Zoeklicht. De drang naar Unie. Kerknieuws Gemengd Nieuws Verduisteringsmaatregelen en vastrechttarief. Welke bons geldig zijn. Laatste Berichten WALCHEREN NOORD-BEVELAND. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: Leen- dert den Boer en echtgen., van Vlis- singen; Jacoba Amperse, van Wisse- kerk; Jacoba de Looff, van Urk; Abra ham P. v. d. Hage en gezin, van O.- en W.-Souburg; Nicolaas Moerland en gezin, van Leiden. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Tijdelijk Duitsche telefo nisten op de grootste telefoonkantoren. Wie heeft te bevelen? De N.S B. en het onderwijs. Geen appelmoes in blik. De Nederlandsche Unie. van het tweede jaar ,f Berljn eenige crj 143.000 gewonden, bjna 5 millioen ton ietigd, 7000 vjande- itsche vliegmachines :n dan nog de ge- vonde Polen, Noren, en, Franschen. En- Afrikaners .chtoffers tengevolge menten en torpedee- ilijk de totaal-cijfers r het is wel duidelijk lan een zee van leed met het eerste jaar og leert dat het aan- ïaar verhouding niet een troost van de te peilen is de al- g een rekening gehou- ■ingrjpende gevolgen log. En wie zal zeg- g zal volgen! de opgaan, dat aan erwoesting een einde OPMERKER. ik aan de gemeente- steeds de gevraagde de grootste voor aften.' NG VAN WERK- >ZEN. :eraad is ingekomen uli van de commissie an werkloozen. Daar- naand begon met 23 n wie 8 in den loop bedrijfsleven werden de maand eindigde en. ÜLIJKE WENSCH. ihe van 17 Mei zijn ussen vernietigd. Die ond in een omgeving, it overgroote deel is leen in het behouden kunnen worden her- daar in de omgeving de Molstraat en in inders is het met de rstraat verloren ging. t voor een groot aan- ui den Veerschen weg dichtstbijzijnde bus, •aat. Waar er in de Nederstraat ruimte nieuwe bus te plaat- vij gaarne den wensch lenden, dat de poste- ing van deze tweede overgaan. AK INGESTORT. Donderdag op Vrijdag an het dak boven het verbinding vormt tus- nieuwe Kerk naar be- e dit overdag gebeurd niet zonder persoon- afgeloopen, want er 1 daar gewerkt, •k van den Abdijtoren balken in tact. Het s bleef gespaard en boven komen voor de eerst zullen bestaan ;oren aanbrengen van g, opdat daarna een ig zal worden aange- IHERMINGSDIENST. het verbod om des 0 en 4 uur buiten te ien ons mede te dee- van den luchtbescher- ich in den nacht op moeten voorzien zijn hun legitimatiebewijs Over dit onderwerp schrift v. D. in de „V r ij e Westfries": Ieder herinnert zich den vroegen mor gen van den tienden Mei, toen de vlieg machines boven ons land ronkten, en de mare weerklonk: dit beteekent oorlog. Burgers, die elkaar anders hoogstens van aangezicht kenden, groepten bjeen, be- upraken het geval. pe gemeenschappelijke nood van dien ochtend en de dagen, die volgden, drong verschillen van politiek, van levensover tuiging. verschillen van welken aard ook, op den achtergrond. Men was Nederlan der, het ging om het behoud van wat schier zonder uitzondering aan allen lief was. Zoo zie je 't bij een brand als de brand weer er nog niet isgisteren kende je je overburen nog niet eens; vandaag trot seer je zelfs lijfsgevaar om ze te helpen en te redden. Op dorpen is het een oude gewoonte dat de mannen, die aan weerszijden van het sterfhuis wonen, burenplieht aan den overledene verrichten. Met z'n ach ten dragen zij den éénen uit, ook al was het in zijn leven nu juist de vriendelijk ste buurman niet. In het buur-zijn zit echter de saambin ding; zij laat zich gelden in dat uitzon derlijk geval. Br zit iets heel moois in die saam vergadering; en men kan verstaan, dat velen ze bestendigd zouden willen zien. Kjjk die burgers daar nu eens eensge zind bij elkaar staan te pratenzoo moest het toch ook in gewone omstan digheden kunnen. En die mannen, welke daar eensgezind den eereplicht aan hun buurman volbrengen; waarom moet het alleen de nood