naar de regeling om f60 toe te kennen per jaar aan ambtenaren, die een diploma hebben, dat in het belang van den dienst is, en dat tot verhooging van enkele jaarwedden. De Commissie van overleg had de wenschelijkheid betoogd de werklieden bijv. f 25 voor diploma's toe te kennen. De heer v. d. Feltz vraagt of de commissie van overleg feitelijk wel van belang is en meent, dat het voor de gemeente geen beteekenis heeft of een ambtenaar een diploma meer of minder heeft. Het gaat er om of hij zijn werk goed doet. De heer Jeronimus meent ook, dat het een verkapte salarisverhooging wordt. De heer Schot zegt hoe meer di ploma's hoe bekwamer. Ook de politie, de onderwyzers enz. worden voor diplo ma's betaald. De heer S u 1 k e r s sloot zich hierbij gaarne aan en ook de heer de Bruin. De heer den Hollander acht het verschil tusschen werklieden en ambte naren in deze te groot. De voorzitter vond het van groot Nu eenige dagen geleden maximum prijzen voor eieren z(jn vastgesteld, blykt van verschillende zyden, dat men in het onzekere verkeert over de in dat persbericht aangegeven maten van ver- sche eieren. Over de vraag, waar nu precies de grens tusschen „groote" en „kleine" eieren ligt, bestaat veel ver schil van opvatting. Tot wegneming van alle misverstand deelt het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd daarom met nadruk mede, dat met „groote" eieren worden bedoeld eieren van 55 gram of meer per stuk. Alle andere eieren moe ten dus onder de „kleine" eieren wor den gerekend. belang voor de gemeente of haar amb tenaren studeeren of niet. De heer Paul ontkent, dat het een verkapte salarisverhooging is. Nadat ook nog de opmerking was ge maakt, dat men niet alleen voor de salarisgroepen IV, doch voor alle ambtenaren de regeling dient te treffen en er op gewezen was, dat het alleen gaat om diploma's, die men heeft boven de verplichte, werd het voorstel inzake ambtenaren aangenomen met 10 tegen 5 stemmen, die der heeren Jeronimus, v. d. Feltz, Mondeel, den Hollander en Portheine en inzake de werklieden met 13 tegen 2 stemmen, die der heeren Jeronimus en v. d. Feltz. Thans kwam het tweede voorstel in zake salarisverhooging aan de orde. De heer Paul wees er op, dat het ging om verbetering van hun positie. De heer v. d. Feltz zeide, dat de geheele regeling enkele jaren geleden is bekeken en nu komt men weer met hier en daar met naar boven gaande bedragen. Men doet alles om het leven niet duurder te maken in dezen tijd en de ambtenaren hebben tegenwoordig een zeer goede positie. Het voorstel als nu wordt gedaan is een der fouten der democratie. De voorzitter zegt, dat tusschen- tijdsche veranderingen in het algemeen niet goed zijn, maar men moet daar niet al te star aan vast houden. De heer Paul meent, dat dit geen onrust zal wekken en men moet billijk zijn. Het voorstel om het bedrag van f 450, dat nu de gemeente hield en dat van het rijk komt, bij de wedde van den directeur van de Arbeidsbeurs te tellen, die daardoor f 3490 krijgt, wordt aan genomen met 14 tegen 1 stem, die van den heer v. d. Feltz. Het voorstel om den ambtenaar eer ste klasse te brengen van groep III naar groep V (f 1925f 2470) wordt aan genomen met 12 tegen 3 stemmen, die der heeren v. d. Feltz, Portheine en Je ronimus; evenals dat om een ambtenaar tweede klasse bij gemeentewerken te verhoogen tot ambtenaar eerste klas.se. Tenslotte was alleen de heer v. d. Feltz tegen het voorstel om de wedde van de gemeen te-vroed vrouw te bren gen op een vast bedrag van f1160, in plaats van f 950 en f 10 voor iedere be valling boven het aantal van 1930. Gratificatie slachtoffers oorlogs geweld. B. en W. hadden opnieuw ter tafel gebracht hun voorstel om aan door oorlogsgeweld getroffen gemeenteperso- neel een extra maand salaris voor ge huwden en een halve maand voor on- gehuwden uit te keeren. De heer Schot stelde thans voor aan gehuwden een renteloos voorschot te verstrekken van f 500 en aan onge- huwden van f 200. Hij betoogt, dat de menschen hiermede het meest gebaat zijn. Later zal men er toch rekening mede houden bij een rijksuitkeering. De heer Jeronimus gaat met den heer Schot mede. Ook de heer v. d. Feltz sluit zich hierbij aan. De heer den Hollander twijfelt aan de juistheid van deze opvattingen. Dan zouden uitkeeringen van kerk- of armbesturen, giften van andere instan ties of particulieren in geld of in na- tura ook moeten worden verrekend. De heer Paul gelooft dat ook niet. De voorzitter meent, dat niets vast staat op dit punt. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen met 11 tegen 4 stem men, die der heeren Jeronimus, v. d. Feltz, Portheine en Schot. Het voorstel om een crediet te ope nen voor inrichting van een stalling van vee op het stationsemplacement wordt aangenomen z.h.s. Vervroegde cafésluiting- De voorzitter stelt ten slotte voor in verband met de toestanden het sluitingsuur van café's enz. terug te brengen van 12 uur tot half tien. De raad vereenigde zich hiermede, waarna de voorzitter te ruim 6 uur de vergadering sluit. Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting der Arrondissement9* Rechtbank te Middelburg zijn beëedigd- als Advocaat en Procureur bij de Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg de heer Mr J. F. C. van Deinse te Middel burg; als hulp-officier van Justitie de wachtmeesters der Koninklijke Mare chaussee: J. Korstanje der brigade te Sas van Gent en J. L. Boogaard der bri gade te Breskens,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2