zijn, welke de band tus- schen de buren, die er toch werkelijk is, toont? Ik voor mij sta tamelijk sceptisch te genover zulk geroep om eenheid. In geloof zeker, dat gemeenschappe lijke nood een sterk saambindende kracht heeft. Het is de zegen van tijden als waarin we leven, dat we zien hoeveel dingen er zijn, die ons als bewoners van éénzelfde Vaderland, burgers van één stad of dorp vereenigen en samenbinden. Ook de gemeenschappelijke nood der Christenheid brengt de eenheid der uit- eenloopende kerkelijke richtingen naar voren; het gemeenschappelijk getuigenis van het ééne Evangelie wordt in zoo'n tijd de kracht tegen het aanvalsfront van den vijand. De verschillen blijven rusten; de on derlinge strijd houdt op, want de nood n geitenfokvereen!gin (Foto Pax-Holland,') en hun dienstrooster, waaruit blijkt, dat ze zich voor dienst op straat hebben begeven. VLISSINGEN. DE VRIJMETSELAARSLOGE GESLOTEN. De Loge „L'Astre de L'Orient", ge vestigd in een perceel in de Coosje Bus- kenstraat alhier, is Woensdagmorgen door den Commissaris van Politie be zocht, die de loge heeft gesloten en haar deuren heeft verzegeld. De aanwezige gelden en boeken moe ten door dezen politie-ambtenaar in be slag zijn genomen. (P.Z.C.) ZUID-BEVELAND. lerseke. Kreeftenvisscherj loont niet meer. Het wil met de kreeftenvisschers maar niet goed gaan. Is dit jaar met het oog op de bijzon dere omstandigheden, besloten om eens te probeeren, te visschen tot 15 Sep tember, ook deze uitbreiding heeft niet nogen baten. Ja, reeds verschillende visschers hebben hun korven vóór den tijd uit het water gehaald en hebben het bedrijf stopgezet. De visscherij op kréeften loont niet meer. Zaterdagmiddag had het zoontje Van den heer H. Holleman het ongeluk van een hek te vallen en een arm te breken. Dr Polderman verleende heel kundige hulp. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Augustus 1940. Ingekomen: L. P. Inkman en gezin, horloger, A 5, uit Middelburg; Ds A. J. de Bie, Ned. Herv. predikant, A 90, uit Hoensbroek; C. J. C. de Bie, geb. Jkvr. Quarles van Ufford, zonder be roep, A 90, uit Utrecht; A. I. de Visser en gezin, zonder beroep, A 58, uit Vlis- singen; M. Mesu, dienstbode, Gapinge, B 94, uit Westkapelle. Vertrokken: Adr. Klap, geb. Mesu, zonder beroep, A 28, naar Middelburg, Zaagmolenpolder 3. Vertrokken: P. M. en J. P. Bouwense, beiden n. O. en W. Souburg; Paulus Plat- schorre en gezin, naar Den Haag; Cor nelia P. Schippers, naar Leiden. Tholen. De verzending van mosselen uit deze gemeente bedroeg vorige week ruim 1500 ton. Vrijwel de meeste wor den ongeknipt verzonden, zoodat er in de loodsen weinig verdiend kan worden. De Belgische exporteurs, de firma's de Clair en den Haeck, welke op andere jaren duizenden tonnen afnamen, ver zenden tot op heden vanuit Tholen niets. De vischvangsten, althans voor bot, waren beter dan vorige week, daar gemiddeld per vaartuig werd besomd van 2 tot ruim 10 tobbe visch. De prij zen zijn f10,per tob door elkander. De kwaliteit is prima. Wegens gezondheidsredenen heeft ir C. Wagtho ontslag genomen als hoofd van den luchtbeschermingsdienst. In zyn plaats is aangesteld dhr W. Burger. KORFBAL. 's-Heer Arendskerke. Zaterdagmiddag speelde de Korfbalclub „Seolto" van 's-Heer Arendskerke een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen W.K.C. uit Wol- faartsdijk, welke na een spannenden strijd met 20 door W.K.C. werd ge wonnen. (Ruststand 20.) Het A.N.P. meldt: Ten behoeve van een vlotte afwikkeling van het telefoon verkeer van en met de Duitsche bezet ting in Nederland zijn bij wijze van tjj- delijken maatregel op de grootste tele foonkantoren Duitsche telefonisten in geschakeld, die beschikken over een ze ker aantal telefoonverbindingen, welke op afzonderlijk daarvoor ingerichte te lefoonposten zijn verbonden. De afwikkeling van het Nederland- sche telefoonverkeer zal onder dezen maatregel niet lijden, aangezien met de ter zake bevoegde Duitsche autoriteiten is overeengekomen, dat het mede tot de taak van de Duitsche telefonisten be hoort voor zoover daartoe gelegenheid bestaat, haar zorg te wijden aan de af wikkeling van het Nederlandsche tele foonverkeer, ingeval dit dreigt te ver tragen. Zij zullen die afwikkeling in voorkomende gevallen op dezelfde zorg vuldige wijze behartigen als het telefo- neerend publiek van de Nederlandsche telefonisten gewend is. is aan den man. Wanneer het gaat om het al of bestaan van land en volk, wanneer hel tegenover den vjana voor een Kerk gaat om haar al of niet zijn, dan is het dwaas ook zelfs maar één oogenblik tijd te verspillen aan vragen van politieken of dogmatischen aard. Waneer mijn dennebosch in brand staat, staken mijn arbeiders aanstonds de jacht op de nonvlinders. Maar ge moet tijdens zoo'n brand niet beweren dat die jacht maar flauwigheid was. naar de kennis die ik heb over de non vlinders gaat mijn dennenbosch er op den duur door die kleine schaden net zoo goed aan, als het er op het oogenblik zou aangaan door den boschbrand. Eenheid is goed. Maar men moet niet meenen, dat straks, wanneer de nood weer over mag wezen, tegelijk ook de oude schaden dan opgehouden zullen zijn. Voor ieder, die er werkelijk een prin cipe op na houdt, is zijn politieke strijd, en zijn kerkelijke strijd geen spelletje geweestdie was heilige ernst. Hij weet ook, wanneer de tegenwoor dige nood weer over mag zijn, dan zullen we den ouden strijd terug krijgen ter be vordering van wat we als eeuwige beginselen hebben leeren gelooven en be lijden ten opzichte van alle levensterrei nen. Saambinding is goed. Maar ze moet niet tot verloochening worden van een vroeger uiteeengaan, dat niet een uiteengaan was uit willekeur, maar omdat de waarheid ons ging boven de vriendschap. Er zijn gewis ook tijden waarin ik mijn politiek geloof op een stuivertje schrijf; net zoo goed als ik mijn kerkelijk geloof doe. En in mijn dagelijkschen strijd voor de waarheid moet ik die mogelijkheid te genover mijn medemensch ook nooit ver geten. Hoe ver mijn politiek inzicht ook af staat van het zijnehij is mijn mede-bur ger. Hoe ver mijn kerkelijk standpunt ook afwijkt van het zijne: hij is mijn mede belijder. Maar ik maak den oogenblikkelijken maatregel dier noodtoestanden niet tot een maatregel die ik nu ook voortaan met uitzondering van alle vroegere laat gelden. We hebben in de dagen van nood el kaar als buren meer leeren waardeeren; we groeten elkaar voortaan op straat. Maar we zijn aan het betrekken van een gemeenschappelijke woning nog niet toe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oppenhuizen, A. M. Knottnerus te Ee. Te Drogeham (toez.) -D. Kramer te Oosternieland. Geref. Kerken. Drietal te Baarland, G. J. Grafe, hulppr. te Roosendaal, C. v. d. Linde, cand. te Wemeldinge en W. J. de Ruiter 'hulppr. te Axel. Aangenomen naar Wommels, W. J. Meister te Rhenen. In „Onze Banier", het weekblad van den Chr. Bond van Personeel in Publie- ken Dienst, vonden wij het hieronder volgend stukje: Wonderlijke gevallen maken soms onze leden rijkspersoneel mee. Iedereen wil in dezen tijd een beetje baas zjjn, zelfs al heeft men daartoe geen enkele bevoegdheid. Ergens in Nederland kregen onze menschen opdrachten van werkzaamhe den, waarvan zij betwijfelden of deze kwamen van het daartoe bevoegde ge zag. Na aanvankelijke weigering, volgden nog bedreigingen. Een der leden stelde zich met ons in verbinding, met de mededeeling, dat ook inlichtingen waren gevraagd aan het departement. Om het zekere voor het onzekere te nemen adviseerden wij te beginnen met niet te weigeren, indien men niet zeker wist of er bevoegdheden gegeven wa ren. Voorts beloofden wij ons direct in verbinding te zullen stellen met het be voegde gezag in Den Haag. Dat had resultaat. Wij kregen de zekerheid, dat de op drachtgever van allerlei werk iemand was, die vroeger onderhoudswerken had aangenomen en geen enkele bevoegd heid had om onzen burgerwerklieden werk op te dragen. Dat is toch wel erg kras! Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk zijn beroepbaar verklaard de theol. candidaten W. Nijenhuis te Haarlem, B. v. Gelder te Leiden, W. G. Meyering te Sittard en C. W. Wagenaar te Leeuwarden. KERKELIJKE VERGADERINGEN Vallen onder Verordening Nr 24. Prof. Dr H. H. Kuyper wijst er in „De Heraut" op, dat Verordening no. 24 van 21 Juni 1940 ten opzichte van ver gaderingen ook van toepassing is op kerkelijke vergaderingen. De Procureurs Generaal, fungeerende Directeuren van Politie, die met de handhaving dezer verordening belast zijn, zijn na onderlinge beraadslaging van oordeel geworden, dat de uitzonde ring alleen geldt voor vergaderingen voor den eeredienst, maar niet voor kerkelijke vergaderingen, voorzoover deze niet het karakter van eeredienst dragen. Deze zullen dus, voorzoover daaraan meer dan 20 personen deelne men, voldoen moeten aan de bovenge noemde verordening. Men is dus ver plicht van zulk een vergadering vooraf mededeeling te doen, zooals de verorde ning voorschrijft, aan den bevoegden Procureur Generaal. Dit geldt voor de classicale en pro vinciale en synodale vergaderingen en zelfs voor de kerkeraden, voorzoover daaraan meer dan 20 ambtsdragers deelnemen. EEN RAPPORT DAT EEN AANSLAG OP HET BIJZONDER ONDER WIJS INHOUDT. „Volk en Vaderland", het weekblad van de N.S.B. van 6 September, deelt mede, dat in de maanden Juli en Augus tus een onderwijscommissie uit de N.S.B. is werkzaam geweest. De uitkomsten van haar werk zijn neergelegd in een rapport, dat onder de aandacht der onderwijs-autoriteiten is gebracht. Voor het onderwijs in al zijn geledingen wil men de doorvoering van de staatsschool om het benoemingsrecht tot den staat te trekken. Het „Dagbl. v. Zeeland", waaraan wij het bovenstaande ontleenen, merkt op, dat dit niets meer of minder beteekent, dan een ernstige aanslag op het bijzon der onderwijs. Wanneer het rapport het standpunt van de N.S.B. zou gaan weer geven, dan moet vastgesteld worden, dat dit in tegenspraak is met de ver klaringen van den leider van de N.S.B. ir Mussert, die niet eenmaal, maar her haaldelijk heeft verklaard, voor het be houd van het bijzonder onderwijs te zijn. Gaat de N.S.B. thans voor de doelein den in het rapport gesteld ijveren, dan is dat een rechtstreeksche uitdaging van het geloovige, christelijk 'gedeelte van ons volk, het allergrootste deel van het Nederlandsche Volk, dat na langen strijd het bijzonder onderwijs bevochten heeft. Weer Engelsche bommen. Zondagmorgen zijn twee bommen ge vallen in het land van den landbouwer H. Stuyt te Heer Hugowaard. De projectielen troffen vijf schapen. Twee van deze waren terstond dood, twee anderen moesten worden afge maakt. Ook hebben Engelsche bommenwer pers in de omgeving van 's Hertogen bosch een drietal bommen neergewor pen. De projectielen kwamen terecht in een polder te Orthen nabij Den Bosch. Een door dezen polder loopende kabel van het P.E.N. werd getroffen, ten ge volge waarvan de kabel niet meer func- tionneerde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele scha de is gering. Ernstige aanrijding. Vanochtend vroeg is op den Boscchedijk te Best een auto-ongeluk gebeurd, waar bij drie personen werden gewond. Deze waren per rijwiel op weg naar hun werk en werden door een uit de richting Eindhoven komende vrachtauto aange reden. De drie personen J. de Laat, J. Klompers en Mej. Merkx werden ern stig gewond. De heer de Laat en Mej. Merkx zijn naar het ziekenhuis te Eindhoven over gebracht. De heer Klompers kon naar huis worden vervoerd. Plotseling sterfge val. Nadat de heer H. J. Borghols, voorzitter van het comité „Katholiek 's Gravenhage", het openingswoord op den Maria-dag, welke Zondag in Den Haag werd gehouden, had gesproken, hield de bisschop van Haarlem een rede, waarna deze zich verwijderde om zich gereed te maken voor het Lof. De heer Boghols had op een stoel plaats geno men, doch werd plotseling onwel en gleed op den grond. Korten tijd daarna werd medegedeeld, dat de heer Borg hols stervend was en kort daarna over leed hij. -- Doodelijk ongeval te Steenbergen. Zaterdagavond kwam een wagen uit de Kromme Elle boogstraat te Steenbergen in de rich ting Kade. Bij het nemen van de draai kwam hij in aanraking met een vracht wagen van de B. B. A. waarna hij het trottoir op reed. Hier stonden twee per sonen te praten van wie er een kans zag op zij te springen. Een zekere P. B., die met een been over zijn fiets stond te praten, werd echter gegre pen en meegesleurd. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar het Gast huis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds overleden bleek te zijn. Het slachtoffer was 24 jaar enn on gehuwd. Hoe sterk is een paard? Naar aanleiding van de desbetreffende beschouwingen van den heer Zwager man in „De Nieuwe Veldbode", schrijft de heer A. W. Heidema in „Het Paard": „Terecht wijst de heer Zwagerman op de groote individuëele verschillen. Be halve de lichaamszwaarte zijn de inwen dige organen en het temperament ook van grooten invloed op de gebruiks waarde van het dier. Hierom is het in de praaktijk ook van zoo groote betee- kenis als de eigenaar zijn paarden zoo goed mogelijk tracht te leeren kennen, door ze zoo nauwkeurig mogelijk te controleeren over vrij langen tijd en met het resultaat ook rekening te houden in de fokkerij en het al of niet zelf houden van de afstammelingen. De conservenfabrikanten hebben be richt ontvangen, dat volgens instructie van den Rijkscommissaris geen blik mag worden gebruikt voor de conser veering van appelmoes. Op grond hier van is met ingang van 5 Sept. j.l. de conserveering van appelmoes in blik stopgezet. HET DRIEMANSCHAP VESTIGT ZICH OP DE VELUWE. In een te Ommen gehouden vergade ring van de Nederlandsche Unie deelde de gewestelijke secretaris voor Overijsel, de heer Noë uit Hengelo, mede, dat het driemanschap zich op de Veluwe gaat vestigen, teneinde zich geheel aan de N. U. te kunnen wijden. Het zal ook geen spreekbeurten meer vervullen, tenzij bij uitzondering. Een dier uitzonderingen schijnt een debat avond te zullen worden met dr Colijn en prof. Telders, waartoe pogingen in het werk worden gesteld. De heer Noë deelde nog mede, dat zich dagelijks on geveer 1500 nieuwe leden laten inschrij ven. TE 's GRAVENHAGE RESTITUTIE NA 1 MEI IN UITZICHT GESTELD. De beperking van het electriciteitsver- bruik, waartoe de verduisteringsmaat regelen wellicht zullen leiden, zal tenge volge kunnen hebben, dat het vastrecht tarief een over een geheel jaar geno men gemiddelden stroomprjs ople vert, die den prijs van het normale lichttarief te boven gaat. In verband hiermede hebben B. en W. van 's Gravenhage bepaald, dat in Mei 1941 ten aanzien van alle verbrui kers met vastrechttarief (oppervlakta rief, winkeltarief en bedrjfstarief) zal worden nagegaan of gedurende het tijd vak gelegen tussehen de meteropneming van omstreeks 1 Mei 1940 en de meter opneming van een jaar later, de gemid delde prijs al dan niet hooger is geweest dan de prijs, die bij toepassing van het normale lichttarief zou zijn betaald. In het eerste geval zal aan de verbruikers restitutie verleend worden tot. een zoo danig bedrag, dat in ieder geval niet meer wordt betaald dan de prijs volgens het normale lichttarief. Dubbele broodbons 5, geldig van 9 Sep tember tot en met 15 Sept., rechtgeven- de op 2500 gram roggebrood of 2000 gr. ander brood. Elk der enkele bonnen, rechtgevende op 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Op 15 September niet ge bruikte bons geldig tot 17 September. Bons 05 tot en met 12 (boterkaart) Op eiken bon y2 pond boter van 24 Aug. tot en met 18 Oct. a.s. Bons 05, 06 en 07 (vetkaart): Op el- ken bon pond margarine of boter van 24 Aug. tot 18 Oct. Bon 08 (vetkaart)Op dezen bon x/2 pond gesmolten spijsvet of een half pond boter. Bons 09, 10, 11 en 12 (vetkaart): el- ken bon een y2 pond boter met 10 cent reductie per y2 pond van 24 Aug. tot en met 18 October. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE. Bon 72, één kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73, y2 pond koffie of y2 ons thee tot en met 27 September. Bon 712 ons tarwebloem of tarwe meel, of boekweitmeel oï roggemeel, of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 October. Bon 41y2 pond rijst of rjstemeel van 7 September tot en met 4 October a.s. Bon 54: y2 pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten van 7 September tot en met 4 October. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder van 7 Sept. tot en met 1 Nov. (Puddingpoeders, die niet ver vaardigd zjn van of niet hoofdzakeljk bestaan uit producten bereid uit granen, rijst of tapioca zijn vrij van de distri butieregeling.) Op 2 bonnert 28 kan men tot nader te bepalen dag een pakje maizena met een inhoud van 225 gram verkrjgen (spe ciale fabrieksverpakking). Bon 15: 1 ons macaroni of vermicielli of spaghetti van 9 Sept. tot en met 1 November. Bon 115: 150 gr. toilletzeep, of 120 gr. huishoudzeep, of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep tot en met 24 September. Bon 116: (textielkaart) voor manne lijke personen boven 15 jaar 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercreme dan wel een pot scheerzeep tot en met 31 December. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. ARNOLDUS TIMMERMAN, f In den ouderdom van ruim 86 jaar is te Zierikzee overleden de heer A. Tim merman, die voorheen in het publieke leven een vooraanstaande plaats innam. Jarenlang was de heer Timmerman, die tot de A.R. partij behoorde, lid van den gemeenteraad en wethouder van Zierikzee; van 1919 tot 1931 had hij zitting in de Provinciale Staten van Zierikzee. De overledene was voorts bestuurslid van de Centrale A.R. Kiesvereeniging en tal van andere organisaties; ook diende hj de Geref. Kerk als diaken. MIDDELBURG. DIEFSTAL. De politie maakte proces-verbaal op tegen 7 personen wegens diefstal uit een kelder van een der verbrande per- ceelen. VERKEERSONGELUKKEN. Zaterdagmiddag reed een motorrjder van den Blauwendjk de Kanaalbrug op. Bij plotseling stoppen liep het achter wiel vast en de motor kwam te liggen onder een vrachtauto. De bestuurder viel op straat, maar kwam er met en kele ontvellingen af. Op den hoek Pottenbakkerssingel Zandstraat kwam een motor met zj- span van de Duitsche weermacht te vallen. De beide inzittenden verwondden zich licht. ALLEEN OFFICIEELE BONNEN ZIJN GELDIG. Reeds geruimen tjd geleden, toen het distributiekantoor nog op den Dam ge vestigd was, kregen sommige igezete- nen speciale bonnen voor bepaalde aankoopen. Thans tracht men, ofschoon deze bonnen geen waarde meer hebben, er op te koopen. Alleen de thans verkrijgbare officiëele extra-bonnen geven recht op een extra aanschaffing. Zij, die er behoefte aan hebben, zullen goed doen zich op het distributiekantoor te melden en winke liers zijn gewaarschuwd. HET STADHUIS NOG MEER AAN HET OOG ONTTROKKEN. De schutting voor het stadhuis wordt thans aan de Noordstraatzijde tot den Helm doorgetrokken. De werkzaamheden worden er achter voortgezet. I -tia I wm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3